לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #10  
ישן 02-10-2008, 11:57
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 27.06.08
הודעות: 3,441
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "האם מלחמת יום כיפור בוימה כדי להשיג מנדט לשלום?"

פתח דבר ומבוא

פתח דבר
עם תום מלחמת יום הכיפורים , ובעקבות הזעקה המרה שקמה בקרב העם לאחר המפלה הבטחונית והבלתי צפויה, ראיתי לעצמי חובה לאומית לבדוק ולחקור ביסודיות , מה היו הנסיבות האמיתיות שהביאו את מדינת ישראל הבעלת שירותי ביון מן המעולים ביותר בעולם למפלה הצבאית עם פרוץ מלחמת יום הכיפורים.
לאחר כארבע שנים של איסוף חומר בארץ ואם מחוצלה, הגענו אני וידידי המקורבים, בסוף שנת 1977 למסקנה, שיש לרכז ולהעלות את גילוינו בכתב כדי לשפוך אור על הפרשה האפלה ששמה מלחמת יום הכיפורים.
בהזדמנות נאותה זו הנני להודות מקרב-לב לכל אותם, ידידים שחלקם רב ובלתי משוער בהשגת המידע ואף לאותם האנשים אשר במודע או באופן בלתי מודע עזרו לי להגיע למידע החיוני לצורך כתיבת הספר.

מבוא
חכמי ישראל קבעו התקנותיהם: "הבא להרגך השכם להרגו".
אולם בגלל התגלגלות העם היהודי בין עמי העולם ובגלל שנאת הגויים שתמיד בערה על נפשות היהודים, שכחו בני ישראל את חוקי האבות ונמלטו בגולה מפני הגויים שצרו עליהם, והתעללו בהם, שללו את זכויותיהם ואף הפילו בהם חללים רבים.
כתוצאה מבריחת היהודים מפני הצרים עליהם, חדרה אט אט לתודעת הגויים בגולה ההכרה, שהיהודים הם עם נחות, עם של פחדנים וחסרי תושיה ובכך נהפכו היהודים לעם העשיר ביותר בכינויי-גנאי ואף צלמו האנושי הפך בעיני רבים, להיות נתון בספק.
מאורעות השואה חיזקו עוד יותר את הספק באנושיותו של העם היהודי, והיו אף שהאמינו שקורבנות השואה הלכו כצאן לטבח, ורבים שאלו בתמיהה, איך נפלו שישה מליון בני אדם ללא שמץ של תגובה והתגוננות? איך מסרו את נפשם בידי רוצחיהם?
ברם, לשאלות אלו ורבות מהן לא תינתן תשובה ראויה לעולם. כי לא אני עמדנו בפני אותם שואה, אולם אסור לשכוח שאומות גדולות נרמסו בפני הנאצים על אף צבאותיהם המרשימים. וכאן נשאלת השאלה, מה עמד לרשותם של היהודים כדי להתקומם נגד הנאצים, בהתחשב בסביבתם העוינת, שבמקרים רבים שיתפה פעולה עם רוצחיהם הנאצים.
אך לשואה היו גם יתרונות לעם היהודי.
השואה העירה את העם היהודי מתרדמת של אלפיים שנה והחדירה להכרתם את התודעה שהגיע הקץ לחייהם בגולה ועליהם לשוב למולדת אבותיהם ולהיבנות בה.
השואה אף אימתה את הפסוק, שבכל דור ודור רובצת על העם היהודי סכנת כליה ועל מנת להמשיך ולהתקיים חובה עליו לשנות את אורח חייו ולאמץ את תורת אבותיו, את קשיחות עורפם ואת דבקותם במטרה.
לעתים נדמה כאילו יש אלוהית חפצה בשואה, למען שיבת בני ישאל לצור מחצבתם. לתודעתם היהודית, ללאומיות שכמעט שקעה בגולה ונשכחה.
ללא לקח השואה לא הייתה מתגשמת התקוה היהודית שהיתה שנונה בפיו אלפיים שנה: "בשנה הבאה בירושלים".
פעמיים שבנו למולדת על רקע דומה ובכל פעם המחיר היה יקר עד מאוד. ביוצאינו מממצרים סבבנו ארבעים שנה במדבר ועברנו תלאות ואבדות כבדות מנשוא. וביצאינו מגולה של אלפיים שנה, שילמנו את מחיר השואה.
כך גורלו של העם היהודי שבכל דור ודור רובצת עליו סכנת הכליה והוא חייב לחיות בערות מתמדת ולהאמין בהכרה מלאה לאימרה המציינת: "הבא להרגך השכם להורגו".
אימרה זו אומצה בדרך להגשמת חלום השיבה לציון. ואף במשך עשרים וחמש שנות קיומה ועצמאותה של מדינת ישראל, עד שקמה הנהגה חדשה על ישראל שלא ידעה את התורה.
ממשלת ישראל בראשותה של גולדה שינתה את המוסכמות בקביעה בלתי אחראית: "ישראל לא תתקוף ראשונה ולא תירה את הכדור הראשון" ובכך הלך העם שולל ודם בניו, מגיניו הגיבורים, נשפך על זכות להתקיים ולא להישמד.
נכתב רבות אודות המלחמה שנכפתה עלינו ביום צומינו, יום הכיפורים, אך פני האמת היו שונים לחלוטין.
_____________________________________


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #11  
ישן 02-10-2008, 12:58
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 27.06.08
הודעות: 3,441
פרק ראשון
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "האם מלחמת יום כיפור בוימה כדי להשיג מנדט לשלום?"

פרק ראשון
בשלהי חודש מאי שנת 1973 החל המירוץ בין מעצמות העל, למציאת פתרון לבעיית המזרח התיכון. ובהקשר לאמור הגיע קיסינגר למוסקבה ולאחר דיונים קצרים ותכליתיים, זכה להכין את הקרקע לפגישת ראשי הקרמלין עם נשיא ארצות הברית ריצ'ארד ניכסון.
הנושא העיקרי של השיחות היה "בעיית המזרח התיכון" והמלחמה שכביכול עמדה לפרוץ בין מצרים וסוריה – לישראל, על רקע איומי סאדאת ואסאד לפתיחת המלחמה כשהסיסמה השנונה בפיהם הייתה: "מה שנלקח בכוח יש להשיבו בכוח הזרוע" דהיינו, מלחמה בלתי נמנעת במזרח התיכון.
ארצות ערב למעשה הכינו במה נהדרת לקיסינגר, במה שנוצלה היטב על ידי יועצו המיוחד של הנשיא ניכסון, על מנת להסיח את דעת העם האמריקאי מהפרשיות של ווטרגיט שעירערו את מצבה הפנימי של אמריקה.
על כן חיפש קיסינגר, על פי הוראת הנשיא, הצלחות חוץ-כדי לכסות על כישלונות הפנים. והמקום היחיד בעולם שיכל לעורר רגשות והתעניינות בקרב דעת הקהל האמריקאי, מלבד פרשת וייטנאם, הייתה בעיית המזרח התיכון, והוא ידע לנצל ולרכב על הנושא בדרך העקלקלה למופת.
ראשי הקרמלין שהתרשמו מאוד מרעיונותיו ומגישותיו החופשיות והפשרניות לבעיות האיזור, קיבלו את הזמנתו לביקור ברז'נייב באמריקה ללא הסתייגות.
ביקורו של ברז'נייב באמריקה היה נחוץ לקיסינגר, כד לזכות לשיתוף פעולה הדוק יותר מצד ברית המועצות בשאלות השנויות במחלוקת במזרח התיכון, ואף כדי למנוע בעזרתה את הגשמת האיומים של מנהיגי ערב, הלכה למעשה.
קיסינגר היה מודע, שלמלחמה במזרח התיכון תהיינה השלכות מרחיקות לכת על העולם כולו, שיתבטאו בראש ובראשונה במשבר יחסים בין המעצמות ובעקיפין למשבר אנרגיה, שבוודאי השפעותיו תהיינה חמורות מאוד על כלכלת מדינות אירופה ואמריקה גם יחד.
בביקורו החטוף בקרמלין השיג קיסינגר את מטרתו הראשונה, דהיינו, נכונות סובייטית לשיתוף פעולה עם ארצות הברית לפתרון בעיית המזרח התיכון.
אולם עם גמר הביקור התפשטו השמועות על הידוק הקשרים בין ברית המועצות לארה"ב ועל מגמת המעצמות לכפות הסדר כפוי במזרח התיכון, בניגוד לעקרונותיה של ישראל ולטובת הערבים.
הנשיא ניכסון שהיה מודע לחששותיה של ישראל עקב השמועות, הכריז מיד לאחר ביקור יועצו המיוחד במוסקבה שאמריקה לא שינתה את עמדתה המוצהרת כלפי ביטחונה של מדינת ישראל. הצהרת הנשיא פורסמה למרות שממשלת ישראל לא הגיבה והעדיפה לשמור על קור רוחה לחכות להמשך ההתפתחויות המדיניות באיזור.
מאמצי היועץ המיוחד לנשיא פגעו בראש ובראשונה בתדמיתו של שר החוץ האמריקאי וילאם רוג'רס, שסבל מחוסר שיתוף פעולה מצד הנשיא על אף מאמציו לקידום השלום במזרח התיכון; אולם כדי להוכיח את כוחו החל ביוזמתו האישית במאמצים קדחתניים לקרב את השקפות הצדדים המעורבים בסיכסוך במזרח התיכון. וכצעד ראשון הזמין את יועצו של סאדאת אסמעיל חאפז ואת שר החוץ הישראלי אבא אבן ללישכתו ודן אתם ארוכות על המשבר המזרח התיכוני במאיים על שלום העולם וביקש מהצדדים להימנע מהחרפת המשבר, למען הרחקת מעורבות המעצמות באיזור.
אך את עיקר הלחץ הפעיל על שר החוץ הישראלי אבא אבן, אשר ביוצאו מכיבשן הדיונים פנה בדחיפות לראש הממשלה, גולדה מאיר, ודרש הבהרות להמשך המגעים.
גולדה ביקשה מאבא אבן לנסות ולהרגיע את הרוחות במשרד החוץ האמריקאי והבטיחה שתביא שוב את עמדת ארה"ב לדיון בפני הממשלה כדי לנקוט בצעדים ממשיים לקראת הפשרה המוצעת בין ישראל ושכנותיה. כתוצאה מלחצי ארה"ב נתכנסו מובילי המרכבה הישראלית לפעילות חסרת-תקדים למציאת פתרון הולם למשבר הבלתי נמנע בין התקפותיהם של ישראל לארה"ב. לאחר דיונים ממושכים הגיעו לכלל הסכמה שעל ישראל ללכת לויתורים טריטוריאליים מרחיקי לכת, בעיקר למצרים, לקראת הסדר כולל עם ארצות ערב.
אולם ראש ממשלת ישראל היתנתה את ויתוריה של ישראל בנכונות מצד המצרים והסורים לחתום על חוזה אי-לוחמה כצעד לקראת הנסיגה הישראלית הכוללת עם חתימת הסכם השלום.
הצעותיה של ישראל נתקבלו בהססנות ובספקנות רבה על ידי הנשיא ניכסון ועוזריו בבית הלבן, אשר טענו שאין ביכולתה של ממשלת ישראל ליישם את הויתורים שהוצעו על ידה בלא להתבסס על החלטות מפורשות של ממשלת ישראל כולה.
חששות אלו הובאו לידיעת ראש ממשלת ישראל, אשר נדרשה להבהיר ביתר לגיטימיות את עמדתה למען ריכוך העמדה הערבית הבלתי מתפשרת.
הבהרות ישראליות ניתנו מיד על ידי אחד מבכירי שרי הממשלה המשה דיין, אשר הודיע על נכונותה של ישראל לסגת מקוי הגבול הנוכחיים, באם תראינה מצרים וסוריה רצון לדו קיום בשלום עם מדינת ישראל.
המחווה הישראלי האחרון הרשים את משרד החוץ האמריקאי ואף את ראשי הקרמלין אשר לא האמינו בנכונותה של ישראל לפשרות.
שליחים בדרגת סנטורים נשלחו לקהיר ולדמשק להבהרת העמדה הישראלית אשר זכתה להד חיובי אפילו מצד ברית המועצות.
אך סאדאת ואסאד, הביעו במשותף אי-אמון בכוונותיה של ישראל וקשרו את הצעותיה במזימה ציונית מתוכננת למילכוד דעתם של ראשי מעצמות העל והיתנו תנאים כגון, הסכמה ישראלית להשבת העם הפלשתיני למולדתו והכרה בזכותם הלגיטימית של מצרים וסוריה לדרוש בחזרה, וללא כל תנאי, את אדמותיהם שנכבשו על ידי ישראל בכוח הזרוע במלחמת ששת הימים.
מאמצי שליחי השלום האמריקאים לא נשאו פרי ואף גרמו להחרפת המשבר ולסילוק ידו של ויליאם רוג'רס מהתמונה בכלל.
ברם, הנשיא ניכסון סירב בחריפות להשלים עם העובדה והודיע שיש לתת עדיפות מירבית למאמצי השלום במזרח התיכון. כדי למנוע את המשך הקיפאון ולהרגעת הרוחות בישראל, דרש מסיסקו להכריז על עמדתה האיתנה של ארה"ב בנוסח: "אמריקה לא תוותר על ישראל ועל ביטחונה", כשבהמשך נרמז לישראל לגלות יתר הבנה לבעיית הפלשתינאים ולוותר ויתורים נוספים כדי להגיע לשלום.
אולם דרכה החד צדדית של ארה"ב, גרמה למורת-רוח בקרה ההנהגה הישראלית ובשדר מיוחד לבית הלבן הביעה ישראל את אכזבתה מדברי סיסקו וקבעה בעליל שאין לממשלת ישראל מה לוותר בנושא הפלשתינאי בכלל.
כתוצאה מכשלונות מהלכיה הדיפלומטיים של ארה"ב באיזור, שוב נכנס קיסינגר לתמונה וכצעד ראשון שלח את הסנאטור הרטקה לקרמלין כדי לדווח לברז'נייב על מסע השיכנוע שנכשל ולבקשו להימנע מהתערבות במלחמה במזרח התיכון, אם תפתחנה ארצות ערב על דעת עצמן במלחמה נגד ישראל.
מנהיגי מצרים וסוריה שחשו בניסיון המעצמות לכפות הסדר במזרח התיכון, הקשיחו, בניגוד לכל התחזיות, את עמדתן ואף יצאו באיומים חסרי רסן נגד ארה"ב ואירופה בסגירת משאבי הנפט הערביים ובגרימת משבר אנרגיה עולמי.
בד בבד המשיכו סאדאת ואסאד וגרורותיהם הערביות בחיזוק ההרגשה של ערב מלחמה במזרח התיכון האימרה הישנה שוב חזרה וריחפה בהפגנתיות בחלל האוויר, "מה שנלקח בכוח יוחזר בכוח הזרוע" ולא יתכן פיתרון במזה"ת ללא מלחמה.
ראשי הקרמלין עמדו מחד בפני החזית הערבית ודרישותיה, ומאידך בפני לחץ הולך וגובר מצד אירופה התעשייתיות ואף מצד אמריקה שנועדה לקשור עמה קשרי מסחר בהיקף ניכר, למען הפעלת השפעתה על ארצות ערב לבל יממשו את איומיהם. אולם כתוצאה מהתדרדרות המצב במזרח התיכון עמדה נסיעתו של ברז'נייב ומיכלול יחסי המערב עם ברית המועצות בסימן שאלה.
_____________________________________נערך לאחרונה ע"י Gumble בתאריך 02-10-2008 בשעה 13:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #12  
ישן 02-10-2008, 23:45
צלמית המשתמש של Kromagg
  Kromagg Kromagg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.09.08
הודעות: 138
זו תאוריה ידועה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "האם מלחמת יום כיפור בוימה כדי להשיג מנדט לשלום?"

לדעתי גם נכונה בחלקה, המדינות הערביות שהושפלו במלחמת ששת הימים - ביייחוד מצרים, התייחסו לתוצאות המלחמה כחרפה, והאמריקאים ידעו כי לפני תחילתו של מו"מ כלשהו יהיה צורך לספק למצרים פתח של יציאה בכבוד מהחרפה, מה גם שישנה טענה שהאמריקאים ביקשו מגולדה לתת למצרים ולסורים את ההזדמנות להקיז את דמה של ישראל וחייליה וכך דעת הקהל בישראל תהיה בעד תהליך שלום והחזרת שטחים, לדעתי זו גם הסיבה שהשליטים ה"מהוללים" שלנו נתנו לפלסטינים את האפשרות להקיז את דמינו באינתיפאדת אל-אקצא - קחו את המשפט האחרון כנקודה למחשבה...
נחטפו שני חיילים - התחלנו מלחמה
באינתיפאדה נהרגו כול יום עשרות אנשים - הגדרנו זאת כעליית מדרגה
שנה טובה...
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #14  
ישן 03-10-2008, 13:32
צלמית המשתמש של Kromagg
  Kromagg Kromagg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.09.08
הודעות: 138
עוד כמה נקודות חשובות:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "האם מלחמת יום כיפור בוימה כדי להשיג מנדט לשלום?"

דובר רבות על ה"נס" שקרה לנו במלחמה זו - הפלישה הקרקעית שנעצרה בשל פחדם של הסורים והמצרים כי צה"ל עושה להם תרגיל ולכן אין כוחות שניסו לבלום אותם בשעות הראשונות או טענה אחרת מופרכת שחיילי האויב ראו אנשים עם זקנים לבנים.
ההסבר האמיתי לעצירתם וחזרתם לאחור (ואני עומד על כך) טמון בכך שישראל (משה דיין) שראה כי אנו עומדים בפני "חורבן בית שלישי" החליט להעביר מסר למעצמות כי אם תעצר הפלישה, לא תהיה לישראל ברירה אלא לעשות שמוש בנשק "יום הדין" - קרי "ברירת שמשון" (והמבין יבין).
הוחלט ע"י הממשלה לתת לסורים טעימה מהנשק הזה אך המטוס שהיה בדרכו לדמשק (מטוסו של אבי לניר מפקד טייסת 101 בחצור ז"ל) הופל והטייס נלקח בשבי ועונה למוות.
הספר "כל הפחדים כולם" של טום קלנסי מבוסס על מקרה זה, אבי לניר הי"ד עונה למוות משום שלא הסכים לחשוף אף פרט של משימתו, ושבויים אחרים שחזרו בחיים מהשבי הסורי מספרים כי בזמן שנחקרו החוקרים הסורים החמיאו לו וכיבדו אותו על כך ששמר על הסודות של המדינה במחיר מותו.
בכל אופן זו אחת המלחמות שבה רב הנסתר על הגלוי (אומרים שרק 20% מהידע נחשף עד כה לציבור) ורק בעוד מספר רב של שנים ניתן יהיה לחשוף אותו.
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 06-10-2008, 06:43
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 12.05.05
הודעות: 2,679
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Gumble שמתחילה ב "האם מלחמת יום כיפור בוימה כדי להשיג מנדט לשלום?"

הקלות שבה אתה מתייחס לשואה - הרציחות הקשות של אולי שליש מבני עמנו, וזה בדילוג קליל והבל פה אחרי שכתבת על מלחמה שמי שלחם בה עוד נמצא איתנו (אבא שלי למשל)-
זה מכעיס קודם כל. מרתיח את הדם.
אגב, שלוש פעמים הגיעו ישראל לכנען במחיר דמים כבד- לא הבאת את השיבה מגלות בבל.
בכלל מרתק לראות איך אתה מותח קו ביד קלה מהסבר על מהלכי אלוהים להסבר למהלכי קיסינג'ר.

זה משדר עומק ובגרות של טיעון כמו להתוכח עם בן 13 על כדורגל.

כדי לא להיכנס לדיון בכתיבת קללות סתם, אני לוקח הרבה הרבה אויר.
קטעים מן הספר שאתם מביאים כאן מופיעים באתר רוטר. קראתי שם יותר לעומק והתרשמתי מניסוח עילג של המחבר ומתיאורים שהם כמו סיפור מתח ושוב ללא הפניה למקורות או הצבעה על אירועים וגורמים שמוכרים לאיש הרגיל כתימוכין לתיאורי הקשירה.

אחרי שחשבתי שוב וקראתי שוב את כל המובא כאן , אני שואל את אצמי על מה אתם מבססים את כל זה?
יש למישהו כאן צילומי עיתונים ישנים שמדווחים על התבטאויות כאלה, נסיעות כאלה, איומי ארצות ערב לעשות שימוש ב"נשק הנפט"?

לסיים טענה לא חשובה במשפט "זו אחת המלחמות שבה רב הנסתר על הגלוי (אומרים שרק 20% מהידע נחשף עד כה לציבור) ורק בעוד מספר רב של שנים ניתן יהיה לחשוף אותו." זה מגוחך.
איך אתה יודע ומה אתה יודע? ואם אתה חשוף לזה, למה לא תעשה מעשה במקום רק להפריח רמזים?
_____________________________________
אם אתה מחזיק ביד ענף זית דק, כדאי מאוד שביד השנייה תהיה לך חרב חדה וגדולה.
(הפרשנות שלי לרעיון שמאחורי סיכת המ"מ)

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 06-10-2008, 07:13
צלמית המשתמש של Gumble
  משתמש זכר Gumble Gumble אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 27.06.08
הודעות: 3,441
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "הקלות שבה אתה מתייחס לשואה -..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
הקלות שבה אתה מתייחס לשואה - הרציחות הקשות של אולי שליש מבני עמנו, וזה בדילוג קליל והבל פה אחרי שכתבת על מלחמה שמי שלחם בה עוד נמצא איתנו (אבא שלי למשל)-
זה מכעיס קודם כל. מרתיח את הדם.
אגב, שלוש פעמים הגיעו ישראל לכנען במחיר דמים כבד- לא הבאת את השיבה מגלות בבל.
בכלל מרתק לראות איך אתה מותח קו ביד קלה מהסבר על מהלכי אלוהים להסבר למהלכי קיסינג'ר.

זה משדר עומק ובגרות של טיעון כמו להתוכח עם בן 13 על כדורגל.

כדי לא להיכנס לדיון בכתיבת קללות סתם, אני לוקח הרבה הרבה אויר.
קטעים מן הספר שאתם מביאים כאן מופיעים באתר רוטר. קראתי שם יותר לעומק והתרשמתי מניסוח עילג של המחבר ומתיאורים שהם כמו סיפור מתח ושוב ללא הפניה למקורות או הצבעה על אירועים וגורמים שמוכרים לאיש הרגיל כתימוכין לתיאורי הקשירה.

אחרי שחשבתי שוב וקראתי שוב את כל המובא כאן , אני שואל את אצמי על מה אתם מבססים את כל זה?
יש למישהו כאן צילומי עיתונים ישנים שמדווחים על התבטאויות כאלה, נסיעות כאלה, איומי ארצות ערב לעשות שימוש ב"נשק הנפט"?

לסיים טענה לא חשובה במשפט "זו אחת המלחמות שבה רב הנסתר על הגלוי (אומרים שרק 20% מהידע נחשף עד כה לציבור) ורק בעוד מספר רב של שנים ניתן יהיה לחשוף אותו." זה מגוחך.
איך אתה יודע ומה אתה יודע? ואם אתה חשוף לזה, למה לא תעשה מעשה במקום רק להפריח רמזים?


לא הבנתי למי הגבתה, לי או לסופר?

אני מבין שהדיון הקפיץ את הפיוזים לכמה אנשים ובצדק, מצד שני צריך לזכור את מהות הפורום הזה, אם הייתי רוצה לפתוח בדיון שיותר מתאר את הלכי המלחמה כפי שרוב הציבור מכיר אותה הייתי פותח אשכול בפורום צו"ב.
עוד לא סיימתי לקרוא את הספר הנל, כן קראתי את הספר "בסבירות נמוכה" של שלמה נקדימון שמתאר גם הוא את הדיפלומטיה\פוליטיקה מאחורי המלחמה, כולל סימוכים וציטוטים.

נושא הדיון פה הוא האם מה שנכתב ב"הקשר המרובע" קשור למציאות או לא, אני ישמח אם יהיה פה דיון שישתתפו בו יודעי דבר שיוכלו להפריך את התאוריה.
_____________________________________


תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #28  
ישן 23-10-2008, 00:27
צלמית המשתמש של Kromagg
  Kromagg Kromagg אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 23.09.08
הודעות: 138
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "יצא לי לראות כמה סרטי תעודה..."

יפורסמו 50 פרוטוקולים סודיים של וועדת אגרנט

50 פרוטוקולים סודיים של ועדת החקירה לכשלים שקדמו למלחמת יום הכיפורים בראשות השופט אגרנט אושרו לפרסום 35 שנים לאחר המלחמה 20 יפורסמו מייד ו-30 בתוך זמן קצר

▪ ▪ ▪
הוועדה הציבורית לבחינת חשיפת החומרים הסודיים של ועדת החקירה הממלכתית בראשות השופט אגרנט שבחנה לפני 35 שנים את הכשלים שקדמו למלחמת יום הכיפורים אישרה (יום ב', 6.10.08) לפרסם 50 עדויות מתוך הפרוטוקולים של הוועדה. 20 מן העדויות שוחררו לפרסום מיידי ושאר העדויות ישוחררו לפרסום בתוך זמן קצר.


הוועדה הציבורית שבחנה את החומרים הסודיים של ועדת אגרנט מונתה לתפקיד בשנת 2005 ונועדה לבחון את חשיפת החומר הנוגע לדיוני הוועדה השמור כבר 35 שנים בארכיון צה"ל ומערכת הביטחון. הוועדה בחנה את החלקים בדוח המסכם של הוועדה שנותרו חסויים מאז נחשף הדוח בחלקו בשנת 1995.

לאחר זמן מה גיבשה הוועדה את חוות דעתה והמליצה לחשוף בפני הציבור את כל הדוח המסכם למעט חלקים מסויימים שחשיפתם עלולה הייתה לפגוע בבטחון המדינה או ביחסי החוץ שלה. בעקבות כך פורסם הדוח כולו בשנת 2006.

מאז, בחנה הוועדה את הפרוטוקולים שהובאו בפני ועדת אגרנט. כאמור, 50 מן הפרוטוקולים אושרו לפרסום.

מקור: http://www.news1.co.il/Archive/001-D-175328-00.html?tag=19-38-24

_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:35

הדף נוצר ב 0.29 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2021 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר