לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 15-11-2008, 11:13
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
כתבה עינו הפקוחה של האח הגדול -- כתבה -- NRG

עינו הפקוחה של האח הגדול

שבבים ביומטרים, ניתוח קולנו, מאגרי מידע עם כל פרטינו, מתיק רפואי ועד הרגלי גלישה. האח הגדול? זו המציאות

נדב זאבי | 15/11/2008 10:30

יום אחד זומן האזרח ד', מנכ"ל של חברה פרטית מתחום הביטחון, לפגישה במס הכנסה. במהלך הפגישה שאל אותו הפקיד, כבדרך אגב, אם ידוע לו שאשתו של אחד משלושת השותפים בחברה מנהלת רומן. ד' לא הבין, והפקיד שמח להסביר: בכל פעם שאותו שותף יוצא לנסיעת עסקים בחו"ל, זמן קצר אחר כך, גם אשתו נוסעת.

ד' ההמום הסביר לפקיד שאותה אישה לא אוהבת להישאר לבד, ולכן כשבעלה יוצא לנסיעות ארוכות, היא נוסעת למשפחתה בחו"ל. כשיצא, לא הצליח להשתחרר מהמחשבה על הקלות המדהימה שבה מידע פרטי עושה את דרכו לגופים שונים ברשויות השלטון. "אין דבר שהם לא יודעים עליך", אומר ד'. "איזה אוטו קנית ומתי, מתי נסעת לחו"ל, מתי המשפחה שלך נסעה".

במסגרת התחקיר לכתבה שלפניכם, נתקלתי בסיפורים רבים מסוגו של ד'. אמא של מישהו תרמה כמה אותיות לספר תורה, והחלה לקבל פניות לתרומה מכל מיני ישיבות. בוני מצבות פנו למשפחה של נפטר בלי שזו פרסמה שום מודעה על המוות. אדם שניסה להתקבל לעבודה נדחה בגלל ההיסטוריה הרפואית שלו, שאיכשהו הגיעה לידי המעסיק.

ויש את סיפורו של א, שהחל בתהליך מיון לעבודה ביטחונית סודית. א נשלח לבדיקת פוליגרף. הוא ציפה לראיון ממושך בנוגע לעברו ולמעשיו, אבל כל מה שהוא נדרש זה לאשר מספר פרטים. המעסיקים הפוטנציאליים שלו כבר ידעו כל מה שצריך. "הייתי המום", הוא מספר. "הם ידעו הכל, הכל! הפוליגרף רק נועד לאמת כמה נתונים!".

להמשך הכתבה באתר NRG
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-11-2008, 13:29
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Kromagg שמתחילה ב "אין כאן שום דבר מפתיע או..."

הצלבת מידע וחיטוט בכמה מאגרי מידע במקביל ע"מ להשיג מידע אודות אזרחים כאלה ואחרים זה משהו שכן היה קיים, האזנות וניטור אנשים גם כן היה קיים, פשוט כל זה עבר סוג של אבולוציה במהלך ה20-30 שנה האחרונות, היום זה קל יותר תודות למכיר אחד ויחיד - הסלולרי, בהאזנה של יום אחד פשוט אני יכול לאסוף עלייך כ"כ הרבה מידע שתהווה עילה לסחיטה והונאה בכייף, אבל בואו נצא מנקודת ההנחה שאפשר לבטוח על הרשויות והממשל , הבעיה המשנית היא שכל מה שיכול גוף ממשלתי \ משטרתי לעשות יכולים גם אנחנו האזרחים הפשוטים, כיום יש לך יותר ילדי מחשבים שמבינים בטכנולוגיה יותר מאשר כל אנשי בטחון המידע שיושבים בCIA ובשבכ! זה לא מונע מאף "חובבן" לפלוש לך לחיים הפרטיים ולחטט במידע רגיש שלך ולעשות עם המידע הזה מה שבא לו!
במיוחד לא ילד בן 16 מחוצ'קן שלך תדע מה הוא יעשה עם המידע שצבר עלייך! אני מכיר האקרים
ואני מכיר המון מקרים של אנשים שחדרו ופלשו לחייהם של אחרים, אבל רובם הגדול לא עשו עם זה כלום, מתוקף מצפונם! וזה ההבדל בין האקר לקראקר, קראקר יכול לקחת את כל המידע שלך ולמכור אותו לכל דורש, לסחוט אותך, להתעלל בך סתם ולשגע אותך, פתאום אתה רואה בחיוב האשראי שלך המון קניות בחנויות סקס ודברים מבזים שלא היית עושה, אז אתה יודע לכל אחד האינטרס שלו והאידיאולוגיה שלו, קצת קשה לעצום עיניים בנוגע לדברים כאלה.

וגם אם ניתן לבטוח בגוף ממשלתי זה או אחר תמיד יהיה מישהו שישחה נגד הזרם בגלל אינטרס ואידיאולוגיות מסויימות, או סתם כי הציעו לו כסף מתחת לשלוחן כדי לקבל את כל המידע אודות אדון ישראל ישראלי שומר החוק והתמים, ואז לך תדע מה יעשו עם המידע שלו שאיזה שוטר \ סוכן הדליף עליו...

trust nobody.
ישן 29-11-2008, 15:35
  avihil avihil אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
בכל מה שקשור לאיסוף מידע לגבי מי שרוצה להיות מועמד לתפקידים כאלו ואחרים
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "הצלבת מידע וחיטוט בכמה מאגרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי iceman4ever
הצלבת מידע וחיטוט בכמה מאגרי מידע במקביל ע"מ להשיג מידע אודות אזרחים כאלה ואחרים זה משהו שכן היה קיים, האזנות וניטור אנשים גם כן היה קיים, פשוט כל זה עבר סוג של אבולוציה במהלך ה20-30 שנה האחרונות, היום זה קל יותר תודות למכיר אחד ויחיד - הסלולרי, בהאזנה של יום אחד פשוט אני יכול לאסוף עלייך כ"כ הרבה מידע שתהווה עילה לסחיטה והונאה בכייף, אבל בואו נצא מנקודת ההנחה שאפשר לבטוח על הרשויות והממשל , הבעיה המשנית היא שכל מה שיכול גוף ממשלתי \ משטרתי לעשות יכולים גם אנחנו האזרחים הפשוטים, כיום יש לך יותר ילדי מחשבים שמבינים בטכנולוגיה יותר מאשר כל אנשי בטחון המידע שיושבים בCIA ובשבכ! זה לא מונע מאף "חובבן" לפלוש לך לחיים הפרטיים ולחטט במידע רגיש שלך ולעשות עם המידע הזה מה שבא לו!
במיוחד לא ילד בן 16 מחוצ'קן שלך תדע מה הוא יעשה עם המידע שצבר עלייך! אני מכיר האקרים
ואני מכיר המון מקרים של אנשים שחדרו ופלשו לחייהם של אחרים, אבל רובם הגדול לא עשו עם זה כלום, מתוקף מצפונם! וזה ההבדל בין האקר לקראקר, קראקר יכול לקחת את כל המידע שלך ולמכור אותו לכל דורש, לסחוט אותך, להתעלל בך סתם ולשגע אותך, פתאום אתה רואה בחיוב האשראי שלך המון קניות בחנויות סקס ודברים מבזים שלא היית עושה, אז אתה יודע לכל אחד האינטרס שלו והאידיאולוגיה שלו, קצת קשה לעצום עיניים בנוגע לדברים כאלה.

וגם אם ניתן לבטוח בגוף ממשלתי זה או אחר תמיד יהיה מישהו שישחה נגד הזרם בגלל אינטרס ואידיאולוגיות מסויימות, או סתם כי הציעו לו כסף מתחת לשלוחן כדי לקבל את כל המידע אודות אדון ישראל ישראלי שומר החוק והתמים, ואז לך תדע מה יעשו עם המידע שלו שאיזה שוטר \ סוכן הדליף עליו...

trust nobody.

אני יכול להבין..

ובכלל הקונספט הוא פשוט - אם אין לך מה להסתיר - אז אין לך מה לדאוג..

ואם יש לך מה להסתיר - הרי תדאג שיהיה מוסתר ולא נגיש.. כלומר, לא לדבר בסלולרי ולא לשים במחשב תמונות שלך עושה את זה עם חתולים..

ואם אתה לא לחיץ.. אז לא משנה מה הבנזונה מחזיק עלייך.. אתה דואג ללכת למשטרה..

אין שום דבר במחשב שלי, שאני מעונין להסתיר ושום דבר שאפשר יהיה לסחוט אותי באמצעותו..

ואם אנשים מאזינים לשיחות שלי בסלולרי.. שיהנו. אין שם פרטים עסיסיים במיוחד שאין אצל כולנו כבני אדם..

והרי חיובים בכרטיס אשראי, די בקלות ניתן להתכחש אליהם ואם מאמינים לך מספיק - אז יודעים שאתה לא רוכש ב"חנויות סקס" ... (זה כבר עניין לאמון בין בני זוג או משפחה)

זהו בקצרה..
ישן 17-11-2008, 07:38

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "על פניו זה רעיון לא רע לרשת..."

כן זו בדיוק הנקודה, והנקודה היא חשובה מאוד!
מי מבטיח לנו שגם אם יש תיעוד וידאו של איזה רוצח אלים שהוא במקרה אח של איזה בכיר במשטרה או איזה מישהו בכנסת, מי מבטיח לנו שהראיות שנלכדו בעין המצלמה אכן ישארו כפי שהן?
הרי היום זה הכי קל לזייף קלטת וידאו שנלכדה בעין המצלמות, ובמיוחד כשלאותו בכיר יש כסף, אמצעים וגישה למאגר נכבד של סריקת פנים של כל האזרחים, נותר לו רק לבחור איזה אזרח תמים
ובודד שלא הרבה מכירים אותו, מישהו נידח שחי את חייו "האומללים" ולקחת את הפנים שלו, לשתול ולעשות עבודה "הוליוודית" בתוכנה כמו After Efects שכל ילד בן 16 יודע לעבוד איתה היום,
ולערוך סרט וידאו קצר בצורה הכי אוטנתית שיש! והרי לכם שיבוש ראיות והאדם הלא נכון מצא את
עצמו בכלא סתם, ואילו הרוצח האמיתי? מוגן בחסות השחיתות והקומבינה..
אי אפשר לסמוך על אף אחד שם למעלה ברשויות! כולם מונעים ע"פי אינטרסים!
זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת! מי ישמור על החתול?

ותחשבו על זה, זה דברים ריאליים שמזמן לא בגדר מדע בידיוני מסרטי הוליווד!
ישן 18-11-2008, 00:04

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "לדעתי המדינה בעיה מאוד..."

לדעתי תמיד יש מה לעשות, הערב לדוגמא ראיתי "עובדה" עם אילנה דיין ועלה לי לראש רעיון,
הרי אילנה דיין היא אחת שבאמת לא מפחדת מכלום, היא עשתה תחקירים כ"כ כ"כ מפליאים בעברה
שאתה אומר לעצמך "איך לעזאזל לא העלימו אותה?" ומה זה עוד תחקיר על הבירוקרטיה והשחיתויות בממשל? תוסיף לזה מאגר ביומטרי שיצא ממנו רק רע, תוסיף לזה את התוכנית להגנת העדים שהם רוצים להקים והמאגר הביומטרי ידפוק את כל זה! תן לה סיפור עסיסי ותראה את זה שבוע הבא בתוכנית שלה עם סיקור רצחני שישכנע את כל העם..
רק צריך לנסח לה מכתב עינייני ולהביא דוגמאות והוכחות, לתת לינקים לכל הכתבות ברשת והטוקבקים של כל המתנגדים ולמה בדיוק ולהסביר לה.. את השאר היא תעשה, היא אשה נבונה והקהל שצופה בתוכנית ישתכנע ויבין מה עומד לקרות!

אז אמנם אנחנו מעט פה בפורום אבל אם נתארגן ונעשה משהו כזה (לא חסרים כתבים ועיתונאים כמוהה) אז נוכל להשפיע.. ואם לא אז נותר להתפלל שבכנסת יהיו אנשים נורמליים (מה שבטח לא יקרה כי זה אותם הליצנים בשינוי אדרת)...
ישן 18-11-2008, 08:14
  end__game end__game אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.06.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "לדעתי תמיד יש מה לעשות, הערב..."

עובדה שהיא תוכנית בדרך כלל לא רעה. לא עושה כלום לרוב הציבור.

זה ראילטי מעניין. פה אין לאנשים חוט שדרה כדי להילחם אל זוכיותהם.
יותר קל לנסות לרמות אחד את השני.
ואיך שהמדינה מתנהלת בכמה עשורים האחרונים ממחדל למחדל.
ואם נהיה צינים ונכתוב על קנוניה אז הניהול הכושל וצפצוף על אזרחי המדינה נועדו להרוס את המורל , לרוקן את האזרחים מכספם ואז תבוא הסופה מבחוץ ומדינת ישראל תחליף עמוד בספרי ההיסטוריה.
במהלך 20 האחרונות אני חש יותר ויותר שזאת לא המידנה שלי שגדלתי לתוכה.(המצב נהיה גרוע ורכשו את לב הציבור במאזדות , פלאפונים , ופטזיית התעשרות בלתי מוגבלת ולהוסיף לזה מכרו לנו אשליית שלום בלתי ראלית.)

הפרד ומשול הכלל העתיק הופעל על אזרחי המדינה ביעילות די טובה.

נערך לאחרונה ע"י end__game בתאריך 18-11-2008 בשעה 08:41.
ישן 18-11-2008, 21:47

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "טוב תקישבו חבר'ה אם תשללו כל..."

יש לי מאין הרגשה שאנשים רוצים להיות כבשים.

תן להם אוכל ושעשועים והיו די מבסוטים. כבר ברומא טבעו את המשפט.
רוב אנשים לא אהבים לדבר או אפילו לחשוב על דברים גדולים מאשר עולמם האישי.
זה רוב האנשים שאני מכיר והכרתי.(לא טורחים ללכת להצביע אפילו.)
לכן הגעתי למסקנה שאנשים צריכים רועה ואם יש מזל יש רועה מטיב וטוב. הנסיון ההיסטורי מוכיח שלרוב זה רע וגורם רע לעמו או לאחרים. גם תפיסת עולם של דור לא משתנת מהר בדרך כלל לדברים לוקח זמן להשתנות לכן אני לא סומך על הדור הנוכחי שיתנגד לדיכוי. כנראה שהמאבק יקרה בדורות הבאים.
ועובדה יש המון אוולות במדינה ואף אחד לא מרים צעקה. כול אחד מקווה שלא זה לא יקרה.
מה אגיד?

ישן 21-11-2008, 12:27

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "יש לי מאין הרגשה שאנשים רוצים..."

טוב הדרך היחידה שאני חושב שתצליח זה פשוט להביא לידיעת העם את כל מה שקורה מאחורי הקלעים,
כמובן שרוב הכבשים יגידו שזה ביזארי ולא הגיוני ושאנשים משועמים חושבים על דברים הזויים. אבל זה ילכוד מלא אנשים ברשת, כאלו שהולכים ומשהו לא מסתדר להם בראש, כאלו שהולכים ושואלים את עצמם לאן העולם הולך, כאלו שמחפשים תשובות אבל לא באמת מחפשים מעצלנות, קח לדוגמא את הדמות של קיאנו ריבס בסרט מאטריקס הראשון, מורפיוס אומר לו שהוא יודע שהוא מחפש אחר האמת, שהוא יודע שניאו יודע משהו בעולם פגום והוא מרגיש זאת, ושאם הוא רוצה לגלול את האמת שיבלע את הכדור האדום!

במציאות אין לנו מישהו כריזמטי ובעל כוח שיכנוע כמו מורפיוס, יש את אלכס ג'ונס אבל הוא בכלל אמריקאי..
אבל בפועל בארץ אין רועה צאן שיקח על עצמו את התפקיד, זה ברור לנו למה, אנשים מפחדים לקום לוותר על הכל ולסכן את עצמם בזה שיסמנו את עצמם כמטרה של הממשל ושל הרשויות! בארץ בכלל קשה
כי העם פה ממש טיפש! אף אחד לא ירצה שרוב העם יחשוב עליו שהוא הזוי, שהוא פרנויד, שהוא קונספירטור מסריח ומהורר בנפשו..
אפילו נתן זהבי שמרגיש שמשהו מסריח בעולם שלנו ונחוש לשנות את הכל, את השחיתות, את הצער, את הריקבון ברשויות ואת דרכי ניהול העולם אפילו הוא שמסרב להביא ילדים לעולם הלא מובן הזה, אפילו הוא לא מאמין ולא רוצה ממש להתעורר ולצאת מהעדר! לפני כמה ימים חיפשתי מה ידוע בארץ על החברות הסודיות שעומדות מאחורי הקלעים של ניהול העולם , ומצאתי הקלטה מהתוכנית של זהבי של איזה מאזין שעלה לקו, בהתרגשות אבל עם כוח שכנוע רב ושפך בפני זהבי בצורה די יעילה וקצרה את מה שמתרחש ומי באמת מנהל את העולם! מרוב שזהבי לא היה מסוגל לעכל זאת הוא החל לזלזל ובציניות גמורה החליט לדבר ולצחקק ... חבל כי אם אחד כמו זהבי שעם ראש פתוח לא מסוגל להבין זאת, אז איך לעזאזל תרגום לעם להבין? או יותר קשה - איך תגרום לחלק מהעם שהם מחפשים את התשובה להבין שמשהו פגום ורקוב בעולם? איך תשכנע אותם להכנס לפורום כזה ולהתחיל לקרוא שעות ע"ג שעות וימים שלמים את כל נושאי הקנוניות שפה? רובם יתיאשו ויברחו מהר!

לקטע מהתוכנית של זהבי עם הבחור ההזוי שבפועל הוא צודק מאוד:

http://www.103.fm/include/updatevie...%d7%9f+%d7%97%d 7%95%d7%a9%d7%a3+%d7%90%d7%aa+%d7%94%d7%a7%d7%95%d 7%a0%d7%a1%d7%a4%d7%99%d7%a8%d7%a6%d7%99%d7%95%d7% aa+%d7%a9%d7%a2%d7%95%d7%9e%d7%93%d7%95%d7%aa+%d7% 9e%d7%90%d7%97%d7%95%d7%a8%d7%99+%d7%9e%d7%a0%d7%9 4%d7%99%d7%92%d7%99+%d7%94%d7%a2%d7%95%d7%9c%d7%9d +-+%d7%9e%d7%aa%d7%95%d7%9a+%d7%96%d7%94%d7%91%d7%99 +%d7%a2%d7%a6%d7%91%d7%a0%d7%99+(22%2f07%2f2008)&start=zeh2207087
ישן 21-11-2008, 17:45

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "טוב הדרך היחידה שאני חושב..."

תראה בקשר לקונספירציות. יש כאלה שנראות לי סבירות וכאלה שלא.(עב"מים או חייזרים אין לי נטייה להאמין בזה.)

למשל באופן כללי ממשלה עולמית אחת אולי עדיפה בראייה ארוכת טווח.(בכול זאת פלנטה אחת וגזע אנושי אחד.)
ואנשים מוסגלים לרוע חסר תקדים כדי לקדם מטרות שהם חושבים שצריך או רצוי.
אין לי הוכחות אבל יש לי נטיה לשער השערות ומה היא הסבירות בעיני.
בקשר לנתן זהבי. אני מכיר אותו די זמן לא באופן אישי. חלק מהדעות שלו אני מסכים וחלק לא בעיקר מה שקשור לערבים. בכול זאת אין לי נטייה לאהוב אנשים שזוממים או לעיתים מבצעים כדי להרוג אותי.
והוא גם חלק מהרקמה האנושית שחיה היום. מאוד קשה לנסות לראות את הדברים כאילו מהצד.
הנפילה הכלכלית לדעתי היא רק הקדמה למהלכים אחרים שכנראה יבאו.
ובקשר לאנשים. לדעתי אולי הם לא צריכים לחשוב על הדברים הללו אלה גם לנסות לתמרן אותם לרעיונות שאתה חושב שהם ראויים לקידום.
בעצם כול מעבקי הכוח תמיד הם בן קבוצות אינטרסים מנוגדות והעם הפשוט הוא כמו הכבשים באחו.
או בוא נגיד ככה אם היינו בעמדת השפעה איך היינו פועלים?

ישן 21-11-2008, 19:03

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "תראה בקשר לקונספירציות. יש..."

העלאת כמה סוגיות מעניינות.
"עב"מים או חייזרים אין לי נטייה להאמין בזה" אני לא בא להשפיע עלייך או לנסות לשכנעך, אך
לדעתי אתה מקטין ראש בקטע הזה, כי הסבירות שאנחנו לבד ביקום (בהנחה שיש רק יקום אחד)
היא אפסית ולא הגיונית, מה גם שיש והיו תופעות היסטוריות "לא הגיוניות" שספק אם זה לא נעשה ע"י גורמים חוצניים...

בקשר לזהבי - לא לקחתי אותו כאינדיקטור, גם אני לא מכיר אותו אישית והוא רק בן אנוש כמוני וכמוך, הוא רשאי להאמין במה שהוא רוצה כמוני וכמוך, רק הבאתי דוגמא לסוג של אדם שדפוסי התנהגות ודיעות שלו הם בערך כמו של רוב האנשים שמאמינים בקונספירציות, אבל ברגע שאתה מפיל עליו "פצצה" כזו כמו שהמאזין שעלה לקו הפיל, הוא ישר נסוג.. זו תגובה פסיכולוגית טבעית ביותר ומובנת ביותר של אדם שאתה בא לנפץ לו את כל מה שהוא מאמין בו ונראה לו הגיוני!
זה כמו שתבוא לאדם דתי ותגיד לו שאין דבר כזה אלוהים, במקרה הטוב הוא יצחק עלייך, במקרה הרע תמצא את עצמך בבית חולים!

"בעצם כול מעבקי הכוח תמיד הם בן קבוצות אינטרסים מנוגדות והעם הפשוט הוא כמו הכבשים באחו.
או בוא נגיד ככה אם היינו בעמדת השפעה איך היינו פועלים?"

זו בדיוק הבעיה, שיש מאבקים בין אנשים עוצמתיים \ תאגידים ענקיים \ מדינות וכו' ואילו האנשים הפשוטים , התמימים והצנועים שבאמצע הם אלו שנפגעים! חשבת אי פעם מה זה מלחמה?
זה סיכסוך וניגוד אינטרסים בין 2 אנשים בלבד (2 מנהיגי מדינות) שמחליטים להוכיח לעולם מי צודק ומי יותר חזק (שים לב שעד פה זה נראה בדיוק כמו 2 ילדים שרבים מכות בגן) ואז אחד מהם מחליט לעשות משהו בנידון, הוא משגר טילים לעבר השני, אבל כולם מסביב יודעים שמנהיג א' לא עשה זאת כדי להרוד את מנהיג ב' ולגרום לעם שלו ללכת לפי האינטרסים שלו! לא! זה נעשה כדי להרוג חפים מפשע ואנשים תמימים במדינה של המנהיג שאותו הוא רואה כעויין! אז בוא תנסה להסביר למה האזרחים שבמדינה של המנהיג ה"עויין" צריכם לשלם בחייהם?
למה להרוס דבר כ"כ יפה שנרא "החיים" לך תדע כמה מדענים פוטנציאליים נהרגו, לך תדע כמה מנהיגים עתידיים נהרגו, לך תדע כמה אנשים משפיעים נהרגו.. זה בדיוק מה שקורה והמצחיק הוא שכולם יודעים את זה אבל זורמים עם זה!

אז באשר לשאלתך , אם היינו בעמדת השפעה איך הינו פועלים?
אמממ בוא נגיד ככה, כל אחד שנמצא בעמדת השפעה נחוש ומשוכנע שמה שהוא עושה זה הכי טוב והכי נכון, מנגד תמיד יהיו לו מתנגדים! אז אי אפשר לקבוע ע"פ העדפות של אדם אחד או קבוצת אנשים מה יהיה טוב לכל האוכלוסיה, ואם מדובר בסדר עולמי חדש שבו יהיה רק מנהיג אחד עלי אדמות שיחליט בצורה טוטליטרית מה טוב לעולם אז אנו בבעיה! כי גם אם הוא טוב לב ודואג באמת לאזרחים הפשוטים לך תדע מי יבוא אחריו, הרי כוח ועוצמה זה מה שמושך את האדם הממוצע, אז אם כל איזה אדם זדוני שנחוש להגיע לשלטון ולכבוש אותו כדי להוביל את העולם יעלה באמת להיות מנהיג אז אנחנו בבעיה! זו הסיבה שצריכים להיות גבולות, לא עיונות זו לזו אבל לכל מדינה תרבות משלה, מנהיגים משלה וחופש משלה, נכון אי אפשר למנוע לגמרי עוינות בין אדם לאדם וכך גם בין מדינה למדינה! כי עוינות וחילוקי דיעות זה משהו שגדל בצורה יחסית בין 2 קבוצות בהתאם לגודל וההיקף שלהם! אז מכות בין ילדים בגן עלול להגמר בשריטות קלות על הפרצוף, מכות בין 2 תיכוניסטים עלול להגמר בשברים או בדקירות, מכות בין שני חיילים של 2 מדינות שונות עלול להגמר בהרג, ו"מכות" בין 2 מדינות עלול להגמר באובדן עצום של נפשות חפות מפשע ב2 הצדדים!

אני אישית אם הייתי בעמדת מפתח לא יודע מה הייתי עושה, אבל עם ההכרות שלי עם טבע האדם ההרסני והידע שלי בפסיכולוגיה הייתי אומר בצורה היפוטתית שברגע שאין תחרותיות, ברגע שאין שאיפה לעוצמה כבר פתרנו חלק מהבעיות, גם תחשוב שאם לא היה דבר כזה כסף החברה שלנו הייתה יותר שלבה והומנית, הרי קח לדוגמא כוורת דבורים, אף אחת לא מקבלת שם שכר מהמלכה אך כולן פועלות וקורעות את התחת בשביל טובת הכלל מבלי לשאול שאלות ! מתקדמות בקצב מסחרר ובלי עימותים!
לעומת זאת בקרב בני האדם אני לא חושב שגם זה היה פתרון מעולה, כי ברגע שלא היה כסף לא היה תחרותיות, ובלי תחרותיות ספק אם האנושות הייתה מתפתחת, יש מצב שגם אחריי מיליון שנה על כדור הארץ האדם היה מסתובב עם סנדלים תנכיים וכירכרות עם סוסים.. אי אפשר לדעת,
מצד אחד אי אפשר לחות ללא חוקים ולאא רשויות כי זו אנרכיה, מצד שני גם כשיש רשויות וחוקים יש תמיד מי שיעשה משהו נגד זה וכך הפשיעה עולה וכך הרוע גובר וכך נוצרים תהפוכות ואנרכיות..
מי יודע אולי הסדר העולמי החדש ישתלם בכך שלא יהיו פשעים אבל שוב - זה תלוי אך ורק במי שיושב שם למעלה, אם הוא נהנה מהעוצמה שבידיו ומהשגרה אז מתישהו הוא יחשוב שלשלוט במיליארדי בני אדם זה משחק ולך תדע מה הוא יעשה משיעמום.. חח
ישן 22-11-2008, 11:15

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "העלאת כמה סוגיות..."

לצערי אין יכולת ניסוח בכתב כמו שלך.

אבל אנסה לענות כמיטב יכולתי.
בקשר לחייזרים: רוב הסיכויים שיש חיים במקומות אחרים. היקום באמת ענק יותר ממה שאפשר לדמיין. אבל בין הסבירות של חיים במקומות אחרים לבין הסיברות שאותם חיים מפתחים אמצעים להגיע לכאן או בכלל לשייט בחלל הוא רחוק.(מהי צורת הנעה ואיך הם מפיקים ומנצלים אנרגיה?)

לגבי טבע האדם. היום אני הרבה יותר ציני. וכולם בוחרים צד ומה שנשאר הוא לעזור לצד שלך לנצח ולקוות לנצחון. רוב ההיסטריה האנושית היו מעט אנשים שהחליטו לרבים. זה נראה לי כמו המבנה הביולגי שלנו שמאלץ אותנו להיות כאלה. לנסות להתכחש לזה לא יצלח.(לכן קומינזם לעולם לא יכול לעבוד - הוא טוב בתאוריה בלבד. כמו כול ספר מדע בידוני.)
אפשר רק להגיע לפשרות בקשר איזה מבנה חברתי רוצים או שצד אחד מאלץ את שאר המשתפים במשחק לקבל את תנאיו.
לכן לו הייתי בעמדת החלטות הייתי מקווה להגיע להכי טוב לקבוצה שלי וזה משני אם הצד השני נפגע.
זה נראה לי היום כול כך טבעי שלנסות להלחם על טבע אדם נראת לי מלחמה אבודה מראש.
וזאת אחת הסיבות שאני לא מאמין בחייזרים ועבמ"ם על כדור הארץ שלו היתה מגיעה תרבות מתקדמת מהחלל היא הייתה הורסת או משעבדת את התרבות האנושית.

ישן 22-11-2008, 12:36

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "לצערי אין יכולת ניסוח בכתב..."

סלח לי אם היו ניסוחים שההמשכים שלהם היו קצת מבולגנים,
אתה יודע שישי בערב, קטעו אותי מיליון פעם באמצע הכתיבה ככה שכל פעם שחזרתי שכחתי איך קוראים לי חח.

העלת כאן נקודה מעניינת, אני כמובן לא שולל אותה כי כזה אני, אני בעל ראש פתוח ואתה צודק, זו מלחמה אבודה מראש אבל אתה רואה מה עצוב בכל הסיפור הזה? שבני האדם תמיד ימצאו על מה להלחם! כי זה כנראה באמת משהו בהתנהגות האנושית, בגנים שלנו, כי הרי למה ילדים קטנים יריבו על מכונית צעצוע?

לגבי חייזרים וכו'... ראשית כל יפה שאתה לא שולל את קיומם על הסף, כי רוב האנשים שלא מאמינים ומסרבים להאמין שיש עוד צורות חיים בגלקסיה שוללים לגמרי את קיומם!
ולגבי האם הם יותר מתפתחים מאיתנו או פחות זו שאלה שספק אם מישהו בכדור הארץ יוכל לענות לך עלייה..
אם הם פרימיטיבים אז אין מצב שגזע כזה היה מבקר בכדוה"א..
אך אם הם מפותחים ויותר תבונתיים מאיתנו אז למה להם לחשוף את עצמם אלינו?
אולי הם באים לבקר פעם בכמה שנים לבדוק איך התפתחנו ומה למדנו, אולי הם מחכים שנתפתח עוד?
יש איזה מדען יפני מאוד חכם שאני לא זוכר את שמו, ראיתי כמה הרצאות שלו וראיונות שלו לגבי הHLC - מאיץ החלקיקים שבז'נבה, הוא גם מדבר על גזעים שונים של חייזרים ויש לו תאורייה מעניינת,
אני אחפש ביוטיוב בהזדמנות..
הוא טוען שיש 3 שלבים בהתפתחות כל סיווליזציה, והוא טוען שהשלב השלישי הוא הכי מתקדם,
בו באמת הוא מפרט איך ניתן לקחת סוג של אנרגיה (שהיא לא חשמלית בכלל!) ולהשתמש בטכנולוגיות כאלה למסע בחלל ובזמן, כי בסופו של דבר מה שהוא מציג זה מבוסס על תאוריות של איינשטיין אם זכור לי טוב..
מה גם שנסיעה במהירות האור זה משהו שהמדע כבר מצא לנכון, רק שלנו אין עדיין אמצעים כאלו.

בשורה התחתונה - גם אם הם מבקרים פה ע"ב קבוע, למה להם באמת לחשוף עצמם לסיבילזציה כ"כ נחותה ופרימיטיבית? תחשוב שאתה היית בונה מכונת זמן וחוזר לימי הביניים, היית מנסה ללמד אותם משהו? כל דבר שהיית משנה היה משנה את פני ההיסטוריה וגורם להתפתחות חריגה יותר כך שאם היית חוזר להווה יכול להיות שהיית מגלה שההווה שונה לגמרי ממה שהכרת רק בגלל אותו פרט קטן ששינית בעבר! ולך תדע מה באמת קרה בימי מצרים העתיקה, עד היום לא הצליחו להבין מה הפרוש של הציורים על הקירות שבהם רואים גוף שמיימי ענק שיורד מעל לפרמידה וממנו יוצאים יצורים מוזרים כאלה...
לך תדע אולי תמיד מישהו השגיח ועזר לאנושות עוד בימיו הראשונים... אני אישית לא פוסל כלום
ישן 22-11-2008, 13:12

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "סלח לי אם היו ניסוחים..."

התכוונתי שהניסוח שלי די כבד ומסורבל ומלא שגיעות כתיב.
משום מה יש לי אמונה שליקום יש חיסון טבעי כדי למנוע תאור חזרה בזמן כמו שתארת.
ומה שאתה טוען בקשר לעבמ"ים על כדור הארץ . ההבנה שלי שזה כוח סיור לפני פלישה.
וגם אם חלק ממשלות העולם יודעים שורה תחתונה הם לא יכולים לעשות כלום. ואולי עדיף לקהל הרחב לא לדעת.
בקשר למאיץ אומנם יש לו מבקרים רבים אבל לדעתי זה אחד הפרויקטים שדווקא מראה את הצד היפה של הגזע האנושי. הבעיה שלדברים כאלה לוקח המון זמן עד שהם יתנו פירות ממשים שיהפכו לטכנולגיה.
למען האמת היום קשה לי כבר להמר גם שאנשות תעבור שלב , את הרס אנחנו מבאים על עצמינו במו ידינו.(כבר עשרות שנים ישנם אזהרות שחגיגת השפע לא יכולה להמשך לנצח. ויגיע היום שאיזה דור יצטרך לפרוע את הצ'ק. כולנו קווינו שזה לא יהיה בדור שלנו.)

ישן 22-11-2008, 12:56
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי end__game שמתחילה ב "לצערי אין יכולת ניסוח בכתב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי end__game
לצערי אין יכולת ניסוח בכתב כמו שלך.

אבל אנסה לענות כמיטב יכולתי.
בקשר לחייזרים: רוב הסיכויים שיש חיים במקומות אחרים. היקום באמת ענק יותר ממה שאפשר לדמיין. אבל בין הסבירות של חיים במקומות אחרים לבין הסיברות שאותם חיים מפתחים אמצעים להגיע לכאן או בכלל לשייט בחלל הוא רחוק.(מהי צורת הנעה ואיך הם מפיקים ומנצלים אנרגיה?)

המין האנושי הצליח לפתח כלי תעופה כבדים מהאוויר, להגיע לחלל ולפתח את המחשב וכל זאת תוך פחות ממאה שנים. תחשוב על תרבות עתיקה בת מליון שנה או אפילו 100,000 שנה יותר מאיתנו ושער בנפשך לאלו פיתוחים מדעיים הם הצליחו להגיע. אפילו ספרי המדע הבדיוני לא יכולים להרחיק עד כדי כך.
בכל אופן, כדאי שנעזוב את הנושא עד שמישהו יפתח שרשור בנושא חייזרים ואם יש קנוניה כלשהי מאחורי הנושא. יש הרבה חומר, אבל חייבים לברור את המוץ מן התבן.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:54

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר