לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-10-2008, 21:08
  שומר סוד שומר סוד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.02.05
הופעת האיחוד של "סיאם" היתה נדירה באיכותה המוזיקלית

בהמשך לאשכול החשוב הזה:
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ht=%F1%E9%E0%ED

מלכי סיאם

הופעת האיחוד של "סיאם" היתה נדירה באיכותה המוזיקלית, ההפקתית והויזואלית. למרות ההתחלה המאופקת, הצליחה הלהקה להטעין את מועדון התיאטרון באנרגיה ובנוסטלגיה דרור עמיר פורסם: 26.10.08, 10:23

כאילו לא חלפו להן 20 שנה ויותר מאז ימי הפינגווין העליזים, כבשה אמש (שבת) המלנכוליה האפלה של שנות ה-80 את חלל מועדון התיאטרון ביפו, עם מופע ההשקה ל"Anonymous", אלבומה החדש של להקת "סיאם" המתקמבקת (עם שינויי איות קלים בגרסת השם האנגלית).

אלא ש-20 השנים הללו דווקא כן חלפו. בעוד על הבמה נדמה היה ששום דבר לא השתנה - עם קולו המהפנט מתמיד של ג'ף שפירו וצלילי המיתר הנוגים של הדר גולדמן - הרי שהאווירה במועדון, לפחות עם פתיחת ההופעה, היתה ברנז'אית לחלוטין. המוזיקה החתרנית והאפלה של האייטיז, מכוסה במעטפת בורגנית של המאה ה-21. הכל מאופק, הכל בשליטה, הרגשות בניוטרל.
שיריה החדשים של הלהקה, בהם התמקד חלקו הראשון של המופע, שומרים על המסורת של הז'אנר, גם אם לפעמים חסרים את הממד הדרמטי המוכר משיריהם הישנים. מלודיות רכות בדרך כלל, מלוות בסאונד אפל אפוף מיסתורין המזכיר את זה שאפיין את "קוקטו טווינז" בשנות ה-80 המוקדמות (ימי "Garlands").

אלא שמשהו בכל זאת צרם קצת במהלך הערב. הכל היה מדויק להפליא, מדויק מדי. הסאונד המרשים, הסינכרון המושלם בין הנגנים, התיאום בין המוזיקה למיצגי הווידאו שהאירו מאחור את חברי הלהקה. נדמה שעם כל האדרנלין של הופעה חיה, דווקא קור הרוח והאיפוק שלטו על הבמה - ואותו איפוק הדביק גם את הקהל, שהיה ככל הנראה רחוק שנות אור מהקהל הצעיר והמרדני של ימי הפינגווין.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1676502/YAR_0178-(Large)_wa.jpg]

בהדרן הקהל כבר שאג באקסטזה (צילומים: ירון ברנר)

אולם בשלב מסוים, הכל השתנה: זה קרה לקראת סופה הרשמי של ההופעה, רגע אחרי חידוש מעט משמים ל"קינג קרימזון". הלהקה ביצעה אז את "Changing", אחד הלהיטים המצליחים והמוצלחים ביותר שלהם, שלימים הפך להמנון דארק אייטיז מקומי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1676504/YAR_9990-(Large)_wa.jpg]

האנרגיות שסחפו את הקהל בזמן השיר היו ההיפך הגמור מהתנהלותה של ההופעה עד אותו רגע. פתאום הקהל מלווה את שירתו של ג'ף שפירו ברגשנות מהולה בנוסטלגיה, וניכר שפרץ הרגשות הזה השפיע גם עליו ועל שותפיו על הבמה. "סיאם" השכילו לנצל את המומנטום וסגרו את חלקו המרכזי של המופע עם אחד משיריהם האנרגטיים יותר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/PicServer2/02012008/1676514/YOB_0112-(Large)_wa.jpg]

ואם "Changing" סימן את רגע השינוי, הרי ש"...In The Realm" היפהפה, השיר השני בהדרן, סימן את רגע השיא - כשהקהל כולו (או לפחות החלקים ממנו שהגיעו מתוך חסד נעורים ללהקה ולא מעסקיהם עם משרדי פרסום מסויימים) שואג באקסטזה את מילות הפזמון.

הופעתה של "סיאם" אמש היתה תופעה נדירה במחוזותינו - הן ברמה המוזיקלית והן ברמת ההפקה, על שלל היבטיה. ובאותם רגעים בסוף ההופעה בהם הכל יצא משליטה והרגשות סוף-סוף השתחררו, נותר היה רק להצטער על כך שמחוץ למועדון התיאטרון היתה זו עדיין 2008, ולהקות כאלה כמעט ונכחדו מהנוף המוזיקלי המקומי.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3612953,00.html

מה אוכל להוסיף?
חוץ מזה שנגרם לי כאב לב? שהם חייבים לעשות למעני לפחות עוד הופעה כזו בדיוק!

הערה: פתחתי אשכול חדש, כדי להימנע מהקפצה. פשוט לא ברורים פה נוהלי ההקפצות בחוקי הפורום. לשיטתי, היה בהחלט ניתן להקפיץ כי זה המשך אשכול קודם, אבל שיטתי - שיטתי ושיטתכם - שיטתכם והיא אינה נהירה דיה.

נערך לאחרונה ע"י שומר סוד בתאריך 26-10-2008 בשעה 21:11.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-10-2008, 22:26
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אוי !... תראו מי פה !!!....
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מסכים עם דברי הביקורת, היתה..."

אני לא מאמין ...
עכשיו אני גם מגלה שיש לנו טעם מוזיקאלי דומה?..
מה יהיה הסוף מר "מצפון"?....

ובעניין ההופעה...
כבר התכוננתי לרכוש כרטיסים ואפילו מפלס ההתרגשות התחיל לעלות עד שנפוצו שמועות שלמעשה ההופעה תתמקד בקידום מכירות של הדיסק החדש וכמעט שלא בחומרים הישנים עליהם גדלנו (אני לפחות)...
מכאן ועד לויתור על העניין הדרך כבר היתה קצרה !...

ניסיתי להקשיב לחלק מהחומר החדש שלהם ולא ממש התחברתי אליו, יכל להיות שבסוף החיבור יקרה אך כשהשיקול הוא אם להשקיע 150 שקלים (למרות שהיתה יכולה להיות לי הנחה) כדי לחזות בהופעה שרובה ככולה חומר חדש או להשקיע אותם בערב בפאב השכונתי האופצייה השנייה נצחה.

אגב - ממש היום בדרך הביתה החלטתי לשים את הדיסק שלהם ב C.D ...... מן צירוף מקרים שכזה....

אגב 2 - התאהבתי באולם ההופעות הקטנטן של "האוזן השלישית" בתל אביב. היום כבר לא עושים מקומות כאלה !....
ישן 30-10-2008, 22:51
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אם תיכנס לאשכול שצירף "שומר סוד" להודעה הפותחת כאן....
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הבטחתי לעצמי ללכת להופעה הזו..."

תגלה היכן פגשתי את "סיאם" ותבין היכן הייתי מבלה את ימי השישי לפני 20 שנה....

(וזה כבר מתחיל ממש להפחיד אותי) ...

עוד אגלה שנתקלתי בך על הטריבונות בפינגווין או בתור ליד השירוקו....

לגבי ה"אוזן" - לפני כחודש הייתי בפעם הראשונה בהופעה במועדון ההופעות שמעל לחנות שבקינג ג'ורג' (הופעה של "מריונטה סול" המצויינים) ופשוט התאהבתי במקום הזה !
אינטימי, קטנטן, בר משקאות מצויין שתוך כדי ישיבה אתה מגלה בעצם שחברי הלהקה יושבים לידך (ויש "ווינשטפאן" ) במה נמוכה עם רחבה קטנטנה מולה שבהיקפה כיסאות גבוהים למי שרוצה לשבת ולשתות תוך כדי, קירות מצופים לבנים אדומות, רצפה כהה ומיזוג מקפיא...

(ואפילו ביקשו ממני לכבות את הסיגר הקטנטן שעישנתי)...

כמו שכתבתי - היום כבר אין מקומות כאלה !
ישן 30-10-2008, 23:46
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אם תיכנס לאשכול שצירף "שומר סוד" להודעה הפותחת כאן...."

אם ככה אז יש מצב שנפגשנו בפינגווין.
או בשירוקו
או בליקוויד
או בתאטרון
או בקברט
או בכל התשובות נכונות.

אני זוכר את אבי ניסים בימים ההם בפינגווין עם קעקוע של TG על הצוואר, שמשום מה נעלם לי כאשר הפך להיות ASTRAL PROJECTION.
את האלבום של סיאם היה לי יחד עם עוד המון אלבומים נדירים.
היתה תקופה שהשתתפתי במסחר של תקליטים נדירים ויקרים, DAVE BALL, CABARET VOLTAIRE, DEATH IN JUNE, SOFT CELL והייתי מזמין לא מעט אלבומים מאנגליה מחברה לאיתור תקליטים משומשים. ומבלה המון באוזן, בחור בשחור, בפאז, בבית התקליט וסליחה אם שכחתי מישהו.
אני זוכר אותי הולך בתור ילד לדואר שמול הפינגווין עם כמה שקלים אל חלפן שמן שאהבתי לעבוד יתו, קונה כמה פאונדים ושולח אותם לחברה ההיא ששלחה תוך כמה שבועות את התקליט שמצאה עבורי.
מי אמר שאי אפשר היה להסתדר ללא אינטרנט ? הדואר עבד שעות נוספות ועשה מלאכתו נאמנה.
לצערי ובטיפשותי כאשר הייתי חייל מכרתי את כ-ל האוסף שלי למישהו דרך לוח-העיר (או רק העיר בזמנו) פרט לכל האוסף של סופט-סל ומרק אלמונד כולל 7" נדירים ותקליטים כאלה שמופיעים באמצע של מגזיני מוסיקה. זוכר ?

לגבי האולם של האוזן, אני מכיר היטב את האוזן, ואת האולם הייתי רואה כל פעם בדרך לשרותים לפני/אחרי שבחרתי סרט. המנוי שלי באמת בתוקף ומזמן לא ביקרתי שם. עד לא מזמן גרתי ממש 250 מטר משם.
את המקסים שמתחתיו אני מכיר אפילו יותר טוב מאת האוזן.
אבל את מה שקורה שם אני לא יכול לספר. או שאני לא זוכר או שאני לא יכול לספר.

הייתי מהפנקיסטים ? תלבושות שיער וכל השטויות ?
נשארה לך מוזיקה ?

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 31-10-2008 בשעה 00:10.
ישן 31-10-2008, 18:30
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "242 ?..."

FRONT 242 על שם מה ?
זה הקשר הישראלי.....

למי שלא מזהה, FRONT 242 אחראים לשיר WELCOME TO PARADISE
עם השורה האלמותית NO SEX UNTIL MARRIAGE
וכמובן עוד להיטים אלקטרוניים בתור אחת הלהקות שכבשו את הקונצנזוס האלטרנטיבי עם מוסיקה אלקטרונית קצבית

מדורלקס סדלקס (זו כבר מוסיקה ישראלית שמותר לדבר עליה ?) אני זוכר בעיקר את רב בישראל עם: כמו ג'וקים מסוממים בתוך בקבוק

מה שמצחיק זה שכשחיפשתי עכשיו את המילים של השיר, המנועים של גוגל זיהו את המילים של השיר והציעו למטה לינקים ממומנים למדבירי חרקים ומדבירי יונים.

את המילים של השיר אפשר לפרס בכלל בפורום פוליטיקה וליצור אשכול רב הודעות, קללות, נאצות ועברות על חוקי הפורום.

ומי אלה נהגי הנ.נ. ? מן הסתם לך מתאים להכיר שמות עם גוון צבאי ולי מתאימות להקות עם שמות של סמי הזייה חזקים ביותר (DXM)

לא שמעתי עליהם (או שכחתי?)...מי הם ?

נערך לאחרונה ע"י מצפון בתאריך 31-10-2008 בשעה 18:33.
ישן 01-11-2008, 14:44
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ועל "LAIBACH " שמעת?..."

היו לי חברים שלמדו במגמות גרפיות למינהן.
אחד מהם התמחה בהעתקות שמש, משי, הדפסות וכו'.
עד שבנינו לעצמנו מכונה להדפסה על חולצות (לא של פ'אצים סטייל תומר או לורד קיטש) שייצרה חולצות ברמת דפוס גבוהה ביותר שנראית ממש ובדיוק כמו קנויה, נהגנו להדפיס חולצות בדיזינגוף סנטר בצד השני, ליד כלי זמר. היתה שם החנות הראשונה בזמנו שידעה להדפיס על חולצה ישירות מהסורק ובמחיר סביר לגמרי.
החולצה הראשונה וגם השנייה שלי היו עם תמונות האלבום והלוגו של LAIBACH.
LIFE IS LIFE היה המנון די אהוב, ואי אפשר בלי SYMPATHY FOR THE DEVIL.

אז כן, שמעתי על LAIBACH.......

אני אשמח מאד אם תתקיל אותי, למרות שיש לי הרגשה שיהיה לך קשה מאד, במיוחד במוזיקה לא ישראלית.
לא אמרת כלום ד"א על COIL
ישן 01-11-2008, 15:00
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

COIL הם בסדר גמור !....
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "היו לי חברים שלמדו במגמות..."

ובעניין התקלות - בסה"כ זו לא בעייה לנופף בשמות של להקות והרכבים מהז'אנר הזה ולמצא כאלה שאתה או אחר לא תכירו....
בעניין ההדפסות - אכן הכרתי את החנות המדוברת (שנסגרה לפני מס' שנים בודדות), לתומר ולדומיו אני לא ממש נכמס (הכל שם מיינסטרימי להחריד) אך מצאתי חנות שבה ניתן לבצע הדפסות ברמה מעולה (אתה מביא להם את הקובץ שאתה רוצה) שנמצאת סמוך לככר דיזינגוף. תתפלא אולי לגלות אך לפני חודשיים ביצעתי שם שתי הדפסות על חולצות שחורות שאחת מהן הייתה ......... הלוגו של LAIBCH !!!

אגב - ב"סקופים וחדשות" אני נוהג לעיתים בסיום הודעות מסויימות לכתוב אמירה שלהם בסלובנית.....

ובעניין שציינת בהודעה אחרת - בית התקליט היה כמעט הבית השני שלי (אני למדתי באנקורי שבטרומפלדור ואת מרבית שיעורי התנ"ך ביליתי שם כי היה לי הסכם עם המורה ויוי שאיך שהיא נכנסת לבני יוצא החוצה)...
את המקום ניהלה רויטל ואני זוכר היטב את גיל הממושקף שעבד שם שנים וכן את אורי דרומר שגם הוא....
חלק גדול מהלהקות שאני מכיר ואוהב עד היום הכרתי לראשונה שם....

לאחר שהחנות נסגרה שכנה במקום מכבסה שנסגרה גם היא והנה הפלא ופלא לפני כחודשיים נפתחה החנות מחדש והיא משמשת היום כחנות דיסקים ומוזיקה נהדרת !
כדאי לך לקפוץ לשם ולו רק כדי לרדת למטה במדרגות ולהזכר איך זה היה נראה פעם...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:05

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר