לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-10-2008, 17:17
  גולןב גולןב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "כן מפקד מצ"ח, למה לבלבל אותך..."

באמת? קצינים אומרים שהחייל אשם? אני ממש בהלם.

אולי תבין, שחיילים ששומרים לא תמיד עושים את זה בתנאים אופטימליים, לפעמים, לא קיבלו הכשרה מתאימה; בטירונות 02 יריתי פחות ממחסנית אחת מלאה בסה"כ, כשהטעינה הייתה בזהירות בזהירות לאט לאט ב60 מעלות עם כיסתו"ח מלא ..זה הכל, אפילו לא מחסנית מלאה, ובשמירה חלק מהקורס יצא לשמור...פטרול על גדר צריפין, אם היה אירוע הם היו מגיבים בצורה טובה? אולי, אולי לא. לפעמים, תנאי השטח לא טובים; נראים אבל לא רואים, לפעמים ציוד בלאי; נשק בלאי, מחסניות בלאי, אפוד בלאי וכו'. יש לי עדות ממקור שני (חברים שלי), עד כמה השמירה שם, במידה (וזה כנראה מה שצה"ל סומך עליו, שזה לא יקרה) ומישהו אשכרה ינסה משהו, מסוכנת.

להזכיר לך את חטיפת אלדד ואהוד? עד כמה ששונה, בדיוק אותו דבר, פטרול, גדר רעועה, מארב, ותוצאה 1-0 לרעים, האם גם אז מיהרת בשיפוט?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 18-10-2008, 20:50
  גולןב גולןב אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.04.07
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מדוע שמפקד הבסיס יהיה אחראי לזה שחייל הוא חסר אחריות?"

מפקד הבסיס אחראי ועוד איך להכשרתו של חייל שתחת פיקודו, במיוחד אם הוא שומר ולא מוכשר כמו שצריך על הנשק, אבל לצערי, זה לא באמת קורה. גם אני שמרתי בצריפין אחרי טירונות 02 מקוצרת, חשבתי מילא, אז מה אם אני בקושי יודע לירות, במילא יש לי נשק ארוך בלאי שעושה טובה אם הוא יורה 2 כדורים בלי מעצור, והחשוב ביותר, צריפין זה מקום בטוח מספיק בשביל לא לפחד.

בדיעבד, טעיתי. אממה, גם המפקדים שלי חשבו כמוני, הם ידעו מספיק טוב על ההכשרה שלנו ועל הנשקים שלנו, ושמרנו בכל זאת, בלי ספק בגלל ש....וזה ציטוט של רוב תדריכי עליית משמר ב"בה"ד 6 אף פעם לא נורה כדור, ואין סיבה שאתם תירו אחד היום".

כרגע אני במקום אחר, קצת מסוכן יותר, אבל בלי קשר, אני מתכוון לדרוש ריענון והדרכה מבחינת כשיורי הקליעה שלי. אבל שוב, זה לא אמור להיות אחריאות שלי, אלא של מי שמעלי, כי אני בסך הכל סתם חייל, חייל שעושה מה שאומרים לו, הקצין אמור לדאוג לזה.

נערך לאחרונה ע"י גולןב בתאריך 18-10-2008 בשעה 20:55.
ישן 19-10-2008, 00:26
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
ומה מפקד הבסיס יכול לעשות?
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי גולןב שמתחילה ב "מפקד הבסיס אחראי ועוד איך..."

הוא מקבל חיילים בעלי כישורים מסוימים (או חסרי כישורים) לאחר טירונות שצה"ל קבע (ואני מסכים שבטעות) שהיא אמורה להספיק על מנת שחייל יוכל לבצע שמירה בסיסית. יש גם פקודות ותקנים לגבי מטווחים סדירים שכל חייל חייב לעבור ואני מניח שהוא מקיים אותם. גם הם כמובן לא מספיקים.
נכון שמפקד בסיס יכול להגדיל ראש ולהעביר לחייליו שיעורי אקסטרא ומטווחי אקסטרא אך אלו דורשים הקצאה נכבדה של תחמושת שאני בספק אם הוא מקבל.
מצד שני, אפשר לצפות גם מחייל בהכשרה מינמלית שיהיה מסוגל לפחות להגן על עצמו. תיפעול רוס"ר לירי בטווח קצר עם מחסנית בהכנס לא דורש מומחיות גדולה במיוחד.
על כל פנים, צה"ל צריך להתחיל להפנים שגם חיילים ג'ובניקים ממלאים תפקידים שעשויים לדרוש מהם שימוש בנשק ולהעביר טירונות בהתאם. לא צריך חודשים של טירונות בשביל זה-שבוע מרוכז של שיעורי נשק ומטווחים 0בלי כל השטויות מסביב) יספיק בהחלט. לחילופין, שצה"ל יקבע שחיילים ג'ובניקים שאינם מיועדים מראש לתפקידי אבטחת מתקנים לא יצוידו כלל בנשק.
ישן 18-10-2008, 20:52
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
אנחנו לא יודעים כלום לגבי האירוע עצמו, אבל הקפיצה הצה"לית על הקרבן היא מכוערת
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי asafdr שמתחילה ב "צריפין: חייל הוכה ונשקו נחטף; מצבו בינוני"

אין לי מושג איך ומה התרחש באירוע, אבל יש לי מושג טוב מאוד היכן נמצא הבסיס ומהן הוראות הפתיחה
באש בבסיסים "קצת" יותר קדמיים, שאינם ממוקמים בלב-ליבו של אזור אזרחי לחלוטין...
חיילים בצריפים שומרים ללא מחסנית בתוך הנשק, ואני מניח שגם הם מודעים לכך שאם יירו במישהו
שתקף אותם ללא נשק חם, הם יחטפו באבי-אביהם ממצ"ח ומביה"ד הצבאי שאליו יגיעו...
במצב שבו מותקף ש.ג. יש לו נורא מעט זמן להגיב, במיוחד כשאין לו מחסנית בנשק, ובמיוחד כאשר עוברים
לו בראש תרחישים של מה יעשו לו אם יירה. מספיקות שניות ספורות של היסוסים וכבר הוא פצוע בינוני
והתוקפים מסתלקים מהמקום עם נשקו. אין לי מושג אם כך אכן קרו הדברים, אבל מספיקה ההסתברות
שכך הם אכן התנהל האירוע, בכדי שהקצינים ישתקו לפני שיתקפו את הקרבן, שמן הסתם הכשרתו לתפקיד
מסתכמת במטווח של עשרה כדורים בבט"ר כלשהו, ומי יודע, אולי גם איזה מטווח איפוס קצרצר...

לקפוץ על הש.ג. לפני שהאירוע כולו פוענח זה לא פשוט לא פייר, והמיומנות הצבאית בתקיפת הש.ג. היא
תופעה שהגיע הזמן שצה"ל יתגבר עליה, שכן הנזק ממנה הוא עצום.
ישן 19-10-2008, 01:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

שאלה מצויינת. אני עדיין שואל עצמי למה לא מכשירים אנשים בשימוש נכון בנשק...
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "בשביל מה נתנו לו נשק?..."

וגם כשכן מכשירים, מטילים עליהם אימה כה גדולה משימוש בו, שרובם בין כה יהססו כ"כ הרבה זמן עד
לרגע שבו ישתמשו בו, שכבר לא יהיה לו ערך...
קל נורא לצפות ממישהו להשתמש בנשק, אבל בפועל חייל חושב על ההשלכות של שימוש בנשק הרבה
יותר מאשר על התוצאה המיידית של שימוש בנשק.
ייתכן שהחייל נמנם, ייתכן שהיסס וייתכן שלא הספיק להכניס מחסנית, לדרוך את הנשק (שאין לנו מושג מהו -
ייתכן שמדובר באם 16 ארוך, שהפעלתו בטווח קצר קשה למדי גם לחיילים מיומנים בהרבה מש.ג. בצריפין)
ולירות לעבר התוקפים.
מה שבטוח זה שלא ייתכן ש"קצינים" כבר יפסקו שהוא אשם במחדל כלשהו. אי אפשר לייצר אינסטינקט של
היסוס אצל חיילים (באמצעות ענישה דראקונית של חיילים שכן הפעילו נשקם...), ואח"כ להתפלא שהם
מהססים. אי אפשר להכשיר חיילים ברמה כ"כ נמוכה שעצם השימוש שלהם בנשק עלול להיות מסוכן להם
ולסביבתם יותר מאשר למי שהם מתכוונים לנטרל, ואח"כ להתפלא שהם מהססים.

כרגע צה"ל מכשיר רבבות חיילים מדי שנה באופן שמותיר אותם לא כשירים להתמודד מול תקיפת העמדה
שבה הם מוצבים. זה לא נכון רק לצריפין. זה נכון לעשרות רבות של בסיסים. כל זמן שהכשרת החיילים
לשימוש בנשק תהיה ברמה שהיא קיימת היום, וכל זמן שהוראות הפתיחה באש והפעלת מצ"ח
והפרקליטות הצבאית בנוגע לחריגה מהוראות אלה, יהיו כפי שהן היום - הרי שחיילים ימשיכו להסס.

כאמור, אין לי מושג לגבי המקרה הספציפי הזה. ייתכן שהחייל ישן, ואז כמובן שהוא אחראי ראשי, אבל
ההכשרהע הלקוייה בשימוש בנשק והוראות הפתיחה באש בבסיסים קדמיים בהרבה מצריפין, הן כאלה
שחיילים יהססו הרבה לפני כל החלטה על שימוש בנשק - ולא תמיד יש זמן להסס...
ישן 19-10-2008, 11:47
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
אתה מפספס משהו מהותי כאן
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "כל מה שכתבת יכול לשמש נימוקים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי elvis1977
כל מה שכתבת יכול לשמש נימוקים לחייל הזה בבית הדין, אם יועמד לדין, זה הכל .

גנבו ממנו אכן M16 , לא יודע אם ארוך או קצר.

מצידי שישמרו בבסיסים כמו צריפין עם עוזים עם קת מעץ, אולי זה ישמור על עירנות.

איך התגנבו אליו והוא לא הרגיש? התשובה ברורה.

ואם לשמור ולפטרל לבד לא טוב, מצידי שישמרו ברביעיות, מדובר בסה"כ בג'ובניקים בקורסים אם יומיות שעושים תורנות פעם בחודשיים, ולא גולנצ'יקים/שריון או כל חיילים קרביים אחרים שאוכלים חרא בבט"ש ובקושי רואים את הבית.

מי ששומר במקומות כמו צריפין, לא עובר קורסי לוט"ר מטורפים. סה"כ איפס את הנשק (אם בכלל), שלא לדבר על קפ"פ שאין למסכן מושג מה זה.
בסופו של דבר, אל תשכח שאין הרבה שהחיל היה יכול לעשות. אם היה יורה ופוגע, היה עוד מוצא עצמו בכלא על פגיעה בבנאדם......
ישן 19-10-2008, 15:55
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה קפצת על החייל וטענת שאולי ישן. כעת ב-ר-ו-ר שלא ישן (קשה לישון אגב פטרול...)
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי elvis1977 שמתחילה ב "אני רואה שכולם מחפשים איך לא..."

והוא הותקף מאחור ע"י שני אנשים שכבר היו בתוך הבסיס דרך פרצה, והסתתרו מאחורי קפל קרקע.
אין לי מושג מה אתה מצפה ממנו לעשות כאשר מסתערים עליו מאחור עם אלות. אני חושש שגם לוחמים
מיומנים ממנו בהרבה היו נפצעים ומאבדים כל יכולת תגובה (נסה להכניס מחסנית לנשק ולירות אחרי כמה
מכות אלה לראש שלך...).
לא חובה לקפוץ ולהאשים את הש.ג. בכל פעם. במקרה הזה, אגב, זה שאין לו הכשרה מתאימה לשמור
וזה שהוראות הפתיחה באש ומסורת הכסת"ח (שבמצב רגיל היו מהוות נסיבות מקלות עבורו), אפילו לא
נחוצות - לא היה לו שום סיכוי, גם לו היה מותר לו לירות מייד והייתה לו הכשרת רובאי 09...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:47

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר