לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-10-2008, 00:05
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי ido12760 שמתחילה ב "אתה מתכוון לS37(או כמו שכולנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ido12760
אתה מתכוון לS37(או כמו שכולנו מכירים אותו SU47&#1474 זה עם הכנפיים ההפוכות או לSU35 שהוא כבר מבצעי?(לפי ויקיפדיה הוא כבר פעיל ברוסיה ואפילו הוצע למכירה להודו ולעוד מדינות, ראה פה http://en.wikipedia.org/wiki/Su35)

אני מניח שאתה מתכוון לSU47 עם הכנפיים ההפוכות

אני מתכוון ל-Su-35, שעדיין לא מבצעי. אב-טיפוס שני המריא לפני ימים ספורים, אם אני זוכר נכון.
(אתה יודע מה - כיוון שאני לא בטוח, אני אחפש את הכתבה והביא אותה באשכול "חדשות צו"ב מרוסיה - אוקטובר 2008".)

Su-35 נועד להחליף את גירסאות הייצוא הקיימות של Su-30MK למיניהן, והוא גם יתחיל להיכנס לשירות ברוסיה, עד שהפיתוח של PAK-FA נמשך (וימשיך אולי גם במקביל אליו).

ה Su-37, S-37/Su-47 כבר מזמן לא מועמדים לייצור סדרתי, אלא הם ישארו כ-technology demonstrator יחד עם ה MiG-1.44.

דרך אגב,S-37/Su-47 פותח במקור כמטוס קרב בשביל נושאות מטוסים (לכן הוא מופיע בצבע שחור - צבע חיל הים הרוסי).

נערך לאחרונה ע"י Centurion בתאריך 07-10-2008 בשעה 00:13.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-10-2008, 03:06
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא. ל-F_15 ול-F-16 יש עליונות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
לא. ל-F_15 ול-F-16 יש עליונות ברורה על המטוסים שמולם הם נלחמו ב-82 ו-91.

ב-91 היה לכוחות האו"ם יתרון כמותי ברור על העיראקים בכמות המטוסים, כך שאם הצדדים היו מתחלפים בציוד זה לא היה משנה את התוצאה.

בנוגע ל-82 - אפילו כשמדובר מבמטוסים מהדור הרביעי מול המטוסים מהדור השלישי, אני לא רואה יתרון מכריע ל-F-15 מול MiG-25, שהוא לבדו מבטיח ניצחון. כשמדובר ב-F-16 מול ו-MiG-23, העניין השוני ביכולות בולט יותר, כמובן. ראינו בוויטנאם, שמטוסים מהדור השני מצליחים לפעול נגד המטוסים מהדור השלישי, למרות שהמטוסים האמריקאים היו טובים מהם בהרבה, לפחות באותה מידה כמו ההבדלים שהיו ב-82. אבל אני חייב לציין, שההיסטוריה היא לא הצד החזק שלי, ויכול להיות שאני טועה.

ישן 07-10-2008, 06:26
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
הדוגמא שהבאת מוויאטנם לא נכונה
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]לא. ל-F_15..."

ציטוט:
ראינו בוויטנאם, שמטוסים מהדור השני מצליחים לפעול נגד המטוסים מהדור השלישי, למרות שהמטוסים האמריקאים היו טובים מהם בהרבה, לפחות באותה מידה כמו ההבדלים שהיו ב-82.

הדוגמא שהבאת מוויאטנם לא נכונה, בתחילת שנות השישים רווחה בחה"א האמריקאי ההנחה שימיהם של קרבות אוויר צמודים (דוג פייט) ספורים, כתוצאה מכך מספר דגמים של מטוסי קרב ובראשם ה F4 תוכננו ללא תותחים ונועדו להתבסס על טילי אוויר אוויר בלבד, בנוסף הכשרת טייסי קרב כללה פחות אימוני דוג פייט והושם פחות דגש בהכשה ואימונים בטכיקות אלו בחה"א ובצי האמריקאי.

הבעיה היתה שבברית המועצות המשיכו לייצר מטוסים עם תותחים ולאמן את הטייסים בטכניקות דוג פייט, התוצאה היתה שאם מיג 15/17 ומאוחר יותר 21 הצליח להתקרב לפנטום ולגרור אותו לדוג פייט הפאנטום היה בעמדת נחיתות קשה (בנוסף צריך לזכור שבאותם ימים טילי אוויר אוויר מונחי חום היו לא אמינים עם אחוז נפלים גבוה)

כאשר התעוררו בארה"ב החלו לספק לפאנטומים מארזי תותחים חיצוניים ולהכניס לדגמי הפאנטום הבאים תותח אינטגרלי, בנוסף הדגם באימוני טייסי קרב חזר לאימונים בטכניקות דוג פייט ובצי פתחו את טופ גאן הידוע.
עד סוף המלחמה יחס ההפלות השתנה לכמעט 1 ל10 לטובת האמריקאים.

השורה התחתונה בסיפור הזה היא שההפלות במלחמת ויאטנם נבעו מתפיסה מוטעית שעלתה ביוקר לאמריקאים, כשהיא תוקנה האמריקאים הוכיחו שלמטוסי הדור השלישי אין בעיה להפיל מטוסים אחרים.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:07

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר