לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-10-2008, 09:25
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
תו מוזיקה תחזוקה של כלי מלאכת יד

שמירה לאורך זמן על סכיני חיתוך, מספריים וקופסאות ושפורפרות צבעים:

מניסיוני, לא כולם מכירים את הטריקים האלה, אז החלטתי לכתוב אותם כאן:

סכיני חיתוך מחלידים לפעמים מלחות או מהעובדה שאנו חותכים בהם דברים לחים, או שאנו רוצים לרחוץ אותם משאריות מלכלכות, ואז הם מתרטבים ממים או ממגבונים לחים. כנ"ל לגבי מספריים. לכן הפתרון שמצאתי הוא:
אחרי הניקוי (במים או במגבונים לחים) ואחרי הייבוש, כדאי למרוח קצת ווזלין על כל הסכין (להזהר לא להיחתך, אפשר להעזר במטלית בד עבה), ואם ניראה שהשכבה נדיבה, אפשר לנקות אח"כ קצת עם טישו. לא לנקות יסודי ביותר. חשוב שיישארו שרידים של השומן. מניסיון, אני לא יודעת איך, אבל אחרי זמן של כמה שעות השומן הזה כאילו "נעלם", וזה אף פעם לא ליכלך לי עבודה כשרציתי לחתוך, אבל אם זה מטריד, אז לפני כל חיתוך חדש אחרי הטיפול הזה אפשר לנקות תחילה בטישו או מטלית בד. זה שומר מצויין על כל סוגי הסכינים לאורך זמן.
לי קשר עדיף לעשות את זה באיזור בו באלקים יותר לח, גם אם לא משתמשים בסכינים /במספריים יותר מידי פעמים.

לגבי קופסאות, צנצנות ושפורפרות צבעים או דבק שנסגרות בהברגה - כולנו מכירים את הבעייה שקורה שאי אפשר לפתוח את הצבע אלא בהרבה מאוד כוח, ועזרה של סכינים, מברגים שדוחפים, וגם אז זה לא תמיד עוזר.
אז הטריק שמצאתי: מידי פעם למרוח ווזלין על השפה של הצנצנת ועל החלק המוברג שלה, וגם על החלק המוברג של השפורפרת. בצורה כזו, אפילו אם לא זוכרים לנקות את השפה מצבע לפני שסוגרים אותה, הווזלין שומר שהצבע לא יידבק לזכוכית או לאלומיניום, וכך, אפילו שהוא מתייבש, הפתיחה תישאר קלה. (הצבע לפעמים חודר בדרך כלשהי לשפה ולחלק המוברג - אם זה בגללנו כי בעת הצביעה אנו מורידים שאריות מיותרות של המכחול ע"י החלקה על השפה או סתם - מרגע שהצנצנת נפתחת זה כבר לא אטום לחלוטין).
אפשר למרוח בנדיבות - זה לא מפריע או חודר לצבע בפנים.
לא חייבים לעשות את זה כל פעם שפותחים וסוגרים את הצבע, אלא מידי פעם, כשמרגישים שהפתיחה מתחילה להיות לא חלקה, או שרואים שקצת צבע התחיל להידבק לאיזורים קטנים.

זו תחזוקה פשוטה מאוד וקלה ולפי דעתי כדאי לעשות אותה כי זה מאוד מקל על העבודה ועל שלוות הנפש, וגם לא צריך להחליף סכינים בסכין החיתוך בתדירות גבוהה.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-10-2008, 11:00
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה תודה רבה!
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "איזה אשכול נפלא! כל הכבוד!..."

ותודה רבה גם לך על הטיפ!
כבר קרה לי שכשהשתמשתי בלכה אקרילית, ולמרות ששטפתי עם סבון, המכחול עדיין התקשח מעט.
בכלל זה רעיון טוב, כי אני מנסה למצוא דרכים איך לחסוך במים ואני אסביר איך זה קשור: אני לא יודעת איך עובדים אחרים, אבל אני מכירה את עצמי: כשאני מסיימת עם המכחולים אני הולכת לשטוף אותם במים מתחת לברז, וכמובן, אפילו אם משתדלים - ת'כלס זה הרבה מים. אז מה שחשבתי ועשיתי זה כשסיימתי את המכחול, לטבול אותו במים, לערבב כך שרוב שאריות הצבע יירדו, ואח"כ לנקות אותו במגבונים לחים. זה הרבה זמן, ולפעמים גם המון מגבונים (תלוי בצבע - יש צבעים שפשוט שחודרים ממש לכל פינה במכחול אם רוצים ואם לא רוצים) אבל זה בהחלט חוסך מים, והמון. אז מה שקורה בעקבות זה שלפעמים המכחול קצת מתקשה. אז אני אקח את הטיפ שלך.
דרך אגב, גם לי קרה שהשארתי מכחולים במים ואז השערות שלהם התעקמו. עד היום עוד לא הצלחתי ליישר אותם. אם אמצא דרך - ארשום. אבל מה שיכול למנוע את זה זה לקחת מגבון לח, להניח אותו על צלחת שטוחה, עדיף כמה שיותר רחבה ובעלת שוליים הכי נמוכים שאפשר (אני מעדיפה צלחת חד פעמית), להניח עליו את המכחולים עם הצבע עליהם (כי הרי אנו בשוונג של יצירה או שלא תמיד יש את הזמן או החשק לנקות) ואז לכסות את החלק של השערות במגבון נוסף, להתיז על כל העסק מים בנדיבות או אפילו למלא קצת את הצלחת. זה שומר על רטיבות המכחולים עד שננקה אותם, וגם השערות לא מתעקמות.

ישן 18-04-2009, 15:05
  מריאל מריאל אינו מחובר  

טיפ נגד התעקמות השערות של המכחול
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "תחזוקה של כלי מלאכת יד"

קורה שמכל מיני סיבות אנחנו משאירים את המכחולים יותר מידי זמן במים, ואז השערות של המכחולים הרכים מתעקמות. מצאתי דרך למנוע את זה, וזה מסוג הדברים שזה כל כך פשוט שאתה לא מבין איך לא חשבת על זה קודם. בשיעורי ציור תמיד הרגילו אותנו שמכחולים מניחים בתוך גביע יוגורט או גביע אחר, או במילים אחרות: המכחול מונח אנכית בתוך המים, וזו הבעייה.
טוב, אז זה מאוד פשוט: לוקחים תבנית אלומיניום מלבנית (זו לעוגות), שמים מים בגובה 1 ס"מ, וכשגומרים עם המכחול מניחים אותו בה, והוא שוכב. כל תבנית/קופסה אחרת תתאים, העיקר שהמכחול יוכל להכנס לתוכה במלואו, שוכב.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיותר לציין שעבור מכחולים עם ראש קשיח אין צורך בזה. הם יכולים לשהות שעות בצורה אנכית בתוך גביע עם מים ולא יקרה להם כלום.
מכיוון שאני צובעת באותו הזמן עם הרבה מכחולים, אז כשסיימתי עם מכחול אני מעדיפה להוריד לו את רוב הצבע בתוך גביע עם מים, ואח"כ להניח בתוך התבנית
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 21-04-2009, 05:46
  מריאל מריאל אינו מחובר  

לגבי משך הזמן שהמכחולים במים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי amit2 שמתחילה ב "מכחולים טובים צריך לשמור -..."

לא מדובר על יותר מידי זמן. כשאני עובדת על יצירה אחת אני צריכה בדר"כ המון צבעים, המון מכחולים. אני לא אלך ואשטוף כל שנייה. מדובר כאן על שעה-שעתיים, ואם במקרה קורה משהו דחוף שאני חייבת להפסיק וללכת ולא יכולה לשטוף - זה פיתרון טוב מבחינתי.

תודה על הטיפ איך ליישר שערות עקומות.

לגבי מברשת רופפת על הידית - זה כבר קרה לי, ולא בגלל שהשארתי את המכחולים במים, אלא בגלל שאני משתמשת במכחולים מאוד זולים. את הדבר אני מתקנת בקלות בעזרת דבק UHU נוזלי.

לגבי מכחולים זולים - תחילה אגיד שכן נמצאים אצלי מכחולים מהיקרים הטובים והמושקעים שקונים בארטא מהתקופה שלמדתי עיצוב. הם באמת טובים ואני שומרת עליהם, אבל עלי לומר שאני מוצאת מכחולים מצויינים שתואמים את צרכי גם בין אלה הפשוטים והזולים. הדבר די הפתיע אותי, כי חשבתי שמכחולים זולים גם לא יצבעו לי טוב מה שאני רוצה, אבל הכל זה אינטרקציה בין הצבע, שערות המכחול והמשטח אותו אני צובעת. כל מכחול כזה טוב למשהו מסויים, אז גם עליהם - הפשוטים אני משתדלת לשמור כעל בבת עיני.
אני התחלתי עם המכחולים הזולים מסיבה שונה לגמרי. בזמנו עבדתי עם צבעים שכדי לנקות אותם צריך טינר או טרפנטין. אני לא סובלת ריחות מהסוג הזה ולא חומרים כאלה, אז חשבתי לעצמי: למה לא לצבוע במכחול ואז לזרוק אותו במקום לנקות ולשאוף לתוכי את החומרים. כל עוד שזה זול אפשר לזרוק, לקחת אח"כ חדש וחוזר חלילה. וכך עשיתי. עד שלב מסויים שהפסקתי לצבוע עם צבעים על בסיס כזה ועברתי לצבעים על בסיס מים. אז משם הם הגיעו.

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 21-04-2009 בשעה 05:48.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:23

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר