לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2008, 11:50
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "נ.ב."

אמרתי כבר שהמציאות שבה צה"ל מתפקד היא מעוותת.
כאשר אין ברירה ויש לאכוף דבר, והאופציה היחידה היא לשקר לחיילים על מנת (שים לב) למנוע פגיעות בחיילי צה"ל, בכבוד צה"ל, בכבוד המדינה, בחוקי המדינה ובבטחון המדינה.

איך היית מגיב אם היו אומרים לחיילים שיוצאים לאבטח את הריסת הבית, וטלפון אחד קטן של חייל היה גורם להתבצרות הפדרמנים ואולי אפילו פגיעה בחיילי צהל וברכוש צהל ?
שמענו את הדברים וראינו חלק מהתמונות.
תכפיל את מספר המתנגדים בחמש ותבין לאן זה יכול היה להגיע.
לא תמיד מבחן התוצאה הוא המבחן היחיד שקובע, וגם כאן התוצאה היתה לא משהו.
אני נוטה לייחס מחשבה תחילה למעשה השקר (הפסול עקרונית) ולא שליפה מהמותן.
אם היה חייל אחד פצוע קשה/חו"ח הרוג, או איזושהי פגיעה קשה אחרת, היית אומר דברים אחרים, והתמיכה באי אמירת האמת לחיילים היתה מוצדקת פעמיים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2008, 13:07
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "לא משקרים לחיילים. נקודה."

לא ברור לי למה אתה חוזר על עצמך ולא מתיחס לדברים שכתבתי.
יש ביננו הסכמה עקרונית על כך שלא משקרים, אבל יש השגות, ושוב המציאות מכתיבה לנו התנהגויות פסולות אבל לפעמים אין ברירה. אתה זה שמצדד בהמשך השהייה בשטחים תחת שלטון צבאי, אבל מתעלם מההשלכות ? למה זה ?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
אם אתה לא רוצה הדלפות, אל תספר להם כלום.
מה נגיד להם ? שיוצאים ליום כיף בספורטק רק שיביאו פק"ל מלא, נשקים, אפודים, ואין צורך בבגדי ספורט ? תנסה להתאים את עצמך למציאות ולא רק לעקרונות, במקרה הזה במיוחד.

עכשיו צה"ל השיג בדיוק ההיפך ממה שרצה להשיג:
א. פגיעה באמון של החיילים במפקדיהם
יכול להיות, ויכול להיות שלא. הכתבה אינה מתארת דבר מאשר את הכתוב בה. כל השאר ספקולציות שלך, שלי ושל הכתב. עדיין חיי אדם חשובים יותר במקרה הזה
ב. כל פעולה כזו, עקב "חדירת מחבל" תודלף מייד, מחשש שמדובר בהיערכות לגירוש
זאב זאב, מכיר ? אל תהיה לי גיבור בשביל חיילי ומפקדי צה"ל. אם תדבר מהשטח מילא, אבל מאחורי המסך זה לא חכמה.
ג. עקב כך, תהיה הכנה מוקדמת של המיועדים לגירוש, התבצרות ושאר בלגנים, ותיתכן פגיעה בחיילי צה"ל
אני מאד מקווה שאתה לא מצדד בפגיעה בחיילי צה"ל, או בהפרת צו אלוף פיקוד, או בהפרת אי אילו חוקים מחוקי מדינת ישראל שמנסים לאכוף בשטח והפדרמנים ושות' מתנגדים ולמעשה עוברים על החוק בפעם השנייה (בפעם הראשנה היתה המבנה הבלתי חוקי מלכתחילה)

אכן, כל הכבוד לצה"ל..
וכל הכבוד לפדרמנים ושות' שלפחות על פי הדברים שאמרו מוכנים לראות חיילים מתים ולא בלוקים שבורים. אמרתי פעם האדמה לפני האנשים ? אז גם הבלוקים לפני האנשים מעכשיו.
ישן 29-10-2008, 14:13
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
לא משקרים לחיילים. נקודה.
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "לא ברור לי למה אתה חוזר על..."

א. מה תגיד להם? שיוצאים לחסום ציר. לא צריך לפרט ולא צריך להרחיב.
ב. שוב, אתה מתאר מציאות של ציות עיוור לכל פקודה של כל מפקד. אין מצב כזה, באף צבא מודרני, במדינה המתיימרת להיות דמוקרטית. הציות של פקוד למפקדו נובע מהאמון שהוא רוחש לו, בנוסף לפקודות. אם אתה שובר את זה, התקדמת צעד אחד לקראת התפוררות הצבא.
עם "סרבנות" מימין צה"ל יוכל להתמודד. עם משבר אמון - לא בטוח.
ג. בניגוד אליך, למתיישבים אין בעיה ללכלך את הידיים ולהתאמץ בשביל מה שהם מאמינים בו. אם הם יצאו לאלף "זאב זאב" זה יהיה שווה את הפעם האחת שבה הם יגיעו לשטח ויסכלו גירוש יהודים.
ד. אני נגד שימוש בצבא לצרכים פוליטיים. ומי שבא לגרש יהודי מביתו (ויהיה זה חייל או שוטר) לא יכול לצפות שהמגורש יקבל את הדין בשלווה. אני נגד פגיעה בחיילים כל עוד הם אינם משמשים כלי משחק בידי פוליטיקאים ציניים, הרוצים לצבור עוד כמה נקודות, בערוב ימיהם הפוליטיים, על חשבון המתיישבים.
ה. אם לא רוצים לראות חיילים נפגעים, שלא ישלחו אותם למשימות האלה. אני לא רוצה לראות חיילים נפגעים, ואני לא רוצה לראות יהודים מרימים יד על יהודים (חיילים או אזרחים). אבל אני מצפה מכל יהודי שיגן על ביתו מפני בריונות השלטון. הצבא אינו חברת ביטוח ולא כפר נופש. המשימות שאליהם נשלחים חיילים הן מסוכנות לעתים. כל חייל צריך לקחת זאת בחשבון, כל מפקד צריך לקחת זאת בחשבון, כל פוליטיקי צריך לקחת זאת בחשבון.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 29-10-2008, 15:56
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי הפטריוט שמתחילה ב "לא משקרים לחיילים. נקודה."

תקרא את ההודעה שלי ל LOOOPY
אבל יש כמה נקודות שלא קשורות לויכוח אלא עקרוניות

ציטוט:
במקור נכתב על ידי הפטריוט
א. מה תגיד להם? שיוצאים לחסום ציר. לא צריך לפרט ולא צריך להרחיב.
יכול להיות, מלכתחילה התנגדתי לרעיון לשקר לחיילים
ב. שוב, אתה מתאר מציאות של ציות עיוור לכל פקודה של כל מפקד. אין מצב כזה, באף צבא מודרני, במדינה המתיימרת להיות דמוקרטית. הציות של פקוד למפקדו נובע מהאמון שהוא רוחש לו, בנוסף לפקודות. אם אתה שובר את זה, התקדמת צעד אחד לקראת התפוררות הצבא.
עם "סרבנות" מימין צה"ל יוכל להתמודד. עם משבר אמון - לא בטוח.
מסכים למרות שאתה לוקח את זה קצת רחוק.
יש חוקים כנגד ציות עיוור, רק לאחרונה היתה הדוגמה של הירי של החייל בעקבות הוראות מפקדו, יש תמיד לנגד עיננו את ה"פקודה הבלתי חוקית בעליל" אבל לא זה המקרה.
לפחות לא בחומרתו.
הסכמתי עם ההתנגדות לשקר, אבל לקחת את זה למקום של לבקש מחיילים לקפוץ מראש ההר זו הגזמה.
אין ספק שצה"ל אסור לו להגיע למצב שבו הוא נאלץ להתמודד עם משבר אמון חריף בכל הדרגים בין מפקד לפקוד.
ג. בניגוד אליך, למתיישבים אין בעיה ללכלך את הידיים ולהתאמץ בשביל מה שהם מאמינים בו. אם הם יצאו לאלף "זאב זאב" זה יהיה שווה את הפעם האחת שבה הם יגיעו לשטח ויסכלו גירוש יהודים.
בניגוד אליך זו אמירה סתמית בה אין לך מושג מי אני ומה פועלי אני מתעלם מאחר וזו השמצה אישית לא מבוססת.
אתה כל הזמן מסובב את הארוע לטובתך, כאשר מדובר על עברייני בנייה בלתי חוקית (תתעלם כרגע משאר העולם למרות שזה קשה. יש פה עבריין מול החוק) שמנסים לסכל אכיפת חוקים.
כל הפרשנות מסביב מבחינתי היא סטייה מהנושא לצורך טשטוש העברה הראשונית שהציתה את כל רצף המאורעות הזה. לא אכנס איתך לסמטה הזאת.
כשאמרתי זאב זאב דווקא התכוונתי למצב שבו דיסאינפורמציה עלולה לגרום לפגיעה בחיי אדם.
מבצע אמיתי יחשד כעוד שקר או הונאת חיילים, אזרחים יצאו מהבתים בניגוד להנחיות מאחר ויחשבו שהכל בלוף, ותיתכן פגיעה מיותרת. סתם דוגמה הפוכה.
ד. אני נגד שימוש בצבא לצרכים פוליטיים. ומי שבא לגרש יהודי מביתו (ויהיה זה חייל או שוטר) לא יכול לצפות שהמגורש יקבל את הדין בשלווה. אני נגד פגיעה בחיילים כל עוד הם אינם משמשים כלי משחק בידי פוליטיקאים ציניים, הרוצים לצבור עוד כמה נקודות, בערוב ימיהם הפוליטיים, על חשבון המתיישבים.
כל שליט ופקודיו הבכירים (שרים, מנכלים....) בישראל עושה שימוש בזרועות הביצוע לפי האג'נדה שלו, לפני ואחרי בחירות.
פתאום אוכפים חוקי מס שלא נאכפו מעולם.
פתאום מגרשים יהודים מבנין בלתי חוקי שלא נאכף הרבה שנים.
פתאום מלמדים נושאים שלא לומדו מעולם.
פתאום ואחרי כמה שנים זה שוב מתהפך.
אתה מדבר כרגע כאחד שסובל מהשלטון, תהיה מוכן להתמודד עם אותן שאלות רק מהכיוון ההפוך כאשר תרגיש שהאג'נדה שלך מיוצגת/מיושמת והצד השני מרגיש נרדף.
ה. אם לא רוצים לראות חיילים נפגעים, שלא ישלחו אותם למשימות האלה. אני לא רוצה לראות חיילים נפגעים, ואני לא רוצה לראות יהודים מרימים יד על יהודים (חיילים או אזרחים). אבל אני מצפה מכל יהודי שיגן על ביתו מפני בריונות השלטון. הצבא אינו חברת ביטוח ולא כפר נופש. המשימות שאליהם נשלחים חיילים הן מסוכנות לעתים. כל חייל צריך לקחת זאת בחשבון, כל מפקד צריך לקחת זאת בחשבון, כל פוליטיקי צריך לקחת זאת בחשבון
אתה לא רוצה לראות חיילים נפגעים אבל מוכן לפגוע בהם.
מאיפה אני אמור להיכנס למשפט הזה בשביל להבין אותו ?

...וכל מתיישב בלתי חוקי(או עבריין בכלל) צריך לקחת בחשבון שיגיע יומו (או שלא) ביום מן הימים.......

מהדברים שלך עולה רק דבר אחד. יש להסלים את עוצמת האכיפה.
מבחינתך העבריינים זכותם לעבור עוד ועוד עברות למען מטרתם הלא חוקית כולל פגיעה בחוק ובשלוחיו החיילים או השוטרים (וממש לא משנה אם הם יהודים או אנדרואידים לצורך העניין, מי שמרים ידייו על החוק שלא יתפלא אם החוק יגדע אותן בעודן מורמות.

.
ישן 30-10-2008, 08:27
צלמית המשתמש של הפטריוט
  משתמש זכר הפטריוט הפטריוט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.01.02
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "תקרא את ההודעה שלי ל LOOOPY..."

א. לא משקרים לחיילים. לא צריך לספר להם את כל האמת, ולא צריך לתת להם את כל המידע. אבל לא משקרים להם. אם נשבור את האמון בין חיילים למפקדיהם, נתחיל בריסוק הצבא.

ב. נכון, זה לא המקרה - זה מקרה חמור פי כמה. לא מדובר בהוראה לא חוקית, אלא בהוראה שקרית. לא היה שום צורך מבצעי בהונאה הזו. כך לא מתנהג צבא במדינה דמוקרטית.

ג. לא מדובר כאן על "עברייני בנייה בלתי חוקית" (כי משום מה, חוקי הבנייה נאכפים רק על יהודים). מדובר כאן בהחלטה סופר-פוליטית לגרש יהודים מבתיהם. אם מדובר באכיפת חוק, הרי יש מקומות חשובים יותר, ושם הבעיה חמורה יותר, ששם ניתן לאכוף את החוק. אם שוטרים היו נפגעים בעת הריסת מבנה בלתי חוקי של ערבי, לא היית זועק כך.
והנקודה שהעלה אורי בהחלט נכונה. בהחלט נוצר מצב של "זאב זאב" בה לא ייקחו ברצינות את הוראות הצבא. אכן, עוד הצלחה לצה"ל...

ד. אז אתה מצדיק שימוש פוליטי בצה"ל? כשישלחו את צה"ל להילחם בחבריך האנרכיסטים, אולי תדבר אחרת...

ה. אני לא רוצה לראות חיילים נפגעים - אבל אני לא רוצה לראות חיילים ישראליים מגרשים יהודים מבתיהם. ולמגורשים בהחלט יש את כל הזכות להגן על עצמם - ואם ייפגעו חיילים עקב כך, אני אצטער על כך, אבל זו תוצאה בלתי נמנעת של השימוש הפוליטי הציני בחיילים. מי שלא רוצה לראות חיילים נפגעים, שלא ישלח אותם למשימות שכאלה

ובקשר לאכיפת החוק - אכיפה סלקטיבית אינה מסממניו של משטר דמוקרטי. אם פתאום מדובר על אכיפת החוק ועל שלטון החוק, מדוע לא לעשות זאת באופן אחיד, על כל אזרחי המדינה, בכל שטחי המדינה? מתי בפעם האחרונה פונה מאחז בלתי חוקי בנגב? מתי נהרס מבנה בלתי חוקי בגליל? פתאום הממשלה גילתה שיש בעיה של אכיפת חוק באיו"ש - בדיוק כפי שציפי ליבני גילתה היום את נושא הנישואים האזרחיים (במקרה לפני הבחירות...). החוק שווה לכולם (או לפחות כך צריך להיות, במדינה המתיימרת להיות דמוקרטית). כל עוד שמתבצעת אכיפת-יתר כלפי ציבור מסויים (והפלא ופלא, זה הציבור המתנגד למדיניות הממשלה) הרי זכותו של הציבור הזה להתנגד לאקט אנטי-דמוקרטי בוטה זה.

"אין טעם שהכבשים יקבלו החלטה בזכות הצמחונות, כל עוד הזאבים אינם שותפים להשקפה זו."
ויליאם ראלף אינג'

ישן 29-10-2008, 13:27
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
איום? אתה משקר לחיילים ומאבד את אמונם, ומצפה שלא ייגרם נזק ליחידה? הלוואי שאתה צודק..
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "מאיפה זה בא ? זה איום ? מי..."

יותר סביר שמה שיקרה אחרי צעקות ה"זאב זאב" (סליחה, "מחבל מחבל"), יהיו חיילים שפשוט יהיו
אדישים יותר להתרעות שמחייבות הקמת מחסומים, ותושבים שיתעלמו גם הם מהתרעות כאלה - כשאלו
יהיו אמיתיות. התוצאה עלולה להיות טראגית לאזרחים ולחיילים, רק בגלל שלמישהו נורא בער להרוס
לפדרמן את הבית דווקא באישון לילה...
עדיף שיהיו עצורים ועימותים במהלך הריסה, אחרי התרעה מסודרת, בשעות יום - מאשר שיאבד האמון
של חיילי צה"ל ואזרחים בחברון וקריית ארבע, בהודעות על התרעות. הסכנה הפיזית במקרה כזה היא
גדולה לאין שיעור. אני מקווה שמפקדי הגזרה יעשו מאמץ לשקם את האמון.
ישן 29-10-2008, 16:05
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "איום? אתה משקר לחיילים ומאבד את אמונם, ומצפה שלא ייגרם נזק ליחידה? הלוואי שאתה צודק.."

הגברת השמיעה איום די מפורש, שרק בעזרת טכניקות של ניתוח תחבירי אפשר להפריכן. מעבר לזה האיום ברור רק לא ברור מהיכן הוא לקוח ומי הדובר ומי בדיוק הנמענים
ציטוט:
כל מי שמועל באמון, צפוי לשלם על כך במוקדם או מאוחר, בבריאותו.

אני לא מאשים אותה אבל אני תמה מה פרוש הדברים.

וחוץ מזה, למרות שאני מסכים עם הטענות נגד השקר, אני לא חושב שאתמול נסתיימה תקופה והחלה תקופה חדשה.
התקופה של אחרי השקר הפדרמני, היא תקופה שמצטיינת בחיילים זורקי זין, לא יוצאים לפעילות, מתעלמים מהתרעות, מקפלים מחסומים ובעיקר אדישים למפקדים.
קצת, אבל רק קצת נסחפת.

לסיום, צר לי לשמוע שאתה בעד פצועים ואולי הרוגים, או בא נתפשר על נכים (משני הצדדים של החוק), העיקר לשמור על כבודו האבוד של צה"ל.
צבא שבו לחייל מותר להגיד לרמטכ"ל : איחרת אח שלו, אל מול קהל רב במטרה לעשות ממנו צחוק ברבים.
אבל צבא שבו מתוך מחשבה על הקטנת נפגעים והצלחת משימה, נאמר שקר ששנינו הסכמנו שהוא מיותר.
עדיין לא שמעתי תגובה נוספת של החיילים לגבי המתרחש וכל המגדלים פה נבנו על סמך כתבה שלא בהכרח משקפת את המציאות כפי שבדיוק היתה.
אתה בכל אופן כבר התחלת להגיד קדיש על הצבא.
ישן 30-10-2008, 18:47
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

צר לי לגלות שוב שאתה נגד האמת...
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "הגברת השמיעה איום די מפורש,..."

מובן שאיני תומך בכך שמישהו ייפגע (בניגוד לך, אני מעולם לא נפגשתי עם סופיאן כזה או אחר, שישבו
שנים בכלא בגלל ששלחו מייל לרמטכ"ל, נכון....), וזו בדיוק הסיבה שאני כ"כ מודאג מהשקרים הללו,
שיועדו למטרה של עשיית שימוש פוליטי בחיילי צה"ל. שקרים כאלה יגרמו לחלק מהחיילים להתעלם
מהפקודות שניתנות להן, כי אנשים בדר"כ פחות נוטים להתרגש מזעקות זאב זאב, אחרי שאלה הוכחו
כשקרים בפעמים קודמות. אני חושש שמתיישבים יתעלמו מאזהרות כוחות הבטחון לא לצאת מהשטח
הסגור, בגלל חוסר אמונה בהתרעות אמיתיות שיעבירו כוחות הבטחון. אתה, כמובן, פחות מודאג נפגעים
יהודים (בעיקר הם מתיישבים - או חיילים בני ישיבות...), ומודאג הרבה יותר מההשלכות המסחריות של
מחסומים על השטחים האפורים...
אני רחוק מלהגיד קדיש על הצבא - ואני מאחל לצבא שיחדל מהעסקת אנשים שרואים בעבודתם בצבא,
קרש קפיצה לביזנס אזרחי משגשג. זה יהיה טוב לצבא - ויהיה מצויין לכולנו (טוב, כמעט לכולנו...).
ישן 30-10-2008, 19:28
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "צר לי לגלות שוב שאתה נגד האמת..."

בלה בלה בלה לא אמרת כלום רק קשקוש אחד גדול.
תחזור על זה מספיק פעמים ואולי זה יהיה אמת.
אתה תקוע באזורים האפורים האלה שלך וממשיך להאמין בשקרים של עצמך.
את אדון סופיאן אבו זיידה פגשתי כאשר אני על מדים באותו צבא שאסור לשלוח בו מייל לרמטכ"ל אח שלי גיבור, כאשר אני דואג לבטחון המדינה שמאפשרת לשכמותך להטיל דופי בכשרים, או חמור מזה להטיל דופי בחיילים בשרות צה"ל. מאז שחרורי לא פגשתי, לא מכרתי ולא קיבלתי שקל מאדון אבו זיידה או משלוחיו. פשוט לא ברור לי הנסיון הזה לעוות כל דעה שאני אומר, רק בגלל התפקיד שהיה לי בצה"ל.
לא דיברת ולו עם חייל אחד בשביל לדעת את דעתו ביום שאחרי, אבל אתה יוצא וצועק שכ-ל החיילים מעכשיו איבדו אמון והמקרה הזה יגרום להם לעשות דברים משונים, זו אמירה שללא סימוכין שקולה לאלו שלהם ניתנה הנבואה.
אתה לא אומר קדיש על צהל אבל אמרת אותו על האמונה ועל ציות החיילים, וזה הינו הך או אותו דבר, תלוי מאיפה מסתכלים.
ישן 30-10-2008, 20:00
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אתה יכול לספר לעצמך המון סיפורים על תרומתך לבטחון, בהקשר לישיבות עם סופיאן...
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "בלה בלה בלה לא אמרת כלום רק..."

וזה לא יוריד מאומה מהיותם פנטזיה. הערך הבטחוני היחיד מישיבותיך עם סופיאן, זה שלפחות אנחנו
יודעים שבאותו זמן הוא לא עשה דברים מהסוג שבעטיים הוא ישב שנים רבות בכלא...
העובדה שאיתו ספציפית לא עשית עסקים, היא נחמה קטנה מאוד. סופיאן הוא סמל לאיש פת"ח שהפך
לחבר-לנפש של כל מיני שלומיסטים-תועלתנים. אז לא איתו עשית עסקים אלא עם פת"אווי אחר. האח
הידד...
אני לא טענתי שלכל החיילים אבד האמון בכל הצבא. טענתי שלחיילים בפלוגה הספציפית הזו נפגע
האמון במה שמפקדיהם מספרים להם במטרה לשגר אותם למשימות באיו"ש, שיש להם פוטנציאל של
מגע עם אוכלוסיה יהודית. שליש מהפלוגה הזו מורכב מבני ישיבות הסדר, ולמרות שאני מניח שעבורך
הם פחות חיילים מאחרים, הרי שמבחינת האוכלוסיה הזו יש רגישות גבוהה כאשר עושים בהם שימוש
בדרכי רמייה בכדי לפנות יהודים מבתיהם. לך זה לא נראה בעייתי, ואני מאחל לך שלא יעבדו על בני
משפחתך וישלחו אותם בדרכי עורמה לסגור מחסומים שיש בהם המון שטחים אפורים מלאי פוטנציאל
עסקי משובח...
ישן 30-10-2008, 20:34
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מספיק כבר עם ההטפלות ל"שטחים האפורים" וכו'
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אתה יכול לספר לעצמך המון סיפורים על תרומתך לבטחון, בהקשר לישיבות עם סופיאן..."

לדידי הגיעו מיים עד נפש ואני אכתוב את דעתי בעניין אך הפעם. לא מתכוון לנהל על זה דיון:
למיטב הבנתי "מצפון" שירת בצבא בתפקיד שכלל מגע עם בעלי תפקידים ברשות הפלסטינית. המגעים האלו היו בשליחות מדינת ישראל ואין בהם שום בדל של פסול מוסרי.
"מצפון" עשה שימוש בניסיון שצבר במשך שירותו הצבאי לצורך עסקי מסחר אזרחיים בשטחים. הוא לא מכר ציוד לחימה ולא ציוד קשור בלחימה ולמיטב ידיעתי מכירת מוצרים אזרחיים לשטחים (אפילו עזה) איננה מנוגדת למדיניות ישראל. ישראל לא מעוניינת בהרעבת הפלסטינים ולכן אם לא ימכרו להם, יתנו להם לקנות מהירדנים. למה לדפוק את יצרני המזון (לדוגמא) הישראלים? מה בדיוק זה ישרת?
עצם ההשענות שלו על ניסיונו בשטח ועל קשרים עם פונקציונרים כאלו או אחרים גם בה אין פסול. אין שום הבדל בין זה לבין כל ישראלי יוצא צבא שאחר כך סוחר באמל"ח או נותן ייעוץ ביטחוני וכד'.
מצפון מעיד על עצמו שהוא מכיר את ה"שטחים האפורים", בשטח שמאפשרים עקיפת מחסומים וסגרים אבל הוא עצמו מעולם לא ניצל זאת. אין בכך שום פסול-אני יודע בדיוק איך אפשר לצאת מהסופר שאני עושה בו קניות מבלי לשלם ואני יודע מתוך ניסיוני במשטרה איך ניתן לבצע פריצה מבלי שיש סיכוי שיתפסו אותך. אז מה? אני פורץ? אני גונב עגבניות מהסופר?
לקחת את הדברים שמצפון כתב והעמדת אותו באור של עבריין ובוגד. נכון, לא כתבת זאת במלים אלו אך כך זה משתמע ויש מספיק קיצונים בפורום הזה שלוקחים את זה את העוד צעד קדימה. העובדה שאתה גם אחד הכותבים המוכשרים בפורום הזה וגם האדמין ללא ספק מעודדת אותם לעשות זאת.
לא ייתכן שכל עמדה שמצפון מביע בכמעט כל נושא תזכה לתגובה ביחס ל"שטחים אפורים". אני חושב שזה לא צודק ולא מועיל לפורום. מצפון הוא אחד המעטים בפורום הזה שכותב ברהיטות מהצד השמאלי ממש של המפה (שמאלי ממני) והתייחסויות אישיות מהסוג הזה (וכן, אני יודע שהוא לא מהעדינים) פוגמות ביכולת לפתח דיונים ענייניים שאני לפחות נהנה מהם ולומד מהם. כשאתה מפריך טיעון עקרוני של "מצפון" באמצעות מידע סותר או הצבעה על כשל לוגי, אני מפיק מזה המון. כשאתה מסיט את זה במקום זה לסופיאן ושטחים אפורים זה מבחינתי ביזבוז.
ועוד משהו: יש כאן כותבים שהרחיקו לכת וכתבו על מצפון במפורש שהוא עבריין ובוגד. נכון ש"מצפון" הוא בסך הכל ניק ולא ניתן להוציא דיבה על ניק אבל כבר היו דברים מעולם שנחשף מי האדם שמאחורי הניק ולא על ידיו. אני יכול לחשוב על 2-3 מקרים כאלה. המשמעות היא שפתאום ההאשמות יהפכו להיות האשמות נגד אדם: סיפור אחר ולא סימפטי.
ישן 30-10-2008, 22:43
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

זו הייתה הטפלות - לולא הועלה הנושא בידי המכנה-עצמו, כהוכחה להכרותו עם הפלסטינים...
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מספיק כבר עם ההטפלות ל"שטחים האפורים" וכו'"

מצפון עבד בצבא בתפקיד שכלל מגע עם פלסטינים. במסגרת תפקידו יצר קשרים. קשרים אלה שימשו
אותו בחייו האזרחיים כשבא להתפרנס. הדבר הזה מריח רע, גם אם הוא חוקי לגמרי. כשפקיד באוצר הולך לעבוד אצל איל הון, שמולו עבד במסגרת תפקידו הציבורי - זה נראה רע מאוד (בחלק מהמקרים זה באמת רע מאוד...). עניין השטחים האפורים הועלה על ידו.
כאשר מישהו מייחס לי תמיכה בפגיעה בחייל צה"ל, לא פייר לצפות ממני ליחס עדין יותר כלפיו. המכנה
עצמו לא חדל מהאשמתי בצנזורה ורדיפה, כאשר אין אפילו בדל של הוכחה שאי פעם ניסיתי למנוע ממנו
מלבטא כל אשר על ליבו, כולל את עמדותיו לגביי. חופש הביטוי שלו כאן זהה לחלוטין לשלי.
אני לא חושב שהוא בוגד, ולא טענתי כך לרגע. אני גם לא חושב שהוא צדיק גדול - ולא הסתרתי זאת
לרגע.

עם זאת, מכיוון שאני מוקיר גם את דעתך וגם את דעתו של אכפתלי (שכנהוג אצל שופטי בג"ץ כתב פס"ד
מפורט ומנומק שכלל את המלים "אני מסכים"..) - אני אעשה מאמץ עליון להימנע מלרדת לפסים
אישיים עם הגולש הנ"ל, כולל אזכור השטחים האפורים (מונח, שכאמור, לא אני הכנסתי אותו לשיח
של שנינו...).
ישן 30-10-2008, 23:16
  מצפון מצפון אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זו הייתה הטפלות - לולא הועלה הנושא בידי המכנה-עצמו, כהוכחה להכרותו עם הפלסטינים..."

חבל שגם כאשר אתה "מוכן" להפסיק נוהל פסול, אתה מוסיף עוד שורה וחצי של נקמנות ופנקסנות. ומתעקש על העמדות שלך. ההודעה שלך סותרת לגמרי את דברי קנגס ומשאירה אותך מנצח. בגלל שאתה מכבד את קגנס ואיכפתלי אתה "מוכן" להפסיק להרוס הודעות ואשכולות שאני מופיע בהם, אבל האמת היא רק אופציה אצלך ולא ברירת מחדל.
אפילו ההודעה הקודמת שמחקת (לדעתי ללא צורך) קיבלה תגובה מנומקת שלי ללא הכנסות לפינות הלא נעימות שהבטחת לא להכנס אליהן.
חבל, די התאכזבתי שאפילו את הביקורת שקיבלת, דאגת להתיחס וכמובן להותיר אותי בתחום הטעם הרע.
אבל זהו, לא מדברים על זה יותר.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:42

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר