לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-07-2008, 04:44
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
מי שולט באנרגיה בעולם? ולמה אנחנו חיים בזיהום?

מי שלא ידע, החלופה הטבעית לאנרגיה חשמלית במקום נפט וגז, היא אנרגיית השמש.
כבר בסוף המאה ה 19 יוצר התא-הסולארי הראשון, ומאז הטכנולוגיה השתפרה וייעלה את אפקטיביות התאים הסולאריים, המפיקים חשמל מאור השמש.

כבר עשרות שנים שמדברים על ייצור רכבים המונעים ע"י חשמל כדי לעזור לכדור הארץ להחלים מהמצב הנוראי שהוא נמצא בו, אבל נראה שכל הסיפור הזה לוקח הרבה זמן. יותר מדי זמן...
נראה שיש מי שמעדיף להשאיר את המצב כמו שהוא...

מה יקרה אם אנשים ייצרו אנרגיה בעצמם, בבית?
בישראל, אין המצב חוקי, מה שמעלה תהיות רבות בנוגע לרצון של הממשלה להתקין תחנות כוח ידידותיות לסביבה במקום תחנות פחמיות...
זה גם מעורר שאלה בנוגע ליצרני הרכב. מדוע הם ממשיכים לייצר מכוניות שנוסעות על בנזין? מדוע הם לא הופכים את כל הטכנולוגיה בבת-אחת?

של מי האינטרס באמת לשמור על השימוש במקורות האנרגיה המיושנים והמזהמים?
בעלי בארות הנפט? הממשלה?
מי מפחד מאנרגיה חופשית להמונים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-07-2008, 12:50
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בשתי מילים: חברות נפט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מי שולט באנרגיה בעולם? ולמה אנחנו חיים בזיהום?"

זו כנראה אחת הפעמים היחידות שתומכי קונספרציה צודקים בנוגע ל"מזימה המרושעת של התאגידים"- חברות נפט לא מעוניינות שבבת אחת נפסיק להיות תלויים בנפט.
אין מדובר פה בניחוש, או בהסתמכות על מסמכים מסווגים מה"פרוטוקולים של זקני אופ"ק" אלא לוגיקה פשוטה: התלות בנפט יורדת -> הרווחים יורדים. אך במקום מסויים הם צודקים בכך שהכלכלה שלנו עדיין לא מוכנה לוויתור מלא על נפט. מדובר בתהליך שיצטרך להתפרש על כמה עשרות שנים ובהם נשנה את המבנה של התשתיות שלנו כך שיתמכו במקורות אנרגיה מתחדשים, תהליך שאגב מואץ הודות למדיניות המטופשת של אופ"ק להגביל את שאיבת הנפט והשימוש שרוסיה עושה בגז ונפט בשביל לחץ מדיני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-10-2008, 23:44
  alex69 alex69 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.06.07
מידע תתפלא
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "רוסיה וארה"ב שולטים בתעשיית..."

ראשית, הייתי בביג'ינג באוגוסט האחרון, נכון, אימפריה כלכלית עצומה, תחנת כוח פחמים מוקמת כל חצי שעה בסין - שנחשבת המזהמת הגדולה ביותר בעולם (לא רואים שמיים בביג'ינג, וגם לא גגות של בנינים מעל 30 קומות). תעשיית רכב ענקית שאוטוטו תכבוש גם את אירופה וארה"ב , ושים לב- כמעט כל המוצרים שאתה צורך (חוץ ממזון) -made in china- עם אתה אדם כמוני וכמו כולם, כל הבגדים שעליך ברגע זה 90% יוצרו בסין, החלקים למחשב שאתה משתמש בו, לטלוויזה שאתה צופה , הכל.

אבל הקטץ' - ארה"ב מהווה אחוז יפה מאוד מהיצוא של סין , אאל"ט העיקרי.
תחשוב על זה כמרכז קניות עירוני ש60% מהצרכנים שלו תושביי העיר והנותרים תושבי המושב שעל יד העיר . עם תושבי העיר יפסיקו לקנות באותו מרכז- הוא יישאר עם ה40% , יתקיים בדרך כלשהי , אבל רווחיו יירדו ולאחר תקופה יגיע גם להפסדים.
אותו דבר עם סין- חרם כלכלי אמריקאי , ואחוז יפה מאוד (אאל"ט שוב , משהו בין ה35-45%) מהרווחים על הייצוא לא נכנסים יותר למדינה , משמע - פחות כסף ליצירת אנרגייה, לחינוך דור העתיד ,לפיתוח הצבא וכו'.
משמע , הם כן תלויים בארה"ב ,אפילו מאוד. וגם רוסיה צרכנית של יפה מאוד של סין, אבל רוסיה לא תגיע איתה למשבר כי הסינים קונים (יותר קנו) המון נשק רוסי - מטוסים, נשק קל, טנקים, אוניות, נכון שהיום הם עוברים לייצור עצמי ולרפליקות של נשק רוסי/מערבי, אך עדיין זקוקים לחלקי החילוף והתחמושת לנשק (תראה את איראן- שפע מטוסים מערביים- פאנטומים[ שעד לפני כמה שנים בודדות היוו את עיקר חיל האוויר הישראלי] , אפ-14 [שהיה עד לפני שנה או שנתים מטוס עיקרי של האמריקאים] , אבל בלי חלקי החילוף למטוסים אלו הם לא שווים כלום)

ולסינים יש שפע של פחם , שמספיק להזנת כל תחנות הכוח שלהם בהווה ובעתיד הקרוב .

השורה התחתונה - הסינים, עם כל הכלכלה העצומה ומפוארת שלהם, זקוקים מאוד לארה"ב ולאירופה ולרוסיה כצרכנים שיכניסו כסף למימון המכונה שנקראת סין.
ישן 30-07-2008, 22:53
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "[font=Verdana]ארשה לי להבהיר..."

אני מסכים איתך, אבל יש גורם לזה. מישהו מלמעלה מכוון את זה ככה כי זה נוח לו.
הרי, אם רצתה הממשלה להציף את השוק במכוניות היברידיות, היו מורידים לחלוטין את המיסים על המכוניות הנ"ל, והיה יוצא מצב משעשע שטויוטה היברידית, היתה עולה משמעותית פחות מאשר קורולה בנזין רגילה.
אנשים היו קונים היברידי רק בגלל שזה יותר זול, מבלי לציין את כל היתרונות שבחסכון שלהן.
הבעיה היא, שהמדינה מרוויחה פעמיים מהמכוניות. גם במכירה החד-פעמית (מיסים גבוהים) וגם על הדלק. ככל שנסע יותר על חשמל ופחות על בנזין - זה פחות הכנסה למדינה. זה אפשרי לביצוע מיידי, השאלה היא האם המדינה מוכנה למהלך הזה (שלא ידרוש תשתית כלשהי כלל וכלל... הרי, יבוא של מכוניות היברידיות מאירופה ויפן אנחנו עושים בלאו-הכי).

בנוגע לתחנות הכוח - זו באמת הבעיה האמיתית.
ממה שאני מבין, זה יקר מאוד למדינה לבנות תחנות כאלה, אבל זו בדיוק השאלה שלי - מי קבע שבגלל שזה יקר, לא צריך לעשות את זה?
ככל שנעשה את זה מוקדם יותר, ההשקעה תחזור מהר יותר. זה הרי בלתי נמנע כי בשלב מסויים, או שנמות כולנו מזיהום, או שיגמר הנפט בעולם ולא יהיה מנוס מאשר חלופות אנרגיה מתחדשת.
אז למה לא להכין את הקרקע מראש?

ישן 31-07-2008, 11:09
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אני מסכים איתך, אבל יש גורם..."

אני לא יודע עד כמה אתה מעודכן אבל מכוניות היברידיות עולות פחות ממכוניות רגילות (מס הקנייה עליהן הוא 45% לעומת 95% על מכוניות רגילות). ובכך הן כדאיות יותר כלכלית מכל כיוון. הבעיה היא שכמה אחוזים מהאזרחים בישראל קונים רכב חדש מהיצרן בחמש/עשר שנים? נמוך. לכן הזרמה של מכוניות היברידיות לשוק יהיה תהליך איטי.
אותו הדבר לתחנות כוח- אנרגית השמש, לצריכה ברמה מסחרית, לעולם לא תהיה חלק ממשק האנרגיה הישראלי. למה? מפני שהנגב, שמהווה 60% ממדינת ישראל, משמש לעוד כמה דברים חוץ מתחנות כוח סולאריות. כך שהאפשרויות הן או שימוש בתחנות גז, שמש ואולי גיאותרמי או לכבוש מחדש את סיני ולהפוך את חצי האי לתחנת כוח סולארית אחת גדולה. מצד שני אז כבר יהיה לנו נפט לצריכה עצמית =P

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 29-07-2008, 00:40
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי lab123 שמתחילה ב "צודק אבל אתה חייב להסכים"

נעזוב רגע את איכות הסביבה וזיהום האוויר (אפילו שזה נושא חשוב מאין כמותו)...
אם אני מדינה שתלויה בנפט ואני לא מייצר נפט בעצמי -> אני נאלץ לרכוש נפט... לא יהיה לי כלכלי בהכרח לייצר חלופה לנפט?
גם אם זה יעלה לי הרבה כסף, אני משלם אותו לעצמי בסופו של דבר כי מדובר בתעשיה ישראלית.
ייצור אנרגיה הוא עסק שחייב להיות כלכלי. אנשים תמיד ירצו את המוצר הזה. וכאשר ההשקעה שלך היא בניה חד-פעמית של המתקן, ותחזוקה יומיומית שלו, ללא חומרי גלם (מלבד תחזוקה), נראה שיש לך עסק שמהר מאוד יכסה את עצמו.

השאלה היא, כמה יעלה לממשלה לבנות אתר כזה?
שיתחילו בקטן... שיבנו אתר אחד או שניים שלא יכסו את כל גוש דן, אבל חלק גדול ממנו... לאט לאט הצריכה מתחנות הכוח הפחמיות תרד ונרכוש פחות דלק גולמי ונשמור את הכסף בתוך ישראל.
נוכל להשתמש בכסף הזה לצרכים הפנימיים שלנו כמו חינוך, תחבורה, ביטחון, תשתיות, תעשיה... לא חסר מה לעשות עם זה.

הבעיה, כפי שאני רואה אותה, איננה כלכלית. פרוייקטים במליוני שקלים רצים כל הזמן.
יש למישהו אינטרס לא לעשות את זה.
עכשיו, מילא היינו אנחנו מדינה שמייצרת נפט, הייתי מבין מדוע יש לי אינטרס לטרפד את קידום הטכנולוגיה הזו... זה יפגע לי משמעותית בהכנסה שלי ובהתחזקות העולמית... אבל אני לא מייצר נפט. מצידי, לסגור לחלוטין את הברז של הנפט ולייצר לעצמי חשמל רק מהשמש... בשביל מה אני צריך להיות תלוי בגורמים חיצוניים? למי באמת יש אינטרס להשאיר את זה בחיים?

ישן 30-07-2008, 03:38
  גולןב גולןב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "נעזוב רגע את איכות הסביבה..."

דבר ראשון, אין דבר כזה "לא יהיה לי כלכלי בהכרח לייצר חלופה לנפט?", התשובה היא, כן ולא. כן במידה וזה יהיה כלכלי, ולא במידה שלא יהיה כלכלי (ניסוח מעגלי נוראי אני יודע, אבל הקביעה! שזה כלכלי בכל אופן היא פשוט לא נכונה). ובהחלט יש מקום להביא את איכות האוויר לדיון, ואפילו לא מבחינה של איכות חיים או משהו כזה, אלא בצורה כלכלית נטו של ההשפעה החיצונית שתחנת כח פחמית עושה על המדינה, דברים כמו אסטמה וסרטן שהיא תורמת לו שלא נרשם בספר חשבונות של החברה אבל המדינה בסוף חייבת לשלם עליהם.
הבעיה באנרגיה ירוקה כרגע שהעלות ההתחלתית פשוט אסטרונומית ומה שקורה שאנשים פשוט לא מוכנים להרים פרויקטים רציניים וגדולים בלי עזרה מהממשלות השונות, עזרה=תמריצים כספיים.הקטע הוא שזה כן משתלם בהרבה מקרים לעבור לייצור אנרגיה ירוקה בעולם של היום בו מחירי הנפט קפצו פי כמה וכמה.

ומכיוון שזה בכל זאת פורום תיאוריות קשר אי אפשר לכתוב הודעה בלי לפחות להזכיר כמה דברים בקשר לזה. דבר ראשון: תיאוריית קשר פופלרית היא שחברות הנפט "הרגו" את המכונית החשמלית, דבר זה לא נכון, בזמנו הביקוש היה נמוך והטכנולגיה בכלל לא בשלה. דבר שני: תיאורית קשר פופלרית אחרת גורסת שחברות הרכב הרסו את התשתית של הרכבת באמריקה: תיאוריית קשר זו נכונה ואף מתועדת איך הם קנו חלק חלק והחליפו את זה באוטובוסים ומכוניות פרטיות.
ועוד "חצי" תיאוריית קשר היא ייצור האתנול מתירס בארה"ב, שזה בנראה בזבוז הכסף הגדול ביותר שנזרק על אנרגיה ירוקה כביכול, החקלאים בעצם שידלו את הממשלה לעשות את זה ובכך הרוויחו המון כסף. היה לזה השפעה כפולה, גם החזר האנרגיה מאתנול תירס הוא שלילי! וגם מחירי המזון בעולם עולים וחלק מזה כתוצאה מזה.

ישן 31-07-2008, 10:48
  גולןב גולןב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מתי כן יהיה רווחי להקים תחנות..."

הנפט בעולם לא ייגמר לגמרי, תמיד ישאר כמות מסוימת שלא ריווחי אנרגטית או כלכלית להוציא אותה. אני בטוח שאתה יודע כבר שחולי שלנו (לי למשל יש אסטמה) לא מעניין את הקצה של הציפורן של הבוהן של הכלב של מנכ"ל חברת החשמל או שאר האנשים שיש להם את הכספים להקים פרויקטים כאלה. אני לא יכול להגיד מתי בדיוק יתחיל להיות רווחי אבל זה די ברור שעדיין לא הגענו לנקודה הזאת.

בקשר לאתנול תירס, הנושא סבוך למדי, אבל בעיקרון זה אסון חברתי/כלכלי שהמיטו עלינו חקלאי ארה"ב שרצו לעשות כסף על חשבון הממשל שזה בעצם על חשבון משלם המיסים. אפילו לפני כל ההיבטים הרעים של גידול תירס לאתנול חשוב להדגיש זה בכלל לא בטוח שיש פה רווח אנרגטי(!!!), יש מחקרים שאומרים שכן ויש כאלה שאומרים שלא(!!!).
גידול של זה דורש כמויות של מים אדירות, שטח אדמה ענקי, הורס את האדמה, מקפיץ את מחירי המזון, לא כלכלי (בינתיים, עם מחירי דלק גבוהים יותר זה יכול להפוף להגיוני כלכלית), ובנוסף לכל זה, אין אפילו סיכוי קלוש להמשיך בצריכת הדלק שלנו כיום רק עם אתנול, פשוט כי אין מספיק מקום בעולם לגדל את זה.

ישן 31-07-2008, 15:21
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יש מי שמגדל, ויש מי..."

ישראל לא מגדלת תירס.
ארה"ב מגדלת תירס. בכמויות ענקיות.
חלק משמעותי מאוד משטח ארה"ב מוקדש אך ורק לגידול תירס.

אין לחץ ציבורי על הממשלה כי אין מספיק מודעות והבנה בנושא.
אנשים פוחדים, לא יודעים ואין כוח. מעדיפים להישאר עם מה שקיים ולסבול וחושבים שמישהו יקום ויעשה מעשה.
כל אחד סומך על האחר.
חברות הנפט והמפעלים מרוויחים כסף, כל עוד יש מישהו שמרוויח הרבה כסף - הוא יעשה הכול כדי ששום דבר לא ישתנה.

קחו לדוגמא את איסלנד. אי קטן ושקט. באיסלנד יש מים חמים מאוד מתחת לאדמתם ומהאדים שלהם והקיטור של המים האלה - הם מפיקים חשמל.
כמו כן גם מהרוח הם מפיקים חשמל.
חלק קטן מהבתים שם משתמש במערכת סולארית, וחלק גדול משתמש במערכת אדים שסופגת מים מן האדמה ומייצרת מהאדים שלהם חשמל.
חלק גדול מהמכוניות שם הן חשמליות או היברידות, או שהם לא משתמשים במכוניות. האי קטן ולכן גם לנסוע באופניים ואופנוע זה נוח מאוד.
רק משפחות גדולות משתמשות במכוניות וגם זה לפעמים. יש משפחות (הרבה) שנוסעות כולן ביחד על האופניים לאן שהן רוצות.

עד שנה הבאה, 100% מהאנרגיה המופקת באיסלנד - היא אנרגיה נקייה ומתחדשת.
כיום זה עומד על כ-95% מהאנרגיה שם.
ישן 29-07-2008, 22:39
  משתמש זכר alonmore28 alonmore28 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מי שולט באנרגיה בעולם? ולמה אנחנו חיים בזיהום?"

בישראל זה חוקי להקים מערכת סולארית.
חוקי מאוד אפילו.
ישנם יישובים בארץ שפועלים כך כבר עכשיו.
ישנן מועצות אזוריות שלקחו את העניינים לידיים וקנו המון מים מלוחים מהים התיכון והטפילו אותם להשקיית הגינות.
רכישה של מערכת סולארית תחזיר לך את ההשקעה תוך 7 עד 10 שנים.
החוק מאפשר מכירת החשמל שנותן לחברת החשמל (שגם היא מאשרת זאת) בסכום העולה יותר מפי שתיים על המחיר שאתה משלם כיום בעצמך על קילוואט לשעה.
אני כמעט בטוח בנתונים:
מחיר של קילוואט לשעה ברכישה מחברת החשמל: 0.5 עד 0.75 אג', אני לא זוכר במדיוק.
מכירת החשמל הסולארי לחברת החשמל (העודפים שלכם): 2.3 לקילוואט לשעה.
ישן 07-10-2008, 11:38
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מפעלים מזהמים היו אמורים..."

אני יודע שאני מקפיץ אשכול ישן.

אהל מתן לדעתי ההסבר פשוט ביותר.
תחשוב לבד.
בישראל לא יודעים לבצע תוכניות ארוכות טווח. אולי בנושא צבאי כן אבל בנוסע האזרחי אנחנו די עלובים.
מאז שאני זוכר את עצמי משוחחים על רכבת תחתית בגוש דן.
לדעתי תהיה רכבת בגוש דן כאשר יבנו קולניות במארס.
קראתי למשל הסבר שלך על החינוך באיזה דיון.
ככה זה מנסים לחות את הקיץ ולנסות לשמור על הקיים.
איבדנו את החזון.(הכול יהיה נפלא כאשר יהיה שלום.)
לגבי האנרגיה בעולם. יש המון כוח בצד אחד של המפה העולמית ולכן זהו המצב.
אם תפתח אינצקולפדיות על מדע וטכנולגיה משנות ה70 תראה כמה ההינו נאבים ועתיד ורוד לפנינו.
(אנרגית היתוך ממימני מבוקר , התישבות בחלל ועוד כמה דברים.)
פעם ראיתי סרט ישן שנקרא שמש ירוקה.(תרגום לעברית יצא במהלך שנות ה70)
מין סרט נבואי.
ואני אגיד עוד משהו לטבע האנושי מאוד קל לחזור לטבע הבסיסי שקצת שלטו על רבים בכוח.
כך זה היה תמיד ולמה היום זה אמור להשתנות?

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 07-10-2008 בשעה 11:45.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:40

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר