לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2008, 12:40
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
חשיבה מחוץ לקופסא:
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חטיפת דיפלומטים רוסים בלבנון בשנות ה-80"

החיזבאללה היה רגיל להתנהגות האירופאים במקרי חטיפות למינהן, והנה באו אירופים אחרים והראו להם מאיפה משתין הדג.

החיזבאללה ושאר ארגוני הטרור מבינים ברב המקרים מה תהיה התגובה של המטרה.

הפתרון להבנתי הוא חשיבה מחוץ לקופסא: לא חשוב מה התגובה עליה להוציא ומהר את הצד שכנגד משווי משקלו.

חלק מזה נעשה בקיץ 2006 (מעט מדי ולאט מדי). התגובה הישראלית הפתיעה את הנהגת החיזבאללה שצפתה לכמה ימי הפגזות על מנת לצאת לידי חובה וכניסה למשא ומתן על פידיון הגופות במחיר מלא ובמאות רבות.

אני מעריך כי החמאס מבין מה יהיו תגובות צה"ל כנגדו ולכן בוחר לחטוף חיילים או לשגר רקטות.

החוכמה היא לבצע מהלך שיוציא אותו משווי משקלו (לדוגמא: לנתק כל מגע עם רצועת עזה, לא חשמל, לא מים, לא דלק, לא תוצרת חקלאית,......).

להבהיר כי ללא שחרור של גלעד שליט, חי, שלם ובריא ישראל לא תנהל כל מגע עימם (לרבות דרך צד ג ומתווכים).

ירי קטות - לא לעצור לכמה ימים אלא עד הודעה חדשה.

השאלה האם למי שעומד בהנהגה יש את העוז להורות על מדיניות שלא תהיה לרוחם של כמה עיתונאים בתקשורת הדוברת עברית בהגייה נכונה ?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-11-2008, 19:56
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "חשיבה מחוץ לקופסא:"

א.
ציטוט:
החיזבאללה היה רגיל להתנהגות האירופאים במקרי חטיפות למינהן, והנה באו אירופים אחרים והראו להם מאיפה משתין הדג

מי בכלל אמר שזה היה החיזבאללה? בוויקפדיה כתוב במפורש "מוסלמים סונים".

ב. חוץ מזה, ייתכן והחיזבאללה השתנה עם הזמן- עובדה שהוא לא נתן מידע תמורת עובייד ודיראני.

ג. ישראל לא יכולה לחטוף בכירי חיזבאללה כי היא לא יודעת איפה הם (אחרת היתה מחסלת אותם ב- 2006). חיסול מורניה זכה לתהודה ולשבחים בדיוק כי אי אפשר לעשות אותו בזמן קצר ובלי הפתעה.

ד. המדיניות מול החמאס היא שאלה פוליטית; שים לב שקו הספנות החדש קפריסין-עזה מראה החמאס מצליח לשווק בעולם את התפיסה "ישראל שמה במצור אוכלוסיה אזרחית פלסטינית"- בעוד שהשרה שלא הצליחה למכור את התפיסה "ישראל נלחמת בארגון טרור שהשתלט על חלק מהרש"פ" עדיין נחשבת מוצלחת מספיק להיות ראש הממשלה.
ישן 08-11-2008, 21:16
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

תשובה:
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "א. [QUOTE] החיזבאללה היה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קרן-אור
א.

מי בכלל אמר שזה היה החיזבאללה? בוויקפדיה כתוב במפורש "מוסלמים סונים".
אני מכיר גרסא שונה במקצת, לפיה בשלב הדיונים עם איראנים, אמר סוביטי לבני שיחו: יש לנו תרגילים בטילים בין יבשתיים, כאלו שנושאים ראשי נפץ גרעינים. לטילים אלו יש תכונה שמדי פעם הם "משתגעים", יכולה להיות אפשרות שטיל שיוצא משליטה יפול בטהרן, לאחר מכן הוחזרו חלקי הגופות והסוביטים שוחררו, ויותר לא בצעו חטיפות כנגד הסוביטים כי הם לא משחקים את המשחק.

כך שברור כי מי שעשה זאת היה תחת חסות של האיראנים.
לא חשוב מי מבצע את הפעולה חשובה המטרה של מי הוא משרת.

ב. חוץ מזה, ייתכן והחיזבאללה השתנה עם הזמן- עובדה שהוא לא נתן מידע תמורת עובייד ודיראני.
וכי למה שיתן מידע? ולראיה: תמורת 0 מידע, לאחר שראיות רפואיות מראות כי אודי ואלדד הם גופות, ממשלת ישראל שחררה חיים תמורת לא ידוע.
ממשלת ישראל לדורותיה משחקת פוקר מזרח תיכוני כאשר היא היחידה עם קלפים גלויים ואת האסטרטגיה דשה מעל דפי העיתון.

ג. ישראל לא יכולה לחטוף בכירי חיזבאללה כי היא לא יודעת איפה הם (אחרת היתה מחסלת אותם ב- 2006). חיסול מורניה זכה לתהודה ולשבחים בדיוק כי אי אפשר לעשות אותו בזמן קצר ובלי הפתעה.
יש לך ראיות כי ידה של צה"ל בעניין מורנייה? ואולי האמריקאים סגרו איתו חשבון על בירות 1983 ומאות הנחתים שהם החזירו בשקיות? אולי הסורים שהחליטו להפטר ממנו כי הפסיק לרקוד ע"פ החליל שלהם? אולי מאבקי כח פנימייים? ואולי ישראל יודעת על מיקומים של אויביה אבל מחליטה שלא לבצע לפחות כרגע? אולי הממשלה על כרעי תרנגולת, ממשל עם מדיניות לא ידועה בקרוב בארה"ב ואולי זה לא הזמן?

ד. המדיניות מול החמאס היא שאלה פוליטית; שים לב שקו הספנות החדש קפריסין-עזה מראה החמאס מצליח לשווק בעולם את התפיסה "ישראל שמה במצור אוכלוסיה אזרחית פלסטינית"- בעוד שהשרה שלא הצליחה למכור את התפיסה "ישראל נלחמת בארגון טרור שהשתלט על חלק מהרש"פ" עדיין נחשבת מוצלחת מספיק להיות ראש הממשלה
כמה הזויים אירופיים על יאכטה - זה כל הספור. להבנתי יש כאן ניסיון לגרור את ישראל לפרובוקציה שישראל בחוכמה לא בולעת את הפיתיון.
אני הייתי דורש מהשב"כ לאסוף מידע ולעצור את האירופים שמגיעים ליו"ש ומשמשים כמגן חי להפגנות והתפרעויות כנגד חיילי צה"ל. כל אירופי שיפצע יגרום לנו נזק ולכן המטרה היא להעיף אותם בדרכם ליעד או באישון לילה. אני הייתי מבקש להציע דרך לסנן ולסמן אותם בכניסה לישראל ופשוט לא לתת להם דריסת רגל.
אגב, דעתי לגבי ישראלים היא שאת אלו שמסייעים לאויב במלחמתו בישראל (כן גם אבן של 250ג במהירות של עשרות מטרים לשניה היא נשק ואף חמור מכך: תצלום לכתבת שער לעיתון בצרפת או ספרד) הייתי משים במעצר מנהלי עם לחם צר ומים לחץ (עדיף בצנוק).
.
ישן 09-11-2008, 09:48
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי jsphs7 שמתחילה ב "תשובה:"

כמה הזויים אירופיים על יאכטה - זה כל הספור. להבנתי יש כאן ניסיון לגרור את ישראל לפרובוקציה שישראל בחוכמה לא בולעת את הפיתיון."
....אני הייתי דורש מהשב"כ לאסוף מידע ולעצור את האירופים שמגיעים ליו"ש ומשמשים כמגן חי להפגנות והתפרעויות כנגד חיילי צה"ל. כל אירופי שיפצע יגרום לנו נזק ולכן המטרה היא להעיף אותם בדרכם ליעד או באישון לילה. אני הייתי מבקש להציע דרך לסנן ולסמן אותם בכניסה לישראל ופשוט לא לתת להם דריסת רגל.
אגב, דעתי לגבי ישראלים היא שאת אלו שמסייעים לאויב במלחמתו בישראל (כן גם אבן של 250ג במהירות של עשרות מטרים לשניה היא נשק ואף חמור מכך: תצלום לכתבת שער לעיתון בצרפת או ספרד) הייתי משים במעצר מנהלי עם לחם צר ומים לחץ (עדיף בצנוק).

...."

מחזק. צריך ליצור מצב בו ניתן יהיה לתבוע אזרחים אירופים בבתיהמשפט אצלם במדנותיהם על פשעים ועבירות שהם מבצעים נגדנו.
בדיוק כמו הנסיונות להגיש אישומים וצווי מעצר כנגד קציני צה"ל.
אני בעד.

ישן 09-11-2008, 10:37
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "[color=#0000ff]כמה הזויים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי noamlaw

מחזק. צריך ליצור מצב בו ניתן יהיה לתבוע אזרחים אירופים בבתיהמשפט אצלם במדנותיהם על פשעים ועבירות שהם מבצעים נגדנו.
בדיוק כמו הנסיונות להגיש אישומים וצווי מעצר כנגד קציני צה"ל.
אני בעד.

במה שאתה מציע אתה רק משחק לידיהם.

אם תגיש תביעה, אתה נותן לאותו דג רקק לעשות נפשות לרעיון.

תאר לך: הגשת תביעה באירלנד וספרד, העיתונות המקומית תתן לו במה: הוא הרוויח והרעיון שהוא מייצג (בתשלום או בהתנדבות), מדינת ישראל הפסידה - שוב מציגים אותה ועליה להוכיח שאין לה אחות גם אם היא בת יחידה.

פתרון אלטרנטיבי: מדינת ישראל אוספת אינפורמציה, מקטלגת ורושמת, אותו אדם מגיע לנתב"ג או למעבר גבול אחר. קצין הבטחון: מורה לו שאין לו כניסה מבלי לנמק למה - שיחפש לו מטוס בכוון ההפוך.

אתה יודע, לפעמים כדאי להיות חכם ולא רק צודק.

ישן 09-11-2008, 06:35
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
ברוטליות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "חטיפת דיפלומטים רוסים בלבנון בשנות ה-80"

למיטב ידיעתי וזכרוני. אין שום עדות בזמנים מודרניים, שברוטליות ואכזריות לשמה מנעו מעשי טרור.

אם רוצים ללמוד מההיסטוריה, צריך לשאול את השאלות הקשות באמת. איך צה"ל שהתקבל בפרחים בכפרים השיעיים גורש בטילי נ"ט, עד כמה המעורבות הישראלית/אמריקאית בסוואק תרמה לעליית חומני לשלטון ...
וכמה מהידע והאימונים שסיפקנו לצבא האירני, חזר אלינו בדמות לוחמי חיזבאללה מאומנים ע"י שלוחי משמרות המהפכה. מה קרה לשיתוף הפעולה עם אמ"ל ...
וזה עוד לפני שבוחנים את עסקת אירן - קונטרס המוכרת לנו ואלוהים עוד יודע אילו עסקאות שאינן ידועות לנו.

אירן והחיזבאללה, אינן תופעות טבע משחר ההיסטוריה, הן יצירי ידי אדם מהעשורים האחרונים. אם רוצים לדעת כיצד להלחם בהן ובדומיהן, צריך גם להביט בכנות בתרומה שלנו ליצירתן.

צ'יסבטים על אברי מין כרותים, איומים על פצצות אטומיות וכדומה לא יסייעו בהבנה אמיתית. ברוטליות אינה תחליף לחשיבה מורכבת ולפתרונות מסובכים.

דרך אגב, ליאסר ערפת היה צ'יסבט על כך שבעת המצור על ביירות איים אריאל שרון בשימוש בנשק אטומי ויאסר ערפת העיד על עצמו שאמר בדפיקה אמיצה על השולחן "שישתמש בפצצה אטומית..."
ישן 09-11-2008, 07:05
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
הרבה יותר ממקרה או שניים.
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "וואיי וואיי וואיי.. איכשהו יש..."

רק באזורנו אפשר בקלות להזכיר את חוסיין נגד אש"ף, אסד נגד האחים המוסלמים באל-חמה, ובקנה מידה קטן יותר - נאצר נגד האחים המוסלמים ב-1954.

גם דמוקרטיות ניצחו טרור. אבל דווקא לא זכור לי שום מקרה שהכאה על חטא ואמירת 'הכל באשמתנו' ניצחה טרור, אם כבר להיות קטנוניים.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-11-2008, 08:09
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי YGH שמתחילה ב "הרבה יותר ממקרה או שניים."

אני לא רוצה להגרר לתגובות שירחיקו את הדיון בנושא הרחק מני ים.
אבל בקליפת אגוז, שתי הדוגמאות הראשונות (ספטמבר השחור והטבח באל-חמה) מעידות דווקא על ניצחון החוכמה והתזמון. שניהן מאופינות, במיתוג המאבק כמאבק פנימי בטרור לשמירה על שלמות המדינה, בשתיהן גוייסה תמיכה בין לאומית או לכל הפחות הסכמה שבתשתיקה.
שתיהן התרחשו לאחר גל טרור שזיעזה את התמיכה בטרור וחשוב במיוחד לאחר ניסיון התנקשות במנהיג שנוצל לשם ליכוד השורות הפנימיות.

בשני המקרים, הברוטליות לוותה בהבנה פנימית ובין לאומית כאחד וזאת כתוצאה של הכנה מתאימה והבנה מעמיקה של הסיטואציה.

בקיצור, ברוטליות ואלימות אינן פיתרון כי אם אמצעי בלבד, שחייב להיות מלווה בתנאים מקדימים ובניהול נכון.
רציתי לצאת כנגד פתרונות הקסם כגון "חיתוך אברי מין" "קבורה עם חזירים" ... אני לא פוסל ברוטליות כאמצעי חד פעמי קיצוני, אלא כשיטה חסרת בסיס.
ישן 09-11-2008, 09:45
  YGH YGH אינו מחובר  

חוששני שהטיעון הזה לוקה באנכרוניזם:
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי soft foam שמתחילה ב "אני לא רוצה להגרר לתגובות..."

כלומר, כיוון שמשהו (לצורך העניין התערבות בינלאומית) לא קרה - סימן שהייתה פה חכמה. אם חוסיין היה נוהג אחרת - יש סיכוי לא רע שהוא לא היה פה היום. ואסד לא ניצל 'חלון זמן' מיוחד בחמה - הוא ניצל הזדמנות כדי למחוק את העיר. הברוטליות פתרה לו את הבעיה, על ידי השמדת מתנגדיו.

ברוטליות לא תמיד עובדת, ובעבר הבאתי די דוגמאות לכך. אבל לטעון שהיא, ככלל, אף פעם לא עובדת - זה אותו דבר כמו לטעון שדיפלומטיה לא עובדת (ראיה לדבר: מספר החוזים שהופרו במזה"ת), וכן הלאה. כל פעולה תלויית הקשר ואין מרשמים, ואני באופן כללי לא חסיד גדול של ברוטליות. אבל אני לא יכול לקבל את הטענה ש"אין שום עדות בזמנים מודרניים, שברוטליות ואכזריות לשמה מנעו מעשי טרור.", והדוגמאות שהבאתי מראות היטב שלפעמים ברוטליות גם עובדת.

גלריית התמונות שלי

ישן 09-11-2008, 11:31
  YGH YGH אינו מחובר  

דווקא מלחה"ע II היא דוגמה מצויינת,
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יפן נכנעה מהרבה מאוד סיבות,..."

לזה שפתרון הנסמך על ברוטליות הוא לא נוסחת קסם. ומי לנו גדול מהנאצים ביוגוסלביה, שלא הצליחו להיפטר מאנשי טיטו.
להבדיל הרוסים בצ'צ'ניה במלחמה הראשונה, או באפגניסטן, גם הם חוללו הרס סיטונאי (אם כי בעיקר כתוצר-לוואי, לא כג'נוסייד מכון) וזה לא עזר להם שם יותר מדי. אגב, בהקשר של מלחמות - לדעתי שחיקת העורף לא מצליחה בד"כ להביא תוצאות מדיניות. להרחבה ר' אצל רוברט פייפ, Bombing to win.

אני לא ממש זוכר אשכולות, אבל דוגמאות ברורות להצלחת הברוטליות הן, למשל, הטיפול הסובייטי במרידות בפולין ואוקראינה אחרי מלחה"ע II. מן הצד השני, בדוגמאות שמציגות שגם הטענה '*רק* ברוטליות תצליח' הן מוטעות, אפשר להביא את הצלחת הסולטן של עומן והבריטים בדיכוי המרד בד'ופאר, את כשלון מרד ההוק בפיליפינים, אותנו בעזה ב-1968-1972 וגם את הבריטים בצפון-אירלנד.

גלריית התמונות שלי

ישן 09-11-2008, 13:54
  YGH YGH אינו מחובר  

זהו, שגם האמירה הזו של קיסינג'ר לא לגמרי נכונה.
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "נראה לי שבמקרים בהם הייתה..."

היא נכונה כשלצד הסדיר מספיק לא-אכפת* ממטרות המלחמה כדי להרשות לעצמו להפסיד. דווקא תופעת הנצחון של הבלתי-סדירים עלתה בתקופה בה האיום עליהם קטן (בניגוד למשל למי שניצב מול הגרמנים במזרח אפריקה בתחילת המאה, או רחוק עד כדי, למשל, המרד הגדול, כיום מדינות, בפרט מערביות, לא נוהגות לטבוח את כל הגברים באוכלוסיה המורדת ולאנוס את כל הנשים). לפעמים, ה'גזר' יכול להיות מספיק צר כמו 'אני לא אטבח את *כל* המשפחות שלכם אם תפסיקו להילחם'. ולפעמים, כמובן, גם זה לא עובד. בד"כ התוצאה תלויה ביותר מגורם אחד. ברוטליות עשויה להיות מועילה או מזיקה למטרות הצד שמפעיל אותה, אבל גם כאן קשה לעשות הכללות על 'מתי בדיוק'.
ון-קרפלד, אגב, נוטה לסבור שיש שני דברים שעובדים - מקסימום כוח או מינימום כוח, ושום דבר באמצע.

*בפועל. אף אחד לא מתכוון להפסיד, כמובן. אבל יש הבדל בין הנחישות שהסובייטין הפגינו ב,נניח, מלחה"ע II ובנותיה וגם בפולין ואוקראינה, לזו שהפגינו באפגניסטן.

גלריית התמונות שלי

ישן 10-11-2008, 05:25
  AJ-47 AJ-47 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.04.08
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי soft foam שמתחילה ב "אני לא רוצה להגרר לתגובות..."

ידידי הצעיר אתה טועה ומטעה וזה חבל. באף אחת הפעולות שציינת לא היה מה שאתה קראת תמיכה, הבנה לאומית, בין לאומית, הסכמה בשתיקה, הכנה מתאימה או כל דבר אחר. כל מה שהיה זה נחישות של מנהיגים לא להיכנע למחבלים. גל טרור זה פיצוצים באוטבוסים ומסעדות, זה שארגון "ספטמבר השחור" פוצץ כמה מטוסים זה לא מוגדר בעיני כטרור. המכה שחוסיין נתן להם הייתה כואבת כל כך שהמחבלים העדיפו לחצות את הגבול לישראל ולא להיהרג ע"י נאמני המלך. זו דוגמא ברורה שברוטליות פותרת בעיות. אשר לחמת בסוריה, לאחר שהושמדה העיר ונהרגו עשרות אלפי אנשים, לנשיא אסד לא היו שום בעיות עם "האחים המוסלמים". וזו שוב דוגמא נוספת לדרך הנכונה להתמודד עם טרור.
המקרים שהבאת נמצאים במזרח התיכון ולא באירופה וכאן דברים מתנהלים אחרת, לא צריך הכנה מתאימה והבנה מעמיקה אלא נחישות, זה שישראל לא מתנהגת ככה, זו הסיבה שאנו במצב מלחמה עם הפלסטינים כבר עשרות שנים. בקיצור כמו שאתה אומר, מול טרור צריך להפעיל טרור והרבה יותר.
ישן 10-11-2008, 19:41
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
תודה רבה! אבל אני לא יודעת מי חיבר את הדו"ח הזה
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "התייחסות לפרשה במסמך תיאורטי מ-1995 בנושא הרתעה של הפיקוד האסטרטגי של ארה"ב"

והאמת היא שקצת משונה שהוא מדבר על אזרחים סובייטים, כאשר החטופים היו דיפלומטים.
מכל מקום בניו יורק טיימס, מסופר סיפור קצת שונה וקצת פחות סנסציוני.
http://query.nytimes.com/gst/fullpage.html?res=940DE7D9113BF935A25750C0A96E9482 60
President Amin Gemayel has said Western powers are welcome to come and rescue any of their citizens held hostage in Lebanon.

In an interview broadcast today, the President said that if Western governments could not grant the kidnappers' demands they should take a tough line like the Soviet Union did in 1985, when four members of its embassy staff were captured. One was killed, but the others were quickly released amid press reports that Soviet agents had kidnapped the son of one of the kidnappers and threatened to kill him.

ישן 11-11-2008, 06:52
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור מחובר עכשיו  

חבר מתאריך: 11.09.06
אמצעים ומטרות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "פרטי הגוף שחיבר את הדו"ח מופיעים בגוף ההודעה"

אוקי, בהנחה שהסיפור נכון, מה הלקחים התיאורטיים?

- הרתעה ע"י חטיפת/ הריגת/ התעללות בגופת חף מפשע שהוא בן משפחה של טרוריסט: כמדינה דמוקרטית, לא נוכל לנהוג בברוטליות כזו אפילו אם היא תביא לתוצאות בוודאות (אגב, גם המסמך האמריקאי לוקח את זה כמובן מאליו לגבי ארה"ב).
- הרתעה ע"י איום בחיסול הטרוריסטים עצמם: מתבצע בפועל. הרתעה חלקית בלבד.
- הרתעה ע"י פגיעה חומרית בקרובי משפחה של טרוריסטים (הריסת בתים, מניעת כניסה לישראל, מעצר וכו'): כנ"ל

כידוע גם האמצעים שאנו נוקטים כיום מעוררים ביקורת לא מעטה.

אז מי שמוכן להציע אמצעים קבילים נוספים, או מצב בו מבחינה מוסרית ודיפלומטית כלים נוספים יהיו קבילים, מוזמן.

ישן 11-11-2008, 07:06
  משתמשת נקבה יונה100 יונה100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.03.05
האמת לעומת הפנטזיות
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי nsdq160 שמתחילה ב "פרטי הגוף שחיבר את הדו"ח מופיעים בגוף ההודעה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי nsdq160
את המחברים פחות מעניינים הפרטים המדויקיים של האירוע, אלא הלקחים התיאורטיים שניתן להפיק מה"סיפור".

על מנת "להפיק לקחים", ניתן היה להתבסס על הספור האמיתי (חטיפת בן החוטף), ולא היה צריך להוסיף לו את כל הפרטים הלקוחים מסרטי מאפיה, כמו אלה שמסתובבים לאחרונה במאמרים וטוקבקים ישראלים. בעיקר אהוב עלי הספור הפופולרי ביותר ש"הגופה הוחזרה כשאבר המין בפיה".
אלא שהמקרה האמיתי, שבו הוחזרו חטופים לאחר חטיפת בן החוטף ואיום על חייו, לא מספיק צבעונית לעולם הוירטואלי שבאינטרנט. ובעיקר סותרת כנראה תפיסה רווחת אחרת במקומותנו - ש"לערבים בכלל לא אכפת מהילדים שלהם"...
ישן 11-11-2008, 20:39
צלמית המשתמש של nsdq160
  nsdq160 nsdq160 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.04
הכלל המחקרי הבסיסי נכון תמיד - להפעיל שיקול דעת
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "הבאת לכאן בעבר פעם או פעמיים"

ניתן למצוא שגיאות - מביכות יותר ומביכות פחות - בכמעט כל פירסום, לרבות כזה שנכתב במסגרת מכון מחקר רציני (לדוגמה RAND או CSIS) על-ידי חוקר מוביל בתחום. זה מתסכל כקורא, אך אני יכול להעיד, שגם מהצד השני, של הכותב זה מתסכל, שכן נראה שלא משנה כמה הגהות וקריאות חוזרות תעשה (כולל על-ידי עמיתים אחרים), אתה כמעט תמיד נידון לכישלון. אני מניח שיש פה בפורום לא מעט אנשים שמכירים באופן אישי את התחושה הזו.

יחד עם זאת, כפי שכתבתי, אני חסיד של הגישה לפיה יש להימנע משימוש במקורות מידע בעייתיים או בעובדות שקשה לאמת על-ידי לפחות מקור מידע אחד שאני מגדיר - על סמך ניסיון קודם - כאמין. האם שימוש באגדה אורבנית הוא דוגמה לרדידות? לא תמיד. לעיתם, אם מציינים מפורשות את האלמנט הבעייתי של הסיפור, ניתן לעשות בו שימוש - זהיר - כאמצעי המחשה, אך בוודאי שלא כאחד מרשימה של מקרי מבחן אותנטיים.

ישן 13-11-2008, 22:01
  YGH YGH אינו מחובר  

הדוגמה הרוסית בצ'צ'ניה 2000 מוכיחה שברוטליות לבדה *איננה* המפתח.
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי AJ-47 שמתחילה ב "הדוגמאות שהבאת, ואפשר להוסיף..."

אין מחלוקת שהרוסים היו ברוטאליים בצ'צ'ניה 2000. אין גם מחלוקת שהם היו ברוטאליים בצ'צ'ניה 1994. את הסיבות לכשלון בפעם הראשונה ולהצלחה היחסית בפעם השניה צריך לחפש במקום אחר, לא בברוטליות. אני נוטה להאמין שגישת ה'הפרד ומשול' אחראית ליותר מההישג מאשר הברוטליות.

גלריית התמונות שלי

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:02

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר