לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 29-10-2008, 19:44
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי gigeorge שמתחילה ב "יש לי יש לי"

אני לא בטוח שהררי התחיל את שירותו בחטיבת הנח"ל.
אסור לשכוח שהנח"ל, כחטיבת חיר"ם, היא חטיבה צעירה, שאמנם הוקמה ב1982, אך התחילה לייצר מפקדים משלה רק בסוף שנות השמונים.
בדרג האל"מים יש כמה קצינים בוגרי החטיבה כמו יוחאי בן-ישי (מח"ט הבקעה), יאיר ברקת ואביב רשף (מח"ט בנימין) (שלושה מפקדי פלחה"ן ברצף). עם זאת, מדובר על הדרג השני, האמצעי, של האל"מים ועדיין לא צמח מהחטיבה מח"ט סדיר, גם לא מח"ט נח"ל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 29-10-2008, 20:45
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי r a m o s שמתחילה ב "אילן הררי נולד בגדוד 12 של גולני. באשר ליוחאי וברקת..."

ברקת החליף את יוחאי כשנפצע. הפציעה הייתה מרסיסי פצמ"ר. אחד שחתך את קצה חוטמו ואחד שננעץ בצווארו (ועוד כמהמ קטנים). זו פציעה קצת יותר קשה מאשר חתך באף (כמו שמישהו היה עלול להסיק בטעות מתגובתך). לקח כמה חודשים עד שברקת הגיע (או שלפחות זה הרגיש כמו חודשים).
אם אני זוכר נכון יצא שברקת הרוויח מעונש שקיבל. הוא הודח מפיקוד על פלוגת המסלול (בגדוד 50?) לאחר שהמפקדים חשדו שחייל שהתעלף במהלך מסע רק "עושה את עצמו" וגררו אותו מהדיסקית שלצאוורו (אולי אפילו ברקת עצמו היה הגורר? אני כבר לא זוכר). במהלך ההשעיה יוחאי נפצע והפלח"ן היה צריך מפקד חדש.
מעניין מי היה מגיע לפקד על החה"ן אם יוחאי לא היה נפצע? אולי מנחם שכטר?

ישן 29-10-2008, 23:23
  חוזרעל4אלהרפת חוזרעל4אלהרפת אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.08
מפקדים בולטים נוספים מהנח"ל (אל"מ) ומעלה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Or_M שמתחילה ב "שאלה - מפקדים בכירים יוצאי חטיבת הנח"ל"

הבולט ביותר הינו אל"מ יהודה פוקס אשר הולך לפקד על בה"ד 1, אבל גם הוא התחיל את שרותו ביחידה מובחרת ורק אחרי קקצ עבר לנח"ל.

עוד מפקד מוכשר הינו אל"מ אמיר אבולפעיה לשעבר מח"ט בינימין , אשר לא ידוע לי מה תפקידו הנוכחי.

שניהם היו מעומדים בולטים לפקד על חטיבת הנח"ל והייתה התמרמרות רבה כשהתברר שלבסוף נבחר צנחן.

כמו כן, מעבר למפקדים שכבר הוזכרו אל"מ חן ליבני שהיה מח"ט 300 (בשעת החטיפה) וכיום מפקד המאמ"ט גם יוצא הנח"ל, אבל לא ידוע לי האם הוא התחיל בתור חייל או שהצטרף בהמשך. וכן הסגן שלו אל"מ יורם לרדו גם יוצא חטיבת הנח"ל. עוד אל"מ מהנח"ל הינו יריב סנדלון קצין אג"מ של פיקוד העורף , אבל כמו שאתם מבינים החבורה הזאת ככל הנראה לא תגיע למטכ"ל .

אומנם האלוף טל רוסו הוא מח"ט הנח"ל הראשון שהגיע למטכ"ל , אבל כפי הנראה כל המח"טים שאחריו גם הם יגיעו למטכ"ל.
ישן 29-10-2008, 23:50
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי חוזרעל4אלהרפת שמתחילה ב "מפקדים בולטים נוספים מהנח"ל (אל"מ) ומעלה"

אם מזכירים את פוקס אז צריך להזכיר את כל מפקדי החטיבה/מפקדים בחטיבה שהגיעו לגדולות אך לא התחילו בה את השירות: האלופים טל רוסו ויאיר גולן, תא"ל נועם תיבון, אל"ם רוני נומה ואל"ם מיקי אדלשטיין (מיציתי עבורך את רשימת "כל המח"טים שאחריו").
וגם איל וייס ז"ל שאפילו התגייס ב85 לחטיבה כבנגע אך נהרג בהיותו מפקד דובדבו בדרגת סא"ל. ייתכן שאם היה חי היום הוא היה הקצין הבכיר ביותר מבין אלו שהתגייסו לחטיבה (היה סא"ל כבר ב2000 כשהאל"מים הנ"ל היו סגנים וסרנים).

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:39

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר