לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 18-11-2008, 17:02
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
לינוקס לאן מייקרוסופט וגוגל מובילות אותנו? עתיד מפחיד צפוי מתאגידי הענק

לפי הדיווחים באתרי החדשות המובילים בעולם, מייקרוסופט מתכננת לנו עתיד "וורוד" משהו, אך וורוד בעיני מי זו השאלה? כמובן שוורוד מהצד של תאגידי הענק, אוגרי מאגרי המידע, וכמובן שוכרי מאגרי המידע!
מסתבר שמייקרוסופט מכינה לנו סוג של "מתנה" חדשה, מיד לאחר צאת המערכת הפעלה החדשה שלהם שמכונה כרגע WINDOWS7 (הלא היא ויסטה משופרת שנכתבה מרמת הקרנל מחדש ועברה דיאטה רצחנית ביותר) כמובן לאחר שאחותה הגדולה VISTA כשלה והפכה להיות WINDOWS ME 2.

מסתבר שמייקרוסופט לא מוותרים, הקלף הבא שיש להם בשרוול נקרא Azure כמדווח כאן בכתבה:
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3616906,00.html

Azure בעצם תהייה הצעד הראשוני והטריק השיווקי ביותר של מייקרוסופט לשכנע את ציבור משתמשים המחשבים בעולם שמערכת הפעלה מקוונת זה "הדבר הגדול הבא" במייקרוסופט נחושים שזה יצליח ולא סתם, לאחר שהם רואים ששירותים מקוונים תופסים עוד ועוד יותר לקוחות ברשת, כמו שירות הLIVE שלהם, אתרים כמו פייסבוק, מחשבי ענן ועוד שירותים מקוונים רבים ואחרים, מייקרוסופט משוכנעת שהיא בדרך ליעד הבא שלה - איסוף מידע מקיף וריגול בלתי פוסק אחר ציבור המשתמשים שלה! זה אומר שברגע שתתחילו להשתמש בשירותי "מחשב ענן" של תאגיד זה או אחר, ותאכסנו עליו את המסמכים הכי רגישים שלכם: קורות חיים, רעינות עיסקיים, תוכנית שיווקית, הצעות לפטנטים, תסריטים, עיצובים וקבצי מקור, קוד מקור של תוכנה שכתבתם, מסמכים סודיים, תצלומים בלתי הולמים של אשתכם, מסמכים שעלולים להפליל אותכם והרשימה עוד ארוכה חברים,
כל זה אתם מעבירים לאח הגדול (מייקרוסופט במקרה הזה) ולדומיו - גוגל כבר חזק בשוק הזה, גם גוגל וגם MS יש להם מנועי חיפוש, מיילים, לוחות שנה, חשבונות ויוזרים לגבי מיליארדי משתמשים נאמנים!

הצלבת המידע על הרגלי הגלישה שלכם, על העדפותייכם, על זמני הגלישה, על התכנים, הכל הכל נאגר ונצבר במאגרים שלהם, המידע האישי שנצבר עלייכם כמובן ניתן למכירה לארגונים אחרים וככה ידעו לשווק לכם כל מה שהם רק ירצו, תגלו שירדפו אחרייכם באנרים בנושאים שמעניינים אותכם נון סטופ! תגלו שכל אתר שני מזהה אותכם אפילו שמחקתם קוקיז! והכי גרוע שהמסמכים והנתונים שלכם שמאוחסנים על מחשבי הענן יכולים להגנב מבלי שפרצו למחשב האישי שלכם, למה? כי הם יושבים איי שם על מחשב מרוחק ושרת אחסון שיכול להפרץ או סתם איזה עובד מהתאגיד ראה משהו בעל ערך בכונן שלכם ולקח לעצמו!

הדבר הבא כמובן יהיה שספקיות האינטרנט יחברו לתאגידים האלו, ואז לא יהיה עוד "מחשב אישי" כנראה שבבית יהיה לכם מסך מקלדת ועכבר שמחורים ל"ספק" שבו יש לכם חשבון, שטח דיסק מוקצה, ותוכנות בסיסיות, מעבר לזה כל שירות אחר שתרצו יהיה כרוך בתשלום! תרצו להגדיל שטח אחסון = תשלמו כסף! תרצו שיהיה לכם תוכנה לעריכת תמונות = שלמו כסף! תרצו שירות סרטי HD שלמו כסף! וכך בעצם לא תהייה פרטיות גם ברשת, וכמובן שכל ההתחברות לעולם הוירטואלי ה"מדהים" הזה תהייה כרוכה בהזדהות מראש - סורק ביומטרי לתביעות עצבע \ עין כבר יחכה לכם בעמדה שלכם בבית, ככה שלא רק שתהיו נתונים למעקב צמוד ואיסוף מידע, תתביישו בטח לעשות דברים בחופשיות כמו היום כמו גלישה לאתר הפורנו החביב עלייכם, כי לא תרצו שבאנרים בנושאי סקס ירדפו אחרייכם, ובטח שלא תרצו לקבל טלפונים הביתה ממכוני בריאות עם הצעות למחירי מבצע שבטעות אמא שלכם לא תענה ותכנס לשוק...
תוסיפו לזה שאם כרגע אפשר לנטר אחרייכם ולהאזין לכם תודות לסלולרי שאתם נושאים עלייכם, בעתיד יהיה זה המיקרוצ'יפ שמושתל בכם והפרטיות בכל המישורים נעלמה לה כלא הייתה.

בקיצור רבותיי, כמו במציאות כך גם בעולם הוירטואלי, האח הגדול יעקוב אחריינו, גם פרטיות בחיים הורטואליים לא יהיו לנו וכך נגמרה לה האוטופייה שלנו.
אני רק מקווה שעולם הקוד הפתוח ייתן פייט טוב לכל זה, כי אני חושב שברגע שדבר כזה קורה לינוקס תהווה מקום מפלט ראשוני לציבור המתנגדים! אלא אם כן גם חברת apple תקח יוזמה ותמשיך בדרכה שלה ולא תלך אחרי MS וגוגל, אם יתברר בסוף שMS וגוגל כשלו והציבור התנגד - אפל ולינוקס יקחו את ההגה בידיים!

אני מפחד להתעורר למציאות שכזו בה גם בעולם המחשבים לא תהייה לנו פרטיות וחופש ביטוי, והכי מצחיק שכל התאגידים הפירסומאים וספקי השירות יודעים למכור את כל הבולשיט הזה ל99% מכלל אוכלוסיית העולם הטיפשים ועוד עם חיוך רחב על השפתיים!
היה חשוב לי להביא את זה לידיעתכם, כי זו סוגייה לא פחות חשובה ממה שקורה במציאות עם מדיניות האח הגדול שפקדה את עולמנו.

כל טוב.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 20-11-2008, 20:07

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "נראה שבקצב הזה לא יהיה מנוס..."

חחח לאנס למה אפרורויות? דווקא עברו מלא שנים מאז ניסיתי את לינוקס, בימינו היא תופסת תאוצה ואפילו יש חברות מחשבים שמוכרות מחשבים מבוססי לינוקס, אל תשכח שעיקר השרתים בעולם מבוססי לינוקס וכל הגופים האבטחתיים עובדים על לינוקס בלבד!
זה שלמשתמש הביתי הממוצע זה קצת קשה לתפקד זה בעיה אחרת, כי MS חינכה טוב מאוד את הציבור שרק WINDOWS זה המערכת האידיאלית - הנדסת אנוש מעולה הם ביצעו בנו, אבל מי שיפתח את העיניים ואת הראש ויקבל על עצמו דברים חדשים ויתן צ'אנס כנראה יגלה שלינוקס זה אחלה מערכת.. אני בחודשים האחרונים התקנתי כמה גרסאות של לינוקס בהפצות שונות - אובנטו, פדורה וכל אלה, לא זוכר כבר כמה יש לי על מחשב וירטואלי..
וזה אחלה של דבר...

בעתיד לדאבוני לא תהייה ברירה... חוץ מזה הלוואי הכל היה כמו הקוד הפתוח בעולם, מידע, מוצרי צריכה, וכל דבר בעולם.. בטח לא היינו חיים בחברה מחורבנת כ"כ עם אנשים קרים ותחרותיות גדולה כל כך ..
ישן 21-11-2008, 19:34
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
לא מסכים איתך...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "חחח לאנס למה אפרורויות? דווקא..."

אנשים לא בוחרים לינוקס בגלל שהיא מערכת לא ידידותית למשתמש הביתי, היא קשה להפעלה, ולא מסתדרת טוב עם תוכנות ומשחקים.

MS הרבה יותר טובה בקטע הזה, בגלל זה רוב האנשים מתקינים MS, עד שלא תצא מערכת הפעלה מבוססת קוד פתוח שתהיה גם ידידותית למשתמש הביתי, לא תהיה ממש תחרות עם MS.

יש דיבורים על זה שgoogle רוצים לפתח מערכת כזו, ואני לא אופתע אם נראה משהו כזה בעתיד.

אגב אומרים כבר שחלונות 7 יהיה סיפור הצלחה, סה"כ מה שדפק את ויסטה זה הבעית תאימות והמשקל, בחלונות 7 לא תהיה בעיית תאימות או בעיית משקל, לכן אני בטוח שנקבל מערכת הפעלה נורמאילת סוף סוף מאז עידן הXP...
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 21-11-2008, 22:34
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "לא מסכים איתך..."

^ מה שהוא אמר...

לינוקס היא מערכת מאוד בריאה למחשב אך מאוד קשה לבריאות, במיוחד כלפי מי שהם לא הייטקיסטים ברוחם,
הרי רובנו מאוד אוהביםאת הפלאג אנד פליי, הממשק הכחול המרגיע, הסטנדרט העולמי
שמתאים לכל תוכנה, כל משחק ויישום, ו...הכל בעצם - אפילו תוכנות שיועדו למערכות כמו OS
דוגמאת iTunes הוסבו לשימוש תחת חלונות בידיעה שנתח השוק השולט עדיין שייך למיקרוסופט,
אם כי תרשו לי לנבא שהשרביט הזה יעבור בקרוב לגוגל שכנראה תבלע או תתמזג עם מייקרוסופט.

בכל מקרה, הטוב הוא גם הרע במקרה הזה - הסטנדרט הגלובאלי, הכח העצום הזה
הוא הוא שבלית ברירה יבריח את אלה שפרטיותם יקרה להם אל מערכות אלטרנטיביות מסורבלות ולא ידידותיות.
ישן 22-11-2008, 02:28

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "^ מה שהוא אמר......"

אני דווקא לא כ"כ מסכים איתכם חברים, ואני מקווה שאתם לא מדברים מתוך חוסר ניסיון..
מערכות מבוססות קוד פתוח והפצות שונות ומשונות תפסו תאוצה בשנים האחרונות מאוד, פעם זה בהחלט היה מסורבל ונטול ממשק נוח..
כיום זוהי מערכת הפעלה לכל דבר , אין בעיות תאימות, חלקן מגיעות מוכנות לכל דבר, ואם לא אז אפשר לעדכן אותן מהרשת לאחר התקנה!
לדוגמא UBUNTU שמאוד מוכרת, מגיעה בגרסאת הרצה ישירות מדיסק, לא חובה להתקין, מאפשרת לך לעשות הכל כמו בWINDOWS
ואפילו יותר יעיל, אינטרנט, כתיבת מסמכים, סרטים, מוזיקה והכל, משחקים כמובן זו הבעיה אבל היי מי אמר שהילדים של היום משחקים
במחשב? אני רואה המון כתבות ברשת באתרי החדשות שבכוח מנסים להכחיד את המחשב האישי, ובחלקן הגדול מחדדים את הסוגייה של למה
לאחרונה אין כבר משחקים לPC, למה? כי הכל עבר לאט לאט לקונסולות! גם חברות המשחקים הבינו שיותר משתלם להן השוק של הקונסולות
גם מבחינת מחירים לכל משחק וגם בגלל שלקונסולה כמו PS3 אי אפשר לזייף משחקים עד היום לא נפרצה!!! וגם הגיימרים הכבדים מעדיפים
את חווית המשחק שמספקת הקונסולה מאשר הPC ובצדק אני חייב להגיד למרות שאני משתמש מחשבים כבד..
אז אם הקטע של המשחקים חסר בלינוקס זה לא מזיז היום לאף אחד, וכאן בדיוק נכנסות לתמונה יצרניות מחשבים ניידים שמוכרים מחשבים ניידים
זולים מבוססי לינוקס שגם אם תביא רותם למשתמש חלונות וותיק הוא לא ישים לב כמעט להבדל...

ולגבי מיזוג של גוגל עם MS - זה תרחיש שהוא על סף הבלתי אפשרי, זה כמו שרוסיה תתאחד עם ארה"ב!
אלו 2 תאגידי ענק טוטליטאריים שנלחמים על אותו ציבור המשתמשים! גם בסוגיית מנועי חיפוש, גם בסיפוק מערכות הפעלה לשוק הסלולרי הנייד
וגם למתן פתרונות לכל מה שקשור למחשבים! גוגל עושה זאת יותר ברשת אך MS לא נשארים מאחור...
לדעתי תנסו, תווכחו לדעת שסתם פחדתם לנסות משהו חדש.. אני עדיין בחלונות XP למרות שניסיתי גם VISTA לשנה אבל אין על XP.
בעתיד אם משהו יקרה אז יהיו לנו כמה אלטרנטיבות : לינוקס , מקינטוש (שהם רק מתעצמים, נקווה שהם לא ילכו אחריי מייקרוסופט לכיוון מערכת הפעלה מקוונת)
וכמובן יש את גוגל שספק אם היא תוציא מע.הפעלה נייחת, הם דוגלים בשירותי רשת והם בטח יעדיפו להמשיך לאגור מידע על משתמשים, אז למה להם
לרדת ברמה כשאפשר רק לעלות?
בכל אופן לדעתי האישית צריך להתחיל להתנזר משירותי גוגל וMS לאט לאט.. הם 2 שחקני המפתח שיודעים עלינו הכל...
ישן 24-01-2009, 12:16
  kotej kotej אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.11.08
מתפלא עליכם....
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי AtlantisNumenor שמתחילה ב "לא מסכים איתך..."

באמת שלא ציפיתי לראות כאן את התגובות הללו על לינוקס, מהסיבה שדווקא הפורום הזה מתיימר לראות דברים בצורה "אחרת",

בקיצור חודש שעבר התקנתי לאמא שלי אובונטו, שזה הגירסה הכי פשוטה ודומה לווינדוס שיש, מערכת שהכל בה כמעט גרפי, האמת שאני התפלאתי עליה, היא מסתדרת איתה מצוין, (והיא לא הסתדרה מצוין ככה עם ווינדוס),

לינוקס כיום יכולה להיות גם מאוד מסורבלת וגם מאוד פשוטה, ההבדל הוא בהפצות, כאן היתרון של קוד פתוח לעומת ווינדוס, אנחנו יכולים לבחור עם מה להתעסק:
בא לי לעבוד קשה עם שורות פקודה - יש את מערכת הפעלה שמתאימה בשבילי,
לא בא לי על מערכת הפעלה מותקנת במחשב אלא רק על דיסק שאני אחבר למחשב והיא תעלה משם - יש לי את המערכת הפעלה המתאימה.
ועוד ועוד.....
יש כל כך הרבה סוגי מערכות הפעלה תחת השם לינוקס שנשאר רק לבחור ולהתאהב, בתור משתמש של ווינדוס לאורך שנים עד יציאתה של ויסטה, אני מבטיח לכם שאין מקום להשוואה בין המערכות.

תנסו זה לא יעלה לכם כסף :-)
ישן 24-01-2009, 13:57

מסכים איתך לחלוטין ידידי
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי kotej שמתחילה ב "מתפלא עליכם...."

אבל אני מבין לגמרי את ההיסתייגות הראשונית של רוב משתמשי המחשבים ממערכת הפעלה חדשה ושונה ממה שהם הורגלו לעבוד איתה, גם אני שמאוד מתמצא בוינדוס ומכיר את כל הטריקים והשטיקים ע"מ לכופף את המערכת בהתאם לצרכים שלך גם מבחינת אבטחה וגם מבחינת שגרת עבודה, עדיין נמנעתי לעבור ללינוקס במהלך השנים, למרות שבתור ילד התקנתי וניסיתי את הגרסאות הישנות של רד-הט ומדרייק, עדיין נשארתי עם סביבבת WINDOWS שמה לעשות שלטה ברוב נתח השוק של המשתמשים בעולם.

זה לא שמערכת ההפעלה של APPLE ה-OS-X מסובכת, נהפוכהו היא פשוטה ונוחה בהרבה יותר מהWINDOWS, אינטיליגנטית ומאוד מרשימה ביכולותייה, אבל כאן המחיר והיוקרה של MAC עומדת מול השתלטנות והפשטות של הPC ולכן עדיין WINDOWS שולטת בנתח השוק היותר רחב.

תוסיף לזה גם שרוב האנשים מפחדים לעבור לסביבבה אחרת מחשש שלא יסתדרו בה, אפילו לא נותנים שאנס לכל מיני הוצאות LIVE CD של לינוקס ע"מ לנסות לראות במה מדובר מבלי להתקין..

אבל בני האדם הם בני אדם כמו שתמיד היו ויש ויש...
אבל אם מדובר באחד שנמאס לו מתכתיבי החברה, נמאס לו ממה שהכתיבו לו במהלך השנים שזה נכון ללמוד, נכון לעבוד, נכון לראות בטלויזיה, נכון לעבוד במחשב וכל מיני תכתיבי חברה שנוצרו ע"י תאגידים או תכתיבים שמשרתים את האג'נדה של בעלי ממון ועוצמה כאלה ואחרים,
אז אחד שירצה להשתחרר ולפקוח עיניים והוא דוגל בחופש מידע, בחופש תנועה, בחופש לעשות מה שאתה רוצה ולא מה שמכתיבים לך, אז אנשים כאלו הם אלו שמוצאים את עצמם נותנים שאנס למערכות קוד פתוח..
לא חובה להיות גיק עם משקפיים שכל היום מתעסק במחשבים, גם לא חובה להיות אנרכיסט פנאט, מספיק שתהייה אדם עצמאי, שאוהב לבנות את החיים שלו בדרך שלו ולא לפי מה שהחברה מכתיבה, במקרה כזה לינוקס היא בהחלט הבחירה הנכונה.
אבל כמו שתמיד אומרים, מערכת הפעלה אחת לא תשרת אף אחד כמו שצריך, חשוב להמשיך ולעקוב ולעבוד גם עם האלטרנטיבות האחרות, לכן חשוב לעקוב לאן MS מובילות את הציבור, חשוב לעקוב לאן אפל מובילה, והכי חשוב לדעתי לעקוב אחרי הפצות לינוקס כי אם עתיד עולם המחשבים הוא קודר ואנטי חופש הביטוי וחופש המידע, אז לינוקס היא אחת מהדרכים הבודדות להשאר אנונימיים ומאובטחים תחת חופש מידע וחופש ביטוי גם בעתיד קודר וטוטליטרי.. בעצם חזרנו כאן למטרת האשכול

שבת שלום.
ישן 24-01-2009, 22:59

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי kotej שמתחילה ב "מסכים עם כל מילה"

תהייה בריא, גם אני לא אוהב את אפל, אבל מי אמר שע"מ לצרוך משהו מסויים אתה חייב לאהוב את זה?
כשאתה מרחיב אופקים ופוקח עיניים אתה תלמד להסתכל מסביב ולבוא במגע גם עם גורמים "עויינים" שלא
תואמים את השקפת עולמך.. לכן חשוב לראות לאן MS וAPPLE מובילות את עולם המחשוב, כי הם הכרישים הגדולים,
הם מכתיבים את הקצב ומשהו מאוד רקוב קורה בפנים, גם בתקופה שביל גייטס הציל את אפל מקריסה וקנה חלק ממניות החברה
זה היה נראה מסריח, לדעת מה האינטרס האמיתי שלו לגרום ליריבו הגוסס לחזור למשחק..
הרי MS לא אוהבים תחרות.. אבל אפל חייה ובועטת..
נייטרלית, שקטה וחייכנית יושבת בחושך ובקור היא לינוקס, צופה מהצד.. וכך גם אנחנו משתמשייה..
נותר רק לצפות מהצד לראות מי יוביל לאן ולאן נגיע...
ישן 26-01-2009, 19:19

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "עכשיו ניסיתי אותו בגרסת ניסיון בלבד"

אממ.. לא ניסיתי להתקין לצד וינדוס האמת מעולם.. אני בד"כ מתקין על מחשב ניסויים (אחד המחשבים הפחות שמישים בבית) או פשוט כפי שאמרתי תחת מחשב וירטואלי שזה הכי הכי נוח, ככה אתה מריץ מחשב בתוך מחשב,
אפילו יהיה אפשר לנייד את המחשב הוירטואלי לאן שלא תלך.. זה פתרון מעולה שתופס תאוצה לאחרונה,
כל נושא הוירטואליזציה מאוד נפוץ היום, בטוח ושימושי, כדאי לך לנסות קודם את זה לפני שתתקין על המחשב האישי שלך.
רצוי לא לקחת סיכון כי התקנה לא נכונה עלולה "לדרוס" את המערכת הפעלה הנוכחית וזה רק יתן לך כוויה רצינית וסיבות רבות למה לא להשתמש במערכת..
בשביל ללמוד ולהסתגל רצוי או מחשב ישן, או מחשב וירטואלי במחשבך האישי שלך..
אני גם בשלב ההתנסות ואת האמת? מרוב שאני מרוצה מהמחשב הוירטואלי עם הUBUNTU אני פשוט משאיר את זה כף
ישן 25-01-2009, 01:26
  משתמש זכר dorM dorM אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 26.07.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "לאן מייקרוסופט וגוגל מובילות אותנו? עתיד מפחיד צפוי מתאגידי הענק"

כל מה שאתה אומר בהחלט אפשרי אם זה יתקיים - כלומר מיקרוסופט תוכל לעקוב אחרי משתמשים.

אבל האם זה לא קצת מוגזם? לא נראה לי שמיקרוסופט תעקוב אחרי כולכם, אלא אם יהיה לה אינטרס של פירסום פירסומות בהתאם לנושאים המעניינים אותכם.
תחשוב על כמות המידע העצומה שמיקרוסופט תצטרך לעבד, זה כ"כ רב שאני באמת חושב שזה לא אפשרי.
אם כבר לעקוב, אז זה יהיה בתחום האבטחה (מניעת מקרי חבלה, טרוריסטים וכד'), שזה כבר ידוע שזה מתבצע, אבל בכל מקרה מצליחים דברים להסתנן מרוב כמות המידע הגדולה שצריך לעבד.

בנוגע לגוגל נראה לי שבהם צריך הכי הרבה לחשוד... הם כבר אמרו במפורש שהם רוצים לתעד כל מידע שיש.
לא פלא שהם פיתחו את הדפדפן גוגל כרום, כך הם יוכלו לעקוב בצורה איכותית יותר אחרי המשתמשים שלהם. האמת צריך לבדוק את זה עם wireshark, אם אחרים עוד לא בדקו...

ציטוט:
הדבר הבא כמובן יהיה שספקיות האינטרנט יחברו לתאגידים האלו, ואז לא יהיה עוד "מחשב אישי" כנראה שבבית יהיה לכם מסך מקלדת ועכבר שמחורים ל"ספק" שבו יש לכם חשבון, שטח דיסק מוקצה, ותוכנות בסיסיות, מעבר לזה כל שירות אחר שתרצו יהיה כרוך בתשלום!

זה כבר נשמע תרחיש ממש דמיוני, אני בטוח שהוא לא יתקיים גם בעוד 200 שנה...
חרם צרכנים, זה מה ש-MS והחברים יקבלו...
ישן 31-01-2009, 19:34

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי dorM שמתחילה ב "כל מה שאתה אומר בהחלט אפשרי..."

כמויות מידע עצומות? לא בהכרח, זה בדיוק כמו שבשנות ה80 אף אחד לא האמין לשמועות שלסוכניות המודיעיניות של ארצות הברית יש חוות מחשבים ענקית מתחת לאדמה שמיירטת את כל מילות המפתח האפשריות בשיחות טלפון ברחבי ארה"ב, לדוגמא מילים כמו טרור, פצצה, וכאלה... כיום כבר כולם מודעים לזה,
מה גם שזה די גלוי, למרות שטיפה מגזימים עם זה כי בכל סרט וסדרה פלצנית שמתעסקת בביון דוחפים את הדבר הזה, מכנים את המערכת "אשלון" אך לא בטוח שזו שמה האמיתי, אבל רוב הסיכויים שיש כזה דבר ולך תדע כבר עברו 30 שנה מאז, זה בטח יותר מתקדם מזה.

בכל מקרה במחשבים הסיפור הוא יותר פשוט, KEY WORDS זה העיניין, מספיק שיש לך רגולה או טרויאני פשוט במחשב שלא ניתן לזהותו, כי אם MS תפתח דבר שכזה אז ספק אם חומות אש ואנטי וירוסים יעלו על זה, כי אם זה יהיה משהו שיבוא במערכת עצמה אז לא יהיה שום פוטנציאל לשום חברת אבטחה לפתח כלי שיעלה על זה וינטרל את זה.. זה כמו שתריץ עכשיו את הTASK MANAGER במחשב שלך, תראה שיש שם כמה תוכנות שרצות תחת היוזר שלך ויש המון סרביסים שאין לך שמץ של מושג מה הם, גם אני שמתעסק עם מחשבים ואבטחת מידע יש לפעמים תהליכים שאני לא ממש מכיר.
ולא כל משתמש פשוט ידע לנטרל SERVICEים שהוא לא מכיר, לא כל אדם ידע לקנפג פיירוול כך שינטר כל פטקט שיוצא או ניכנס, זה יהיה טירוף לנטר כל דבר שיוצא ונכנס כי יש כ"כ הרבה תהליכים שיוצאים וניכנסים בזמן שאתה מחובר לרשת שזה יחרפן אותך.. בלינוקס הסיפור קצת יותר פשוט כי שם כל תהליך שירצה לרוץ יצטרך אישור אדמיניסטרטיבי ע"מ לרוץ, כך ששם כל הקטע של תולעים ורגולות פחות נפוץ, וגם כשמישהו מגלה משהו זדוני כזה ישר הוא מפתח טלאי ומשתף את כל קהילת הקוד הפתוח, זה היתרון ב"מערכת עממית" שכל מי שמבין בנושא יכול להוציא טלאי ולנטרל איומים אפשריים מצד כל גורם כלפי הקהילה.
ובWINDOWS זה בלתי אפשרי כי MS לא מאפשרים לקנפג את מה שמתחת למכסה המנוע של המערכת.

לגבי תרחיש המסופים בבית למשתמשי קצה, למה זה בידיוני? בגלל שאתה תת מודעתית מפחד וחושש שיקרה דבר כזה אתה שולל את זה על הסף?

תאמין לי שאם יהיו לממשלות מספיק אינטרסים לקדם דבר שכזה, זה יתקדם בקצב שאף צרכן לא יוכל לעצור, הנדסת אנוש מצד הטייקונים והתאגידים + דחיפה של הממשל והסיפור הזה יכול להיות מוחשי כבר בשנה הבאה.
ויתמכרו את זה כ"כ טוב שחבל לך על הזמן, כי תחשוב איזה וורוד זה נשמע שלא תצטרך כל כמה שנים לשדרג את המחשב שלך עצמאית, אלא הספקית תעשה את זה בעצמה ואתה מצידך תשלם תשלום קבוע מראש לגבי השירותים והעדכונים שתצרוך, הרי זה בדיוק אותו הדבר כעת עם הממיר של YES ו-HOT.
אתה מקבל חומרה, אתה מקבל עידכונים ליליים של תוכנת הממיר כשהחברה מחליטה, אתה לעולם לא תדע מה העידכונים האלו עושים.
כיום הם יכולים בזמן אמת לדעת במה אתה צופה בתירוץ עלוב מצידם שזה לנתונים סטטיסטיים בלבד ולרייטינג,
אבל בעתיד הם יכולים גם להביא ממירים חדשניים שיכללו בפנים מצלמות זעירות כדי שיוכלו לראות מה קורה בסלון הביתי שלנו, ואת זה הם יתרצו גם כ"נתונים סטטיסטיים" או שהם יתרצו את זה בדיוק כמו שהממשלה מתרצת את סינון האתרים שהם רוצים לעשות, שאם הם יחליטו בשבילנו מה טוב לנו כך ילדינו לא יחשפו לתכנים בלתי הולמים. כאילו שהם מהווים תחליף לחינוך של ההורים, אז כך גם YES יכולים מחר לבוא ולהגיד שאם הם יראו שילד יושב בסלון וצופה בערוץ אגו בלילה אז הם יכולים לנתק לו את ולחסום לו, אבל עדיין זהו איננו תחליף לחינוך של ההורים! אז בשני המקרים הילד יכול לבוא לאחר שבמחשב הממשלה סיננה לו את הפורנו ובטלויזיה YES חסמו אותו מערוץ אגו, הוא יכול בכייף לשלוף דיסק DVD של אבא עם סרט פורנו שנמצא בבית לא משנה מאיזו סיבה ולראות, אז מה הממשלה עשתה בדיוק? סירסה אוכלוסיה שלמה בטענה שהם יודעים מה טוב לנו ועם תירוץ של תחליף לחינוך של ההורים?

כל הדברים האלה קורים, יקרו והכל עיניין של זמן, הם רוצים ניטור מלא והם לא עוצרים באדום, ניטור מלא לא יודע מה המטרה של זה, אבל זה כנראה ניסיון שלהם לשחק את אלוהים ולנטר ולפקח ולעקוב אחר כל אזרח ואזרח, כנראה שהם רוצים אנשים רובוטים צייתנים וממושמעים, סוג של משרתים מהמעמד התחתון בשביל המעמד העליון.. הכל נשמע בידיוני אך יכול לקרות בקלות.
ברגע שארה"ב תחל בתרחיש "דימיוני" שכזה אז זה יתפשט בכל העולם כמו כלום, וסין? סין היא רק האח הקטן בסיפור.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:22

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר