לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2008, 07:12
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
פיגוע מה מדענים עושים עם נייר דבק

כולנו יודעים מה אנחנו עושים עם נייר דבק - מתקנים, משפצים, מפסלים. אבל מה אני אגיד לכם, לפעמים לא ייאמן מה שמגלים מדברים כל כך פשוטים. ואנחנו חשבנו שיודעים כבר הכל...
אני הבאתי את הכתבה מתוך YNET (קישור בסוף), אבל התגלית הבאה מופיעה בכתב העת המדעי Nature. מדענים מ-UCLA (אוניברסיטת קליפורניה) הצליחו להפיק קרני רנטגן מנייר דבק שקולף בתנאי ואקום. הם הרכיבו מכונה שקילפה נייר דבק בתוך תא בו שררו תנאי ואקום, וראו אותו פולט קרני רנטגן בעוצמה גבוהה ביותר. בשלב מסוים אפילו עלה בידם לעשות צילום רנטגן של אצבע!
לתופעת קרני הרנטגן הצטרפה עוד תופעה מעניינת. המתח החשמלי שהיה אצור בקרני הרנטגן שנפלטו במהלך הניסוי היה גבוה פי 10 ממה שנראה בניסויים אחרים. החוקרים הסבירו כי רמת המתח של קרני הרנטגן הנפלטות קשורה ישירות לרמת המתח שהצטבר בנייר הדבק בו השתמשו בניסויים.
השאלה המתבקשת כמובן היא: האם נייר דבק מסוכן לשימוש? התשובה היא לא. הם לא הצליחו כלל ליצור קרני רנטגן מנייר דבק כאשר הוא בא במגע עם האוויר, ולא משנה מה הם ניסו.

יש לציין שהם לא הראשונים שהצליחו לחשוב על זה או לעשות משהו כזה. הרוסים היו הראשונים שטענו במאמר מ- 1953 שניתן להפיק קרני רנטגן מקילוף נייר דבק, ואותם ח'ברה מאוניברסיטת קליפורניה פיקפקו אך החליטו לנסות.

מדענים תולים תקוות רבות בגילוי, שעשוי להוביל לפיתוח של מערכות זולות לצילומי רנטגן, המתבססות על עבודה ידנית. מערכות כאלה יכולות להועיל בעיקר בבתי חולים הממוקמים באזורי אסון ובמדינות עולם שלישי, היכן שציוד משוכלל הוא נדיר וקשה להפעיל ציוד שכזה בגלל מחסור בחשמל.

המכשיר עמו קילפו את נייר הדבק:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

צילום רנטגן של אצבע שבוצע באמצעות נייר הדבק:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

לכתבה המלאה ב-YNET שם יש הסבר פיסיקלי קצר לתופעה:
נייר דבק
הכתבה פורסמה לפני קצת יותר משבועיים: ב-23.10.08.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:41

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר