לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-11-2008, 07:15
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
מה שאתה כותב הוא נכון אבל במקרה הנדון אתה מפספס את העיקר !....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי Gilgamesh שמתחילה ב "יחסית לגלי צה"ל או הקיריה, כל..."

עוד לפני שהתגייס לצה"ל ידעו במשפחתו לפמפם דרך התקשורת שהילד נורמטיבי והנה הוא גם הולך להתגייס לצה"ל ולהתנדב ליחידת עילית...
זה טוב ליחסי הציבור "המשפחתיים" וזה נשמע מצויין בבית המשפט .
הוסיפה התקשורת (במקרה הזה פשע על חטא) שדאגה לפרסם כל שני וחמישי כתבות ותמונות של ה"ילד" במהלך שירותו הצבאי כאילו היה לפחות גיבור תרבות (ואני ממש הייתי רוצה לראות מה היה עולה בגורלו של כתב ערוץ 2 אם היה מעז לומר שהנ"ל זוכה ליחס שונה מהאחרים עקב שיוכו המשפחתי)...

שאיש לא ישלה את עצמו ותפסיקו כבר לאכול כל מה שהתקשורת מספרת !
כל עניין הגיוס "ליחידה עילית" נועד לקדם את יחסי הציבור של המשפחה בתקשורת ובאולם בית המשפט ותו לא !

וחבל, דווקא עבורו השירות בצה"ל יכל היה לשמש כפלטפורמה ליציאה מכל "ענייני המשפחה"...

ולא נותר אלא לאחל לו קצת יותר הצלחה כאזרח.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-11-2008, 22:59
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "למצב משפחתי / מצב סוציו..."

1. קב"א, קבוצת איכות, ולא מה שרשמת שיש לו משמעות אחרת לחלוטין....

2. אני לא חושב שהעובדה שהוא חבר במשפחת פשע הורידה לו מהקב"א, אני לא חושב שיש קריטריון כזה וגם דאז (ואולי גם היום, אני לא כזה מעודכן...) לא הרשיעו אותו בכלום...ככה שאין סיבה ממשית לפגוע לו בנתונים....

3. למה הוא נכנס בסופו של דבר לצנחנים?
2 סיבות עיקריות, הראשונה היא שהגיוס לצנחנים, עם כל הגיבושי טירוף שלהם הוא רנדומלי כמעט לחלוטין ושווה בערכו למעשה לגיוס לחטיבת גולני (ולכל חטיבה אחרת עם ביקוש >1) השנייה היא שהוא היה חייב להתגייס לאנשהו, לא?

4. כן, היה סיפור על שותף לפשע כלשהו מהמחלקה שלו שהגן עליו "בכבוד" בחקירות, לא זוכר את הסיפור במלואו ולכן לא רוצה להטעות...

5. 2- לצנחנים בכל מקרה

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 24-11-2008, 23:11
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי YHS שמתחילה ב "האם אתה מציע שמהיום והלאה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי YHS
כל מלש"ב שמגיע לצו ראשון יביא עימו רזומה של כל המשפחה?
האם תוכל לקבוע קריטריון ברור מאיזה גודל של "משפחת פשע" לא יאושר גיוס? אם זו רק משפחה קטנה? כלומר, האבא, יקותיאל פרידמן ואחיו עתניאל פרידמן הם פושעים ידועים ויש להם 5 שנים מצטברות בכלא והרבה חשדות אבל מעט "חיילים" - והבן, לא עלינו, עילוי גדול, עם כישורים לטיס - מה? לא נקבל את הבן לצבא? יקבל פרופיל 15 - לאמור - אות על המצח יען כי הוא בן למשפחת פשע?

השאלה היא האם חיל האוויר רוצה טייס ששיקול דעתו נתון להשפעה חיצונית של הסביבה המשפחתית שבה הוא גדל שהיא רחוקה מלהיות נורמטיבית.
זה בדיוק מסוג הדברים שמדליקים נורות אדומות בסיווג בטחוני - אדם שיש לו בחיים מנופי לחץ הוא אדם שמי שרוצה להשפיע עליו יכול לנצל את החולשות שלו, במקרה הנ"ל הנאמנות לסביבה שממנה הוא מגיע, ומן הסתם זה מסוכן מאוד למערכת כשמדובר במישהו בתפקיד מפתח ו/או שעובר דרכו הרבה מידע רגיש.

גם בתור חפ"ש בצנחנים פוטנציאל הנזק רב מאוד (כמדומני אחד מחיילי משפחת אלפרון נעצר לאחר שהסתובב עם הנשק של דרור ברחבי הרצליה פיתוח כשהאחרון היה ברגילה).
אני גם לא בטוח שחכם מצד הצבא להפיל את האחריות על בחור מרקע כזה על מ"מ בן 20 שלא בטוח שיש לו את הכלים למנוע מאותו בחור לנצל את הזמינות של נשק ותחמושת לטובת משפחתו (ועדיין לבן של משפחת פשע יש יותר שימושים לרימון שנשאר באפוד בתום תרח"ט מאשר לחייל ממשפחה שומרת חוק) ומעבר לכל זה חדירת ארגוני פשע לצבא היא מסוכנת מאוד, גם בלעדיהם אין מחסור במקרים של חבירת ארגוני פשיעה לחיילים שמוכנים לרוקן את נשקיית הבסיס בשביל כמה ג'ובות.
ישן 24-11-2008, 23:46
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
אין לי בכלל ספק
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=YHS]כל מלש"ב שמגיע לצו..."

שחיל האוויר אינו רוצה טייס שדעתו נתונה להשפעת הסביבה והמשפחה. אבל האם העובדה שהוא ממשפחה לא מהקו הראשון כבר פוסלת אותו? האם באמת אדם ספציפי כלשהו מושפע? אתה יודע זאת? על פי גישה זו צריך גם לבדוק ולא לקבל למסלולים מסוימים אנשים שההורים שלהם מתגרשים ברמת כסאח גבוהה, או שיש מחלות קשות במשפחה כי תשומת ליבם לא תהיה נתונה לתפקיד.
לדעתי אין כל אפשרות לפסול חייל מתגייס מסיבות כאלו. אתה גם יכול להיות סמוך ובטוח שאדם שנתון להשפעות סביבתיות ולא מתפקד טוב לא יסיים את המסלול. אבל למה ללכת רחוק? הנה, גם דרור אלפרון לא סיים את המסלול כי היו עליו השפעות.
ישן 25-11-2008, 11:23
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "מה בדיוק זה פרוייקט בן ממשיך?"

פרוטקציה.

הכל תלוי ביחידה, ב"אבא", בקורקטיות של הפעולה ועוד....ישנן יחידות שבהן זה ממוסד ע"ע ח"א-שייטת (אלו הן אלה שאני מכיר בכל אופן) ולכן ישנם קריטריונים וסטנדרטים קבועים, ביחידות אחרות החאפריות חוגגת.

לפעמים זה רק "מסדרים" לו להיכנס ליחידה בלי גיבוש, לפעמים זה כולל ליווי צמוד עד שהוא הופך להיות לוחם ביחידה, לפעמים זה גם הוצאה לקצינים וחזרה כמפק"צ וכו'.

אני יכול להעיד שבעוונתי הייתי איש סגל בפלוגה של "יחידה" שכזו בתקופת האימונים בבא"ח וגם ישבתי בפורום מוביל מדי פעם, היה חייל מסוים באחת המחלקות שתמיד עלה בישיבות, נצנצן, חפש"ן, שקרן, פעור וסנוב הם חלק מהכינויים שאני זוכר, כל ישיבה נחתמה ע"י המ"פ ב"כן, אני יודע, כן אתם צודקים, אבל אל תשכחו שהוא אח של...."

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 25-11-2008 בשעה 11:26.
ישן 25-11-2008, 18:13
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תשמע, אני אלך פה שניה נגד..."

אפשר גם להסתכל על זה בכיוון ההפוך - במילא הבן יודע מה מצופה לו בירפ"א א', הוא יודע איך נראים המבחנים ומה הפסיכולוג רוצה לשמוע ככה שהמיונים האלו כמעט לא רלוונטיים מבחינתו.
את היתרון שלו מאבד ה-'בן של' ביום שבו צריך לעלות למטוס וגם זה לא בטוח - סביר להניח שטס בהזדמנות כלשהי במטוס אזרחי עם אביו הטייס וקיבל שיעור וטיפ או שניים ממישהו שיודע מה הולך בצ'קים חוץ מזה שאת הידע התיאורטי בוודאי אין לו שום בעיה לרכוש הוא הרי ספג טיסה ומטוסים כל חייו בשיכון המשפחות וסביר גם להניח שלאביו של פרח הטיס יש מכרים בביס"ט מקרב המפקדים או מדריכי הטיסה במילואים כך שהוא בוודאי לא שומע בפעם הראשונה שום דבר ששלבי הקורס הראשונים מעמידים בפניו ואפשר לומר שהקורס הוא לא טריטוריה זרה עבורו.

בסופו של דבר זה די מקביל לבן שמקבל מאביו בירושה את העסק המשפחתי ונהנה מפירות עמלו של האב אבל למרות ההקבלות שזה גורר אין פה כל רע - בסך הכל הבן מכיר וחי את ההוויה של הטיסה הצבאית כל חייו, יותר קל לו כי הוא מרגיש בבית (תרתי משמע כשמדובר בבסיס חיל אוויר) והוא לא מופתע משום דבר כי הוא יודע ממקור ראשון מה מצפה לו בניגוד לחבריו לקורס שלא מגיעים מרקע חיל-אווירי. אי אפשר להתעלם מהעובדה שתנאי הפתיחה שלו מגבירים את הסיכוי שהוא מסוגל לסיים את הקורס בהצלחה.
ישן 25-11-2008, 18:31
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]אפשר גם להסתכל..."

אם אכן הנתונים האובייקטיבים נזקפים לזכותו היות והוא ספג את זה במודע או לא מאבא והחברים, אין כאן בכלל דיון. ברגע שמתחילים להתעלם מנתונים אובייקטיבים מתחילה הבעיה.

בסופו של דבר הוא לא יכול לספוג הכל בבית, אם הוא לא עולה בקנה אחד עם הדרישות זה לא משנה עם איזה אנשים הוא גדל ואיזה טיסות אזרחיות הוא ביצע.

ופה אנחנו נכנסים לדוגמא שלך שהיא, לעניות דעתי, רעה מאוד.
זה לא דומה כלל לבן שמקבל בירושה את העסק המשפחתי. שם יש מקום לטעויות, שם אם הבן לא איש עסקים מוצלח ואבא שלו היה מספיק טיפש להעביר לו את השרביט, העסק נפגע, אבא יכול אולי להחלץ לעזרה, במקרה הכי גרוע ישנה פגיעה מקומית.

בטחון מדינת ישראל הוא לא עסק משפחתי ופגיעה ברמתו פוגעת בכולנו. אין פה מקום לטעויות כמו בעסק המשפחתי.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 26-11-2008, 10:32
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
שאלה מענינת [אם כי סוטה מנושא האשכול]
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[font=Verdana]אפשר גם להסתכל..."

האם שעורי טיס אזרחיים קודם לגיוס מקנים יתרון מעשי לפרח הטיייס ומגדילים את סכוייו להפוך לטייס קרב? ואם כן, איך זה שעדיין לא נתקלנו ב'עסק' של הדרכת קבוצות הכנה לקורס טייס כפי שקיימות 'להכשרת' מועמדים לגיבוש לסיירות מסויימות?

יש הכנה לפסיכומטרי, יש הכנה לראיונות קבלה לפקולטות מסויימות, הכנה לגיבוש זה או אחר ורק את 'חלומו של כל אב עברי ברמת דוד' טרם מיסחרו?

אני מריח כאן סטארט אפ מעניין וכבר מבקש מחברי המחזור הראשונה של ההכשרה שייסדתי [ 'להמריא עם ישראלה - פורום היסטוריה נותן לך כנפיים'] להפקיד את הצ'קים בתיבה לעמוד במעגל לחימום במרכז החדר ולפרוס ידיהם לצדדים. כולם לנפנף באיטיות מעלה ומטה, מעלה ומטה. זהו להיום. לשיעור הבא כל אחד מביא עימו 'סטיק' ואנחנו מבצעים סימולצית מעליות. ניתן לרכוש 'סטיקים' באופן מאורגן ובמחיר אטרקטיבי דרך צוות ההדרכה של 'פורום היסטוריה נותן לך כנפיים' . מי שיביא צ'קים חוזרים עובר לקבוצה של 'לבני'.
ישן 26-11-2008, 02:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "תשמע, אני אלך פה שניה נגד..."

אני יכול להרגיע אותך - אף גנטיקאי לא יטען דבר כזה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 25-11-2008, 08:26
צלמית המשתמש של chatulim
  chatulim chatulim אינו מחובר  
מנהלת בע"ח, מטיילים ותרמילאים

חבר מתאריך: 01.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "הצנחן דרור אלפרון"

כמה נקודות שיש להבהיר, לדעתי.

היות אדם בן למשפחת פשע אינו משפיע על נתוני האיכות שלו (קב"א) באופן ישיר, הווה אומר הוא לא נכנס למראיינת בצו הראשון, מציג את עצמו ואוטומטית יורדות לו 3 נקודות צד"כ (ציון הראיון).
כמובן, שעצם זה שהוא קשור למשפחת פשע כמעט תמיד ישפיע על הסביבה, החברים, העצמאות וחוש החובה שלו למסגרת, ואלו יכולים להוריד ניקוד בקב"א.

אכן, בנו של ברוך גולדשטיין משרת כטייס או נווט בחיל האוויר. למעשה, הוא רואיין בזמן השירות שלי בלשכת הגיוס בה שירתתי (זוגתי דאז ראיינה אותו). לשמחת כולנו היא הצליחה לעשות את ההפרדה שבין שיוכו המשפחתי לבין אופיו כאדם וכחייל בעתיד. כנראה שכולנו יצאנו נשכרים.

ישן 25-11-2008, 11:40
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "כמה נקודות שיש להבהיר,..."

עיקר הבידוק והמעקב אחרי מלש"בים העתידים להתגייס אינו באחריות המאבחנות הפסיכוטכניות אלא באחריות גופים אזרחיים מתאימים לפני הגיוס ובאחריות הגופים הצבאיים והאזרחיים הרלבנטיים אחרי הגיוס
.
למיטב ידיעתי המעקב והבידוק כוללים כל פרמטר מתאים לרבות סביבה משפחתית. יחד עם זאת, בהתאם לחוק, לפסיקה, לפקודות ולהנחיות המקצועיות. בנו של רוצח אינו רוצח, בנו של מרגל אינו מרגל ובנו של עבריין אינו עבריין וכל אדם נשפט בפני עצמו.

למערכת הבטחונית, ניסיון של עשרות שנים לפני דרור אלפרון בהתמודדות עם מקרים דומים, עד כה אופי ההתמודדות הוכיח את עצמו וגם במקרה של דרור אינני רואה כישלון של ממש.
צריך לזכור שבהתאם לפרסומים, הנ"ל לא הורשע מעולם בעברה פלילית. ברגע שהתעוררו איתו בעיות, אז הוא טופל בהתאם.

את צה"ל ואת השיטה כולה צריך לשפוט גם בהקשר של אלפי ועשרות אלפי מתגייסים מרקע בעייתי אשר הגיוס לצבא אפשר להם בניית אורח חיים נורמטיבי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:00

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר