לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-06-2008, 12:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "בשעה 14:00 בגלי צה"ל מרינה מקסימליאן בלומין:"

אפשר גם להתקשר אל "יש עם מי לדבר" שמשודרת החל מ15:05 באותה התחנה 03-5126292 ולבקש לעלות לשידור.
אני מניח שכדי להיכנס לשידור תצטרכו לספר למפיק/ה שאתם רוצים לדבר על נושא אחר|שקר כלשהו| כמו מחיר הדלק, מחאת הנכים, השבויים וכו' ולא לבקש לגנות את התחנה.
בהצלחה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2008, 12:42
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אתה זוכר את הילד שרעד לו הקול..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
אתה זוכר את הילד שרעד לו הקול באירוויזיון? שמעת את הדיסק שלו לאחרונה? כנראה שלא - זה בגלל שהוא קטע את קריירת הזימרה שלו לטובת שירות כקצין ביחידת התצפיתנים (ושמעתי שהוא היה קצין ממש טוב).

צה"ל בטח לא אשם שהתחלף לו הקול בגיל 12 ושהוא החליט לברוח מהבמה באמצע השיר לעיני כ-100 מיליון צופים.

ציטוט:
זוכר את אליל הנוער החד-גבתי מ"צעירי תל אביב"? לא שמעת עליו יותר? זה בגלל שבאמצע ה"קריירה" הסלבריטאית שלו הוא התגייס וכשהשתחרר גילה שהוא נעלם מהתודעה.

קראו לו סער פיין למיטב זכרוני והסיבה שהוא נעלם מהתודעה היא שהוא בחר בקריירה צבאית ובפעם האחרונה ששמו הוזכר בעיתונות לפני 2-3 שנים הוא היה רס"ן בצנחנים כך שנראה לי שלו היה רוצה להמשיך בקריירת ה"משחק" היה מוותר על הקבע ומשתחרר בגיל 21 וחוזר לצבא.

ואם כבר הזכרת את הניינטיז אז דווקא שני נערי הפוסטרים ליאור מילר ואלון ריינהורן שירתו ביחידות קרביות והדבר לא הפריע להם לפתח קריירת דוגמנות/"משחק" לאחר שחרורם.
ישן 01-07-2008, 07:47
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הטיעון הקבוע שלך לוקה כבר בחסר.
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אם למישהו יש הוכחות מהימנות..."

זה נכון, רוב הלא-מתגייסים אינם סלתה ושמנה של החברה. אבל כשבכל מוסף סופ"ש שתפתח יש מרואיין בענייני תרבות שאיכשהו 'לא התאים לו לשרת בצבא', זה כבר חורג מזה.
כן, היא עשתה את זה בצורה חוקית. כמו שבר רפאלי התחתנה בצורה חוקית. כמו שדליה איציק הצהירה על דתיותה בצורה חוקית. אבל זה לא משנה - כמו שאמרת בעצמך, סנקציות חברתיות הן הכלי הכי יעיל נגד מי שמנצל לרעה. ובמקרה הזה, אני לא רואה למה פתאום יש בעיה עם סנקציות חברתיות כגון מחאות לגל"צ.

אגב, ליברמן למיטב הבנתי שירת בדיוק מה שכל עולה בגילו באותה תקופה היה משרת. ככה שזה מקרה אחר, ורציני בערך כמו הטענות נגד נשיאנו על כך שלא שירת בצה"ל.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 01-07-2008, 11:02
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הטיעון הקבוע שלך לוקה כבר בחסר."

רוב המתראיינים במוספי התרבות הם בדרך כלל אמנים. נפשו של אמן היא, איך לומר את זה? לפעמים משונה למדי. לא תמיד הצבא עצמו רוצה את הטיפוסים האלה.

המצב הרצוי כמובן הוא שהאמן המתראיין יתפתל במבוכה, יתנצל וימלמל משהו על זה שהוא טיפוס משונה או בעייתי וקצת מסכן. המצב הזה מתחיל לצבור תאוצה היום, להבדיל מהמצב שבו לפני כעשור וחצי זמר קצת מוזר ומאופר ששוחרר בכלל בגלל בעיות רפואיות יכל להציג את עצמו בגאווה כסרבן אמיץ ומצפוניסט...

לגיטימי לגמרי להציק ללא-מתגייסים, ולא חסרים אמנים שנפשם כלל לא משונה ואומנותיותם לא הפריע להם להתגייס. אבל מצד שני, כמה שעות במחסן הציוד מבלה כיום האפסנאי המזמר שהביס את הממ"ב?

מכיוון שצה"ל לא ממש רצה את הממ"ב, והממ"ב מיבבת על כך בראיונות שנוגעים בנושא וזאת להבדיל מאותו ארך-שיער שהביע בחוצפתו זילזול בחיילי ובחללי צה"ל ב"ראיון הניצחון" שלו שהפך גם לקבורת-חמור של הקריירה שלו. ספק אם נצליח לגרום לממ"ב להתגייס (או לצה"ל לרצות לגייס אותה) אבל כשמאיה בומבילה חוזרת לטירונות תוך שהיא מכה על חטא, ואביב גפן מנגן לחיילים ומביע את הערצתו למעלליהם במלחמת לבנון השניה, כנראה שהלחץ החברתי עובד על החבר'ה האלה ודרכם אולי על אוהדיהם - אם כי אני בספק שהמשתמטים מגיוס אכן מושפעים מהזמרת או הדוגמן שהם (לרוב הן...) העריצו בכיתה ח'. אבל, המיעוט הזניח הזה מעולם לא היה בעיית המשתמטים האמיתית, בניגוד לאותו שקר ארור שחוזרים עליו שוב ושוב מסיבות פוליטיות גרידא, עד כדי כך שההיטפלות לממ"ב ובעלי צביון דומה נראית לפעמים כמו מסך עשן שנועד להסתיר את המשתמטים האמיתיים ועמדותיהם.

כשצה"ל משחרר בעצמו לפי הקריטריונים של עצמו, ללא נוכלות-בפועל כמו נישואיה של ברפאלי או דתיותן של תרנגולת הכנסת או הבומבילה, וכשהאנשים שהוא משחרר הם טיפוסים משונים שאלמלא מתיחת ההגדרות של "ראוי לגיוס" הנדרשת במצבה של מדינת ישראל לא היו רואים בכלל לשכת גיוס, יש בעיה מסוימת לחפש את האשם המיידי בסלבריטיאים-לרגע.

ובנוגע לרב"ט האסטרטגי - ממי שמדבר כל כך הרבה על תדמיתו הפיקטיבית כ"איש חזק" הייתי מצפה לקצת רוח התנדבות יתרה. קצת מצחיק שמכסח האיראנים בהבל פיו, המטיל בכוח זקנו אימה על המצרים ורגלו שלוחה לבעוט בפשע וברשע, למעשה לבש את המדים היקרים והאהובים קצת פחות זמן מזהבה גלאון...
ישן 01-07-2008, 12:51
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]רוב..."

אמן - אחד שעושה אמנות.

אומן - אחד שמייצר משהו בתהליך טכני.

הם אכן אומנים, שמייצרים משהו תעשייתי...

אבל עזוב, אתה יודע איזה גיבורי תרבות היו לנוער במאה ה19? אוסקר ויילד למשל. לא מספיק שהוא מתחנגל הוא גם אוהב חמניות. חמניות!

וזה עוד לפני שאנחנו מגיעים לאלה שמושפעים מהסיסי הזה ורתר ומתאבדים כדי להיות מגניבים. אין ספק שכל הורתר הצעיר הזה זו מזימה של מרגלי הקייזר להשחית את הנוער ולעודד אותו להתאבד. ביחד עם הויילד הזה שגורם להפצת מעשי סדום והנוער שמשחית את זמנו על ההמצאה החדשה הזו של הראינוע, מה הפלא שהבורים מאכילים אותנו חצץ?
ישן 01-07-2008, 20:29
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "אמן - אחד שעושה אמנות. אומן..."

ציטוט:
הם אכן אומנים, שמייצרים משהו תעשייתי...

מזמן לא שמעתי עמדה המתבססת על טיעון "חרושת התרבות" של אדורנו.
תודה.
אם הוא רק היה יודע כמה הוא צדק.

ציטוט:
וזה עוד לפני שאנחנו מגיעים לאלה שמושפעים מהסיסי הזה ורתר ומתאבדים כדי להיות מגניבים.

הי - עד לגתה!
ייסורי וורת'ר הצעיר היא אחת מיצירות הדגל של ז'אנר ה"סטורם אונד דראנג".
איך אמר גתה בעצמו - "בסופו של דבר נאלצתי לירות בגיבור, ע"מ לגאול אותו מייסוריו".
אז במחילה - בגתה אל תעז לגעת :-)

ישן 02-07-2008, 18:32
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
צבא-כלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "בשעה 14:00 בגלי צה"ל מרינה מקסימליאן בלומין:"

לפני הגיוס שלי ולאחר הכרות הקצת יותר מעמיקה עם צה"ל, חשבתי שאנשים כמו אביב גפן למשל יש "להוקיע מן החברה "( אמר את זה אלוף כלשהו או מישהו בסגנון)
עכשיו אני דווקא חושב ההיפך.
כהגדרתו הרחבה, צה"ל הוא כלי לשמירה על ביטחונם ורווחתם של אזרחי ישראל.
לאחר הראיון בצו הראשון אני משוכנע שלא היו שולחים אותו לקרבי, אז איפה עדיף שהוא יהיה,פקיד?
בוא נזכר שגם פקידים צריך להאכיל,להלביש, להעניק ביטוח רפואי,משכורת צבאית, תשומת לב,חדר בבסיס שגם ככה חסר, נסיעות חינם ובנוסף לכל אלו מענק שחרור.
אני חושב לעצמי איפה הוא יכול לתרום יותר? כפקיד, או כאדם שמייצר מוסיקה בעלת מוניטין בנןלאומי?
אני לא מצדד בו או במעשיו. ואני לא מתיימר להיות מי שמחליט אם או איפה יתרום יותר.
ואני מכיר ופגשתי ואני יודע שיש עוד המון אנשים שיכולים לתרום הרבה יותר מאשר שהם יהיו פקידיפ/עציצים/שקר כלשהו/תפקיד מונפץ/
לדוגמא באחת מנסיעותיי פגשתי בחורה מאוד מעניינת, לא התקבלה לטיס כי נפלה בשלב הגיבוש, קב"א 56 וכל שאר הנתונים הכי גבוהים לפי המדד הצה"לי ומה היא עושה? פקידה..
היא מנסה להתקבל לעתודת רפואה כי זה הסיכוי היחידי שלה לנסות ולמצות ולו שביב מהיכולות שלהו בשירות שלה..
אז אתם תשפטו מה עדיף שהיא תעשה? תהיה פקידה או תלך ללמוד רפואה?

אם נחשוב באמת על טובת הכלל ולא בצורה אגואיסטית כך ש "למה אני צריך לעשות/הייתי צריך לעשות צבא והוא לא .."נבין שיש אנשים שבאמת ביחס של עלות/תועלת אצלם צה"ל והמדינה סתם מפסידים..

ישן 02-07-2008, 19:20
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הנקודה היא,
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי f1r3f0x שמתחילה ב "צבא-כלי"

שלפי היחס שלך של עלות-תועלת כדאי לסגור את החי"ר. יש שם לא מעט אנשים שהיו יכולים ללכת ללמוד רפואה או לפתוח סטארט-אפ.

נו, מה לעשות. באמת תהיה שיטה מעניינת אם הצבא יאמר למגוייסים, "תשמעו - אתם פה כי לא הצלחתם להמציא תירוץ טוב למה אתם מועילים למדינה יותר באזרחות".

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 03-07-2008, 15:52
  f1r3f0x f1r3f0x אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.02.05
כמובן שיש לה מוטיבציה
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "באמת מסכן החייל שממציאים עבורו סתם תפקיד...."

היא לא רוצה ולא ביקשה קל"ב או שירות נוח, מצדה כל תפקיד העיקר שישתמשו באינטליגנציה שלה..
תפקידים כגון פקידים כבודם במקומם מונח אבל יש אנשים אחרים לתפקיד.

יש פה לאנשים אמונה עיוורת מדי בצה"ל וזה לפי דעתי אחד הדברים שהורסים אותו כי אין מספיק ביקורת ואז חושבים שהכל בסדר.

לכל אלו שלא רוצים לתת לאנשים ללמוד בגלל שלא היו בצבא.. ותחשבו לרגע כל נער שני לא מתגייס. כלומר אם כולם יתגייסו אז צה"ל יגדל פי 2? איפה נאכלס את כולם? ועל איזה תקציב? באופן ממוצע תחשבו שבכל בסיס יהיו פי 2 יותר אנשים.
גם ככה אין איפה לישון בבסיס!!

נערך לאחרונה ע"י f1r3f0x בתאריך 03-07-2008 בשעה 15:54.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:28

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר