לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2005, 19:58
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
ומאיפה לקחת את זה .. אם מותר לשאול ?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי itaydvir שמתחילה ב "יכול לספר לך קצת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי itaydvir
אז ככה, אחרי הקד"צ מחלקים את הפראמדיקים ליחידות השונות (אני יודע שלסיירות בד"כ) וביחידה הפראמדיק יוצא למבצעים (לא יפרט איפה הוא נמצא וכל זה...)...
..
פרמדיקים .. מוצבים ביחידות לוחמות .. בפעילות מבצעית יושבים בחפ"ק .. ונקראים רק במקרה הצורך ..
ההכשרה שלהם מבחינת רובאי היא 03 ..כך שהרבה מעבר לתחום הרפואי הם אינם עושים ..
במקרים מעטים ביותר יוצא לפרמדיקים להגיע ולשרת בחי"ר ..
תמצא אותם בעיקר ..באוגדות מרחביות כמו לדוגמא אזח"ע ..איו"ש והפיקודים המרחבים
הנשק שלהם הוא m-16 מקוצר ושבו הם בקושי משתמשים..והסיבה שדווקא אותו ולא נשק אחר היא שפשוט מנסים להקל על המשקל שלהם בתנאי קרב ..

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 27-02-2005 בשעה 20:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-03-2005, 17:37
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

במידה ועיקר התפיסה שלך כמלש"ב היא להיות לוחם .. תתגייס ותהיה לוחם
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "אני מיתנדב מד"א פעיל למעלה..."

להיות פרמדיק ..תוכל להיות אחרי השחרור במידה ותתחיל לעבוד במד"א ..
מהמקרים שאני שמכיר רוב הפרמדיקים הצבאים אינם מקבלים את ההצבות שרצו ומגדירים את שרותם הצבאי כמשעמם ביותר מלבד מקרים בודדים כפי שצוינו לעיל ..
וחוץ מזה כדי להיות פרמדיק טוב מומלץ להתחיל את הדרך מהתחלה .. ז"א מתנדב , נהג , חובש בכיר , ואז פרמדיק ..דבר זה יהפוך אותך לאיש מקצוע טוב יותר ..
בכול הנאמר והקשור לקורס פרמדיקים ברור לך שזהו קורס קשה ביותר ..ולא הרבה מצליחים לעבור אותו .!
אם אתה מתנדב מד"א ידועה לך אחריות הפרמדיק בנט"ן או באט"ן חשוב שוב אם אתה מסוגל לקבל על עצמך כזאת אחריות ..או שמה עדיף לך להתקדם כפי שהצעתי לך

ישן 05-03-2005, 14:26
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בקשר לקידום
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MooMooFarm שמתחילה ב "שאלה בקשר ללהגיע לקורס פארמדיקים בלי המיונים והקד"צ"

למיטב זכרוני אחראי מרפאה הוא תפקיד קבע, לא נתקלתי בפחות מסמ"ר בקבע בתפקיד.
אתה יכול כמובן גם להתקדם בתפקידי הדרכה ופיקוד בקורסים השונים בבה"ד והדרכות ליחידות שטח.

המסלול לקצונה למי שאינם רופאים הוא קא"ר - קצין ארגון רפואה. ביחידות שדה ועוצבות האחריות היא על מערך הרפואה בשגרה וחירום ביחידה עצמה ותתי היחידות שלה. לדוגמא: קידום ,אימון ושליטה בכ"א, הכנת תכניות רפואה שגרתיות ומבצעיות, שליטה בציוד רפואי וכו'.
את התפקידים במתקני החיל עצמו אני פחות מכיר, אבל כמו בכל חיל יש תפקידים הקשורים להדרכה ,קידום כ"א,הצטיידות,תכנון ומבצעים.
תקנים ל'קא"רים (מעבר לתפקידים במתקני חיל הרפואה) קיימים רק ביחידות בתפקיד וסדר גודל מסוימים לכן כקצין לא תגיע לדוגמא לגדוד כי שם קצין הרפואה הוא רופא.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 05-03-2005 בשעה 14:33.
ישן 09-03-2005, 19:02
  Cheshire Cheshire אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.06.04
כן, אתה יכול לצאת לקורס אחרי קורס חובשים
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי MooMooFarm שמתחילה ב "שאלה בקשר ללהגיע לקורס פארמדיקים בלי המיונים והקד"צ"

בקורס הנוכחי יש חובש מאגוז שיצא לקורס פאראמדיקים.
בנוגע למד"א- ממה שראיתי, התנדבות במד"א לא תעזור להתקבל לקורס. גם אם יש לך המלצות, זה לא יועיל.
אני מכירה הרבה אנשים בקורס שלא התנדבו במד"א (גם אני לא התנדבתי). לעומת זאת, היו איתי במיונים בנות עם הרבה המלצות, אבל בסופו של דבר זה לא הועיל להן.
משך הקורס כיום הוא שנה- ארבעה חודשים במסגרת קד"צ, לאחר מכן טירונות 03 (יחד עם הבנות) ואז חצי שנה בבתי חולים ובנט"נים. תחשוב טוב אם אתה מעוניין בתפקיד... אני גיליתי רק עכשיו, 3 חודשים אחריי, שאני לא מעוניינת בו.....
אם אתה יוצא מיחידה לקורס- אתה מחוייב לחתום על עוד שנה בצבא..
ישן 08-03-2005, 17:11
  אוגוסט04 אוגוסט04 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.07.04
לא מסכים עם הרבה ממה שנכתב כאן
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי =|Psychotic|= שמתחילה ב "פאראמדיק"

מסלול קד"צ פאראמדיקים: 8 חודשים קורס קד"צ, חודשיים טירונות בביסל"ש (03) ועוד 4 חודשים קורס במסגרת השירות הסדיר.
אחרי הקורס משרתים שנה בתפקיד מרפאה (אוגדה, פאראמדיק על תקן רופא במרפאה בבסיס - למרות שהיום עושים את זה בעיקר פאראמדיקים מעתודה), ואז יש אפשרות לעבור לתפקיד שטח - שירות בתור פאראמדיק בסיירת (אני הכרתי פאראמדיק אחד ששירת בשייטת ואחד בצנחנים). חוץ מזה יש אפשרות קטנה מאוד להגיע ל- 669 (בד"כ מגיעות רק בנות).
לגבי המסלול שאמרו שכדאי לעשות: מתנדב -> נהג -> חובש בכיר -> פאראמדיק: לא נכון בכלל לדעתי (אני מתנדב שנה רביעית ומדריך במד"א). נכון שלא כדאי להתחיל ישר מפאראמדיקים בלי להכיר את התחום בכלל, אבל אין שום סיבה לא לעשות פאראמדיקים לפני קורס נהיגה (ובטח שלא צריך לעשות חובשים בכירים קודם).
אין אפשרות לעשות קורס פאראמדיקים בזמן השירות כמה שידוע לי, ובטוח שאי אפשר לצאת מחובשים לפאראמדיקים.
מבחינת מיונים: ניגשים למיונים 600 איש ועוברים 30. במהלך הקורס לא נופלים הרבה (בקורס האחרון נפלו 2, למשל) אבל הקורס קשה מאוד. אם אתה רוצה מיונים אתה חייב לשלוח בקשה ולצרף אליה המלצות, ואז לשגע את הלשכת גיוס עד שתקבל את המיונים. המיונים לוקחים יומיים, מתקיימים בבה"ד 10 בצריפין, וכוללים בין השאר: מבחנים פסיכוטכניים, דינמיקה קבוצתית, ומבחן הבנת הנקרא באנגלית.

אגב, אם מעניין אותך תפקיד רפואי בצבא, ולא תתקבל לפאראמדיקים, אתה יכול לבקש להיות מיועד להדרכת חובשים: טירונות 03 בביסל"ש, קורס חובשים ואז קורס מדריכי חובשים. המיונים כוללים סימולציה ואולי גם דינמיקה קבוצתית, אבל צריך לעשות עוד פעם מיונים במשך הקורס חובשים (יש הרבה מקרים שבהם אנשים שהתגייסו כיעודי להדרכה בסופו של דבר לא יצאו לקורס מדריכים בגלל חוסר תקן, או שלא עברו את המיונים הנוספים).
ישן 20-03-2005, 18:14
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

אני מניח שאם אחראי מתנדבים שלך או אלי יפה היה קורה את התגובה שלך
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אוגוסט04 שמתחילה ב "לא מסכים עם הרבה ממה שנכתב כאן"

הוא היה יוצא מדעתו ..
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אוגוסט04
מסלול קד"צ פאראמדיקים: 8 חודשים קורס קד"צ, חודשיים טירונות בביסל"ש (03) ועוד 4 חודשים קורס במסגרת השירות הסדיר.
ומה אם בתי חולים ..? 80 משמרות השתלמות נט"ן בתחנות ?
לגבי המסלול שאמרו שכדאי לעשות: מתנדב -> נהג -> חובש בכיר -> פאראמדיק: לא נכון בכלל לדעתי (אני מתנדב שנה רביעית ומדריך במד"א). נכון שלא כדאי להתחיל ישר מפאראמדיקים בלי להכיר את התחום בכלל, אבל אין שום סיבה לא לעשות פאראמדיקים לפני קורס נהיגה (ובטח שלא צריך לעשות חובשים בכירים קודם).
בנוגע לדיעה זאת .. לא יודע אם לצחוק או לבכות .. וקצת לא ברור לי איך שרדת כ"כ הרבה זמן במד"א מבלי להבין .. שהמקצועיות בתחום זה היא מעל הכול
אין אפשרות לעשות קורס פאראמדיקים בזמן השירות כמה שידוע לי, ובטוח שאי אפשר לצאת מחובשים לפאראמדיקים.
גם טעות .. יש אפשרות לצאת לקראת סוף השירות בתנאי שאתה חותם שנתיים קבע
מבחינת מיונים: ניגשים למיונים 600 איש ועוברים 30. במהלך הקורס לא נופלים הרבה (בקורס האחרון נפלו 2, למשל) אבל הקורס קשה מאוד. אם אתה רוצה מיונים אתה חייב לשלוח בקשה ולצרף אליה המלצות, ואז לשגע את הלשכת גיוס עד שתקבל את המיונים. המיונים לוקחים יומיים, מתקיימים בבה"ד 10 בצריפין, וכוללים בין השאר: מבחנים פסיכוטכניים, דינמיקה קבוצתית, ומבחן הבנת הנקרא באנגלית.

אגב, אם מעניין אותך תפקיד רפואי בצבא, ולא תתקבל לפאראמדיקים, אתה יכול לבקש להיות מיועד להדרכת חובשים: טירונות 03 בביסל"ש, קורס חובשים ואז קורס מדריכי חובשים. המיונים כוללים סימולציה ואולי גם דינמיקה קבוצתית, אבל צריך לעשות עוד פעם מיונים במשך הקורס חובשים (יש הרבה מקרים שבהם אנשים שהתגייסו כיעודי להדרכה בסופו של דבר לא יצאו לקורס מדריכים בגלל חוסר תקן, או שלא עברו את המיונים הנוספים).
בשאר הדברים שנאמרו ..אתה די צודק !

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 20-03-2005 בשעה 18:16.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר