לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2008, 11:43
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "מפציץ אסטרטגי/חמקן בחיל האוויר הישראלי- יש טעם לדבר שכזה?"

תלוי את מי אתה שואל.
אני חושב שכן, מפני שאני חושב שישראל צריכה להיות מעצמה עולמית, יש לישראל את האפשרות להיות מעצמה עולמית, ומפציצים אסטרטגים הם סמל סטאטוס מרכזי בתהליך. היכולת לתקוף מכל מקום, ובכל מקום. לכן אני גם בעד חיל נחתים ישראלי ומשחתות כבדות ונומ"ט קל. אני רואה בכל זה השקעה כלכלית שתחזיר את עצמה בעתיד.

ישראל לא צריכה יותר מטייסת אחת של מפציצים כבדים, לאו דווקא חמקנים. (יש עוד דרכים להתגבר על מכ"מי אוייב).

גם מבחינה צבאית, מפציצים אסטרטגיים מאפשרים למקם בסיסי אויר מחוץ לגבולות המדינה ומחוץ לטווח הנזק של צבאות האויב. מפציצים אסטרטגיים מובילים יותר חימוש יותר רחוק ויותר בזול מאמצעים אחרים (כמו טילים ארוכי טווח).

צבא בעל זרוע אסטרטגית ארוכה, הוא בסיס לכריתת בריתות צבאיות ארוכות טווח עם מדינות זרות. לברית צבאית יש משמעויות הרתעתיות וכלכליות רבות.

נכון שיש לישראל מטוסי F-15 שמתפקדים על תקן של מפציצים בינוניים, רב משימתיים.
אבל לדעתי מפציצים כבדים מודרניים כלכליים מהם בפעילות ממושכת בטווחים ארוכים.

מלבד איראן ולוב, אנו בעידן הטרור הגלובלי, האיומים הבטחוניים על ישראל נמצאים למעשה בכל מקום. כמו כן, אני רואה את חובתה של ישראל להגן על יהודים בכל מקום. אם יהיה בסיס חיזבאללה בוונצואלה (לא סיפור כזה מוגזם היום), ישראל צריכה להיות מסוגלת לתקוף שם.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 31-10-2008 בשעה 11:55.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 31-10-2008, 13:49
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
איננו אימפריה,
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "תלוי את מי אתה שואל. אני..."

מדינת ישראל אינה אימפריה ואל לה להראות שאיפות חובקות עולם.

אנחנו חיים בשכונת פשע הנקראית המזה"ת, בשכונה זו יש קודי התנהגות שאנחנו לא כל כך מבינים ולהערכתי לא מעט פעמים חוטפים בשל אי הבנה של מקבלי ההחלטות (כמה אנשים בצמרת המדינית מסוגלים להקשיב לשדור טלוויזיוני מצרי וגם להבין? אני לא מדבר על ניואנסים אלא על פשט).

מפציץ אסטרטגי יש לו יתרון ביחס למטוסי קרב הפצצה של נשיאת חמוש רב ודלק למרחק של אלפי ק"מ.

זה כמו היתרון של משחתת מימי מלחמת העולם השניה שיש לה דלק לעבור את האוקינוס, לשהות כמה שצריך, ולכתוש כל מטרה בטווח של עשרות ק"מ בעזרת תותחים מרובי אינטש.

מה עלות של מפציץ מודרני? נניח 1-2 מיליארד דולר? כדי להחזיק טייסת מוקטנת יש צורך בלפחות כמה כלים - אולי יש שמוש טוב יותר לכסף?

אני מאמין שלרב התרחישים שמולם ניצבת ישראל שמוש במטוסי קרב הפצצה רב משימתיים (אולי בתגבור של מטוסי עליונות אווירית אם יש חשש כי הרב משימתיים לא מספיק טובים ביחס למה שיש למדינות סביבנו) + בניה של זרועת טילים מונחים לטווח בינוני נניח טווח של 150-350 ק"מ (הטילים עליהם להיות ניידים וזולים יחסית) יתנו תשובה טובה יותר בהבט של תועלת למחיר.

בוא נניח שאת ה- 20-10 מיליארד דולר אתה משקיע בכמה טייסות קרב הפצצה מודרניים, כמה מטוסי תדלוק, כמה מטוסי בקרה אווירית + מל"טים יעודיים.

נניח והמשימה (היפוטית) שלך נמצאת במרחק של 2000 ק"מ מהבית, עליך להגיע, להלחם במטוסי הקרב הפצצה או\ו העליונות אווירית של הצד שכנגד (שיכולים להיות גם מאות מטוסים), לחדור מערכי נ"מ שחלקם מודרניים, להפציץ, לעמוד את הנזקים, להפציץ בשנית ובשלישית, לסובב אף לכוון הבית, לתדלק באמצע הדרך ולחזור לנחיתה.

מה התשובה הטובה יותר 5-10-20 מפציצים כבדים (אולי חמקנים) + טייסת עליונות אווירית (שגם ככה יש לך) או עשרות מטוסי קרב הפצצה מודרנים שתצטרך לתדלק בדרך הביתה, חלקם ישאו טילי א"א ומטרתם הגנתית וחלקם ישאו טילי ק"א ארוכי טווח מונחים ותפקידם התקפי?

בתרחיש אחר אתה תזדקק לפעול נניח בטווח של 50-500 ק"מ מהבית, מה יתן תשובה טובה יותר? עשרות רב משימתיים שיש להם יכולת להגן על עצמם תוך כדי שלוב טילים מונחים לטווח בינוני או כמות בדידה של מפציצים שמקומם ידוע לאויב?

עלינו לזכור שאנחנו לא ארה"ב ולא סין.

אין לנו את כמות כח האדם שיש לסינים ואת ה- 2 טריליון $ בקירוב שיש להם אצל "הפישר שלהם".
אין לנו את התקציב של חיל האוויר האמריקאי.

בנוסף אני לא רואה תרחיש שישראל תפעל (מעבר לכמה מטוסים בגיחה יחידה) בטווחים מעבר שציינתי.

להבין מול מה מתמודדים ומה יש לך הוא הכרח על מנת להתנהל נכון.

אני רוצה להזכיר לך שלפני למעלה מ- 1900 שנים יצאנו למלחמה באימפריה הרומאית, בהתחלה היו הצלחות אבל זה נגמר עם מאות אלפי הרוגים (יש אומרים מליונים), החרבת כמעט כל ההתישבות ביהודה, בגליל, בגולן, בעבר הירדן, בגלעד, בשומרון...... מאות אלפי עבדים בדרכם לשוק העבדים ברומה, ......

אני לא רואה את ישראל בשום תרחיש מכריזה מלחמה על ארה"ב או סין ואפילו לא פקיסטן.
ישן 01-11-2008, 14:05

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "איננו אימפריה,"

פחות או יותר ענית לעצמך.

מול איומים מצד סוריה, מצריים, לבנון ירדן, בטווחים של עד 500 ק"מ, לא צריך מפציצים כבדים. די במפציצים הבינוניים שיש לישראל.

גם עבור מבצעים בודדים בטווחים ארוכים מ-500 ק"מ לא צריך מפציצים אסטרטגיים.

אבל, מפציצים אסטרטגיים מאפשרים לך את הייתרונות הבאים:
1. התקפה רצופה בטווחים ארוכים.
2. מיקום המטוסים מחוץ לטווח ההשפעה של האויב, כלומר בבסיסי אויר במדינות בעלות ברית.
3. בדומה לנשק אטומי, קבוצות קרב של הצי גם טייסת מפציצים היא מנוף דיפלומטי אסטרטגי עצום, שמכופף בכוח את רצון האויב להילחם. נחיתה של טייסת כזו בכל מקום בעולם שוברת מאזנים אסטרטגיים.
4. אם המפציצים הם תוצרת הארץ, אז הם מעידים על היכולת הטכנית והתעשייתית של ישראל. כפי שלווינים ומטוס הלביא פתחו בשעתם את השוק למוצרים תוצרת הארץ. יש מועדון מצומצם של מדינות בעלות מפציצים אסטרטגיים. טוב להיות במועדון הזה.
5. גם מפציץ יכול להיות רב-משימתי. עם יכולת מובנת כמטוס מודיעין, ל"א, מטוס נגד צוללות ובעתיד גם מטוס נושא לייזר נגד טילים.
6. כאשר הטרור הוא גם גלובלי וגם איום משמעותי, אז גם צה"ל צריך להיות גלובלי. להיות מסוגל לתקוף בזמן קצר בכל מקום בעולם שממנו מתפתח האיום. רק למפציץ אסטרטגי יש את היכולת להמריא, לתקוף ולחזור ללא תדלוק וללא עלויות שנלוות לשיגור קבוצה שלמה של מטוסים (מודיעין, דלק ).

ישראל היא כן מעצמה. רק שאנחנו לא תופסים עצמינו ככאלה, ולפעמים גם לא נוח להרגיש כאלה. זו בעיה יהודית פסיכולוגית, שכדאי להתגבר עליה אם אנו רוצים שלום ורוצים עצמאות וריבונות יהודית, מקום לקבל הוראות ולהשתמש בהם כתירוץ להיעדר מנהיגות לאומית.

ישראל כמעצמה תקבל מעמד חדש מול ארה"ב ומול שאר העולם. למעצמה יש סמלים, כלכליים, טכנולוגיים וצבאיים. אנו בדרך להשיג אותם.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 01-11-2008 בשעה 14:13.
ישן 01-11-2008, 19:40
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "פחות או יותר ענית לעצמך. ..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Gilgamesh
פחות או יותר ענית לעצמך.

אבל, מפציצים אסטרטגיים מאפשרים לך את הייתרונות הבאים:
1. התקפה רצופה בטווחים ארוכים.
מה זה התקפה רצופה? לשהות יומים באוויר? האם משך יומיים לא ינסו לתקוף אותם?
היתרון הגדול של מפציץ אסטרטגי הוא היכולת להגיע מישראל לסין, רוסיה או ספרד ולשאת עשרות טילים מונחים. אתה מציע לתקוף את הסינים או אולי ההודים? אולי הרוסים?
אני לא רואה את ישראל פועלת בכוון.
עובדתית יש 0 סכוי לעמוד במלחמה מול סין (כולל היכולת הצבאית, הכלכלית והפוליטית הסינית).
2. מיקום המטוסים מחוץ לטווח ההשפעה של האויב, כלומר בבסיסי אויר במדינות בעלות ברית.
אתה רואה משהו שיאפשר לך להחזיק צי של מפציצים שאיתם אתה תתקיף צד ג? באותו הרגע גם הוא מעורב כי הוא התיר התקפה משטחו? מה יצא לו מזה? אנחנו לא אמריקה.
3. בדומה לנשק אטומי, קבוצות קרב של הצי גם טייסת מפציצים היא מנוף דיפלומטי אסטרטגי עצום, שמכופף בכוח את רצון האויב להילחם. נחיתה של טייסת כזו בכל מקום בעולם שוברת מאזנים אסטרטגיים.
גילגמש, אנחנו כ- 6 מליון יהודים החיים על פיסת ארץ בגודל עיר גדולה.
יש לנו יכולת כלכלית לחיות ברמת חיים ממוצעת. יש לנו יכולת צבאית להלחם כפי שלא היה מעולם לעם היהודי. אבל לא הרבה מעבר לכך.

4. אם המפציצים הם תוצרת הארץ, אז הם מעידים על היכולת הטכנית והתעשייתית של ישראל. כפי שלווינים ומטוס הלביא פתחו בשעתם את השוק למוצרים תוצרת הארץ. יש מועדון מצומצם של מדינות בעלות מפציצים אסטרטגיים. טוב להיות במועדון הזה.
לאחר האמברגו הצרפתי ישראל בנתה מטוסים. אני מאמין שאם ארה"ב לא תהיה מוכנה לספק לנו מטוסי קרב - ישראל תלמד בשנית איך ליצרם.
השאלה אם אין משהו יותר חשוב לעשות עם הכסף?
מפציצים, בכמה ישראל תצטייד? 10-20? אם כך, מחירם צפוי להיות יקר ביותר (עלות פיתוח ויצור לכמות זעומה).
האם יש צורך במפציצים כאלו? לדעתי לא.

אם תקציב הבטחון היה כולל כמה מיליארדים לטובת בניה של מפציצים - הייתי אומר שיש להעביר את הכסף לטובת נושאים אחרים: הגדלת כמות חלפים ותחמושת, הגדלת כמות אמונים לחיי חובה ומילואים, הצטידות ביותר משאיות חדישות על פני כאלו שיוצרו לפני 30 שנים יותר, הגדלת כמות מסוקי הקרב,.... ואפילו מעביר את הכסף למחקר בתחומים שלא קשורים לצבא (נניח ניצול אנרגית שמש בנצילות גבוהה, התפלת מים בזול, רפואה, ......), הייתי מקציב יותר כסף לחינוך עממי עד גבוהה, מגדיל סבסוד של ילדים במעונות יום (לטובת בעיקר נשים עובדות), .....
כל אלו חשובים יותר מעוד 20 מפציצים שעולים מיליארד ליחידה ואני לא רואה באיזה מתאר נשתמש בהם.
5. גם מפציץ יכול להיות רב-משימתי. עם יכולת מובנת כמטוס מודיעין, ל"א, מטוס נגד צוללות ובעתיד גם מטוס נושא לייזר נגד טילים.
תפסת מרובה לא תפסת, את כל היכולות שאתה כותב לפתח בו זמנית? משמעו כי יחידה תעלה הרבה. כמה זמן תפתח את כל היכולת? איזה צוות של מדענים, מהנדסים, טכנאים, בירוקרטים, מבקרי פנים, אנשי תדמי ויח"צ, פועלים על רצפת היצור, .... אתה מתכוון להחזיק? כמה זמן יש להם להביא מטוס מנייר שסובל הכל למטוס שטס ומבצע? גם אם יש ביכולתינו האם זה מה שמדינת ישראל היום צריכה לעשות?
6. כאשר הטרור הוא גם גלובלי וגם איום משמעותי, אז גם צה"ל צריך להיות גלובלי. להיות מסוגל לתקוף בזמן קצר בכל מקום בעולם שממנו מתפתח האיום. רק למפציץ אסטרטגי יש את היכולת להמריא, לתקוף ולחזור ללא תדלוק וללא עלויות שנלוות לשיגור קבוצה שלמה של מטוסים (מודיעין, דלק ).
גלגלמש, אתה מתכוון לשלוח להק של מפציצים להפציץ 10 מבנים בטוניס? תעשה זאת בעזרת רביעיית F15 שתשליך נתיקים בדרך - למה מפציצים אסטרטגיים?

ישראל היא כן מעצמה. רק שאנחנו לא תופסים עצמינו ככאלה, ולפעמים גם לא נוח להרגיש כאלה. זו בעיה יהודית פסיכולוגית, שכדאי להתגבר עליה אם אנו רוצים שלום ורוצים עצמאות וריבונות יהודית, מקום לקבל הוראות ולהשתמש בהם כתירוץ להיעדר מנהיגות לאומית.
אני מוכן לקבל ביקורת על המנהיגות שלנו (פורום בעניני בטחון, לא רוצה לערב מין שאינו במינו), אבל זכור כי לאחר ששת הימים חשבנו שאנחנו בלתי מנוצחים, אימפריה, .... המצרים נערכים לתחריר 41? סתם תרגיל, מקסימום נזרוק אותם לכל הרוחות ביומיים.

אנחנו 6 מליון יהודים שמוקפים במאות מליוני ערבים שמצהירים בריש גלי שהם רוצים לזרוק אותנו כמו שזרקו את הצלבנים. אנחנו חיים בארץ קטנה, רב האוכלוסיה מרוכזת ברדיוס של פחות מ- 20 ק"מ.
עלינו להחזיק בכח שיגרום לצד השני לא לנסות לתקוף, ואם כן להביס אותו ומהר.
איננו יכולים לנהל מלחמות ארוכות, אנחנו מעדיפים לא להלחם ביותר מחזית אחת בו זמנית.

יש מולנו רב אוטומטי באו"ם, בכל עניין (לדוגמא גנוי לישראל בגין התחממות כדור הארץ יהיו מעל 150 מדינות שיצביעו בעד) יהיה רב נגדינו.

ישראל כמעצמה תקבל מעמד חדש מול ארה"ב ומול שאר העולם. למעצמה יש סמלים, כלכליים, טכנולוגיים וצבאיים. אנו בדרך להשיג אותם
הבהרתי כבר מה אני חושב.
.
ישן 01-11-2008, 20:01

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "[QUOTE=Gilgamesh]פחות או יותר..."

הבהרות:
"התקפה רצופה" סידרת גיחות הפצצה לאורך פרק זמן. שונה ממבצע הפצצה כמו הכור בעירק או הבסיסים בטוניס.

ברגע שיש לישראל יכולת אסטרטגית, ישראל יכולה לחתום על בריתות צבאיות ולהקים בסיסים צבאים מחוץ לטווח של טילי אויב. גם אם המצרים מפציצים בטילים את שדות התעופה שלנו, אז טייסת אחת לפחות עוד יכולה להפציץ חזרה, מפני שהבסיס שלה נמצא בקניה או אתיופה, או הודו.

ספינות גדולות, מטוסים גדולים, פרוייקטים גודלים כלשהם אינם הוצאה כספית אלא השקעה כספית. כלומר שיכולים להיות לנו רווחים מהם. אם הפרוייקט ההנדסי הזה גדול עליינו, אפשר לעבוד כפרוייקט משותף עם מדינות ידידותיות.
מה שאני אומר, שרמת החיים, ורמת הביטחון שלנו תעלה בזכות ההשקעה הנוספת הזו.

בריתות צבאיות וכוח אסרטגי יכול להשפיע על מאזני כוחות בעולם. בתוספת למנהיגות חזקה שלנו ויש לנו יכולת משמעותית נגד לבטל את הרוב האוטומטי נגדינו באו"ם.

ישן 01-11-2008, 20:35
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "הבהרות: "התקפה רצופה" סידרת..."

הנימוקים שלך קצת מגלומנים - אני לא רואה מאיפה מגייסים יכולת כלכלית להחזיק טייסת מפציצים מחוץ לגבולות המדינה ואיך זה יתאפשר מבחינה דיפלומטית.

אם לבחון ברצינות את הרעיון של קליטת מפציצים כבדים בחיל האוויר הייתי פונה לכיוון של טייסת מפציצים אסטרטגיים (נאמר B-1) שתופסים כוננות גרעינית 24/7 בשמי ישראל, כלומר שבכל זמן נתון שוהים X מטוסים באוויר כשהם חמושים בנשק גרעיני (בדומה לצורת ההפעלה של פיקוד המפציצים האסטרטגי בארה"ב בימי המלחמה הקרה) ומוכנים להנחית מכה גרעינית במידה ונותקף ע"י נשק בלתי קונבנציונלי.
המפציצים בשיטת הפעלה זו יהוו נדבך נוסף לברירת שמשון והם דרך מצויינת לייצר מימד נוסף ליכולת ההרתעה והעלאת השרידות של אמצעי המכה השניה וחלופה זולה להצעות אחרות שנועדו לטפל בתחום זה כגון הדיבורים של ח"כ שטייניץ ואחרים על נומ"טים או צי צוללות גדול שנשמעים לי כמו חלומות באספמיה.
ישן 01-11-2008, 21:17

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "הנימוקים שלך קצת מגלומנים -..."

לפי שמועות והאשמות מצד מדינות ערב, כי יש לישראל הסכמים סודיים עם טורקיה והודו לגבי נחיתת מטוסי ח"א בשטחן.
לא ידוע לי אם ההסכמים האלו מאפשרים גם עריכת התקפות או הצנחות משטח מדינות אלו.(אני מניח שבשלב זה לא, או תלוי במטרה).

לפי שמועות אחרות, לישראל יש הסכמים עם אריתריאה לביקור והצטיידות של סטי"לים באיי דאקלה שבים סוף. זה המצב היום. ככל שיהיו לנו יותר אמצעים, יהיו לנו יותר הסכמים ויותר מנופים דיפלומטיים. מסביב לכל הסכם כזה, יש הסכמים מלווים כאלה ואחרים בנושאים צבאיים, דיפלומטיים וכלכליים בין המדינות.

אין שום דבר מגלומני בהסכם, או שימוש בשדה תעופה צבאי ידידותי לצרכינו. גם לא יספרו לך אף פעם למשל, אם מטוסי ח"א יוצאים היום למשימות מודיעיניות ממלטה או קפריסין, שם יש לבריטניה בסיסים גדולים לים ולאויר.

__________________________________________________ ___________

לגבי מפציצים התופסים כוננות, יש לי רעיונות יותר מעניינים שאפשר לבחון. המקלדת סובלת הכל, לא :-)
בשנות החמישים חשבו על מפציצים שיכולים לשהות שבועות באויר בזכות כורים גרעיניים קטנים. מסיבות טכנולוגיות ואחרות, הרעיון נזנח. מאז, עברו אילו 50 של קידמה בתחומי הנדסת החומרים והנדסת כורים, וצמח עולם שלם של סוללות גרעיניות (חומר גרעיני שמספר חשמל ישירות, בלי טורבינות).

ישן 01-11-2008, 21:51

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "אם לומר את האמת"

מפני שכרגיל, ההשגות שלך הן קצרות אופקים, צרות אופקים, ומתייחסות תמיד למצב הנוכחי במקום למצב העתידי או האפשרי. וכבר הוכחתי לך באשכול קודם, שהרעיונות המוזרים שלי מתגשמים, בזמן שאתה מסתובב עם סיר על הראש לא מוכן לחשוב הלאה.
זה כמו ההבדל בין טקטיקה ואסטרטגיה. שני עולמות שלא יפגשו.

אני יודע מהם נהלי תחזוקה ותכ"מ ברמה האקדמית.
לא מעניינים אותי "נהלי התחזוקה" של F-16... זה חומר קריאה מעניין בשבילי אבל לגמרי לא רלוונטי. לפיכך, הידע שלך בתחזוקת מטוסים,מכובד ככל שיהיה... לחלוטין לא שייך.

מעצם זה שקיימים בעולם מפציצים כבדים, מן הסתם יש גם נהלי תחזוקה עבורם. מאחר והרוסים, הבריטים והאמריקאים אינם בני אלים, גם אננחנו יכולים לבצע אותה התחזוקה.

נכון שצריך מסלולים שאין היום... אז אתה חושב ש|ישכחו" להכין כאלה כחלק מהפרוייקט? או שלא יתכננו מטוס עתידי כך, שיכול להשתמש במסלולים קיימים? זה לא סוד צבאי, היום בבסיסי עובדה וגם בנבטים יש מסלולים ארוכים מאוד, שגם מטוסי גלאקסי יכולים לנצל.

וישראל כן במגמה של לצבור יכולות אסטרטגיות ככל שהטכנולוגיות החדשות מאפשרות. ישראל כן הולכת להפוך למעצמה, ולדעות של מי מאיתנו אין חשיבות או השפעה על התהליך.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 01-11-2008 בשעה 22:18.
ישן 01-11-2008, 21:43
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "לפי שמועות והאשמות מצד מדינות..."

יש הבדל בין פריסה של F-16 לטורקיה (או מאלטה או קפריסין) לבין הצבת מפציצים בבסיס אוויר של מדינה זרה.

מעבר לבעיה הלוגיסטית (נאמר שנשלם להם בדרך זו או אחרת עבור השימוש בדלק ובחימוש שלהם או שנחזיק שם מאגר חימוש) אני לא רואה איך מדינה אחרת תסכים לסכן את עצמה עבורנו - יש בעיה דיפלומטית, בטחונית ומודיעינית ואם מחר בבוקר יש הפיכה אתה תמצא כמה עשרות טייסים ואנשי צוות קרקע שבויים בידי משטר עוין ואת המפציצים שלך במקרה הטוב עשנים בדת"קים ובמקרה הרע משמשים את שונאינו.

וכמובן שההצבה מחוץ לגבולות המדינה מבטלת לחלוטין את היכולת לחמש את המפציצים בחימוש גרעיני מה שבעצם מוציא את העוקץ מכל הרעיון העקרוני של מפציץ אסטרטגי כנשק הרתעתי וכאמצעי להבטחת הישרדותה של אופציית המכה השניה.
ישן 01-11-2008, 21:58

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "יש הבדל בין פריסה של F-16..."

מה אתה חושב, שלא עושים את השיקולים האלו? שמתעלמים מהם? שלא שמים אבטחה על אותם בסיסים? הבריטים חוששים מהפיכה במלטה או קפריסין? או באיי גרסיה? בכל מהלך יש סיכונים.
יש סיכון גם להשאיר את המטוסים שלך בשדות תעופה בארץ. כאשר האויב מתעצם באלפי טילים בעלי טווח יעיל לשדות התעופה... זה לא סיכון?

לא לפתוח מתקן התפלה או לא לפתח מטוס, זה היינו הך בעייני כסיכון כלכלי. ואותם שיקולים "כלכליים" קצרי ראות הורגים אותם.

אתה יודע כמה בכו בארץ על פיתוח הלביא? או פיתוח הלווינות? "כסף לחינוך!!" הם צעקו, "כסף לקיצבאות ילדים ודמי אבטלה" הם בכו... "איזה ביבוז", היום כל הפרוייקטים האלו מכניסים כסף למדינה. שלא לדבר על סטאטוס בינ"ל, הסכמים, דיפלומטיה, טכנולוגיה, כוח אדם מקצועי שעובד כאן... בלי הלביא, לא היה לך F-16I ולא F-15I.

אתה חושב שהודו או סין, או ארה"ב היו מתייחסים אלינו כפי שהם מתייחסים היום, ללא הלביא, הלווינים או המזל"טים? עכשיו תחשוב על תעשיית ספנות שמייצרת, בין היתר, צוללות ומשחתות, ותעשייה אוירית שמוציאה מטוסים מכל הסוגים... ישראל הקטנה על אותו הקו עם רוסיה, ברזיל הודו וסין (ארה"ב בקטגוריה משלה). לא כדאי להשקיע עבור זה?

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 01-11-2008 בשעה 22:03.
ישן 31-10-2008, 11:47
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "מפציץ אסטרטגי/חמקן בחיל האוויר הישראלי- יש טעם לדבר שכזה?"

למדינת ישראל בהחלט יש צורך מבצעי במטוס קרב חמקן אשר ניתן להשתמש בו לשיתוק צערכי נ"מ ולתקיפות עומק באזור המוגן במערך נ"מ.
הסיבה הזו היתה אחד המניעים של מדינת ישראל החליטה לרכוש את ה F35

מצד שני לא נראה לי שלמדינת ישראל יש צורך במפציץ אסטרטגי כבד,
1.מדובר במטוס מוגבל מבחינת סוג המשימות שלו בעוד שמטוס קרב יכול למלא מגוון רחב של משימות.
מפציץ אסטרטגי נבנה לפעילות בטווחים גדולים מאוד שמדינת ישראל לא פועלת בהם, ייתכן שהמקרה האירני הוא יוצא דופן אבל לא בטח שישראל תתקוף באירן וכיום נראה שחה"א מסוגל לבצע כזו תקיפה בעזרת מטוסי הקרב שברשותו
2.יקר לאחזקה,
3.מצריך צוותים גדולים שיכולים להפעיל מטוסי קרב רב משימתיים.
במלחמת העצמאות חה"א השתמש במספר מפציצי B17 אולם המפציצים הוצאו משירות לאחר תקופת שירות לא ארוכה עקב חוסר התאמה לצרכים ולמשימות.

אני לא מכיר במזה"ת מרחבים אדירים שצריך להפציץ, וכל מטרה שניתן לפגועה בה בטיל מונחה (למעט אירן למיטב ידיעתי) נמצאת בטווח שיגור ממטוס או מפלטפורמה קרקעית.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 31-10-2008, 20:34
צלמית המשתמש של ArmouredDov_D9
  ArmouredDov_D9 ArmouredDov_D9 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.10.03
גם לפני ה-F15I היו הפצצות ב-F15 רגיל, מבצע רגל עץ
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "תקיפת הכור בעיראק הייתה הרבה..."

http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%9E..._%D7%A2 %D7%A5

מתוך ויקיפדיה:

מבצע רגל עץ הוא מבצע בו הפציצו מטוסי חיל האוויר הישראלי את מפקדות אש"ף בתוניסיה ב-1 באוקטובר 1985. מבצע זה הוא ההפצצה ארוכת הטווח המרוחקת ביותר שביצע חיל האוויר הישראלי, כ-2,300 ק"מ. במבצע זה גם בוצע תדלוק אווירי באמצעות מטוסי בואינג 707 ("ראם"). גם כאן, זהו התדלוק האווירי המרוחק ביותר שנעשה על ידי חיל האוויר הישראלי עד אותו זמן.

ההפצצה בוצעה על ידי מטוסי F-15 רגילים, שיכלו לשאת הרבה יותר חימוש כבד לטווח הרבה יותר ארוך מאשר ה-F16.
דף ה-D9 של MathKnight

ישן 01-11-2008, 07:49
צלמית המשתמש של PERE1
  PERE1 PERE1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
מידע מפציץ אסטרטגי חמקן

קודם כל הייתי רוצה אחד בחצר שלי.
ישראל לא צריכה וגם לא מסוגלת להכיל מטוסים כאלו מכיוון שכל גיחה מבצעית צריכה לקבל אישור של
אובמה (לדוגמא) וגם איום ממשי כמו בבוקר יום כיפור 73 לא זיכה אותנו באישור שכזה.
סד"כ המטוסים שלנו מסוגל ומתמודד והתמודד בהצלחה באיומים עלינו מאז 67 ועד היום. כולל התקיפה
של "תמוז" שבוצעה מיטבית מבחינת חלוקת נושאי חימוש ומיירטים.
תמיד ישאלו למה לא השתמשו הפעם ב-F15I והתשובה שלא הייה צריך לא תמיד מובנת להדיוטות =אנחנו
יש בצה"ל אנשים עם ראש גדול ועם יכולות ניתוח מבצעי טוב ואני בטוח שמשתמשים בהם לרוב (למרות ההסתבכות בלבנון 2) לכן צריך קצת ענווה כאשר באים לשפוט את יכולות והתאמת חימוש ונושאי חימוש
בצה"ל.
אנחנו לא המצאנו את הגלגל - בקושי הרכבנו סוסיתא. אבל יש לנו "עמוס" טוב ובריא. וגם זה נחמה.
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:29

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר