לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2008, 18:40
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
רוצה את האמא הישנה שלי חזרה- פריקה. \:

אני לא רוצה להישמע כאילו אני לא מעריכה את אימא שלי. דווקא לפני כמה זמן, עבר לי כל הקטע של גיל ההתבגרות של שנאת ההורים והמרידות, והתחלתי להעריך אותה וליהנות איתה ואשכרה התחלתי לדבר איתה על כל מיני דברים וממש הרגשתי שיש עם מי לדבר והיא מבינה מה אני עוברת ומה לא. הבנתי איזו גיבורה היא שהיא גידלה אותי לגמרי לבד, והגיעה לכל מיני הישגים מרשימים.
אבל איכשהו בזמן האחרון הגענו למצב שהיא משגעת לי את השכל (למרות שלפעמים זה בטח הדדי).
התחלתי לשים לב שהיא מתייחסת אלי פשוט בזלזול. זה מתבטא בעיקר בדברים שהיא "מבקשת" שאני אעשה בשבילה, כשזה בעצם יותר להכריח אותי ולהגיע להתפרצויות זעם כשלא הכל הולך כמו שהיא ביקשה. וזה בחיים לא היה קורה עם חברים שלה למשל. פעם היה לנו ריב ממש רציני על זה כשפשוט לא יכלתי לסבול את זה יותר ובלי לחשוב הרבה, אמרתי לה "שתקי". מה שהוביל לכך שהיא די נטשה אותי באמצע פריז למשך שארית היום, בלי אוכל בלי כלום, והייתי צריכה להגיע בחזרה למלון בעצמי.
דבר נוסף שממש מעצבן אותי, זה שהיא חייבת לפתור כל דבר בצעקות. היא פשוט צורחת עלי כל פעם שאני עושה טעות הכי קטנה. זה כ"כ גרוע שאני כבר לא יכולה לנהוג כשהיא יושבת לידי, כי בפעם האחרונה שזה קרה, בזמן שנסענו לבקר אורחים, כמעט וקרתה תאונה כי היא צרחה בדיוק ברגע שצריך את כל תשומת הלב לכביש. אחרי המקרה הזה נכנסתי לסוג של הלם, שלא יכלתי לעלות לאורחים, ונשארתי באוטו. והמעט תמיכה שקיבלתי ממנה בחזרה זה "מה נסגר איתך?" בטון המזלזל והאגרסיבי הרגיל, ואז היא פשוט עלתה לאורחים והשאירה אותי לבד שלוש שעות באוטו. אחרי זה היא עוד הופתעה שלא רציתי לדבר איתה כל אותו היום.
(שלא לדבר על זה שהיא לא נותנת לי לנהוג לבד, אפילו שיש לי רישיון מעל לשנה).

אני נזכרת בכל מיני פעמים שביקרתי אצל חברים וראיתי איך האמהות שלהם מתנהגות, שפשוט שונה לגמרי מאיך שאמא שלי מתנהגת. הן תמיד היו אדיבות ונחמדות והתאמצו לעשות אקסטרה, ולא רק בשביל הילדים שלהן. בעוד שאמא שלי צריכה להיות במצב רוח מעולה (מה שקורה בערך אחוז אחד מהזמן) כדי שהיא תפנה למישהו בטון שהוא לא תקיף או אגרסיבי, ותסכים לעשות "טובה" בלי לעשות סצנה.
אפילו חברים שלי (שאלה האנשים שבתכלס תמיד אדיבים כלפי הורים של אחרים) נרתעים ממנה. או שהם מחליטים ללכת בכל פעם שהיא חוזרת מהעבודה. או שהם עושים תנועות של לחנוק אותה כשהיא לא מסתכלת, אחרי שהיא שוב מצאה משהו "נחמד" לומר על כל תנועה שלהם.

והקטע שהכי מרתיח אותי זה שהיא כמובן מעבירה ביקורת על כל דבר, אבל כשאומרים לה שהיא זאת שלמדתי ממנה את ההתנהגות הזאת, או שהיא בעצמה מתנהגת ככה, התגובה הבוגרת שלה, זה משהו סטייל ה"בלה בלה בלה".

לא יודעת מה תוכלו לייעץ לי, ואני בטוחה שכמה פה יגידו שכל ההורים זה ככה. אולי אני באמת מצפה ליותר מדי מכולם.
בכל אופן, היה נחמד לפרוק אתכם [=

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2008, 19:43
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "רוצה את האמא הישנה שלי חזרה- פריקה. \:"

קודם כל, עבור הורה שגידל את הילד שלו מגיל אפס ולא משנה כמה חזק הבן אדם, לשמוע את הילד שלו אומר לו לשתוק, ולא משנה כמה הילד מרגיש שזה נדרש באותה סיטואציה, זה חתיכת אגרוף בבטן. מסוג הדברים שמערערים אותך.

סה"כ אמא שלך נשמעת בן אדם לא קל וזה נורא מתסכל לראות הורים אחרים שמתנהלים בצורה יותר נעימה אבל כל עוד אתן חיות ביחד כדאי לך לנסות במודע שמערכת היחסים שלכן תהיה נסבלת מבלי להיכנס לאנטי נגדה כי מי שסובל יותר בסופו של דבר זו את. סביר להניח שהאישיות שלה כבר בגדול די מעוצבת ואם את תסחבי תסכולים בגללה זה רק יהפוך אותך ליותר ויותר מדוכאת מהמצב.

המערכת יחסים שלי עם אבא שלי הייתה לא פשוטה ומלאת מתח ופשוט החלטתי שמידי פעם אני עושה ריסט ופותח איתו דף חדש כי אי אפשר להביא לכל "התנגשות" את כל ההצטברות של התסכולים מהעבר ובמקביל יצרתי לעצמי עולם משל עצמי עם אנשים וחברים מחוץ לבית כי לא היה לי נעים להביא אותם.

ישן 30-10-2008, 16:09
צלמית המשתמש של צ'נדלר בינג
  צ'נדלר בינג צ'נדלר בינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.06
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "תאמין לי, לשמוע מההורה היחיד..."

ברור שהיא לא צריכה להגיד לך דברים כאלה...

אולי בגלל שהיא מגדלת אותך לבד היא מרגישה שהיא צריכה להיות אסרטיבית במיוחד? כשיש שני הורים אז הם מדברים ביניהם ויש להם אוזן קשבת אצל בן הזוג ששם להם דברים בפורופורציה או מגבה אותם כשצריך וכשאתה הורה יחיד אז אין לך את האפשרות לשמוע דעה או לקבל תמיכה של מישהו שמקביל לך מבחינת הסמכות ההורית ויכול לתת לך בלאנס.

אולי יש דברים שאת יודעת על הרקע שלה עם ההורים שלה או בן זוג שיכולים לשמש אותך כשיש לך אינטרקציה איתה. אני מתכוון שכשאתה לוקח בחשבון את המניעים הפסיכולוגיים שגורמים לבן אדם להתנהג כמו שהוא מתנהג, זה מקל עליך לתמרן אותו, אם אתה מצליח להישאר בשליטה ולא לתת לו ללחוץ לך על הכפתורים למרות שזה מאוד קשה מול הורים שיכולים להטריף אותנו בכמה מילים.

ישן 29-10-2008, 20:22
  DarkWing108 DarkWing108 אינו מחובר  
מנהל פורום אנימה ומאנגה | The Bob

חבר מתאריך: 20.12.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "רוצה את האמא הישנה שלי חזרה- פריקה. \:"

את הבעיות עם ההורים שלי פתרתי עם דיבורים, דווקא אצלי אמא שלי נורא דומה לי אז היא הבינה אותי...
מה גם שאני לא יכול לתאר איך זה לחיות רק עם אמא.
אבל תנסי לדבר איתה, הטריק פה אבל זה לא לערב כעס, כי ברגע שאחד הצדדים כועס כל ההגיון נזרק מהחלון,
נדרס ע"י משאית, נבעט ע"י הולך רגל אל הגן שליד הבית שלך וחוטף זרם חמים של שתן מהכלב שעובר שם באותו הרגע...
תדברי איתה... ובתאכלס אני לא הרגשתי ממנה יותר מדי אנטי כשביקרתי.
אבל אני מניח שזה היה קשור איכשהו לעובדה שהתעלפת כמה דקות לפני זה.

ישן 30-10-2008, 16:44
צלמית המשתמש של Sonic ReLoaDeD
  Sonic ReLoaDeD Sonic ReLoaDeD אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.10.03
Follow me...
אני חשוב שאמא שלי קצת דומה לאמא שלך

אמא שלי מרוקאית, והיא כול הזמן צועקת, היא צועקת אפילו על אבא שלי והם רבים וחופרים
בסופו של דבר למדתי שיטה, פשוט הייתי הולך עם הריבים שלה עד הסוף, לא הייתי מקבל את האוטו ולא כסף ולא כלום, ואחרי זה גם אל הייתי מדבר איתה כמה ימים, עד שהיא כבר הייתה "מתחנפת" אלי כזה, פתאום מכינה לי נס (היא יודעת שאני אוהב את הנס שלה) וכול זה
עכשיו קצת קורה משהו, אני ישר מוריד אותה מהעץ, כי ברגע שהיא בשליטה מלאה, זה יהיה מסוכן בשבילי.
זה מגיע למצב שחברים באים אלי נגיד לראות סרט ב-DVD אני אומר לאמא שלי ללכת לחדר, ואם היא אומרת שהיא עסוקה במטבח אני אומר לה שלא תתבכיין על הרעש ("רעש" זה כול דבר בשבילה, שהיא קצת יותר חזק מלחישה)

בגיל שלך את אמורה כבר להתחזק ולהתנגד, את יכולה לנצח את אמא שלך אם תרצי או לא, את יותר נכון צריכה לנצח אותה כבר, לעשות לזה סוף
לדוגמא: שהרישיון שלי היה חדש, אמא שלי אמרה לי לחזוק ב-12 בלילה הביתה (שזה כלום :/) ולא לצאת מראשון,
ככה זה היה עם אחותי וזה עבד לה
קיצר אני ישר נסעתי תל אביב יפו חולון, לא בכוונה, אבל לא התכוונתי להגיד לחברים שלי "אסור לי לצאת מראשון" חחח, זה מטומטם.
קיצר אחרי פעם פעמיים שהיא שאלה אותי איפה הייתי ואמרתה לי עיר אחרת מראשון, היא כבר לא אמרה לי על זה כלום.
ועכשיו עם האוטו: לא הייתה מביאה לי אתה אוטו, הייתי צריך להתחנן בהתחלה, היא סתם הייתה אומרת לי לא, עד שהתעצבנתי ממש, אפילו שזה אוטו שלהם, זה לא אומר שהיא סתם תגיד לי לא, הרישיון חדש ואני רוצה לנסוע
הייתי לוקח אותו בלילה, היא הייתה שמה לב ומתקשרת וצועקת עלי, הייתי מחזיר, אחרי זה שוב לוקח, ושוב, עד שהיא פשוט התרגלה שאני לוקח את האוטו בלי לשאול אותה בכלל.
היא צועקת? תצעקי גם, ואל תוותרי, כי אמא שלך תנצח כול הזדמנות בשביל לצעוק עליך, תיהי יותר חזקה, שהיא תבוא לדבר איתך לא בטוח שיהיה לך כוח, אפילו שאת בבית אל תדברי איתה, תסגרי דלת כול הזמן, תגרמי לה להתגעגע אליך.

ככה זה לפחות אצלי, מקווה שאיך שהוא עזרתי לך.

ישן 31-10-2008, 18:20

Follow me...
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי DarkWing108 שמתחילה ב "אממ... אני לא יודע איך זה עם..."

בסופו של דבר הם איפה שהוא כן נלחמים בי, ברגע שאני מתייחס לזה כמלחמה אני נגד ההורים שלי ולא כמו ההורים שלי צועקים עלי ואני צועק עליהם, בסופו של דבר "החזק" מרוויח.
כי אם לא הייתי רב איתם יכול להיות מאוד שעד היום שהייתי רוצה את האוטו הייתי מבקש, כיום אני לא חושב על העובדה לבקש את האוטו שההורים שלי בבית, אני מבקש את האוטו רק שאני רוצה אותו לבסיס, וגם עם זה היה מלחמות בהתחלה, עד שלא וותרתי, ועכשיו יש לי הכסם איתם שאני לוקח את האוטו פעם בשבועים, נכון שזה לא הרבע, אבל אוטו לבסיס זה נטו מותרות, אז פעם שבועים נראה לי סביר.
(במיוחד שזה רבע שעה-20 דקות נסיעה באוטו ושעה באוטובוס, שככה או ככה זה לא נורא)

ישן 01-11-2008, 22:13

Follow me...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "לא יודעת אם אמא שלך ושלי..."

יכול להיות שלא הבהרתי את הדברים כמו שצריך, זה לא שאני במלחמות תמידיות עם אמא שלי, ברוך השם אני אוהב אותה ולא נוטה לריב איתה כמעט בכלל עכשיו, אבל פעם, שהייתי קטן יותר, זה מה שהייתי צריך לעשות בשביל שדברים ישתנו
היום את בת 19 אם אני לא טועה, אני עשיתי את כול זה שהייתי בן 18 וחצי, אם לא, עד היום אני חושב שלא הייתי מקבל את האוטו בקלות לדוגמא (האוטו זה רק דוגמא)
אם לא תשני עכשיו דברים, שתיהיא בגיל 21 / קרוב ל-22 כמוני, הדברים עדיין ישראו כמו שהם, ואני לא חושב שאת רוצה להתחנן לאמא שלך בשביל האוטו שאת בת 22.

ישן 30-10-2008, 17:14
  משתמשת נקבה Marabiosa Marabiosa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08

נשמונת.

בעבר, היו לי המון כעסים על ההורים שלי. חשתי שהחינוך שהם נתנו לי הרס את חיי ושההתנהגות שלהם אליי הנה מחפירה ממדרגה ראשונה.
אבל גדלתי, החכמתי, למדתי, התבגרתי והצלחתי להסתכל על רוב התמונה, ולא על חלק צר ממנה.

אז כן, יש דברים שאני לא מסכימה איתם בנוגע אליהם, אבל אני שמה בראש מעייניי את העובדה שזה מאוד לא ברור מאליו שהם רצו, הצליחו וגידלו אותי פאקינג 19 שנים!

נכון להיום, אנחנו מסתדרים טוב מבעבר, אבל אני יודעת שבקרוב מאוד אצא לאוויר העולם הגדול ואגור מחוץ לבית לאלתר. כך שאני רואה את התקופה במחיצתם כזמנית, ועל כן זה הופך את המרמור לשקט.

אני אוהבת את ההורים שלי, אבל אנחנו שונים בדעותנו ובבחירותנו. וזה באמת בסדר וטבעי. השאלה אם זה מה שתגדירי כמכשול, או שאת מתחזקת וממשיכה הלאה. כי מרמור לא יתן לך כלום.

ישן 30-10-2008, 21:00
  משתמש זכר woper woper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.03.07

היי
אני מבין שאת מבינה שלכל ילד נורמלי היו בעיות עם ההורים שלו בגיל מסויים [ואפילו בכמה גילאים ].. יש לך שתי דרכים להתמודד עם זה..
1. להתעלם מהכעס ולקבל את מה שהיא אומרת בכניעה..
2. לדבר איתה שיחה מלב אל לב.. אולי משהו מציק לה? אולי היא מפחדת ממשהו [כמו מצב שיגיע היום שתעזבי את הבית והיא תישאר לבד]? אולי היא מתוסכלת על משהו? אי אפשר לדעת..

הצעה שלי, תזמיני אותה לכוס קפה בבית קפה כלשהו ודברי איתה שיחה נטולת כעסים, תגידי לה את מה שפרקת פה.. שעצוב לך שהמצב נהפך להיות כמו שהוא היום, שאי אפשר לנהל כל שיחה בצעקות ושתתחשב גם בך את כבר ילדה גדולה ולא לעניין שהיא תטיל עליך את כל העבודות..

בקשר לאוטו, תסבירי לה מה ההשלכות שהיא גורמת לך כשהיא איתך באוטו, כשהיא לא נותנת לך לנסוע לבד.. תגידי לה שהיא מוציאה אותך מריכוז כשהיא צועקת באוטו, שהיא מורידה לך את הביטחון כשהיא מזלזלת בך, ושאת לא מקבלת מקבלת ביטחון כי את לא נוסעת לבד.. כי יבוא יום ותצטרכי לנסוע לבד גם אם אמא שלך תרצה וגם אם לא.

בקשר ל"שתקי".. זה קשה להורה כשהילד שלו משתיק אותו.. זה מראה על חוסר כבוד וזלזול והרבה פעמים זה יוצא בטעות.
אבל, בגלל שגם את בן אדם [אני מניח.. ] את גם עושה טעויות ואני מניח שהמילה הזאת יצאה בטעות בגלל התפרצות רגשות או משהו כזה.. ולכן אחרי שזה קורה והרוחות נרגעות אפשר ואף רצוי ללכת לבקש סליחה. אם ביקשת אז מה טוב, אם לא ביקשת יש לך עדיין הזדמנות לעשות את זה, ותסבירי לה מה גרם לך להגיד את זה. תגידי לה את האמת, אל תתחמקי, תגידי לה שהיא פוגעת בך בצורה שהיא מתנהגת אליך, שהחברים שלך לפחדים לבוא אליך בגלל אימא שלך, שאת רואה בבתים של חברים שלך את ההתנהגות של האמאות שלהם וזה מאוד שונה מהצורה שהיא מתנהגת אליך [למרות שזה לא ממש אובייקטיבי].. אני חושב שאת יכולה לחשוב על זה עוד.. פשוט תשפכי בפנייה את ההתנהגות שלה בתקופה האחרונה.
ותסיימי בהתנצלות אם פגעת בה, ואפילו תשאלי אותה במה את פגעת בה [שתדעי להבא לא לחזור על זה].

ואל תשכחי, היא אימא שלך אם תרצי ואם לא, אני בטוח שתוכלי להסתדר איתה בצורה טובה עם תחליטי כך.

ואל תשכחי את הדיבר ה5 בלוחות הברית

בהצלחה

Canon 50D + Canon 70-200L + Sigma 17-70 + Canon 100Macro

ישן 01-11-2008, 08:40
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08

חשבת על כך שאולי אמא דווקא נמצאת במשבר כלשהו או שאת חושבת רק על עצמך בלבד?

הדרישות של אמא לעיתים בעיות מלחצים שהיא נתונה בהם ואת זה מעטים מנסים לראות ולהבין,מצד שני הדרישות של אמא יתכן והם ממצב של סומכת עלייך ב-100% שהיא מרשה לעצמה לבקש ממך לעשות דברים שאפילו לך לא נראים,אין מה לעשות זה המצב,ב-90% מהמקרה את צריכה לשבת איתה ולהבין מה קורה פה.

ביחסים בין ילדים והורים אין מושלם,אבל לא צריך לקחת כל דבר ללא פרופורציות.

נולדתי ממך אמא
ניזונתי ממך אמא
אהבת אותי תמיד אמא
ואני אותך אמא

אבל רק עכשיו, כשכבר גדלתי ממש,
אני מתחיל להבין אותך אמא
אני מבין את ההקרבה אמא
אני מבין את ההבנה אמא
אני מבין ומקבל את הביקורת אמא
אני מכיר את החוכמה העמוקה אמא

ומתוך הכרה והבנה זו
אני אוהב אותך יותר אמא
את לא יודעת כמה אני אוהב ומעריך אותך אמא

אמא אי אפשר לבחור - תמיד את אומרת
אבל אם היה אפשר
הייתי בוחרת בך אמא

ישן 01-11-2008, 17:17
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "חשבת על כך שאולי אמא דווקא..."

אני במקומך הייתי עובדת על הגישה הזאת.

כשאתה בא לאנשים שמספרים פה על הבעיות שלהם עם גישה שיפוטית כ"כ, לא משנה כמה העצה שלך טובה... זה רק דוחה את האדם מלהתייחס ברצינות לתגובה שלך.

וכה.. אני חושבת עליה. המשברים והבעיות העמוקים יותר זה כבר משהו פרטי ואני לא אכתוב פה על זה. אבל אתה יכול לסמוך עלי שכשיש לה משברים אני זאת שהיא באה אליה ואני זאת שמרגיעה אותה ומבינה אותה. ככה שלא, הבעיה לא נתונה פה. וגם אם נניח וכן, לכולם יש בעיות.. אבל יש גבול לכמה שאפשר לפגוע באנשים שאוהבים בגלל הבעיות האלה. לפעמים צריך לחשוב לרגע ולהגיע למסקנה של "וואלה, לא טוב לי, אבל במקום להוציא את זה על הבת שלי, אני צריכה להשתלט על עצמי."

מעבר לזה, לפעמים אני חושבת שעושים יותר מדי אידאליזציה להורים. שוב, אני מאוד מעריכה את אמא שלי, ואני לא באה חס וחלילה לזלזל. אבל יש מצבים בהם העובדה שאמא גידלה אותי והקריבה המון בשבילי (ואין מישהו שיודע זאת יותר טוב ממני), לא מכפרת על היחס שלה כלפי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:24

הדף נוצר ב 0.15 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר