לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-09-2008, 01:58
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מאגר ביומטרי בישראל - סרטון שהכנתי לצורך הסברה"

אתה יודע מה זה מזכיר לי?!
לפני כמה זמן מתקשרים אלינו היתה מחברת ביטוח פרטית (אין לנו שום קשר אליה). יודעים את כל הפרטים שלנו, יודעים באיזה בנק ההורים שלי קיבלו משכנתא, ומתחילים לנסות לדלות מאמא שלי פרטים.
היא ניסתה לדלות מאמא שלי כל מיני פרטים בטענה שזה קשור למשכנתא (היא כל שניה היתבלבלה בין משכנתא לביטוח חיים. כמה טיפש אפשר להיות?!)
אמא שלי כמובן לא מסרה שום פרט שהיא דרשה, ואמרה שהיא תיגש לבנק ותסדיר את העניינים.
הנציגה טרקה את הטלפון לא לפני שפלטה מפיה "מפגרת".
איזה מזל שאמא שלי לא מפגרת כמו שהנציגה ההיא פלטה מפיה.

זה פשוט הזוי מה שהם עושים. עד כמה שידוע לי החברות "המכובדות" משתפות פעולה עם גורמים עבריניים, והם חוגגים ביחד על האזרח השמוק, שקונה כל סיפור שמוכרים לו.

כואב לי לראות את הכתבה הזאת. בדיוק כמו בכתבה גם כשאני הייתי קטן, באו אלי הביתה מכל מיני חברות (הם לא היזדהו) וניסו לדלות מימני פרטים על ההורים שלי. מה שמצחיק, שרובם היו מחברות ממשלתיות "שומרות חוק".

זאת רק ההתחלה. אני לא רוצה לדעת מה יהיה כאשר יהיה מאגר ביומטרי.
אנשים תיתעוררו!!! גופים "חוקיים" מוכרים את המידע שלנו לגורמים עברניים. תאו מהסרט שהמידע שלנו שמור.
תיתנגדו למאגר חסר התועלת הזה. זה לא יעזור לשמור על זהותכם כמו, ששום דבר אחר לא שמר על זהותכם עד עכשיו, כי הממשלה לא מעוניינת לשמור על זהותנו.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 27-09-2008 בשעה 02:07.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-09-2008, 03:01
צלמית המשתמש של Mithrandir21
  משתמש זכר Mithrandir21 Mithrandir21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.05.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אתה יודע מה זה מזכיר..."

רק חברות ביטוח? מה עם כול מיני אנשים שמתקשרים, רוצים לדבר עם מישהו מההורים נגיד בבית וששואלים אותם בקשר למה, זה איזה סקר, הצעה לעבור לאיזה בנק, טלפון מעסקה טובה או החברות מתנות האלה וכבר יודעים עליך הכל, כי מוכרים להם את הפרטים האלה.

עריכה לאחר שצפיתי: לא ריגש אותי יותר מדי החלק הראשון על הביומטרי, אלא החלק השני של הגבייה - מה לעזאזל קורה כאן? מה זה החארטה הזה? למה לא מגישים תלונה במשטרה נגד החברה הארורה הזאת שיכניסו את הכלב שמנהל את החברה לכלא - לא מספיק שימוש בתוכנה האסורה לשימוש בארץ אז גם הונאה לכול דבר ועניין? תנו לי סיבה אחת למה לא לזרוק את הבן אלף לכלא? ואת כול העובדים והעובדות האלה גם כן. איפה הלב שלהם?
הלוואי שיעשו עליהם הונאה כזאת והם יפשטו ת'רגל ויקבצו נדבות ברחובות בעצמם או שיגנבו להם את מידע אישי ולא יודע מה.
כולירות בני כולירות. לא יצא לי להגיד את זה הרבה זמן: איזה מדינה מחורבנת.

נערך לאחרונה ע"י Mithrandir21 בתאריך 27-09-2008 בשעה 03:30.
ישן 27-09-2008, 11:13
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "רק חברות ביטוח? מה עם כול..."

זה לא רק חברות ביטוח. אני ציינתי שגם חברות ממשלתיות עושות את זה (מס הכנסה וביטוח לאומי למשל). הם נוקטים בדרכים לא חוקיות.
מה גם שהם משתפים פעולה עם גורמים עבריניים (לא אמרתי את זה עדיין?).
הממשלה כמובן משתמשת בתירוץ שאי אפשר לתפוס פקידים זוטרים שמוכרים את המידע שלנו.
אני כמובן לא קונה את התירוץ הזה. לפני כמה זמן הבאתי מאמר של מומחה לאבטחת מידע, שאומר שאפשר בקלות לתפוס את אותם פקידים מושחתים. יש מערכות אבטחת מידע מספיק חזקות כדי להגן על המידע הרגיש הזה, אבל הממשלה מסרבת להישתמש בזה.
אין לי מושג למה הם מסרבים להישתמש במערכת שמגנה על הפרטים שלנו. אולי הם לא רוצים להגן על הפרטים שלנו...

במקום זה המדינה שלנו מחליטה ליצור מאגר ביומטרי, ולהנפיק תעודות זהות חדשות לכל אזרח במדינה.
בשביל מה?! נמאס להם למכור פרטי הכנסה של אנשים או מספרי זהות אז הם החליטו לחדש סחורה?!
אני מדמיין לעצמי מישהו בממשלה שאומר: "יאללה חבר'ה. הגיע הזמן להתחיל למכור טביעות אצבע ותווי פנים. שמעתי שזה הולך יותר חזק בשוק- אנחנו נעשה על זה הרבה כסף מהצד".
ישן 29-09-2008, 17:06
צלמית המשתמש של Narxx
  משתמש זכר Narxx Narxx אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rtasjugyth שמתחילה ב "אז ה"מומחה אבטחת מידע הזה" לא יודע כלום מהחיים שלו"

יש לך אפשרות לרישום צפיה בדפים. אתה יכול לשים מצלמות אבטחה מעל פקידים עם גישה למידע וכו'.
אתה לא תוכל לעצור את ההדלפה, אבל אחרי שהודלף אתה תדע בדיוק מי הדליף מה.
אם תשב על הראש של הפקיד, אולי הוא יפחד להדליף?
יש בעיה עם תוכנה ממשלתית שמופצת באימיול (כמו הרישומון או מה שמופיע פה בווידאו)...
גם אחרי שהמידע הביומטרי ילקח מאנשים, הוא יאגר כצפוי במאגר מידע שתוכנו יופץ בשלב כלשהו לציבור.
כרגע הבעיה של המשטרה היא שלציבור יש את המידע שיש למשטרה. הם חושבים שאם למשטרה יהיה איזה-שהוא פער על הציבור (הכוונה היא לציבור העבריינים ולא לציבור הרגיל), הם יוכלו להתחכם...
אבל שוחד שיחק תפקיד מאז ומעולם וזה נוגע בכל שכבות האוכלוסיה... החל מהדייג הפשוט ביפו וכלה בראש הממשלה.
מה שאומר, שגם המידע הזה ידלוף. ואז מה עשינו? גרמנו נזק בלתי הפיך לכל אזרחי מדינת ישראל שמופיעים שם.

ישן 29-09-2008, 17:50
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי rtasjugyth שמתחילה ב "אז ה"מומחה אבטחת מידע הזה" לא יודע כלום מהחיים שלו"

אני שמח שאתה יכול לבוא בהצהרות נחרצות שהמומחה לאבטחת מידע לא יודע כלום, ואתה ג2ר ג2ר יודע הכל.
קח תיקרא את המאמר: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3306703,00.html
אולי אחרי שתיקרא את המאמר, תילמד לא לשלול דברים לפני שאתה בודק אותם.
כמו שאמרו לך מעלי, ניתן ליצור לוגים של כל הפעולות של הפקיד, ואז לתפוס את הפקיד המושחת בקלות.
הממשלה טוענת שלא ניתן לתפוס כל פקיד. איך זה מיסתדר עם העובדה שיש תיעוד של כל הפעולות שלו?
הממשלה שלנו מומחית בביזבוז כסף על שטויות כמו יצירת מאגר חסר תועלת והנפקת תעודות זהות חדשות, אבל היא בחיים לא תוציא כסף על מערכת כזאת, כי "אין כסף".

אתה יכול להגיד עד מחר שאני והמומחה לא מבינים כלום, אבל העובדות אומרות שהמומחה הוא דוקטור בתוארו, לעומתו אתה סתם אפס מושתן שבא ותוקף אותי בלי לדעת על מה מדובר.
ישן 01-10-2008, 22:53
  rtasjugyth rtasjugyth אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.08.08
אני לא יודע הכל, אבל אני בהחלט ג2ר ג2ר, ומבין יותר ממנו ויותר ממך באבטחת מידע
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני שמח שאתה יכול לבוא..."

אז נכון, שישנם עשרות ומאות מוצרי VPN ו-IDS-ים שאני לא יודע לקנפג, אבל כל מי שבאמת מבין משהו באבטחת מידע, יודע שלא זה המדד להבנה אמיתית של התחום.

auditing (מה שאקדמאים כמו הדוקטור שלך וסופרים אוהבים לכנות "accountability") זה באמת רעיון נחמד, ובניגוד להמון רעיונות נחמדים, הרעיון הזה אפילו פועל בכלל לא רע במציאות, כשמיישמים אותו לבעיה הנכונה.
העניין הוא שהבעיה שמדובר עליה כאן היא לא הבעיה הנכונה. ידוע בעולם האמיתי, בקרב "מביני עניין" ש-audit עושים רק לכמה פעולות מעניינות מאוד, שנותנות לוג אינדיקטיבי, שיכול אולי, במקרה אופטימי, לכוון אותך לכיוון הנכון. ואולי לא תמצא שם כלום, כי תגלה שלכל הפעולות שם יש הסבר לגיטימי.
מה שאי-אפשר לעשות, ואת זה יודע כל אדם שאיננו בור גמור, והייתה לו איזושהי נגיעה בעולם אבטחת המידע, זה "ליצור לוגים של כל הפעולות של הפקיד", כי אי-אפשר לעבור על דבר כזה. הדבר היחיד שאפשר לעשות עם כזו כמות מידע הוא להזין אותה למחשב, ולגלות פרטי מידע לא מעניינים כמו, מיהם 30 הפקידים שביצעו הכי הרבה שאילתות על פרטים של אנשים. מתוכם 29 עשו זאת משיעמום, 1 אכן מכר מידע באופן בלתי-חוקי, ועכשיו כולם יודעים שאשכרה מתייחסים לפריט המידע הזה, ויפסיקו לחפש את כל הידע שרוצים לקנות מהם מהיוזר שלהם...

כנ"ל לגבי מצלמות: אם אתה רוצה להיות בטוח שהפקיד לא ביצע משהו שהוא לא אמור לעשות אתה זקוק לשני תנאים מקדימים:
  • אדם אחד שינטר את הצג התואם למצלמה שעוקבת אחרי הפקיד, בכל זמן שהפקיד משתמש במחשב. בעצם, אפשר לשכוח מהמצלמה: אתה פשוט מצמיד "זנב" לפקיד, שעוקב אחרי כל מה שהוא עושה במשרד.
  • לכל אדם כזה גם צריכות להיות ההרשאות לראות את כל המידע שהפקיד רואה. עכשיו הכפלת את כמות האנשים שאתה נותן להם הרשאות מסוימות. זאת עשית על ידי הורדת הסטנדרטים כנראה, ועכשיו פתחת פירצת אבטחה עצומה, ולא סגרת כלום. כמו שאפשר לשחד אדם אחד, אפשר לשחד גם את הבחור שעוקב אחריו.
טמטום מוחלט.

אתה יכול לקלל, לחרף ולגדף ככל שתרצה, אבל גם הכינוי המשעשע "אפס מושתן" לא ישנה את העובדה שאני יודע על מה אני מדבר, ואתה לא.
ישן 02-10-2008, 03:45
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי rtasjugyth שמתחילה ב "אני לא יודע הכל, אבל אני בהחלט ג2ר ג2ר, ומבין יותר ממנו ויותר ממך באבטחת מידע"

אני מיצטער אם העלבתי. פשוט פירשתי את דברייך בצורה לא נכונה מה, שגרם לי להיתעצבן מיד. בכל מיקרה נישתדל להיתנסח בצורה יותר נאותה.
אני אף פעם לא נגעתי באבטחת מידע, אבל לפי מה שהבנתי לא חייב מישהו נוסף שיפקח על פקיד.
מספיק שיהיו לוגים לכל פעולה ופעולה (בתור מישהו שעסק באבטחת מידע, אתה הרי אמור לדעת שלוג זה משהו אוטומטי). לאחר שהיתברר שנימכר מידע, רק אז רשויות החוק מדפיסות את כל הלוגים, ובודקות מי הפקיד שעשה את זה.
אני רוצה להבהיר, שמעולם לא טענתי שניתן למנוע מכירת/מסירת פרטים סודיים. אני רק טענתי שניתן לתפוס את מי שעשה את זה. זה בניגוד מוחלט למה שהממשלה טוענת- הם כל הזמן אומרים שלא ניתן לעשות דבר בנידון.
כשיהיה פיקוח מחמיר וענישה הולמת (מה שלא קיים לפחות עכשיו), הפקידים האלה פשוט יפסיקו לעשות דברים מהסוג הזה.

לא ברור לי למה הממשלה לא עושה לפחות את זה. להעניש פקידים מושחתים זה המינימום המצופה מהם.
ישן 02-10-2008, 04:21
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אל תהיה בטוח. ברגע שאתה משיג..."

1. לא, אני לא הייתי מועל בכמה מיליונים. אני יודע שזה ישמע לך כמו קלישאה, אבל אני חייב להגיד את זה- כסף לא משפיע עלי בכלל! אני מתייחס די באדישות לחומריות.
אני מאבד את האדישות שלי כלפי החומריות, רק כאשר אני רואה מקרים כאלה, שאנשים עושים הכל בשביל כסף.
ישבתי עם עצמי מאות פעמים, וניסיתי להבין מה מניע אנשים לעשות דברים כאלה בשביל כסף (לא נדבר על דברים גרועים יותר שעושים).
לכן אני יכול לומר לך בלב שלם, שלא הייתי מיסתכן אפילו בזימון לחקירה פשוטה בשביל כמה מיליונים.

2. אני לא מאמין שאותם הפקידים קיבלו כמה מיליונים בשביל המידע הזה. אני מניח שאתה יכול להוריד מהמיליון הזה שלושה אפסים, וזה לא סכום ששווה להיסתכן בשבילו. הם מיסתכנים רק כי הם יודעים שאין אכיפה הולמת.
שוב אני אומר- ברגע שתהיה אכיפה הולמת, זה יפסק לפחות באופן חלקי.
ישן 02-10-2008, 04:28
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "1. לא, אני לא הייתי מועל בכמה..."

היום המידע שווה פחות כסף. ציינתי שבעתיד כאשר תהיה בידי פקיד מסויים גישה למאגר המידע הביומטרי, הוא יהיה שווה לא כסף אלא זהב מצופה פלטינה ואבני-חן 24 קראט.
ובשביל אליבי ברצח אני מאמין שארגוני הפשע ישימו כמה מליונים טובים... המידע הזה יכול לשמש בהפללות, אליבים, סחיטות ומה לא? זה חומר נהדר!

אני לא יודע מה איתך, אבל אם אני הייתי ארגון פשיעה כבד, הייתי משלם הרבה מאוד כסף על דבר כזה.
כמו שלאנס אמר, אתה גורם לשוטרים להיות יותר ויותר טיפשים ולהסתמך רק על טכנולוגיה (או שזה היה הבחור בראיון של הבדרן ההוא מהאשכול הקודם?).

ישן 02-10-2008, 05:09
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ואם על המאזניים יש את החיים..."

ציטוט:
ואם על המאזניים יש את החיים שלך ושל המשפחה שלך?

במיקרה כזה הייתי מוכן למעול ביותר מכמה מיליונים.
ציטוט:
עזוב, יש דרכים להשיג כל דבר, גם בדרכים שחורות יותר... הנקודה היא שזה אפשרי.
ורק על האפשרות הזו צריך לטרפד את המהלך.

ובדיוק בגלל זה אני לא רוצה שיוקם מאגר ביומטרי.

נ.ב- שחכתי להתייחס בקשר לשוטרים הטיפשים, שמסתמכים רק על טכנולוגיה מההודעה הקודמת.
אני רק רוצה לציין שהם לא הופכים לטיפשים בגלל הטכנולוגיה שעושה להם את העבודה, אלא הם תמיד היו טיפשים. הבעיה היא ששיטור הפך למקצוע עממי. כל אידיוט, שלא סיים תיכון אבל היה ביחידה קרבית בצבא, יכול להיות שוטר.
זה האבסורד במדינה שלנו. כל דבר מנוהל ע"י אנשים, שאני לא יודע אפילו איך להגדיר אותם. המשטרה ע"י חברים של משפחות פשע. הצבא מנוהל ע"י סתם אנשים שחיו בחור בפריפריה, והחליטו לצאת לקצונה בשביל להעלות את רמת החיים שלהם. הממשלה מנוהלת ע"י אנשים... טוב אני לא אתחיל להזכיר שמות, כי יחשבו שאני מנסה להסית, אבל אני מקווה שאתה מבין למה אני מיתכוון.
שום דבר לא עובד במקוצעיות במדינתנו הקטנטונת. כאשר המקצועיות תעלה, מקרים כאלה יפחתו.
ישן 02-10-2008, 05:16
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]ואם על המאזניים יש את..."

איכותם של אנשי המפתח (הקודקודים, ברשותך) באמת מוטלת בספק.
אם כי, יש הרבה כאלה. וחלקם באמת טובים... אולי אלו דווקא הגרועים ביותר שמתבלטים בכותרות העיתון ובתקשורת.
אין ספק לו היו לנו אנשים איכותיים בתפקידים שציינת, מצבנו היה טוב יותר.
לדעתי, היה יותר טוב לו היינו מראש מגדלים ומחנכים את הציבור הישראלי לאיכות בכל קנה מידה.
בשיטה הזו, בהכרח היו לך שוטרים איכותיים כי כל הציבור איכותי.

בעיית החינוך היא גדולה יותר מכל בעיה זמנית אחרת. כל דבר שתתקן היום - בלי חינוך טוב, וזרקת את כל העבודה שלך לפח. אבל זו כבר לא קונספירציה - זה מדע מדוייק...

ישן 02-10-2008, 05:35
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "איכותם של אנשי המפתח..."

ציטוט:
לדעתי, היה יותר טוב לו היינו מראש מגדלים ומחנכים את הציבור הישראלי לאיכות בכל קנה מידה.
בשיטה הזו, בהכרח היו לך שוטרים איכותיים כי כל הציבור איכותי.

בעיית החינוך היא גדולה יותר מכל בעיה זמנית אחרת. כל דבר שתתקן היום - בלי חינוך טוב, וזרקת את כל העבודה שלך לפח. אבל זו כבר לא קונספירציה - זה מדע מדוייק...

WOW! אתה יודע שהוצאת לי את המילים מהמיקלדת?
בדיוק בהודעה הקודמת התחלתי לכתוב על חינוך, וכתבתי בדיוק את הדברים שכתבת. אם נרכז את המאמצים בחינוך, אז גם לקודקדים יצליחו להגיע אנשים איכותיים. בדיוק כבתבתי שהחינוך הוא בעיה מיידית.
אבל אז מחקתי את החלק שעוסק בזה, כי חשבתי שניסחפתי.

כמו שאמרת, זה כבר מדע מדויק. מה לעשות שמדעים מדוייקים בהרבה מקרים נישארים רק בגדר תאוריה. גם חינוך טוב במדינת ישראל תמיד (או לפחות בעשורים הקרובים) ישאר רק בגדר תאוריה, כי לצערנו גם החינוך מנוהל ע"י הקודקודים האלה, שהם תוצר לוואי של משהו שגוי, והם אלה שמכתיבים את תיפקודה של מערכת החינוך.
ואם נחבר את זה לתאוריות קשר, אז נגיד שהקודקודים בממשלה לא רוצים לקדם את החינוך. מבחינתם צריך שאנשים ישארו טיפשים כמו כבשים כדי, שהם ימשיכו לציית לרועה.

ציטוט:
איכותם של אנשי המפתח (הקודקודים, ברשותך) באמת מוטלת בספק.
אם כי, יש הרבה כאלה. וחלקם באמת טובים... אולי אלו דווקא הגרועים ביותר שמתבלטים בכותרות העיתון ובתקשורת.

בזה אני מסכים איתך. תמיד יש את האנשים האיכותיים בצמרת, אך הם בטלים בשישים, כי הם חייב לישר קו עם כל השאר.
ישן 02-10-2008, 05:50
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]לדעתי, היה יותר טוב לו..."

מצוקת החינוך היא לא קונספירציה ממשלתית.
היא מצוקה מסועפת שנובעת מהיעדר תקציב בראש ובראשנה, וגיוס האנשים בעלי יכולת הוראה ותחושת שליחות למקומות המתאימים.

אני מגיע מעולם החינוך. הדרכתי בצורה מקצועית בבתי ספר יסודיים באיזור השפלה ובחברות פרטיות בהדרכת מחשבים.
ראיתי במו עיני את הבעיתיות שאתה קורא עליה בעיתון וכשחקרתי מאיפה מגיעות הבעיות, גיליתי שלא מדובר במורים לא טובים אלא כמעט תמיד בהורים לא טובים.
בבתי הספר הגרועים ביותר בהם עבדתי, היה צוות מורים מעולה (בהיעדר מילה טובה יותר). אם היה ילד שהדרדר לעשות בעיות זה אך ורק כי הוא הרשה לעצמו להיות מושפע מגורמים גרועים ולרוב מדובר בהורים.

מה שמחזיר אותי לנקודה אחרת שהעליתי בפורום הזה, והיא מתן רשיון להיות הורה בישראל, דבר שמחייב הורים לקחת קורסים בהורות. קורסים מקצועיים שיסבירו ויפקחו את העיניים של הורים לא מנוסים אשר נכנעים לילד ובמקום שהם יחנכו אותו - הוא מחנך אותם.

ילד גדל להיות בעייתי, ילד גדל להיות פושע.
ואני מדבר על הפשיעה החמורה הקונבנציונאלית ולא על אלו שכותבים בקוד פתוח תוכנות לשיתוף קבצים ומשתמשים בהן כדי לגנוב יצירות המוגנות בזכויות יוצרים...

כפי שאתה מבין, הבעיה הביומטרית, נעוצה כל כך חזק בנו, שלהאשים את הממשלה בזה זו עצימת עיניים.
בתאכלס, אני ואתה אשמים בכל מה שקורה פה מסביבנו.
ובכוח שלי ושלך - לשנות את זה.
כפי שאמרתי, הייתי שם והפסקתי בגלל הלימודים (כרגע אני סטודנט).
אני לא שולל את המשך הדרך במקום הזה. מקום ללא הוקרה והערכה, מקום ללא פידבקים, מקום עם משכורת רעב, מקום קר ואכזרי עם שליחות מטורפת... ככל שיותר אנשים יצליחו במקום הזה - לכל השאר, פשוט יהיה איפה לחיות.

ישן 02-10-2008, 06:02
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מצוקת החינוך היא לא..."

אתה מזכיר לי את המחנך שלי מהתיכון.
מדבר בדיוק אותו הדבר. הוא כל הזמן אמר שהוא עבר דרך כל התפקידים במערכת החינוך, אבל לצערו זה בלתי אפשרי לשנות דברים גם כשאתה נמצא בדרג הגבוה, לכן הוא החליט להיתמקד כמחנך כיתה. התוצאות מדברות בעד עצמן (הרי אני תלמיד שלו) סתם סתם... עכשיו ברצינות- אנחנו היינו הכיתה הכי אנושית והכי מחוכנת בשכבה בזכותו.
הוא היתעלם מהורים שניכנעים לילדים שלהם, והיתעלם גם מהורים שמאיימים עליו (לא ניראה לי שהוא מפחד ממישהו).
אני יכול להעיד על כך שעבר לכיתה שלנו תלמיד מאוד בעייתי, שהפך לבן אדם בזכות המורה.

ואת כל זה הוא עושה מתחושה של שליחות, במשכורת רעב כמו שאמרת וכמו שהוא תמיד אמר לנו. חסרים מורים כאלה במדינה שלנו.
ישן 09-10-2008, 19:43
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "לצערי הרב יותר, אני מכיר את..."

משוב שלילי נותן לך משהו לתקן ואחרי שאתה מתקן, הוא נותן לך משוב שלילי נוסף להמשיך לתקן עד שזה מתוקן עד הסוף.
משוב חיובי לא נותן לך שום דבר לתקן ולכן אתה תמשיך בכיוון שלך. למעשה, משוב חיובי פועל הפוך ממשוב שלילי, כך שככל שאתה שוגה יותר ומגדיל את הנזק, כך הוא אומר לך "יופי! אתה בדיוק בדרך הנכונה" עד שהמערכת קורסת (בעולם המחשבים זה יכול לגרום לזליגות זיכרון שיסתמו את המחשב עד ל reset, ובעולם המכונות זה יכול לגרום להתחממות קריטית שתהרוס את המנוע וכו').

מה שרציתי להגיד זה שככל שהממשלה ממשיכה בעבודה שלה, היא רק גורמת לעצמה ולעצמנו ליותר נזק.
כדי לתקן מערכת שנמצאת בלולאה "משוב חיובי", צריך להחליף אותה באחת עם משוב שלילי שעובד כמו שצריך. שברגע שרואים שצריך לתקן משהו, אז היא פועלת לתיקון אותו הדבר.

ישן 09-10-2008, 18:18
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "ומה זה ייתן לך?"

ציטוט:
כדי לצמצם את הרשימה בשלושה סדרי גודל צריך עבודת משטרה אמיתית, ואם למשטרה יש יכולת למצוא אדם אחד מתוך אלף, היא יכולה למצוא אותו גם בלי להשקיע מאות אלפי שקלים ושנות אדם רבות בשינויים במערכות הנתונים של כל כך הרבה גופים ממשלתיים.

צודק, זה באמת לא הכרחי.
בדיוק בגלל זה אני חושב שהמשטרה יכולה לעשות את עבודתה נאמנה גם בלי מאגר מידע ביומטרי.
הרי גם מאגר מידע ביומטרי מצריך שינויים במערכות נתונים של כל המשרדים הממשלתיים (ככה הם צריכים לעשות אם הם רוצים לעבוד עם המאגר הזה).

אתה, בתור מישהו שעוסק באבטחת מידע, יודע שהמידע הזה נזיל כל כך. אתה צריך להיות נגד המאגר הזה.
הויכוח באשכול הזה הוא לא על המערכות שמשתמשים במשרדים ממשלתיים, אלא דיון על התועלת (או יותר נכון חוסר התועלת) שבמאגר מידע ביומטרי.

אני הזכרתי את המערכות העלובות במשרדים ממשלתיים רק כדי להראות, שהם לא עושים אפילו את המינימום כדי לצמצם את גניבת הפרטים. בנקים משתמשים במערכות האלה, ועובדה שזה עובד יופי אצלם- הם לא מצליחים לגמרי למנוע גניבת פרטים, אבל אצלם התופעה הרבה יותר מצומצמת מאשר במשרדים ממשלתיים.

אני לא יכול לסמוך לא על המשטרה ולא על הממשלה שישמרו על הפרטים הביומטריים שלי, ואני לא מיתכוון למסור את המידע הזה כל כך בקלות כמו שאחרים רוצים לעשות.
ישן 09-10-2008, 19:31
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE]אתה, בתור מישהו שעוסק..."

אני קובע שהוא יהיה נזיל בדיוק כמו שהמאגרים הממשלתיים האחרים נזילים (האם אני צריך להביא עוד פעם את הכתבה שבכירים במס הכנסה מכרו מידע?). כל מי שיש לו אמצעים, יכול לרכוש את המידע עלי.
מיצטער, אבל אני לא אמרתי שלמשטרה יש דרך לדעת של מי טביעת האצבע, לכן אתה לא יכול לאמר שאני טועה. למשטרה יש דרכים אחרות לאכוף את החוק. חבל שהיא לא משתמשת בהן...
אני ניסיתי למצוא את התועלת במאגר הזה ולא הצלחתי. אין צורך להאשים אותי שאני לא מחפש את התועלת (יש לי הרגשה שקבעת את זה רק על פי הערת הסוגריים שלי בהודעה הקודמת. הערת הסוגריים באה להביע את דעתי בתועלתו, ולא לרמוז על כך שלא ניסיתי למצוא את התועלת... תאמין לי שניסיתי).

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 09-10-2008 בשעה 19:40.
ישן 09-10-2008, 19:51
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE]]אני קובע שהוא יהיה..."

נתתי את הדוגמא שבכירים במס הכנסה מכרו מידע בשביל לשלשל כמה מטבעות לכיסם.

בנוגע לתועלות שאמרת, אני מודע עליהן, אבל לצערי החסרונות מתעלים עליהם.
מספיק שמישהו ישיג את הצילום של טביעת האצבע שלי (הוא יכול לקחת את הצילום מתעודת זהות שאבדה), והוא כבר יכול להכין זיוף של הטביעה בזירת פשע, על כלי רצח ועוד (תישתמש בדמיון הפורה).
ציטוט:
אתה יודע כמה פושעים היו מושלכים לכלא בעזרת מאגר שכזה?

כן, אני יודע את זה טוב מאוד. לעומת זאת יש לי תחושה שאתה לא יודע כמה אזרחים חפים מפשע יסבלו בגלל מאגר שכזה.
כאמור, יכולים לזייף את טביעת האצבע שלי. בנוסף לזה, ברגע שיהיה פשע כלשהו, כל מי שהיה בזירת הפשע, יזומן לחקירה רק בגלל שטביעת האצבע שלו היתה שם לפני יומיים-שלושה. לעומת זאת לא יזמנו את הפושע האמיתי, כי כל פושע (אפילו הטיפש ביותר) מישתמש עם כפפות.
אני אומר לך שיש דרכים אחרות לאכוף את החוק, אבל המשטרה מקרטעת, וזה משהו שכולם מסכימים איתו.
ישן 09-10-2008, 19:50
  rtasjugythh rtasjugythh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.10.08
איפה אמרתי שאני בעד המאגר?
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]כדי לצמצם את הרשימה..."

ברור לי החשש שהמידע מהמאגר הזה יגיע לידיים הלא-נכונות, ואני חולק אותו.
השאלות שצריכות להישאל הן:
  • מצד אחד - מה ניתן לעשות עם המידע הזה?
    לדוגמה, האם מישהו שיקבל דיסק עם פרטי המידע עלי, יוכל לייצר דגימות דם שלי ולשתול אותן? נשמע הזוי. האם הוא יוכל לזייף טביעות אצבע שלי במקומות שונים? את התשובה לשאלה הזו\ לדוגמה, אני לא יודע.
  • מצד שני - עד כמה זה יאפשר למשטרה לעשות את מה שהיא לא יכולה לעשות היום?
    הידע שיש לי על עבודת משטרה הוא צפייה בעשרות פרקים של חוק וסדר, אבל זה עדיין לא מאפשר לי לענות על השאלה הזו בעולם האמיתי. לך או לאחרים כאן יש את הידע הזה?
אם כל מה שיוכלו לעשות עם המידע הזה זה להתקשר היום ולנסות למכור לי דברים שלא מעניינים אותי (שזה בגדול מה שאפשר לעשות עם מספר הטלפון שלי, המידע ה"פרטי" שגלוי היום לכולם), מול היכולת של המשטרה לפתור פשעים, נשמע בסדר.

אתם יכולים להסביר בצורה רגועה מדוע המצב שונה?
ישן 09-10-2008, 19:59
  VCPA VCPA אינו מחובר  

כן, אני מוכן להסביר לך הכל בצורה רגועה
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "איפה אמרתי שאני בעד המאגר?"

קודם כל, זה אפשרי לזייף טביעת אצבע ולשתול אותה בכל מקום שתירצה.

באשר למה שאפשר לעשות עם מידע ביומטרי. בוא נתחיל מההגדרה של ביומטריה מויקיפדיה (אני ממליץ בחום לבקר גם בקישורים הנוספים שיש בטקסט):

ציטוט:
ביומטריה (מיוונית: ביו=חיים, מטריה=מדידה), או ביוסטטיסטיקה, היא תחום מדעי רחב העוסק בפיתוח וביישום של שיטות כמותיות וסטטיסטיות בפתרון בעיות הקשורות בביולוגיה. הביומטריה עוסקת בבעיות הקשורות ביצורים שונים (צמחים, בעלי חיים ובהם גם בני אדם) בתחומי מחקר ויישום שונים: חקלאות, אבולוציה, זיהוי וזיהוי פלילי, אקטואריה. בין תחומי המשנה של הביומטריה:

</p>

בעצם לפי ההגדרה אתה יכול להבין, שבאמצעות מידע ביומטרי ניתן לחקור על הגנטיקה של האדם, ניתן לחשב סטטיסטיקות של אדם לחלות במחלה מסויימת.
מה לדעתך חברת ביטוח חיים יכולה לעשות עם מידע כזה? חברת ביטוח יכולה בעצם לחשב סטטיסטיקה של לקוח פוטנציאלי לחלות במחלות כאלה ואחרות.
אחרי שיהיה להם את כל המידע הזה, הם בעצם יוכלו לתת ללקוח פוליסת ביטוח שלא כוללת מחלות פוטנציאליות לאותו לקוח.

האדם הפשוט לא יכול להרשות לעצמו לערוך מחקרים ביוסטטיים, שהרי הם יקרים מאוד.
לעומת זאת חברת ביטוח טובה תשמח להקים מעבדה שתחקור את המידע הביומטרי של כל לקוח פוטנציאלי שלהם. בזכות ההשקעה הכספית הזאת הם ירוויחו הון עתק בכך, שלא יצטרכו לשלם למבוטחים שיחלו בכל מיני מחלות שבכלל לא ציפו להן.

זה רק על קצה המזלג. אני מניח שאפשר לעשות עם המידע הזה יותר ממה שכתבתי. זה רק כדי להמחיש את עוצמת המילה ביומטריה.
ישן 09-10-2008, 20:18
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "לא קונה את זה. אתה מנסה לעבוד עלי?"

נתחיל מזה, שבעוד כמה שנים יקחו מימך גם DNA. גם ארה"ב התחילה "רק" עם טביעות אצבע לפני עשור. עכשיו שוטרים לוקחים בכוח דגימות דם מאנשים בצד הכביש (אתה עדיין חושב שהם לא ישיגו את ה-DNA שלך?)
דרך אגב, בארה"ב דגימות דם זה כבר פאסה. לאט לאט הם מיתקדמים לשבבי RF שזה הרבה יותר פולשני.

הינה, אתה בעצמך הבאת לנו את כל מה שמאגר ביומטרי יכול לכלול.

למשל לפי טון דיבור אפשר להבין שהאדם יכול לחלות בעוד שנה שנתיים בסרטן מיתרי הקול (בלי DNA ובלי כלום).
דע לך שכבר עכשיו חברות פרטיות כמו בנקים וחברות ביטוח מישתמשות בטכנולוגיה הזאת. כאשר אתה מיתקשר לבנק, הם משתמשים בטון הדיבור של הלקוח על מנת לזהות אותו. זה בדיעבד כדי למנוע התחזות, אבל אני יודע שהבנק עושה בזה שימושים אחרים- כאמור לעיל.
ישן 09-10-2008, 20:41
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "איפה הקישורים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי rtasjugythh

• שוטרים לוקחים דגימות דם בכפייה
  • שותלים באנשים שבבי RF
  • ניתן לזייף טביעות אצבע
  • ניתן לזייף רשתיות עין
ואגב, אשמח גם לראות קישורים לכך שניתן עפ"ק לבצע זיהוי מוקדם של סרטן שנים לפני ההתפרצות, ושזה אפשרי באיכות שמע של PSTN...

תגיד לי, אתה מנסה לעשות מימני צחוק?! אתה מציין דברים שלא אמרתי בכלל.

• לגבי שוטרים שלוקחים דגימות דם, אני אנסה למצוא לך הוכחות.
  • לא אמרתי ששותלים באנשים שבבי RF, אני רק אמרתי שהם מיתקדמים לעבר הטכנולוגיה הזאת. זה בכלל לא רחוק.
  • ראיתי סרטון ביוטיוב, וראו איך מזייפים טביעת אצבע. אני אנסה למצוא.
  • איפה אמרתי שניתן לזייף רשתית עין?
תעשה לי טובה, ואל תכניס לפי דברים שלא אמרתי מעולם. מתוך ארבעת הסעיפים אמרת שניים, שמעולם לא אמרתי.

אי אפשר לזהות היתפרצות של סרטן שנים לפני כן, אבל אפשר לעשות את זה בטווח הקצר, שהאדם הפשוט לא יכול לזהות באמצעות סימפטומים הניראים לעין.

כל מה שאתם רוצים זה רק קישורים, אבל אתם לא מבינים כלל אחד חשוב, שאני לא שואב את כל הידע שלי מהאינטרנט. גם את הידע, שאני שואב מהאינטרנט, איני שומר במועדפים.
אני בכל זאת אנסה למצוא לכם מקורות באינטרנט.
ישן 10-10-2008, 02:39
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "אז מאיפה?"

אוקיי, הצלחתי למצוא הוכחה לכך שבארה"ב לוקחים דגימת דם בכביש.
הם לא עושים את זה לגמרי בכפיה, אבל זה נעשה בכפיה חלקית. קרא אתה הקטע הבא:
ציטוט:
אעיר כי במדינת קליפורניה, ארה"ב נקבע , כי הנהג אשר לגביו קיים חשד סביר לנהיגה תחת השפעה (על פי אופן הנהיגה, או על פי מאפייני התנהגות) נעצר, הנהג מחויב להיבדק בדיקת דגימת דם, נשיפה או שתן. תוצאת הסירוב להיבדק היא שלילת רשיון הנהיגה על ידי משרד רישוי כלי רכב לתקופה של שנה.

הקטע נילקח מהאתר: מהאתר: http://www.robolo.co.il/7/03/05/14/Robolo_141839.asp

השוטר אפילו לא צריך לקבל אישור מגורם עליון כדי לקחת דגימת דם. הוא יכול לדרוש רק על סמך העובדה שהנהג היתנהג כמו שיכור. במידה והנהג יסרב, רישיונו ישלל.
מעניין אותי איך שוטרים קובעים שנהג מיתנהג כמו שיכור

במהלך החיפוש גיליתי משהו מעניין על ישראל. גם מדינתנו מנסה לחוקק חוקים דומים. רוצים לאפשר לשוטרים במדינה שלנו לקחת דגימת דם ממישהו שנחשד בנהיגה בשיכרות.
יותר מזה גיליתי שהיה ניסיון להקים מאגר DNA של כל אזרחי ישראל. אני מעולם לא שמעתי את זה עד, שחקרתי יותר לעומק.
הם ראו שהניסיון להקים מאגר DNA נכשל, אז הם החליטו לקחת כמה צעדים אחורה ולהקים מאגר ביומטרי, שמכיל נתונים שהם לכאורה פחות פולשניים מ-DNA.
כמה שנים לאחר שיוקם מאגר מידע ביומטרי, אני בטוח שיהיה ניסיון נוסף להקים מאגר DNA, כי לאחר מאגר ביומטרי תהיה לגטימציה להגדיל את המאגר בנתון ה-DNA.
מי שמיתעניין קצת יותר לעומק. החוק להקמת מאגר DNA הוצע בכנסת לראשונה בשנת 2004. נערכו דיונים במליאות למשך הרבה זמן (אני ראיתי שזה המשיך עד 2006. אני מניח שהגיעו יותר רחוק מזה, אבל לא הצלחתי להיכנס יותר לעומק... יש הרבה חומר לקריאה).
אתה עדיין חושב שהמדינה לא תשיג מאגר DNA לאומי? תשיג... ועוד איך תשיג. זה רק עניין של זמן, והפחדה של האוכלסיה (הנדסה חברתית)- "אם לא תביאו לנו להקים מאגר DNA, אז המשטרה לא תוכל ללכוד נהגים שיכורים בכביש, והקטל בכבישים ימשיך".
זה באמת מפחיד. הרי כל שנה נהרגים כ-500 אנשים בתאונות דרכים. אני לא אתפלא אם האזרחים יסכימו למאגר DNA, במידה והממשלה תבטיח שזה יעזור לצמצם את הקטל בכבישים.

בנוגע לזה שאפשר לזהות מחלות פוטנציאליות באמצעות נתונים אחרים במאגר הביומטרי- אני אשתדל למצוא גם לזה הוכחות. אני אנסה למצוא גם את ההוכחות שניתן לזייף טביעת אצבע, אבל אתה חייב להבין שאני צריך לנבור הרבה זמן באינטרנט כדי למצוא הוכחות (זה לא בא כל כך בקלות, כי הדברים האלה אף פעם לא נימצאים בתיקשורת המיינסטרימית. אפילו התוצאות בגוגל לא משחקות לטובתי).

נקודה למחשבה לכל אלה שקוראים את זה-
תיראו לאיזה מצב עגום הגענו. חובת ההוכחה נופלת עלי ועל כל אלה שמיתנגדים למאגר. אנחנו נאלצים לחפש הרבה זמן באינטרנט כדי להוכיח לכם דברים, ואז אתם באים וסותרים את דברינו בלי שום הוכחות.
זה אמור להיות הפוך. הרי זה, שתומך במאגר וטוען שהוא אכן יעיל ואין לו חסרונות שמהווים סיכון, צריך להוכיח שזה אכן כך.
ישן 11-10-2008, 19:42

מבקשים להצמיד את האצבע לאף וללכת לאורך קו ישר.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אוקיי, הצלחתי למצוא הוכחה לכך..."

מסתבר שאפשר לעבור בדיקת נשיפה במקום, ומשם אף אחד לא "יגנוב" את ה-DNA שלך.

הטענה לגבי זיהוי סרטן מיתרי קול לפי שמיעה נשארה באוויר בינתיים.

מהקישור למטה לא כל כך ברור לי מה עושים אחרי שלב ההדפסה, אבל גם אם נניח שזה אפשרי, מה אתה אומר לגבי זה שצה"ל לוקח דגימות דם, טביעות אצבע ורנטגן של הלסת בגיוס? אתה יודע מה יקרה אם זה ידלוף?!?!?!?!@?$!?#%
בהתחשב בזה שכל אדם מחויב לשרת בצה"ל, בעיקרון, מה כבר ההבדל הגדול? שעכשיו יהיו במאגר גם בנות דתיות וערבים?

ועוד עניין שאתה צריך להבין "אנחנו" לא באים וסותרים בלי הוכחות שום דבר. "אתם" הם אלה שטוענים טענות (המאגר מסוכן, אפשר לזייף, מזהים מחלות וכו') ולכן אתם צריכים להוכיח אותן.
אף אחד לא צריך להוכיח ש"אין סיכון" כי זה שקול לדרישה שלך תוכיח שאין לך אחות...
ישן 11-10-2008, 21:08
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי rtasjugythh שמתחילה ב "מבקשים להצמיד את האצבע לאף וללכת לאורך קו ישר."

ציטוט:
מסתבר שאפשר לעבור בדיקת נשיפה במקום, ומשם אף אחד לא "יגנוב" את ה-DNA שלך.

ברור שאפשר לעבור בדיקת נשיפה. בגלל זה אני לא מבין בשביל מה המשטרה צריכה לקחת דגימת דם.
הבעיה היא שאתה לא מחליט איזו בדיקה תעבור, אלא השוטר מחליט.
אם השוטר מחליט שבדיקת נשיפה לא מספיקה לו, אז הוא רשאי לכפות על הנהג גם לתת דגימת דם, והנהג לא יכול להיתנגד, כי לשוטר יש צו שחתום מראש ע"י שופט. אם הנהג יתנגד, אז רשיונו ישלל.
מדגימת דם אפשר לגנוב DNA- תסכים עם זה לפחות.
ציטוט:
הטענה לגבי זיהוי סרטן מיתרי קול לפי שמיעה נשארה באוויר בינתיים.

לא אמרתי שניתן לזהות סרטן לפי שמיעה, אלא לפי מידע ביומטרי של הקול (יש הבדל בין סתם שמיעה לבין מידע ביומטרי). אין פה רופאי אליל, ואי אפשר לזהות מחלות על ידי שמיעה, אלא באמצעות מידע ביומטרי.
אני מיצטער, עדיין לא מצאתי הוכחה לגבי זה שאפשר לזהות סרטן, אבל מצאתי משהו לא פחות מעניין, שנלקח מהאתר הבא: http://www.tasmc.org.il/medical_articles/2254.htm

ציטוט:

סוכרת בעין

מבין כל הבעיות שסוכרת עלולה לגרום, כגון פגיעה בכלי-הדם, באצבעות הרגליים, בכליות, בלב ובאברים נוספים, תיתכן גם פגיעה קשה ובלתי הפיכה ברשתית, שעשויה להוביל להתפתחות קטרקט, גלאוקומה , פגיעה בראיה או בקרקעית העין, כתוצאה מזליפה של נוזלים או דם לתוך העין. פירושה של הפגיעה היא טשטוש ועיוות של התמונה הנקלטת ברשתית ומועברת אל המוח, ובמצבים חמורים אף לעיוורון.היות ואין קשר בין איזון הסוכרת לבין האפשרות לפגיעה ברשתית, חשוב להקפיד על בדיקות עיניים סדירות.
לעיתים ניתן לטפל בעין סוכרתית על ידי תרופות בלבד, ולעיתים יש צורך בטיפולי לייזר על מנת להאט את הנזק הנגרם לרשתית.

לפי הקטע הזה, אנחנו בעצם מבינים, שבאמצעות סריקת הרשתית ניתן לראות סימנים המובילים לסוכרת או לזהות אדם חולה סוכרת.
תיראה מה אפשר לעשות עם סריקה של רשתית העין. אני בטוח שעם מידע ביומטרי אחר אפשר לעשות עוד הרבה דברים. פשוט אני לא יכול למצוא לך הוכחות להכל. אני מחפש לאט לאט, כי זה מתיש לחפש דברים כאלה (במיוחד כאשר אני נאלץ לקרוא טקסטים ארוכים ומשעממים).

אם תקרא את כל מה שכתוב באתר שקישרתי אליו, אתה תגלה דברים נוספים, שאפשר לעשות עם סריקה של העין.
ציטוט:
מהקישור למטה לא כל כך ברור לי מה עושים אחרי שלב ההדפסה.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
זה סירטון שמראה לך מישהו שמזייף טביעת אצבע ב-LIVE. אולי כאן זה יראה יותר ברור.
ציטוט:
אבל גם אם נניח שזה אפשרי, מה אתה אומר לגבי זה שצה"ל לוקח דגימות דם, טביעות אצבע ורנטגן של הלסת בגיוס? אתה יודע מה יקרה אם זה ידלוף?!?!?!?!@?$!?#%
בהתחשב בזה שכל אדם מחויב לשרת בצה"ל, בעיקרון, מה כבר ההבדל הגדול? שעכשיו יהיו במאגר גם בנות דתיות וערבים?

אני חושב שכבר שאלו את זה פה בעבר. צה"ל לוקח מחיילים את כל המידע הזה לצורך זיהוי גופות במצבים עגומים כמו שריפה, חלקי גוף מפוזרים וכו'.
בנוסף לזה, בצה"ל אתה לא אזרח, אלא רכוש. כן כן... פשוטו כמשמעו אתה רכוש של צה"ל.
אין לך זכויות אזרח, אלא כמה זכויות מטכ"ליות עלובות, שגם הן חסרות משמעות כי המפקד יכול לשלול אותן במצבים מסויימים.
בצבא לא רק לוקחים ממך מידע ביומטרי, אלא גם קובעים לך מתי תישן, מתי תאכל, כמה זמן תחרבן (7 דקות) ועוד הרבה דברים שאזרח רגיל לא חייב להישמע להן.
אנא מימך, אל תשווה צבא לאזרחות, כי חיילים אינם אזרחים והם אינם בני אדם. הם רכוש של צה"ל (ההגדרה הזאת לא ניתנה סתם. ההגדרה הזאת קיימת על מנת לפתור את צה"ל מהסברים משפטיים על כל פעולה שעושים עם חייל).
צה"ל זו מערכת עלובה, רקובה, ומנוונת (ויסלחו לי על זה כל אנשי הביטחון האיכותיים. אין כוונה לפגוע בכולם, אז אל תיתנפלו עלי).

אתה טועה כאשר אתה אומר שעכשיו יהיה גם מאגר של בנות דתיות וערבים, כי חוץ מהם יש עוד המון שלא מתגייסים. למעשה 50% מהמועמדים לגיוס לא מתגייסים. בנוסף לזה יש את כל העולים החדשים שהגיעו לארץ בגיל שלא עושים צבא, כלומר בצה"ל לא באמת יש מאגר גדול כמו שאתה חושב.
המדינה שואפת להקים מאגר ביומטרי לאומי שכולל את כל האוכלסיה (הם לא מיסתפקים בזה שהם שולטים רק בחלק מהעדר). הם רוצים גם להקים מאגר DNA לאומי שכולל את כל האזרחים.

ציטוט:
ועוד עניין שאתה צריך להבין "אנחנו" לא באים וסותרים בלי הוכחות שום דבר. "אתם" הם אלה שטוענים טענות (המאגר מסוכן, אפשר לזייף, מזהים מחלות וכו') ולכן אתם צריכים להוכיח אותן.
אף אחד לא צריך להוכיח ש"אין סיכון" כי זה שקול לדרישה שלך תוכיח שאין לך אחות...

כל מי שטוען שמאגר כזה חיוני, חובתו גם להוכיח שהוא חיוני.
צר לי לאכזב אותך, אבל אף אחד עדיין לא הוכיח לי שמאגר כזה אכן חיוני.
אני הוכחתי שלמאגר הזה יש חסרונות שלא מצדיקים את הקמתו בכל מחיר.
גם אם זה יעזור לתפוס כמה שודדי קיוסקים. זה עדיין לא מצדיק הקמת מאגר ביומטרי פולשני.
ישן 11-10-2008, 22:28
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.11.05
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "..."

ציטוט:
ברור שאפשר לעבור בדיקת נשיפה. בגלל זה אני לא מבין בשביל מה המשטרה צריכה לקחת דגימת דם.
אם השוטר מחליט שבדיקת נשיפה לא מספיקה לו, אז הוא רשאי לכפות על הנהג גם לתת דגימת דם, והנהג לא יכול להיתנגד, כי לשוטר יש צו שחתום מראש ע"י שופט. אם הנהג יתנגד, אז רשיונו ישלל.
מדגימת דם אפשר לגנוב DNA- תסכים עם זה לפחות

שמע, אתה חי בסוג של סרט.
בדיקת הנשיפה היא פחות מהימנה מבדיקת דם, מה שפועל בדרך כלל לטובת המשטרה.
די עם הבלבולי מוח של צווים חתומים משופט. אי הסכמה לבדיקות משמעה, כמו בארץ, כהודאה בנהיגה תחת השפעה, כך שלשוטר לא משנה אם תודה ואם לאו.
קרא כאן למידע נוסף בנושא.
האמת היא שאתה יכול לבחור מתוך בין 2 ל-3 בדיקות.
אי אפשר "לגנוב" DNA מהסיבה הפשוטה שהשוטר לא מצוייד במעבדת דם אלא במכשיר שכל מה שהוא פולט היא כמות האלכוהול בדם.

ציטוט:

כל מה שתמצא הוא עקיפה של קורא טביעות אצבע של מחשב נייד.
בלי להיכנס לאיך עובדת השיטה, הטכנולוגיה במחשבים ניידים היא מהנחותות שיש כיוון שאין שום מסד נתונים להשוות אליו אלא רק טביעת אצבע אחת.
בנוסף, קורא טביעות האצבע במחשב לא מסוגל לוודא שאכן מדובר ברקמה חיה.

ציטוט:
צר לי לאכזב אותך, אבל אף אחד עדיין לא הוכיח לי שמאגר כזה אכן חיוני.
גם אם זה יעזור לתפוס כמה שודדי קיוסקים. זה עדיין לא מצדיק הקמת מאגר ביומטרי פולשני.

אתה אולי מתעקש לא להבין. המערכת תתפוס רוצחים, אנסים ושודדים, ותמנע מכל חברי העולם התחתון לעקוף ביקורות גבולות עם דרכונים מזוייפים.
החסרונות שאתה מדבר עליהם מסתכמים בזליגת המאגר, שאני אומר לך שלא קרה וגם לא יקרה ואתה מתעקש לומר שקרו דברים מעולם בלי לתת דוגמא.

ישן 11-10-2008, 23:37
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE] ברור שאפשר לעבור..."

לא קרה?
תריץ חיפוש בגוגל למילה "רישומון".
'סתכל בשני הקישורים הראשונים שהוא מוצא.

אם זו לא דליפה, אני לא יודע דליפה מה היא.
אני גם לא כזה מתרגש מהדליפה של רישומון. אמנם הפרטים המלאים שלי רשומים שם, אבל אני יכול ביום אחד לעבור דירה לעדר, לשנות מספר טלפון, לשנות שם פרטי ושם משפחה, לפתוח חשבונות בנק חדשים, לסגור ת'ישנים, להחליף חברה סלולרית וכו'... אפילו מספר ת.ז אפשר להחליף עם אישור של משרד הפנים (אם צריך כמו למשל תוכנית להגנת עדים וכו').
אבל המידע הזה שמדובר פה הוא בלתי ניתן לשינוי. אתה לא יכול להחליף טביעת אצבע ואתה לא יכול להחליף DNA. אם המידע הזה זולג לרשת, הוא יהיה רלוונטי לגבי עד שאמות.

קפיש?

ישן 12-10-2008, 00:40
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אז אולי יש תוכנה אחרת שנקראת..."

מירשם, רישומון, חיפושון, הכל אותה גברת.
אם זה חוקי, אני לא יודע.
כמו שאמרתי, חברה שלי ועוד כמה אנשים שחיפשתי אינם מופיעים בתוכנה זו.

מה שבטוח הוא שלא מדובר במשהו של גוף ממשלתי, אני מקווה שעל זה אנחנו מסכימים.

ציטוט:
אם מידע כזה קיים ברשימה כלשהי, והיא נגישה לציבור, אתה באמת טוען שזה לא דלף מגוף ממשלתי כלשהו?

התוכנה לא מתאימה לשום פרופיל של מסד נתונים ממשלתי. הוא אינו מוצפן, בשום צורה, אין שום סימן מזהה המשייך אותה לגוף ממשלתי, נהפוך הוא, היא מבוססת על מסד נתונים של ACCESS ומראה התוכנה הכולל חובבני.

בשורה התחתונה באמת, המידע שיש במסד ההוא הוא מינורי ומסתכם לכדי ת.ז. שם ההורים, כתובת ומספר טלפון.
חבר בשלישות צבאית יכול לספק לך מידע מועיל יותר.

ציטוט:
האם יש גוף אזרחי שמחזיק בידיו בצורה חוקית רשימת של כל אזרחי המדינה בפירוט המופיע ב"מרשם" או "רישומון" או "שקר כלשהו"?

אפילו יותר גרוע, שער בנפשך מה מחזיקות חברות הסלולר, חברות האשראי, בזק, חברות הכבלים, חברות האינטרנט, והרשימה ארוכה.

כל אלו גופים אזרחים שביודעין סוחרים במידע שלך, אך אסור לבלבל גורמים אלו והנתונים אשר בידם עם גורמים ממשלתיים והנתונים שיש להם.

ישן 12-10-2008, 01:02
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "מירשם, רישומון, חיפושון, הכל..."

לא הזכרתי את הצבא בכוונה כי זה גוף ממשלתי.
חברות אזרחיות תחזיק במידע שאני אמסור להן בלבד, וגם אז אני אבחר לאיזו חברה למסור את המידע.
אגב, זה גם לא מחייב. אני יכול לקנות TALKMAN ושחברת הסלולר לא תדע מי מחזיק במספר שלו בכלל.
בנוגע לבנקים - אני לא מחוייב בהחזקת חשבון בנק. אני יכול לבחור לשים ת'כסף "מתחת למזרון" כפי שאמרו הגששים.
תיאורתית, אני לא חייב לתת דין וחשבון לאף חברה פרטית. אבל כשאני נולד, הפרטים המידיים שלי נרשמים במשרד ממשלתי ואין לי מה לעשות נגד זה. הם גם יתעדכנו לפחות כאשר אתגייס (כולל טביעות אצבעות) (וגם זה בתנאי שאני בסדר ולא בורח משירות צבאי).

ובכל מקרה, התוכן שמופץ בפועל באינטרנט היה צריך להגיע מאיפה-שהוא. אתה טוען שהמקור שלו הוא חברות פרטיות שסוחרות במידע? נשמע לי הרבה יותר סביר שמישהו הדליף את ה DB ויצק אותו לתוך הפלטפורמה הנוכחית מאשר שחברות פרטיות (כמו הוט / סלקום / פרטנר / פלאפון / קופות חולים / בזק [אם כי היא גוף ממשלתי אבל גם פרטי] / ספקי אינטרנט וכו') הצליבו מידע עם כל בסיסי הנתונים שלהם כדי ליצוק אותו לתוך הפלטפורמה הנוכחית.

יותר מזה, מופיעים שם אנשים מגיל מסויים ומעלה (כיאה לגרסה של אותה הפצה).
כשאני בדקתי את הגרסה שלי, היו את הפרטים שלי אבל לא פרטים של חבר שהיה קטן ממני ב 7 שנים. אני בטוח שהיום הפרטים שלו מעודכנים והם יופיעו.
מעניין שהגרסאות יודעות לעדכן את עצמן כל הזמן מגילאים מסויימים.

בנוגע לחברה שלך או חברים נוספים שלא מופיעים - אני לא יודע מה להגיד. זה גם לא מוכיח שום דבר. השאלה שלי היא כזו - מניין לך הבטחון שזה לא דלף ממשרד ממשלתי אלא ככל הנראה הפצה של סחר מידע בין חברות פרטיות?

ישן 12-10-2008, 01:12
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לא הזכרתי את הצבא בכוונה כי..."

כתבת הרבה דברים, חלקם נכונים מאוד.
ציטוט:
חברות אזרחיות תחזיק במידע שאני אמסור להן בלבד, וגם אז אני אבחר לאיזו חברה למסור את המידע.

אתה באמת יכול בתיאוריה להתחמק, האם אתה מכיר מישהו ללא חשבון בנק? ללא טלפון של בזק? ללא חשמל? ללא אינטרנט?

ציטוט:
לא הזכרתי את הצבא בכוונה כי זה גוף ממשלתי.

חשוב להבדיל בין דליפה של מידע ויכולת הצגת שאילתה (למשל ע"י גורם שתול) לבין זליגת מסד הנתונים כולו. בכוונה נתתי את דוגמת משתמש הקצה, כי רוב הסיכויים שפלוני מכיר ק. שלישות / שוטר / איש משרד ממשלתי כלשהו.
המשותף לכולם הוא שהם מוסמכים להציג שאילתות פרטיות ואין להם גישה לכל מאגר הנתונים אלא רק לשאילתה שהוצגה.

ציטוט:
ובכל מקרה, התוכן שמופץ בפועל באינטרנט היה צריך להגיע מאיפה-שהוא. אתה טוען שהמקור שלו הוא חברות פרטיות שסוחרות במידע? נשמע לי הרבה יותר סביר שמישהו הדליף את ה DB ויצק אותו לתוך הפלטפורמה הנוכחית מאשר שחברות פרטיות (כמו הוט / סלקום / פרטנר / פלאפון / קופות חולים / בזק [אם כי היא גוף ממשלתי אבל גם פרטי] / ספקי אינטרנט וכו') הצליבו מידע עם כל בסיסי הנתונים שלהם כדי ליצוק אותו לתוך הפלטפורמה הנוכחית.

ציטוט:
השאלה שלי היא כזו - מניין לך הבטחון שזה לא דלף ממשרד ממשלתי אלא ככל הנראה הפצה של סחר מידע בין חברות פרטיות?

לא זה מה שאמרתי.
אמרתי שמקור המסד ההוא בפנקס הבוחרים או במסד נתונים של מתפקדים אפשריים.
אני מניח זאת הן ממראה התוכנה הכולל, הן ממבנה ומפרטי מסד הנתונים עצמו וכן ממה שקראתי ברשת בעניין ה"רישומון"

הנתונים הדלים שמופיעים במאגר ההוא הם אלו שגורמים לי לחשוב שמדובר במשהו פרטי ולא ממשלתי.
נוסף על עובדת העדכון, מצביעה שמדובר כנראה במשהו פרטי שאם לא כן, ואכן היה מדובר בדליפה ממשלתית אני מניח שהיו מגלים את מקור הדליפה.

האם אני _יודע_ כי לא מדובר בדליפה ממוסד ממשלתי? לא.
אני מניח, באופן די מבוסס, כי מאגר מידע ממשלתי לא יתבסס על קובץ ACCESS.

עריכה:
חיפוש מעמיק יותר העלה:
ציטוט:
בהעדר פיקוח, ובהעדר סנקציות על המפלגות, התקליטור הזה הופך לנכס הכי חם בשוק: פעילי מפלגה מתנדבים, מפיצים את הפנקס מיידית, במהירות מסחררת, לרוב תמורת בצע כסף. הנתונים, אגב, תמיד מעודכנים: אם בעבר נמסר פנקס הבוחרים לידי המפלגות בכל ארבע שנים, בשנים האחרונות, כאשר בחירות נערכות כל שנתיים-שלוש - מתעדכנת תוכנת מירשם בתכיפות רבה יותר

ציטוט:
בכל מערכת בחירות מקבל כל מטה מפלגה ממשרד הפנים, על-פי נוהל חוקי, תקליטור עם פנקס הבוחרים, שאמור לסייע לו בשכנוע של אזרחי המדינה להצביע למפלגה.

אם כך, מסתבר כי מקור הנתונים הוא ממשרד הפנים, והדליפה היא מהמפלגות המקבלות על פי חוק את פנקס הבוחרים.

מקור

נערך לאחרונה ע"י Zed3 בתאריך 12-10-2008 בשעה 01:19.
ישן 12-10-2008, 01:21
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "כתבת הרבה דברים, חלקם נכונים..."

מצידי שיתבסס על קובץ EXCELL... אפשר ליצוק את זה מכל DB קיים ל access סתם כי זה פשוט.
אגב, דווקא בגלל שזה מבוסס ACCESS הייתי חושב שמדובר בגוף ממשלתי. מי עוד ישתמש בתוצר מיקרוסופטי מלבד גופים ממשלתיים?

עריכה: נו, אז באמת רק גופים ממשלתיים משתמשים בתוצרים מיקרוסופטיים

עריכה 2: בנוגע לחברות אזרחיות, כל מה שכתבת נכון, מלבד חשמל.
חברת החשמל היא בבעלות ממשלתית ולכן גם אם אני צורך חשמל, המידע שלי עדיין נשמר בגוף ממשלתי שמראש יודע עלי הכל (מהרגע שנולדתי).
אותו הכנ"ל גם בזק, אם כי אני מכיר הרבה מאוד משפחות ללא קו בזק כי יש להם סלולרי (שיכול בקלות להיות talkman).

נערך לאחרונה ע"י Narxx בתאריך 12-10-2008 בשעה 01:28.
ישן 12-10-2008, 01:33
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "מצידי שיתבסס על קובץ..."

העניין הוא עם ACCESS שהוא מתאים בול לתפקודים מיותרים כאלו, של מלל ומספרים.
הוא קל לעבודה כשמדובר בתכנות מהיר וחסר מחשבה כמו זה.

להבדיל, כאשר אנו מדברים על מסד ממשלתי "רשמי" מדובר תמיד בעמדות קצה.
הרי לא ייתכן שכל פעם שמישהו נוסף לרשימה ייעדכנו ידנית הכל נכון?

הדוגמא של הצבא או של המשטרה היא דוגמא רלוונטית לעניין, בה למשתמש המורשה יש גישה למסד המאפשרת לו שליפה לפי נתון ספציפי כמו למשל, מספר ת.ז, מספר אישי או מספר רכב (תלוי במסד).

גם כאן, שים לב, שיש פיקוח על אותו משתמש קצה, על מספר השאילתות שהוא מגיש ובהרבה מקרים יש מערב אחרי הנתונים אותו הוא שולף (אני יכול לספר לך על כמה מקרים בהם חיילים שלפו תיקים רפואיים של "סלבריטאים" ונתפסו)

מאגר כזה, בוא נניח, לא יהיה פחות שמור מהמאגרים הקיימים אלא נהפוך הוא, יהיה פחות נגיש כיוון שכל מה שעמדת הקצה (היינו שומר עם מוניטור) תראה היא תמונת האדם בהתבבסס על טביעת האצבע שהוגשה.

ישן 12-10-2008, 08:58
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "העניין הוא עם ACCESS שהוא..."

אני חושב שאתם לא מעודכנים. תוכנת הרישומון אינה תוכנה מעודכנת. יש כיום תוכנה אחרת, שמופצת ברשת והיא מכילה מידע על כ-9 מיליון אזרחים ותושבים, שכוללים גם את החיים וגם את המתים במדינת ישראל.
כל מי, שנולד בארץ או היגר לארץ משנת 2006 והלאה, לא יופיע במאגר, אבל אתה יכול להיות בטוח שתימצא שם את כל השאר (גם את חברה שלך, שלא הופיעה בתוכנת הרישומון).
התוכנה שאני מדבר עליה גם מכילה פרטים יותר מפורטים ממה, שיש בתוכנת הרישומון.

אני מסכים איתך שלא בהכרח מודבר בתוכנה ממשלתית, אבל עצם העובדה שהפרטים האלה הגיעו לרשת, כבר אומרת שהמידע שלנו לא שמור.

האחת מההודעות כתבת שמשרד הפנים מספק דיסק של מרשם האוכלסין לכל המפלגות על מנת, שהן יוכלו לקדם את מסע הבחירות שלהן.
תזכיר לי באיזה זכות משרד הפנים עושה דבר כזה?
עד כמה שידוע לי, יש חקיקה בנושא הזה. אני לא רוצה להיכנס לעומק, כי כרגע אני חייב לצאת. אולי אחרי זה אני אפרט, ואסביר למה אסור למשרד הפנים למסור פרטים חסויים על אזרחים לכל מיני מיפלגות, שהשם יודע מי הן.
ישן 12-10-2008, 18:30
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "חבר'ה אני מבקש להפסיק לדבר על..."

מיצטער, לא היתה כוונה להפיץ משהו לא חוקי, לכן הקפדתי לא להזכיר את שמה של התוכנה.
אני היתערבתי בדיון הזה כדי להוכיח ל-ZED, שמשרד הפנים (אותו משרד שיחזיק במאגר הביומטרי) אחראי להדלפה.
הוא לא יכול לטעון, שמעולם לא היתה דליפה של נתונים ממאגר ממשלתי ובאותה העת להגיד, שמשרד הפנים הוא זה שמסר למפלגות את הדיסק עם הפרטים האלה.
אלה פרטים חסויים שמשרד הפנים לא רשאי למסור לאף אחד, גם אם הפרטים האלה נימצאים במאגרים פתוחים (כמו 144). כמו כן, יש שם פרטים שרק מרשם אוכלסין רשמי יכול להשיג תוך זמן קצר כל כך.
אין סיכוי שמסד הנתונים של התוכנות האלה נוצר כתוצאה מהצלבת נתונים של כל מיני חברות פרטיות, כי זה אמור לקחת המון זמן.

ZED, שים לב שאתה בעצמך אמרת, שמשרד הפנים מוסר להם את הפרטים האלה. אף אדם לא רשאי לקבל את הפרטים האלה. מפלגות, שמועמדות לכנסת, אינן שונות מכל אזרח אחר, לכן גם הן לא רשאיות לקבל פרטים שלנו.
גם קראתי לא מזמן מאמר של עורכי דין, שמבינים עניין ולא יעזו לסכן את עצמם בתביעת הוצאת דיבה.
הם אמרו שמשרד הפנים יהיה אחראי על המאגר הביומטרי המוגן. והם הוסיפו שזה אותו משרד שאחראי לדליפה של התוכנה של מרשם האוכלסין שמופצת ברשת.

זאת הוכחה לך שכבר היתה דליפה של מאגר ממשלתי, וזה ממש לא משנה באיזה צורה הוא דלף.
אני לא טוען שהם משתמשים באותה התוכנה גם במשרד הפנים. אני מניח שהם דאגו להחליף תוכנה, אבל שמו את אותו מסד הנתונים (או לפחות את חלקו, שזה די והותר כדי להגיד שהודלף מידע חסוי).
אני לא יודע מי הדליף את זה, ואני לא יודע מי אחראי לזה באופן ישיר. העובדות מדברות בעד עצמן. התוכנה מכילה מסד נתונים שניתן להשיג רק במרשם האוכלסין של משרד הפנים תוך זמן קצר כל כך (כבר הסברתי שאי אפשר לאסוף כל כך הרבה מידע מדוייק על ידי הצלבת נתונים של חברות שונות בזמן כל כך קצר).

אנחנו יכולים להיתווכח עד מחר מה אפשר לעשות עם מידע ביומטרי... זה ממש לא משנה, כי אני לא אסכים שהמידע הביומטרי שלי יהיה באחריותו של משרד שאחראי לדליפה של נתונים אחרים שהיו בידיו.
הממשלה יכולה להבטיח לי עד מחר שהמאגר הביומטרי יהיה מוגן באופן מיוחד. יכול להיות שהם באמת מיתכוונים לזה, אבל אני בטוח שבמוקדם או במאוחר הוא יודלף לפחות בחלקו.
ישן 14-10-2008, 15:38
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "זה לא אותו דבר. אם יש חוק,..."

ציטוט:
זה לא אותו דבר.
אם יש חוק, שאומר שעל המפלגות לקבל את מסד הנתונים הזה אז הן צריכות לקבל אותו.
מה שאין זה סינון על המתנדבים ולכן קורה מה שקורה.

מעולם לא שמעתי על חוק, שאומר שעל המפלגות לקבל את מסד הנתונים הזה.
עד כמה שידוע לי, יש הרבה מפלגות קיקיוניות שמיתמודדות לכנסת. לחברי המפלגות האלה אין יתר זכויות אזרח.
אם איני רשאי לצפות במסד נתונים כזה, אז גם חברי מפלגה שמיתמודדת לכנסת אינם רשאים לצפות בזה.
זה לא מעניין אותי לאיזה מטרה הם צריכים את זה. בכל מצב אסור להם לקבל מידע כזה.
ציטוט:
כך או כך, כמו שאמרתי קודם המקרים אינם זהים.
כאן מדובר במסד נתונים פיזי שנגיש לכל, וכל אדם יכול להדליף אותו בניגוד למסד הנתונים הקיים היום, נאמר מאגר הרישום הפלילי אשר אינו זמין כמאגר אלא כשאילתה על פרט בודד בלבד.

מכאן נובעת הטעות שלך. לא מדובר במסד נתונים שנגיש לכל. כל הנתונים שנימצאים במרשם האוכלסין חסויים. משרד הפנים לא רשאי למסור את הנתונים האלה במלואם או בחלקם.
לך למשרד הפנים, ותישאל פרטים של מישהו. אני רוצה לראות עם תקבל מידע כלשהו.

אני חוזר ומדגיש, חברי מפלגה או מנהלי מסע בחירות אינם אזרחי על, ואין להם זכויות יתר, לכן הפרטים שבמרשם האוכלסין חסומים בפניהם בדיוק כמו, שהם חסומים בפני כל אזרח אחר.
ישן 12-10-2008, 00:24
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE] ברור שאפשר לעבור..."

ציטוט:
שמע, אתה חי בסוג של סרט.
בדיקת הנשיפה היא פחות מהימנה מבדיקת דם, מה שפועל בדרך כלל לטובת המשטרה.
די עם הבלבולי מוח של צווים חתומים משופט. אי הסכמה לבדיקות משמעה, כמו בארץ, כהודאה בנהיגה תחת השפעה, כך שלשוטר לא משנה אם תודה ואם לאו.
קרא כאן למידע נוסף בנושא.
האמת היא שאתה יכול לבחור מתוך בין 2 ל-3 בדיקות.
אי אפשר "לגנוב" DNA מהסיבה הפשוטה שהשוטר לא מצוייד במעבדת דם אלא במכשיר שכל מה שהוא פולט היא כמות האלכוהול בדם.

אני לא חי בסרט. החוקים שהם קובעים מעניינים לי את ה***.
כל הציטוטים שהבאתי הם מעט מאוד ממה שמצאתי. אני מצאתי המון חומר בנושא הזה ביומיים-שלושה האחרונים. קראתי שהשוטרים יכולים לשלוח את דגימות הדם למעבדה.
הם אומרים שהם לוקחים מדגימות הדם רק את המידע הרלוונטי לבדיקות סמים ואלכוהול ואחרי זה משמידים. אתה יכול לאכול את הלוקש הזה, אבל אני לא אוכל את זה. אני מניח שבמעבדה הם יכולים להוציא גם דגימת DNA.

איזה דוגמאות אתה רוצה שאני אביא לך?! אתה כל הזמן מבקש דוגמאות, אבל מיתעלם מהתשובות שאני מביא לך.
תחזור כמה הודעות אחורה, ותיקרא את המאמר שבכירים ממס הכנסה מכרו פרטי מס על אנשים.
שים לב שמדובר במשרד ממשלתי, שהבכירים (לא פקידים זוטרים) מכרו מידע על אזרחים.
עד כמה שידוע לי. המידע הזה נירכש בעיקר על ידי אנשי עסקים והעולם התחתון.
אתה עדיין צריך הוכחות לכך שהגורמים ממשלתיים סוחרים במידע שלנו.
אם הם מוכרים פרטי מס, למה שלא ימכרו מידע ביומטרי?
הרי הם עושים את זה בשביל בצע כסף. אני מניח שהם ישמחו למכור משהו כמו DNA, שערכו גבוה מפרטי מס.
ציטוט:
כל מה שתמצא הוא עקיפה של קורא טביעות אצבע של מחשב נייד.
בלי להיכנס לאיך עובדת השיטה, הטכנולוגיה במחשבים ניידים היא מהנחותות שיש כיוון שאין שום מסד נתונים להשוות אליו אלא רק טביעת אצבע אחת.
בנוסף, קורא טביעות האצבע במחשב לא מסוגל לוודא שאכן מדובר ברקמה חיה.

אני משער שעם הזמן יצליחו לגרום לטכנולוגיות מיתקדמות לחשוב שמדובר בריקמה חיה.
עצם העובדה שאפשר לעבוד על מחשב, מספיקה לי.
חוץ מזה, מי מבטיח לי שבמשרדי ממשלה יהיו טכנולוגיות יותר מיתקדמות?! גם אם הם מבטיחים, אני עדיין לא מאמין! ממתי מישהו מאמין להם?!
אתה יותר מדי סומך על הממשלה שלך, וזה מה שעצוב בכל זה.
ציטוט:
אתה אולי מתעקש לא להבין. המערכת תתפוס רוצחים, אנסים ושודדים, ותמנע מכל חברי העולם התחתון לעקוף ביקורות גבולות עם דרכונים מזוייפים.
החסרונות שאתה מדבר עליהם מסתכמים בזליגת המאגר, שאני אומר לך שלא קרה וגם לא יקרה ואתה מתעקש לומר שקרו דברים מעולם בלי לתת דוגמא.

אני מניח שגם את זה הם לא יצליחו לעשות.
כבר עכשיו יש למשטרה מאגרים עצומים של הפרטים האלה, וזה עדיין לא מספיק להם לתפוס כאלה, שמוכרים למשטרה.
הם לא יתפסו גם כשיהיה מאגר של כל האזרחים.
ישן 12-10-2008, 00:52
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 62 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]שמע, אתה חי בסוג של..."

ציטוט:
אני לא חי בסרט. החוקים שהם קובעים מעניינים לי את ה***.

אני לא יודע איך להגיב למשפט כזה.

ציטוט:
כל הציטוטים שהבאתי הם מעט מאוד ממה שמצאתי. אני מצאתי המון חומר בנושא הזה ביומיים-שלושה האחרונים. קראתי שהשוטרים יכולים לשלוח את דגימות הדם למעבדה.
הם אומרים שהם לוקחים מדגימות הדם רק את המידע הרלוונטי לבדיקות סמים ואלכוהול ואחרי זה משמידים. אתה יכול לאכול את הלוקש הזה, אבל אני לא אוכל את זה. אני מניח שבמעבדה הם יכולים להוציא גם דגימת DNA.

נתתי לך קישור, קראת אותו? מדובר על אתר שנותן ייעוץ משפטי, האמן לי שהם לא לטובת המשטרה בשום מובן.
מה אתה לא מבין בזה שאין שום מעבדה? יש מכשיר, פשוט מאוד, והוא קובע במקום אם אתה שיכור או לא. כמו בדיקת המוגלובין כשתורמים דם.

ציטוט:
איזה דוגמאות אתה רוצה שאני אביא לך?! אתה כל הזמן מבקש דוגמאות, אבל מיתעלם מהתשובות שאני מביא לך.

אתה אמרת, ולא אני, שקיימים מספר מאגרים ממשלתיים שהודלפו, ואני ביקשתי דוגמא אחת כי לא ציינת
ציטוט:
תחזור כמה הודעות אחורה, ותיקרא את המאמר שבכירים ממס הכנסה מכרו פרטי מס על אנשים.
שים לב שמדובר במשרד ממשלתי, שהבכירים (לא פקידים זוטרים) מכרו מידע על אזרחים.
עד כמה שידוע לי. המידע הזה נירכש בעיקר על ידי אנשי עסקים והעולם התחתון.

חזרתי כמה הודעות ואף חיפשתי את הביטוי 'מס הכנסה' באשכול ולא מצאתי שום דבר.

ציטוט:
אני משער שעם הזמן יצליחו לגרום לטכנולוגיות מיתקדמות לחשוב שמדובר בריקמה חיה.
עצם העובדה שאפשר לעבוד על מחשב, מספיקה לי.

אתה טועה ובגדול. קרא קצת על איך עובדות המערכות האלו (לפחות המידע שתמצא בעניין) במקום לצפות בקטעי וידאו בהם עקפו את מערכת כאילו טביעת האצבע של מחשב נייד.

ציטוט:
חוץ מזה, מי מבטיח לי שבמשרדי ממשלה יהיו טכנולוגיות יותר מיתקדמות?! גם אם הם מבטיחים, אני עדיין לא מאמין! ממתי מישהו מאמין להם?!

תגיד, פעם ראית סורק כף יד? או סורק רשתית?
המקום היחיד בו ראיתי דבר שכזה היה הרבה אחרי שומרים חמושים וזיהוי לפי תעודת עובד, כי שאדם מן הרחוב עם טביעת אצבע מזוייפת לא יוכל להגיע אפילו 500 מטר מהדלת

מי מבטיח שבמשרד ממשלתי תהיה אבטחה כבדה יותר מהמחשב הנייד שלי? גם לזה אני לא ממש יודע מה לענות לך.

ציטוט:
אתה יותר מדי סומך על הממשלה שלך, וזה מה שעצוב בכל זה.

מה שעצוב שאתה עונה בצורה ילדותית עם הרבה סימני קריאה ושאלה.
"מי מבטיח לי שבמשרדי ממשלה יהיו טכנולוגיות יותר מיתקדמות?! " אתה זה שטען שמשתמשים בטכנולוגיות חיזריות לא?

ציטוט:
אני מניח שגם את זה הם לא יצליחו לעשות.
כבר עכשיו יש למשטרה מאגרים עצומים של הפרטים האלה, וזה עדיין לא מספיק להם לתפוס כאלה, שמוכרים למשטרה.
הם לא יתפסו גם כשיהיה מאגר של כל האזרחים.

התירוצים של המשטרה לא מעניינים אותי. כשמבוקש כזה יגיע למקום בו יניח את כף ידו הוא ייעצר במקום.
אני עדיין מנסה לקבל הסבר לחסרונות של מאגר שכזה.

נערך לאחרונה ע"י Zed3 בתאריך 12-10-2008 בשעה 00:55.
ישן 12-10-2008, 08:50
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE]אני לא חי בסרט. החוקים..."

טוב, אני לא רוצה להיתווכח איתך לאורך זמן, כי אני קצר בזמן כרגע. בנוסף לזה, אין לי כוח לצטט את כל החלקים מהתגובה כדי לענות על כל דבר בפרט.

סוחרים במידע שלנו- ואנחנו שותקים זאת בערך הפעם השלישית שאני מביא באשכול הזה או באשכול הקודם את המאמר שעוסק סחר במידע. מוזכרים שם בכירים במס הכנסה שסחרו במידע ונילכדו.
כותב המאמר בדיוק מדבר על מערכות אבטחת המידע העלובות במשרדים ממשלתיים (זאת הסיבה שביגללה אמרתי, שאני לא סומך עליהם מספיק).
היה לי כבר ויכוח עם מישהו באשכול הזה, ואני לא ורצה לפתוח עוד פעם בויכוח האם המערכות בשוק הפרטי הן אכן יעילות.
העובדה אומרת שבשוק הפרטי מישתמשים במערכות אבטחת מידע יותר מיתקדמות ממה, שמשתמשים במשרדי ממשלה (בדיוק בגלל זה אני לא סומך שבמשרדי ממשלה האבטחה באמת תהיה גבוהה).
ציטוט:
תגיד, פעם ראית סורק כף יד? או סורק רשתית?
המקום היחיד בו ראיתי דבר שכזה היה הרבה אחרי שומרים חמושים וזיהוי לפי תעודת עובד, כי שאדם מן הרחוב עם טביעת אצבע מזוייפת לא יוכל להגיע אפילו 500 מטר מהדלת

אני מסכים איתך בזה, ואני בטוח שלא ירמו סורקים כאלה כמו שרימו את המערכת של המחשב.
העניין הוא שאם אנחנו מקימים מאגר מידע ביומטרי סימן, שאנחנו שואפים להקמת מערכות סריקה שבודקות זהות בכל מיני מקומות (נמל תעופה למשל- הרי אמרת שככה נוכל למנוע כניסה/יציאה מהארץ של עבריינים). זאת אומרת, שלהרבה גורמים תהיה גישה למאגרים האלה.
מספיקה לי העובדה שמס הכנסה ישתמשו במאגרים הללו, וזה כבר מפחיד אותי (לא הצליחו למנוע מהם למכור מידע על אנשים, ולא יצליחו למנוע מהם גם למכור מידע ביומטרי).
ציטוט:
מה שעצוב שאתה עונה בצורה ילדותית עם הרבה סימני קריאה ושאלה.
"מי מבטיח לי שבמשרדי ממשלה יהיו טכנולוגיות יותר מיתקדמות?! " אתה זה שטען שמשתמשים בטכנולוגיות חיזריות לא?

הם מישתמשים בטכנולוגיות מיתקדמות רק כדי לספק את הצרכים שלהם. כאשר צריך לספק את הצרכים שלנו (כמו שמירת פרטי המס שלנו באבטחה גבוהה), הם לא מישתמשים במטכנולוגיות מיתקדמות.
אתה בעצמך מיתנהג עכשיו בצורה ילדותית- "טכנולוגיות חייזריות". איפה אמרתי משהו כזה שאפילו רומז לזה. כל הטכנולוגיות דיברתי עליהן, הן טכנולוגיות פשוטות שקיימות במרפאות שמיתעסקות בעיבוד נתונים של מידע ביומטרי.

אני יודע שזה מיצטייר כמו משהו דרקוני, אבל לא כך הדבר.
אתה יודע מה באמת הכי מפריע לי בכל הצעת החוק הזאת. למעשה מאיימים עלי בתקופת מאסר של שנה אם אני אסרב למסור את המידע הזה?
ממתי במדינה דמוקרטית מותר לאיים על אדם שימסור מידע על גופו.

מה אתה אומר בעצם על הצעת החוק, שעלתה ב-2004 במטרה להקים מאגר DNA לאומי? זה כמעט יצא לפועל.
גם שם הם היו מאיימים עלי במאסר של שנה אם היתי מסרב למסור את המידע הזה?
בפעם האחרונה שקראתי את החוק להגנת הפרטיות, ראיתי שזה בלתי אפשרי לעשות דבר כזה.
אדם זכאי/חף מפשע לא ראוי, שישללו פרטיות מסוג כזה ללא הסכמה מפורשת.
ברגע שאני אהפוך לפושע, אני כניראה אמסור את הפרטים האלה, כי לפושעים מותר לשלול חלק מהזכויות (במידה מוגבלת כמובן).
אני לא מיתכוון להידרדר לפשע ב-100 השנים הקרובות לפחות, לכן אני לא מדמיין מצב שאני צריך למסור מידע כל כך אישי עלי.

רק המחשבה, שלמשטרה תהיה גישה למאגרים כאלה, מעלה בי חלחלה. המשטרה זה גוף מושחת, ואני לא אתפלא אם מידע כזה ידלוף החוצה.
ישן 12-10-2008, 09:35
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 64 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "טוב, אני לא רוצה להיתווכח..."

ציטוט:
סוחרים במידע שלנו- ואנחנו שותקים זאת בערך הפעם השלישית שאני מביא באשכול הזה או באשכול הקודם את המאמר שעוסק סחר במידע. מוזכרים שם בכירים במס הכנסה שסחרו במידע ונילכדו.
.

קראתי את הכתבה, ויותר מזה, קראתי את הכתבה שעוסקת במקרה שציינת.
ומה? לא מדובר בזליגת מאגר כמו שטענת אלא מקרים נקודתיים.
היינו, נקודות הקצה שציינתי.

ציטוט:
כותב המאמר בדיוק מדבר על מערכות אבטחת המידע העלובות במשרדים ממשלתיים (זאת הסיבה שביגללה אמרתי, שאני לא סומך עליהם מספיק)

לא מצאתי שום אזכור למערכות האבטחה העלובות. נהפוך הוא, בזכות אותן מערכות תפסו את כל המעורבים.

ציטוט:
זאת אומרת, שלהרבה גורמים תהיה גישה למאגרים האלה.

שמע, אני אכתוב זאת בפעם הרביעית. מדובר בעמדות קצה.
עמדת קצה היא עמדה בה אתה מניח את היד שלך ושומר מזהה כי יש התאמה בין התמונה שבמאגר לבינך. זהו.
השומר לא יכול להוציא או להכניס אינפורמציה רק לוודא שאתה זה אכן אתה.
הנגישות למידע רק תפחת. לא תגדל.

ציטוט:
. למעשה מאיימים עלי בתקופת מאסר של שנה אם אני אסרב למסור את המידע הזה?
ממתי במדינה דמוקרטית מותר לאיים על אדם שימסור מידע על גופו.

מאז ומתמיד.
ראה ערך בדיקות הנשיפה הנהוגות בארץ.

ציטוט:
בפעם האחרונה שקראתי את החוק להגנת הפרטיות, ראיתי שזה בלתי אפשרי לעשות דבר כזה.
אדם זכאי/חף מפשע לא ראוי, שישללו פרטיות מסוג כזה ללא הסכמה מפורשת.

אנחנו כנראה רואים דברים בצורה שונה.
אמור לי, נאמר ושוטר סיור יעצור אותך כאשר אתה נוהג, ויבקש לראות רשיון, האם תסרב בתואנה כי לא ביצעת עברה?
נניח והוא רוצה לבצע בדיקת נשימה אקראית, האם גם אז תסרב בתואנה כי לא שתית?

נקודת המוצא בשני המקרים הללו היא כי אדם ישר אין לו מה להסתיר, ולכן, אם תסרב לאחת משתי הדרישות הללו אתה אוטומטית נחשד בביצוע שתי העבירות, והרי איך אפשר אחרת?

בהנחה שאתה מסרב לבדיקות, איך יוכיחו כי נהגת תחת השפעת אלכוהול?

במדינה דמוקרטית יש קו דק בין זכויותיך כאזרח לבין שמירת החוק.
מה לעשות ופורעי חוק מנצלים בדיוק את אותם תחומים אפורים לטובתם? זו עובדה.

עד עכשיו כל אשר מנית כנגד אותו מאגר היא העובדה שהוא יהפוך לנחלת הכלל, וגם את זה אתה לא יכול להוכיח.

הטיעון השני שלך הוא שאתה בתור אזרח חף מפשע לא אמור למסור אינפורמציה. אני חושב אחרת, מנקודת המבט שלי, אדם שלא מוכן למסור פרטים כאלו אוטומטית צריך להיחשד בביצוע עבירה.

אתה לא תופס כמה תיקים ייפתרו במכה אחת כאשר יהיה מאגר כזה.
אנשים חפים מפשע ישוחררו כאשר יתפסו את האשם האמיתי.

ישן 12-10-2008, 17:48
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "..."

ציטוט:
אנחנו כנראה רואים דברים בצורה שונה.

צודק. אנחנו התפיסה שלנו שונה לגמרי, ואני רואה זאת לפי התגובות שלך. לא משנה מה אני אוכיח לך, ומה אתה תוכיח לי.
אין בינינו צודק או טועה. אנחנו פשוט חושבים בצורה שונה- אתה לא רואה שום דבר פסול בזה שהממשלה מחזיקה במאגרים ביומטריים או מאגרי DNA. לעומתך, אצלי זה לא יכול לעבור על סדר היום בלשון המעטה.
אני אמנע מויכוחים איתך, כי לעולם לא נגיע להסכמה.
ציטוט:
אמור לי, נאמר ושוטר סיור יעצור אותך כאשר אתה נוהג, ויבקש לראות רשיון, האם תסרב בתואנה כי לא ביצעת עברה?
נניח והוא רוצה לבצע בדיקת נשימה אקראית, האם גם אז תסרב בתואנה כי לא שתית?

ובכל זאת אני אענה לך רק על החלק הזה, כי זה נשמע כאילו יצרתי דימוי מעוות מידי של הדמות שלי בתור אדם ביומיום.

לא, אני לא אסרב להראות רישיון מכיוון, שזאת תעודה עם נתונים כתובים ולא נתונים ביולוגיים.
אני לא אסרב לבצע בדיקת נשימה, כי בדיקת נשימה לא שקולה לדגימת דם שלוקחים מימני מבחינתי.
בכל מקרה, אני חושב שאדם רשאי לסרב לבדיקת נשיפה, כי מבחינה הגיונית (בתפיסה של בן אדם חופשי) אף אחד לא יכול להכריח אדם לעשות בדיקה כזאת. זה משהו שאני אעשה מרצוני החופשי, כי זה לא עד כדי כך מפריע לי.
כשאני אהיה חשוד ברצח/אונס/שוד או משהו בסגנון, אז אני כבר לא אוכל להתלונן שהמשטרה דורשת מימני דגימת דם או טביעת אצבע. את מבין מה אני מיתכוון?

אני לא מבין איך אתה יכול להשוות בדיקת רישיון לבדיקה גופנית כמו בדיקת רקמות בחלל הפה, בדיקת דם, טביעת אצבע וכו'.
הרי רישיון זה משהו שנוצר במיוחד לבדיקות של נהגים. גם תעודת זהות רגילה (בלי מידע ביומטרי) נוצרה במיוחד לזיהוי אזרחים.
לעומת זאת, הגוף שלי נוצר למטרות שונות לגמרי...
ישן 12-10-2008, 18:22
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]אנחנו כנראה רואים..."

ציטוט:
אני אמנע מויכוחים איתך, כי לעולם לא נגיע להסכמה.

אני לא רואה את הדברים כמוך. אני קורא כמעט כל לינק ומאמר שמצורפים כאן ומחכים, גם אם זה לא משנה את דעתי בנושא.
הרי כל מהות הפורום היא להציג דעות שונות. לא היה מעניין אם היית כותב הודעה ותחתיה שרשורים של הסכמה, נכון?

ציטוט:
כשאני אהיה חשוד ברצח/אונס/שוד או משהו בסגנון, אז אני כבר לא אוכל להתלונן שהמשטרה דורשת מימני דגימת דם או טביעת אצבע. את מבין מה אני מיתכוון?

לא ממש מבין.
יש כאן פרדוקס מן היסוד, ולכן שאלתי האם היית מסרב לבדיקות.
אתה צריך לנסות ולראות דברים מהזוית השניה, לא של האדם שומר החוק.
אם כולנו היינו שומרי חוק לא היה צורך במשטרה.
אבל לא כך הוא המצב.
בתיאוריה זכותך לסרב לכל דבר, גם להצגת רשיון.
מנקודת מבט האדם התמים, הוא לא ביצע שום עבירה ואין לו שום סיבה להתעכב.
בוא נניח ושוטר עוצר נהג בצד. השוטר אמור להתרשם ממצב הנהג ולפי כך לבקש ממנו בדיקת נשיפה.
בפועל, אני מניח שכולם עוברים את הבדיקה (אני נעצרתי לבדיקה שגרתית וביצעתי את הבדיקה).

ציטוט:
אני לא מבין איך אתה יכול להשוות בדיקת רישיון לבדיקה גופנית כמו בדיקת רקמות בחלל הפה, בדיקת דם, טביעת אצבע וכו'.

אני מנסה להבין מה מפריע לך יותר, מידע חופשי עליך או לקיחת דגימות ביולוגיות.
העניין הוא, ששנינו לא יודעים מה מופיע במסוף המשטרה כאשר השוטר בודק את הרשיון שלך.
ההנחה היא שהמידע הנוסף היחיד שיראה השוטר (ואני בספק) בעזרת המאגר היא טביעת האצבע.
מה השתנה? כלום. אותה כמות אינפורמציה חשופה באותה מידה שהיתה קודם.
ההבדל? לא יהיו זיופי תעודות זהות, זיופי רשיונות, נהגים ללא רשיון או עם עבירות קודמות ייעצרו במקום. וכל זה רק מבדיקות אקראיות של המשטרה.

ציטוט:
אתה לא רואה שום דבר פסול בזה שהממשלה מחזיקה במאגרים ביומטריים או מאגרי DNA.

אני חושב שהחסרונות לדבר הם מינוריים, ולא שונים במאום ממה שיש עכשיו.
נהפוך הוא, אני חושב שהנגישות למידע רק תקטן.

ישן 12-10-2008, 19:03
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "[QUOTE]אני אמנע מויכוחים..."

ציטוט:
לא ממש מבין.
יש כאן פרדוקס מן היסוד, ולכן שאלתי האם היית מסרב לבדיקות.
אתה צריך לנסות ולראות דברים מהזוית השניה, לא של האדם שומר החוק.
אם כולנו היינו שומרי חוק לא היה צורך במשטרה.
אבל לא כך הוא המצב.
בתיאוריה זכותך לסרב לכל דבר, גם להצגת רשיון.
מנקודת מבט האדם התמים, הוא לא ביצע שום עבירה ואין לו שום סיבה להתעכב.
בוא נניח ושוטר עוצר נהג בצד. השוטר אמור להתרשם ממצב הנהג ולפי כך לבקש ממנו בדיקת נשיפה.
בפועל, אני מניח שכולם עוברים את הבדיקה (אני נעצרתי לבדיקה שגרתית וביצעתי את הבדיקה).

כבר אמרתי לך שאין לי בעיה לעבור בדיקת נשיפה, אך לדעתי לכל אחד יש את הזכות לסרב.
במקרה שנהג מסרב, הוא יוכרז כחשוד בנהיגה בשיכרות ויקחו אותו לחקירה בתחנה. אולם אף אחד לא יכול לטעון שנהג אכן שיכור רק משום, שסירב לבצע בדיקת נשיפה.
זאת התפיסה שלי.

תיתפלא, אבל באחת הכתבות שקראתי, רק אחוזים בודדים עברו בדיקת שיכרות בנהיגה. אני חושב שהאחוזים נעים בין 5-10%, אולי אפילו פחות- אל תיתפוס אותי במילה. במדינות יותר מיתקדמות יש פריסה גדולה יותר של המשטרה, והם הספיקו לבצע בדיקת שיכרות ל-50% מהנהגים. תאונות הדרכים במדינות כאלה שואפות לאפס, וזה בזכות ההשקעה במשטרה.
זאת התפיסה גם של אנשי מקצוע רבים. במקום להקים כל מיני מאגרי DNA ומאגרים ביומטריים, רצוי להשקיע את הכסף הזה במשטרה שתיתפרס בשטח רב יותר, ואז אחוזי העבריינות בכביש ואחוזי העבריינות בכלל יפחתו בהרבה.
עובדה שמדינות אחרות מצליחות יפה מאוד בלי מאגר ביומטרי.
ציטוט:
אני מנסה להבין מה מפריע לך יותר, מידע חופשי עליך או לקיחת דגימות ביולוגיות.

גם וגם.
ציטוט:
העניין הוא, ששנינו לא יודעים מה מופיע במסוף המשטרה כאשר השוטר בודק את הרשיון שלך.
ההנחה היא שהמידע הנוסף היחיד שיראה השוטר (ואני בספק) בעזרת המאגר היא טביעת האצבע.
מה השתנה? כלום. אותה כמות אינפורמציה חשופה באותה מידה שהיתה קודם.
ההבדל? לא יהיו זיופי תעודות זהות, זיופי רשיונות, נהגים ללא רשיון או עם עבירות קודמות ייעצרו במקום. וכל זה רק מבדיקות אקראיות של המשטרה.

האמת היא שאני לא יודע אם צריך למסור טביעת אצבע כשעושים רישיון, כי לא עשיתי עדיין. בנוסף לזה, אף אחד מהאנשים שאני מכיר, לא אמר שהוא מסר טביעת אצבע.
אני בטוח שבמסוף המשטרה טביעת האצבע שלי לא מופיעה. למה שתופיע שם?
חוץ מזה, בנוסף לטביעת האצבע, יופיעו גם תווי פנים.
אני מאמין שעם הזמן הם יתחילו לדרוש נתונים ביומטריים נוספים.
ציטוט:
אני חושב שהחסרונות לדבר הם מינוריים, ולא שונים במאום ממה שיש עכשיו.
נהפוך הוא, אני חושב שהנגישות למידע רק תקטן.

קראתי מאמר שמסקר יתרונות וחסרונות של זה. גם הוא נכתב ע&quot;י עורך דין.
לפי מה שהוא אמר. דווקא החסרונות גדולים. לעומת זאת, היתרונות לא בהכרח גוברים על החסרונות. במידה מסויימת היתרונות הם רק בתאוריה- בעיקרון זאת רק השערה.

חיסרון נוסף שהוא מאוד חשוב מבחינתי. אני כתבתי את זה בהודעה אחרת שקשורה לתוכנות מרשם האוכלסין שמופצות ברשת.
כבר אמרו שמשרד הפנים אחראי להדלפה. כפי שהבנתי, המאגר הביומטרי יהיה באחריותו של משרד הפנים.
ישן 14-10-2008, 05:17
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 70 שנכתבה על ידי Zed3 שמתחילה ב "בספק רב מאוד. למיטב ידיעתי,..."

ציטוט:
כפי שציינתי למעלה, הדבר ממש אינו הכרחי, ומבחינת השוטר סירוב לבדיקות כמוהו כהודאה.

זו פסיכולוגיה של עבדים. לימדו אותך לחשוב ככה, לכן אתה חושב כך.
איך אתה אמור לדעת, שנהג סירב לעשות בדיקת נשיפה כי הוא אכן שיכור?
יכולות להיות אלף סיבות לסירוב לעשות בדיקת נשיפה. לא אני ולא אתה יכולים להעלות על הדעת מה הסיבה של אותו אדם. כמו כן, לאף שוטר אין את הסמכות לקבוע מדוע הנהג סירב להיבדק, במיוחד כאשר מדובר בשוטר שסיים תיכון בקושי רב, והיתקבל לעבודה למשטרה רק בזכות תעודת הלוחם שקיבל בסוף השירות הצבאי.
השוטר חושב שהנהג שיכור?! אוקיי, שיעקב אותו או יקח אותו לחקירה בתחנה (ככה לפחות ימנע מימנו לנהוג בגלל החשד שהוא שיכור).

כל אדם חף מפשע עד שיוכח אחרת
(משפט שאוהבים להישתמש בו, והוא נכון מאוד).
להאשים אדם בעבריינות ספציפית על סמך ראיות נסיבתיות זה לא מקצועי.
הרי זה כמו להרשיע על רצח מישהו שיש לו דם על החולצה. לא, אדם כזה לא יורשע, אלא אם כן זה יוכח באופן חד משמעי.
אותו הדבר עם נהג שסירב לעשות בדיקת אלכוהול- הוא רק חשוד בנהיגה בשכרות עד, שיוכח באופן חד משמעי שהוא אכן נהג בשיכרות.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 14-10-2008 בשעה 05:27.
ישן 14-10-2008, 12:28
צלמית המשתמש של Zed3
  Zed3 Zed3 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "[QUOTE]כפי שציינתי למעלה,..."

ציטוט:
זו פסיכולוגיה של עבדים. לימדו אותך לחשוב ככה, לכן אתה חושב כך.
איך אתה אמור לדעת, שנהג סירב לעשות בדיקת נשיפה כי הוא אכן שיכור?

אתה מדקלם מנטרות ריקות מתוכן.
כתבת שאין לך רשיון, והאמן לי שאם היה לך, היית מבין יותר על מה אתה מדבר.

ציטוט:
רבים הם הנהגים אשר חוששים שמא בדיקת השכרות תמצא שהם אכן שיכורים, ולכן הם מסרבים לבצע בדיקת שכרות. כאמור, קיימים 3 בדיקות שכרות, אשר הנהגים "חכמים", מוצאים תירוצים שונים ומשונים, על-מנת להתחמק מביצוען. לדוגמא: רבים טוענים שהם מפחדים מזריקות, ולכן מסרבים לבצע בדיקת דם. אחרים אינם נושפים בבדיקת הנשיפה, באורח נורמלי, דבר המכשיל את ביצוע הבדיקה. על ציבור הנהגים לדעת, שבעצם הסירוב הם לא משיגים דבר - נהפוך הוא. ראשית, ניתן להוכיח נהיגה בשכרות גם ללא הבדיקה המדעית, וזאת על סמך התרשמותו של השוטר מדרך התנהגותו של הנהג. שנית, העונש העומד בגין ביצוע העבירה של סירוב להיבדק הוא זהה לעונש העומד בגין נהיגה בשכרות, ולכן אפילו אם נהג מתחכם, ומנסה להימנע מהרשעה בעבירה של נהיגה בשכרות, עדיין הוא מביא במו ידי, להרשעתו בעבירה לא פחות חמורה, הלא היא עבירה של סירוב להיבדק בבדיקת שכרות.י

האם נהג הנדרש לבצע בדיקת דם, רשאי לסרב ולבקש להיבדק בבדיקת נשיפה? י
בית המשפט קבע שלא. על הנהג לבצע את הבדיקה שנדרש לבצע, ועצם העובדה שהסכים לבצע בדיקת שכרות אחרת, אין בה בכדי להביא לזיכויו מאישום בעבירה של סירוב להיבדק.י

האם שוטר רשאי לדרוש מנהג לבצע יותר מבדיקת שכרות אחת? י
בית המשפט קבע שכן. השוטר יכול לדרוש מנהג לבצע יותר מבדיקת שכרות אחת, וסירוב מצד הנהג לבצע את אחת מהבדיקות יהווה הפרת הוראות החוק.י

האם שוטר רשאי לדרוש מנהג לבצע מספר פעמים את אותה בדיקת השכרות? י
בית המשפט קבע שכן. באם בדיקת הנשיפה למשל, לא צלחה, אזי נקבע שלא רק שהשוטר רשאי לדרוש מנהג לבצע את אותה הבדיקה בשנית, על השוטר מוטלת החובה לעשות כן.י

אנא ממך, בניגוד להרגלך קרא הפעם את הציטוט במלואו מתוך האתר, שכל מטרתו היא להגן על הנהגים.
לא יודע איך, אבל ממהות הדיון אתה מסיט את תשומת הלב לקטנוניות של האם מותר או לא לקחת דגימת נשיפה בכוח, והאם סירוב של אדם כמוה כהודאה.

אם קראת, אז ראית שאין שום פסיכולוגיה של עבדים, זו לשון החוק.
נהג אשר נדרש לבצע את הבדיקה נחשד בנהיגה בשכרות. מטרת הבדיקה היא להפריך חשד זה.
לכן, במידה ותסרב לבדיקות טענת השוטר תספיק כדי להרשיע אותך. עצם סירובך להיבדק יתפרש כהודאה.

ישן 12-10-2008, 04:28

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA

את זה אתה אמרת, וזה לא המידע שהיה בקישור.
שם היה כתוב או נשיפה או דם או שתן. תבחר לעבור בדיקת נשיפה כדי להוכיח שאינך שתוי.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
לא אמרתי שניתן לזהות סרטן לפי שמיעה, אלא לפי מידע ביומטרי של הקול (יש הבדל בין סתם שמיעה לבין מידע ביומטרי). אין פה רופאי אליל, ואי אפשר לזהות מחלות על ידי שמיעה, אלא באמצעות מידע ביומטרי.
אני מיצטער, עדיין לא מצאתי הוכחה לגבי זה שאפשר לזהות סרטן, אבל מצאתי משהו לא פחות מעניין, שנלקח מהאתר הבא: http://www.tasmc.org.il/medical_articles/2254.htm
ציטוט:
סוכרת בעין
מבין כל הבעיות שסוכרת עלולה לגרום, כגון פגיעה בכלי-הדם, באצבעות הרגליים, בכליות, בלב ובאברים נוספים, תיתכן גם פגיעה קשה ובלתי הפיכה ברשתית, שעשויה להוביל להתפתחות קטרקט, גלאוקומה , פגיעה בראיה או בקרקעית העין, כתוצאה מזליפה של נוזלים או דם לתוך העין. פירושה של הפגיעה היא טשטוש ועיוות של התמונה הנקלטת ברשתית ומועברת אל המוח, ובמצבים חמורים אף לעיוורון.היות ואין קשר בין איזון הסוכרת לבין האפשרות לפגיעה ברשתית, חשוב להקפיד על בדיקות עיניים סדירות.
לעיתים ניתן לטפל בעין סוכרתית על ידי תרופות בלבד, ולעיתים יש צורך בטיפולי לייזר על מנת להאט את הנזק הנגרם לרשתית.

לפי הקטע הזה, אנחנו בעצם מבינים, שבאמצעות סריקת הרשתית ניתן לראות סימנים המובילים לסוכרת או לזהות אדם חולה סוכרת.

את זה אתה מבין כי אתה קורא מהסוף להתחלה, מאחורה לקדימה, מאחרי ללפני. אבל הזמן נע מההתחלה לסוף. קודם יש לך סוכרת, ואז נדפקת לך העין. ברגע שיש לך "קטרקט, גלאוקומה , פגיעה בראיה או בקרקעית העין" אתה לא תצטרך שחברת ביטוח תשיג את סריקת רשתית העין שלך באופן בלתי-חוקי, תנתח אותה כדי לגלות שיש לך עין סוכרתית, ותציע לך פוליסה שדופקת אותך. נראה לי שתשים לב לבד...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
תיראה מה אפשר לעשות עם סריקה של רשתית העין. אני בטוח שעם מידע ביומטרי אחר אפשר לעשות עוד הרבה דברים. פשוט אני לא יכול למצוא לך הוכחות להכל. אני מחפש לאט לאט, כי זה מתיש לחפש דברים כאלה (במיוחד כאשר אני נאלץ לקרוא טקסטים ארוכים ומשעממים).

לא נעים, אבל אין לך את מי להאשים. עם כל מידע אפשר לעשות הרבה דברים. השאלה היא מה בדיוק ועד כמה זה נורא. בלי טענות ספציפיות מדובר סתם במדיניות של הפחדה: "הממשלה נגדכם. יש קונספירציה ענקית. כולם רוצים לדפוק אתכם. אל תאמינו לאף-אחד. רק תיתן את הטלפון שלך לאדם זר ברחוב, והוא כבר יגנוב לך את כל הבית וישגר אותו למשלוש ברמודה."
אוקיי, אז הפחדת אותנו. עוד משהו?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
אם תקרא את כל מה שכתוב באתר שקישרתי אליו, אתה תגלה דברים נוספים, שאפשר לעשות עם סריקה של העין.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

לא מרשים ולא רלוונטי. הטכנולוגיה האזרחית של זיהוי טביעות אצבע, ובמיוחד זו במחשבים כושלת בכל כך הרבה רמות. זו הסיבה שאפילו לא טרחתי להמליץ עליה כאפשרות לשיפור נהלי אבטחת מערכות המידע כשעסקתי בנושא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
אני חושב שכבר שאלו את זה פה בעבר. צה"ל לוקח מחיילים את כל המידע הזה לצורך זיהוי גופות במצבים עגומים כמו שריפה, חלקי גוף מפוזרים וכו'.
בנוסף לזה, בצה"ל אתה לא אזרח, אלא רכוש. כן כן... פשוטו כמשמעו אתה רכוש של צה"ל.
אין לך זכויות אזרח, אלא כמה זכויות מטכ"ליות עלובות, שגם הן חסרות משמעות כי המפקד יכול לשלול אותן במצבים מסויימים.
בצבא לא רק לוקחים ממך מידע ביומטרי, אלא גם קובעים לך מתי תישן, מתי תאכל, כמה זמן תחרבן (7 דקות) ועוד הרבה דברים שאזרח רגיל לא חייב להישמע להן.
אנא מימך, אל תשווה צבא לאזרחות, כי חיילים אינם אזרחים והם אינם בני אדם. הם רכוש של צה"ל (ההגדרה הזאת לא ניתנה סתם. ההגדרה הזאת קיימת על מנת לפתור את צה"ל מהסברים משפטיים על כל פעולה שעושים עם חייל).
צה"ל זו מערכת עלובה, רקובה, ומנוונת (ויסלחו לי על זה כל אנשי הביטחון האיכותיים. אין כוונה לפגוע בכולם, אז אל תיתנפלו עלי).

1. אתה לא רכוש כשאתה משרת בצה"ל, למרות האגדה האורבנית המשעשעת. אני ממליץ לך להתגייס / ללכת לפורום מתגייסים וסדירים שם יוציאו ממך את הצעירות הזאת.
2. לא רלוונטי לאיזו מטרה מוצהרת יוצרים את המאגר. העניין שהוא קיים, וגם משם הוא יכול לדלוף.
3. אנקדוטה משעשעת שהזכרת לי. בזמנו כשהייתי בקורס בצבא הכנו הצגה קטנה לחניכים בקורס שעמדו לצאת לטירונות. אני גילמתי את סמלת המחלקה (ג'ובניקים, מה לעשות), ואיימתי: "המדים שלכם שלי. הציוד שלכם שלי. הנשק שלכם שלי. אתם שלי. מי שמתעלף אצלי במחלקה אני מעלה אותו מת"ש על עצמו." סמוך עלי, אתה לא באמת רכוש ובטח שלא פשוטו כמשמעו. אם כי אני חייב להסכים איתך - חייל הוא באמת לא בן-אדם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA

צודק. אבל אם הם לא יעשו את זה? מה תעשה? תצא עם חבריך לפורום "חיים בסרט" ותפגין מול בית ראש הממשלה?

מצד שני:
ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA

גם אתה לא עשית את זה. טענת פה הרבה טענות ועדיין לא הוכחת אותן. אם אתה רוצה לעצור את התוכנית הזאת, כדאי לך לשלם לבכירים, לחסל את הבכירים, או לגייס תמיכה ציבורית של ממש בעמדתך. אם נניח שאתה לא הולך להשתמש בשתי הדרכים הראשונות, להגיד "הוכחתי הוכחתי" לא באמת משכנע את הציבור הרחב, מצטער.
ישן 29-09-2008, 14:34

בתגובה להודעה מספר 90 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "בקרוב אצלנו? ..."

לא הבנתי למה הוא יורד על קלינטון, קלינטון עזב את הבית הלבן לפני 8 שנים.
זה משהו שבוש העביר, לא?
אם לא היה שם צלם, יש לי הרגשה שהיו מפוצצים אותו במכות.
ולמה הוא צועק על האנשים שם? זה לא הם שהעבירו את החוק, התפקיד שלהם זה לציית להנחיות כמו שהוא אומר שהוא אזרח שומר חוק ואף פעם לא היה בכלא. שיילך לצעוק על מי שהעביר את החוק, זה אולי יזיז למישהו, בדגש על אולי.
חוץ מזה, העובדה שהוא אומר שהוא הולך למשפט עם מושבעים אומרת שזה לא על עבירה של אי ציות לתת טביעת אצבע - שזה החוק - כי אם זה היה החוק אז אוטומט לכלא, אין פה מקום לשיפוט של מושבעים, אלא כמו שנראה על הפרת סדר ועל כול המהומה.
תגידו, יש מצב הוא גם היה פעם מטיף דת? נראה כמו מטיף שעשה הסבת מקצוע לחובב קונספירציות.

ישן 29-09-2008, 14:50
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "לא הבנתי למה הוא יורד על..."

ציטוט:
לא הבנתי למה הוא יורד על קלינטון, קלינטון עזב את הבית הלבן לפני 8 שנים.

הוא יורד על קלינטון, כי הסרטון הזה צולם בשנות ה 90
ציטוט:
ולמה הוא צועק על האנשים שם? זה לא הם שהעבירו את החוק, התפקיד שלהם זה לציית להנחיות כמו שהוא אומר שהוא אזרח שומר חוק ואף פעם לא היה בכלא. שיילך לצעוק על מי שהעביר את החוק, זה אולי יזיז למישהו, בדגש על אולי.

זה כדי לעורר את תשומת ליבם של האנשים שממתינים בתור.
ציטוט:
תגידו, יש מצב הוא גם היה פעם מטיף דת? נראה כמו מטיף שעשה הסבת מקצוע לחובב קונספירציות.

לא, הוא די סולד מהדת - למעשה לפני שנכנס לעולם הזה והתחיל ללמוד לעומק על איך העולם עובד,
הוא היה סוג של בריון\ספורטאי שחוגג ומשתכר כל יום, וגם עשה די הרבה שטויות...
ישן 30-09-2008, 03:07
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 94 שנכתבה על ידי Mithrandir21 שמתחילה ב "אתה רוצה להגיד שכבר לפני 15..."

יותר בכיוון של 10 שנים... וכן, תתכונן זה כל הקונצפט של המאגר הביומטרי,
טביעות אצבע בת.ז, דרכונים רשיונות נהיגה, וכל תעודה ממשלתית, כבר עכשיו
טביעות אצבע נלקחות מדורשי קצבאות בביטוח לאומי, ובחלק גדול בשוק העבודה - זה מה שקורה שהשאננות מנצחת.

לגבי ה"וועידה" שדיברת עליה, על איזה מנהיגים בדיוק חשבת?
אם יש כאלה שלא מושחטים ומשרתים את המערכת הגדולה, אז הם שקועים בתוך התרדמת הנאיבית,
שרוב העולם נמצא בה - תרדמת שבה כל אלה הן תאוריות קונספירציה הזויות של אנשים הזוים,
ושכל זה הוא סתם המצאה אחת גדולה, ולעזאזל עם העובדות וההוכחות...

אבל לאמריקאים כמה שזה נשמע אבסורדי, המצב קצת יותר מאיר פנים מאיתנו,
האמריקאים הם עם שהורגל לחופש, חופש ביטוי, החופש לשאת נשק, וכו'...

עלינו לא שפר המזל כל כך, ואנחנו נוסדנו כמדינה טוטאליטרית,
מההתחלה האוכלוסיה לא הורשתה לשאת נשק, להביע חופש ביטוי אמיתי, או אפילו להבחר באופן הוגן (עיין ערך מאיר כהנא).
האשליה של ישראל כדמוקרטיה היא בדיחה עצובה, כי בכל זאת זו מדינה שיש לה חטיבה בשב"כ שפועלת נגד
מגזר מסויים של האוכלוסיה, חטיבה שלא הייתה מביישת את הק.ג.ב, ובכל זאת זו מדינה שבה אפשר
להשליך אדם כמו נעם פדרמן לאינספור מעצרים מנהליים בלי משפט ובלי עו"ד למשך חודשים,
למרות שהוא זוכה פעם אחר פעם מכל האשמה שטפלה בו אותה מחלקה, ואני לא מתייחס כרגע לעניין הפוליטי,
אלא לעובדה שבארה"ב דברים כאלה (לפחות עד היום) לא קורים, והיום כשארה"ב מתקרבת להיות מוגבלת כמו ישראל,
העם האמריקאי, שבניגוד לישראלים כן מכיר את טעם החירות האינדבידואלית, לא ייתן לזה לעבור ללא מאבק,
בעוד שפה כמו שאתה רואה, המנטליות הכנועה והשפופה הונחלה היטב בדיוק כדי לייצר עם כנוע מראש,
אוכלוסיה כנועה, מאויימת, לא חמושה - היא אוכלוסייה שקל לשלוט בה, קל לעצב אותה, וקל להעניש אותה כשצריך.

יש לנו הרבה במה לקנא באמריקאים, עם כל המצב הרע שלהם כיום (שוטרים שלוקחים ממך דגימת דם בצד הכביש בכח),
כי צריך לזכור, זה לא שהחלטות הסדר העולמי החדש יפסחו עלינו, זה פשוט כמו כל דבר שמתחיל בארה"ב,
יגיע גם אלינו באיחור של כמה שנים - אלא שההבדל העיקרי הוא, שלא יהיה פה אף אחד שינהיג מאבק כלשהוא נגד זה...

וזה אישית מה שכואב לי כישראלי הכי הרבה.
ישן 30-09-2008, 03:48
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "יותר בכיוון של 10 שנים......"

יש בישראל זכות לשאת נשק, אבל אתה צריך לעמוד בקריטריונים מסויימים, שהם אגב, לא קשים לעמידה.
לדעתי הזכות לשאת נשק היא זכות מאוד מיותרת כיוון שאתה לא מוצא את עצמך מנהיג מהפיכות בכוח ביום-יום.
אתה לא משתמש בנשק שלך מלבד למטווחים שעולים לך כסף.

נגיד ויש לך נשק - מה תעשה איתו?
בשביל מה לך אקדח? מה זה נותן לך? איזה חופש זה מקנה לך?
שום דבר.

אני מסכים איתך שיש נטיה טבעית להסכים עם הממשל, אבל זה נכון בכל מקום. בכל קהילה (לאו-דווקא ישראל). מי שחופר לעומק ומבין את הדברים בצורה שלו, יודע למי להאמין ואיפה האמת נמצאת.
הבורות של הציבור היא תמיד גדולה. אתה תמיד חכם יותר אם אתה חופר בנושא מסויים ואז אומר "איך זה שהציבור פשוט לא יודע??".
מה אתה צריך כדי להשמיע את דעתך בציבור?
פלטפורמה... עיתונות זו פלטפורמה טובה... נסה להשיג קשרים עם עורך עיתון חופשי בארץ, אולי יתן לך לכתוב טור יומי...

ישן 30-09-2008, 04:18
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "יש בישראל זכות לשאת נשק, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Narxx
לדעתי הזכות לשאת נשק היא זכות מאוד מיותרת כיוון שאתה לא מוצא את עצמך מנהיג מהפיכות בכוח ביום-יום.
אתה לא משתמש בנשק שלך מלבד למטווחים שעולים לך כסף.

שום דבר.

ציטוט:
יש בישראל זכות לשאת נשק, אבל אתה צריך לעמוד בקריטריונים מסויימים, שהם אגב, לא קשים לעמידה.

אתה צוחק? יש אנשי קבע שלא מצליחים לקבל רשיון אפילו, יש תנאים מאוד מחמירים,
שהם מי שגר בשטחים, מי שעובד כנהג ציבורי, והשאר מוזמנים לקפוץ למדינה בהורה...

הנה לך אתגר קטן, לך נסה להוציא רשיון נשק, שישאלו אותך לאיזה מטרה,
תגיד שאין לך מטרה, אתה רוצה לממש את זכותך כאדם חופשי להיות מסוגל להגן על עצמך.
תשתדל לא להפגע רק, כשכולם יתחילו לצחוק עליך, בעודם מפנים אותך אל הדלת...

ציטוט:
שום דבר.

תגיד את זה לקורבנות הטרור שיכלו להגן על עצמם ונידונו למוות ידוע מראש.

הזכות לשאת נשק, לא צריכה להנתן כטובה או חסד של שליט עליון,
אנו כבני אדם זכאים להגן על עצמנו, ברגע שכח שלטוני מתערב בזכות הזו, זו לא מדינה חופשית - נקודה.

ציטוט:
אני מסכים איתך שיש נטיה טבעית להסכים עם הממשל, אבל זה נכון בכל מקום. בכל קהילה (לאו-דווקא ישראל). מי שחופר לעומק ומבין את הדברים בצורה שלו, יודע למי להאמין ואיפה האמת נמצאת.
הבורות של הציבור היא תמיד גדולה. אתה תמיד חכם יותר אם אתה חופר בנושא מסויים ואז אומר "איך זה שהציבור פשוט לא יודע??".
מה אתה צריך כדי להשמיע את דעתך בציבור?
פלטפורמה... עיתונות זו פלטפורמה טובה... נסה להשיג קשרים עם עורך עיתון חופשי בארץ, אולי יתן לך לכתוב טור יומי...

אני לא בא בטענות על הבורות, אני בא בטענות על עצימת העיניים, הנאיביות ההמונית הזו,
תראה אנשים כמו double או נוסטור, שמסרבים בתוקף להחשיב את תאוריית 11 בספטמבר אפילו כאופציה,
למרות שמי שמבין עניין ויש לו קצת הגיון פעיל בראש, זה כבר מזמן לא תאוריה בשבילו, אבל ניחא.

אתה אומר שעיתונות זו פלטפורמה טובה? אתה באמת לא יודע מי שולט בעיתונות?
אתה באמת לא מפנים עדיין שבעולם שאתה חי, אין מקום למידע כזה בעיתונות מסחרית?

...You should know better
ישן 30-09-2008, 04:34
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE=Narxx] לדעתי הזכות..."

בנוגע לנשק, לי אין בעיה להוציא נשק...
אני רק צריך להצטרף לכיתת השמירה של הקיבוץ ואני מקבל אקדח.
לאבא שלי (קצין לשעבר ביחידה קרבית) יש נשק, לאחי הגדול (קצין לשעבר בחיל הים) היה נשק (מכר אותו) ואם אני ארצה נשק, יהיה לי נשק.
להרבה חברים שלי יש או היה נשק, ממש לא עסק שמרגש אותי יותר מדי.
אם יש קצינים שמסתבכים עם לקבל נשק, אז זו בעיה כי החוק הצבאי *מחייב* קצינים לשאת נשק (אם לא אקדח אז M16 ארוך ).

בכל מקרה, צריך סיבה להסתובב חמוש.
אנשים חמושים מעולם לא השרו עלי הרגשת ביטחון. איש עם אקדח תמיד יהיה חזק ממני. אני לא אוהב את האופציה שאין לי איך להתגונן מול איש עם אקדח וגם אם אשא נשק בעצמי, הוא בטח צלף מיומן ממני והוא יצליח לנטרל אותי מהנשק שלי בקלות. נשיאת נשק חם ע"י אנשים רגילים, משולה לנשיאת pepper spray שאתה רואה בסרטים (שאם מישהו חוטף בחורה והיא מנסה להשפריץ עליו, אז הוא צוחק עליה, לוקח את התרסיס ומרסס לתוך הפה כאילו זה תרסיס מנטה).

מעדיף שלא לי יהיה נשק וגם לשאר האוכלוסיה (מלבד, כמובן מי שצריך, כמו שטחים, ישובי ספר [ממש לא שטחים] ובעלי תפקידים). לא מבין ת'קטע הזה של נשק anyway.

בנוגע לעצימת העיניים - התופעה הבעייתית היא לא חוסר הרצון להקשיב, אלא המחסור באנשים שיבואו וידברו, שיבואו וייצרו מהפיכה. מי שמתכחש לדברים עדיף על מי שלא שומע בכלל... כי כשיבוא המצב שהוא מתכחש אליו, הוא לפחות מודע לו לגמרי ויוכל לפעול איתך ביחד. מי שלא יודע שום דבר, הוא כבר מרק צפרדעים.

בנוגע לעיתונות, אני די צחקתי..
"עיתונאות חופשית" היה הביטוי שהיה צריך להקפיץ לך נורה אדומה ולהבהיר לך שזו היתה בדיחה

ישן 30-09-2008, 04:55
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 98 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "בנוגע לנשק, לי אין בעיה..."

אני מתכוון שתנסה להוציא רשיון נשק בלי עזרת הקיבוץ, כמו סתם לדוגמא בחור מהעיר,
שלא מתנדב למשמר האזרחי, לא היה קרבי, אפילו לא עושה מילואים,
רק רוצה לממש את זכותו לרכוש אקדח להגנה אישית - בארה"ב מותר, פה אסור.

אני לא מדבר איתך על הדיון התאורטי לגבי למה זה טוב או לא,
הדיון הזה נשלל מאיתנו מבלי שיש לנו זכות להחליט בעצמנו, וזה זה הדיון האמיתי.

בימים אלה התיקון השני לחוקה האמריקאית הולך ומתפוגג בבתי המשפט העליונים של ארה"ב,
זהו התיקון שמכיר בזכותו של אדם ללא עבר פלילי לשאת נשק להגנתו שלו ושל בני משפחתו.

אלא שהגורמים שחונקים את התיקון הזה לאט לאט, יודעים למה הם עושים זאת.
אם נפלה החלטה להחיל משטר צבאי על מדינה, ולחלק אותה מחדש לערי מטרו מרוכזות,
הרבה יותר קל לשנע אוכלוסיה חסרת ישע, מאשר אוכלוסיה חמושה שעלולה להתנגד.
לכן, מבחינת מי שמאמין באמונה עיוורת בשולטים בו, ככה צריך, שלרועה יהיה את המקל ולא לכבשים,
אבל, מי שמאמין בחירותו של הפרט להיות אדון לגורלו, זהו דבר לא מקובל - בישראל כאמור,
הורגלנו להאמין אמונה עיוורת ברוה"מ, בצבא העם, בקצינים, במשטרה - אמונה שבנתיים הובילה אותנו רק למטה.

אם העולם הזה הולך קיבינימאט, ואני בהחלט מקווה שלא זה המצב - אבל אם כן,
תהיה בטוח שיתרון ההשרדות יהיה שייך לחמושים, ולא לשאר האוכלוסיה חסרת האונים...
ישן 30-09-2008, 05:35
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני מתכוון שתנסה להוציא רשיון..."

לדעתי, הפעם זה אתה שעוצם עיניים.
אתה לא יכול מצד אחד להגיד "שמע, זכותי לשאת נשק אם אני רוצה, למה לא מאפשרים לי?" ומצד שני לא להכנס למשמעויות הטכניות של "האם בכלל יש לך מה לעשות עם נשק?".
אתה לא יודע לירות בנשק, אם תזהה מחבל ותנסה לעצור אותו ממרחק של 25 מטר, יש סבירות גבוהה מאוד שאתה תפגע באוכלוסיה חפה מפשע עד שתצליח לפגוע גם במחבל (אם הוא לא יפגע בך קודם ויקח לך את הנשק כדי להמשיך בפיגוע שלו).

זכור לי שפעם דווקא היתה אפשרות לשאת נשק, אבל בגלל קרב יריות די רציני בינינו לבין עצמנו (אני לא זוכר את הסיפור במדוייק, אבל אני זוכר משחק כדורגל) הוחלט להפסיק עם זה.
לא גיגלתי מספיק בשביל לאמת את זה ולתת עוד מידע, אבל אני בטוח שאתה תצליח יותר טוב ממני.

בכל מקרה, אני מעדיף שלא לתת נשק למי שלא צריך לשאת נשק.
כמה שפחות נשק, יותר טוב לי כאזרח להרגיש מוגן.
למשל, בטיסה לאף אחד אסור להחזיק נשק.
גם בכניסה למקומות מסויימים כמו מועדונים... מה אתה מעדיף, להכנס למועדון ולדעת שלאף אחד שם אין נשק (לא חם ולא קר) כולל אותך, או שאתה מעדיף לתת למי שבוחר להסתובב עם נשק, לשאת אותו, ואתה תחליט אם לשאת גם אתה נשק במקרה ומישהו ירגיש שהוא רוצה לתקוף אותך?

אני לא סכינאי גדול וגם לא אקדוחן מהמערב הפרוע.
אם מישהו יתקיף אותי בפתאומיות (וגם לא בפתאומיות) אני לא יודע אם אצליח להתגונן מסכין או אקדח.
אומנתי בצבא לירות על מטרות יחסית רחוקות וקרב המגע כלל שימוש ברוס"ר, מה שאני לא מחזיק בתיק שלי בד"כ... כדי להגיב למצבים כאלה צריך להתאמן באימונים לגמרי שונים וגם אדם מאומן לא תמיד יכול להתמודד עם גורם ההפתעה.

כך או כך, תסתכל בארה"ב על כמה בלאגן זה גורם להם, שלכל אזרח שני שם יש נשק.
הרבה אנשים משתמשים בנשק בצורה לא נכונה וגורמים רק נזק עם זה. החוק בארה"ב קיים מהתקופה של המלחמה עם רוסיה... הם היו פרנואידים כל כך מכל מה שלא אמריקאי... הם פחדו מהשחורים, הם פחדו מהקומוניסטים... הם פחדו מהצל של עצמם אז הם חימשו את עצמם לדעת.

דפוקים בראש.
קטעים צעיניים ומשעשעים, מקווה שתזדהה גם

ישן 30-09-2008, 22:05
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 100 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לדעתי, הפעם זה אתה שעוצם..."

ציטוט:
בכל מקרה, אני מעדיף שלא לתת נשק למי שלא צריך לשאת נשק.
כמה שפחות נשק, יותר טוב לי כאזרח להרגיש מוגן.

כן? ומה יקרה אם יום אחד כל המנגנון השברירי הזה שנקרא סיביליזציה יתמוטט עליך כמו מגדל קלפים?
והיחידים שיש להם נשק הם שוטרים מושחתים, קציני צבא, פלסטינים ומשפחות פשע - האם גם אז תרגיש מוגן?

אני לא אומר שצריך לתת נשק לכל שמוק, ברור שהתניית רשיון נשק צריכה להיות תלויה
בכך שאזרח יעבור מבחני ירי תאורטים ומעשים, שיהיה ללא עבר פלילי או נפשי,
א-ב-ל! המצב כיום הוא שמשרד הפנים מחליט מי יקבל ומי לא, והרוב לא מקבלים,
גם כאלה שהיו מג"דים, וסמב"צים - וראיתי אינספור כתבות על זה.

צריך לאפשר לכל אזרח שומר חוק להחליט בעצמו אם הוא רוצה לשאת נשק או לא,
זו זכותו, הוא לא ילד, הוא אזרח בוגר, משלם מסים - וכמו שהמדינה יודעת לעמוד על החובות שלנו אליה,
עלינו לעמוד על הזכויות שלנו - והזכות לשאת נשק מבלי להיות קמב"ץ באיזו גבעה או נהג מונית, היא אחת מהן.
ישן 02-10-2008, 05:58
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "[QUOTE]בכל מקרה, אני מעדיף..."

תראה, לאנס, אני לא צ'אק נוריס.
גם אם יהיה לי נשק - מה אני אוכל לעשות איתו?
נגיד שיפול השלטון ורק למשטרה יהיה נשק... אוקי... הם יאיימו עלי באקדח שאתן להם את קופסאות השימורים שלי?
מה אני אעשה מול אנשי מלחמה מיומנים בנשק? קרוב לוודאי ששום דבר.
אם תהיה אנרכיה במדינה, הנשק יסחר בשוק השחור בצורה הרבה יותר מאסיבית ותוכל להחזיק בנשק הנכסף כמו כולם. אתה תקנה בשוק שחור אקדחים ותחמושת ואולי גם רימונים (One can never be too safe)... ואם השוטרים יבואו אליך עם רכב משוריין? לא כדאי להתחמש בטיל לאו?
ואיזה תחמיש האקדח שלך ירה? 9 מ"מ?
זו בדיחה... כדאי להצטייד בלא פחות מאשר M-16 מקוצר מנשקיה צבאית שנשדדה עם קליטים חודרי שריון ו...

לאנס, זו הפראנויה האמריקאית.
אין אף אחד מעבר לפינה. אבל אם תאמין מספיק חזק שיש שם מישהו... אולי באמת תצליח לראות אותו בסופו של דבר.
נשק לא יגן עליך מפני שום דבר. נשק משמש בעולם הרבה יותר לאיומים ורצח מאשר להגנה על אנשים.
אתה רשאי להתחמש בסכינים וגז מדמיע. את זה חוקי לקנות במדינה שלך.
תלמד קרטה... גם זה חוקי במדינה שלנו, וזה יעזור לך לפרק אדם חמוש מנשקו בצורה הרבה יותר יעילה מאשר לקנות אקדח ולחשוב שזהו, אתה מוגן...

ישן 30-09-2008, 05:55
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 99 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני מתכוון שתנסה להוציא רשיון..."

אתם מדאיגים אותי. חשבתי שאני היחיד שער בשעות האלה

ולחזק את דבריו האחרונים של לאנס, לראשונה בהיסטוריה, יחידה צבאית לוחמת
עומדת להתפרס בערים בארה"ב באורח קבע החל מ 1 לאוקטובר.
היחידה השלימה אימונים רבים הכוללים השתלטות על התפרעות אזרחים,
ודרכי פעולה במקרה של של אירוע טרור ביולוגי, כימי, גרעיני.
לאור כל מה שלמדנו לאחרונה בפורום, ניתן להמשיל את הדבר לשחקן שח המציב
את הכלים לקראת התקפה סופית.
בהתחשב בזמן שנותר עד לבחירות בארה"ב, הייתי מסתכן ואומר שאירוע חמור מאוד
עומד להתרחש להתרחש בטווח של שבועות.

אגב, בנוסף לפטריוטיק אקט שנחתם אחרי 9.11, ב 2007 חתם בוש על National Security Presidential Directive 51 ו Homeland Security Presidential Directive 20, הנותן לו את הכח להכריז על
מצב חירום לאומי ומאפשרים לו סמכויות קיצוניות ללא צורך באישור הקונגרס.

ישן 30-09-2008, 06:03
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 103 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "אתם מדאיגים אותי. חשבתי שאני..."

מה בדיוק אתה חושב שהצבא מנסה לעשות שם?
למנוע בכוח הפיכה אזרחית? זה בולשיט, שום צבא מעולם לא עצר שום הפיכה.
למעשה, אם כבר אתה מסתכל על הפיכות, רוב ההפיכות היו הפיכות צבאיות.
ומה שונה הצבא בארה"ב לצבא בישראל?
כל המדינה שלנו מליטניסטית לגמרי, יש לך בסיסים צבאיים חמושים במרכזי ערים כמו ת"א, ר"ג, ב"ש...
וזה לא מפריע לאף אחד שמסתובבים לו חיילים חמושים ברחובות? שעולם חמושים לרכבת? לאוטובוסים?

די, נו... אני סבבה עם הדברים שאתם מביאים כהוכחות לטיוחים של ממשלות וזה, אבל לא צריך להכנס לפראנויה כי ארה"ב פורסת בצורה יותר רחבה צבא שאמור להגן עליה.
וגם אם זה מפחיד אותך - למה זה מפחיד אותך? מה אתה מפחד שהצבא ינסה לעשות שם? מה הוא ימנע?
ממשלת ארה"ב לא יכולה להחזיק בעצמה מעמד בלי האמריקאים העובדים. זה לא שתגיד שקומץ אנשים ישלוט במדינה שלטון צבאי ובזה הכל יגמר...

ישן 30-09-2008, 06:22
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "רגע, לאט לאט. אתה יורה לכל..."

אתה יודע מה? זה לא מעניין אותי אם זה חשוד או לא... אני לא נכנס לזה.
תגיד לי אתה - מה זה משנה?
שאלתי אותך גם קודם - מה התיאוריה שלך בנוגע לפריסת הצבא באופן קבוע במרכזי אוכלוסיה?

בהנחה שאתה קונה את ההסבר של הממשלה ל 11.9 אז זה כדי למנוע פיגועים נוספים כמו שקרו בפנטגון ובמנהטן.
במידה ואתה לא קונה את ההסבר של הממשלה, אז או שהם מתכוננים לפיגוע אפשרי כזה 'על באמת', או שזה נשען על התירוץ של 11.9 כדי לנטרל אפשרות כזו.
השאלה היא באמת - בשביל מה?
אני לא יודע.
אין לי מושג בנוגע לפריסת הצבא של ארה"ב ליד מרכזי אוכלוסיה... מה אתה יודע על פריסות כאלה?
מה זה משנה, בעצם?
הנקודה שלי היא שהזכות לשאת נשק היא בעייתית. היא היתה עד כמה שידוע לי חופשית בישראל והיא בוטלה בדיוק מהבעיה הזו. באמריקה זה עדיין לא בוטל.
אתה חייב להסכים איתי שזה חוק דפוק.

אתה חושב שפריסת הצבא באה לדכא הפיכות אפשריות?
אולי... מה אכפת לי? אם יהיה לאנשים נשק, זה יהיה יותר טוב?
אתה יודע מי עולה לשלטון בכוח הנשק...
בטח לא מישהו שאתה רוצה להסתמך עליו שיממן לך את המלחמה בערבים פה בסביבה...

ישן 30-09-2008, 09:44
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם אין לך תשובות לשאלות שלי,..."

לאנס כתב די מזמן שהוא מאמין שאירוע נוסח 9.11 יחזור על עצמו,
ואני הייתי מסוייג מעט מכיוון שלא ראיתי סימנים לכך. היום יש לדעתי יותר ויותר סימנים
שמשהו רע עומד בפתח, אם כהתקפת טרור כ 9.11 או התקפה הרסנית הרבה יותר ע"י נשק
להשמדה המונית ו\או בשילוב עם קריסה כלכלית.

מה הסימנים לכך:
1-הממשל והנשיא במיוחד מנכסים לעצמם סמכויות דיקטטוריות.
2-בפעם הראשונה בהיסטוריה, כוח צבאי לוחם יתפרש בלב האוכלוסיה (לא כתוצאה מאסון שהתרחש דוגמת קתרינה).
3 - הכח הצבאי הנ"ל מתאמן בדיכוי הפרות סדר, ובפעולות הנגזרות משימוש בנשק השמדה המוני.
4- בית הנבחרים מתכנס לישיבה סודית בפעם הרביעית בלבד בהיסטוריה.
5- הדלפה (לכאורה בנתיים) מתוך הישיבה שארה"ב עומדת לקרוס כלכלית וכתוצאה מכך יחלו הפרות סדר בקנה מידה שלא נראה עד כה, כמו גם תוכנית להגנת אנשי הממשל מפני פגיעה פיסית.
6- הממשל רוכש עשרות ואולי מאות אלפי ארונות קבורה.
7- הקמת מחנות FEMA בכל רחבי המדינה שאיש אינו יודע להסביר את יעודם.
8- ארה"ב וקנדה חותמות על הסכם להעברת כוחות הדדית בין שתי המדינות במקרה של אסון. (התקשורת ברובה העלימה את הנושא לחלוטין)

בטח יש עוד סימנים שפיספסתי, אני אשמח לשמוע השלמות.

התאוריה שלי אומרת שהממשל יצור אסון רחב היקף המשלב פגיעת טרור ופגיעה כלכלית חמורה עוד לפני
הבחירות הקרבות. הבחירות נדחות בהוראת הנשיא המכהן המכריז על מצב חרום.
התוצאה תהייה אפקט דומינו וקריסה כלכלית עולמית. מתוך החורבן יעלה ה"מושיע" בדמות סדר
עולמי חדש שיתן מענה לכל הבעיות.

ודרך אגב...אני מאוד אשמח לגלות שטעיתי.

נערך לאחרונה ע"י Pilon בתאריך 30-09-2008 בשעה 09:46.
ישן 30-09-2008, 16:35

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "יותר בכיוון של 10 שנים......"

אני מתכוון שהוא צריך ללכת הוא יותר נכון היה צריך למשל, נגיד כיום, לעימות של מקיין ואובמה ולשאול אותם לדעתם בנושא, ואת הצעקות ואת ההלהבות האלה לעשות שם.
הנושא צריך להדאיג עוד יותר כשנמצאים במצב שיש כ"כ הרבה בעיות גדולות מסביב שמסתירות את כול הסיפור הזה ונותנות לשליטים חופש פעולה כמעט מוחלט בנושא, כי בעוד כולם בודקים מה עם המניות שלהם ומה קורה עם המשבר הכלכלי בארה"ב ומה קורה באפגניסטן, בעירק באירן וכול מה שקשור לטרור עולמי, יש נושא בעייתי לא פחות בתוך ארה"ב וכשכולם מתעלמים ממנו זה בדיוק הזמן להגביר בו הילוך בלי או לפחות כמעט שהתקשורת תתייחס אליו וכך פחות בעיות ופחות צעקות.

ישן 01-10-2008, 19:14
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תדביק בצורה משכנעת וכמו שצריך..."

אתה משווה סורק רגיש וחבורת אנשי בטחון חמושים סביבך, לליקוט טביעות אצבע בזירת פשע?
כשאתה מניח אצבע על אחד מהסורקים הארורים האלה, הוא קולט אנומליות בפיזור חום הגוף (כמו למשל באייפוד),
הוא מצלם תמונה תרמית של האצבע שלך, ויודע טוב מאוד לעשות סירנה חזקה שהוא חושד במשהו.
לעומת זאת שאתה מייצר אחד מהכפפות האלה של טביעת אצבע שהורדת בתוכנה הביומטרית שהודלפה זה עתה לביטורנט,
ופורץ איתה בנק, ההבדל הוא עצום - כי כל מה שנשאר היא טביעת אצבע, ולא האצבע עצמה לצורך סריקה.

וכמו שאמרתי, המאגר הביומטרי משרת גורמים עבריינים - כמעט בהזמנה, למה להסתכן? מהיום נוריד טביעות אצבע,
כמו מספרי אשראי גנובים - אלא שנחש מה?! מספרי אשראי אפשר לבטל, מידע ביומטרי - לא!

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 01-10-2008 בשעה 19:32.
ישן 02-10-2008, 20:44
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
החלטה של ממשלת ישראל הנוכחית- למה זה מפחיד?
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מאגר ביומטרי בישראל - סרטון שהכנתי לצורך הסברה"

רבותיי,

אני לא מתכוון להתברבר עכשיו על האם מאגר ביומטרי הוא רע או טוב (ולשני הצדדים יש טיעונים משכנעים) אלא רק לתהות למה אנחנו נלחצים מהחלטה של ממשלה בישראל ועוד הממשלה הנוכחית? מהם הסיכויים שההחלטה הזאת בכלל תמומש?
כמובן, חשוב להעלות את מודעות הציבור לעניין אך הפאניקה שמוצגת בפורום הזאת גרמה לי לרגע לטעות ולחשוב שאנחנו מדברים פה על ממשלה אחרת, על ממשלה שיודעת לבצע החלטות במהירות ונחישות, ממשלה שההחלטות שלה לא ייעלמו תוך כמה חודשים עם בחירות חדשות.
מאגר ביומטרי מצריך עבודה רבה, תכנון ותיאום בין גופי שלטון שונים. הוא מצריך השקעה של משאבים ויציבות לעומדים בראש התוכנית כדי שזאת תצא לפועל. כמה פעמים ראינו את הממשל עושה משהו כזה? אפילו גדר הם לא מצליחים לבנות כבר כמה שנים, אז מאגר ביומטרי מקיף הם כן יצליחו?
אני ממליץ לכולנו לנשום עמוק ולהירגע. אנחנו עדיין חיים בישראל ועם ממשלה שהשרידות שלה שואפת ל-0. קיים צורך להעלות את המודעות אך אין צורך להתחיל בהנפקת רשיון נשק למקרה שסוכני השב"כ ידפקו בלילה על דלתנו.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-10-2008, 21:03
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 138 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "החלטה של ממשלת ישראל הנוכחית- למה זה מפחיד?"

אתה חושב ככה, כי אתה עדיין חושב במונחים של כל ממשלה לגופה מקבלת החלטות,
וגם אם זה היה נכון, הרי שהממשלה לא הולכת לשום מקום, רק הראש שלה מתחלף בראש בלונדיני.

אבל גם אם היתה מתחלפת לה ממשלה, יש גורמי כח בישראל שמחליטים את מי להרים ואת מי להפיל,
הם אלה שיקדמו את ההחלטה הזו, שאגב אינה שלהם - אלא הוראה "מלמעלה".

צריך לדמיין את הכל כמו פירמידה עולמית, כשבתחתית הפירמידה ראשי מדינות (כמה שזה נשמע מצחיק),
באמצע הפירמידה, מוקדי הכח שמשנעים ומתווכים בין החלטות הקודקוד לדרג התחתון,
ולמעלה למעלה, יושבים להם מוקדי הכח האמיתיים, אלה שמנהלים הלכה למעשה את רוב העולם,
אלה שמאחדים תקנים מוניציפליים לתקנים בילאומיים, אלה שמקדמים מדיניות עולמית, שכן,
תיוג אוכלוסיית העולם במאגרים ביומטרים שמתקשרים זה עם זה, היא חלק מאותה מדיניות עולם חדש.

צריך להבין, שהממשלה שלנו או של רוב המדינות המערביות כיום, היא חבורה של בובות,
צריך להבין שהאנשים שבאמת קובעים את הדברים האלה נשארים מאחורי הצללים,
אנחנו לא יודעים איך הם נראים, ונדיר מאוד שמישהו מצליח לחשוף את זהותם.

עכשיו, לרוב האנשים זה נשמע מעשיות הזויות - אבל לא למי שבאמת לקח על עצמו ללמוד את הדברים לעומק.
אני אדם ספקן מאוד, וראציונלי מאוד, ככה שכדי שאני אשתכנע להאמין בדברים כאלה "הזויים" היה צריך סיבה טובה.

אף אחד לא בא לשכנע אותי, אני מיוזמתי (בהתחלה מתוך סקרנות וחיבה לתרבות המחתרת) התחלתי
להאזין לתוכניות רדיו, לקרוא מסמכים, לראות סרטים תעודיים, והכל מתוך צמא להבין מאיפה ממציאים את כל הדברים האלה.

אבל, ככל שלמדתי יותר ונחרדתי להבין שהדברים הם ככל הנראה אמיתיים מדי,
התחלתי לאט לאט להפנים את המציאות כמו שהיא, והיא שחורה מאוד ומעציבה מאוד.

יש עוד המון דברים שאני יודע ולא כותב פה, בגלל שפשוט קשה לי בעצמי להאמין שזה יכול לקרות,
אני רק יכול להגיד דבר כזה, שמי שבאמת באמת יכנס בראש פתוח לעולם הזה, עוד עלול להתחרט על זה...
כי כמו שמישהו חכם פעם אמר: Ignorance is Bliss - הבורות היא אושר.
ישן 03-10-2008, 19:35
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "אהא..."

כן, לעיתים זה עלול להשמע ככה, אבל אני בהחלט מתנגד חריף לקומוניזם,
האמת שאין פה שום זיקה אמיתית לרעיונות מרקסיסטים, זה פשוט תיעוד וחקר ההסטוריה כמו שהיא.

לצערי, כמה שאני חוקר ומתעניין בנושא, אני עדיין לא מספיק יודע או זוכר את כל ההסטוריה הגרנדיוזית
כדי לספר לך מי הן אותן משפחות וקוי אצולה של הגלובליסטים, ממתי זה התחיל, וכו'....

אבל, המידע הזה כן מסופר בצורה מדויקת וכרונולוגית, בסרטים כמו זייגסאט למשל.

בגדול צריך להבין שאת ההחלטות העיקריות והגדולות באמת כן מקבלים במועדונים כמו ה CFR ומועדון רומא,
מה שלנו מוכרים כ"שיתופי פעולה בינלואמיים", כמו למשל וועידת פרס הידועה שהיתה פה,
הן דוגמא קטנה מאוד, לכך שיותר ויותר החלטות "בינלאומיות" מתקבלות והולכות להשפיע על חיינו.

בכל מקום כמעט אתה שומע את המושגים "כפר גלובלאלי" "סדר כלכלי חדש" סדר עולמי חדש",
זה לא סתם ססמאות, זו התניה פבלונית להרגיל אותך לחשוב כ"אזרח העולם" ולא כאזרח המדינה שלך.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 03-10-2008 בשעה 19:38.
ישן 04-10-2008, 12:12
צלמית המשתמש של הקרדינל

הרעיון המרקיסטי הוא האמא של הלנינזם
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אתה מערבב פה דברים שלא קשורים..."

מרקס דיבר על חברה חופשית שבה כל בני-האדם יוכלו לעסוק במה שהם רוצים הודות לחוסר הגבלה של כסף או הגברת הייצור. במהלך השנים מרקס התעורר מהחלום הזה אך הנקודה החשובה לדיון שלנו הוא שמרקס ותלמידיו האמינו במאבק בין מעמדות ובכך שמעמד בעלי ההון תמיד פועל לנצל יותר את העם הפשוט.
הרעיון הזה מתקשר לתיאוריות קשר בכך שאנו עדים לטענות שבעלי ההון מתכוונים ליצור את הסדר החדש בשביל לנצל אותנו עד תום והחשד בכל עשיר עם השפעה, במין תפיסה מוזרה שכל מי שהרוויח הרבה כסף חייב היה לעשות את זה בדרכים לא חוקיות ויש לו שאיפה להשיג עוד ועוד בתאוות עוצמה חסרת גבולות.
משום הטענות האלה אני מאמין שאם נחקור את ההיסטוריה של תיאוריות הקשר שקיימות כיום נראה שחלק מהטענות שלהן הוכנסו על-ידי אנשים שמושפעים מתורתו של מרקס ומאלו שבאו אחריו.

ישן 04-10-2008, 20:56
צלמית המשתמש של הקרדינל

ושניהם בטוחים שבעלי ההון רוצים, וסליחה על הביטוי, לדפוק את כולנו
בתגובה להודעה מספר 146 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מי שמתנגד לסדר העולמי החדש הם..."

אני לא אומר- תיאוריות הNWO מקורן היחיד הוא תנועות קומניסטיות אלא רק שלבטח הייתה החלפת רעיונות בין אלה שהגו את תיאוריות הNWO ובין בעלי רעיונות מרקיסטים ואולי גם אנרכיסטים.
כמובן, תומכי התיאוריות מצטיירים כ"לוחמי החופש וזכויות האזרח" אך כך גם הצטיירו המהפכנים שפעלו בשם התורה הקומניסטית וכפי שהאשמות נגד הבונים החופשיים בחלקן מקורן בטענות של הכנסייה הקתולית (שהיא יעד התקפה חביב על חובבי קונספרציות) כך אפשרי שגם חלק מהטיעונים של הNWO יבואו במקורן מאנשים שהושפעו מהמרקיסיזם ואידיאולוגיות שהתבססו עליו (ושוב, מדובר רק באלמנט אחד. אני לא טוען שכל התיאוריה היא קומוניסטית למהדרין).

ישן 29-10-2008, 20:01
  VCPA VCPA אינו מחובר  

מסכים איתך לגמרי
בתגובה להודעה מספר 161 שנכתבה על ידי someone4007 שמתחילה ב "להקשות על זיוף זו לא בעייה..."

זה בכלל לא בעיה לזייף תעודת זהות המבוססת על טביעת אצבע ותווי פנים.
לעומת זאת הרבה יותר קשה לזייף תעודת זהות המבוססת על כרטיס חכם.
אם הם כל כך היו רוצים למנוע זיופים, הם היו מנפיקים תעודת זהות המבוססות על כרטיס חכם.

סטטיסטיקה מעניינת- יש סיכוי של אחד למיליארד שלזוג אנשים תהיה טביעת אצבע זהה.
אני מודע לכך, שהסטטיסטיקה הזאת בטלה בשישים בהיתחשב בעובדה, שיש רק כשישה מיליארד אנשים בעולם.
למרות הכל, בכרטיס חכם לא תהיה שום היתלכדות, כי הכרטיס מכיל מידע מספרי בלבד.
טכנית הרבה יותר פשוט ונוח להישתמש בתעודת זהות עם כרטיס חכם (זה כבר קיים בכמה מדינות בעולם).
כאמור, הרבה יותר קשה לזייף תעודת זהות עם כרטיס חכם מאשר תעודת זהות עם מידע ביומטרי.
אני לא מבין לאן חותרים עם הדבר האבסורדי הזה, שנקרא "חוק המאגר הביומטרי".

כמו ש-someone4007 אמר, החוק הזה נועד כדי לשלול לנו את זכויות האזרח, ותו לא.
אל תשלו את עצמכם שהחוק הזה נועד למנוע זיופים.

יש משהו שמסקרן אותי, ואני חייב לקבל עליו תשובה.
נגיד מישהו נאלץ לשנות את הזהות שלו מכורח הנסיבות (תוכנית להגנת עדים לדוגמא).
איך הוא ישנה את הזהות שלו אם כל מדינות העולם עוברות לתעודות זהות המבוססות על מידע ביומטרי?
הוא לא יכול לשנות את הפרטים הביומטריים שלו גם אם הוא ממש ירצה בזה.
ישן 08-11-2008, 18:29
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
סליחה על ההקפצה, אבל הייתי חייב להגיב בנושא הכה חשוב הזה

אני חייב לציין שלא גלשתי כאן בפורום מזה שנים רבות כבר, אך אני רואה שביחס לשאר הפורומים הפופולריים ברשת כאן בהחלט יש ריכוז
דיעות ואידיאולוגיות מבין המעניינות שקראתי ברשת! למען האמת אני חייב לציין לזכות האשכול הזה שעד שעברתי על התגובות כאן חשבתי וחששתי
שרוב הציבור בארץ הוא בור, אני עוקב אחר הצעת החוק הזו של מאיר שיטרית מזה זמן רב כבר, אני עוקב אחר דעת הקהל בטוקבקים בYNET
ובשאר אתרי החדשות, אבל נדהמתי לגלות שהאזרח הממוצע פשוט טיפש במלוא מובן המילה! אנשים מעדיפים לעצום עיניים והפקיד את
ביטחונם האישי והחירות שלהם בידי גוף גדול ואירגון (ממשלה) שספק אם הממשלה הזו בכלל יודעת מה טוב לאזרחיה, ואם כן, מי קבע
שאם X חושב שהוא יודע מה טוב אז למה שY יסכים איתו? הרי כל היופי בבני האדם הוא זה שלכל אחד יש דיעות משלו, אידיאולוגיות משלו
ותפיסת עולם משלו! אז למה דברים כ"כ קריטיים וחוקים כ"כ קריטיים לעתיד המדינה ובכלל לעתיד האנושות ציכים לעבור בצורה כה קרה וכו
דיקטטורית במדינה הזו? הרי זו דמוקרטיה לא? או שמא אנחנו מגלים מיום ליום שזו דמוקרטיה רק בטייטל ולא במהות של המדינה! הרי זה לא סוד
שהמדינה שלנו היא בובה על חוטים של ארה"ב, ספק אם בכלל קבלת ההחלטות וציות להן מתבצע בממשלה שלנו, הרי יש סיכוי גדול שכל זה
נכפה עלינו מארה"ב בכלל..

מה שעוד יותר מדאיג זה האדישות של אזרחי המדינה לכל הנושא הזה, כאילו חסרים לנו בעיות, אירן מאיימת למחוק אותנו בכל שניה נתונה,
אנחנו מוקפים באוייבים, יש לנו גם אוייבים ומשתפים במדינה , זליגת המידע מגופים ממשלתיים, צבאיים ומדיניים היא כ"כ באופנה שמפחיד
להתעסק עם כל נושאי הסודיות, אז בעבר סמכנו על זה שיש לנו את מלח הארץ בכל הגופים האלו וסמכנו עלייהם בעיניים עצומות! נהפוכו
פעולות של סוכנים ישראליים ושל צה"ל היו לגאוות ליבנו תמיד.
אבל בעולם המודרני שבו אין דבר כזה "בטוח" אין דבר כזה "מאובטח" או מושג כמו "שלי" והכל פריץ, נתון להדלפה או יותר גרוע למסחר
תמורת כסף, ספק אם בכלל הממשלות צריכות להסתמך על מאגרי מידע וטכנולוגיות שאבטחתן עומדת בספק גדול!
כי תחשבו על זה באמת - פריצה של המאגר = גן עדן וחגיגה לפושעים הדיגיטליים, כוח בלתי מוגבל לכל הפושעים, מאפיות, טרוריסטים
וכל מי שסתם יחפוץ בלבצע פשע "מושלם" ויפליל אדם אחר! זה בדיוק כמו הקטע עם הWIFI היום, אתה יכול לצאת חמוש בלפטופ,
לעשות סיבוב באיזו שכונה של עשירים בת"א נגיד ברמת אביב, אתה תגלה כ"כ הרבה רשתות WIFI לא מאובטחות שחבל על הזמן!
אם אתה האקר חביב ולא הכי מקצועי, תוכל לעשות שם מה שבא לך, לפרוץ לבנקים, לפרוץ ליוזרים של כל מי שבא לך וכל זה בגלל שאתה
בלתי ניתן לאיתור כי בעצם אם המשטרה תאתר לפי IP מי הפורץ הם יגיעו לאותו לקוח של בזק ברמת אביב והוא ילקח למעצר וחקירה, בסוף
סביר להניח שאחרי כמה חקירות יגלו שזה לא הוא במקרה הטוב, ככה שלהאקר הממוצע זה לא יישב על המצפון! אבל במקרה הגרוע אותו אזרח
שומר חוק מרמת אביב עלול להשלח למאסר סתם! אז אותו דבר בדיוק עם המאגר הביומטרי, אתה כאזרח פשוט שומר חוק ותמים - האם
תהיה מוכן לזה שאיזה עבריין ישים יד על זהותך כי אתה סתם עוד "זהות" ממאגר הזהויות העצום שהוא קיבל בהדלפה מאיזה שוטר או מהאקר
ובחר באקראי בך ע"מ לזייף את זהותך לצורך פשע מסויים! האם תהיה מוכן לחקירות וביזבוז זמן עצום בניסיון נואש להוכיח שזה לא אתה?
האם את המדינה זה בכלל מעניין? אותה מדינה שבשבילה לחמת במלחמה ונתת את עצמך וחברייך נהרגו ודם נשפך כדי להגן על המדינה שלך -
אותה המדינה תגיד לך "סליחה אדוני עם כל הכבוד יש כאן מספיק ראיות שאתה זה שהיה בזירת הפשע, ואין לך שום זכויות מעכשיו אתה מופיע
ברשימה השחורה שלנו ותשב בכלא עם כל החלאות והפושעים שמקומם להכלא!"
ואז המשפט הכ"כ מוכר שרוצחים ואנסים אומרים בכלא "אני חף מפשע" ישמע מפיך לא כ"כ אמין כי היי מי אתה בכלל?
הרי בתסריטים של האח הגדול לאזרחים אין שום זכות, כולנו נחותים, נמלים קטנות שאין להן ערך, אז מה קרה אם אחד נשלח למאסר?
זה מעניין מישהו? אוקי אז 100 כאלה נשלחו למאסר בלי כוונה, בסדר נושמים והעולם ממשיך בשלו... זה כמו ש6 מיליון יהודים
נרצחו ובאותה התקופה העולם עצם עיניים ולא ממש הזיז למישהו! ההיסטוריה מלמדת שההיסטוריה תמיד חוזרת, כך או כך זה תמיד יהיה זהה
תמיד יקום איזה מנהיג או ארגון שיגיד שהוא יודע מה טוב לעם שלו והוא יודע מה עושים כדי שיהיה עתיד מבטיח, אבל מי אמר שמה שהוא קובע
טוב לכולם?!? בני האדם סה"כ יצורים מאוד פשוטים, אוהבים שקט, חיים שלווים וראש רגוע, אז תנו לנו את החופש לבחור, מי שרוצה
לגור במדינת האח הגדול שיגור בה, אבל נקווה שלא כל העולם המערבי יהיה כזה, אחרת רובנו הגדול נצטרך בטח להגר לאיזו מדינת עולם שלישי
כדי לקבל את המגיע לנו, פרטיות, חיים שלווים וראש שקט... כל השאר שישארו בצאן והעדר שלהם. כך או כך יש ג'ונגל בחוץ!

בקיצר אני צופה עתיד מאוד מאוד מחריד לנו האנושות בגלל החלטות בורות שכאלה בממשלות שהמנהיגים של העם הם מבוגרים, לא צעירים
ולא בקיאים בטכנולוגיה (מה לעשות מאיר שיטרית הוא בהחלט לא בקיא או סתם מקטין ראש), אז או שהעם יתעורר ותהייה כאן איזושהי הפיכה
ובנינו זה לא יקרה כי העם טיפש ומוכרים לו לוקשים!
או שאם תהיה הפיכה זה לא יצליח כי מה לעשות שהשלטונות חזקים יותר זו לא צרפת של פעם שההפיכה הייתה אפשרית בה...

אבל במידה ובאמת חוקים כאלה יעברו (כמו חוק נתוני תקשורת שעבר כבר מזמן ואנשים בכלל שכחו ממנו בארץ) אז חוק המאגר הביומטרי יביא
לכמה מצבים, פושעים חכמים ועבריינים יהנו מאפשרויות בלתי מוגבלות, בצורה פשוטה למדי יזייפו זהות ביומטרית לפי מדריכים פשוטים
שכבר יש ביוטיוב, תהיה כאן חגיגה והאנרכיה תהייה בעיצומה!

בנוסף לזה גם ברשת האינטרנט הפושעים יהיהו חכמים, את הפשיעה יבצעו כאמור דרך WIFI של אחרים, וגם אם יצא כאן חוק שמחייב
בעלי רשתות אלחוטיות לאבטח את הרשת שלהם (כמו בגרמניה כזכור לי) אחרת בעל הWIFI ימצא אשם, החוק הזה לא יכסה את כל המקרים בארץ כי
כיום אין דבר כזה רשת WIFI בטוחה, הכל ניתן לפרוץ בכמה פעולות פשוטות שגם להן יש מדריכים ביוטיוב!!!

הפושעים היותר חכמים ישתמשו כרגיל בPROXY שזו השיטה המוכרת עוד מלפני שנים, רוב ההאקרים משתמשים בה וזה עובד להם באין מפריע!

כמובן שכל זה לא תקף רק לפושעים, זה תקף גם לאזרחים מביני עיניין, כמו רוב האנשים כאן בדיון! הרי מה בגלל חוקים כאלה שבגלל
שרשמנו טוקבק קצת מעל ומעבר בYNET יש מצב שהמשטרה תדפוק לנו בדלת, אז אנחנו נשאר אדישים לזה? לא! כי לא חייבים להיות
פושעים ע"מ להשיג את המגיע לנו - זכות הפרטיות! כי אנחנו נוכל להשתמש באותן הדרכים כמו שהפושעים ישתמשו אבל אנחנו לפחות עם מצפון
ככה שלגבי אנשים כמונו הממשלה לא תצטרך לדאוג!

לסיכום - כמו תמיד, פשע זה דבר אבולוציוני, לא משנה באיזו תקופה ובאיזה עידן, הפשע תמיד יתפתח בהתאם לאכיפה! זו עובדה
זה מדעי וזה בלתי ניתן למניעה! המנעול הכי מאובטח שיצא תמיד מישהו ידע לפרוץ אותו בלי בעיה! מדובר במשחק חתול ועכבר כפי שהגדיר
אחד הטוקבקיסטים בYNET שמאוד נהנתי לקרוא את תגובתו... וזה נכון, כי חוקים כאלה יפגעו דווקא באזרחים שומרי החוק והתמימים
וזה רק יגביר את הפשיעה והפשע המאורגן והסחר במידע כה רגיש שינוהל מכל מיני גומרים מפוקפקים שעובדים אפילו במשטרה ובממשלה!
לא ניתן לסמוך על אף אחד כי כולם סה"כ בני אדם, אינטרסים משתנים, לא מאמינים? רק הציעו מספיק כסף לסוכן האבטחה שיהיה אחראי
על המאגר הביומטרי והוא כבר יספק לכם דיסק און קי עם כמות נכבדת של המאגר!
הממשלה צריכה לזכור ולדעת שבהתאם להיסטוריה ובהתאם להתנהגות האנושית תמיד יהיו מחלוקות ואידיאולוגיות שונות, לכן חובה עלינו כמדינה
מפותחת לחשוב טוב יותר למען עתידנו ולהבין שע"מ לפתור את הבעיות אין צורך להתייחס לכל האוכלוסיה כפושעים! זה לא הפתרון!
כי גם בכיתה בבית הספר שרוב התלמידים הם וונדליסטים ויש 2 צדיקים והמורה מחליטה לתת עונש קולקטיבי לכל הכיתה אז גם 2 הצדיקים בסדום
ירגישו תשכול, זעם , עצבים וכעסים כלפי המורה ועל הבית ספר כולו וכך קצרה הדרך שבה 2 התלמידים הללו יהפכו גם בעצמם לוונדליסטים
ויתחילה אט אט להתנהג כמו שאר הכיתה, למה? כי זו התנהגות אנושית ידועה - כוח קולקטיבי כלפי אוכלוסיה מסויימת מעודדת גם את
הישרים שבהם לעבור לאקטים קיצוניים! אז השאלה שאנו צריכים לשאול את עצמנו היא האם אנחנו רוצים לחיות במדינה שבה החוק מנסה "לתקן"
את התושבים אך בגלל אי הגבלת האמצעים המדינה תייצר יותר עבריינים מאשר היא תתקן, כי מה לעשות שע"מ לעשות קצת טוב עוברים הרבה רע!
חבל שקבלת החלטות וחוקים מאין אלו לא עוברים בדיון ציבורי - חוק שרירותי ובהחלט לא דמוקרטי! יש בו דברים טובים והרעיון הוא מעולה
למניעת פשעים אבל כל הטוב הזה מהול בהרבה רע, וכשה"רע" הזה יקרה זה יהיה מאוחר מדי, כי גם אם יבטלו בעתיד את המאגר הזה,
הנזק כבר נעשה, ולא נראה לי שהמדינה תממן לכל אזרחיה ניתוחים פלסטיים לשינוי תווי פנים וטביעות אצבע! וישראל העתידנית תהיה
סדום ועמורה לפושעים! בדמוקרטיה העם אמור להחליט מה טוב לו ולבחור את נבחריו, אך במדינה שלנו הנבחרים זה אותם השחקנים שהולכים
ובאים, והם למדו אותנו, הם למדו לנצל אותנו בבחירות, להבטיח הרים וגבעות, ואחרי שהצבענו להם הם שמים עלינו זובי! עושים מה שבא
להם ואיך שבא להם, ואנחנו? אה אנחנו סתם עוד עדר של אזרחים בורים וחיות, אז מה אם אחד מכל עשרה אזרחים הוא פושע? אפשר
להתייחס לכל העשרה כפושעים ולזרוק אותם לכלא!

ידידיי מתישהו זה יקרה, וזה לא רחוק! העולם מתפתחת ומתקדם, האיש הקטן איבד מערכו, זה מתחיל בחוקים כאלה, בוחנים את הסבלנות
של האזרח, רואים שהוא אדיש ומוכרים לו חארטות, ויזה לארה"ב בלי תור? סוף לזיופי תעודות זהות? סוף לפשיעה? משטרה חזקה יותר?
משתמשים בטרור ובפשיעה כתירוץ אבל בפועל שום דבר לא יעזור כאן! אז מה בסוף ימאס להם ויחליטו לשתול לכל אזרח צ'יפ תת עורי כדי לנטר
אחרי כולם ולהאזין ולהפוך רשמית למדינת האח הגדול? כן זה כנראה יקרה אם הציבור ישאר אדיש כי זה מתחיל בקטן ובסוף אתם יודעים מה יקרה!
וכל התירוצים האזרח הקטן בולע, כאילו שאין למדינות החזקות היום מספיק לוויני ריגול ומספיק אמצעים להאזין לפושעים האמיתיים, אז למה
צריך לעזאזל מאגר ביומטרי של כל המדינה כשבפועל יש להם המון עבריינים ודגים שמנים אחרים שבוודאות פושעים והמשטרה לא תופסת אותם?
ומה לגבי שחיתויות בממשלה? מי מטפל בזה? מישהו בכלל שם על מבקר המדינה? איפה הצדק (אם יש דבר כזה בכלל)...
נראה כאילו העולם צועד לכיוון שליט אחד (ארה"ב?) ששולט על כל מנהיגי העולם ומכתיב להם את כל החוקים וככה לאט לאט העולם הולך
כעיוור לכיוון אפל, קר וקודר מבלי לדעת מה הלאה, עיצרו לרגע ותחשבו איזה עולם יפה יש לנו, רק חבל שבגלל אינטרסים של כוח כסף
ולמי יש יותר גדול, חבל שבגלל דברים כאלה נשמיד את עצמנו! לפעמים זה נראה כאילו נוצרנו ע"מ שאיזה אל או גזע חייזרי אחר יסתכל
עלינו ויבחן אותנו למטרות שעשוע כשסופנו ידוע מראש.. אחרת שמישהו ימצא הסבר מדוע האנשים שונאים אחד את השני בצורה כה מחרידה
בזמן שיגרה, אבל בזמן מלחמה או אסון כולשהו כולם מתאחדים.. לכו תבינו, החיים זה תסביך אחד גדול..

מה אתם חושבים? יהיה טוב או יהיה רע? חחחחח כמו שאומרים, נותר רק לקוות ולראות
ישן 09-11-2008, 01:05

בתגובה להודעה מספר 166 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "ככל שיותר ויותר אנשים יהיו..."

תודה רבה לשנייכם על קבלת הפנים

ולגבי מה שאמרת Narxx - האמת היא שאני כן מנסה להביא את הנושא הנ&quot;ל לידיעת החברים שלי
והסביבה הקרובה, אך מה לעשות שיש אנשים שמסתכלים עלייך כאילו נפלת מהירח? אז נכון יש כאלה שמסכימים ומבינים את מה שמונח על הכף,
יש כאלה שמתנדנדים וחצי מסכימים אבל מנחמים את עצמם
באמירה ש&quot;סמוך על הממשלה היא יודעת מה היא עושה ובסופו של דבר זה נגד הטרור&quot;

אבל תמיד יש את האלה שבכלל אתה אומר לעצמך למה אני מתאמץ לנסות להסביר לבן אדם חסר מוח מהו מוח?
יש כאלה שיקראו לך פראנויד מבלי בכלל לדעת את משמעות המושג, ויש כאלה שבכלל לא מבינים על מה מדובר..
אני לא מאשים אף אחד אני דיי נייטרלי בדיעותיי ולא שופט אחרים, כי סה&quot;כ כל אגם פשוט חיי את חייו ולא רוצה יותר מדי להגדיל ראש ולדעת מה
עומד מאחורי הקלעים, אף אחד לא רוצה לדעת מה עבר על ההמבורגל שיושב לו על הצלחת ואיך זה הגיע אל צלחתו, אף אחד לא רוצה לדעת איך האייפוד עובד, העיקר שזה משמיע מוסיקה וכך הלאה...
ניתן להבין זאת, רוב הציבור הם אנשים פשוטים עם רצונות פשוטים, הולכים לעבודה, עובדים,
חוזרים הביתה למשפחה ישנים וכך השגרה שלהם והם אוהבים את זה..
אז אם תנחת עלייהם עם כל &quot;תאוריות המדע בידיוני&quot; שלך הם לא יבינו מה אתה רוצה מהם...

בשורה התחתונה גם אם מביאים נושאים כאלו לידיעת האזרח הממוצע (מה שלא קורה לצערנו בתקשורת המשודרת אלא קורה יותר בטוקבקים, בלוגים,
פורומים כאלה ואחרים) אז רוב הציבור
לא מודע לזה, נגיד אני הגעתי לאשכול הזה בכלל מחיפוש פשוט ברשת כדי לראות אם יש מודעות בארץ בכלל.. ומסתבר שיש...

ועוד בעייה שיש עם מה שאמרת Narxx ידידי, זה שהיום זה די מסוכן לדבר סתם כך עם אנשים,
ההתבטאות הלא נכונה ולו הקטנה ביותר ואתה נחשב ל&quot;אוייב המדינה&quot; ממש כמו בסרט עם ברוס וויליס,
כן אין מה לעשות כי חשוב להקפיד על דיעות והתבטויות נייטרליות, לקבל הכל בהבנה, ולא להטיף!
כי בסופו של דבר אני מניח שהכוונות של הממשלה טובות, השאלה איך הן מקודמות בחוק ולצערנו כנראה שלא בכובד ראש.

ואם אנחנו רוצים להביא את זה לידיעה הציבורית בצורה טובה לדעתי לא מספיק האינטרנט!
לדעתי האישית חשוב ליידע את כל אנשי התקשורת המשודרת שעוסקים בפרשיות שכאלה - נגיד אילנה דיין שהתוכנית שלה באמת עוסקת במגוון
נושאים ולא מפחדת מאף אחד (לכו תדעו חח) או דנה ווייס שעשתה את התוכנית &quot;מישהו עוקב אחרייך&quot; (מאז היא קצת נעלמה,
נקווה שלא בגלל התוכנית חחח)
וכמובן יש גם תוכניות כמו &quot;שומר מסך&quot; ו&quot;כל בודק&quot; ולדעתי מיילים לבג&quot;ץ או לכל גוף ציבורי העוסק בזכויות הפרט לא יזיק..
למרות שעורכי הדין לזכויות הפרט לא הצליחו, אבל עוד לחץ מהציבור ומהתקשורת אולי יעזור..
סה&quot;כ ע&quot;מ לחולל שינוי לא כולנו חייבים להיות פוליטיקאים, למעשה הייתי רץ לפוליטיקה אם הייתי יודע שהממשלה עצמה תהייה מתוקנת
ומה שיעניין את הח&quot;כים יהיה באמת טובת הציבור ולא איזה וולבו יהיה להם ובאיזו ווילה יגורו..

אז מה אתם אומרים? מיילים יעזרו? כי העצומה שנפתחה נראה לי לא ממש תכולל משהו, היעד שהם הציבו לעצמם זה 2 מיליון,
וכרגע למרות שיש מספיק תגובות זה עומד עדיין על 0% לצערנו.

אני רק מקווה שהממשלה בעצמה עוקבת אחרי דיונים כאלה ברשת כמו שיש כאן, כי ממשל צריך לדעת מה הציבור חושב ולהיות קשוב לו, ולא רק לתפוס
טוקבקיסטים שהגיבו כך או אחרת, סה&quot;כ הממשל צריך להבין שלא כל העם הוא טיפש, אולי אנחנו באמת לא יודעים כלום ביחס לסוכן ממשלתי ממוצע
ובאמת אנחנו יודעים מעט מאוד לשמחתנו אחרת היינו משתגעים באמת... אבל בכל זאת הייתי שמח אם מישהו שם למעלה היה מתייחס ברצינות הראוייה
לדאגותייהם של אזרחים שומרי חוק שרק רוצים לחיות בשקט ובגלל זה רוצים קצת חופש ופרטיות, ולא להיתייחס לכול אחד שיסרב לתת טביעת אצבע כאל פושעים!
ישן 09-11-2008, 01:30
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 167 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "תודה רבה לשנייכם על קבלת..."

אין שום בעיה לדבר עם מי שאתה רוצה על מה שאתה רוצה.
את הסרט עם ברוס וויליס לא ראיתי, אבל אני לא יודע על חוק שאוסר עלי לדבר עם אנשים על הצעות החוק המטופשות של הממשלה. להיפך, אני אפילו בטוח שחובה עלי לדבר על הדברים הללו (הפוליטיקאים משתמשים בכלי זה כדי לנגח את המחנה הנגדי).

בנוגע לפסקה האחרונה שלך, הבעיה היא שאם אתה תתנגד לקיים את חוקי המדינה - אז אתה באמת פושע.
לדעתי החוק הזה לא צודק והוא יגרום לך להפוך להיות פושע כי הלבישו עליך תיק, הרבה יותר מהפשע של אי שיתוף פעולה עם החוק, אבל חוק זה חוק... ותפקידנו להתנגד להצעות החוק הללו כבר עכשיו כשהן עדיין לא בתוקף, אבל חשוב לזכור שמי שמתנגד לחוק כתוב - הוא עבריין.

אז מה אתה אומר? זמן טוב לעבור לקנדה? =)

ישן 09-11-2008, 19:01

בתגובה להודעה מספר 168 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אין שום בעיה לדבר עם מי שאתה..."

יש משהו בדברייך,
אך השאלה מה עושים? כי יום הדין קרב ובא ומאיר שיטרית ינסה לזרז את העברת החוק הזה בהקדם האפשרי! מה גם שמתוך 120 ח&quot;כים רק 19 הצביעו ומתוכם 1 מתנגד (צדיק אחד בסדום?).
ומה שהכי מרגיז זה איפה היו כל שאר חברי הכנסת? זה רק מוכיח שאין לנו צורך ב120 ח&quot;כים!
כי אם בדיון כ&quot;כ חשוב לעתיד תושבי המדינה הם לא באים אז זה רק מראה עד מכה אכפת להם מאזרחי המדינה! לך תתרום למדינה שלך מדמך ותלחם עליה והיא מצידה לא שמה עלייך, פשוט כואב הלב בצורה שלא תתואר, ואני לא עבריין לא פושע ולא נוכל, שירתתי ביחדה צבאית חשובה ויכלנו לדעת הכל על כל אזרח אם רצינו, ואני יודע טוב מאוד עד כמה ה-&quot;מערכת מאובטחת&quot; שלהם זה בולשיט אחד גדול! ילדים בני 18 בצ&quot;ל יכולים לנבור בפרטייהם של אזרחים למטרות אישיות ולצרכי בידור רק כדי לברר איפה גרה הבחורה שהם התחילו איתה אתמול בפאב! כן נכון שיש הרשאות והכל, אבל עדיין זה קורה! אז על הצבא עוד אפשר לסמוך ואני אוהב את צה&quot;ל שלי ושירתתי אותו נאמנה, אבל על המשטרה אני לא סומך, ועל משרד הפנים בכלל אין מה לדבר אלה כל שנה מודלף מהם הרשומון \ פנקס הבוחרים \ אגרון ומה שבא לכם... דבר כזה שמגיע לנוכל, פושע, מחבל - זהו אכלנו אותה שלום הציבור בסכנה קיומית! נותר להם רק לבחור מטרה וזהו! וכשיהיה בנוסף לזה טביעת אצבע ותווי פנים אז בכלל אכלנו אותה.

השאלה ידידי מה אפשר לעשות? כי הפגנות בנושא הזה המשטרה תתערב! ומה הכי מעצבן שבטח יחשיבו בהכללה את כל המפגינים כעבריינים, כי כבר עכשיו בהצעת החוק נאמר שמי שיתנגד לחוק יישלח לכלא! אז מה? קבעו סתם כך שכל מתנגד הוא פושע? גם אם יש אנשים שאוהבים את פרטיותם? זה לא צודק וזה מזכיר חוקים ממדינות עולם שלישי ודיקטטורות מהעולם האפוקליפטי כמו בסרטים.

וכנראה שבסוף לא תישאר ברירה וכל אותם האזרחים ההגונים והאיכותיים, כל אותם האקדמאיים ואנשי העסקים יעופו מפה בגלל חוקים שכאלה, לא יודע אם קנדה זו אופציה כזו טובה כי אני לא מכיר את המדיניות שם (אולי שם בדומה לארה&quot;ב ?) אבל הבנתי שיש מדינות באירופה שדווקא שווה לבדוק
פשוט כואב הלב שבגלל חוקים כאלה מטופשים אזרחים איכותיים שיכלו לתרום המון למדינה יצטרו לעבור מכאן כאין ברירה ולתרום בפחות גאווה למדינות אחרות שבהם האהדה ליהודים לא כזו סימפטית,
אבל היי, כך או כך ישראל יורה לעצמה ברגל
ישן 10-11-2008, 23:34

בתגובה להודעה מספר 171 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "הבעיה היא שגם אם תעזוב את..."

כן זה מה שהכי מרגיז ומפחיד, שכל מדינות המערב - אלו שמושפעות באמת מהמערב הפרוע (ארה&quot;ב) רוצות להכניס את החוקים הללו כמה שיותר מהר!
כל זה כדי לקדם את הצעדים לקראת המאגר הבא - מאגר DNA, וכשזה ימצא את עצמו אז צ'יפ תת עורי לא יהיה כבר בגדר מדע בידיוני יותר!
עושה רושם שארה&quot;ב מקדמת את ההיליכים האלה מיוזמתה, זה ממש נראה כאילו היא אומרת לכל בנות הברית שלה ככה :&quot;נו רוצים להיות חברים שלי?
רוצים שהתושבים שלכם יכנסו למדינה שלנו בלי ויזה? כל שעלייכם לעשות זה לאסוף את כל(!) המידע של האזרחים שלכם ולנטר אחרייהם ופשוט
לתת לנו את המידע הזה לפני שאותו אזרח נכנס למדינתנו. בסופו של דבר לא נתפלא אם ארה&quot;ב תהייה המעצמה שתשלוט בעולם והאח הגדול (ה-הגדול באמת)
ינטר אחר כל תושבי העולם! אלא אם כן הציבור בעולם יתעורר ויגלה שהאמריקניזציה היא לא כזה חלום וורוד, ושהמדינה החופשית בעולם היא לא כזו חופשית,
נראה מה עכשיו אובמה יעשה, לדעתי הוא פחות קיצוני מבוש אבל רק הזמן יגיד. אין לי שום דבר נגד ארה&quot;ב אבל זה קצת כואב לי שכל המדינות כמעט
שפוטות שלה, חוץ מרוסיה שמתנגדת למדיניות של ארה&quot;ב אך כידוע גם רוסיה היא לא צדיקה כ&quot;כ, שלא לדבר על השחיתויות ברוסיה אבל לפחות הם
לא מתכננים להקים מאגר שכזה ובטח ובטח שלא להעביר את זה לאמריקאים! למה שמדינה עם כל כך הרבה מרגלים וסוכנים תתן את זהויות התושבים והסוכנים
למדינה שהם מחשיבים כלא הכי ידידותית? ובצדק. אבל בנתיים ישראל המדינה היחידה שכל כך שמחה וכ&quot;כ טיפשה כדי להשביע את רצונה של ארה&quot;ב.
כמובן שביחד עם רוסיה נמנות כל מדינות ערב שננגד ארה&quot;ב אבל הן לא דוגמא טובה כי הן קיצוניות מדי בשנאתם כלפי כל העולם המערבי, חבל שאי אפשר
למצוא איזה איזון שיגרום לשקט בעולם הזה כבר...

בואו נגיד ככה, אם היה ניתן לסמוך על הדמוקרטיה היה טוב, אבל הממשל תמיד ירצה להקדים תרופה למכה ולנטר אחר התושבים, כי בתכלס זה די נדרש
כי לא כול התושבים אמינים, תמיד יש לצערנו חולרות בוגדים וכאלה שחושבים שהם מעל לחוק! אבל לדעתי זה עדיין לא מצדיק להוציא חוקים כאלו ולהגיד
שכל מי שיסרב לתת תביעת אבצע ותמונה ביומטרית יחשב כפושע! זה פשוט לא יעלה על הדעת שבמדינה דמוקרטית יהיה דבר כזה!
מי קבע לעזאזל שאדם שפרטיותו חשובה לו הוא פושע?!?
ומה יקרה באמת עם סוכני המוסד שלנו שירצו במסגרת משימת להכנס למדינה אחרת? הרי בימינו היו כולה מזייפים בשבילם דרכון פשוט והם יכלו להיות רק מי שהם
רוצים! מה הלאה? אני בטוח שהם חשבו על משהו כלפי סוכנים, אבל נצא מנקודת הנחה שבעתיד כל תושבי העולם יהיו במאגר הגדול ביותר שישמש את
כל גופי הביון בעולם, מה אז? לא יהיו מרגלים? לא יהיו זהויות בדויות? ומה עם תוכניות להגנת עדים? שם אפשר לשנות אבל טביעת אצבע?

לברוח לקוסטה ריקה זה לא כזה מפתה, אבל מעניין מה יעלה בגורל צרפת, גרמניה, איטליה, אוסטריה, פולין, וכמובן שווייץ הנייטרלית..
דווקא שווייץ יכול להיות אחלה לפליטים ישראליים חחחחח

טוב נראה מה יקרה עם החוק הזה, נקווה שבכנסת החדשה לא יסכימו עם החוק הזה! כי מפחיד לחשוב לאן עתיד יילדנו יילך... למרות שגם היום
המצב לא מאיר פנים, לפעמים אני תוהה לאן הולך החינוך שלנו? לאן נעלמה התמימות? למה הילדים כ&quot;כ אלימים בימינו? האם בעתיד כזקנים יעזרו
לנו בכלל לחצות את הכביש? או שמא לא יהיה שום כבוד ושום ערכים? כך או כך כנראה האנרכייה יכולה להתרחש גם בלי פיקוח ממשלתי וגם עם פיקוח ממשלתי.
בשורה התחתונה האיש עם הארנק מנצח, כל אלה שיש להם כסף ועוצמה ומושכים בחוטים הנכונים, העולם שייך רק להם לצערנו והם עושים כרצונם!
חיי האיש הקטן לא בעלי ערך, לעיתים זה גורם לי לחשוב למה לעזאזל יש דבר כזה שנקרא כסף בעולם? למה אלוהים בכלל יידע אותנו לגבי כסף?
אולי העולם כמקום משותף ושל עזרה מהלב היה יכול להיות יותר יפה? כמו בכוורת דבורים שכולם עובדות למען מטרה אחת מבלי תמורות, מלחמות ושנאה..
משחקי ריגול, משחקי כוחות ואגו, משחקי למי יש יותר גדול והנשק של מי יותר חזק.. יותר מטרור עולמי מה שמפחיד יותר זה המידע שכל אותם הגופים
צוברים כלפי אזרחי העולם החופשי, אוקי אז יש טרור ויש פשיעה זה תמיד היה ותמיד יהיה, זה לא תירוץ לסרס את כל אוכלוסיית העולם מהפרטיות!
זה פסול וזה לא אנושי, זה כמו לשים את כולם בכלובים בגן חיות ולנטר אחרייהם בלי בעיה .. קשה להיות בני אדם.
ישן 09-11-2008, 23:36
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 170 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "תראה, אם אתה יודע על התנגדות..."

בשבילי זאת לא סיבה מספיק טוב לעזוב את הארץ. כמו שלאנס אמר, במוקדם או במאוחר זה יגיע גם למדינות המערביות האחרות. מה גם, שלא ממש בא לי לחיות במדינה אחרת מלבד ישראל.

שמתם לב שנכחו בקריאה הראשונה רק 19 חברי כנסת?
הם מוכיחים שוב ושוב שאין דבר כזה דמוקרטיה! כל הבולשיט, שהטמיעו בנו בשיעורי אזרחות בתיכון, זה לוקש טהור.
מה זה הפרדת רשויות כאשר הצעת חוק ממשלית לא מקבלת שום תגובה מהכנסת?! איזה משמעות יש כרגע להפרדת רשויות?!
אני כבר מזמן אמרתי שאין דבר כזה דמוקרטיה, וזה רק מאשש את הטיעונים שלי.
אני בטוח שבין 101 חברי הכנסת שלא נכחו בהצבעה, היו הרבה מאוד שמיתנגדים.
פשוט הם לא ממש מעוניינים להביע דעה בגלל הלוקש שמאכילים אותנו במשך הרבה זמן.
למשל חבר הכנסת אריה אלדד, שאני די מפקפק באינטילגנציה שלו, אמר שמי שמצביע נגד החוק הוא פושע. הרבה תעמולנים אחרים תמכו באמירה הזאת.
מה אמורים לעשות חברי הכנסת החלשים, שאינם בעד החוק הזה?! האם ילכו להצביע ויחרפו את מעמדם הפוליטי?!
אני מניח שאם הם ילכו להצביע נגד החוק, יום למחרת תופיע באחד מהעיתונים כותרת פיקנטית כדוגמת "האם ****** פושע?" (כידוע התקשורת משתפת פעולה עם התעמולה הזאת).
אף חבר כנסת, שמיתנגד לחוק, לא ירצה להיות קורבן לתעמולה פוליטית. לכן הוא פשוט לא יגיע להצביע בהצעת חוק שמסכנת את מעמדו הפוליטי.

ביזיון מה שהולך פה.
ישן 10-11-2008, 14:38
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 174 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "התקשורת לא משתף פעולה עם..."

יש משהו במה שאתה אומר. הפעם היחס של התיקשורת הוא יותר בעדנו, אבל עדיין יש תעמולה מהרבה כיוונים.
תעמולה שגורמת לאנשים לחשוב, שאדם אשר מיתנגד לחוק הוא פושע.
אנשים נהיו מטומטמים והם באמת חושבים ככה. למעט מאוד אנשים במדינה הזאת יש יכולת חשיבה עצמית- רוב האנשים חושבים את מה, שמטמיעים בנו מבחוץ בלי שום ערך מוסף מעצמם.

עוד משהו ששמתי לב אליו. האנשים שהציעו את החוק, אומרים שהחוק נועד למנוע זיופים נטו (זה לא נועד כדי ללכוד פושעים).
לכאורה יהיה זיהוי חכם של תביעת האצבע ותווי הפנים שנמצאים על תעודת הזהות.
אוקיי הבנתי. אז שמישהו יסביר לי בבקשה בשביל מה צריך מאגר ביומטרי?
טכנית לא חייבים מאגר בשביל זה. אפשר לעשות שיהיו נתונים ביומטריים רק על תעודת הזהות, וכאשר רשויות החוק (נגיד משטרה) בודקים את תעודת הזהות של אזרח מסויים, הם גם מבצעים סריקה במקום וכך מוודאים שאכן מדובר בתעודה מקורית.
חוץ מזה, לא צריך בכלל מידע ביומטרי על תעודת זהות בשביל למנוע זיופים. במדינות אחרות מצאו יופי של דרכים למנוע זיופים בלי מידע ביומטרי.
רק מדינת ישראל החליטה להתעלות על עצמה עם החוק המגוחך הזה, שעד עכשיו אני לא מבין מה התועלת שלו. הרי האידיוטים האלה מודים בעצמם שזה רק בשביל למנוע זיופים.
ישן 10-11-2008, 23:46

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם החוק הביומטרי לא יעבור,..."

בנינו - אין דבר כזה "למחוק" במיוחד לא בעולם הדיגיטלי, כל מידע שנמחק אפשר לשחזר, כל מידע קשיח שנשרף אפשר לשחזר במבדות מיוחדות, גם הארדיסק שאופס (ZERO FORMAT) אפשר לשחזר ! אין דבר
כזה במחשבים בלתי פריץ בלתי ניתן לפיצוח ושחזור.. הכל יקח זמן אבל הכל אפשרי! בעל האמצעים ובעל הכוח
יצליחו בזה בלי הרבה קושי.
נקודה שנייה היא שהממשלה לא ממש תמחק דבר כזה, וגם אם היא תגיד שהיא מחקה זה רק כדי להרגיע את האזרח הטיפש הממוצע, אבל שום גוף לא באמת ימחק מאגר מידע שווה ערך! גם אם יעבירו את זה לידיים ממשלתיות נטו - לך תדע שמשרד הרישוי לא ישמור עותק או משהו כזה?

והכסף מהכיס שלך חביבי - את מי זה מעניין לצערנו? משלם המיסים הוא גם הפראייר בכל הסיפור הזה,
אנחנו פראיירים בגלל שמוכרים לנו לוקשים כל החיים, ואנחנו ממשיכים לאכול את כל השקרים וההבטחות של הרשויות, אבל בפועל אנחנו רק מפסידים מזה! עד שלא תהייה התארגנות אזרחית על זכויות בסיסיות, זה לא יפסק! וגם אם זה יפסק עוד 20-40 שנה שוב הכל יחזור ל"שגרה" ושוב תהייה התקוממות שלטונית איפשהו.
אל תשכח - ההיסטוריה חוזרת, מה שקרה לפני 60 שנה בשואה לא רחוק להתרחש גם בהוווה וגם בעתיד...
לצערנו טבע האנושות להשמיד את עצמה מדי פעם, דילול אוכלוסין או כוח עליון, או מה שזה לא יהיה, זו עובדה היסטורית שדברים כאלה קרו ובטח יקרו גם בעתיד, תמיד יש שליטים ומנהיגים שחושבים שהם צעד אחד קדימה אבל בפועל מתישהו מתגלה שהתוכנית שלהם לא הייתה טובה לכולם..
האנושות.. סוג של ווירוס שמתפתח ולא לומד
ישן 11-11-2008, 07:00
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 181 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "בנינו - אין דבר כזה "למחוק"..."

יש לך הרבה הצהרות בעיתיות בהודעה שלך.
קודם כל, יש התארגנות אזרחית על זכויות בסיס שנקראת "האגודה לזכויות האזרח".
אתה בהחלט מוזמן להתעניין בפועלם וליצור איתם קשר ולהצטרף אליהם. אולי באמת משם תבוא הישועה.

שנית, אני לא מבין את ההשוואה לשואה. ההיסטוריה כידוע חוזרת על עצמה, אבל למה אתה מכניס את השואה לכאן?
זה לא שייך לדיון שלנו וזה רק מרמז על זילות השואה (איזכורים שלה שלא כצורך). מיותר.

שלוש, טבע האנושות הוא להשמיד את עצמה? לא מסכים. אמנם יש מדי פעם מלחמות, אבל אם תסתכל על גרף גידול האוכלוסין, אין תקופות שפל ותקופות שפע. אני חושב הפוך ממך, טבע האנושות הוא להתרבות ולכן עלינו כבני-אדם נאורים להגביל את הילודה חסרת המעצורים (ככה זה כשאתה מעל הטורפים העליונים - מעל שרשרת המזון ואין לך אוייבים טבעיים) ולאזן את כמות האוכלוסיה העולמית בצורה שכדור הארץ יכול ואמור להכיל.

בנוגע להודעה עצמה, יתכן וכי המידע לא ימחק. זו בהחלט אופציה.
יהיה להם חלון של צילומי רשיון נהיגה מאוגוסט 2006 עד להיום (אם יחליט ביה"מ שיש עבירה על החוק)... ביג דיל.
כל עוד הם לא מחייבים להמשיך עם זה בעתיד או לבצע צילומים מחדש לכלל האוכלוסיה כולל אלו שכבר יש להם רשיון, הנזק לזכויות האדם שלנו קטן.

בנוגע להודעה האחרת שלך למעלה, למה הם רוצים את המאגר?
או שיש פה באמת קונספירציה עולמית ורצון ליישר קו עם ממשלות העולם הגדול (בריטניה / ארה"ב) או שמדובר בטיפות חלמאית המאפיינת כל כך את הכנסת שלנו.
כנראה שיש אנשים שמכרו להם לוקש שזה יעזור למנוע זיופים וגניבת זהויות והם ממש מאמינים בזה. אולי הם אפילו השקיעו בתעשיה הזו ולכן יש להם אינטרס אישי לקדם את זה.
אני לא יודע.
מה שבטוח זה שהם לא חשבו על זה לעומק, והם לא ראו מספיק Mythbusters כדי להבין שגם את המערכת ה"בלתי-ניתנת לפריצה" הביומטרית שלהם, בהחלט ניתנת לעכיפה.

ישן 11-11-2008, 10:34
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 180 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "אם החוק הביומטרי לא יעבור,..."

אם החוק לא יעבור, כל הנתונים של משרד הרישוי עדיין יהיו שמורים באיזשהו מקום. גם אם יכריחו אותם על פי דין למחוק את זה, עדיין לא יעזור כלום.
לאנס נתן פה פעם דוגמא טובה מעולם האינטרנט. באתרים הגדולים אין לך אפילו אפשרות למחוק את החשבון שלך. נצא מנקודת הנחה שבכל זאת קיימת אפשרות כזאת. אתה עדיין לא יכול לדעת אם המידע אכן נמחק. קיימת האפשרות שהם שמרו את המידע שלך אי שם במעמקי מסד הנתונים, והם יכולים לשלוף את המידע הזה מתי שרק יחפצו בו- זאת למרות שעל פניו נידמה לך כאילו החשבון שלך לא קיים בצד לקוח (גולש).

מי מבטיח לי שמשרד הרישוי אכן ימחק את מאגר התמונות הזה במידה והחוק לא יעבור?
ולמה בעצם הם לא מוחקים אותו כבר עכשיו? למה לחכות עד שהחוק יוכרע סופית? השימוש בתמונות האלה אינו חוקי נכון לעכשיו, והם התחילו לעשות את זה לפני שנתיים (לפני שחוק המאגר הביומטרי בכלל הוצע).
לדעתי צריך להכריח אותם למחוק את התמונות האלה כבר עכשיו למרות, שאין לזה כל משמעות, כי אני יודע שלתמונות האלה יש גיבוי, שלא ממש גלוי לציבור ואף לחץ ציבורי לא יעזור להוריד אותו.
ישן 11-11-2008, 11:23
צלמית המשתמש של Narxx

בתגובה להודעה מספר 183 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אם החוק לא יעבור, כל הנתונים..."

לא צריך למחוק את התמונות, אלא רק את התוכנית שממפה את הפנים כדי שיהיה אפשר לזהות בקלות.
ואם הם לא ימחקו, הם עוברים על החוק. מה שאומר שני דברים:
1. אי אפשר להשתמש בראיות שכאלה בבתי המשפט במידה ויוצגו (אז מה הקטע בלהחזיק ראיות שאי אפשר להשתמש בהן?)
2. אם מישהו יתפס כשהוא משתמש בדבר הזה, זו עבירה פלילית. מה שאומר, שהוא יכנס לכלא (בפוטנציה).

אז יש לך קבוצה של אנשים שאתה יכול לבנות על תווי הפנים שלהם מערכת זיהוי חכמה... ניחא, בזה עוד פחות אפשר להשתמש להבדיל מטביעות אצבע או DNA... לא כזה מאיים.
במידה ומעתה והלאה הם יפסיקו עם המיפוי או הצילומים המיוחדים, זה הרע במיעוטו.

ישן 11-11-2008, 12:39
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 184 שנכתבה על ידי Narxx שמתחילה ב "לא צריך למחוק את התמונות, אלא..."

תסמוך עלי שאם הם ירצו להרשיע אותך במשהו, אז הם יעשו זאת בלי בעיות רבות, וזה לא משנה לאף אחד כמה עירעורים תגיש. אפילו בית המשפט במדינה הזאת מושחת.

ועכשיו נתקיל אותך בשאלת הידעת.
הידעת שיגאל עמיר הורשע באמצעות שתי ראיות שאינן קבילות בבית המשפט הישראלי?
1. על פי החוק בדיקת אבק שריפה נחשבת אמינה רק אם היתבצעה בשעתיים הראשונות לאחר הירי. יגאל עמיר עבר בדיקת אבק שריפה על ידיו ועל שיערו, ולא נמצא אבק שריפה עליו.
לאחר יותר משעתיים הוא עבר בדיקת אבק שריפה נוספת, והפעם הפלא בפלא נמצא אבק שריפה. רק שעכשיו זה לא קביל בבית המשפט, ובית המשפט בכל זאת קיבל את הראיה הזאת.
2. "ההודאה" של יגאל עמיר ניגבתה מימנו באמצעות מצלמה ניסתרת. גביית הודאה באמצעות מצלמה גם כן אינה קבילה בבית המשפט, ובכל זאת בית המשפט הישתמש בראיה הזאת במשפטו של יגאל עמיר.

אתה באמת חושב שבית המשפט יגן עלייך במיקרה שתהפוך קורבן לעוקץ/הפללה או משהו כזה?
יש אנשים קצת יותר משפיעים ממך ומימני והם גם בעלי אמצעים גדולים יותר. הם האנשים שיקבעו אם הראיות האלה "קבילות" בבית המשפט וממש לא משנה להם מה כתוב בספר החוקים.

אין דין ואין דיין במדינת ישראל (למעשה באף מדינה אין, אבל כרגע אני חושב על המדינה שלנו, וזה מה שמדאיג אותי).
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:05

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר