לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2008, 10:36
  omer200 omer200 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.09.08
אני סובל ולא יודע מה לעשות אם זה

שלום קוראים לי עומר.
אני כרגע בצבא (שנתיים וארבע) קרבי ומפקד.
אני אספר בקצר את היסטוריה הצבאית ומשם אני יגיע לבעיה.
התגייסתי לצבא - טירונות - אימון מתקדם - אימון יחידה- הגעה לצוות.
בשלב זה מאוד נהנתי מצבא והרגשתי סיפוק רב והייתי סוג של מורעל אחרי 6 חודשים בצוות יצאתי לקורס מכים וגם שם נהנתי מאוד, והרגשתי שאני רוצה לתרום הכי הרבה שאני יכול (אפילו להיות קצין), הבעיה התחילה אחרי הקורס מאוד לחצו עלי לצאת מיד לקצונה, מה שאני לא הסכמתי איתו כי אני חושב שמפקד טוב צריך להתחיל בתחתית להבין מה זה פיקוד ראשוני לפני שהוא נהיה קצין. אז סרבתי לצאת אמרתי להם שאני רוצה לצאת עוד 4 חודשים. מפקד יחידה מאוד כעס עלי והחליט לזרוק אותי למקום הכי גרוע לצוות של "בעיתיים" אני לא נכנעתי וננתי את הנשמה שלי. והעלתי את הצוות את זה לאוויר והתחלתי לקבל לקבל הרבה חוות דעת חיוביות, ואז מפקד יחידה החליט לעביר את הצוות לגזרה שונה (הכי פחות טובה) הצוות שלי כעס, אבל אני כפקד חייב תמיד להראות כמו מודל לחיקוי ואני אמרתי קיבלנו פקודה ונעשה אותה על הצד הטוב ביותר. עכשיו בגזרה הזאת כבר 4 חודשים ואני מאוד סובל, הצוות שלי כל פעם שאני מנסה לשפר אותו נופל לחיילים אין רצון אין כוח, לא חשוב כמה אני מנסה להכניס בהם. ואני עצמי מרגיש אותו דבר בדיוק, בזמן האחרון כל מיני רגשות של כעס, תיאוב עצמי, בושה ופשוט דיכאון מאוד חזק. נכנסו בי ואני לא יודע מה לעשות אם זה, אמרתי לקצין שאני רוצה לעבור תפקיד אני לא מרגיש טוב פה, והוא לא מסכים הוא אומר שאני נכס חשוב מידי. אני לא יודע מאיפה כל הרגשות האלה נובעים אבל נראה שזה בעיקרון מאכזבה האישית שלי מהצבא אחרי שהוא זרק אותי, הצוות שכל פעם לא חשוב כמה אני מנסה חזק מהאכזב אותי, או פשוט עייפות צבאית, העסק החמיר שחזרתי הביתה פתאום משום מקום תקף אותי התקף זעם, והרבצתי לאח שלי שהוא בן 25 ואני אף פעם לא עשיתי את זה. אני לא יודע מה לעשות אני שוקל להתקשר לער"ן מאוד חשוב לי להישאר קרבי כי זה מי שאני. מה דעתכם?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-10-2008, 11:03
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי omer200 שמתחילה ב "אני סובל ולא יודע מה לעשות אם זה"

הכי כאב לי בסיפור שלך זה שהרבצת לאחיך הגדול, מעבר לעובדה שהוא אחיך הגדול ואתה צריך לכבד אותו אתה לא יכול להיות עצבני וסתם לתת לאנשים מכות, אתה צריך ללמוד לשמור את העצבים לעצמך ולא לפרוק אותם על אנשים במיוחד לא על אחיך.
בקשר לאכזבה, אמנם אני לא מפקד ולא מכיר את התחושות, אבל כנראה עצם העובדה שאתה מאוכזב משפיעה על החיילים שלך, כשאתה היית מפסוט ומורעל אז הצלחת להרעיל גם אותם אבל כשירד לך החשק והמצב רוח הקרנת את זה כלפי חוץ וכנראה זה השפיע גם על החיילים שלך, תפוס אותם לשיחה ותסביר להם את המצב אם באמת הצלחת איתם לפני שיחה טובה תעזור לך ולהם.
אגב אתה לא אמור לצאת לקצונה כבר? או שלא רוצים להוציא אותך אחרי שבביקשת דחייה בפעם הראשונה?
בכל מקרה אם המצב מדרדר ואתה נשאר באותו מקום אני חושב שעדיף לך לנסות לצאת בכל דרך שהיא, כי גם אם אתה הכי מורעל ברגע שזה משפיע עליך ברמה האישית בצורה כזו ואתה לא מצליח לעשות את התפקיד שלך אז לא שווה שתהייה שם ואתה סתם פוגע בעצמך ובחיילים.

בהצלחה !

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

ישן 26-10-2008, 11:23
צלמית המשתמש של Nati323
  משתמש זכר Nati323 Nati323 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי omer200 שמתחילה ב "אני כבר לא יודע אם להיות קצין..."

שכחתי לכתוב בתגובתי הקודמת, אני לא יודע אם עשית את זה או לא אבל לדעתי אתה צריך ללכת לבקש סליחה מאחיך ולהסביר לו מה גרם לכל העניין ולהסביר לו שאתה מצטער.

גם אני מניח שהחיילים לא יודעים על המצב שלך, אבל עצם העובדה שאתה מרגיש ככה אולי גורמת להם להרגיש ככה, אז אני חושב שאולי תנסה לתפוס אותם לשיחה ולנסות לתת להם רעל בשיחה כזו, ולא לנסות לשקר ולחרטט אותם כי הם יודעים שתקעו אותם סתם במקום חרא וכ' וכ'.

לגבי הקב"ן, אני אמנם לא מומחה לברה"ן אבל אני חושב שבמצב כמו שלך הקב"ן יראה שבאמת יש מצוקה אולי במקרה הטוב הוא ידבר עם מפקד היחידה וינסה לעזור אבל אם זה ימשיך הוא יוריד לך את הפרופיל ואז אתה תתבאס במשך שירות שלם, בנוסף זה גם ישפיע על החיילים שלך ולא לטובה.
אני חושב שכדאי שתנסה לעשות לחיילים שלך שיחת מוטיבציה, אם זה לא ילך נסה שוב לדבר, ואם אין ברירה אז תפנה לקב"ן תספר לו את הסיפור ותנסה לגרום לו לדבר עם מפקד היחידה, אם גם זה לא עוזר והמצב ממשיך אני מניח שלא תהיה לך ברירה אלא לצאת, רק תעשה טובה לחיילים שלך ותסביר להם לפני שאתה עוזב מה קרה והכל, כי לראות מפקד שאתה מעריץ עוזב, יוריד להם את הרעל לרצפה.

אני צריך לעלות לבסיס, מקווה שתצליח ושתחזור לעצמך, אני אכנס שבוע הבא לראות מה נסגר מקווה שתעדכן, בהצלחה!

ד אַל תַּעַן כְּסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן תִּשְׁוֶה לּוֹ גַם אָתָּה. ה עֲנֵה כְסִיל כְּאִוַּלְתּוֹ פֶּן יִהְיֶה חָכָם בְּעֵינָיו

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:30

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר