לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-11-2008, 21:16
  blancoynegro blancoynegro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
במחנה: M-16 מקוצרר לבית הספר לשריון

בגליון האחרון של במחנה ישנה כתבה על כך שבשיטה הזויה במקצת נקבע שבית הספר לשריון יהיה הראשון שיקבל רובי M-16 מקוצררים לאחר שזכה במקום הראשון ביום כשירות חילי שנערך ברמת הגולן.

הכתבה מעלה כמה שאלות:
1) האם העובדה שמצויין שבית הספר לשריון יהיה הראשון שיקבל את הרובים אומרת שגם שאר החיל עומד לקבל אותם?

2) האם תחרות ספורט היא האירוע המתאים ביותר כדי לקבוע סדר של הכנסת אמל"ח ליחידות לוחמות, הצורך בנשק קצר בחיל שריון נועד חוץ מלהעלות את המורל גם כדי להקל על תנועת החיילים אל ומחוץ הטנק ואם כך לא כדאי היה לחלק אותו קודם לחיילים שבאמת זקוקים לו מסיבות מבצעיות?

עריכה:
הייתי במילואים וקצת מנותק ולכן הייתי בטוח שמדובר בידיעה חדשה ולא שמתי לב שכבר נפתח אשכול בנושא.
http://www.fresh.co.il/vBulletin/sh...ad.php?t=442289

אפשר לנעול אם אתם מעוניינים בכך.

נערך לאחרונה ע"י blancoynegro בתאריך 14-11-2008 בשעה 21:22.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-11-2008, 13:37
צלמית המשתמש של agent_amos
  משתמש זכר agent_amos agent_amos אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. גילוי נאות-אני לא "מאמין..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
1. גילוי נאות-אני לא "מאמין במקוצרר", מעבר לכך, כל הבעיות שמנית לא רלוונטיות לתבור.

2. איך אומרים? שיט האפנס.

אם נקלעת למצב שבו תיארת, סופה תקועה מותקפת וכל מה שיש לך הוא מקוצרר, אני מקווה מאוד שתנסה לירות דרך החרך ירי ולא פשוט תוותר, אפילו אם זה מגביר את הסיכון במקצת בכך שכדור עלול לא "לצאת" מהחרך.

3. בכלים שמיועדים לירי מתוכם מותקנת מערכת מיוחד לשאיבת הגזים הרעילים החוצה.

1.אני לא מאמין בכל מה שסדנאות החימוש עשו לרובים של קולט כל ההסבות האלה שהן לחם לעניים,ונועדו לכבות שריפות של מצוקת מקוצרים בעקבות מה שאנו אוהבים לכנות לחימה בעצימות נמוכה או עימו"ג.

2.שיט האפנס אבל חייבים לחשוב שברגע שקורה דבר כזה אפשר למנוע את המבוכה באמצעות ציוד של אחד היושבים בסופה במקוצר או פלאטופ.

כל מה שלא יהיה תמיד אעדיף מקוצר מוסב או אמ 4 על האקדח המוסב לרובה הזה של נהגי ספארון ותובלתית בצה"ל.

3.אני לא יודע כמה פעמים נסעת בסופה ממוגנת אבל אני לא מכיר שום מערכת כזאת,המערכת כן קיימת בדויד ובספארון.

ישן 21-11-2008, 17:08

שלח הודעה דרך ICQ אל agent_amos שלח הודעה דרך MSN אל agent_amos Facebook profile
כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. נכון, שיקולי ציוד בצה"ל..."

הלוחמים שלפניי ולפניך היו מצוידים בארוך או בגליל באינתיפאדה הראשונה ותפקדו איתו מצויין.מקוצר הפך להיות יותר סמל סטטוס מאשר הבלטת הצורך האמיתי בו אם נודה בזה.
בוא נודה בזה מוסב (מנוסר) עדיף בהרבה ממקוצרר וגם לא יותר ארוך ממנו בכ"כ הרבה,באמת שאני מבין את הצורך בכלי קצר כשהוא עליך בתוך נגמ"ש או טנק,הפסקתי לספור את הפעמים שהקנה של המנוסר נתפס באחד מהכסאות של הנגמ"ש או במכשירי הקשר.
הרצון הזה להפחית בכוח את רמת הקליעה והפגיעה במטרות של חיילים בצבא הוא לא ברור לי בעליל.יותר מזה אני אומר שגם אם מדובר בשריונרים מה טנקים הם כלי אל מוות שלא נפגעית ולא צריך לעולם לפרוק מהם?,הנושא של הקליעה זועק פה.איפה החשיבה שמושקעת בהחלטות מן הסוג הזה?.
אני לא מדבר על אמ 4 אבל אומר לך שכבר ראיתי סחלטופים בשריון אצל מ"פים וסמ"פים.גם מקוצר עם כוונת השלכה הוא לא רע בשביל שריונר.
אני נסעתי בסופות שמזגן לא היה מאחורה ומה שהיה קורה לי זה שהייתי מציף את הרצפה בזיעה באמצע הקיץ.חוץ מהעניין של החנק.

נערך לאחרונה ע"י agent_amos בתאריך 21-11-2008 בשעה 17:11.
ישן 22-11-2008, 12:03

בעקבות לקחי מלחמת לבנון השנייה
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אמרת בעצמך-סחלטופים למ"פ וס',..."

הוחלט לצייד את כלל מערך החי"ר בכוונות השלכה מפרולייט לאמ 16 שירדו מסד"כ הבא"חים לטובת הגדודים.
בגדוד סדיר יש בערך כ500 כלי נשק כשבנשקיות עם הקצאות כמות של 270 פלאטופים היא ריאלית.
שאר הנשקים הם מקוצרים-חלק מהם הולכים לפלוגת המפקדה שלא צריכה אופטיקה,והשאר ללוחמים שכן צריכים.כל גדוד קיבל בסביבות ה180 כוונות.ואני יכול להגיד לך שאצלנו לפחות 50-60 יושבות בארון אופטיקה מיותמות.
אפשר לייעל חלק למערך השריון שלא חסרה לו אופטיקה כדוגמת האלביט וגם מפרולייטים לאמ 16,שלא כל נגד נשקיה יסתובב עם קולט קומנדו ושלל צעצועים עליו ושאר הנגדים עם אופטיקות אז יהיה ללוחמים.

ישן 26-11-2008, 00:52
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "והאם לדעתך הטירונות לבדה..."

לא. חניכת הקליעה נעשית (לטוב ולרע) במהלך הטירונות בלבד. מהרגע שהחיילים עלו לגדוד, צריך לתת להם את האמצעים הנדרשים לשיפור מיומנות הקליעה שלהם. הבעיה היא לא משך ההכשרה אלא איכותה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-11-2008, 07:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בשביל מה? עוד אפליה סמויה..."

למרות כל המגרעות, לא צריך להגזים.
אותו מייקי תכנן את הכשרת הקליעה שלנו, ולמרות שאנחנו לא יצאנו קלעי על, עדיין - ב-300 מטר ידענו לפגוע בכוונות ברזל.
אז נכון, אם תשנה את הראש, השיפור אולי יהיה טוב הרבה יותר (ואולי לא, אגב!), אבל יש הרבה מה לשפר ברמת ההכשרה בלי להתעסק במדור.
כמו שכתבתי לא מזמן - אני לא חושב שיש סידור יותר גרוע להכשרת טירונים בכלל וטירוני חי"ר בפרט ממה שקיים היום.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 26-11-2008, 08:11
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "השאלה היא האם יצאתם קלעים..."

אתה קצת מגזים. למייקי יש אולי פולחן אישיות ואגו עד השמיים, הוא אולי עושה טעויות ולוקח כיוונים לא נכונים, ואולי אפילו הוא לא ממצה את מה שאפשר, אבל אי אפשר לקחת ממנו חלק ניכר מהשינוי שקרה לנושא הקליעה בצבא בשנות ה-90. אלא אם כן מישהו יצליח לגרד לי מתחת לשולחן איזה קצין או מש"ק שהקרדיט מגיע לו יותר, הוא בהחלט העלה את איכות הקליעה בצבא למשהו בסטנדרט גבוה יותר. בהחלט כן.

הבעיה היא, כפי שכתבתי, בצורה בה בונים ומכשירים מפקדים. מייקי יכול להיות הכי מקצועי שיש - אם אין מפקדים נכונים ואין הפעלה נכונה, אז אין על מה לדבר. קליעה זה קל למדוד, אבל גם אם תכשיר לקליעה בצורה נפלאה. אם צלפים מוודאים איפוס ל 25 מטר באישור ודחיפה של המפקדים שלהם, או מופעלים כקלעים, אז ראש מדור צלפים יכול להיות תותח עולם, אבל זה לא יעזור.
יש כאן משהו יותר גדול ממייקי - וקוראים לו מקצועיות ומקצוענות. עד שזה לא יתוקן בצבא, לא תצא מהבינוניות.

ישן 26-11-2008, 08:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 46 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "אתה קצת מגזים. למייקי יש אולי..."

לא יודע מה היה לפני מייקי ולכן אני לוקח חלק מהדברים חזרה, יכול להיות שהוא כן הפך עולמות.

אבל אפילו אם כן, אבד עליו הכלח.

אתה צודק, אכן המקצועיות והמקצוענות הן הבעיות-האחראי הוא האיש שניכס לעצמו את כל נושא הקליעה והצלפים וחלק גדול מנושא האמל"ח והוא מייקי.

תראה איך נראה אימון צלפים לא בגדוד, באדם, שם הוא נעשה מתחת לאף של מייקי ובאחריותו המלאה ואז תגיד לי אם תקין או לא.

תשמע אותו פעם בהרצאה מסביר למה זה הגיוני וחשוב שיש לנגב "בודדת" ואז תגיד לי שלא הרחקנו לכת.

אגב, כל הטעויות שמפקדים מבצעים הם בגלל שזה מה שהם למדו, ממי? מהמלאכיות של מייקי.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 26-11-2008, 08:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "לא יודע מה היה לפני מייקי..."

1. שוב אני אומר - מייקי הביא את הצבא לרמה X. האם אפשר יותר? כן. האם הוא לא רלוונטי? לא יודע. את מי תביא במקומו? לא בטוח שטוב יותר.
2. יש לך בעיה עקרונית עם מש"קיות קליעה - מסכים. יש בעיה עם משך ההכשרה שלהן ורמתן. יש גם בעיה בהתייחסות של מפקדים אליהן כסמכות מקצועית. מי קובע מה יהיה אורך ההכשרה? מי קובע מה תהיה הקצאת האמצעים להכשרה הזו?
3. מי מכשיר מפקדים? מי קובע תכנית אימונים לקורסי מפקדים?
4. מי קובע הקצאת אמצעים, תקנים וכ"א לטובת מערך ההדרכה וההכשרה?

בזמנו הייתי חונך סיור במו"ס. הייתי לא רע. אבל הבעיה הבסיסית שעמדתי לפניה כל שבוע אימונים היית פשוטה:
1. הייתי לבד מול פלוגת סיור - משמע אני יכול לחנוך כיתת סיור אחת או את המ"פ. זהו.
2. היה מחסור באמצעים - לא כולם התנסו באותה מידה באימון. וברמה ריאלית
3. היה מחסור בשטחי אימון - אי אפשר היה לעשות אימון תמרון אמיתי ולא היה אויב להתאמן מולו.

אז כן, אני עבדתי כמו חמור, והמ"פ קיבל יופי של חניכה. בשביל רוב הפלוגה זו הייתה התרוצצות עקרה ללא חניכה בשטח ורובם לא ידעו אם הם עושים דברים טוב או לא.
אשמתי? לא. אולי ראש הענף, מפקד המרכז או מפקד באלי"ש?
בסופו של דבר צה"ל החליט להשקיע בבי"ס לסיור חונך לכל כיתה, ולא בענף סיור. בסופו של דבר צה"ל מתקמצן על הקצאת אמצעים לאימון, ובסופו של דבר באלי"ש נתן עדיפות נמוכה לאימונים ללא אש לעומת אימונים באש. אז כן, תמיד אפשר לנסות למצות את מה שיש, אבל הרבה פעמים, במיוחד ברמות הפיקוד האלה, לא הכל תלוי בהם.

אז במקרה של מדור צלפים לדוגמה (מכיוון שאני מכיר אותם לא רע), אני חושב שעם רמת ואיכות האמצעים, הכשרת המדריכים וכמותם, הם בהחלט עושים עבודה יפה ובשביל להעלות את הרמה שם צריך להשקיע הרבה בציוד, בכ"א ובהכשרתו. וכמו שאילן אמר, נגד מומחה לצליפה או קליעה (או סיור) שווה הרבה מש"קים סדירים צעירים שנפלטו מכל מיני יחידות...

נ.ב. - תחשוב מי אחראי לזה שיש לך "נסיך" אחד שכבר 15 שנה מריץ את צה"ל בתחום...

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 26-11-2008 בשעה 08:44.
ישן 26-11-2008, 09:06
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 48 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. שוב אני אומר - מייקי הביא..."

1. הבעיה למצוא יורש למייקי היא העובדה שכל אחד שיחליף אותו יהיה מבני טיפוחיו, למצוא יורש איכותי שיפרוץ את הגבולות ויעשה את המהפכות הנדרשות יהיה קשה מאוד, מסכים, זה לא אומר שזה לא צריך להיעשות.

2. הבעיה שנובעת מהיחס מפקד-מש"קית כסמכות מקצועית נובעת מההכשרה הלקויה שלהן אבל זאת לא נובעת ממחסור באמצעים או הקצאות, דווקא בתחום הנ"ל היות והוא יותר מתודי, נדרש פחות ניסיון ויותר ידע, כלומר מש"קית לא צריכה להיות שעות כל יום במטווח כדי לדעתי להעביר לחיילים שיעורים על בליסטיקה וירי.

מעבר לכך ישנה בעיה כלל-צה"לית בה מש"קיות (ויסלחו לי כל הפמינסטים בפורום) ובנות בכלל, נוטות להתייחס לצה"ל כאל קייטנה, לא אחת כמפקד העפתי מש"קיות מהמטווח ומהחיילים כי הן התנהגו כמו בגנון.

3. מסכים, הכשרת המפקדים בצה"ל ממפקד חוליה ועד קמ"פ-קמ"ג (בתוך תחומי ההיכרות שלי בכל מקרה) לוקה בחסר וביה"ס למפקדים זוועתים. דווקא בתחום הזה שניתן כביבכול לקבלן חיצוני (שבוע קליעה בביסל"ח למשל, הוא היחיד שמועבר ע"י מש"קיות מאדם ולא ע"י המודרכים או ביסל"ח) צריך להיות השינוי מורגש.

4. איזה אמצעים והקצאות כבר צריך בשביל להכשיר מש"קית קליעה? כאמור, נדרשות הרבה פחות שעות מטווח והרבה יותר שעות כיתה ועם כל הכבוד להדר"ט, אם אין חלילה כיתות לימוד עם לוח מחיק, ברקו, מחשב, רשת וכסאות מגניבים עם פרווה מנומרת, גם חתיכת דשא תופס ככיתה.

בנוגע לביה"ס לצלפים-אשמח אם תאיר את עייני, אני מכיר דברים אחרים-על איזה סוגי ירי עובדים שם?
האם עובדים על הסוואה? באיזה רמה?
בחירת עמדות ירי ועמדות חלופיות?
איסוף מודיעין בזמן אמת?
התגנבות?
נהול שהייה בעמדה?

צלף נבדל מקלע סער לא רק בנשק וביכולת התיאורטית לירות לטווח רחוק יותר, אלא גם בכל הנ"ל...

וסליחה, אבל לא הצלחתי לפתור את החידה...מי באמת אחראי ל"רודנות" של מייקי?

אראל סג"ל

ותודה לדורון

נערך לאחרונה ע"י golani_2 בתאריך 26-11-2008 בשעה 09:09.
ישן 26-11-2008, 14:25
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. הבעיה למצוא יורש למייקי..."

1. חונכים ומדריכים - כאן אני חייב לומר שאני קצת מאוכזב מהגישה שלך. חשבתי שהמקום והתפקיד פתחו לך עיניים...
אתה לא צריך משקיות קליעה שיעבירו לך שיעורי בליסטיקה וירי. כל מפקד שמחשיב עצמו חצי מקצועי צריך להיות מסוגל להעביר את הבסיס הנדרש - גם ככה החבר'ה חולמים בשיעורים... מש"קית קליעה היא חונכת ירי! (רק שלא סיפרו או נתנו לה). התפקיד שלה היא לעזור לחבורה של מפקדים לקויי הכשרה להכשיר את החיילים שלהם לירי. העבודה של אותה מש"קית היא במטווח! היא צריכה לתת למ"מ סיוע בחניכה של חיילים "לקויי למידה" בעיקר, אבל לאתר בעיות ירי בפרט אצל חיילים, כאשר המ"מ מחפש קנים חורגי ג"ג, הסמל מתעסק בניירת ויש אולי מ"כ שעוסק בחניכה תכל'ס. בשביל לחנוך ירי צריך הרבה נסיון, הרבה ידע והרבה מקצועיות ואת זה לא רוכשים בכיתה או בקורס של חודש-חודשיים.
אני חנכתי המון ירי. מרובאים, דרך מקלענים וכלה בצלפים. ואתה יודע מה? אני לא יודע לחנוך ירי. מתי הבנתי את זה? במילואים! בפלוגה שלי יש רס"פ וחפ"ש - הראשון עסק בירי במדור בט"פ במג"ב והשני היה בלוט"ר לפני שנים. כשאתה רואה אותם חונכים ירי, אתה מבין מה זה חובבנות (וזה אנחנו) ומה זה מקצועיות (ועוד לא ראיתי את אילן עובד...) אז כן, אתה צריך אנשי מקצוע - ואם יש לך בעיה להרים את זה בתחום (שאני ממש לא מאמין בזה), לפחות תכשיר את חונכי הירי שלך בצורה הנכונה.
אז לשאלתך, כן יש בעיה עם ההכשרה של המש"קיות - היא צריכה יותר זמן - אם חי"רניק צריך חודשיים שלושה לקבל את הבסיס לקליעה בלבד, איך מכשירים בזמן הזה מדריכה?? לא נשמע אבסורד?
היא צריכה להתאמן על רטוב - לחנוך ירי, לראות טעויות של חיילים להתמודד עם תרחישים. והיא צריכה לירות המון - בשביל לדעת על מה היא מדברת.

2. מייקי ו"מקורות ידע". חי"רניקים יש הרבה, נכון? כנ"ל שריונרים וכנ"ל תותחנים. אבל בכל מיני תחומים איזוטריים שדורשים מקצועיות, יש לצבא בעיה גדולה מאוד. אין לצבא ידע ורצון להדריך. מכיוון שכך, אין לצבא יכולת לשמר את הידע שלו. תחומים מקצועיים מובהקים - סיור, נ"ט, צליפה, א"ג, צליחה והשד יודע מה עוד, תמיד סבלו מחוסר תקצוב ומתעדוף נמוך. אז כן, כשמגיע לך איזה אחד שיש לו ג'וק ואפשר למדוד את התועלת ממה שהוא עושה אז נותנים לו לעשות - אבל הפיקוח הוא דל ביותר (למעט תקציב, שם פשוט אין). אז יש לך בעלי נישה שאף אחד לא מתעסק איתם - בין אם מדובר בקליעה, צליפה, שדאות או כל דבר אחר. מקצועיות ומקצוענות.

3. מדור צלפים:
איך ללמד הסוואה אם אין אמצעים? איך ללמד הסוואה אם אין מדריכים? אין לאמן אם אין מדריכים? אם אין מטווחים בנויים ומטווחי שטח? איך מאמנים מדריכים באותו זמן שלוקח להעביר קורס בסיסי ביותר, ללא תוספות נחוצות, אבל לא מאושרות?
אתה יודע שאני בכל אימון הגעתי עם כמות גדולה פי 2 של כדורים מאשר מה שחייל מקבל לקורס רגיל או קורס מדריכים?
זוכר את החתימה שלי? אי אפשר להוציא יש מאין. אי אפשר לבנות מדור הדרכה שאין לו המשכיות (למעט בעל תפקיד אחד), שאין לו בסיס ידע בחלק נרחב מהתחומים, שסובל מהקצאה כספית נמוכה, מחסור כרוני בכוח אדם (ואיכותו) ושסובל מהמחלה הצה"לית הבסיסית - חוסר ידע בהדרכה.
אז איך יעשו את כל מה שאתה רוצה, אם הזמן, הציוד והמדריכים מספיקים בקושי ללמד את הבסיס?

אתה יודע מה? מרוב לחץ, אין אפילו אפשרות לפתח תורת הדרכה...

ישן 26-11-2008, 16:17
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "1. חונכים ומדריכים - כאן אני..."

1. לא יודע, יכול להיות שאני פשוט חסר מעוף והיות ולא ראיתי את הנ"ל בפועל הוא נראה לי פחות קריטי.

מן הסתם אני מבין את החשיבות של חונכים ומדריכים, קשה לי לראות את זה בתחום הקליעה....

בלי קשר, אנחנו מדברים פה המון על רצוי ומנותקים מהמצוי....איפה חי"רניק מקבל חודשיים-שלושה של יכולת קליעה בסיסית? לא בצה"ל....

2. נטיעון נכון ומקובל, לצערי זה לא פותר את הבעיה. אולי צריך לבדוק חזק יותר, אני בטוח שיש עוד אנשים בארץ ובחו"ל עם ג'וק כזה ויכולת והבנה גבוהים יותר.

3. די בחייך, פה זה סתם תירוצים, אפילו אם יש 1001 מכשולים אנחנו צריכים תמיד לראות איך לעקוף אותם ולא להתקע בהם ראש בראש.

כמה אמצעים כבר צריך בשביל ללמד הסוואה? מה כבר דורשת חליפת גילי? מה עוד צריך, צבעי הסוואה לגוף ולנשק?
מדריכים-מאמנים מדריכים, נכון זה לא אידיאלי כמו מדריכים בקבע אבל אם זה מה יש. קיים גם בסיס מסוים בכל מיני יחידות ובאליקים למשל.
מה עוד? בחירת עמדה+חלופיות, הקמת עמדה, שהייה בעמדה-לא צריך כמעט אמצעים.
התגנבות, איסוף מודיעין-דורשות ידע ולימוד, לא אמצעים.

אני מסכים, יש המון בעיות, יותר משנוכל למנות פה, אבל כמו שאמרתי, ביינתים צריך לראות איך מסתדרים.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-11-2008, 01:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "1. לא יודע, יכול להיות שאני..."

המגבלות הן פשוטות וידועות מראש:
1. כוח האדם שהמדור (לדוגמה) מקבל מורכב במקרה הטוב מחיילים 07 שנפלטו מהיחידה ומקצינים שלא יודעים שום דבר בתחום. מכאן, ללמד אותם צליפה ברמה גבוהה, מודיעין, סיור, הסוואה ואיך להדריך את כל זה, דורש זמן, מדריכים וידע. כשאין אף אחד מהם, צריך לבחור במה עוסקים, כי כוח האדם שלך לא יוכל לעשות את הכל. מתוך השלושה עדיף להתעסק בירי. למה? כי בשביל ללמוד הסוואה ומודיעין יש גורמים יחידתיים אחרים שצריכים ויכולים לעזור (לדוגמה - מחס"ר גדודי). ואגב זה לא "רק" גיליסוט או בחירת עמדה. העסק מסובך ומורכב הרבה יותר
אתה יודע למה ליחידה "כחולה" מסויימת יש כוח צלפים יוצא מן הכלל? כי מי שמתעסק בתחום הוא - מנוסה, בעל ידע נרחב בתחום, יש לו אנשי מקצוע בתחומים הנדרשים ויש לו הקצאות.
אז למרות שאני מאוד רוצה שהמדור יעשה את הכל טוב, אני מעדיף שלפחות את נושא הירי ילמדו ברמה גבוהה.

אבל... כל עוד מנהלי קורסים או אימונים יהיו חוגרים שיש להם במקרה הטוב שנה נסיון - לא תראה שיפור. נקודה.
נגדים זו לא מילה גסה - לצה"ל יש את היכולת הכלכלית לעמוד ב-3-4 נגדים בעלי נסיון וידע שיעסקו בהובלת אימונים והכשרות (צה"ל טוען בעקביות שיש את התקציב, אבל אף אחד לא רוצה - לא קונה). יש המון פתרונות בשביל לעשות את העניין כדאי לצבא, ואני לא נכנס לזה עכשיו.
השורה התחתונה היא שאתה מקבל מה שאתה משלם בשבילו - וזה המצב עם מדור צלפים (שאגב, משלמים מעט מאוד ומקבלים יחסית הרבה). עושים מה שאפשר עם מה שיש - אם זה לא מספיק, אולי צריך לתת יותר....

רוצה דוגמה אבסורדית למצב? לא מזמן המדור קיבל המון גיליסוטים חדשים דנדשים. כל גיליסוט לוקח נניח - שבועיים עבודה (אני ככה מקטין את הזמן). בשביל להכין את כולם צריך כמה חודשים. מי יעשה את זה? תבטל קורסים בשביל זה? אימונים?

ישן 27-11-2008, 02:14
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
מה לגבי מדריכים מילואימניקים?
בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המגבלות הן פשוטות וידועות..."

אני מבין שמקצוענים שונים בתחום הקליעה לא רוצים להישאר כנגדים בקבע כי יש האופציות באזרחות קורצות יותר ומשום שאין מסורת צבאית בישראל (כמו למשל בארה"ב שם יש משפחות שבניהן משרתים דור אחרי דור כנגדים בצבא כקריירה). אבל את המקצוענים האלה ניתן לגייס למילואים לצורך מתן השתלמויות והדרכות במשך כמה שבועות. אצלי ביחידה גם בסדיר וגם במילואים היו לוחמים יוצאי היחידה שבאזרחות מילאו תפקידים רלבנטיים (מדריך קליעה ביחידה משטרתית מובחרת, אנשי שב"כ וכו') שהעבירו פה ושם שיעורים מסוג זה והייתה בהם תועלת רבה. אולי הפיתרון פשוט מצוי מתחת לאף? אולי פשוט צרי להוציא מיחידות המילואים השונות את הלוחמים והקצינים בעלי הידע הרלבנטי ולרכז אותם ביחידת הדרכה.
ישן 27-11-2008, 04:18
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה לגבי מדריכים מילואימניקים?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי קגנס
אני מבין שמקצוענים שונים בתחום הקליעה לא רוצים להישאר כנגדים בקבע כי יש האופציות באזרחות קורצות יותר ומשום שאין מסורת צבאית בישראל (כמו למשל בארה"ב שם יש משפחות שבניהן משרתים דור אחרי דור כנגדים בצבא כקריירה). אבל את המקצוענים האלה ניתן לגייס למילואים לצורך מתן השתלמויות והדרכות במשך כמה שבועות. אצלי ביחידה גם בסדיר וגם במילואים היו לוחמים יוצאי היחידה שבאזרחות מילאו תפקידים רלבנטיים (מדריך קליעה ביחידה משטרתית מובחרת, אנשי שב"כ וכו') שהעבירו פה ושם שיעורים מסוג זה והייתה בהם תועלת רבה. אולי הפיתרון פשוט מצוי מתחת לאף? אולי פשוט צרי להוציא מיחידות המילואים השונות את הלוחמים והקצינים בעלי הידע הרלבנטי ולרכז אותם ביחידת הדרכה.

שוק הקליעה באזרחות אינו מזהיר. זה בחלט יכול להיות מעניין לקחת מדריכים ולנצלם.
הבעיה. האם המערכת רוצה ?
גם כשיש מילואימניקים והם באים עם הערות והארות. המערכת מחפשת שקט תעשייתי ומעדיפה לא לזמנם. יש דוגמאות.
כשלעצמי קיבלתי לפני שנים החלטה לעשות את המיטב ביחידה שלי !
זה מה שאני עושה.
עם זאת ולמרות גילי - לחיצת היד שלי למתן וילנאי עומדת בעינה (1979 אחרי 5 שנים בצה"ל) ביום שיקימו בי"ס לקליעה וצליפה וירצו אותי אני חוזר לקבע.
עד אז אני פשוט מסייע למי שמבקש.
נדמה לי ש 19 ימי מילואים ליהודי בן 54 מהם 11 ביחידות אחרות שביקשו. הן לא בושה.
כשהמערכת תרצה יש מדריכים טובים גם בשוק האזרחי והיום הוא לא משהו.
ישן 27-11-2008, 06:15
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "מה לגבי מדריכים מילואימניקים?"

כאן נכנסים לעניין אחר - למערכת, המצב הנוכחי טוב מספיק ולא רוצים להתאמץ. למעשה, בשביל לנסות ולהתקדם צריך לעשות מאמצים על אנושיים.
כשאני השתחררתי, אני (והענף שלי) ביקשתי לעשות מילואים בענף סיור - כי בתור חונך אני אועיל הרבה יותר מאשר אחד מ-4 או חמישה קצינים בפלוגת חי"ר.
צה"ל לא יודע איך לבלוע את זה - והתשובה היתה:" ענף סיור לא זכאי להקצאות ימ"מ ולכן אין מקום להחזיק אנשי מילואים".
מה שהתשובה הזו אומרת באמת הוא: זה יכול להיות רעיון טוב (או לא), אבל אין לנו כוח לחשוב על זה ולנהוג לפי זה. ככה המערכת עובדת - ובגלל זה מדור צלפים, קליעה, סיור, שדאות, הסוואה (ואני משער שתחומים אחרים מחילות אחרים) סובלים מבינוניות ומטה.

ישן 27-11-2008, 06:34
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 53 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "המגבלות הן פשוטות וידועות..."

בסדר, שוב, אני מבין את כל המגבלות, אין ספק שהן נכונות, אבל גם אין ספק שלא נעשה מספיק בתוך הגבולות שכן אפשר, לא יכול להיות שבבי"ס לצלפים לא ידברו בכלל על עמדות, הסוואה ואיסוף מודיעין-ברמה כזאת שהצלף אפילו לא יודע שהוא אמור לעשות את הנ"ל!

עכשיו נניח וחייבים להתמקד בתחום ספציפי מסוים עקב הגבלות, מקובל, לפחות שיהיה ברמה. צלפים בארץ, בדיוק כמו קלעים ורובאים חסרי יכולת ירי וזה לא כי הם לא יודעים לסחוט הדק.

נכון שישנה אפשרות להעסיק נגדים לטובת עניין ההדרכה (רצון היא כבר שאלה אחרת...) אבל אני יכול להגות לך גם תכנית להחלפת כל הציוד של כל חטיבות החי"ר הסדירות בצה"ל רק ע"י קיצוץ השומן במל"י בלבד. צה"ל לא מתקצב נכון וזאת אחת הגזרות שנוחתות עלינו. אני קצין זוטר- אין לי יכולת לשנות את התעדוף התקציבי של אכ"א.

חליפות גילי- אני אלך פה לפי המודל האמריקאי- ישנן X חליפות שמשמות את הקורס כשבמהלכו כל חניך מכין לעצמו אחת שתשמש אותו בהמשך.
הרי צלפים גם צריכים לדעת להכין חליפה בעצמם, היות וכל שטח ידרוש הסוואה שונה.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 27-11-2008, 06:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בסדר, שוב, אני מבין את כל..."

אז בגדול - כן, יש בעיה. היא קשורה בעיקר למי מעביר את ההדרכה, מאיפה הוא בא ומה הוא עבר בשביל זה - זה הבסיס (בהנחה שהוא בכלל רוצה לעבוד, וגם עם זה יש בעיה...) בדיוק כמו בבאלי"ש - איכות ההדרכה היא בין השאר פונקציה של מי שמדריך. למרות כל הרצון הטוב שלנו, העובדה שלא היתה לנו אפשרות ללמד את המש"קים שלנו סיור אמרה שהם לא השתתפו כמעט בכלל בהדרכה. החריגה היחידה היא מישהי שמיוזמתה ישבה איתי בג'יפ ולמדה באופן אדוק הכל תוך שאלות בלתי פוסקות, כי לא היה לי זמן לעשות את זה מסודר - אתה לא בונה מערך על היוזמה של מדריכים (שלא שאלו אותם אם הם רוצים להיות כאלה) ללמוד משהו שהוא מעל לראש של רוב האנשים.

הכוח של מ"מ לשפר את המצב הוא עצום - כי הוא נמצא עם הכוח רוב הזמן. החיילים שלך ירו יותר טוב, אם תדע איך לחנוך אותם (ותלמד את המפקדים), החיילים שלך יהיו בכושר יותר טוב, אם תדע איך לאמן אותם (ותלמד את המפקדים שלך...), לחיילים שלך יהיו פחות שברי מאמץ אם תדע איך למנוע אותם (ותלמד את החיילים שלך).

הרבה יותר חשוב, בעיני, שמדור צלפים יכניס למפקדים חזק איך מאמנים, משמרים ומפעילים צלפים מאשר שיטייב את ההכשרה של הצלפים עצמם, כי הקורס הוא כולה 4-5 שבועות (שׁאני לא רוצה שחצי ממנו יבלו בתפירה של גיליסוט), אבל יש לך עוד שנה וחצי לפחות של התפתחות מקצועית ביחידה, אם רק המפקדים ידעו איך לעשות את זה...

ישן 26-11-2008, 10:27
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "בשביל מה? עוד אפליה סמויה..."

ידידי הגולנואיד.

א. למייקי אסור להכנס ולענות לך כאן לכן זה לא הגון ובוא נוריד את הטיקט האישי.

ב. השאלה היא מה מידת ההשפעה של ראש מדור. הייתי פעם מזמן בתפקיד - השפעה אפסית. כל מ"פ יש לו השפעה פי 100.

ג. הצעתי נובעת מרצון לחקות את פורט בנינג שם מדריכי הקליעה הם מקצוענים. החייל עובר סדרה ראשונית של שלושה שבועות כשהוא נמסר לידהם ומוחזר למפקדיו. (אגב בקורס צניחה המודל הנ"ל מתקיים הלכה למעשה)

ד. כשהמפאי"ם כולם יהיו כאלו שיצאו מכור ההתוך הנ"ל אפשר לשקול דגם אחר ....(גם אז אני בעד הצעתי)

בואו בבקשה נלמד פעם לדון דיון עיניני מבלי להכניס אליו אמוציות.

כשאני בא לבא"ח טירונים והם מקבלים כוונת השלכה בשבוע השני הם לא ידעו לקלוע !!!

אין צורך בגוף מטרה - אין צורך באופטיקה נקיה - אין ירי מדויק לטווחים רחוקים.
(אגב כוונת ההשלכה היא פתרון אדיר לטווח מגע ואני בעדה מאד)

כך מתפתח לוחם אדיר לטווחי מגע...........................
שגומר שלש שנים בא למילואים וחסר את היסוד הבסיסי של תפעול נשק.
הוא לא יודע לשמור ראש ישר ולהביא רובה לראש לישור מקורב - ופשוט לא פוגע.
הוא לא יודע לאמוד טווח עם הלהב.
הוא לא יודע מה זה גוף מטרה ואמינות נפ"מ.

הוא בא אלינו למילואים ואנחנו צריכים לשפוך את המרק מהסיר ולתת לו לקרוא מה כתוב בתחתית.
ורק אז לאט ובהדרגה מקנים לו ידע בסיסי.

אם אני יוצא מיומיים הדרכה ובאה קבוצת מילואימניקים ואומרת לי - אימון כזה בחיים לא קיבלנו. זה לא לזכותי - זה לחובת המערכת. ועל זה לא מחליט סא"ל בתקן רס"ן. על זה מחליט תא"ל שרוצה להיות אלוף. ואומר בראיון לבמחנה (בכר) אנחנו צריכים צלפים טובים ל400 מ' !!! .
בסיני הלוואי ולא נזדקק אלו הטווחים שבהם מתחילים !!!

לסיכום

מותר לך לחשוב אחרת ולי לשגות.
דבר לגופה של הצעה ולא לגופו של מי שמנוע מלענות לך
ישן 26-11-2008, 10:41
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "ידידי הגולנואיד. א. למייקי..."

נתחיל מזה שאתה הצעת להוריד את הטיקט האישי אז אני מאוד לא מחבב השמצות ומשחקי מילים, במיוחד לא כאלה על גולנצ'יקים.

אני לא העלתי את שמו שלי מייקי ישירות, אלא דיברתי על התפקיד, אחרי ששמו הועלה המשכתי להשתמש בו. לא הייתי מעולם רמ"ד קליעה, כנראה שגם לא אהיה, אבל אי אפשר שלא לראות עד כמה רמ"ד קליעה בצה"ל, ספציפי או לא, חולש על תחום עצום וחורג מסמכותו.

אין ספק שאם ניתן היה להכשיר מדריכים מקצועיים, בכל תחום ולהשאירם כנגדים בקבע היה זה מצוין, אבל אין מספיק תקנים (ורצון מצד החייל!) להחזיק סמלים בקבע משמעותי, דבר שנמצא לדעתי גבוה בסדר העדיפויות, לפחות כמו אם לא יותר ממדריכי קליעה בקבע.

מה גם שמסלול ההכשרה של לוחם חי"ר בצה"ל קצר כ"כ ומבוזר כ"כ שלא פרקטי "לתת" אותו למדריכים חיצוניים בבי"ס חיצוני שאין להם סמכויות פיקודיות (וכן יכולות פיקודיות) עליו. כן פרקטי להביא את המדריכים אליו, אבל פה נכנס הסעיף הקודם.

מסכים, חיילים לא צריכים לקבלת כוונות השלכה בטירונות, בזמני זה לא היה כך, אח"כ השתנה ואח"כ השתנה שוב. אגב, אתה יודע מי הגה את הרעיון נכון?

ייתכן והראש שמסריח גבוה יותר מזה שציינתי, אבל חובתו של כל מפקד בצה"ל לקחת אחריות על מעשיו, אם מוגדר לו לבצע דברים בניגוד לשכל היישר, היות והוא לבדו אמון על תחום הקליעה בצה"ל, לקום ולתקן את המעוות.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-11-2008, 15:00
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 65 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "אי אפשר לאפס אותם אם אתה שמאלי"

אתה מוזמן להפסיק לנסות להיות נביא זעם.

1. לא כל הנשקים המוסבים סובלים מקצה מהלך, יש כאלה ויש כאלה, זה תלוי גם ביורה אתה יודע...

2. איפוס הוא מהלך חשוב מאוד, אבל אפשר לירות ולפגוע גם בלעדיו. בסופו של דבר כשאתה יורה (על כל דבר שהוא לא מטרת קרטון ובהנחה שאתה לא קלע/צלף) אתה לא יודע בדיוק איפה הכדור שלך יפגע, חוסר איפוס לא הכי ישנה.

3. לפני שהוא סופק לנהגי תובלתיות הוא היה הפלאטופ-קומנדו-מטול-מארס-זאבון-צרצר-ידית-הסתערות שנפתחת לדורגלים-קת טרור-או שיט טרור-שרוול טרור-ידית 3 אצבעות טרור של כל היחידות המאגניבות וכל הפלאפלים בצה"ל.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 21-11-2008, 17:17

לא הצהרתי שכל הנשקים סובלים מקצה מהלך
בתגובה להודעה מספר 67 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "אתה מוזמן להפסיק לנסות להיות..."

אבל יורה שמאלי סטטיסטית יתקשה יותר לאפס נשק מוסב.
תשמע הנשקים שעד היום יריתי איתם היו צריכים הזזת קליקים אומנם לא עצבנית,אבל עדיין בלי איפוס היית מחטיא כתף מ50 מטר.
להגיד שאתה לא יודע איפה הכדור שלך יפגע זה לא מדוייק,כי אם אתה במאה לדוגמא ומכוון על דמות למרכז מסה ויודע את הסטייה הבליסטית בהנחה שהנשק מאופס אתה תפגע איפה שכיוונת ע"פ פק"ל סטייה.
אתה בטוח שזאת הגרסה שהייתה לסיירות?,זה עדיין לא משכנע אותי שז נשק טוב,ואגב זה עדיין נשק של פלאפלים,רק שעכשיו הם סינג'רו את הנשק להחליף את הגוף העליון למסילת פיקטיני ולשים טריג' או מפרו מור מטורפת,וכל זה בגלל שאין הקצאות לקולט קומנדו.

ישן 22-11-2008, 06:36
צלמית המשתמש של golani_2
מנהל 20+, מו"ס

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי agent_amos שמתחילה ב "לא הצהרתי שכל הנשקים סובלים מקצה מהלך"

יורה שמאלי סטטיסטית יתקשה יותר לאפס כל נשק בלי מסיט תרמילים.

מעבר לכך שפעם ראשונה ליורה שמאלי היא סיוט כי כמעט תמיד כל מי שמדגים, מסביר ויורה מסביבו הוא ימני ואין לו על מי להסתכל וללמוד.

אתה שוכח שיש עוד שני גורמים לירי ובגלל זה ציינתי שלא מדובר על ירי במטווח. אני יכול להעריך את הטווח למטרה-על הכיפאק, אני יודע את הסטיה-סבבה לי, אבל אם המטרה פותחת בספרינט מטורף כשביני לבינה עוברים סוללות עפר, עצים, עמודי חשמל ובניינים זה לא יעזור לי.

כן, זאת אותה גרסא, זה לא אמור לגרום לך להעריך אותה, אני לא מעריך אותה, זה היה בשביל להכניס אותך לפרופורציות קצת.

אראל סג"ל

ותודה לדורון

ישן 22-11-2008, 06:49
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "במחנה: M-16 מקוצרר לבית הספר לשריון"

עם כל הכבוד לאיפוס

יותר מדי מדברים עליו ועוסקים בו.

ופחות מתאמנים על קליעה טובה.

הבסיס לאיפוס הוא קליעה טובה!!!

גם איפוס קלאסי. שנעשה עם שחר ללא רוח. ובוצע לו אימות איפוס לפחות ב100 מ'.

אח"כ יש המון משתנים:

שמש צד. מיראז', שינויי טמפ', שינוי לחץ ברומטרי, שינוי סדרת התחמושת.

אני איפסתי נשק חדש שקיבלתי בפרואר 77 ועד אוגוסט 79 (שחרור) לא שיניתי בו איפוס.
כן בדקתי מדי פעם שלא השתנה (לפני ביצועים) וכן הייתי גם קרבי.

צריך לאפס פעם אחת. ולטווח ארוך ככל שניתן.(ללמוד סטיה אם יש ב 25 מ' ע"מ לוודא שמירת איפוס)
ומאותו הרגע רק לעסוק באימון קליעה ולהשתפר.
ללמוד ירי אחר מאמץ, ללמוד היסטים בשלל רוח ותנועה.
ללמוד תיקון נק המכוון (כמו תעפ"ש).

כשמילואימניק שלי בא לאימון :
הוא יורה מקבץ. מקבל משוב ויורה נוסף.
מקבל משוב ויורה נוסף.

תיקון ראשון מתבצע על פי ממוצע של שלושת הנפמ"ים, (אם בכלל)
ואז עוברים לירי ב 100 מ'.
סופו של אימון קליעה הוא ירי לראש ב 100 מ' (סתום לו את הפה ותוציא לו את העיניים).
ראש במרכז ריבוע 60X60 . ולשם מתבצע האיפוס הסופי.

חייל שמסיים את האימון קליעה טובה כשהוא פוגע בראש ב 100 מ' ומאמין בעצמו ובנשק שלו, - אין טוב מזה. ההמשך ירי על מטרות צבאיות מגיבות (200 מ')

ומשם יורדים ליישור מקורב (דגש על ראש זקוף - רובה מובא לראש - ואפטיקה נקיה)
מסיימים במסלול חוליה (תוך ספירת פגיעות בסופו !!!!)

כל הזמן לספור פגיעות, לדרוש פגיעות ולתת משוב מקצועי

ולהכניס לראש כל פגיעה היא 100 אחוז בסדר וכל החטאה היא 100 אחוז פספוס.
חשיבות אמינות הנפ"מ (נקניית ע"י הפנמת גוף מטרה) רבה יותר ממקבץ קטן שכל הזמן נמצא במקום אחר.

לגבי המנוסר. זה תוכנן כפתרון זמני ( אין דומה קנה חדש - לקנה עייף שקצהו השחוק נוסר)
אני מקווה שזה לא ייקח זמן ארוך כמו ה מ-14 לצליפה (שהיה זמני עד כניסת הגליל צלפים שמעולם לא נכנס)
ישן 22-11-2008, 19:15
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "לא יריתי אף פעם לא בסדיר ולא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי blancoynegro
לא יריתי אף פעם לא בסדיר ולא במילואים לטווח של 100 מטר.

במילואים שאני עושה, אין זמן בכלל לאפס את הנשק. עושים איפוס עם הציין לייזר שנכנס לקנה של הנשק.
באימון האחרון שהיה לנו השנה בצאלים לא ירינו בנשק האישי אפילו פעם אחת, סתם הסתובבנו איתו חמישה ימים ואז החזרנו אותו.
בקו האחרון שעשינו לא מזמן לא היה איפוסון, ניסינו לכוון עם לדרמן (לפי הלייזר) לא לכולם זה הצליח.

בקיצור מה שאני מנסה לומר הוא שלפי המצב בשריון בכל מה שקשור לירי בנק"ל זה לא משנה איזה M-16 יקבלו. בכל מצב אין משמעות לירי מעבר לטווח של 25-50 מטר.

הכרתי שריון אחר............
שיודע שלפעמים נוטשים טנק וצריך להלחם..........
אם זו הגישה מה הפלא ששליט נקטף ללא התנגדות.
בחזית עזה 25 מ' זו בדיחה גרועה הטווחים שם ארוכים כמו בסיני.

כבר עדיף נשק מתואם אלירז ולא משחקי לייזר.

אגב הגיע סו"ס הערב הטלפון תשובה מבר סמכא.
אין חיה כזו מקוצררים מנוסרים !!!
מנסרים רק למקוצר. המקוצרר יבוא בלבד.
לידיעתכם.
ישן 23-11-2008, 20:05
  blancoynegro blancoynegro אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.10.07
בתגובה להודעה מספר 79 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "אתה נוגע בשורש הכואב של העניין"

למה המקוצרר פחות מדוייק מהגלילון ?
הגלילון לדעתי ומנסיון לא מדוייק לטווחים ארוכים מכמה סיבות, אני לא יודע איך זה עם המקוצרר כי לא יריתי בו אף פעם. לגלילון יש רתיעה חזקה מאוד כלפי מעלה. חשבתי שכך זה בכל הנשקים עד שיריתי בגליל והוא היה הרבה יותר יציב והרבה יותר מדוייק.
לגלילון יש כוונת אחורית שנמצאת על חלק שחייבים לפרק בכל פעם שמנקים את הנשק ובסדיר מבצעים זאת כל יום.
אני לא בדקתי, אבל הגלילון קצר יותר מ M-16 מקוצר ודי דומה באורך ל M-16 מקוצרר,כך שיש להם קנה באורך דומה אז גם מהירות הקליע צריכה להיות דומה.

למקוצרר יש כוונות ומבנה כמו ל M-16 הארוך והמקוצר כך שהוא צריך להיות מדוייק יותר מהגלילון, או דומה לו ברמה. זה לא קשה כי הגלילון ממש לא מדוייק ולדעתי לא יעיל לטווחים ארוכים.
ישן 24-11-2008, 02:30
  קגנס קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
עניין של אורך קנה ומרחק בין כוונות
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "למה המקוצרר פחות מדוייק..."

שניהם ארוכים יותר בגלילון אבל בגלל שבגלילון הכת מתקפלת באופן "מלא" הוא בסופו של דבר קצר כמעט באותה מידה. יריתי המון בגלילון וגם לא מעט ב-M16 ארוך ובטווחים הקצרים הרלבנטים אינני חושב שהגלילון נחות בהרבה מבחינת דיוק והוא בלי ספק אמין יותר.
בעיית היציאה מהאיפוס עם פירוק הנשק היא אכן חיסרון מרכזי במשפחת הגליל אבל, שוב, בטווחים הקצרים זה לא מאוד משמעותי.
ואגב, אני זוכר כתבה ב"במחנה" מלפני די הרבה שנים שסיקרה ביקור של קצינים אמריקאים בבסיס של צה"ל. האמריקאים התלהבו דווקא מהגלילון ואף הפגינו בו ירי מדויק להפליא. כלומר, אני בטוח שעם הכשרה מתאימה הגלילון הוא מדויק מספיק לחיילים שהנשק האישי אמור לשמש אותם בעיקר לטווחים של פחות ממאה מטר ושאמור לירות אחרי שהייה בתנאים קשים של חול, אבק וחבטות פיזיות. כלומר, לצוותי טנקים.
ישן 24-11-2008, 08:30
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "עניין של אורך קנה ומרחק בין כוונות"

I wholeheartedly agree with what kagnes writes about the Glilon being almost optimal as an armor crewman weapon

A tough, dependable AK varient firing 556 ammo with a short barrel and a sturdy folding stock ---what could be better?The Glilion has a 33cm barrel - about the same as a menusar -- and longer than the 29cm barrel of the M4 Commando mekutzrar

Still, with a folded length of only 61cm, the Glilon is shorter than even the Commando with its telescoping stock closed-68cm

I want to add that in my experience, with the stock folded, I didn't find the size of the longer Galil a problem moving around in the APC. As a driver in Lebanon I would store it in it's bracket on the left, stock folded, upside down and with a magazine inserted. Of course a Glilon would have been handier here

If we were driving slowly on ptichat tzir, I would keep it ready with its stock open, resting on the deck between the hatch and the radiator grill .

I fired a Glilon that I borrowed from my meme-pay, only once (after my M16 kept jamming) and found it quite comfortable to use. I never heard any complaints about its accuracy from the infantry officers and soldiers that were using it

On the other hand, I was issued a menusar once in miluim before a kav and my hit groups with it were so lousy that in my disgust I exchanged it for an A3
!

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 24-11-2008 בשעה 08:42.
ישן 25-11-2008, 07:35
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אמנם יריתי בגלילון וגליל רק כאלף כדורים,
בתגובה להודעה מספר 80 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "למה המקוצרר פחות מדוייק..."

והרבה יותר מכך באמ-16,
אבל אני חושב שגם אלף כדורים מספיקים כדי להגיע למסקנה שבטווחים של 100 מ', למשל, גם גלילון פוגע יופי במטרות ראש, וגם גלילון יכול לפגוע במטבע מ-25 מ'. יתרה מזו: אם מאיזו סיבה מנסים ירי אוטומטי, הגלילון יציב יותר. הוא אמנם קופץ למעלה בירי (גם רגיל), אבל נוטה לחזור למקום. פעם עשיתי נסיון - כיוונתי את הכדור הראשון ואחרי זה פשוט יריתי מעל כוונות למטרה ב-25 מ'. בגלילון פגעתי כמעט את כל הכדורים, באמ-16 בד"כ - את הכדור הראשון.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 24-11-2008, 12:01
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 84 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "nילים כדורבנות."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי freedom_fighter
בכל שיעור נק"ל או מקלעים שהיה לנו בשנים האחרונות שאלתי את מדריכת הקליעה מהן סטיות המסלול הבאליסטי של הגלילון (כלומר בפשטות- לאן לכוון). מעולם לא קבלתי תשובה.

FF, nu bemet
And I thought that you were an experienced reserve officer. You should know better than to ask such irrelevant questions from the instructor.

In the future, please keep your questions to the instructors confined to the following
1Do you think Gaby is doing a good job
2Is the IDF better prepared for war today than in 2006
3Do you have a boyfriend

More seriously,From the Galil manual: תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

As you can see, the 250m zero keeps the Galil bullet's trajectory within +8cm and -15cm@300m
SInce the Glilon (aka Galil SAR) with the 33cm barrel is shooting the faster old M193 ammo, I assume that its trajectory will be similar to the M4 shooting the greentip M855. Thus I estimate that it will be a maximum of +10cm @200m and -20cm @300m
So for practical purposes, when aiming at a person up to 300m--just aim for center of mass(torso). You can aim a little low of center at 100-200m and a little high at 300m

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 24-11-2008 בשעה 12:04.
ישן 25-11-2008, 01:23
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 85 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=freedom_fighter]בכל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
FF, nu bemet

And I thought that you were an experienced reserve officer. You should know better than to ask such irrelevant questions from the instructor.

In the future, please keep your questions to the instructors confined to the following

1Do you think Gaby is doing a good job

2Is the IDF better prepared for war today than in 2006

3Do you have a boyfriend

More seriously,From the Galil manual: תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

As you can see, the 250m zero keeps the Galil bullet's trajectory within +8cm and -15cm@300m

SInce the Glilon (aka Galil SAR) with the 33cm barrel is shooting the faster old M193 ammo, I assume that its trajectory will be similar to the M4 shooting the greentip M855. Thus I estimate that it will be a maximum of +10cm @200m and -20cm @300m

So for practical purposes, when aiming at a person up to 300m--just aim for center of mass(torso). You can aim a little low of center at 100-200m and a little high at 300m

הנתונים שבידי קצת שונים :
טווח 15 סטיה 0
טווח 50 סטיה 8+
טווח 100 סטיה 19+
טווח 120 23+
טווח 200 סטייה 12+
טווח 250 סטיה 0
טווח 300 סטיה 30-
ישן 25-11-2008, 11:32
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[QUOTE=ilanb]הנתונים שבידי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי zragon13
Wow +23cm at 120m! That's a much higher trajectory path than I would of imagined. Thanks for the information.

Can you provide the trajectory information for the M16 menusar?

Can I assume that it is similar to the data you provided above for the glilon since they both have a barrel about 33cm long
?
לא לצערי אין לי מדידות של המנוסר !!!
יש לי רק מדידות מהירות לוע, ויש לי ירי במטווח לטווחים שונים מ 50 עד 350 כל 50 מ'.
הבעיה שהמנוסרים הם קנים "עייפים" וכל אחד מתנהג קצת אחרת.
אם הקנה יהיה חדש הוא אמור לתת מסלול דומה ל מ- 16 A! המקוצר (הבדל של 1.8 ס"מ באורך הקנה)
מ- 16 קצר.
טווח 18 סטייה 0
טווח 50 סטיה 7+
טווח 100 סטיה 16 +
טווח 130 סטיה 20+
טווח 200 סטיה 11+
טווח 250 0
טווח 300 25-

לגבי הגלילון הוא קצר ב 2 ס"מ מהמ -16 המקוצר, לכן יש להניח שהמנוסר יהיה דומה לגלילון.

אני כשלעצמי מעדיף את כל המקוצרים לאפס ל 175 מ' ולירות איתם על כוונת שורט (מ-16 חריר בלתי מסומן) עד טווח 200 מ' מתקבל מסלול מאד שטוח. רק מה הצבא לא אישר את זה (המלצת צוות ירמי) וזה בניגוד לפקודות.

וזה מה שיוצא ב מ-16 מקוצר תחמושת תע"ש לפי המעבדה לבליסטיקה (לחץ 1 אטמוספרה בגובה פני הים בטמפ' של 25 מעלות צלזיוס)
ביציאה מהקנה 6.7-
טווח 50 מ' (48.5) אין סטיה
טווח 100 מ' 6.5+
טווח 132מ' (שיא הגובה במסלול המעוף)7.6+
טווח 150מ' 4.2+
טווח 175 מ' אין סטיה
טווח 200 מ' 3.7-

חריר "L" ב מ-16 מקוצר (מחליפים כשדמות פחות מרוחב להב)
(בארוך שינו של 3 וחצי דקות במקוצר שינוי של 2 וחצי דקות)
טווח 200 מ' 11+
250טווח מ' 2.5+
טווח 300 מ' 19-

לצערי אני לא מאתר את הגלילון בניסוי הנ"ל כשאמצא אפרסם.
ישן 26-11-2008, 08:30
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[left]Ilan, thanks a lot for..."

(been having problems displaying the uploaded text in the editor so I had to break up the previous post)
אני כשלעצמי מעדיף את כל המקוצרים לאפס ל 175 מ' ולירותאיתם על כוונת שורט (מ-16 חריר בלתי מסומן) עד טווח 200 מ' מתקבל מסלול מאד שטוח. רק מה הצבא לא אישר את זה (המלצת צוות ירמי) וזה בניגוד לפקודות.

וזה מה שיוצא ב מ-16 מקוצר תחמושת תע"ש לפי המעבדהלבליסטיקה (לחץ 1 אטמוספרה בגובה פני הים בטמפ' של 25 מעלות צלזיוס)

ביציאה מהקנה 6.7-

טווח 50 מ' (48.5) אין סטיה

טווח 100 מ' 6.5+

טווח 132מ' (שיא הגובה במסלול המעוף)7.6+

טווח 150מ' 4.2+

טווח 175 מ' אין סטיה

טווח 200 מ' 3.7-

חריר "L" ב מ-16 מקוצר (מחליפים כשדמות פחות מרוחב להב)

(בארוך שינו של 3 וחצי דקות במקוצר שינוי של 2 וחצידקות)

טווח 200 מ' 11+

250טווח מ' 2.5+

טווח 300 מ' 19-

Your method seems very practical. When the enemy is smaller than the front post (i.e. farther than 200m) switch to L

I assume that the IDF turned it down because they want to keep training a simple as possible with all small arms zeroed to the same distance of 250m.
You know how dumb those infantry soldiers are—they’d never understand J

There seems to be a similar method recommended by some shooters in the US of using a 200m zero for the M16 that keeps the trajectory within 5cm up/down to 250m

ציטוט:

http://groups.msn.com/TheMarylandAR...esightzero.msnw
Improved Battlesight Zero by LTC Chuck Santose. A great all purpose zero for all rifles/carbines (no matter the iron sight type); and you zero in yards (50) instead of meters. It keeps the bullet within 2" of the point of aim from 8M to 220M (very flat trajectory). Also perfect for carbines with A1 sights

3. When zeroed at 200 meters, a distance twice that of normal combat engagements, these rifles have a very flat trajectory that is less then 2" (5 cm) from line of sight at all intermediate distances; a distance that's smaller than the normal dispersion of arsenal or factory loaded ammunition. This tiny trajectory arc allows very precise shooting out to 250 meters where the bullet is only 2" below line of sight.

4. A 200 meter zero has the happy coincidence of an initial trajectory cross-over at 50 yards (45.7 m), a distance available on almost all civilian ranges including many indoor ranges. This makes it easy to achieve a 200 meter battlesight zero without recourse to surveying your own range. If 200 meters is available you can fine-tune the zero at the real distance. And should when you get the chance

And since I have your attention, two more questions please

I read that a good standard M16A1 firing standard military ammo should have a potential accuracy of between 2.0 to 2.5 MOA

Do you know what the mil or MOA accuracy potential of a well maintained IMI-manufactured Galil or Glilon like the IDF used is or was

?

The Galil, Negev and the original Tavor all had barrels that were 46cm/18in long. So do the FN Minimi and FNC, and the accurized SPR built for the US special units.

I was wondering if 46cm is considered the optimal barrel length for 556 ammo in terms of max velocity versus too much weight/inconvenience

?

Thanks again

ישן 26-11-2008, 10:41
  ilanb ilanb אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי zragon13 שמתחילה ב "[right][color=red](been..."

מכובדי.

אני לא רוצה לפגוע בך אבל הנימוק הוא לא אחידות. (לא כל מה שאני רוצה לכתוב אני כול ולא כל מה שאני יכול אני רוצה) בחלק מהדיונים ישבתי.

צבא שרוצה אחידות ?

קודם כל שיעיף את התחמושת הלבנה ויעבור לקנה 1:7 או 1:10 !!!
שיבחר כבר נשק אחד !!!
גליל + רוסר קנה 1:12 + רוסר 1:7 + תבור .................
בעית תחזוקה ובעיה קשה של נימפורמציה (עודף אינפורמציה).

ולגבי ה 25 מ' - פעם היה רומ"ט FN ל 25 מ' ו300
כיוון שנבנו מטווחים רבים רק ל 25 מ'
הוחלט לעשות מטרת סימולציה ל 25 מ'. במקום מטרת ה 40 מ' האמריקאית.
עליה הלבישו את ה FN מאוזר ו M14 - ללמדך שריבוי כלי הנשק לא השתנה מאז 1974.

אגב אם מתעקשים לאפס ל 25 !!!
כך אני עושה זאת!
(ב מ-16 ארוך קנה 1:12 ההבדל בין חריר בלתי מסומן לחריר "L" הוא 3 וחצי דקות של מעלה.)
מכיוון שנקודות ההשקה בחריר "ך" הן 25 מ' ו 375 .

אני מעביר את כל החרירים ל "L " מאפס למרכז ב 25 מ'.
מחזיר את החריר לבלתי מסומן והולך לבצע ירי "אימות איפוס" ל 100 מ'

לא פעם אנשים מופתעים מהפשטות בה אני עושה את הדברים ותוהים למה הצעותי וכנ"ל הצעות של ירמי נוי לא התקבלו במערכת.

אני שולח אותם לספריה הציבורית לחפש את הספר על אגדות חכמי חלם.

קריאה נעימה - (אגב אני לא בטוח שיש גרסה מתורגמת לאנגלית)
אפשר גם להסתפק בגבעת חלפון.

אגב גם בגליל ההבדל בין כוונת 3 ל 5 הוא 3 וחצי דקות מעלה בארוך ושתיים וחצי בקצר.

קנה אופטימלי ל תחמושת 55 גריין הוא קנה של 20 אינץ' (50.9 ס"מ - כ 51 ס"מ).

נערך לאחרונה ע"י ilanb בתאריך 26-11-2008 בשעה 10:47.
ישן 27-11-2008, 07:53
צלמית המשתמש של zragon13

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי ilanb שמתחילה ב "מכובדי. אני לא רוצה לפגוע..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ilanb
אגב אם מתעקשים לאפס ל 25 !!!
כך אני עושה זאת!
מכיוון שנקודות ההשקה בחריר "ך" הן 25 מ' ו 375 .

אני מעביר את כל החרירים ל "L " מאפס למרכז ב 25 מ'.
.

You might be the surprised to hear that your method is indeed the standard method for zeroing the M16A1 per the US Army field manuals --described here http://groups.msn.com/TheMarylandAR...zeromethod.msnw

קנה אופטימלי ל תחמושת 55 גריין הוא קנה של 20 אינץ' (50.9 ס"מ - כ 51 ס"מ!

So why do you think that IMI (and FN) chose 18in/46cm as the standard barrel length for their 556weapons?
Again, I would really love to know if you have the official spec or even a personal estimate of a standard Galil's MOA accuracy potential
?

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 27-11-2008 בשעה 07:59.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:44

הדף נוצר ב 0.18 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר