לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-10-2008, 23:15
  אני1986 אני1986 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
בקשה לחידוד הסיבות למה לא משתמשים בוסטים וקסדות שחורות

שלום לכולם
אני קורא בפורום כבר מספר שנים ומעריך מאוד את ידיעותכם הרבות בנושאים שדנים כאן ועל כן אני מצדיע לכם!
שירתתי באחת היחידות המובחרות, בצוות שמתמחה בלוט"ר ובני ערובה והיום אני משרת במסגרת צבאית אחרת כמדריך לוחמה.
מלחמתי הגדולה ביותר במקום החדש בו אני נמצא היא בקסדות השחורות והווסטים השחורים, כרגע אני נלחם מול החיילים והמפקדים הזוטרים, אך ברצוני לדעת האם מלחמתי היא צודקת כמו שאני רואה אותה ואם כך הדבר, אז לאסוף את הסיבות והנתונים שאקבל מכם ולפנות למפקד המסגרת בבקשה לאסור על וסטים וקסדות שחורות.
או שמא אני טועה לחלוטין בתפיסה שלי?
מהיכרותי עם היחידות המובילות בהן דובדבן, מגלן וחלק מהפלס"רים ראיתי את השפצור הישן והטוב איתו גם אני הולך, והוא הכיסוי שמקבלים באפסנאות!
אשמח לקבל מכם תגובות, הצעות לשיפור או דרך טובה להוכיח לכל אותם חובבי וואסח למיניהם שהם טועים טעות שעלולה לעלות להם בחייהם...

ערכתי חיפוש, ואחד האשכולות שמצאתי הוא זה, אך עדיין לא סיפק לי את כל המידע שהייתי צריך:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F9%E7%E5%F8%E4
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-10-2008, 02:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אני1986 שמתחילה ב "בקשה לחידוד הסיבות למה לא משתמשים בוסטים וקסדות שחורות"

תזכיר להם את ההבדל בין יחידות העוסקות בשחרור בני ערובה או לוט"ר - שהעדיפות העליונה היא ל מהירות הזיהוי וההסוואה האישית אינה חשובה כלל, גם בגלל העובדה שהן פועלות בשטח שהוא סטרילי יחסית לבין יחידה צבאית רגילה הפועלת בשטח עויין ונדרשת להשרדות הפרט. תזכיר להם מי הולך עם פסים זוהרים על הנשק וכובעי זיהוי (אני שאלתי בציניות אם הם רוצים לאמץ גם את זה...).

עכשיו - מה שאני עשיתי זה לקחתי רוב"צ, וצילמתי כוח צה"לי דרך הטלסקופ באמצעות מצלמת וידאו (ואפשר גם מצלמה רגילה). כשאנשים רואים את הצלב יושב להם ישר מתחת לקסדה, זה שוק די רציני.
אתה גם יכול לעשות את זה ב"לייב": קח כמה חבר'ה ותאמר להם לנוע בשטח בצורה חיילית ככל האפשר. קח את המפקדים לקצה השני ותן להם לחפש אותם - תראה מי יקפוץ לעין ראשון.

והנה משהו בשביל ההתחלה - השפעות של אור וצל:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...%F8#post1982358

נ.ב. -
עוד תרגיל שעשינו עם צלפים וקלעים. קח כמה קסדות עם כיסוי רגיל וכמה קסדות עם כיסוי שחור - תפזר אותן בין שיחים ב-600 מטר ומעלה ותן להם לנסות לאתר אותן. מה שבד"כ קורה הוא שמזהים את כל השחורות, ורק חלק מהרגילות (וגם זה, אח"כ). בד"כ יש כמה קסדות רגילות לא מזוהות בסוף.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 17-10-2008 בשעה 02:07.
ישן 17-10-2008, 02:27
  אני1986 אני1986 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.10.08
מודה לכולכם על ההצעות הטובות!
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "תזכיר להם את ההבדל בין יחידות..."

מודה לכולכם על ההצעות הטובות! הבעיה שלי היא שאני מאמן באחת מחטיבות החי"ר את הגדודים של החטיבה, וכגדודיונרים צעירים, וגם ותיקים, הוואסח לוקח מקום מאוד נכבד לצערי בשיקולים...
דבר שמרתיח אותי, ולכן החלטתי לנסות לפמות לפיקוד הבכיר כדי לנסות לעצור את התופעה הטיפשית הזאת.
אשמח אם תתנו לי עוד רעיונות והצעות לדרך אפקטיבית ליצור תודעה בקרב הגדודים על המכה שהם מנחיתים על עצמם בזה שהכל מושחר, ומה ששחור זה מגניב.
מה גם שהעניין עם בני ערובה, קשה קצת להסביר את זה, כי זה דורש כניסה לפרטים רבים מדי מול החיילים, מה שבעייתי גם מבחינת חשיפה למידע.
אני יודע שביחידות מסוימות הוציאו לחלוטין את הוסטים והקסדות השחורות מהתו"ל, כמו דובדבן, מגלן ועוקץ, אלה היחידות שאני מכיר שאוסרות שימוש בו.
ועוד שאלה - למה הצוותים הרפואיים של יחידית החילוץ, 669, הולכים עם וסטים שחורים? לצורך מה?

תודה.
ישן 17-10-2008, 02:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי אני1986 שמתחילה ב "מודה לכולכם על ההצעות הטובות!"

אני לא יודע למה הצוותים הרפואיים הולכים עם וסטים שחורים, אבל אם תחשוב קצת על המתאר שבו הם יפעלו - בד"כ זה יהיה בסביבת המסוק או בתוך שטח יחסית סטרילית.

אני חושב שאם המפקדים (לא רק הבכירים) יתחילו לנהוג בצורה נכונה, זה בסוף יחלחל.

עוד שיטה? לקחנו אביטיחים, ונתנו לחיים "לשפצר" אותם בצורה שהם חושבים הכי נכונה - חלק צבעו בשחור, חלק שמו מצנפת, חלק השאירו ככה...
שמים את האבטיחים בטווחים של 600-800 מטר בין צמחיה ומביאים צלפים (או 400-500 מטר לקלעים). נותנים לצלפים לזהות ולירות על האבטיחים שהם מזהים - בודקים מי שרד הכי הרבה...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 17-10-2008, 14:31
  cream1 cream1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל cream1 שלח הודעה דרך MSN אל cream1
שלום לכולם, אני מצתרף קצת באיחור לאשכול.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי אני1986 שמתחילה ב "בקשה לחידוד הסיבות למה לא משתמשים בוסטים וקסדות שחורות"

גם אני עד עכשיו עסקתי בהדרכת גדודים (גדודי "כפיר") בלחימה, וחלק מהתחום שלי כלל את ההסוואה- כולל שטח בנוי.
תמיד כשהיתי מגיע ל"ויכוח" לגבי שחור היתה קופצת הטענה שירוק זה שטח פתוח ושחור מן הסתם זה לשטח בנוי. לא קשה להוכיח שזה לא כך, היתי שואל את החיילים איפה בדיוק יש צבע שחור בשטח בנוי ומהו הצבע הנפוץ ביותר ואפילו ההכי דוגלים בצבע השחור ידעו להגיד שזה אפור.
ככלל הצבע הכי טוב לשטח בנוי הוא אפור, בדיוק כמו זה של מג"ב, אפשרות "פשרה" לזה הוא כמובן הצבע ירוק זית של כול חיילי צה"ל, שהוא מתאים מאוד לכול מתווה שטח ש"פ ומשתלב יפה מאוד גם בש"ב.
העדיפות היחידה שיש לצבע שחור על פני שאר הצבעים היא במקומות מוצלים בשטח בנוי, והכוונה היא למקומות "אפלים" בלילה ולא כמובן של המילה ביום.
במקומות בשטח בנוי בהם יש הרבה אור ויש פינה מסויימת "חשוכה" נוצר אפקט של חושך מוחלט בגלל הסינוור. באותה פינה חשוכה בתוך שטח בנוי בלילה השחור עדיף על שאר הצבעים.
עכשיו מה הבעיה האמיתית- השילוב. אם היה ניתן ללכת עם מדים שחורים ווסט שחור וקסדה שחורה זה היה יכול להיות נחמד לאותו מקרה שפירטתי. אך זה לא כך ומה שקורה בפועל זה שילוב של מדים ירוקים ווסט שחור או ברכית שחורה או כיסוי קסדה מגומי הפעלה, וזה כולל גם צביעת פנים בצבע שחור ואפילו את הנשק והרצועה שעל פי ההיגיון גם צריכים להיות ירוקים.
(צירפתי תמונה שתראה עד כמה צביעת נשק "מסוואה" אותו.)
לגבי הנורמה של זה- מספר גדודים בחטיבה כבר אסרו שימוש של זה ובקרוב מאוד זה ישתנה בכול החטיבה. לגבי היחידות אמרת נכון עוקץ ודובדבן הוציאו את זה מהתו"ל.
ואם כבר מדברים עם כיסוי קסדה, הכיסוי הכי טוב הוא הכיסוי רשת התיקני, עם הגומי באמצע.
בברכה, שחר.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י cream1 בתאריך 17-10-2008 בשעה 14:33.
ישן 17-10-2008, 18:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "מתי משתמשים במסכות שחורות(כמו..."

בניגוד למה שנאמר - שחור בצל הוא בולט. צבעי אפור וירוק כהה מתאימים הרבה יותר.

ישן 18-10-2008, 11:46
  cream1 cream1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.04
שלח הודעה דרך ICQ אל cream1 שלח הודעה דרך MSN אל cream1
חבר'ה ההסוואה בתמונה לא בא ללמד שום מדבר.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אוקיי, אז לפי מה שאני מבין רק..."

רק נתתי את הדוגמא של הנשק. המסכה והכיסוי קסדה לא בדיוק משתלבים שם בהסוואה.
לגבי המסיכות והצביעת פנים.
כשאנחנו צובעים פנים אנחנו "מטפלים" בשלושה גורמי גילוי שהם גוון,ברק וצורה.
מסיכה עושה רק חלק מהעבודה- מעלימה את הברק ויוצרת גוון שונה. אומנם שחור טוב יותר מהצבע עור, אך עדיין לא טוב כמו הירוק.
לעומת זאת שימו לב לכפפות נומקס שדווקא עושות את העבודה יפה (פרט לשבירת צורה).
את המסכות בגדודים שמים בדרך כלל כי לא רוצים לצבוע פנים- לדוגמא גדודי כפיר שנמצאים באיו"ש, לוחם ותיק מגיע למצב שכול לילה יש לו פעילות מסויימת לעשות- לדוגמא איזה מעצר "במבה" של פעיל פוליטי או מארב, אז במקום להסתובב כול החיים עם פנים צבועות חלק מהלוחמים תופרים מסכות ושמים אותם כשצריך- את המסכות דרך אגב תופרים מחולצה, תחתונים או כול בד דק אחר. כובעי צמר למיניהם בצורת מסיכה יפריעו מאוד על הפנים.
לגבי היחידות המיוחדות- בהשתלטות למסיכות יש תפקיד אחר- ליצור אפקט של פחד.
בגלל זה חלק מהיחידות המיוחדות "מאופיינות" על ידי המסיכות.

ישן 18-10-2008, 03:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי klingo17 שמתחילה ב "אוקיי , ומה בקשר למסיכות? זה..."

מסיכה עדיפה על פנים חשופות - מכיוון שפנים הן מבריקות מטבען. למסיכה יש הרבה חסרונות אחרים, והיא נחותה מצביעת פנים כהילכתה.

ישן 17-10-2008, 21:08
  סגול בעיניים סגול בעיניים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.08.08
וסטים שחורים (אמל"חיה) בגדוד שקד של גבעתי

הצילום הוא מלאחר יציאת הכוחות מרצועת עזה במבצע 'חורף חם'...

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img151.imageshack.us/img151/2568/c27b8f23le6.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.militaryphotos.net/forums/image.php?u=22657&dateline=1169834956&type=profile]
כל מקום, כל זמן, כל משימה

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://gyous.djsgoa.co.il/forum/sign/gal.php?start_date=20/11/2006&end_date=19/11/2009&-=.jpg]

ישן 18-10-2008, 17:20
  משתמש זכר לוליק. לוליק. אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.01.08
הערה לגבי הסוואה לגבי מסיכות צמר לפנים.

נדמה לי שביטיס סיכם כאן את הנושא באופן המדוייק והכי פחות קשקשני כאן. ביחידות חי"ר, הנעות בשטח חשוף, יש חשיבות להסוואה. ביחידות לוט"ר יש חשיבות לזיהוי הכח ע"י כוחות שכנים ו/או הלוחמים עצמם ולכן הצבע השחור. כל מקרה לגופו. להכריז הכרזות מה עדיף הסוואה או ווסט שחור שווה לויכוח מה עדיף - אופנוע או מברג (-תלוי מתי. תלוי בשביל מה...). לגבי המסיכות- אלו אמורות להיות במקור מחומר חסין אש כדי למנוע כויות בפנים (זו גם הסיבה לכפפות הנומקס). חבישת מסיכה מצמר (או מפליז) יכולה להיות מאוד מסוכנת מאוד במקרה של מגע עם מקור אש.חומרים אלה מתלקחים במהירות ויכולים לגרום לכוויות קשות.
ישן 18-10-2008, 22:49
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
כמה הערות:

1. בשטח בנוי, בדרך-כלל הדבר הכי טוב אחרי אפור\סכמה אפורה היא סכמת מדבר דווקא. היא משתלבת - בטח בבניה מזה"ת, אבל גם בבניית בטון - הרבה יותר טוב מסכמה שחורה.
2. אפרופו דליקות: מסכת פנים דליקה, כמו שלוליק ציין, היא רעיון רע מאוד. הכי גרוע פה היא מסכת פליז - פליז בד"כ עשוי פוליאסטר, ואמנם הוא נדלק יותר לאט מצמר וכותנה, וגם לא מעלה להבה גדולה, אבל יש לו בעיה אחרת: הוא נמס בחום. לכן, פגיעות כוויה של פוליאסטר\ניילון לרוב נראות גרוע יותר מפגיעות כוייה של כותנה. וכן, יש מסכות מנומקס או חומרים מצופי טפלון נגד אש (או מנומקס מצופה טפלון ותרכובות אחרות, שנושם יותר מנומקס רגיל) שאפשר להשיג - אבל לא-כל-כך בארץ, אני חושש.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 19-10-2008, 11:54
  משתמש זכר El Rool El Rool אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.08
הצגת תכלית

בשנות השבעים, בתחילת שבוע סדאות המ"כים בסנור היו מבצעים הצגת תכלית של הסוואה וחיילות.
הטירונים מוקמו בעמדות שולטות ומ"כים בדרגות חיילות שונות היו מתגנבים לכיוון הטירונים יחד עם הדרכת סמלי המחלקות שתארו\שאלו.
השחור היחידי שהיה על המדים זו גומיה צרה על הקפל"ס יותר מאוחר השתמשנו בספרי שחור\ירוק מט לשבור צורה.

באחד הביצועים שלפני של"ג היה צורך לחצות שטח בהיר בלילה, גם בוץ מקומי (מימיה) הוא טוב לעניין.

ישן 19-10-2008, 13:35
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "הסיבה היחידה לשימוש באמל"ח..."

אז זהו שלא וחבל שאתה לא קורא מה שכותבים.
יחידות שעוסקות בלוט"ר כן צריכות ביגוד בולט בשביל זיהוי מהיר אחד של השני. זו הסיבה שמשתמשים בשחור.

ישן 20-10-2008, 02:22
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי jesh שמתחילה ב "ביטיס, זה לא שאני לא מסכים עם..."

תסתכל על יחידות של המשטרה בעיקר - ציוד שחור, מדים כהים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:20

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר