לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-10-2008, 15:14
  beltshatsar beltshatsar אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.08
טריג' חץ, שאלה

שלום לכולם,

1) יש לי אפשרות לחתום או על טריג' צלב או על טריג' חץ. בעבר לאורך זמן היה לי רק את הברדפוינט, 'נקודה אדומה' . בקורס צלפים מאוד הערכתי את הדיוק שמאפשרת לך כוונת צלב. עכשיו, החץ לא נראה לי שיטת מיכוון מדוייק במיוחד לטווחים יותר ארוכים, ומאידך, הצלב לא נראה לי מי יודע מה טוב לזיהוי מהיר בטווחים יותר קרובים. אני אישית חושב שאני מעדיף את הצלב, רק מתלבט בגלל הקטע של לש"ב וטווחים קצרים יותר.

יש למישהו פה ניסיון עם החץ? מה דעתכם עליו? +דעתכם מול הצלב) ועל דיוק במיכוון איתו בטווחים ארוכים ולמטרות קטנות או קשות לזיהוי?

2) מישהו יודע איך עובד אומדן הטווח בלו"ש של הטריג' חץ? (ראש\כתפיים\פרופיל). אפילו רוב האנשים שחתומים עליו לא יודעים, יודעים רק מה שהיה בנקודה או בצלב - אבל מכיוון הקווים בצידי הלו"ש שווים זה לזה, אני מנסה למצוא מישהו שיודע, אולי התמזל מזלו וקיבל גם את החוברת עם הכוונת..

נערך לאחרונה ע"י beltshatsar בתאריך 28-10-2008 בשעה 15:21.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-10-2008, 20:44

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי -mino- שמתחילה ב "באמת שאני לא מבין איך נותנים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -mino-
באמת שאני לא מבין איך נותנים לכם לחתום על הכוונת לפני שמסמיכים אותכם עליה.
אני לא הייתי קלע ולא היו לי טריג' חץ במחלקה. אבל תפנה לאג"מ שלכם אמורה להיות להם מצגת על המכוון או שתבקש מהסמל שלך שידבר עם הסמ"פ על זה.
אם אין להם תבקש שישלחו מייל למייקי....

מסכים איתך מאה אחוז וזה מעצבן מאוד - ברור ששיטת האומדן טיפה שונה כי הלו"ש שונה במקצת, אבל אני צריך להביא את הפרטים לבד. לא להגזים כי לא צריך הסמכה חדשה כי מקלע עם רדפוינט לקלע עם חץ זה לא שונה בהרבה אבל מספיק פרטים קטנים שכן צריכים הסבר או חוברת, חוסר מקצועיות שלא מסבירים. זה ניתן ל"קלעי יום", שזה קלע שלא חתום על ליאור. יכול להיות שזה מקרה חריג וברוב המקומות מקבלים חוברת או משהו. אולי באמת אשלח מייל למייקי לשאול, הוא דווקא עזר לי כמה פעמים עם דברים אחרים.
ישן 29-10-2008, 00:12

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי beltshatsar שמתחילה ב "טריג' חץ, שאלה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי -mino-
אני לא רואה מצב שאני אוכל לשלוח לך...
אבל אני אומר לך בטוח שיש אצלכם באג"מ ואם אין תדרוש שישיגו ממייקי זה לא כזה מסובך...

רק שאבין - זה בגלל שאין לך איך לסרוק את זה, או כי אתה לא רוצה לשלוח במייל חומר "שמור" לאדם שאתה לא מכיר?

זה לא מסובך באופן עקרוני , רק בתקופה הקרובה הגדוד במקום אחד ואני נמצא במקום לגמרי אחר אז זה כן סיבוך להגיע. :-)
שיהיה.

--
ציטוט:
במקור נכתב על ידי אישגדול
הרעיון של החץ הוא רכישת מטרה מהירה בטווחים הקצרים. בארוכים יותר אתה מכוון עם השנתות, כך שהחץ לא מפריע.

אישית אני מעדיף את החץ, מאחר והשנתות פחות "קופצות לעיין" לירי חטף בטווח קצר (עשרות מטרים).

כן, אבל מתחילים לכוון עם השנתות רק ב400 מטר כמה שאני מבין - שפיץ החץ זה 100, מרכזו 200, בסיס 300מ. אני רק מנסה לברר מה ההבדלים באומדן טווח בין הלו"ש שלו ומהרדפוינט - אם אתה יודע תגיד אחי.
ישן 30-10-2008, 12:28
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05

The standard Trijicon ACOG scopes crosshair patterns are based on a zero of 100m. the horizontal width of the lines in the "ladder" equal the front width of a man, ie 50cm, at that range.

It is very simple and intuative in that you use the same line as the Point of Aim POA at that range

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

The point of the red chevron is the POI for 100m

When you can fit the enemy shoulders whithin the Chevron he is 300m away. The tip of the BDC ladder is the POI for 300m

I hope that the following drawing helps explain (the light blue soldier is 300m away)

NOTE- The IDF ACOG crosshair patterns are custom and of course zeroed for a different range

I have used only the oldest IDF ACOG with the plain crosshairs and like its accuracy. However, I believe that for a kala, where speed on target is most important, the red donut version is the best.

From what I have read, the chevron is suppossed to be faster than the simple crosshairs but more accurate than the donut pattern.

I would still go with the red donut

ישן 30-10-2008, 18:03

ציטוט:
במקור נכתב על ידי flatfoot
מניסיון. אומדן טווח עם טריג' לא שווה הרבה.
בתור צלף אתה בטח אתה מכיר את השיטות של האומדן בעזרת חוק האלפית בלו"ש של הלאופולד.
אם יצא לך לנסות למדוד טווח בשטח על מטרות חיות ראית שזה גם ככה קשה ולא הכי מדוייק(הרעידות שלך+תנועה של המטרה+מטרה מסתובבת פעם בפרופיל פעם בחזית)
בטריג' לא מלמדים בצה"ל מה הערך של השנתה באלפיות, פשוט מלמדים שאם איבר X נכנס בשנתה הזו אז המרחק הוא ככה וככה.
קלע אומד טווח בסביביות ה300 מ' (נכון שאפשר יותר אבל אני לא מאמין שזה יהיה מדויק) שזה מרחק שהרבה יותר קל לזהות בעין.

כן, זה חדש, נכנס לשימוש מתישהו בשנה האחרונה, ובינתיים רק בצנחנים. המארינס עכשיו אימצו אותה בתור הכוונת הסטנדרטית שלהם ללוחמי חי"ר.

מניסיון מבצעי שלי עולה מסכנה הפוכה - שאומדן טווח בטריג' דווקא שווה הרבה מאוד, לפחות במצבים וטווחים שאומדן טווח בכלל רלוונטי. (מארבים, סיורים, שטח פתוח, כשהאויב לא זיהה אותך וכו, כשיש לך את השהייה לקחת את הזמן ולאמוד נכון, ואפילו לדברים מאוד בנאלי כמו להגיד כמה מטרים פלשתיני נמצא מהגדר כי צריכים לדעת בשביל התגובה - נכון, זה לוקח הרבה תרגול שתוכל לעשות את זה בצורה מדוייקת ומהירה אבל אני הגעתי לרמה הזאת דרך תרגול שאני בודק את עצמי. אם אתה אומד את הטווח בשכיבה, דורגלים או עם משען אחר, או שאתה מוציא את האוויר מהראיות, הרעידות לא אמורות להפריע, ומטרה זזה - בדיוק בשביל זה יש לך את האפשרות לאומדן גם על דמות פרופיל, גם רוחב כתפיים, גם אורך ראש. בטריג'ים של האמריקאים, אגב, אפשר למדוד רק ברוחב כתפיים. אז זה שווה הרבה כי אתה בתור קלע אמור להיות זה שנותן את הנוהל מא'ה למ"מ, ומספק לו את המידע שהוא צריך על מטרה לא כ"כ קרובה) כמובן שהאומדן טווח בליאפולד הרבה יותר טוב ואני מת על הכוונת הזאת, אבל מה לעשות, בניגוד לקלעים של הנחתים בארה"ב, לא נותנים לנו כוונות עם MOA.

מנסיון, עד ה500 מ' השיטת אומדן טווח בטריג' עובדת אחלה. נכנס לקו - 500מ.וכו' צריך לתרגל ת עין ולבדוק את עצמך.

הלוואי ויכולתי למצוא את ערך השנתות של לו"ש הטריג' באלפיות או בדקות של מעלה, אבל אין. אפילו טריג'יקון עצמם לא יכולים להגיד לך כי זה לא תוכנן ככה. אגב חבל שבקורס צלפים של צה"ל, לא מלמדים על דקות של מעלה (למעט בקורסים של יחידות עלית) ואתה צריך ללמוד את זה בצעמך אם אכפת לך מהמקצועיות שלך בתור צלף בצה"ל, אתה חייב לעשות הרבה השלמה ולימודים באופן עצמאי..

נערך לאחרונה ע"י beltshatsar בתאריך 30-10-2008 בשעה 18:07.
ישן 30-10-2008, 18:24

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
The standard Trijicon ACOG scopes crosshair patterns are based on a zero of 100m. the horizontal width of the lines in the "ladder" equal the front width of a man, ie 50cm, at that range.

It is very simple and intuative in that you use the same line as the Point of Aim POA at that range

The point of the red chevron is the POI for 100m

When you can fit the enemy shoulders whithin the Chevron he is 300m away. The tip of the BDC ladder is the POI for 300m

I hope that the following drawing helps explain (the light blue soldier is 300m away)

NOTE- The IDF ACOG crosshair patterns are custom and of course zeroed for a different range

I have used only the oldest IDF ACOG with the plain crosshairs and like its accuracy. However, I believe that for a kala, where speed on target is most important, the red donut version is the best.

From what I have read, the chevron is suppossed to be faster than the simple crosshairs but more accurate than the donut pattern.

I would still go with the red donut

Zragon man thanks for the info - I also already knew about rangefinding by torso width on this ACOG, what I was trying to find out was how the side hash marks are used for rangefinding, and what's the method for estimating range on a figure in profile or by head length - a scope that only allows you to find range by shoulder width of a target facing completely towards or away from you is really just too meager for what we need. I think in the US military they just have a lot more electronic rangefinders or just call in aerial or artillery support instead . Also a lot of their SDMs are issued leopold x1-x5 variable-magnification scopes that allow mil-dot or MOA measurements instead of a trijicon.

The thing is, as you mentioned, that the reticles issued to the IDF are different than any of the ACOGs in the states or any of the models one can find the information about on the internet. None of them have the line on the x-axis that we have on our scopes used for head and shoulders, nor are the lines on the y axis built for estimation of a figure in profile. I'm trying to figure out how the side marks are used for these other two rangefinding methods, also I believe that IDF one is different enough so as to make this info from the internet irrelevant.

In terms of speed, I think that at any range where the difference in speed between the crosshairs and the donut would make a critical distance, you'd be using point-shooting anyway, and at distances where the designated marksman is the only answer, the added accuracy that the crosshair reticle gives you I think makes it more worthwhile. I also haven't had enough extensive experience with the chevron ("chetz") to make a good judgement of the accuracy of this shape though..

ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
תגובה מצוינת שאמורה לספק את פותח האשכול!
אתה ציירת, או שהציורים לקוחים מאיזשהו אתר?

באתר של טריג'יקון אפשר למצוא אותם, גם בMILITARYWARFIGHTER.COM אתה יכול להגדיל ולראות את כל הלו"שים השונים. לא תמצא בשום מקום אבל את הלו"שים שבשימוש צה"לי מאחר שהם יוצרו במיוחד ונמצאים רק כאן, אי אפשר לקנות אותן.

הקטע שאני כבר יודע איך אומדים טווח לפי רוחב הכתפיים של הטריג' חץ האמריקאי, זה כתוב בהרבה מקומות. מה שאני לא מוצא, זה איך לעשות את זה הלו"ש של הטריג'-חץ הצה"לי, שיש לו קווים בצדדים כמו ששמתי בתמונה בהתחלת האשכול, ואיך אומדים באורך ראש ודמות פרופיל, לא רק רוחב כתפיים. אני מבין שזה "פחות או יותר" כמו ברדפוינט\צלב בקטע של קווים ראש כתף פרופיל, אבל לא מוצא הסבר מדוייק.(עד שאגיע לאג"ם ואפנה למייקי כמו שכתב אחד למעלה)
ישן 30-10-2008, 19:05
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי beltshatsar שמתחילה ב "[QUOTE=zragon13][left]The..."

So the IDF is getting the new USMC RCO version now?

As far as I read they use the horizontal stadia only for estimating range for directing units or artillery fire

In any case the distance between the small lines is 5mil and between the big lines 10mil
http://www.cod4forums.com/index.php?showtopic=13542
ציטוט:

The horizontal lines and hash marks are called "Mils", and the distance between the small lines is 5 Mils and the big lines are 10 Mils apart. This is a system for small unit tactics and relaying range and distance to your buddies. Below the chevron reticle is the bullet drop compensator. The point of the chevron itself is sighted in for point of aim/ point of impact at 100 meters. The tip of the verticle line below the chevron is point of aim for 300 meters. Every line below the tip is at 100 meter increments, from 400 meters all the way to 800 meters. You'll notice that the cross hash marks on the bullet drop compensator get narrower as you go lower/ increased range on the scope. The reason for this is each cross hatch represents 19 inches at that particular range. 19 inches was chosen as the standard width of an average man's shoulders at that particualr range. With this, the scope can be used as an impromptu range-finder.

ישן 30-10-2008, 19:20

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[font=Verdana]So the IDF is..."

ציטוט:
So the IDF is getting the new USMC RCO version now?

As far as I read they use the horizontal stadia only for estimating range for directing units or artillery fire

In any case the distance between the small lines is 5mil and between the big lines 10mil
http://www.cod4forums.com/index.php?showtopic=13542

Wow thanks for that I've been searching the internet for days and haven't been able to find anything about the mil value - any search just gives you a million online stores selling the scope but not the info I've been looking for... much less heead/profile

Yeah it appears to be the same as the USMC RCO. I had also understood that it's to be used only as a reference for directing fire or relaying an enemy's location. Now if I can just find the mil-value for the diff horizontal lines on sides of the reticle (the hash marks) and for the BDC lines below the chevron, I might actually go ahead and prefer this to the "tzlav" and it might just be very good for rangefinding. If you have an opinion about whether to take the crosshairs (accuracy) or the chevron (whatever may be), I'd be interested to hear it.

What's interesting abou the whole RCO thing is that it's not just going to be the standard DM scope, but for ALL infantry marines - also for CQB and urban warfare. (using the both eyes open bindon aiming technique thingy)
ישן 31-10-2008, 15:19

בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "..."

ציטוט:

I know that this isn't what you are asking about, but I posted this picture of the original standard American TA01C model to illustrate how its BDC pattern is used to estimate range compared to the IDF versions familiar to the local kalaim

In my opinion this is the pattern of the model that the original IDF ACOG is based on - the Number 1 in your post

Her'e some math homework for Shabbat:
Since you know that the object is 19in/50cm wide and you know the range (ie 100m, 200m, etc) you can calculate the mil length of each of the lines

I'll write more later

please do when you get a chance, either here or on the pm

Do you think the mil value of the reticle and lines on the American Ta01 is the same as the parts of the Israeli tzlav reticle that exist on the american version?

bout the chishuv:
first shenet (where shoulder width is 200m)
well if (50cm x 10) / #' alpiot = 200 m
500/x alpiot=200
200* x alpiot

200x = 500

500/200

x=2.5 alpiot.

somewhat diff from what you had had on your chart, did I miss something here?

נערך לאחרונה ע"י beltshatsar בתאריך 31-10-2008 בשעה 15:22.
ישן 02-11-2008, 13:28
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי AKAM שמתחילה ב "רוצה למדוד כמה אלפיות יש בקו בלו"ש?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי AKAM
רוצה למדוד כמה אלפיות יש בקו בלוש?

קח לורד וצייר פס שחור בעובי של 10 ס"מ

מלא אותו בצבע ,חזור על כך והעתק את הקווים

אחד מעל השני בצורה מסודרת .

--

--

--

עכשיו גש לטווח של 100 מ

ותלה את הדף על מטרה .

חזור לקו ה0 ובצע מדידה כמה קווים

נכנסים /מכוסים ע"י הלוח שנתות ?

עם קו אחד אז הערך הוא 1 אלפית ששווה 10 ס"מ במאה מטר

בהצלחה.

הרווח הלבן בין הקווים השחורים המךאים ברוחב 10 ס"מרצוי שיהיה גם כן 10 ס"מ

אגב חידה ................

מה קורה במרחק 100 מ'
אם הרווח הלבן בין הקווים של ה 10 ס"מ המושחרים,
יהיה רק 6 מ"מ וההגדלה בטלסקופ X4 ?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:16

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר