לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פעם הזמנים היו יותר טובים; כולם אומרים - ככה כולם חושבים... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם החורף היה די סביר... גלים של נוסטלגיה עפים באויר, כי פעם בקיץ היה די קריר... אני לא כל כך זוכרת; מתגעגעת רק בערך, כי העתיד נראה לי הרבה יותר מגניב: רוצה לנסוע ברכבת התחתית של תל אביב... והם יגידו: זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח, זהירות מהמרווח... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > אמצע החיים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-10-2008, 04:21
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
מחשבות בעקבות הרצח בהוד השרון

כולנו שמענו על מקרה הרצח המחריד שבו האב, קצין משטרה, רצח את אשתו ושני ילדיו הפעוטים.
אחרי הזעזוע הראשוני על אדם שמסוגל לרצוח את אשתו, ואח"כ לגשת אל שני ילדיו הקטנים,
שהאדם שהם הכי סומכים עליו בעולם, בא ובקור רוח שם קץ לחייהם, עלתה בי מחשבה נוספת-

מדובר בקצין משטרה. אין ספק שהוא היה אדם "נורמטיבי", עם משפחה מקסימה, קריירה מבטיחה,
והאדם האחרון בעולם שחשבנו שיכול היה לבצע מעשה מחריד כזה
(בניגוד אולי למקרים מזעזעים לא פחות, אבל של אנשים שבדיעבד היו "סימנים מקדימים" למעשיהם).

וכאן אני בא ושואל את עצמי שאלה מטרידה-
האם בכל אחד מאיתנו טמון איזה זרע של פורענות, שיכול להביא אותנו למעשה כזה?
מה גורם לאדם לבצע את המעשה הנורא ביותר שבן אנוש יכול לעשות- לרצוח בדם קר את משפחתו שלו?

אני מאמין שיש לא מעט ילדים כיום בישראל, שהמחשבה "אולי ההורים שלי יכולים לרצוח אותי יום אחד",
עוברת בראשם, אחרי שהם שומעים על מעשה כזה.

ואני חוזר על השאלה-
האם בכל אחד מאיתנו טמון איזה זרע של פורענות, שיכול להביא אותנו למעשה כזה?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-10-2008, 08:33
  פשוט פשוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
אכן כך. בכל אדם ניתן למצו את ד"ר ג'קל ומיסטר הייד.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "מחשבות בעקבות הרצח בהוד השרון"

מס' דוגמאות שאינן קשורות האחת בשניה,ואולי כן -כי כולם ילודי אשה.
1.גרמניה הנאצית. אני בטוח שחלק מפושעי המלחמה הגרמנים ועוזריהם בארצות שבהם שלטו (אוקראינה, פולין, ליטא כיו"ב) היו בביתם אנשים נורמטיבים. חביבים לבני משפחתם וידדיתיים לכלב או לחתול שלהם.
איבדו צלם אנוש והפכו ליצורים הזויים ורוצחים אכזרים ונאלחים.
2.המתאבדים המוסלמים והטמילים. למרות מה שחושבים רוב המתאבדים אינם מוזרים אלא אנשים שהחליטו יום אחד לעשות מעשה ולהשליך חייהם מנגד -במטרה אחת ויחדה -להרוג אחרים.למה? תשאל אותם. אני בטוח שעד החלטת להתאבד היו אנשים נורמטיבים סטודנטים, או בני משפה למופת.
3.להבדיל מאד מאד , לצערי ראינו גם אנשים בינינו שאיבדו צלם אנשו גם במלחמה וגם בחיים האזרחיים.
אמנם לא מגיע לדרגת ההם אבל יש משהו מטורף ומשותף שנחשף בהתנהלות אלה שרצחו את נשותיהם וילדיהם (רוז פיזם ,הדס קדם ואחרים).
אלה העובדות.
מאיפה זה בא? לא יודע. אולי שילוב של לחץ חברתי ,עם תפיסות עולם אישיות פנימיות מעוותות אולי בצירוף מבנה אישיות דפוק. משהו דפוק שמוביל למעשים מטורפים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:58

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר