לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2008, 14:22
  needhelp1 needhelp1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.08
משועמם

שלום,
אני כותב את ההודעה הזאת כדי לפרוק וכדי לקבל עצות.
אני תלמיד כיתה יא ולומד באוניברסיטה מקצוע מסוים (לא רוצה שאולי מישהו מכיר אותי פה)
יוצא לי להבריז מהמון שיעורים בגלל הבעיה שלי, אני משתעמם.
בכיתה אני יושב בפינה ונכנס למצב של חצי-הכרה וסופר את השניות עד סוף השיעור. ככה זה בכל שיעור, בגלל זה אני מבריז מהשיעורים, אני לא מסוגל לשבת 9 שעות ביום כמו פסל ולא לעשות כלום.. אני גם לא מקשיב בשיעורים והציונים שלי לא משהו (זה לא שיש לי בעית הבנה, אם אני אלמד לבד אני אגיע לציונים מעולים), אבל כשאני מגיע הביתה אחרי 9 שעות אני רוצה להנות ולא ללמוד עוד 3-4 שעות לבד..
היתה לי שיחה עם היועצת לפני כמה ימים וסיפרתי לה בדיוק את הבעיה, היא אמרה שאין מה לעשות ואני צריך לבוא, להשתעמם וללכת הביתה וללמוד לבד.
חשבתי לפרוש מהבית ספר ולהמשיך ללמוד באוניברסיטה, אבל אני אפספס את כל הפעילויות החברתיות עם החברים מהבית ספר וגם אם מסיבה כל שהיא יהיה לי קשה יותר בקורסים המתקדמים גם אין לי בגרות וגם אין תואר. קירח מכאן ומכאן..
חשבתי ללמוד לבד בבית ולעשות בגרות אקסטרני, אבל אני גם אפספס את החלק החברתי וגם אגיד שלום לעשרות אלפי שקלים..

אני לא יודע מה לעשות עם עצמי, אני מרגיש שאני מבזבז את הימים שאני בבית ספר וגם כשאני בבית אני מרגיש שאני מבזבז את היום.

מאוד חשוב לי להמשיך לעסוק במה שאני לומד באוניברסיטה.

ההורים מודעים לבעיה ותיהיה פגישה שלי עם ההורים, המחנכת והיועצת, אבל כמו שאני יודע לא ייצא מזה כלום (לא בגלל שאני בא בגישה כזאת, בגלל שהיו לי שיחות מסוג דומה בעבר ואני יודע שלא יצא מזה כלום)

מה לעשות?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2008, 20:22
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "משועמם"

הבעיה שלך מוכרת לי, גם אני סובלת מבעיה דומה.
אני חושבת שאתה צריך להחליט מה יותר חשוב לך, העניין החברתי, או העניין האקדמי.

אם הבגרות חשובה לך יותר מהחברים, אז כל ההצעות שהיו לך נשמעות לי הכי הגיוניות.
אבל לפי מה שזה נשמע, העניין החברתי ממש חשוב לך. במקרה הזה אתה צריך להיות מוכן לשאת בתוצאות. וזאת אומרת, לקבל על עצמך את העובדה שזה מה שיש ולנסות למצא לעצמך תעסוקה בזמן הזה. אני אישית, פתחתי מחברת שבה יש כל מני ציורים, קריקטורות, בדיחות וכל מני שטויות עם חברים וזה מעסיק אותי בזמן השיעור, אני גם קוראת כל מני ספרים ומוצאת עוד כל מני תעסוקות מזדמנות בזמן השיעור.
אם אתה יכול ללמוד לבד אבל לא רוצה להשקיע את הזמן הזה בבית, אולי תלמד בזמן השיעורים לבד?
אני אישית עשיתי את זה בכמה מקצועות, בזמן שכל הכיתה למדה דבר אחד, אני למדתי מהספר והתקדמתי בקצב שלי. אולי אתה יכול לעשות אותו דבר.

נראה לי גם שכדאי שתבדוק אם יש לך הפרעות קשב וריכוז, זה יכול מאוד להשפיע על ההשתתפות שלך בשיעורים. אני אישית בגלל הבעיות האלה לא יכולה להתרכז בשיעורים ומשתעממת מהם מהר. אולי גם אצלך המקרה דומה. אם אכן יש לך הפרעות קשר וריכוז אתה יכול לבדוק אם יש לך דרך לטפל בזה.
שיהיה בהצלחה
ישן 06-11-2008, 00:51
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי needhelp1 שמתחילה ב "משועמם"

לפי דעתי אתה מעמיס על עצמך יותר מדי... תואר בכיתה י"א? יש לך את כל החיים לפניך.
בשלב הזה אתה צריך ללמוד בבית הספר, לעשות בגרויות, בלי העומס של התואר זה לא צריך להיות קשה לך ואתה יכול להוציא ציוני בגרות גבוהים עם מעט השקעה. התיכון גם מאוד חשוב בזה שהוא עוזר לך להכיר את עצמך, להבין עם איזה סוג של אנשים אתה רוצה להסתובב, אסור לוותר עליו.

לפי דעתי תחשוב על לוותר כרגע על התואר, ולהשלים אותו אחרי הצבא.

אגב, לא כל מקצוע חייב לעניין אותך. אני וחבר שלי העברנו את שיעורי ספרות במשחקי PSP למשל. אבל למבחנים למדנו והוצאנו את ה- 80 שלנו. אבל אם כל המקצועות משעממים אותך בצורה כזו שאתה לא יכול להתרכז וללמוד, זו כבר בעיה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר