לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-11-2008, 06:11
  s0ulj4h s0ulj4h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.08
F-35 לישראל.. והמחיר? 200 מיליון דולר, לא משהו רציני

ציטוט:
Skittish Israel Pares F-35I Extras

Lockheed CEO: More Workshare A Possibility
By barbara opall-rome
Published: 17 November 2008

TEL AVIV - Stunned by projected program costs for their Israel-unique version of the F-35, Israel Air Force (IAF) and MoD officials are struggling to pare a hefty list of customized subsystems and add-ons that threaten to ground the aircraft as unaffordable.

Meanwhile, the CEO of F-35 Joint Strike Fighter (JSF) prime contractor Lockheed Martin dangled the possibility of more workshare for Israeli firms if the government places its orders promptly.
In September, U.S. program officials gave rough price and availability data to their Israeli counterparts, who reacted with sticker shock to the price tag of $200 million per plane. Since then, both sides have been seeking a new configuration that can meet Israel Air Force performance and budget requirements.
The Israel Defense Forces (IDF) General Staff had been expecting to pay about $2 billion - $80 million per plane - for the first 25 aircraft.
"Their budget was not in sync with the rough order of magnitude data they received. To put it mildly, they were overwhelmed," a U.S. government source said. "The customer was drawing from their experiences with the F-15 and F-16, which are third-generation, rather than a fifth-generation fighter with significant international content that is evolving and becoming real."
"It's unbelievable," a member of the IDF General Staff said. "First it was $40 million to $50 million, and then they [the IAF] told us $70 million to $80 million. Now, we're looking at nearly three times that amount, and who's to say it won't continue to climb?"
Pentagon estimates, based on Israel's letter of request (LoR) to the Defense Security and Cooperation Agency, put total program costs for Israel's planned 75-aircraft buy as high as $15.2 billion. That figure includes all 75 aircraft, engines, electronic warfare and C4I systems, training and logistics support and a host of other services, features and capabilities, including "unique systems for sovereign requirements." A fairly detailed summary of Israel's LoR was published in a Pentagon notification to Congress dated Sept. 29.
U.S. and Israeli sources say government liaisons are meeting or speaking almost daily in attempts to finalize a configuration for a program management review scheduled for mid-December. Once the two sides agree on an F-35I configuration, the U.S. government and prime contractor Lockheed Martin will be in a position to come up with a more reliable price.
"The Israelis were very aggressive in their demands, and their LoR was extremely extensive," the U.S. government source said. "The price estimate sent up to Congress was based on an educated guess of the total package. ... Now, they need to pick through the menu of options and separate the nice-to-have from the need-to-have."
Meanwhile, Lockheed executives have been doing their best to ease Israeli concerns while supporting government-to-government talks toward a JSF contract commitment.
In interviews here, company sources insist that Pentagon estimates to Congress unfairly misrepresented actual costs and that the flyaway price tag is not far removed from initial estimates. In a meeting last month with reporters here, Tom Burbage, Lockheed's vice president and general manager of the JSF program, estimated flyaway costs at $47 million in 2002 dollars or about $80 million in projected 2014 dollars.
"Remember, there are three distinct elements to this program," a company representative here said. "There's the baseline aircraft, there's infrastructure, and then you have to factor in all the nonrecurring development and integration costs associated with Israeli-unique systems."
He said of Pentagon cost estimates: "It doesn't mean it will cost that much, but just that it could cost that much."

More Workshare?

In meetings here the week of Nov. 10, Lockheed CEO Robert Stevens encouraged Israeli authorities and industry executives to consider the benefits of early commitment to the program.
He noted that seven Israeli firms already have secured a combined $200 million in contracts for JSF, and indicated that local workshare could grow significantly once the government's role in the program is definite. Burbage, in his visit last month, was more explicit, citing a potential $500 million worth of Israeli content for inclusion in the program.
"The earlier one can participate in the program, the greater the [industrial] participation," Stevens told reporters here Nov. 9.
Stevens wouldn't discuss projected Israeli costs or details regarding local technologies and subsystems to be included in the program.
"Our job right now is to support government-to-government discussions on configuration, scheduling and price."
Nevertheless, the Lockheed chief said Israel's contractual commitment would generate greater returns on the government's overall acquisition investment.
"Capital investment adds to the quality of the product, the sustainability of the product and the satisfaction of the customer," Stevens said. "Israel has an opportunity to become a global partner over time."
He added, "Pound for pound and dollar for dollar, there won't be a more affordable, capable and sustainable aircraft than the JSF." ■
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 17-11-2008, 15:31
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
כולם שוכחים שתיאורטית יש תחליף ל F35
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "F-35 לישראל.. והמחיר? 200 מיליון דולר, לא משהו רציני"

הנה הצעה שברור גם לי שהיא תיאורטית בלבד, אבל בכל זאת מעניינת מאוד.
כולם שוכחים שיש למעשה תחליף ל F 35 עם יכולות ונתונים דומים, ה X- 32 של בואינג שהתחרה במקור ב F35 והפסיד במה שכנראה היה "פוטופיניש"
ה x 32 פותח על פי הדרישות של חה""א האמריקאי ל JSF והוא אמור להיות בעל אותן תכונות כמו של ה F35 החל משח"מ נמוך וכלה ביכולות המראה אנכית.

על פי התוכנית שעקבה אחר התחרות בין בואינג ללוקהיד מרטין וששודרה בערות "דיסקברי" ניתן היה להבין שבואינג הפסידו את התחרות בגלל שינויים של הרגע האחרון בגרסה לצי.

בואינג שהוציאה הרבה מאוד כסף מעבר למימון של הממשל על התחרות תשמח להיענות לבקשה ישראלית לייצר את המטוס בגרסה ישראלית עם מערכות ישראליות (בדומה ל F15I) מה שיכול להוות פתח לשוק גדול עבורה בעולם למרות שהפסידה את המכרז של צבא ארה"ב.
וכך ניתן לרכוש מטוס עם יכולות דומות במחיר נמוך יותר עם התאמה ספציפית לחיל האוויר הישראלי, מה שלא קיים ב F35.

כמובן שזו הצעה תיאורטית לחלוטין משום שישראל בעלת מעמד משקיפה (אאל"ט) בפררוייק מה שכולל התחייבות בלתי רשמית לרכש.
בכל מקרה התרחיש הזה יותר מציאותי מרכש של מטוס אירופאי.

מה שכן, מדובר באחד המטוסים המכוערים ביותר

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 17-11-2008, 15:45

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "שכח מזה, ישראל לא תוכל לעמוד..."

מבחינת עלות אחרי שבואינג השקיעה כ"כ הרבה כסף ואחרי שהקו של הF15I נסגר, יתכן שחלק מהעלות יספג על ידה משום שזה מהווה לה פתח לפוטנציאל מכירות של 100-200 מטוסים לחה"א הישראלי בשני העשורים הקרובים ולמדינות נוספות שעשויות לרכוש את המטוס אחרי שישראל תרכוש אותו מה שאולי שווה את ההשקעה מבחינתה.
הפרש במחיר מה F35 יכול להצדיק הוצאה כזו מבחינת ישראל.

ציטוט:
היורופייטר מתאים מאוד לישראל, לא קונים אותו רק בגלל שהעלות שלו תיפול ישירות על המשק

מילא עלות ישירה, האמריקאים יחתכו לנו את הסיוע ואת ה...

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 17-11-2008, 16:47

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יכול להיות ששווה לבצע בירורים..."

אנחנו אפילו לא נגיע לכדי בדיקה תיאורטית של רכש לא אמריקאי
האמריקאים לא רק שלא יממנו מטוס אירופאי הם יגרמו לנו להצטער על הנסיון לירוק לבאר ממנה אנחנו שותים בצורה של קיצוץ בסיוע.
מדובר במהלך שמבחינת יחסי ישראל ארה"ב הוא פטאלי וירגיז הרבה מאוד אנשים בכירים מאוד בוושינגטון.

אם מקבלים 3 מיליארד דולר במתנה כל שנה (ולא ממש משנה מה המניעים) צריך לומר תודה יפה ולהתנהג יפה-זו המציאות

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 18-11-2008, 09:29
צלמית המשתמש של Gilgamesh
  Gilgamesh Gilgamesh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "אנחנו אפילו לא נגיע לכדי..."

סיוע החוץ האמריקאי הוא לא "מתנה", אלא חלק מהסכמי קמפ דיוויד מול מצריים. וויתרנו על סיני (זמנית) בעבור סיוע החוץ הזה. הם לא יכולים לשנות אותו או להתנער ממנו בלי הסכם חדש איתנו.

בהסכם קמפ דיוויד נועד להוציא את מצריים ממעגל ההשפעה הסובייטי. המצרים הסכימו תמורת סיני ותמורת סיוע צבאי (סיוע חוץ שנתי בערך של כמיליארד דולר לשנה). ישראל וויתרה על סיני תמורת התחחיבות אמריקאית לכיבוד הזכות להגנה עצמית של מדינת ישראל ושמירה על ייתרונו האיכותי של צה"ל. הייתרון הזה, נעשה בנשק אמריקאי, וטו לא רשמי על מכירת נשק אמריקאי מתקדם למדינות ערב, וסיוע החוץ הצבאי שמקבלת ישראל הוא כפול מזה שמקבלת מצריים.

אם ישראל "חייבת" לקנות מטוסים במחירים מנופחים כאלה, אז אפשר להגדיל את ערך הרכש, למשל לדרוש זיכיונות לייצור חלקי חילוף למטוס, אם לא חלקים שלמים. זה אומר, העברת טכנולוגיות. יכול להיות, שעם העברת טכנולוגיות, מלאי חלקי חילוף ושירותים אחרים, עלות המטוס באמת מגיע לסכומים המדוברים.

כמו כן, ישראל יכולה בהסכם הרכש, להתחייב לאופיציות רכש עתידיות על פני העשורים הבאים במחירים שנקובים בהסכם. אם יופיעו דגמים חדשים נקנה אותם במחיר הישן... והם יכולים לעשות לנו הנחה לרכש הקרוב על חשבון ההתחייבות לרכש עתידי.

נערך לאחרונה ע"י Gilgamesh בתאריך 18-11-2008 בשעה 09:36.
ישן 17-11-2008, 16:39
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Hacham_Maimon שמתחילה ב "מי אומר שצריך? בעלי העניין"

אנחנו ממש לא שווייץ, צרכי הבטחון שלנו הם מוחשיים, האיומים קיימים.

צריך מחליפים כי אם רוצים להשתמש בהם כמטוסים לתקיפה ויירוט הם יתמודדו מול מערכות מתקדמות בהרבה. זה נכון אם וכאשר סוריה תקבל מטוסים חדשים ומערכות נ"מ מתקדמות.
צריך מחליפים כי מתישהו עלויות האחזקה יהיו גדולות מדי וישתלם יותר לקנות מטוסים חדשים. כמובן זה נכון אם המטוסים החדשים לא יהיו סופר יקרים.

אם הם היו רק מטוסי הדרכה והגנת חופים המצב היה קצת שונה, נראה לי, אבל הסד"כ שלנו מיועד לתקוף - מיג סורי חדיש לא יגיד "מצטער, טעיתי בזיהוי" כשהוא יתקל בנץ, ו-S-300 לא יכבה מערכות ל"א כשהוא יתקל בבז.

הגיגים שלי. אין לי שמץ בל"א, וכולי תקווה שלחה"א יש תשובה למצב שבו ניצים יצטרכו להפיל את פאר היצירה הרוסית, ובזים יתקפו גם בעומק איראן המוגנת במיטב הנ"מ הקיים, אבל נראה לי שמטוס חמקני יענה על הדרישות טוב יותר.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 17-11-2008 בשעה 16:52.
ישן 17-11-2008, 16:05
  משתמש זכר קרן-אור קרן-אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "מבחינת עלות אחרי שבואינג..."

אם אנחנו בונים תרחישים, הרי שהדבר היחיד שיכול להחיות את ה- X32 הוא לקוח רציני וגדול(כמו ה- YF17 שתוכנן לחיל האויר האמריקאי, הפסיד ל- F16 והפך ל- F18 עבור הצי. אני מניח שהוא נחשב עמיד ואמין מה- F16)

מה שמביא לשאלה- אילו יכולות היו ל- X32 של- F35 אין, ועשויות לעניין מישהו בו?

אגב, בויקיפדיה (הדגשה שלי):
ציטוט:
In 1993, the Defense Advanced Research Projects Agency (DARPA) launched the Common Affordable Lightweight Fighter project (CALF). The project's purpose was to develop a stealth-enabled design to replace all of US DoD lighter weight fighter and attack aircraft, including the F-16 Fighting Falcon, F/A-18 Hornet, and short takeoff / vertical landing (STOVL) AV-8B Harrier II.[1] Around the same time the Joint Advanced Strike Technology (JAST) project was started.[2] In 1994, the US Congress ordered the two to be merged into the Joint Strike Fighter Program.

http://en.wikipedia.org/wiki/Boeing_X-32
בהחלט אירוני.

נערך לאחרונה ע"י קרן-אור בתאריך 17-11-2008 בשעה 16:12.
ישן 17-11-2008, 23:15
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי אודי עציון שמתחילה ב "אתה יכול להרחיב?"

עם עזרה מחברי הטוב אורי..

יתרונות:
1. סופרקרוז.
2. פלטפורמת נשק יציבה יותר עם יכולת נשיאה גבוהה (ראו: http://air-attack.com/MIL/eurofight...er-airinter.jpg, וגם http://www.defense-update.com/newsc.../typhoon_fb.jpg ).
3. יכולת שידרוג מערכות ואויוניקה בלתי מוגבלת (יהיו הגבלות קשות על שדרוגי בלוקים ל-F35, שלא לדבר על הוספת מערכות ישראליות).
4. כושר תמרון עדיף בהרבה (אני חושש שכאן ניתן להתווכח).
5. מטוס שהוזמן ויוצר והוכח בשטח. יודעים מה הבעיות שלו, יודעים מה היכולות שלו. זאת כמובן הטענה בעד עוד F-16 - טענה שבמקרה של ה-F-16 אני לא מסכים איתה.
6. טווח פעילות מספק לישראל.
7. יהיה לו CFT...עם משהו כמו 1500 ליטר בכל מיכל. ועם נקודות נשיאה (ראו http://typhoon.starstreak.net/Eurofighter/weapons.html ).
8. בפיתוח נמצא גם ניהוג וקטורי תלת מימדי, מיועד להכלל בבלוק 3 בסביבות 2011/2.

חסרונות:
1. עולה כסף ישראלי.
2. עלות שעת טיסה גבוהה.
3. חתימות גדולות (ויזואלית, מכ"מ, אינפרא-אדום)
4. רגישות לאמברגו ארופאי (הרבה יותר סביר מאמבארגו אמריקאי).

המטוס הזה מתאים בתור ה-F-15I החדש, או כמחליף קורנס, לא בהכרח במקום ה-F-35 כי לאחרון יש את יתרון החמקנות ומערכות הדור ה-5.
אפשר גם להשתמש בגריפן כחלופת א"א אם ימות העולם והאמריקאים יינטשו אותנו..

למה לא סוחוי - לא מכיר מספיק את המטוסים הרוסיים, יש כאן את צנטוריון כדי לשטוח את דעותיו. מה שאני כן מכיר כרגע זה:
הוא מתמרן יותר טוב מה-F-15 וה-F-16, אבל הניהוג הוקטורי שלו נבנה כך שהוא מעלה את הגרר משמעותית (ניסוח אחר - "הצורה בה הם בנו את ההיגוי הוקטורי שלו גורמת לו לצנוח כמו אבן"), רגישות גבוהה לפגיעות במנוע - ברד פלאג עם ההודים ריווח ההמראות היה 45 שניות, לפי הספר זה 60 שניות, להשוואה במיראז'ים זה היה משהו כמו 10 שניות, ויתקנו אותי בבקשה אנשי המיראז'; דרג ד' למנועים קיים רק ברוסיה, הנדסת האנוש הרוסית תמיד פיגרה מאחורי המערבית (לא יודע איך זה ב-35, אבל בקודמים זה היה לא משהו), הוא מתוכנן בגדול ליירוט ולכן הוא נושא פחות חימוש א"ק מהיורופייטר.

למה לא רפאל - לא מכיר אותו מי יודע מה, אבל זה מטוס שמיוצר על ידי מדינה אחת, שאר המדינות מפרוייקט היורופייטר לא הצטרפו אליה. רק זה אומר דרשני.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 17-11-2008 בשעה 23:24.
ישן 18-11-2008, 10:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "אני לא מכיר את הטייסים אישית..."

כמובן שלא התכוונתי לקבל רשימה שמית.
אבל הניסיון המבצעי של הצבא המטיס (ארה"ב מול הודו, או גרמניה מול בחריין?), המתאר של התרגיל (קרב אוויר חופשי? צד מגן על מטרות קרקע וצד תוקף? תקיפת מטרות עומק או תקיפת קו חזית? נ"מ השתתף בתרגיל? מה היו מגבלות החימוש בתרגיל? מה המרחק ההתחלתי בין הכוחות המתרגלים?) הגורם שפרסם את המאמר (החברה המייצרת? צבא מצטייד? צבא ששוויתר על הצטיידות?) - כל אלו משפיעים בצורה דראסטית על המסקנות שאני אפיק מהנתון היבש.
בלעדיהם אני לא יכול להתייחס אליו בצורה רצינית.

ישן 18-11-2008, 22:19
  אודי עציון אודי עציון אינו מחובר  
כתב הרכב של ידיעות אחרונות. עיתונאי ועורך ותיק את שירותו הצבאי עשה ככתב בביטאון חיל האוויר

חבר מתאריך: 31.10.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עם עזרה מחברי הטוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי NehemiaG
עם עזרה מחברי הטוב אורי..

יתרונות:
1. סופרקרוז.
2.

תודה על הסקירה. החכמתי.

לפי הלינק שאתה מפנה אליו, ה-CFTים יתנו תוספת של 25% בלבד לרדיוס קרבי של פחות מ-900 ק"מ. זה עדיין נחות מהרעם/בז למיטב ידיעתי.

בכל אזכורי המחיר, בדרך כלל בין 120 ל-140 מיליון דולר למטוס, הטייפון יוצא דומה בעלויות לאף 35.

ולגבי מחיר הפתיחה של 200 מיליון דולר למטוס, שהוצג למשהב"ט: כפי שנאמר זו תחילת המיקוח. זה נראה גם כדרך להרתיע את חיל האוויר משילוב מערכות ישראליות, שהתעשיות האמריקאיות לא אוהבות ולא רוצות לעודד כדי שלא תצטרך להתחרות בהן אחר-כך ("בשביל מה אתם צריכים ל"א של אלישרא? תראו כמה זה עולה לכם"...).
ישן 18-11-2008, 22:33
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי אודי עציון שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG] עם עזרה..."

הפרש של 60-80 מיליון דולר לא הולכים ברגל, תזכור שכאן נוכל לדחוף הרבה יותר מערכות ישראליות וזה ייתן דחיפה למשק. ישראל יכולה לוותר על מרכיבים שונים שנמכרים למרבית הלקוחות ולהכניס מרכיבים משלה, העלות לא אמורה לעבור את ה-140 מיליון.

בנוגע לרדיוס/טווח קרבי - אני לא מסתדר עם המונח הזה.
איך אתה מודד טווח קרבי? הרי יש מספר תצורות קרביות אפשריות שלכל אחת השפעה שונה על הטווח, לא ככה?
להבנתי, אם אני רוצה לתקוף בסוריה, אני אלך על תצורה X, אם ארצה לתקוף באיראן אשתמש בתצורה X-2, כדי לאפשר טווח ארוך יותר.

ישן 19-11-2008, 07:06
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "עם עזרה מחברי הטוב..."

ציטוט:
למה לא סוחוי - לא מכיר מספיק את המטוסים הרוסיים, יש כאן את צנטוריון כדי לשטוח את דעותיו.

לא שאני מבין גדול בתחום, אבל אם כבר אמרת צנטוריון, אני אוסיף את שני הסנטים שלי (משחק מילים centurion - cent הוא מקרי לגמרי)

ציטוט:
הוא מתמרן יותר טוב מה-F-15 וה-F-16, אבל הניהוג הוקטורי שלו נבנה כך שהוא מעלה את הגרר משמעותית (ניסוח אחר - "הצורה בה הם בנו את ההיגוי הוקטורי שלו גורמת לו לצנוח כמו אבן"),

פעם ראשונה שאני שומע על דבר שכזה. אני גם מאוד מתקשה להבין, איך TVC יכול להגדיל גרר.

ציטוט:
רגישות גבוהה לפגיעות במנוע - ברד פלאג עם ההודים ריווח ההמראות היה 45 שניות, לפי הספר זה 60 שניות, להשוואה במיראז'ים זה היה משהו כמו 10 שניות, ויתקנו אותי בבקשה אנשי המיראז'; דרג ד' למנועים קיים רק ברוסיה,

לגבי רגישות גבוהה לפגיעות במנוע - גם על זה לא שמעתי (להוציא את הדרישה ההודית ב-Red Flag Nellis 2008, אבל הם פשוט דועגים לציוד שלהם). לפחות בדגמים הבסיסיים של MiG-29 ו-Su-27 אחת הדרישות הייתה שהמטוס יוכל לפעול ממסלול המראה לא מרוצף (כלומר רק קרקע מיושרת). למיטב ידיעתי אף מטוס קרב סילוני של מדינה אחרת כלשהי היה נדרש לעמוד בזה. למעשה, הדבר הראשון שהטייסים הרוסיים מתפלאים ממנו כשהם מבקרים בבסיסים זרים (מערביים), זה הניקיון של מסלול ההמראה.

אני לא ממש יודע מה זה דרג ד', אבל המנועים עצמם מיוצרים ברוסיה, כמובן. אלא שלמנועים החדשים יש אופי מודולרי, מה שמאפשר להחליף רק חלקים מסויימים של המנוע בבסיס עצמו, בלי צורך לשלוח אותו למפעל תיקונים מיוחד.

ציטוט:
הנדסת האנוש הרוסית תמיד פיגרה מאחורי המערבית (לא יודע איך זה ב-35, אבל בקודמים זה היה לא משהו),

לא שמעתי תלונות על המטוסים החדשים. אולי חוץ מדבר אחד - טייסים רוסיים (של מטוסי ומסוקי קרב) לא אוהבים מסכים בתא הטייס (glass cockpit) שהחליפו את השעונים המסורתיים. לדעתם זה סיבוך מיותר, שמקשה עליהם במצבי לחץ ובמיוחד כפועלים כוחות g וצריך ללחוץ על כפתורים במסך.

ציטוט:
הוא מתוכנן בגדול ליירוט ולכן הוא נושא פחות חימוש א"ק מהיורופייטר.

Su-35 בגדול נועד ליירוט (לצורכי תקיפה יש גירסא מיוחדת - Su-34), אבל זהו מטוס קרב רב-משימתי, והוא מסוגל לשאת את כל סוגי החימוש אוויר-קרקע רוסי (חוץ מזה המיועד למפציצים אסטרטגיים).

ואם כבר אנחנו חולמים על רכש מטוסים לא אמריקאיים, אז ל-Su-35 יש כמה יתרונות ברורים, לדעתי, על המתחרים:
1. למטוס טווח גדול מאוד על דלק פנימי;
2. למטוס קושר נשיאת חימוש גבוהה מאוד (עד 8 טונות על 12 נקודות נשיאה);
3. במטוס מאוד דומה (Su-30MKI) מותקנות כבר כמה מערכות מייצור ישראלי, כלומר השילוב של מערכות שלנו יהיה קל ומהיר יותר;
4. למטוס יהיה מכ"מ חזק מאוד (גילוי מטוס בעל שח"מ של 3 מ"ר ממרחק של 350-400 ק"מ), מכ"ם זנב (לראשונה בתולדות מטוסי קרב, לדעתי), מערכת אלקטרו-אופטית מתקדמת (טווח גילוי מטוסים מכיוון האף - 40-50 ק"מ, מכיוון הזנב - 70-90 ק"מ או אפילו יותר, תלוי במקור), מנועים חדשים שמספקים יחס דחף\משקל מצויין ואורך חיים מוגדל;
5. המטוס, ככל הנראה, יהיה זול יותר מהמתחרים, אפילו במשקל הבינוני (טייפון, רפאל) והקל (כמו גריפן).

כל זה מביא אותי לחשוב, שהמטוס הזה יעלה, במכלול התכונות שלו, על כל מטוסי קרב דור 4 אחרים בעולם.

ישן 19-11-2008, 09:55
צלמית המשתמש של NehemiaG

אז ככה:
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "[QUOTE=NehemiaG]למה לא סוחוי..."

הוסבר לי שהמנוע של ה-SU-35 נבנבה בצורת V, וזה מעלה משמעותית את הגרר שלו.
הנקודה היא שבסרטים מתצוגות אוויריות אתה לא רואה את נתוני הטיסה מולך, בעיקר לא את קצב ההנמכה בזמן התמרון. גם ביצ'קרפט בוננזה יכול להפיל כנף, חבל שהוא מאבד משהו כמו 1,000 רגל בזמן שהוא מוריד כנף למספר שניות..

לגבי פגיעות גו"ז - אני מכיר את המאפיין הזה של ה-29/27, אם אני זוכר נכון בזמן המראה הם כן משתמשים בכונסים בצורה רגילה, וגם אם לא - ה-SU-35 עדיין רגיש יותר מהם.

דרג ד' משמעו פירוק מוחלט של המנוע, העברה של מנוע לרוסיה כשהוא צריך דרג ד' מייקרת את העסק ולא נוחה לוגיסטית.
מה שאתה מתאר (החלפת מכלולים) זה מה שנקרא דרג ג', לא משהו ייחודי לסוחוי.

מסכים זה לא הדבר היחיד שמגדיר הנדסת אנוש. הנדסת אנוש משמעה הנגישות וביהרות השימוש במכלול האמצעים הנדרשים להפעלת המטוס. אני מצאתי שלפעמים נוח יותר להסתכל על שעונים עם מחוגים מאשר על מסך דיגיטלי מרובה נתונים..

1. האם הטווח הקרבי של הסוחוי על דלק פנימי גבוה משל ה-F-35? (שזה מטוס עם 18,000 ליברות במיכלים פנימיים, אם אני זוכר נכון).
2. נקודות נשיאת חימוש זה מאוד יפה ונחמד, השאלה היא איזה חימוש ניתן לשאת על כל אחת מהן, והאם אפשר להשתמש במתלי הפצצות בנושאי חימוש מרובים. על תחנות 1,2,8,9 של F-16 אי אפשר לתלות פצצות...
4. בישראל פותח כבר לפני שנים מכ"ם מערך מופע מצויין, אני מניח שהיום הוא טוב בהרבה, אולי טוב יותר מכל מה שקיים בשוק.
מכ"מ זנב זה דבר יפה, ובמערב לא אוהב להשתמש ב-IRST, אין לי מושג למה, לא קיבלתי תשובה גם ממנ"ט..
5. השורה התחתונה באמת מעניינת - באופן אישי אני לא מאמין שמטוס מתקדם יכול להיות זול באמת.

ישן 19-11-2008, 12:38
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
החלפת מכלולים בתוך כלי טיס
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "ההגדרה שאני מכיר ממנועים..."

תיבות, אנטנות וכו' מתבצעת בדרג א'.
החלפת כרטיסים בתיבות, לדוגמה - מתבצעת בדרג ב'.
פרוק והרכבת מנוע מתבצעים בדרג א' ופרוק מכלולים מאותו מנוע מתבצעים בדרג ב'.
בדרג ד' מתבצעת עבודה אמיתית של "תיקון". (תיקון משאבות, בקרים, כרטיסים וכו').
דרג ג' הוא פיקציה בלבד.
גם החלוקה בין הדרגים נתונה הרבה לשיקול המשתמש. יתרה מזו - במערכות רבות יש נטיה לצמצם את דרגי ב' למינימום ההכרחי - זאת כדי לקצץ בעלויות - להעביר חלק מהטיפולים לדרג ד' וחלקם לביצוע כבר בדרג א'. במנועים פשוטים, למשל, יתכן וניתן יהיה לבצע, על פי העדפת לקוח והגדרות יצרן כמובן עבודות פרוק מסוימות כבר בדרג א. אם הגישה למשאבת השמן לדוגמה היא פשוטה - למה לא לפרק בדרג א'? הרי הרצה, אם נדרשת, לאחר החלפה של משבאת שמן אפשר לבצע על המטוס עצמו ואין צורך בתפיסת מתקן הרצה של מנוע שנמצא בדרג ב'.

נערך לאחרונה ע"י YHS בתאריך 19-11-2008 בשעה 13:03.
ישן 20-11-2008, 23:17
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אז ככה:"

ציטוט:
הוסבר לי שהמנוע של ה-SU-35 נבנבה בצורת V, וזה מעלה משמעותית את הגרר שלו.

המנוע 117S הוא מנוע רגיל:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

כשמדברים על "צורת V", מתכוונים לכיווני ה-TVC, שצירי התנועה שלהם אינם מקבילים אנכיים כמו ב-F-22, למשל, אלא הם נפתחים כלפי מעלה ונסגרים כלפי מטה, מה שיוצר צורת V מדומת:

ציטוט:
הנקודה היא שבסרטים מתצוגות אוויריות אתה לא רואה את נתוני הטיסה מולך, בעיקר לא את קצב ההנמכה בזמן התמרון. גם ביצ'קרפט בוננזה יכול להפיל כנף, חבל שהוא מאבד משהו כמו 1,000 רגל בזמן שהוא מוריד כנף למספר שניות.

אני אישית נזהר לא להסתמך על הופעות אלא על מספרים.

ציטוט:
לגבי פגיעות גו"ז - אני מכיר את המאפיין הזה של ה-29/27, אם אני זוכר נכון בזמן המראה הם כן משתמשים בכונסים בצורה רגילה, וגם אם לא - ה-SU-35 עדיין רגיש יותר מהם.

לה ממש הבנתי למה הכוונה ב"משתמשים בכונסים בצורה רגילה". אפשר אולי להניח ש-Su-35 יותר עדין מ-Su-27/MiG-29 בגלל המנועים החדשים, אבל זה לא אומר שהוא יותר רגיש מהמטוסים המערביים.

ציטוט:
דרג ד' משמעו פירוק מוחלט של המנוע, העברה של מנוע לרוסיה כשהוא צריך דרג ד' מייקרת את העסק ולא נוחה לוגיסטית.
מה שאתה מתאר (החלפת מכלולים) זה מה שנקרא דרג ג', לא משהו ייחודי לסוחוי.

אם אפשר להחליף מודולים מסויימים, אז למה לפרק את המנוע לגמרי? הרעיון שמאחורי הבניה המודולרית, אם הבנתי אותו נכון, נועד כדי להימנע משליחת מנועים לדרג ד', אלא החלפת החלק (מודול) הבעייתי בחלק החדש במקום (בבסיס). ואת החלק הבעייתי כבר שולחים למפעל התיקונים, שם מטפלים בו, ומחזירים אותו מתוקן\מחודש או מחליפים אותו. לפני זה, לפחות במנועי מטוסי קרב סובייטיים, היה צריך לשלוח את המנוע כולו למפעל תיקונים, ובו הוא פורק, והחלק הבעייתי תוקן\חודש. לפחות עד כמה שידוע לי.

ציטוט:
מסכים זה לא הדבר היחיד שמגדיר הנדסת אנוש. הנדסת אנוש משמעה הנגישות וביהרות השימוש במכלול האמצעים הנדרשים להפעלת המטוס. אני מצאתי שלפעמים נוח יותר להסתכל על שעונים עם מחוגים מאשר על מסך דיגיטלי מרובה נתונים..

כמובן שזה לא הדבר היחיד. אני הזכרתי אותו, מפני שזאת היא התלונה שאני זוכר על הנדסת אנוש בכלים החדשים. למעשה, ישנם דוגמאות להנדסת אנוש מצויינת, שכבר הבאתי אותה בעבר - במפציץ טקטי Su-34 החדש הטייסים יכולים לעמוד בתא הטייס, יש להם שירותים ומטבחון מאחורה. אין מפציץ טקטי אחר בעולם שמספק נוחות המתקרבת לזה.

ציטוט:
האם הטווח הקרבי של הסוחוי על דלק פנימי גבוה משל ה-F-35? (שזה מטוס עם 18,000 ליברות במיכלים פנימיים, אם אני זוכר נכון).

כן. יש סיבוך קל לגבי המספרים המדוייקים, אבל התשובה היא בבירור כן. בכמה הטווח הקרבי של סוחוי גדול יותר - פה יש מקום לוויכוח.

ציטוט:
נקודות נשיאת חימוש זה מאוד יפה ונחמד, השאלה היא איזה חימוש ניתן לשאת על כל אחת מהן, והאם אפשר להשתמש במתלי הפצצות בנושאי חימוש מרובים. על תחנות 1,2,8,9 של F-16 אי אפשר לתלות פצצות...

ציטוט:
בישראל פותח כבר לפני שנים מכ"ם מערך מופע מצויין, אני מניח שהיום הוא טוב בהרבה, אולי טוב יותר מכל מה שקיים בשוק.

מאוד יכול להיות. בארץ מיוצרים מכמ"י מטוסים מצויינים - אין על כך וויכוח. אבל בדר"כ עם המכמ"ים הישראליים אי אפשר לדעת בבירור, כי אכמעט ף פעם לא מפרסמים את הנתונים שלהם שהיו מאפשרים להשוות אותם למכמ"ים אמריקאים, רוסיים או אחרים.

ציטוט:
מכ"מ זנב זה דבר יפה, ובמערב לא אוהב להשתמש ב-IRST, אין לי מושג למה, לא קיבלתי תשובה גם ממנ"ט..

למערב אין מסורת של שימוש ב-IRST כמו שיש לרוסים, אבל גם הם התחילו להשתמש בהם בזמן האחרון פה ושם.

ציטוט:
השורה התחתונה באמת מעניינת - באופן אישי אני לא מאמין שמטוס מתקדם יכול להיות זול באמת.

Su-35 אינו זול - בכלל לא. הוא יעלה משהו כמו כמה פלוגת או גדוד טנקים, יותר מטיל בליסטי ביניבשתי, ובמקום טייסת אחת אפשר לרכוש זוג צוללות דיזל. אבל הוא גם לא יקר באופן מופרז לגמרי כמו מטוסי קרב מערביים.

ישן 18-11-2008, 09:27

כתבה מעניינת מגלובס על הסיבות לעליה במחיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "F-35 לישראל.. והמחיר? 200 מיליון דולר, לא משהו רציני"

http://www.globes.co.il/news/articl...000398784&fid=2

מלחמת גרסאות מאוד מעניינת או שלנו יש המון דרישות או שהאמריקאים הקפיצו את המחיר?
אם לישראל יש כ"כ הרבה דרישות ורוצים למכור את המטוס למה לא להיפגש באמצע ולתתת לישראל להכניס מערכות ישראליות למטוס מה שיוריד את העלויות ויאפשר קניה של המטוס.
הלם עלויות במטכ"ל: מחיר מטוס הדור הבא של חיל-האוויר זינק מ-40 מיליון דולר ל-200 מיליון דולר

קצין במטכ"ל: "לא להאמין, לך תדע אם המחיר לא ימשיך לעלות"
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://images.globes.co.il/Images/NewGlobes/Misc_2/icon_Bullet_4x4_Black.gif]
דוברת לוקהיד מרטין, יצרנית המטוס, ל"גלובס": "הישראלים הזמינו המון אופציות כדי להשביע את רצון חיל האוויר"

רן דגוני, וושינגטון

18/11/2008

עלייה דרמטית בעלויות הרכש המתוכננות של מטוסי F-35I, מטוסי הדור הבא של חיל האוויר הישראלי, מתוצרת לוקהיד מרטין, גרמה לתדהמה במשרד הביטחון ובמטכ"ל. אנשי המשרד וקציני חיל האוויר מנסים עתה לעשות קיצוצים ברשימה ארוכה של תת-מערכות ותוספות אחרות שתוכננו במיוחד לגרסה הישראלית של המטוסים, במאמץ למנוע מצב שבו עמוד השדרה המבצעי של חיל האוויר בשנים הבאות יהיה מחוץ להישג ידה של ישראל. כך מדווח דיפנס ניוז בגליונו החדש.

בספטמבר קיבל משרד הביטחון נתונים עדכניים, לא סופיים, על המחירים והזמינות של המטוסים מפקידים בפנטגון שממונים על מכירת מטוסי F-35 לישראל. השורה התחתונה היתה, שמחיר מטוס אחד, עם כל מערכות המשנה שדרש חיל-האוויר להוסיף לגרסה הישראלית, יהיה 200 מיליון דולר. לפי דיפנס ניוז, הישראלים "הוכו בהלם למראה תגית המחיר".

ההערכות במטכ"ל היו, שישראל תידרש לשלם שני מיליארד דולר תמורת 25 מטוסים, כלומר 80 מיליון דולר למטוס, אומר השבועון. לישראל יש אופציה לרכוש עד 75 מטוסים.

"התקציב (של משרד הביטחון) לא עלה בקנה אחד עם הנתונים הלא-סופיים שהישראלים קיבלו מאיתנו; אם לנקוט לשון המעטה, הישראלים היו המומים", אמר מקור בממשל האמריקני. "הלקוח (חיל האויר הישראלי) נשען על נסיונותיו עם מטוסי F-15 ו-F-16, מטוסי הדור השלישי, ולא על המידע שקשור למטוסי הדור החמישי (F-35), שמאופיינים בתשומות בינלאומיות".

אבל הגישה הישראלית שונה לחלוטין. "לא להאמין", אמר קצין במטכ"ל לדיפנס ניוז. "בהתחלה היה המחיר 40 מיליון עד 50 מיליון דולר (למטוס). אחר-כך חיל האוויר (הישראלי) הודיע לנו שמדובר בתשלום של 70 מיליון עד 80 מיליון דולר. עכשיו מונח לפנינו סכום שגדול כמעט פי שלושה, ומי יכול לומר שהמחיר לא יוסיף לטפס"?

חשוב להדגיש, שנתוני העלויות החדשים נמסרו למשרד הביטחון ע"י הסוכנות לביטחון ושיתוף פעולה, זרוע של הפנטגון שממונה על מכירת המטוסים לישראל, ולא ע"י היצרנית, לוקהיד מרטין. הערכות המחיר של הפנטגון מבוססות על "מכתב הבקשה" של ישראל, מסמך רשמי שבו פירט משרד הביטחון את כל מערכות המשנה והתוספות האחרות שחיל האוויר מבקש להטמיע בגרסה הישראלית של המטוס. הערכות הפנטגון נמסרו לקונגרס, כנדרש.

על סמך המסמך הישראלי, קבע הפנטגון שישראל תידרש לשלם 15.2 מיליארד דולר. הסכום כולל עלויות כל 75 המטוסים שלישראל אופציה לרכישתם, מנועים, מערכות לוחמה אלקטרונית ומערכות C4I, אימונים, תמיכה לוגיסטית ושורת שירותים, יכולות ותוספות אחרות, לרבות "דרישות ייחודיות של המזמין הריבוני", כלומר כ-200 מיליון דולר למטוס.

מקורות אמריקנים וישראליים אמרו לדיפנס ניוז, כי נציגים של שתי המדינות נפגשים או מדברים כמעט מדי יום במאמץ לגבש קווים מנחים לבחינה מחודשת של תכנית רכש המטוסים, שמיועדת להיערך באמצע דצמבר. כאשר תושג הסכמה על מתאר הבחינה המחודשת, יהיה קל יותר לפנטגון וללוקהיד מרטין להגיש הצעת מחיר אמינה יותר.

"הישראלים היו אגרסיביים מאוד בדרישותיהם (לגבי התוספות שהם רצו להטמיע במטוס) ומיפרט הדרישות ב'מכתב הבקשות' שהם הגישו לפנטגון היה גדול במידה יוצאת דופן", אמר מקור בממשל. "אומדן המחירים שהגשנו לקונגרס מבוסס על ניחוש מלומד לגבי כל החבילה... עכשיו, הישראלים צריכים לעבור על תפריט הדרישות שלהם ולהפריד בין דברים ש'יהיה נחמד אם יהיו' לבין 'דברים שחייבים להיות'".

בתגובה, לבקשת "גלובס", מסרה דוברת לוקהיד מרטין, שריל אמריין, את התגובה הבאה: "ההודעות (של הפנטגון) לקונגרס (לגבי עלויות עסקות נשק עם מדינות זרותר.ד.) הן, מסורתית, שמרניות (ובמקרה הזה מוטות כלפי מעלה, ר.ד.) וזאת כדי להבטיח שעלות כל רכיבי העסקה המדווחת לא תחרוג מהתקרה הנתונה.

"נוסף לכך, בקשת ממשלת ישראל כוללת אין ספור אופציות שנועדו להשביע את דרישות חיל-האוויר הישראלי. בניגוד לשמונה המדינות השותפות עם ארה"ב בייצור מטוסי F-35, שהגדירו את דרישותיהן בפרוייקט F-35 בדיונים לאורך שמונה שנים, ממשלות ארה"ב וישראל נמצאות בתחילת התהליך. אנו מרוצים מכך שחיל האויר ישראלי הביע עניין רב ב-F-35. אנו משוכנעים ש-F-35 מציע את היכולות הזמינות הטובות ביותר במחיר הטוב ביותר".

לפי דיפנס ניוז, מנסים מנהלים של לוקהיד מרטין להפיג את חששות ישראל והם תומכים במגעים בין ישראל לארה"ב בתקווה שהם יצמיחו חוזה מחייב לרכישת המטוסים. מקורות בחברה אמרו לדיפנס ניוז, כי הערכות הפנטגון לגבי מחירי המטוסים אינן משקפות באופן הוגן את העלויות בפועל. הם טוענים, כי החשבון הסופי שיוגש לישראל לא יהיה גבוה בהרבה מהאומדנים המקוריים. טום ברבייג', סגן נשיא לוקהיד ומנהל תכנית מטוסי F-35, אמר בביקור בישראל, באוקטובר, כי המחיר הסופי יהיה 47 מיליון דולר בדולרים של 2002, או כ-80 מיליון דולר בדולרים של 2014, מועד המסירה המתוכנן.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 19-11-2008, 08:24
  שייקה פייקה שייקה פייקה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.05.08
שאלה/ העלאת סברה

האם רק לי נראה כאילו בעצם הם אומרים לנו בנימוס שהם לא רוצים למכור לנו את המטוס עם מערכות שאינן שלהם?

האם סביר שמחיר התחלתי יכול לעלות כך?
הרי הנזק הכלכלי שיגרם לאמריקאים מכך שאנחנו מבקשים להתקין מערכות שלנו לא מתקרב לסכומים כאלה
בכ"ז רוב הרווח הכספי שעושה לוקהיד מרטין הוא מהפלטפורמה ולא מהמערכות הנוספות (או שאני טועה?)

האם ידוע למישהו על מקבלי החלטות בממשל שמעורבים בנושא שהתחלפו בזמן האחרון?
אולי יש קשר לתקרית של הפלקון עם הסינים?

אם אני צודק, אז במידה ונפנה לרכש של המטוס של בואינג יקרה אותו דבר, כי האמריקאים לא רוצים שנהיה מעורבים בתכנון הפנימי של המטוס
ישן 19-11-2008, 18:20
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
גישה לקוד ההפעלה של הכלי
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי שייקה פייקה שמתחילה ב "שאלה/ העלאת סברה"

אני חושב שמן הראוי לשקול לדרוש להוריד מחיר ל-40-50M$ על בסיס גרסא הקרובה למה שיקנה חיל האוויר האמריקאי.

לקבל מערכת שהיא מאפשרת הוספת מכלולים מהבית.

לדרוש לקבל גישה למחשבי המטוס. לדרוש לדעת להתממשק אליהם.

לדרוש לקבל את הפרוטוקולים של הבסים במטוס.

בין אלטרנטיבה של 200M$ למטוס שכולל כל מה שחיל האוויר רוצה כאן ועכשיו לבין לקבל 5 מטוסים מתקדמים באותו הכסף + גישה לכל המערכות הפנימיות יכולה להיות התשובה הטובה יותר.

כתוב כי המטוס מויעד ל- 2014, מה שאומר שיש 5 שנים. במשך ה- 5 שנים להערכתי ניתן לתכנן ולישם מכלולים על בסיס מכלולים קיימים. נניח כי המנה הראשונה של 25 מטוסים כפול 40M$ תעלה מיליארד דולר מכספי סיוע. בנוסף יוקצה תקציב שקלי לאלביט, תעשייה אווירית, אלתה, רפאל (ואני מתנצל עם שכחתי משהו) הדרישה תהיה להתאים מערכות יחודיות לחיל האוויר וכאלו שיהוו יתרון על פני מערכות דומות שיסופקו בעתיד הקרוב לסעודיה, מצרים, עומאן, ........

יתכן והאמריקאים לא ירצו לתת לנו את הגישה ואז המשמעות היא שיש לנו מערכת סגורה שלא נוכל להוסיף אליה כלום.

האינטרס האמריקאי הוא גם בהסתכלות של 10 שנים קדימה.

ישראל שידעה להציאה מכלולים ל- f16 למדינות שונות על חשבון היצרן.

במידה והתשובה היא לא תקבלו גישה למחשבי המטוס יש לשקול לוותר עליו לחלוטין.

משמעות כזאת היא אמירה כי המטוס שלכם לא יהיה שונה ממה שיהיה לסעודים ולא יאפשר השבחה במשך 30 שנות שירותו.

ורק למען הסר ספק, אינני שוכח שמדובר בתקציב דולרי וכל אלטרנטיבה כולל לתכנן בבית בעלת משמעות תקציבית נכבדת לאורך שנים.
ישן 19-11-2008, 19:25
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
$ סיוע
בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כמו שאמרתי למעלה - זאת הסיבה..."

ברור לי כל מה שאתה אומר.

מצד שני, האם לישראל במצב של משבר כלכלי עולמי יש את היכולת לפתח מטוס המקביל פחות או יותר ביכולותיו למה שמוצע לנו ב- 200M$?

בעבר היה לי וכוח עם YHS שטען שאני לא מבין את המורכבות.

אני ניסיתי להביא שערוך.

דווקא בתנאי משק רעים, פטורים המוניים יתכן ואפשר משך כמה שנים להרים את הפרויקט.

אני מוכן לקבל מנוע אמריקאי וכן מכלולים אחרים.

ישראל יודעת ליצר מכ"מים, מערכות בק"ש, ל"א, מערכות אופטו אלקטרוניות, ...

האם על בסיסי פתוחי העבר לא ניתן להגדיר:

דרושים כ- 100 - 300 מטוסי קרב משך 20 שנה.

התקציב לעניין 2 מיליארד ש"ח בממוצע בכל שנה.

בעבר ניסיתי לשערך את שכרם (או עלות העסקתם) של האנשים הדרושים לעניין.

היתה בעבר בדיחה כי הלביא נפל כאשר סא"ל בקריה דרש מהמנוע מעל ומעבר, ויצמן שהבין דבר או שנים באווירונים אמר: בוא לא נתעקש על זה, בוא נלך עם מה שיש ובעתיד נשפר, חיל אוויר התעקש ובסוף הפרויקט נפל.

כמה אנשים ובאיזה פלוח דרושים לדעתך על מנת להרים פלטפורמה כמו מטוס קרב מודרני ובהתאמה מהו מחיר יחידה צפוי?
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:56

הדף נוצר ב 0.14 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר