לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה "רק שני דברים הם אינסופיים: היקום והטמטום האנושי, ואני עדיין לא בטוח לגבי הראשון." -- אלברט איינשטיין ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > מדע, טכנולוגיה וטבע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-10-2008, 21:45
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
מרחק גלי קול ממקור הרעש למקלט + חלקיקים שיכולים לעבור דרך חומר מוצק

גלי קול:

כיצד ניתן לגלות את המרחק שעבר גל קול מהמשדר למקלט?
אני מתכון למרחק\דרך שעבר גל הקול, ולא למרחק בין המשדר למקלט (שזה לא תמיד ניתן לגלות עם גלי קול, אם בכלל...).

לפי מה אני בודק? לפי המשרעת של הגל?
או אורך הגל שלו? - אני זוכר מפיזיקה שאורך הגל יכול להשתנות ממעבר מתווך אחד לאחר.
לעומת זאת התדר נשאר קבוע ולכן לא ניתן לפיו לקבוע דבר, לפחות בנוגע למרחק.

אני רק מזכיר שיכולים להיות חפצים שיפריעו לגל הקול לעבור באופן ישיר בין המשדר למקלט. לדוגמא, המשדר נמצא מתחת לשולחן והמקלט נמצא מעל השולחן.

עריכה:
באותו עניין - נניח שהמשדר פולט מספר רב של גלי קול ברצף.
כידוע גלי הקול מוחזרים מחפצים מוצקים (וגם מעט מנוזלים...).
כדי למנוע כפילות מידע וכדי לקבל מידע אמין, איך המקלט יבדיל בין גל "מקורי" לבין גל מוחזר?

חלקיקים:

האם ישנם חלקיקים שיכולים לעבור דרך חומר מוצק?
אם כן, מאיזה בחינה האנרגיה בהם יורדת (כמו: אורך גל, משרעת וכד')?
ואיך ניתן לקלוט אותם כדי לאסוף מהם מידע? (כמו: תדר וכד'..)

אאל"ט חלקיקים הנפלטים מהשמש פוגעים בנו כל הזמן... האם הם מצליחים לעבור דרך מבנים ולפגוע בנו?

תודה רבה!

נערך לאחרונה ע"י dorM בתאריך 30-10-2008 בשעה 21:48.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2008, 00:12
צלמית המשתמש של grimnir_a
  grimnir_a grimnir_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "מרחק גלי קול ממקור הרעש למקלט + חלקיקים שיכולים לעבור דרך חומר מוצק"

בקשר ל גלי קול. השיטה בד"כ פשוטה מאוד: צריך לדעת מתי בדיוק נוצר הצליל (מתי גל קול יצא מהמשדר) ולפי הפרש זמנים בין הווצרות הצליל לבין קליטתו במיקרופון (המקלט), אם מהירות הקול ידועה, אפשר לחשב איזה מרחק הקול עבר. בעצם בשיטה זו עובד גם המכ"ם, רק עם גלי רדיו.
אם אין לנו מידע זה, ולפי מה שהבנתי מהשאלה, כאן אנחנו לא יודעים כלום: לא איזה בדיוק קול יצא, לא מתי ולא דרך איזה חומרים הוא עבר, אלא יודעים רק ההוא נקלט... לא נראה לי שאפשר לעשות משהו...
זאת שאלה תיאורתית לחלוטין, או מעשית? לפעמים בבעיות מעשיות ישנם פתרונות שבאופן כללי הם לא נכונים, אבל עבור בעיה מסויימת הם דווקא כן.

בקשר לחלקיקים.
חלקיקי אור יכולים לעבור דרך זכוכית. האנרגיה שלהם לא יורדת: פשוט לא כולם עוברים ומה שיורד, זה מספר החלקיקים. בעצם, זה נכון, פחות או יותר עבור כל החלקיקים האלמנטריים. עבור חלקיקים גדולים, מה שיורד זאת בד"כ המהירות, כמו, למשל, אם קליע עובר דרך קיר גבס, אז הוא יאבד חלק ממהירותו.

ישן 31-10-2008, 06:30
צלמית המשתמש של grimnir_a
  grimnir_a grimnir_a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "[QUOTE]זאת שאלה תיאורתית..."

אולי פשוט אפשר מראש לסנכרן שעונים במכשירים שמתקשרים ע"י קול?
הרי כאן לא ממש חשוב המרחק בין הרמקול למיקרופון, אלא בעיקר הסדר שבו האותות מתקבלים.

חלקיקים... יש הרבה. חלק גדול מהחלקיקים שמגיעים עם הקרינה הקוסמית נבלעים באטמוספירה או מוסטים ע"י השדה המגנטי של כדור הארץ, לפעמים תוך כדי כך נוצרים חלקיקים חדשים.
באופן כללי, לקרינת גמא וקרני X (רנטגן) יש יכולת טובה לחדור דרך כל מיני חומרים, אבל חומרים בעלי צפיפות גבוהה בולמים אותה טוב יותר מדברים אחרים, לדוגמא - עופרת.
זרמי נויטרונים גם חודרים די בקלות דרך קירות ויכולים לגרום נזק חמור מאוד לבריאות, אבל הם נוצרים בעיקר בתגובות גרעיניות שלא רואים הרבה ביום-יום.
חוץ מזה יש את נייטרינו, שחודר לא רק דרך קירות, אלא גם דרך כדור הארץ כאילו כלום לא קרה. למזלינו, נייטרינו לא מגיב גם עם גוף האדם, לכן הוא לא גורם לנו שום נזק

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:08

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר