לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום זה מיועד להחלפת דעות בלבד. אין באמור בפורום זה משום תחליף לייעוץ משפטי מקצועי ואין להסתמך על הנכתב בו חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > משפטים וצרכנות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 31-10-2008, 10:18
  oleg_gold oleg_gold אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.09.06
שאלה בנושא שטח פרטי\ציבורי והפרסום בו

(מצטער, יצא ארוך, אבל בבקשה תעזרו לי)

אני בעל עסק בנתניה ויש לי בעיה עם הבעלים של הבניין.

אני משכיר כמה חדרים בשביל העסק שלי בתוך הבניין מאדם שקנה שם שטח, ושטח הבניין כולו שייך לאדם אחר, שהוא שוכר או מוכר את השטחים האחרים גם לחברות אחרות.

העניין הוא כזה, רוב החברות שם הם חברות שעובדות מול בעל הבניין עצמו. הם שוכרים או קונים
את החלק שלהם ועובדים מולו אם צריך. לעומת זאת, אני שוכר ממישהו שכבר עובדו מול אותו בן אדם.

האדם שלו שייך השטח אותו אני משכיר- קנה את השטח של ה200 מטר ריבועי ומשכיר לאנשים שונים בעסק (זה מרכז רפואי ויש רופאים ומטפלים שונים).

אז להלן:
"בעל הבית" או "בעל הבניין" שהוא קנה את הבניין כולו ומשכיר או מוכר לעסקים אחרים מקומות בתוך הבניין.

בעל המרכז הרפואי- הוא קנה חלק של 200 מטר ריבועי בתוך הבניין הזה ומשכיר חדרים במרכז הרפואי שלו. והוא מפרסם את העסק ששייך לו בדרך שלו (העסק שלי לא שייך אליו בשום דרך כלכלית חוץ מהשכירות אותה אני משלם לו).

אני- בעל עסק בתוך אותו חלקת בניין בת 200 מטר ריבועי.

והנה הבעיה- אני לא יכול לשים שלטים, פוסטרים, רול אפים. לא יכול לחלק פליירים וכדומה מהסיבה שאני "משכיר". אבל בעצם הבעיה שאני "משכיר" ממישהו שקנה כבר שטח ולא משכיר מבעל הבית עצמו. והוא לא מאשר לי לפרסם את העסק בשום אופן מחוץ לאותם ה 200 מטרים שהם השטח שלו.
כל החברות שעובדות ישירות מולו מפרסמות, שלטים על הבניין, שלטים מחוץ לחנויות שלהם וכו'.
ולי אסור. העסק שלי נפגע מזה רבות, ואפילו עובדי הבניין רובם לא יודעים על קיימות העסק שלי שם.

אתמול חילקנו פליירים בבניין בחניה, אשר חשבתי כי היא שטח ציבורי. אחרי שעה התקשר אליי אותו בן אדם- אשר איתו לעולם לא דיברנו- הוא דיבר רק עם בעל המרכז הרפואי, ואמר לי שעליי להוריד מייד את כל הפליירים מהמכוניות כי זה השטח שלו ולא קיבלתי אישור ממנו.
בנוסף הוא איים כי יעלה את הארנונה אם זה לא יעשה.
מותר לו לעשות את זה?

התשובה שלו גם ככה הייתה שלילית זה ידוע, וזה נראה כאילו הוא עושה הכל בכוונה.

ד"א- בתחילת דרכינו במקום (אנחנו 10 חודשים שם) העובדים של אותו בעל בניין תלשו לנו שלטים בסך 150 שקלים, גנבו לנו רול אפ ואחרי זה החזירו אותו בנימה של (אל תשימו את הרול אפ מחוץ למרכז הרפואי) - בנימה של - הוזהרתם.

עכשיו אני רוצה לדעת- כעסק שנמצא בתוך השטח הפרטי הזה ומשלם שם שכירות, ומנסה לנהל עסק,
אני לא מבין מה המניעה של אותו בן אדם, ואני לא מבין, האם יש לי דרך לעשות משהו עם זה???
זה נורא מתסכל. ואני אובד עצות

השענו מאות אלפי שקלים בעסק, ואני פשוט לא רואה איך אני מצליח להרים אותו עם היחס הזה.

בבקשה רק לא לתת עצות לגבי פרסום במקומות אחרים (עיתון וכו'), כי את זה אנחנו עושים,
אנחנו רוצים להגיע לאוכלוסיה אשר עובדת קרוב אלינו.

תודה רבה לכל עזרה, תיהיה אשר תיהיה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 01-11-2008, 13:25
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
מכתבך קצת לא ברור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "שאלה בנושא שטח פרטי\ציבורי והפרסום בו"

לכן נעשה קצת סדר ונראה באם הבנתי נכון:

1. קיים בניין בנתניה ששייך ברובו לאדם שנקרא לו - X .
2. בתוך אותו בניין קיים שטח של 200 מ"ר השייך לאדם אחר שנקרא לו - Y
3. אתה שכרת מאדם - Y חלק מאותם 200 מ"ר ופתחת עסק משלך
4. לבניין מגרש חניה
5. אדם X איננו מאפשר לך לתלות שלטי פרסום על הבניין
6. לא ברורה לי הסוגיה של תשלומי הארנונה. תשלום ארנונה משולם לעיריה ולא לאף אחד אחר.

המידה ועד כאן הכל נכון אז אשאל מספר שאלות:

1. האם הינך מעוניין לתלות שלטי פרסום בשטח ששכרת מאדם Y או בשטח של אדם X ?
2. למי מגרש החנייה שייך? האם מגרש חניה פרטי או ציבורי? או רכוש משותף של כל הבניין?
3. האם בחוזה השכירות שלך עם אדם Y צויין שהינך מקים עסק על גבי המושכר וצויין כי הינך רשאי להציב שלטי פרסום?
4. האם שלטי הפרסום של אדם X תלויים בשטחו או בשטח הרכוש המשותף של הבניין?

לאחר שתענה על כל הסוגיות שהעלתי ננסה לחשוב יחד.

לידיעה כללית: שילוט פרסומת נדרש באישור העיריה ועולה כסף.
ישן 09-11-2008, 13:09

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "מכתבך קצת לא ברור"

אהלן Rany תודה על תגובתך ורצינותה, זה קודם כל.

אז ככה.

חוץ מה200 מ"ר הכל שייך לאדם X לצערי.

הוא הבעלים, אני לא ממש מבין איך, הוא בעיקרון בעלים מטעם חברת אריאל, ז"א המתחם לא באמת שלו.

1.
את השלטים אני רוצה לתלות על הבניין, כמו כל עסק אחר בבניין. הגג. וזהו שטח של בעלי הבניין, X.

העניין הוא כזה. אותו אדם הוא שרלטן. הוא לוקח למשל כסף מעסק אחד כל חודש כדי שההוא יוכל להמשיך לשים את השלט שלו.

אני, כמישהו שאותו X לא מקבל ממנו שום כסף, (שכירות משולמת לY) לא מעוניין לתת לי שום מקום שם בכלל כי בתכלס- לו לא יוצא מזה כלום.

2.
החניה שייך לו, כנל. רק שאני לא מבין האם חנייה שהיא לא בתשלום בשטח הבניין עדיין שייכת לו או שהיא ציבורים ?!

אני שכרתי חלק מה200 מטרים האלו כן. ופתחתי עסק באותו התחום של אותם ה200 מטר ריבועי - רפואי.

3.
לצערי, כאשר נחתם ההסכם לא הייתי מודע שאני לא אוכל לתלות שלט, כשדיברנו (ואז לא ידעתי בכלל מי שולט במה שם) נאמר לי מY כי יש מקום ליד השלט שלו ושאני אשים שם שלט. לכן זה בכלל לא היה בסימן שאלה.

4.
X לא מקיים שם שום עסק, הוא כמו שאני מבין (ושוב, אני לא יודע באמת מה קורה מאחורי הקלעים)
"בעלים" מטעם חברת ענק. הוא רק משכיר ומוכר שטח שם ולחלק מהעסקים הוא נותן לתלות שלטים ולחלק לא.

Y - לו יש שלט משלו (הוא משכיר לי מקום אבל לו בעצמו יש עסק בתחום הרפואי)
כי הוא זה שקנה את ה200 מטר ולכן הוא כויכול ה"שליח" של כל המרכז הרפואי והוא היחיד שיכול לתלות את השלט. אבל בתכלס השטח שלו מה200 מטר אחרי ההשכרות הוא בערך 50.
והשלט שלו לא מייצג את העסק שלי או כל עסק אחר שהוא לא שלו במרכז.

העסק שלי לא מוכר באזור מהסיבה הזו, יודעים שיש את המרכז הרפואי, אבל לא יודעים שיש את המרפאה הספציפית שלי. (מתסכל)

ושוב, בעניין החוסר שוויון שלו והיחס הלא מקצועי.
הוא איים אלינו בהעלאת הארנונה, לדעתי הארנונה הכוונה לכלל התשלומים לו כמו תחזוקה וכו'.
זה איומי סרק כמובן כי יש חוזה, אבל בכל זאת. זה מראה על היחס המגעיל של האדם לאנשים אשר להם עסקים בבניין.

נב- אותו שטח של ה200 מר הוא אחד היחידים בבניין ובמתחם כולו אשר נקנה. האחרים משכירים, ולכן ההרגשה היא שאותו אדם, רוצה לטפל באלו אשר נותנים לו כסף כל חודש (שכירות).
ואלו שקנו, מה לו ולהם, מהם הוא מקבל פרוטות, ואם זה לא מוצא חן בעיניהם, אז מה- הם ימכרו? רוב הסיכויים שלו. אז הוא לא דואג.

מקווה שהסברתי הכל, אשמח להמשך תשובתך.

תודה ויום טוב,
אולג.
ישן 10-11-2008, 07:15
  rany rany אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.09.03
שילוט פרסומת
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "אהלן Rany תודה על תגובתך..."

מספר נושאים:

נראה לי שאינך מצליח לזהות בוודאות את הבעלים של הרכוש (שטח X בבניין ומגרש החניה).
לכן - בדוק את הנושא בעיריה או בדוק רישום בטאבו. אחרי שתדע באם אותו אדם X הינו הבעלים או מנהל מטעם הבעלים אזי תוכל לפעול טוב יותר.

הגדרת שטח:
גג - מוגדר כשטח משותף לכלל הדיירים בחלקו היחסי . לדוגמא: בכל הבניין יש 1000 מ"ר ולך יש 200 מ"ר .
שטח הגג הינו 100 מ"ר אזי חלקך ברכוש המשותף(הגג) הינו 20 מ"ר.
מדרגות - מוגדרים כרכוש משותף
חניה - במידה ואיננה רשומה בטאבו אזי החניה מוגדרת כרכוש משותף.

ארנונה - מס מטעם העיריה בלבד . מיסים המועברים לאחר בבניין מוגדרים כמיסי ועד הנועדים לתחזוקת הבניין.

הצעתי לך: בדוק את הסוגיה בעיריה, הם יוכלו לזהות חד ערכית את השטח שבבעלות X , את השטח שאתה השכרת ויוכלו לאשר לך הצבת שלט פירסום (ברור שתהייה חייב לשלם לעיריה בעבור אותו שילוט). והיה ואדם X יוריד את השילוט אזי תוכל להגיש כנגדו תלונה פלילית במשטרה.
מקום נוסף שלדעתי ניתן לבדוק את הנושא הינו באגודה לתרבות הדיור - בדוק גם שם.

בכל מקרה - לא ברור לי מדוע אותו אדם X עוסק בגביית מיסי הבניין . על מנת שיוכל לעסוק בכך הו חייב להיות נבחר על ידי בעלי הרכוש ואיננו יכול "לקחת" את המטלה על עצמו בשמם של אחרים.

לפני שתיגש לעיריה אני מציע לך לפנות לבעלי הרכוש (200 מ"ר) שמהם שכרת את השטח שלך על מנת לדעת בבירור את המעמד החוקי של הרכוש .

בהצלחה, ובמידה והיו לך שאלות נוספות אשמח לסייע
ישן 11-11-2008, 09:43

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי rany שמתחילה ב "שילוט פרסומת"

קודם כל, תודה רבה.

הראת לי אור בקצה המנהרה בהקדם האפשרי מחר או מחרתיים.

יש לי כמה שאלות כן.

שלט עומד בצורה אנכית, ולא תופס שטח במ"ר. לכן, איך בעצם אפשר לחשב שטח של שלט אם זה יחסי לרכוש?

ד"א, הגג מכסה את כל הבניין, אז אני מאמין כי אם נכון החוק לפיו אתה אומר את הדברים אז 200 מ"ר (או 100, כי בטח זה אמור להתחלק בין קומה 1 לקומה 2) שייכים באמת לאותו המקום בו אני משכיר.

לגבי הבעלים. באמת שאין לי מושג. זה קצת מסובך, אני אבדוק ואחזור עם העניין הזה.

האם יש דרך כלשהי שהגג יהיה שטח פרטי ?

אני לא יודע אם סיפרתי, אבל אותו אדם הוריד (קרע) שלטים ששמתי בבניין, ואם אתה אומר שזה שטח שהוא של כלל הדיירים (אותו שלט הוצב בסמוך למדרגות ולמעלית כדי לכוון אנשים לכיוון המרפאה)
אז בעצם זו גם עבירה על החוק מבחינת אותו X ? הוא הוריד שלטים (ולא החזיר אותם לאף אחד) גם
של המרכז הרפואי עצמו ועוד כמה אנשים במרכז. לעומת זאת, שלטים של חברות אחרות נשארו במקומן. אך אין לי הוכחות כמו וידאו שיכולות להפלות אותו, ולכן החשש שאם וכאשר אני אציב שלט בניגוד לרצונו והוא "יעוף" מהרוח או משהו בסגנון, אני אשלם על כך ביוקר ולא אוכל להוכיח כלום.

את נושא הארנונה אני אבדוק גם ואחזור בנושא זה.

בעיה קטנה - העירייה נמצאת מטר ממני. הבניין ליד. אותו בניין הוא במתחם, פשוט אני מתחם B והם מתחם C. אני קצת חושש שימצאו דרך לנקום בי על ה"חפירה" הזו. כי שמעתי שהעירייה קיבלה את הבניין מהבעלים הקודמים בזכות בעיות במס וכו' והוא נתת להם את הבניין בעלות אפסית כמעט.

בכל מקרה. את נושא הארנונה, הגביה בכללי, את נושא הבעלות ועניין השטחים המשתופים אבדוק.

תודה רבה על העזרה.
ישן 06-12-2008, 12:16
  _ED_ _ED_ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.10.01
שמע,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oleg_gold שמתחילה ב "שאלה בנושא שטח פרטי\ציבורי והפרסום בו"

עד שלא תציג את ההסכם/מים שחתמת עליהם (בנוסחם המלא), לא תוכל לקבל מענה אמיתי ביחס לבעיה שלך.

כמה הערות:

1. מאוד מומלץ שתיוועץ בעו"ד. הנזק שנגרם לעסק מצדיק פניה כזו.
עו"ד יקרא את ההסכם, יבין את המגבלות האמיתיות שלך ויידע לתת לך טיפים כיצד לנהוג,
מה לעשות, מה לא לעשות ויגיד לך מה יקרה אם תעשה את הדברים בניגוד להסכם.

2. קח בחשבון שבהסכם ניתן לכלול הוראות מאוד משונות. כל עוד זה נוסח מוסכם, אתה כפוף להתחייבויות שלקחת על עצמך, אלא אם בהסכמה שני הצדדים משנים אותן.

2. אם ההסכם כולל הוראות בלתי חוקיות - תוכל לדאוג להביא לביטולן.
במיוחד אם יש בהן פגיעה בלתי סבירה בחופש העיסוק.

3. הואיל ומדובר במתחם של עסקים, רוב ההוראות החוקיות המוכרות ביחס לבתים משותפים לא חלות כאן באופן טבעי. עו"ד יבדוק בדיוק מהן זכויותיך.

4. במקרים מסוימים תוכל לקיים פגישה עם הגורמים הרלבנטיים, כדי להבהיר את העמדה שלך
ולמצוא פתרונות.

5. העירייה לא ממש תוכל לסייע לך בהבנת מערכת היחסים שלך מול בעל הבית או בעל הזכויות המשני.
אתה צריך לעשות את זה ולדווח לעירייה ולא להיפך.

6. אגב, לא הייתי מודאג מ"החשש" שלך מהעירייה. דעתי היא שהוא לא מבוסס (גם אם היה כינוס נכסים של העירייה).

7. אתה חייב ייעוץ משפטי הולם בעניין הזה, משום שאתה מאוד מבולבל ביחס לזכויות ולחובות שלך בנכס. ובינתיים נגרם לך נזק לעסק.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:51

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר