לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-10-2008, 22:15
צלמית המשתמש של GrimReaper
  משתמש זכר GrimReaper GrimReaper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.04.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי XDM1000 שמתחילה ב "מה קורה אם לא התייצבתי ביחידת המילואים??"

ראשית, אני מבקש לקרוא את חוקי הפורום, אין לפרסם מספרי יחידות שלא פורסמו רשמית ופומבית.
גדמ"ר משמעו גדוד מרחבי - גדודי חי"ר קל של חטיבות מרחביות. נ"ב שלך ההצבה היא בעוצבת ברעם.

שנית, העובדה ש"הוצבת" ליחידת מילואים ביום השחרור לא אומרת התייצבות בפועל ביחידה כמו בשירות סדיר, אלא רק שזה השיבוץ שלך.
אם לא קיבלת צו מילואים חוקי ביד, וכזה ללא התניות חריגות המצריכות את הסכמתך להתנדב - אין חובה עליך להתייצב במקום כלשהו (או קריאה טלפונית בחירום וצו בגיוס עצמו).
מכיוון שאתה משוחרר טרי, בחצי השנה הראשונה במילא ניתן לזמן אותך רק לשלושה חד-יומיים למטרות כמו שיבוץ, ראיונות היכר היחידה, אך גם זה מחייב צו קריאה חוקי בדואר, ואחד רשום בהמשך אם לא אישרת את הראשון.

כך שלא הייתי דואג במקומך אך הדבר הפשוט ביותר לוודא את מעמדך הוא להתקשר לקצין העיר, לבקש את פרטי היחידה שלך, ואז ליצור קשר עם משרד הקישור שלך לשם קבלת הפרטים.

"When a true genius appears in the world, you may know him by this sign, that the dunces are all in confederacy against him."
John Kennedy Toole

נערך לאחרונה ע"י GrimReaper בתאריך 15-10-2008 בשעה 03:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-10-2008, 22:50
  O'neill O'neill אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.08
ממש ממש ממש ממש לא!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי GrimReaper שמתחילה ב "ראשית, אני מבקש לקרוא את חוקי..."

ביום השיחרור כל החיילים הסדירים מקבלים צו הצבה ליחידת המילואים שלהם.
על החיילים ליצור קשר טלפוני עם יחידתם ועל בסיס הקשר הטלפוני הם נקלטים ליחידה.
במידה ולא הצליחו ליצור קשר מכל סיבה שהיא עליהם להתייצב עוד באותו היום ביחידת המילואים.
יום השיחרור הינו יום של שירות חובה ולכן לא משלמים עליו ימ"מ.

היה והחייל לא יוצר קשר טלפוני, משרד הקישור לא קולט אותו.
משרד הקישור יוציא לחייל צו קריאה להקלט ביחידה ובמידה ולא יתייצב החייל ידווח כנפקד.

במידה ומשרד הקישור לא הספיק להוציא לחייל צו קריאה לפני שיצא לחו"ל, לכשיחזור החייל ארצה הוא יזומן למשפט.

לסיכום, אם עדיין לא יצרת קשר עם משרד הקישור... עליך ליצור קשר במיידי עם קצין העיר על מנת שיאתרו עבורך את קצינת הקישור.
למזלך, ככל הנראה היחידה לא הספיקה להוציא לך צו קריאה בטרם נסעת לחו"ל.. אם היו מספיקים רוב הסיכויים שהיית נעצר כבר בנתב"ג בגין עריקות.
ישן 15-10-2008, 00:10
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "אפשר לדעת על מה אתה מבסס את..."

דווקא אני נשלחתי מהבקו"ם להתייצב ביחידה בצריפין (מן גוף שמרכז טנקיסטים עד שישובצו ליחידה ספציפית) לא הצלחתי להגיע לשם כי מיהרתי להלוויה של חבר מהגדוד שנהרג יום קודם. התקשרתי אל היחידה בצריפין והם שלחו לי צו לבוא לשם.
כשהגעתי (כעבור שבועיים) הם רק רשמו אותי ואחרי כמה חודשים שלחו לי צו ליום ראיונות ושיבוץ.

ישן 15-10-2008, 00:16
  O'neill O'neill אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.10.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי אומי 5 שמתחילה ב "אפשר לדעת על מה אתה מבסס את..."

כשאתה משתחרר בבקו"ם או ביחידה אתה מקבל צו הצבה, הצו הזה הוא לא ליופי או קישוט יש לו משמעות.
בד"כ יחידות הקישור רואות למחרת שהציבו אליהם חייל והם יוצרות קשר בעצמם עם החייל וממלאים איתו שאלון פרטים טלפונית ועל סמך שיחה זו קולטים את החייל ליחידה.
אופציה ב' היא שנציג משרד הקישור מגיע לבקום ביום השיחרור לקלוט את החייל.. זה בד"כ קורה בשיחרורים מרוכזים של לוחמים.

אסור לאף משרד קישור לקלוט חייל ליחידה מבלי לשוחח עימו טלפונית ולעדכן פרטים.

כבר קרו מקרים של חיילים, שמשרד הקישור לא הצליח ליצור עימם קשר לאחר שהוצבו ליחידתם ע"י מדור שיחרורים והם מדווחים כעריקים.
זה בדיוק אותו הדבר כמו חזרה של חייל מילואים מכלא צבאי. החייל מקבל צו להתייצב. יש הקלה תורתית למשרדי הקישור שמאפשרת קליטה על בסיס טלפוני. אם החייל לא מתקשר ולא משיגים אותו והוא גם לא התייצב אז החייל הזה בבעיה.
ישן 15-10-2008, 10:33
  אומי 5 אומי 5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי O'neill שמתחילה ב "כשאתה משתחרר בבקו"ם או ביחידה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי O'neill
כשאתה משתחרר בבקו"ם או ביחידה אתה מקבל צו הצבה, הצו הזה הוא לא ליופי או קישוט יש לו משמעות.
בד"כ יחידות הקישור רואות למחרת שהציבו אליהם חייל והם יוצרות קשר בעצמם עם החייל וממלאים איתו שאלון פרטים טלפונית ועל סמך שיחה זו קולטים את החייל ליחידה.
אופציה ב' היא שנציג משרד הקישור מגיע לבקום ביום השיחרור לקלוט את החייל.. זה בד"כ קורה בשיחרורים מרוכזים של לוחמים.

כנראה בגלל זה לא הכרתי את הנושא , לאחר קריאת השורה הזו נזכרתי בראיון עם מישהו מהגדוד מילואים באותו יום בבקו"ם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:11

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר