לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-11-2008, 17:34
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אשכול חוק המאגר הביומטרי בישראל מס' 3"

תגובה שלי ל VCPA, שכתב:
ציטוט:
תסמוך עלי שאם הם ירצו להרשיע אותך במשהו, אז הם יעשו זאת בלי בעיות רבות, וזה לא משנה לאף אחד כמה עירעורים תגיש. אפילו בית המשפט במדינה הזאת מושחת.

ועכשיו נתקיל אותך בשאלת הידעת.
הידעת שיגאל עמיר הורשע באמצעות שתי ראיות שאינן קבילות בבית המשפט הישראלי?
1. על פי החוק בדיקת אבק שריפה נחשבת אמינה רק אם היתבצעה בשעתיים הראשונות לאחר הירי. יגאל עמיר עבר בדיקת אבק שריפה על ידיו ועל שיערו, ולא נמצא אבק שריפה עליו.
לאחר יותר משעתיים הוא עבר בדיקת אבק שריפה נוספת, והפעם הפלא בפלא נמצא אבק שריפה. רק שעכשיו זה לא קביל בבית המשפט, ובית המשפט בכל זאת קיבל את הראיה הזאת.
2. "ההודאה" של יגאל עמיר ניגבתה מימנו באמצעות מצלמה ניסתרת. גביית הודאה באמצעות מצלמה גם כן אינה קבילה בבית המשפט, ובכל זאת בית המשפט הישתמש בראיה הזאת במשפטו של יגאל עמיר.

אתה באמת חושב שבית המשפט יגן עלייך במיקרה שתהפוך קורבן לעוקץ/הפללה או משהו כזה?
יש אנשים קצת יותר משפיעים ממך ומימני והם גם בעלי אמצעים גדולים יותר. הם האנשים שיקבעו אם הראיות האלה "קבילות" בבית המשפט וממש לא משנה להם מה כתוב בספר החוקים.

אין דין ואין דיין במדינת ישראל (למעשה באף מדינה אין, אבל כרגע אני חושב על המדינה שלנו, וזה מה שמדאיג אותי).

אז ככה, במקרה של יגאל עמיר, מדובר במקרה שהוא לכשעצמו מאוד חריג. הוא לא מציין התנהגות טיפוסים של בתי המשפט. למעשה, יש דיון שלם רק על הנושא של רצח רבין פה בפורום. אם יגאל משתף פעולה עם השב"כ כדי להצדיק בצורה מוזרה ככל שתהיה, את רצח ראש הממשלה, יש להניח שמישהו מנהל מלמעלה גם את בתי המשפט. אני מניח שאם יהיה מישהו אמיץ מספיק (עורך דין) שיפתח את התיק של יגאל עם כל הראיות, ויהיה לחץ ציבורי בנושא - נוכל לבדוק שוב את כל הראיות ואולי אפילו ישחררו את יגאל בטוענה שהוא איננו הרוצח האמיתי (אבל כנראה שיש אנשים שנוח להם לתפור את התיק על יגאל כדי שלא ישאלו שאלות ויגלו קונספירציה עמוקה וחשוכה).

בכל מקרה, אם אני אהיה קורבן הפללה, הצ'אנס היחיד שלי הוא בית המשפט.
אני מקווה שלא משתמע מדבריך שהפתרון של בתי המשפט לא טוב וכי צריך לבחור בדרכים אחרים (זו אנרכיה).
רוב המשפטים מתנהלים בצורה תקינה (ככל שניתן).
אם יש כמה חריגים כמו יגאל עמיר, מה לעשות... יש דברים שהם מעבר לבינתנו =)

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-11-2008, 01:16
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
טוב, יגאל עמיר באמת מקרה מיוחד
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תגובה שלי ל VCPA, שכתב: ..."

כבר היו כמה אנשים שניסו לפתוח את התיק מחדש וממשיכים לנסות. ב-2005 הוגשה עתירה לבג"ץ בנוגע לרצח רבין, ובג"ץ דחה את העתירה למרות שיש הוכחות חותכות, שהישתמשו בראיות לא קבילות בבית המשפט.
בהודעה הקודמת שכחתי לציין, שבמשפטו של יגאל עמיר הישתמשו גם במסמכים רפואיים שאינם אותנטיים, וגם הם אינם קבילים בבית המשפט.
למה בג"ץ דחה את העירעור?
כאמור, יגאל עמיר הוא מקרה מיוחד לכן נשאיר את הדיון עליו לאשכול שעוסק ברצח רבין.

בכל מקרה, זה ניראה כאילו קצת ניסחפתי. בית המשפט לא כל כך מושחת. כניראה הוא המוסד הכי צדיק במדינה הזאת בהשוואה למוסדות אחרים.
אני חלילה לא טוען שצריך למצוא דרכים אלטרנטביות (בלתי חוקיות) כדי לפתור בעיות שאנו ניקלעים עליהן.
במידה ואני אהיה קורבן למשהו כזה, אני קודם כל אפנה למשטרה ולבית המשפט.
המטרה שלי בתגובה הקודמת היתה להראות כמה קל לקבל ראיות שאינן קבילות בבית המשפט, ואף אחד לא מסוגל לעשות כלום נגד זה. גם העתירה לבג"ץ נידחתה בתוקף.

אתה לא מוכן לקבל את הדוגמא של יגאל עמיר בטענה שזה מיקרה מיוחד, אז נשתמש בדוגמא אחרת.
למשל הבחור ששוטרים נהגו בו באלימות ועצרו אותו רק משום שנשא מכשיר הקלטה. הוא הגיש תלונה נגד השוטרים שעשו זאת, וקיבל היתעלמות מפליאה- זאת למרות שהיתה לו הקלטה עם כל הישתלשלות העניינים, וזה בהחלט קביל בבית המשפט. הוא זכה בטיפול במיקרה שלו רק לאחר, שהוא הפיץ את הסיפור שלו ברשת. והיה לחץ על המשטרה ועל בית המשפט. כמובן שיש עשרות מקרים כאלה- אנשים מיתלוננים על זה, אך מיתעלמים מהתלונות שלהם. רוב המקרים האלה פשוט לא מושמעים בתקשורת, ולא מפיצים אותם ברשת כמו שעשה הבחור הנ"ל.

צריך להפוך עולמות כדי לקבל היתייחסות לתלונות מהסוג הזה.
ישן 12-11-2008, 16:56
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "טוב, יגאל עמיר באמת מקרה מיוחד"

אתה אומר שיש עשרות מקרים בהם אנשים מחזירים הוכחות חותכות ומקבלים התעלמות מבתי המשפט.
אתה יכול להביא סימוכין לטענה?
בנוגע לסיפור של הבחור עם המכשיר הקלטה, אני לא מודע לסיפור. על מה מדובר?
יש לך קישור לדווחים מהאירוע?

אתה טוען שקל 'לחרטט' את בתי המשפט כיוון שהנ"ל מקבל ראיות בלתי-חוקיות או בלתי-קבילות או בלתי-נכונות ומבסס את המשפט על פיהן (דבר שהוא שגוי).
יש לך סימוכין לטענות הללו? אלו טענות די גדולות שאם תציג אותן בלי סימוכין - אנשים ילגלגו עליהן ויגידו שאתה משוגע (כמו שאם תבוא למישהו ברחוב ותגיד לו שממשלת ארה"ב עומדת מאחורי הפיגוע בתאומים - הם יצחקו עליך, אם לא תראה קצת הוכחות ותפתח להם את העיניים עם ראיות אמיתיות).

ישן 12-11-2008, 19:36
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אתה אומר שיש עשרות מקרים בהם..."

ציטוט:
כמו שאם תבוא למישהו ברחוב ותגיד לו שממשלת ארה"ב עומדת מאחורי הפיגוע בתאומים - הם יצחקו עליך, אם לא תראה קצת הוכחות ותפתח להם את העיניים עם ראיות אמיתיות

בדיוק בגלל זה אני לא עושה דברים כאלה. אני משוחח על נושאים כאלה בעיקר בפורום הזה בהנחה שרובנו קוראים ומיתעניינים בזה.
אני צירפתי הוכחות במעט הפעמים ששוחחתי עם אנשים, ואמרתי להם שממשלת ארה"ב אחראית לפיגועים. כל האנשים שדיברתי איתם על זה, האמינו לי בסופו של דבר.

בקשר לבחור עם מכשיר ההקלטה. זה מיקרה שקראתי עליו מזמן, ולא זכרתי את הדברים במדויק. הינה כתבה מדוייקת על המיקרה: http://www.nrg.co.il/online/10/ART/964/415.html
ציטוט:
יודעים עלינו הכל עשרות מצלמות מנציחות אותנו, מיירטים את הסמסים שלנו, מציצים לנו למחשב, מוצאים עלינו פרטים דרך פירצות אבטחה. לא האח הגדול, אלא הרבה מאוד אחיות קטנות ופחדניות, שלא ששות לחלוק מידע
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/computer_channel/gifs/artline.gif]

יוני שדמי, סופשבוע
29/7/2005 11:11
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/3td/computer_channel/gifs/artline.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/gifs/t.gif]
משה (הלמו) הלוי, גרפיקאי בריא גוף בן 35 מעכו, אוהב לעשות כושר בלילה. האוויר הקר והשקט מיטיבים עימו. במאי האחרון, כשיצא לריצה בשלוש בבוקר מצויד בנגן MP3 עם יכולת הקלטה, ניידת משטרה האטה לידו. שלושה שוטרים יצאו מהרכב ועצרו אותו לשיחת תשאול בסגנון מסביר הפנים החביב על משטרת ישראל. הלוי הקליט את השיחה,

שבה משתתפים בעיקר שניים משלושת השוטרים. מדובר בעדות נדירה למדי לאופן התנהלותה של המשטרה, הפעם לא מול מפגיני ההתנתקות או מול שוהה בלתי חוקי משכם, אלא מול ישראלי של סתם, בלילו של יום חול, כמה מנציגי המדינה מול אחד מאזרחיה.

דגימה אבסורדית במיוחד (את ההקלטה המלאה תוכלו לשמוע כאן):

השוטר דוד ציטרון: משעמם לך, אתה רוצה להקליט אותנו גם, לא?
הלוי: הסתכלתי מה השעה.
ציטרון: תכבה את המכשיר.
הלוי: לא, אין..
ציטרון: תכבה את המכשיר
הלוי: לא.
ציטרון: אני מבקש ממך לכבות את המכשיר.
הלוי: לא, אני ברחוב. אני לא בתחנת משטרה.
השוטר אבי בוהדנה: בוא בוא, אז אנחנו נלך לתחנת משטרה, בוא.
הלוי: מה אתה חושד בי?
בוהדנה: אני חושד בזה שזה גנוב. בוא. בוא!

הלוי פנה לבית משפט השלום בעכו והתלונן על הטרדה מאיימת של שלושת השוטרים, אך זה דחה את עתירתו וקבע כי אין מדובר בהטרדה. ממחוז גליל של המשטרה נמסר בתחילה בתגובה כי "הלוי לא התבקש ולו פעם אחת להפסיק את ההקלטה, וכעובדה ההקלטה לא הופסקה ולא ננקטו כל צעדים על ידי אנשי המשטרה לעשות כן". לאחר שדובר מחוז הגליל במשטרה, קובי דוד, עומת עם התמליל המדויק של השיחה, השתנתה מעט התגובה: "אם אתה אומר שזה מה שקרה אני מאמין לך, בכל מקרה מדובר היה בבקשה בלבד להפסיק את ההקלטה. אין כל מניעה להקליט פעילות משטרתית".

בכתבה רואים היטב איך השוטרים חירטטו את בית המשפט. הוא פשוט לא היה מוכן לוותר בגלל זה הצליח להשיג את מבוקשו בסוף.
רוב האנשים שניקלעים למצבים שלו, ניבלעים במסכת ביורוקרטיה, ומוותרים אחרי הפעם הראשונה שמיתעלמים מהם ברשויות.

הסימוכין לכך שרוב האנשים מקבלים היתעלמויות היא על פי זה, שאנשים כבר מאסו במשטרה ובבית המשפט ומחליטים לטפל במקרים שלהם בדרכים שלהם. מובן מאילו שאני לא תומך בפיתרון בעיות באנרכיזם.
אותו בחור שהוטרד ע"י השוטרים, היה לא פעם בחדר החקירות במשטרה ולטענתו הוא לא קיבל טיפול הולם במקרים שלו.
באחת מהפעמים הוא ואביו הותקפו ברחוב, והוא החליט לטפל בזה בעצמו והפיץ את תמונת התוקף ברשת על מנת לאתר אותו בעצמו (הוא טוען שמינסיונו עם השמטרה, הוא לא היה מקבל עזרה כמו שצריך). בסוף הוא גילה שמדובר בבחור בן 18, והחליט לא לעשות כלום בשל גילו הצעיר של התוקף.

חוץ מזה, אני חושב שמספיק לקחת את המיקרה של יגאל עמיר כדי להוכיח שבית המשפט מושחת. זה לא משנה עד כמה המיקרה הזה מיוחד. עדיין מדובר במיקרה שבית המשפט פעל בשחיתות והישתמש בראיות בלתי קבילות.
אני לא חושב שאני צריך להוכיח את זה. הכל הוכח באשכולות ובקישורים שנתן מזוז בקשר לרצח רבין.
בית המשפט פועל בשחיתות פעם אחת- כניראה שזה חזר על עצמו הרבה פעמים.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 12-11-2008 בשעה 19:51.
ישן 15-11-2008, 01:47
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]כמו שאם תבוא למישהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
בית המשפט פועל בשחיתות פעם אחת- כניראה שזה חזר על עצמו הרבה פעמים.

זו שורה מאוד בעייתית. אתה מסיק ממקרים בודדים על הכלל, מבלי להוכיח את זה.
במתמטיקה זה נקרא "אינדוקציה". אתה מביא דוגמא למקרה שהתקיים פעם אחת עבור k ואח"כ בודק האם מתקיים עבור k+1. אם כן, אז הכלל מתקיים תמיד. אם לא - אז הוא מתקיים עבור מקרים ספורים ולא תמיד.

אני לא מכיר את התנהלות בית המשפט בתיק הזה, כמו שאני לא מכיר את התביעה וההגנה.
מה שאתה מתאר בתור שינוי גרסה מתאים לקו ההגנה של השוטרים ששינו את הניסוח של ההגנה שלהם בהתאם לחשיפת הראיות נגדם. אני לא מבין איך זה מוכיח שבית המשפט התנהל בצורה לא תקינה.

הפסקה האחרונה שלך שוב מדברת על יגאל עמיר וכבר סיכמנו שמדובר במשהו שהוא בעצמו שנוי במחלוקת אז נעזוב את ההתערבות המשפטית בנושא.

שוטרים ידועים לשמצה בתור אנשים רפויי שכל. אני לא אומר שהם טיפשים, אבל רובם המכריע אינם מדעני טילים או מהנדסי תוכנה (אם אתה מבין למה אני מתכוון).
הם אנשי שטח שכל מה שהם יודעים לעשות זה לנהוג ברכב עם צ'קלקות בצבע כחול (ולעיתים גם אדום) ולבדוק אנשים האם יש להם תעודות זהות ומה לעזאזל הם מחפשים במקום בו הם נמצאים (בין אם זה סתם ברחוב או בעת נהיגה).
כיוון ששוטרים הם הגוף שמטפל בסוגי האוכלוסיה שמראש מוגדרת כ"הכי בעייתית" (פושעים ועבריינים) אם צריכים לסגל לעצמם אורח כזה שיאפשר להם להתמודד עם מה שהם צריכים להתמודד ביתר קלות.
אני לא מצדיק עבודת שיטור גרועה, אבל אני מבין מאיפה זה נובע.
בסך הכל הם לא אנשים רעים, הם אנשים שצריכים לעבור קצת יותר סדנאות חינוך בזמן השירות שלהם. לחשוד בבני-אדם זה סבבה, אבל ברגע שהוא מראה תעודה והוא יוצא "נקי", הם צריכים לשחרר אותו לנפשו.

הערב חזרתי ממסיבת יומולדת של חבר. בדרך ראיתי הרבה ניידות בצידי הכביש.
אחת מהן, בסופו של דבר הצליחה להוריד גם אותה מהנתיב לבדיקת רשיון.
מבחינתם, אני באותו הרגע חשוד בנהיגה תחת השפעת אלכוהול / סמים / ללא רשיון / רכב גנוב / השלם את החסר או מחק את המיותר...
אז הוא ביקש ממני רשיון נהיגה. מסרתי לו.
אני בטוח שהוא גם בדק במסופון שלו האם הרכב בו נסעתי גנוב... כיוון שמצא שהכל תקין, החזיר לי את הרשיון ונתן לי להמשיך בדרכי הביתה.
זה לא הפריע לי כל כך לעצור בצד ולהוכיח לו ע"י תעודת הרשיון שלי שאני אדם חף מפשע כמו שניתן להבין מאנשים שמשוטטים באמצע הלילה ברחוב (שעה בה נוטים גנבים מכל הסוגים להסתובב ולבצע מעשי פשיעה כאלה ואחרים).

ישן 15-11-2008, 10:56
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "[QUOTE=VCPA]בית המשפט פועל..."

אני שונא מתמתיקה ואינדוקציות היה אחד הנושאים השנואים עלי. הייתי צריך לכתוב הרבה, כשכתבתי הוכחות של אינדוקציות- אל תזכיר לי את זה
אין לי בעיה עם זה ששוטרים עוצרים אנשים לבדיקה. הדיון הוא על בית המשפט ולא על המשטרה.
אני לא משפטן ואתה יכול להסיק מזה, שאני לא מיתעסק יום יום בתיקים פליליים.
המיקרה של יגאל עמיר זה המיקרה, שאני מכיר הכי טוב אפשר לומר, לכן הישתמשתי דווקא במיקרה הזה.

בעיקרון שופטים לא ילכלכו את עצמם במקרים קטנים וחסרי משמעות כמו האיש הזה שהוטרד ע"י שוטרים.
שופטים ילכלכו את עצמם רק במקרים כמו של יגאל עמיר, שאלה מקרים שנויים במחלוקת כמו שאתה אומר.
זה לא חייב להיות דווקא יגאל עמיר. זה יכול להיות גם מקרה של משפחות פשע ועבריינים ידועים, שהתיקים שלהם גם שנויים במחלוקת (תלוי בשביל מי).

אני מודה שניסחפתי מאוד בתגובות הראשונות. כניראה בלא מודע כתבתי את כל זה כדי להדגיש את המיקרה של יגאל עמיר, ולהוכיח שאפילו בית המשפט משתף פעולה עם קנוניות כאלה. בשבילי זה משהו מאוד מפתיע- עד שנחשפתי לזה, הייתי בטוח שבית המשפט זה המוסד הכי הגון בכל המדינה הזאת.
כשקראתי וראיתי את מה שבית המשפט עולל במישפטו של יגאל עמיר, קיבלתי סתירה חזקה בכל מה שהאמנתי בו עד עכשיו.

אז בו נעזוב את הויכוח, כי לא היתה כוונה ללכלך על העבודה היומיומית של השופטים, אלא על מקרים מיוחדים, שמושפעים מגורמי כוח.
ישן 12-11-2008, 18:48
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אשכול חוק המאגר הביומטרי בישראל מס' 3"

וואי וואי, כבר האשכול השלישי בסדרה הא? מגניב! זה רק מחזק את מה שאמרתי באשכול הקודם - כאן בפורום בהחלט יש את אחד הדיונים הרציניים ביותר שנתקלתי ברשת בנוגע למאגר הביומטרי הזה.
יאללה זה פורום פתוח ואחלה של פורום אני חייב לציין! אולי צריך ליידע את הציבור לבוא להציץ מה קורה כאן כדי שילמדו משהו ולהבין את הסכנות...

בכל אופן לא הספקתי להגיב באשכול הקודם אז אני חייב להבהיר משהו, אולי בתגובה האחרונה שלי באשכול הקודם נשמעתי קצת יותר מדי הזוי, אבל לא זאת הייתה כוונתי ובטח שלא ניסיתי להיות קיצוני או משהו, כמו שראיתם לפי התגובות שלי אני לרוב מנסה להיות ריאלי ונייטרלי, אך כשחוק כזה מגיע למדינה שבה אני חיי זה קצת מחשיש ומפחיד יחד, אז אני מניח שכל אחד שאכפת לו ידמה חוקים מן הסוג הזה לדברים הכי גרועים שהוא ראה איי פעם, והדימוי לשואה הוא לא חדש לצערנו, אל תשכחו סרטים כמו V-For Vandeta עם נטלי פורטמן שמדבר על מעין סוג של שואה עתידית.. יש הרבה סרטים דומים ל1984 שעשו את העלילות המדכאות האלו של העולם שבעתיד בו בני האדם מאבדים את פרטיותם לגמרי ומאבדים כל זכות לנהל חיים נורמליים, ראינו את זה גם בסרטים כמו "שיווי משקל" עם כריסטיאן בייל, וגם בדו"ח מיוחד היו דברים מעניינים בנושא.
אני בטוח שאף אחד לא היה רוצה להתעורר לסוגי מציאות שכאלה כאן בישראל של המאה ה21!
ונקווה שגם לא נגיע לזה, אבל ע"מ להגשים זאת חייבים לגרום לציבור הרחב להבין את הסכנות שבמאגר שכזה! בכלל סכנות שיש בכל המאגרים, הרי גם הרשומון \ מרשם \אגרון היו "מאגרים" וכולם חוגגים על זה ברשת! זה ממש ממש דוגמא טובה, אז אוקי מאגר ביומטרי - חובה לגרום לעם להבין שיש בזה יותר חסרונות מיתרונות, כל הפושעים הרי יסגלו לעצמם סטנדרט חדש: כפפות, מסכות, תביעת אצבע מלאטקס כדי לזייף טביעה של מישהו, ולא חסר... ואחרי זה תבוא המדינה ותגיד "אלוהים ישמור, מה עשינו? יצרנו מפלצת, רק סייענו לפושעים במקום להקשות עלייהם" ואז יגיע היום שיבקשו להקים מאגר DNA, וכשזה יקרה בכלל אני לא צריך לספר לכם מה הולך להיות אני בטוח שכולם מספיק נבונים להבין לבד.. ואז גם הDNA לא יספיק בגלל שיטענו שזה עדיין נתון להפללות ואחרי כמה אלפי אזרחים תמימים שהופללו וישבו בכלא שלא בצדק הממשלה תגיד "אה יש לי יש לי ישלי, בואו נדחף לכל אזרח שבב קטן שידווח לנו איפה כל אחד וככה נוכל להאזין להם ולראות איפה כל אחד היה בזמן מסויים" ואז בכלל נהייה חסרי כל זכות בסיסית לחיות בשקט!
יש הקרבות שצריכות להיעשות ע"מ לעצור פשעים, אבל לא צריך לנסות לחקות את אלוהים כדי להשים תרופה למכה! אין דבר כזה! כמו שציינתי בעבר - פשע זה ווירוס , מוטציה, משהו אבולוציוני, כל פעם יהיה בבני האדם את היצר הזה לפשוע, וכל פעם בכל תקופה ובכל עידן יהיה מישהו שטיפה יותר חכם וימצא את הפרצה...

היפנים הביאו את המדע הבידיוני בקטע הזה אל קצה גבול היכולת שאנחנו יכולים כרגע לחזות,
הם כבר בשנות ה80 טענו בתסריטים הכי אפוקליפטיים שלהם שבעתיד תהייה למדע אפשרות לקריאת מחשבות למקרים חיוניים כמו חקירת פושעים ופיענוח פשעים, אבל כמובן שהם פיתחו את זה מעבר לזה וחזו עוד קצת את העתיד של זה, הם העלו רעיון נורא נורא יפה, שבעתיד הרחוק עם טכנולוגיות שכאלה הרי בסופו של דבר גם לפושעים תגיע הטכנולוגיה הזו, ואז מה יקרה שכשהHACKING יהיה רלוונטי לא רק למחשבים אלא לבני אדם עצם!! (פריצה למוחות!) ולפורצים מאין אלו הם קראו the puppeteer כי הם מסוגלים לפרוץ למוחות של אנשים ולעשות כרצונם כולל שתילת זכרונות מהעבר ושינוי אישיות... למי שמתעניין יש 2 סרטי אנימה מגניבים שמדברים על זה Ghost in the shell 1+2!

עכשיו מה שמצחיק הוא שלפני כמה חודשים צבא ארה"ב הודיע רשמית שהם החלו בניסויים שמטרתם קריאת מחשבות, הם טוענים שזה יועיל בחקירת מחבלים ושבויי מלחמה שמסתירים סודות ומידע חיוני לבטחון העולם והציבור. אבל עובדתית הם מפתחים טכנולוגיה שכזו (לכו תדעו אולי כבר היה להם)
כן רובכם יגידו שזה מדע בדיוני, רובכם יגידו שזה דיסאינפורמציה של צבא ארה"ב ע"מ להרתיע את האוביים, ורובכם כמובן יגיד שזוהי הקונספירציה בהתגלמותה... אבל עובדתית בתקשורת זה הופיע
ואני לא כל כך אתפלא אם זה אכן אמיתי!
בדיוק כמו השמועות שלצבא ארה"ב יש טכנולוגיית "INVISIBLE SOLDIERS" כלומר חיילים בלתי נראים, אני זוכר שקראתי על זה לפני כמה שנים וגם ראיתי קטע וידאו שצולם בעירק אך לגבי זה אני דיי סקפטי, למרות שצבא בריטניה הכריז רשמית שהם פיתחו טנק בלתי נראה אך הם גם סיפקו הוכחות ומידע לגבי הטכנולוגיה שהם השתמשו בה וזה די מעניין.

בסופו של דבר חברים, לא נותר הרבה, ארגוני זכויות האדם קטנות וחסרות כוח מול גופים ממשלתיים וגופים בטחוניים שמוכנים להקריב הכל ע"מ לשים קץ לפשיעה, אבל זה בא ע"ח האזרחים הפשוטים, ע"ח האזרחים והציבור התמים והחף מפשע! אין זו סיבה להעניש את כל הציבור כולו בגלל שיש כמה חלאות באמצע, אין מה לעשות! וזה בעצ הנקודה שהכי מציקה לי, שמצד אחד משתמשים באזרחים למטרות מסויימות כמו בחירות, אבל מצד שני להעברת חוקים חורצי גורל עושים מהעם טיפשים וחיות אדם כדי להעביר את החוקים שלה! וזה לא צודק במיוחד לא במדינה שנחשבת "דמוקרטית" אם בכלל אנחנו במדינה שמנסה להיות כזו...

זהו בגדול.. חפרתי מספיק

ישן 13-11-2008, 18:47

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "הבעיה היא שאני לא חושב שמישהו..."

טוב תראה, כאיש מחשבים, ווב ואבטחת מידע אני יכול להגיד לך שזה באמת בעייה שלאתר הזה אין מערכת הגבלה ע"פי IP ותיחכומים כאלו ואחרים, אפילו לאתרי הורדות פשוטים יש את הפיצ'רים האלה..

בכל אופן מה אפשר לעשות? זה המעט שאפשר לעשות כרגע כדי לעשות משהו (או לפחות להרגיש שאנו עושים משהו) בנוגע לחוק המאגר הביומטרי הזה שהממשלה נחושה להקים...
אז למה לא לנסות? הרי גם בעצומה מסודרת על דף שהחתמת בה מיליון איש לא באמת יסתכלו בבית המשפט או איפה שלא תציג אותה כי גם שם יש סיכוי שחתמו שוב ושוב כמה אנשים..

מה אתה מציע לעשות ע"מ להביא את זה לידיעת הציבור? חחחחח הדבר הכי הזוי שאני יכול להעלות על דעתי זה שאו שתחבור לאיזה האקר\ים ותעלו כתבה ייצוגית אך מזוייפת לאיזה אתר חדשות רציני...

או שפשוט רובנו הגדול שכן אכפת לו מעתיד המדינה נתחיל לעשות משהו, כמו שהצעתי באשכול הקודם,
כתיבת מכתבים לחברי כנסת, עורכי דין, גופים שמתעסקים בחוקי הפרטיות למינהיים, מגישי חדשות, מגישי תוכניות כמו "עובדה" , "כל בודק , "מישהו עוקב אחרייך" , חיים הכט, לונדון את קינשרבאום , דנה ווייס, אמנון לוי... וכל מה שאתם יכולים לעשות ע"מ ליידע את הציבור, כי זה שאנחנו מתעסקים בדברים האלה אך ורק בפורומים ובלוגים שעוסקים בקונספירציות ותאוריות כאלה ואחרות שלאזרח הממוצע נראה כמו עוד מידע לא חיוני ופורום של פרנואידים, זה לא עוזר! כי אנחנו כבר יודעים ומתעניינים בתחום ומודעים לסכנות. הציבור הרחב לא! כמו שהרשויות בעולם מתייחסות לכלל הציבור "כצאן" ואכן רוב הציבור טיפש כצאן.. ובמציאות אין לנו גיבורי על שיצילו את הציבור התמים והחף מפשע, לכן לאלו מאיתנו שאכפת מעתידנו ועתיד ילדינו, כדאי שנפעל...
אחרת בגלל מהלכים שכאלו לא יהיה שום עתיד למדינת ישראל. וזה עצוב לי כתושב המדינה הזו!
ישן 21-07-2009, 12:25
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
מבולבל הצאר מאיר שטרית, מעביר סעיפים בחוק הביומטרי לבדו

ועדת החוק הביומטרי: איפה חברי הוועדה?

חבר הכנסת מאיר שטרית מאשר בעצמו סעיפים בחוק המאגר הביומטרי,
בוועדה שאמורה לכלול שישה חברי כנסת. מדוע חברי הוועדה הנוספים לא מגיעים להצבעות ולדיונים?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ועדת המדע של הכנסת אישרה בימים האחרונים, פה אחד,
מספר סעיפים בחוק המאגר הביומטרי לקריאה שניה ושלישית.
אין זה בגלל שיש תמימות דעים בנוגע לסעיפי החוק,
אלא מאחר ששטרית הוא חבר הוועדה היחיד שמצביע.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3749497,00.html

אתם מצליחים לדמיין את זה?...
מצליחים לדמיין אותו יושב שם לבדו בכסא עור ארוך,
דופק לעצמו עם הפטיש ומגחך, בזמן שהוא מאשר עוד ועוד סעיפים
בחוק הדרקוני והלא הגיוני הזה? לבד לבד, בלי שאף אחד יביע מחאה,
בלי שאף אחד ילחם עלינו, בלי שאף אחד יציל אותנו מדיקטטור קטן שחוגג בבירוקרטיה גדולה.

עכשיו, תחשבו. אם ככה נקבע הגורל שלנו, איך לדעתכם הוא ימומש ברגע שיאושר...
ישן 21-07-2009, 20:53

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "היחיד שיכול לכפות על התקשורת..."

אני עדיין מציע את הצעתי הקודמת והטובה - האקרים! האקרים האקרים האקרים!
לפעמים כדי להציל את הדמוקרטיה מעצמה צריך להכשיל אותה ולבנות אותה מחדש!
אז אני לא אומר חלילה לעשות הפיכה שלטונית או משהו בסגנון המהפכה הצרפתית ולא מה שקרה בארה"ב לפני ההפיכה..
צריך לגייס האקרים כדי להעלות את הנושא הזה בכוח (!) לסדר היום הציבורי! במקום להתעסק לי פה בשטויות של
פריצה לאתרי חדשות ולשים תמונות של צה"ל או דגל ישראל שיפרצו מצידי לYNET וישימו את הכתבה בראש העמוד איפה שהחדשות ולא המדור של החנונים והגיקים!

פשוט מתוסכל כבר אז סורי על העצבים. מרגיש כבר שלא נותר עוד זמן רב ואנחנו עומדים על איזה סרט נע במפעל גדול שמושך את כולנו לכיוון הפטיש והסדן ואין כל פתרון לברוח מזה.

ישן 23-07-2009, 18:32
  NWORESISTER NWORESISTER אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.09

צריך לארגן תביעה יצוגית נגד התקשורת. לפי מה שאני יודע אסור להם על פי החוק להסתיר כזה נושא חשוב כזה.

ואזרחים במדינה הזאת באמת מטומטמים אני מצטער להגיד את זה. ואני הולך להגיד עכשיו משהו שהוא לא מקובל אבל הוא נכון.

בצרפת ואנגליה אנשים משתוללים שמדברים על חוקים כאלה. בצרפת שניסו לגנוב את הזכויות של מוסלמים באוניברסיטאות הם השתגעו שם. פה תהיה הפגנה קטנטונת וזהו. זה לא יעזור בכלום

כמובן שהתקשורת היא הגורם המרכזי. בארה''ב גם יש לפחות אנשים שמפעילים מרד ברדיו ובאינטרנט. פה זה בכלל כלום. נתן זהבי בכלל לא מזכיר את הנושא הוא מדבר רק על ראשון טורס ושטויות אחרות. דווקא שחשבתי שהוא היחיד שלא מושחת במדינה הזאת.

אין לאנשים פה אחרי מי ללכת כי כולם סותמים פיות

העיקר שכולם יקבלו את הריאליטי המסריח שלהם כל ערב ויפליצו מול הטלויזיה. זה ישראליים טיפוסים

נערך לאחרונה ע"י NWORESISTER בתאריך 23-07-2009 בשעה 18:39.
ישן 01-08-2009, 12:57
  mago mago אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.09
בארה"ב יש מאגר ביומטרי של התיירים
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "דליפת מידע ממשלתי חסוי בארה"ב"

כל מי שנכנס לארה"ב מצולם ונלקחת ממנו תביעת אגודל. זה ביומטרי לגמרי.
גם בצבא לוקחים טביעות אצבעות והיום למי שמוכן גם דוגמת DNA
גם במשטרה - בשלב המעצר או חקירה -( לפני שנשפטת ונמצאת אשם) לוקחים טביעות אצבעות ולפעמים גם מצלמים אותך.
כל המידע הרפואי שלך שמור במאגרי המידע של קופות החולים וזמין בצורה מפחידה!
כל אדם רשאי על פי חוק לגשת למשרד הפנים ולקבל על פי מתן שני פרטים רשימת נתונים מכובדת על כל מי שיבקש. ( אני יודע - עבדתי בלמכור את המידע של משרד הפנים לחברות פעם)
רישיון נהיגה עם צילום ביומטרי
נתונים מביקורת הגבולות
נתונים מהבנקים
אנחנו שקופים לגמרי ואלו רק הנתונים החוקיים שאוספים עלינו.
מן הסתם אנחנו מצולמים, נאספים נתונים על הגלישה שלנו באינטרנט השימוש בטלפון ובפלאפון
( פלאפון שומרים את כל ה SMSים שאנחנו שולחים) ועוד.
מזל שהטבע יותר חזק מכל אלו ו"שיעול" קטן של כדור הארץ ייעשה יותר שינויים ומהפכות מאלף שרתים עם מידע אישי.
היכונו לבאות
ישן 31-07-2009, 23:59
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05

אני קורא את פרוטוקול ועדת המדע והטכנולוגיה מיום ב' אב תשס"ט, (23/07/2009) ומה מתגלה שם?
בעתיד כל אדם שיכנס למדינת ישראל(אזרח,תייר,לא משנה מי) ימסור טביעת אצבע ותצלום פנים למאגר הביומטרי!
הנה ציטוט של מאיר שיטרית שעבר תיקון שגיאת כתיב המופיעה בפרוטוקול("הגדול" הפך ל"הגבול"):
ציטוט:
במקור נכתב על ידי מאיר שיטרית
מר קלינגר, אתה שוכח שאמרתי באחת הישיבות שאנחנו מתכוונים שתהיה חתימה גם בשדה התעופה ובכל מעברי הגבול, טביעות אצבעות וצילום תווי פנים של כל מי שנכנס לארץ, כדי לוודא שלא ייכנסו לפה אנשים בלתי רצויים. תדע לך שנערכים לעניין הזה, זה יהיה בכל מעברי הגבול בארץ, אז על הבסיס הזה, אין שם בעיה של לעשות אגירה כזו של החומרים, ולקבל רשימה מי האנשים שנכנסו ולא יצאו ושצריך לטפל בהם.

הנה קישור לפרוטוקול הספציפי הזה(יש שם עוד הרבה מטעמים,כמו סתימת פיות מצידו של שיטרית):
http://www.knesset.gov.il/protocols...2009-07-23.html

והנה קישור לכל הפרוטוקולים של הועדה:
http://www.knesset.gov.il/protocols...h.aspx?comID=13
ישן 01-08-2009, 16:45
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "אני קורא את פרוטוקול ועדת..."

כמו באמריקה ובעוד מדינות, מה שמוכיח שוב שזו מדיניות גלובאלית,
וכנראה ששטרית סומן להיות זה שיפקח על יישומה בסקטור מחיה הזה של הסדר העולמי החדש,
מדהים כמה שאנשים חיים בבורות וחוסר ידיעה, מדהים כמה שהם נעצרים בראשי ממשלה ונשיאים,
ולא מסוגלים או מעוניינים להביט קצת יותר למעלה, או כמו שנאמר בסרט על תרמית אובמה, שהיא אנלוגיה מעולה לדעתי,
האנשים בבורגר קינג יכולים להתלונן על ההמוברגר שלהם מקסימום למנהל הסניף,
אבל הם לעולם לא יפגשו את הזכיין של הרשת, וזה בעצם כל עניין ה NWO בקליפת אגוז.

יש לנו את הקופאית שזה בתי המשפט, ויש לנו את מנהל הסניף שזה ראש הממשלה\נשיא,
ובכל סניף יש את המנהל והקופאיות - אבל הזכיינים, הדירקטוריון, זה שמכתיב מה יהיה בכל הסניפים,
בהם לעולם לא תפגוש, מולם לעולם לא תוכל להתלונן, וככה רבותיי עובד העולם, כמו בורגרקינג ומקדונלד,
מה שיפה בהשוואה הזו, היא שהיא מצד אחד מאוד מאוד פשוטה, ומצד שני מבהירה את הפואנטה בצורה מדויקת.

ישן 08-08-2009, 17:02
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
כך נחשף גילו של מתמודד כוכב נולד שנאלץ לפרוש, ע"י בלוגר ברשת

עוד סנונית לבאות, כיצד מאגרי המידע הפרטי שלנו שדולפים ברשת,
יכולים לשנות את חיינו ואפילו להרוס אותם...

עומר אדם, אחד מהמתמודדים הבולטים בתוכנית כוכב נולד השנה,
"עיגל" את גילו מ 15.5 ל 16 כדי להתקבל לתוכנית שהתקנון שלה מתיר מתמודדים בני 16 ומעלה.

בלוגר אחד שתהה על קנקנו של אדם, הזין את שמו במאגר המידע של אזרחי ישראל,
הניתן היום להורדה לכל דורש, ומלבד הכתובת הטלפון תעודת הזהות ושמות הוריו של הבחור,
היה לבלוגר גם את תאריך הלידה המלא של עומר אדם, כך חשף שהמתמודד עדיין לא בן 16,
בעקבות הבלוג וצילום המסך של ממצאי החיפוש במאגר הפרטי במחשב שלו, אותו העלה לבלוג,
התגלגלה הפרשה ונחשפה, דבר שהביא לפרישתו של עומר אדם.

אם נשים בצד את מעשהו של עומר שאינו הנושא לדיון כאן בכלל,
שימו לב כמה קל זה להרוס בן אדם באמצעות מידע.
מידת הנזק שמידע כזה יכול לגרום, הוא אמיתי אך מוגבל,
אפשר לפתוח חשבונות בנק, לזייף תעודות זהות וכרטיסי אשראי וכו',
אבל! כל אלה ניתנים לביטול אחרי אימות מול בעל הזהות האמיתי,
כשמאגר ביומטרי ידלוף לרשת - וטביעות האצבע,סריקת תוי הפנים ואיריס העין שלכם יהיה ברשת,
תחשבו, אז, מה הנזק שניתן לגרום -בנוסף לכל המידע שצוין לעיל, ותחשבו לאיזה עתיד מנסים לדחוף אותנו...

מי שרוצה לקרוא עוד, הנה הכתבה בנושא (כרגיל במדור הנישה "מחשבים"):
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3758291,00.html

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 08-08-2009 בשעה 17:05.
ישן 11-08-2009, 02:06
צלמית המשתמש של deltaforce
  deltaforce deltaforce אינו מחובר  
מנהל פורום מתגייסים

חבר מתאריך: 15.06.07
שלח הודעה דרך MSN אל deltaforce
שיטרית

אני חושב שצריך לנסות להבין מה הסיפור של שיטרית, מה המניעים האמיתיים שלו- טמטום? בורות? או אולי יש סיבה אחרת שבגללה הוא כל כך דואג לחוק שלו? בכל מקרה הורדתי למחשב שלי את כל הפרוטוקולים, למקרה שהם ימחקו יום אחד, ובכל מקרה מתוך עיניין עברתי על פגישה של הוועדה מה28 ביולי, לא מזמן, בכל מקרה- אני אצטט לפה כמה חלקים:

ניצן הורביץ:

אדוני, אבל הנוסח הזה... לא הספקנו בכלל להסתכל עליו.

היו"ר מאיר שטרית:

אתה לא אמור להסתכל. חברים, החוק נגמר. החוק נגמר.

ניצן הורביץ:

אז למה הגשתם נוסח חדש?

היו"ר מאיר שטרית:

לא הגשנו נוסח חדש. זו הסתייגות.

ניצן הורביץ:

אז מה זה?

היו"ר מאיר שטרית:

זה ניסוח שהיועצת המשפטית עשתה. חברים, ברגע שהוועדה אישרה את החוק---

דוד רותם:

הוועדה אישרה את החוק כשלא היה נוסח.

היו"ר מאיר שטרית:

היה נוסח שאישרנו אותו---

דוד רותם:

לא היה נוסח, אבל---

היו"ר מאיר שטרית:

סלח לי, חבר הכנסת רותם---

דוד רותם:

היועצת המשפטית העבירה נוסח אחר כך.

היו"ר מאיר שטרית:

נכון, ככה עושים.

דוד רותם:

לא נכון.

ישן 11-08-2009, 02:08
מנהל פורום מתגייסים

המשך:
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "שיטרית"

היו"ר מאיר שטרית:

עם כל הכבוד לך.

דוד רותם:

כשמצביעים על חוק, צריך שיהיה נוסח, אחרת אי אפשר להצביע.

היו"ר מאיר שטרית:

חבר הכנסת רותם, עם כל הכבוד לך, אתה לא חבר הוועדה, ואני אומר לך עוד פעם אחת, אתה לא היית בדיון בוועדה כשאישרנו את החוק. כל התיקונים שנעשו הם תיקוני ניסוח שהיועצת המשפטית בהחלט מוסמכת לעשות אותם והסמכנו אותה לעשות את זה. מה הטענה שלך?

דוד רותם:

דבר כזה אף פעם לא היה פה בוועדה, ניסוח שעליו הצביעו.

היו"ר מאיר שטרית:

ועוד איך היה, ועוד איך היה.

דוד רותם:

לא היה.

היו"ר מאיר שטרית:

עם כל הכבוד, אתה לא היית פה.

דוד רותם:

עם כל הכבוד---

היו"ר מאיר שטרית:

אתה לא היית פה, דוד. אתה לא היית פה, אז אל תמסור לי סיפורים. כשהצבעתי לחוק, אתה לא היית.

דוד רותם:

הצ'יזבטים, מי שמספר זה אתה.

היו"ר מאיר שטרית:

אתה לא היית, אתה לא היית.

דוד רותם:

אתה מספר צ'יזבטים.

היו"ר מאיר שטרית:

אני מספר צ'יזבטים? תודה רבה לך, אבל אני לא מקבל את דעתך, מה לעשות?

ישן 11-08-2009, 02:12
מנהל פורום מתגייסים

נתעלם מזה שהם מתנהגים כמו ילדים ולא כמו נבחרי ציבור
בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי deltaforce שמתחילה ב "המשך:"

אולי אני טועה(ולצערי אין לי זמן פנוי כרגע כדי לעבור על עוד פרוטוקולים אבל אני אשתדל) אבל שיטרית מתנהג כמו דיקטטור בוועדה שלו? או שאולי ככה מתנהג כל ראש וועדה בכנסת?(אני באמת לא יודע) הוא עושה הרבה מאמצים וסיבובים כדי להעביר את החוק, מה יוצא לו מזה?

תוספת:
חמד עמאר:

אדוני היושב ראש, אני כחבר ועדה, ידעתי שאני חבר ועדה רק דרך העיתונות. אני לא קיבלתי שום מינוי, שום מכתב, שום דבר. אני רואה את החוק הזה כאחד החוקים החשובים ואני רואה את ההתלהבות שלך, שזה חוק מאוד מאוד חשוב, ואני חושב שאין מה למהר, 61 שנים יכולנו לחיות בלי זה, אנחנו יכולים לדחות את זה לאחרי הפגרה---

היו"ר מאיר שטרית:

אין כוונה כזאת.

חמד עמאר:

לדחות את זה לאחרי הפגרה ולפתוח את הדברים, לדון בזה, להיכנס לעומק. אני אומר לך, כחבר ועדה אני לא ידעתי בכלל שאני חבר ועדה, ואיך שהבנתי וקראתי את זה בעיתונות, אתה לבד הצבעת על כל הסעיפים.

היו"ר מאיר שטרית:

תודה רבה. מנהלת הוועדה---

חמד עמאר:

רוב הסעיפים אתה הצבעת לבד.

היו"ר מאיר שטרית:

היא תגיב על הבקשה שלך. מנהלת הוועדה?

__________________________________________________ ______________________________

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 11-08-2009 בשעה 02:17.
ישן 11-08-2009, 21:02
מנהל פורום מתגייסים

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "..."

למען האמת לא ראיתי את ההודעה שלך, ראיתי את ההודעה של אייסמן באשכול הזה, וחשבתי שיהיה מעניין להתחיל לעבור ולפחות להוריד את כל הפרוטוקולים(אין לי מושג מה המדיניות של הכנסת לגבי שמירה שלהם נגישים באתר), בכל מקרה, יש הסכמה כנראה שהוא רודן, השאלה היא-איך זה עובד בוועדות אחרות של הכנסת? האם הוא עבר על חוק מסויים?(יש שם חבר וועדה שטוען ששיטרית הצביע לבד).. צריך לחפש, לבדוק דברים לא תקינים ולהעביר את זה הלאה-גם לפרסם את זה פה, גם לעיתונאים חוקרים, גם לאגודה לזכויות האזרח, חשבתי אולי על עמותת אומ"ץ של אריה אבנרי. מה דעתך? (בלי קשר אני עכשיו אשקיע זמן בלקרוא אשכולות שלא יצא לי לקרוא וסליחה על הכפילות)

עריכה:
אני שולח עכשיו מייל לתנועת אומ"ץ, אני חושב שכדאי שגם עוד אנשים ישלחו, בעיקרון אני כותב להם מעין ניסוח מסכם של הטענות שהעלינו פה, ולאנס-אני משתמש בהודעה ששלחת פעם באשכול אירוח של ח"כ אילן גילאון (מקווה שזה בסדר)אני שולח מייל בתור בן אדם פרטי כמובן, אבל מוסיף גם קישור לפורום.

עמותת אומץ:
http://ometz-il.org/

אגודה לזכויות האזרח:
http://www.acri.org.il/

נערך לאחרונה ע"י deltaforce בתאריך 11-08-2009 בשעה 21:24.
ישן 12-08-2009, 19:23
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Lomez שמתחילה ב "ישי: "מוכן שיוקם צוות מומחים שיבחן את המאגר""

נחשו מי מעדיף לדווח על חבילות נופש בתורכיה מאשר על המאגר? נכון...ערוצי החדשות!

הנה אחת מהתגובות לכתבה. לגזור ולשמור:

שטרית: לרשות שדות התעופה מאגר ביומטרי
האמת: אין לרשות שדות התעופה מאגר ביומטרי. למשטרת הגבולות בנתב"ג יש, וזה בכלל של תמונות גב יד שלא יכולות לשמש למעקב או הפללה. מה גם שזה מאגר התנדבותי ולא בכפייה.

שטרית: לצה"ל יש מאגר ביומטרי
האמת: לצה"ל יש טביעות אצבע של חייליו. רוב המאגר אינו ממוחשב. צהל זה לא מדינה דמוקרטית. צה"ל מנוע מלהעביר מידע על חייליו למשטרה. הפרדת רשיות - יש דבר כזה.

שטרית: אנשים נותנים מידע ביומטרי לארה"ב
האמת: בדרכון ביומטרי המידע נמצא על שבב ולא במאגר. מה גם שארה"ב עושה צעדים קיצוניים אלו מתוך פחד מזרים. אזרחי ארה"ב מוגנים על ידי חוקה ואינם אפילו חייבים להוציא תעודת זהות. מאיר שטרית רואה בכל האזרחים חשודים וזו תפיסה אנטי דמוקרטית בלשון המעטה. נקודה נוספת: אנחנו לא חייבים לנסוע לארה"ב - זו רק עוד מדינה שיש לה עבר קשה מאוד בכל הנוגע לזכויות אדם ושווין ושם לפחות האזרחים לומדים מההיסטוריה (עיין ערך מאקרטיזם, שחורים באמריקה, FBI של שנות ה70, ניקסון...) יחי ההבדל הענק.

שטרית: חייבים למנוע זיוף תעודות זהות ורק מאגר ביומטרי יעשה זאת.
האמת: ת.ז חכמה אלקטרונית ללא מידע ביומטרי תמנע 99.9999 אחוז מהזיופים והיא אף יותר בטוחה מתעודה ביומטרית, כי בפריצה שלה אין נזק בלתי הפיך.

שטרית: עשינו את כל המאמצים לשמור על האיזון הפרטיות
האמת: מנכל חברת HP שתייצר את תעודות הזהות הביומטריות ואחראית על מאגרי משרד הפנים, היה בחקירה של הקונגרס האמריקאי, עקב פרשייה של חדירה לפרטיות וניהול מעקב לא חוקי אחר חברי מועצת המנהלים. בכירים בHP נעצרו לרבות המנכ"לית הקודמת בפרשייה זו.

שטרית: רק מאגר ביומטרי יימנע הרכשה כפולה (שני אנשים עם אותה תעודת זהות)
האמת: מאגר אלקטרוני פשוט בשילוב ת.ז חכמה יכול למנוע כפילות זהות בקלות. בין כה וכה במעמד הראשון של הוצאת תעודת זהות יכולה להיות התחזות. במקרה של זיהוי ביומטרי התחזות כזו תיצור נזק בלתי הפיך לאדם הראשון.

שטרית: מאגר ביומטרי יחסוך מיליארדים
האמת: ת.ז חכמה יכולה לחסוך מיליארדים. מאגר ביומטרי יעלה מילירדים לתחזוקה.

שטרית: עשינו את כל המאמצים לשמור על הפרטיות
האמת: שטרית התעקש בוועדה שהמאגר יהיה מטרת החוק ולמשטרה תהיה גישה אליו. למעשה זו הונאה של האזרח, מוציא תעודת זהות אך למעשה מוסר מידע ביולוגי למשטרה, מידע שיכול לשמש למעקב אחריו, ולהפללתו בעתיד.

שטרית: הבאנו את מיטב המומחים
האמת: כל המומחים שהובאו עובדים בחברות שמשווקות מוצרים ביומטריים. כל המומחים האמיתיים, שהיו בוועדה, והיו בלתי תלויים ביניהם פרופ' אלי ביהם, דורון שקמוני, דורון אופק ואחרים -כולם התנגדו להקמת מאגר.

שטרית: המאגר יהיה מאובח.
האמת: זה בכלל לא הנושא. זו הטעייה מכוונת. הנושא הוא לא אם המאגר מאובטח או לא - הנושא הוא -למה צריך מאגר? (רמז, לא ממש צריך)
מה גם שמאגר, כל כך רגיש, שיכול לשמש לאיתור כל ישראלי בעולם יהיה מטרה ראשונה של אוייבים, עסקים גדולים, האקרים ועוד. אי אפשר לתקן את הנזק של הדליפה.

שטרית: יש הרבה מאגרים ביומטריים בעולם ובישראל
האמת: יש מאגרים. אבל לאף מדינה דמוקרטית אין מאגר ביומטרי של כל אזרחיה, ואין מאגר ביומטרי בכפייה למעט במדינות לא דמוקרטיות או בשימוש נגד פושעים. בית המשפט לזכויות אדם באירופה קבע שמדינות אינן רשאיות להחזיק במידע ביומטרי אפילו של חשודים שזוכו, שכן זהו מידע שיכול לשמש נגדם לפגיעה בפרטיות ובחופש הפעולה והמחשבה. בעיני שטרית - כולנו חשודים.

שטרית: הם מדברים שטויות במיץ.
האמת: פרופסורים, עורכי דין, עוזרת היועץ המשפטי, הרשות ללוחמה בטרור, מומחים לממשל, שרים, חברי כנסת ושרים לשעבר, מנהיגים מימין ומשמאל, עיתונאים, פרשנים ועוד - למעשה כל מביני העניין שאינם קשורים קשר ישיר עם שטרית - כולם אמרו "המאגר מסוכן" או מיותר. כולם. אם כולם מדברים שטויות. זו באמת בעיה.

שטרית: מאגר ביומטרי נחוץ לביטחון המדינה
האמת: המאגר יהיה הדבר המסוכן ביותר לביטחון המדינה וליציבותה. אזרחי ישראל יחיו במדינת משטרה על פי מה שכתוב בחוק כרגע, ללא קשר לשימושים עתידיים. כל ביטחון אישי וחופש שיש ברשות האזרח נשלל ממנו במצב כזה. ברגע שהמידע יהיה בידי אוייב, אזרחי ישראל יהיו נתונים לטרור מסוג חדש. טרור המידע ומהמעקב.

ישן 18-08-2009, 16:13
צלמית המשתמש של המממ
  המממ המממ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.10.01
Follow me...
מסתבר שניתן להשתמש בנתוני הDNA מהמאגר לזיוף זירות פשע

עד לאחרונה חשבתי שהנתונים הטכניים שישמרו במאגר יוכלו רק לשמש לאימות זיהוי DNA
אבל מסתבר שניתן להשתמש בהם גם לרעה:

קישור: http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1108381.html

הנה קטע מהכתבה (ההדגשה באדום היא שלי):
ציטוט:
מדענים ישראלים הצליחו לזייף ראיות די-אן-אי
בניסוי שעלול לערער אמינות הבדיקה, הצליחו חוקרים הצליח ליצור דוגמית דם המכילה די-אן-אי של גבר, מדוגמית דם של אשה

מאת אנדרו פולאק, ניו יורק טיימס

מדענים ישראלים הצליחו לזייף ראיות די-אן-אי בניסוי שעלול לערער את אמינות הבדיקה, שהפכה לכלי חשוב בידי המשטרה ורשויות לאכיפת חוק.

המדענים הצליחו ליצור דוגמיות של רוק ודם המכילות די-אן-אי של אדם שהנוזלים לא נלקחו ממנו. הם הוכיחו כי אם יש להם גישה לפרופיל הדי-אן-אי במאגר מידע, הם יוכלו לבנות דוגמית של הדי-אן-אי מבלי כל צורך ברקמה של בעל הדי-אן-אי.

"אתה יכול להנדס זירת פשע", אומר ד"ר דן פרומקין, ראש צוות החוקרים שעומד מאחורי המאמר שפורסם במגזין המקוון FSI genetics. "כל סטודנט לתואר ראשון בביולוגיה יכול לעשות את זה".
תראו, אפילו החייזר נהיה ירוק מזה

ישן 29-11-2009, 19:12
  nowdot nowdot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
מידע חוק המאגר הביומטרי - מידע ועדכונים בדבר הפשרה ויישום החוק

לפי מה שאני מבין אמורה להיות הצבעה מחר (?) על הנוסח החדש בעקבות הפשרה

כידוע מאז שוב נדחתה ההצבעה על החוק, דווח על פשרה 'מוזרה' וחשודה
שעיקרה הוא שהחוק ייושם בצורה וולנטרית למשך שנתיים ואז יבדק ויאושר שוב

רבים (וביניהם אני) רואים זאת כניסיון לאישור החוק והכנסתו מהדלת האחורית...

ואומנם מה שאמור לקרות הוא הצבעה על החוק 'המתוקן' , אישורו וכניסתו לתוקף.

ריכזתי כאן כתבות מהתקשורת בנושא....

קודם כל:
הנוסח החדש של החוק הכולל את הפשרה (ה'תיקונים' בהצעה בעיקר למטה בסעיף 41 )
:

http://www.knesset.gov.il/committee...a2009-11-25.doc

ציטוט:
המלצות מזכיר הממשלה בנושא החוק הביומטרי אושרו על ידי ראש הממשלה
17/11/2009
ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אישר את עיקרי המלצותיו של מזכיר הממשלה, צבי האוזר, לגבי ההסדר הרצוי ליישוב המחלוקת שהתגלעה בקשר עם הצעת חוק להכללת אמצעי זיהוי ביומטריים ונתוני זיהוי ביומטריים במסמכי זיהוי ובמאגר מידע, והורה להמשיך את הליך החקיקה תוך הכנסת השינויים הנדרשים.

ההמלצה גובשה לאחר התייעצות עם שר הפנים, אלי ישי, והשרים משה (בוגי) יעלון, מיכאל איתן ויצחק (בוז'י) הרצוג, ועם יו"ר הקואליציה, זאב אלקין ויו"ר ועדת חוק, חוקה ומשפט, דוד רותם.
ההמלצה מבחינה בין הליך הנפקת תעודות זהות חכמות ודרכונים ביומטריים, לבין סוגיית הקמתו של מאגר ביומטרי.

עיקרי ההמלצה הינם כדלקמן:

1. מאגר ביומטרי ארצי לא יוקם במהלך 24 החודשים הקרובים ("תקופת הבדיקה").

2. במהלך תקופת הבדיקה יקום מאגר ביומטרי וולונטרי, אשר יכלול אמצעים ונתונים ביומטריים של תושב שייתן הסכמתו לכך. במהלך תקופה זו תבחן נחיצות קיומו של מאגר מידע ביומטרי, מטרות המאגר הביומטרי, המידע האגור בו ואופן השימוש בו.

3. הכללתו של אדם במאגר המידע הוולונטרי תעשה אך ורק לאחר קבלת הסכמתו להכנסת נתוניו למאגר הביומטרי, ואם סירב- לא תפגע זכות מזכויותיו החוקיות.

4. לאחר סיום תקופת הבדיקה, שר הפנים מוסמך לקבל החלטה על הקמת מאגר ביומטרי ארצי, וזאת בכפוף לאלה:

4.1 התייעצות עם שר המשפטים;
4.2 אישור ועדת השרים ליישומים ביומטריים;
4.3 אישור ועדת כנסת משותפת לוועדות חוקה, מדע ופנים;
4.4 אישור מליאת הכנסת.

5. החלטת שר הפנים כאמור, יכול שתהא מותניית בתנאים ויכול שתחייב שינויי חקיקה.

6. יובהר, כי סמכויות שר הפנים להנפיק תעודות הזהות והדרכונים הביומטריים לא תיפגע.

מקור:
http://www.pm.gov.il/PMO/Communicat...etric171109.htm

החוק הביומטרי המתוקן יעלה שוב להצבעה ביום שני
25.11.09
ציטוט:
האגודה לזכויות האזרח: "הממשלה עדיין מנסה לכפות עלינו מאגר מידע מסוכן, רק שעכשיו
עושים את זה במסווה של מאגר 'התנדבותי' כביכול". השר איתן מנסה לקדם תעודות זהות חלופיות עבור מי שלא יהיה במאגר

ועדה משותפת לועדת המדע וועדת הפנים אישרה היום (ד') את התיקון בחוק ה"מאגר הביומטרי". השינוי בנוסח החוק סוכם בשבוע שעבר על ידי ועדת שרים מיוחדת ומזכיר הממשלה עו"ד צבי האוזר. לפי התיקון יוקם תחילה פיילוט ביומטרי התנדבותי למשך כשנתיים ורק אזרחים המעונינים בכך יצטרפו למאגר.

יחד עם זאת נוסח החוק הסופי שהוחלט עליו היום קובע כי אזרחים שירצו להנפיק תעודה ביומטרית, למשל למען נסיעה לארה"ב, יאלצו להירשם במאגר. כמו כן, אושר התיקון לפיו במידה ולאחר כשנתיים הכנסת לא תאשר בחוק את המשך קיום המאגר, ולא ינתן צו מיוחד, המאגר יימחק לאחר 4 שנים.

כתבה מלאה:
http://www.calcalist.co.il/internet/articles/0,7340,L-3368930,00.html

כתבות נוספות:

25.11.2009 - חוק המאגר הביומטרי: הנוסח הממשלתי אושר
25.11.2009 - המאגר הביומטרי: פשרה אמיתית או אחיזת עיניים?
25.11.2009- ויתורים ביומטריים: לקראת הבג"צ, כמה מחשבות על הסדרים וולונטריים, חקיקה זמנית וחקיקה חסרת תוקף
24.11.2009 - הפשרה הביומטרית: מי רוצה להיות במאגר?
24.11.2009 - איגוד לשכות המסחר נגד הפשרה הביומטרית
24.11.2009 - האגודה ליו"ר הכנסת: מנע את הקמת המאגר הביומטרי ה"וולונטרי"
24.11.2009 - "מי שיסרב למאגר הביומטרי לא יקבל תעודת זהות חכמה"
24.11.2009- עלייתו ונפילתו של המאגר הביומטרי
23.11.2009 - הגבלות כואבות יוטלו על אזרחים שיימנעו ממתן פרטים למאגר הביומטרי
23.11.2009 - מאגר ביומטרי וולנטרי? מי שיסרב יסבול מעיכובים בגבולות
22.11.2009 - מי רוצה לאכול את הנקניקיה של שטרית?
22.11.2009 - הפשרה הביומטרית: מי רוצה להיות במאגר?
21.11.2009 - הפשרה במאגר הביומטרי מותירה שאלות פתוחות – האם הפרטיות שלנו בסכנה?
17.11.2009 - ח"כ ניצן הורוביץ על המאגר הביומטרי: מנסים להכניס את החוק בדלת האחורית
17.11.2009 - המאגר הביומטרי: סיפורו של מאבק
17.11.2009 - יקחו ממני טביעת אצבע? מה הושג בפשרה
17.11.2009 - פשרה: המאגר הביומטרי יידחה בשנתיים
17.11.2009 - פשרה, כללי מחדל ועוד דברים על המאגר הביומטרי שיקום, או לא.
16.11.2009 - חזון ממשל זמין: תעודות חכמות ותשלומים מהסלולר
16.11.2009 - ראינו די סרטים על מאגר ביומטרי
16.11.2009 - הלחץ עבד: רה"מ דחה הצבעה על החוק הביומטרי

ישן 30-11-2009, 14:04
  nowdot nowdot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.09.09
כתבה

30/11/2009 - מכתב לשר גלעד ארדן : אין צורך במאגר ביומטרי
http://www.blacklabor.org/?p=14234

30/11/2009 - זהב ביומטרי - מכתב לדון ויטוריו
http://www.globes.co.il/news/article.aspx?did=1000518152

29/11/2009 - מכתב לעמיר פרץ: לא לחוק המאגר הביומטרי גם בעוד שנתיים
http://www.blacklabor.org/?p=14183

29/11/2009 - ראש לשכת עוה"ד לנאמן: עכב קידום חוק המאגר הביומטרי
http://www.globes.co.il/news/articl...?did=1000518027

29/11/2009 - לשכת עורכי הדין: החוק הביומטרי יפגע באזרחים תמימים
http://www.calcalist.co.il/articles/0,7340,L-3369265,00.html

26/11/2009 - המאגר הביומטרי חוזר: ההכרעה – בשבוע הבא
http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/971/498.html

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/118/558.jpg]

ישן 08-12-2009, 12:49

בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי LiNoR שמתחילה ב "אני כ"כ נגד השטות הזו.. אין..."

אולי זאת התוכנית האפלה שלהם.. לךתדע.
אם המאגר ידלוף לרשת במכוון או לא במכוון, יזלוג או יודלף בכוונה תחילה,
כל אלו יביאו את השלטון לנקוט בצעדים חדשים חמורים ומסוכנים יותר! הרי להודות בטעות הם בחיים לא יודו, הפתרון העתידי שלהם יהיה שלא די בתצלום פנים וטביעות אצבע כי אלו לא מספיקות ע"מ לוודא זיהוי חד משמעי.
לכן הם בטח יבואו בדרישה להוסיף למאגר גם דגימות DNA וסריקת רישתית, מדידות כף יד וכל דבר ביומטרי אחר של סממני הגוף שלנו! ככה הם יהרגו לגמרי את המושג פרטיות וירגילו אותנו למעקב, משטר אפל , חיים בפחד ובצד הדיקטטורה! נראה הזוי?
לא סתם טענו מספיק פעמים שהמאגר הביומטרי הנוכחי היא קרש הקפיצה למאגרים וחוקים אפלים יותר. ככה זה שמדובר בפוליטיקאים מושחתים שלא יודעים איפה עובר הגבול.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:22

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר