לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-06-2009, 21:45
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
הסוף לדו"צים? אקדחים שמזהים אחד את השני ימנעו ירי בשוגג

"משטרת ניו יורק בוחנת סוגי טכנולוגיה עתידית שיאפשרו לשוטרים לזהות מרחוק את האקדחים אחד של עמיתו. זאת, על מנת למנוע מצבים של ירי כוחותינו על כוחותינו, שהובילה בשבוע שעבר למוות בעיר.

נציב המשטרה ריימונד קלי ביקש מהמעגל הקרוב אליו להרכיב רשימה של יוזמות בקרב המחלקות במשטרה, שיסייעו למנוע עימותים בין שוטרים. עומאר ג'יי אדוארדס, שוטר בן 25, מת ב-28 במאי בעת מרדף אחרי חשוד בפריצה. אדוארדס לא היה לבוש במדים מאחר שבדיוק סיים לעבוד. הוא נורה על ידי בלשים שהיו במקום.

מהמשטרה נמסר כי היא בקשר עם המעבדה הלאומית בריצ'לנד, וושינגטון, אחת המעבדות של משרד האנרגיה האמריקני, לגבי אפשרות לפתח טכנולוגיה עבורה שתמנע תקריות כאלה. זאת במקביל לפתרונות של רענון הנהלים.

אחד הרעיונות מאפשר להשתמש בתדרי רדיו על מנת ששוטרים יוכלו לדעת את המיקום של שוטרים אחרים ברחבי העיר. על פי רעיון אחר, לכל אקדח תהיה

תווית זיהוי שתוכל להיות בקשר עם תוויות אחרות. כאשר כלי נשק יישלף על ידי שוטר, הוא יאותת באמצעות קרן אינפרא-אדום לאקדח של השוטר ממולו.

המחקר עדיין ראשוני, על פי ג'ף הארווי, דובר של המעבדה. הוא ציין כי חלק מהרעיונות כמו שידור באמצעות תדרי רדיו לא בהכרח יעבוד. "ניפגש בשבוע הבא בדיונים. נשוחח על רעיונות, יכולות ומגבלות. 'למה זה לא יעבוד' כנראה יהיה חלק מהשיחה", לדבריו."

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3727366,00.html

הכתבה נשמעת מעניינת, אבל מעבדות הפיתוח מאוד סקפטיות לגבי ההצלחה של הפרוייקט. מעניין לדעת האם יוכל להיות שימוש דומה גם בנשקים צבאיים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-06-2009, 15:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "הסוף לדו"צים? אקדחים שמזהים אחד את השני ימנעו ירי בשוגג"

השאלה החשובה במקרה דו"צ היא מה גרם ליורה לחשוב שהוא יורה על מטרה לגיטימית.
הרי אמצעי זיהוי עמית-טורף שיופצו באופן נרחב יזלגו גם לגורמים עוינים- פליליים או פח"ע- לא משנה. מכאן שתמיד על היורה מוטלת האחריות להחליט שכעת ישנה מטרה מופללת.
לא יכול להיות שהיורה יגיד בעתיד "הנצנץ נדלק באור ירוק, אז יריתי", אין דבר כזה והאחריות לנטילת חיי אדם בצד השומר חוק לא יכולה להיות מועברת למערכת בגודל של אגודל וחצי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-06-2009, 23:18
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אתה חושב שיש קשר? השוטר..."

וממתי זה עילה לירי קטלני?
נכון שזה לא נכון לנתח ולתחקר על בסיס תמונת מצב חלקית ומעוותת, אבל לצורך הדיון-
שמעת קולות ירי ברחוב, ירדת מהבית למטה עם הנשק מהמילואים, ראית אדם רץ עם נשק בידו אך לא יורה-
האם מוצדק שתבצע ירי קטלני?
האם הגיוני לצפות שתשהה במעט את התגובה לצורך איסוף מידע? למשל- צעקה לאדם מהרחוב- "מה קורה כאן?"
או אפילו משהו יותר מורכב.
חשוב על כך. כל נושא נשק שיעשה בו שימוש יעמוד אחר כך למבחן ואולי אף משפט. כדוגמה מקרה הפיגוע בכפר סבא בו חלק משמעותי מפצועי הירי נפגעו מירי כוחות הבטחון.

אני חסיד גדול של ירי קטלני על כל מי שהרוויח את זה ביושר, אך אין לי פתרון קסם לגבי איך מבדילים בהרף עין בין המחבל (על אזרחי, יורה בסביבה אזרחית) לבין האזרח הטוב (לבוש אזרחי, נושא נשק, מנסה להפעילו מתוך כוונה להרוג המחבל) או איש שירותי הבטחון בלבוש אזרחי (נראה בול כמו האזרח הטוב).
וזה לפני שנכנסנו להתמודדות מול מחבל נושא M16 לבוש מדי צה"ל גנובים עם כיתוב צ.ה.ל. מעל כיס החזה.

מי שיש לו פתרון קסם כזה, הייתי מעדיף שישלח לי לפרטי!

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 09-06-2009, 14:09
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
גם לשוטר האמריקני יש מרחב תמרון והחלטה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "למיטב הבנתי הבלשים קראו לשוטר לעצור. הוא הסתובב אליהם כשבידו האקדח"

ולמרות שבסרטים האמריקאיים (גם מהיום) אוהבים להציג את השוטר כמין בחור קשוח, ולפימם קצת מושחת, שיורה ברעים כמו בקרטונים במטווח - לא כך המציאות. לא קל "לצאת נקי" מאירוע ירי שהסתיים בהריגה, והרבה שוטרים כלל לא רוצים "על המצפון" לשארית החיים הריגה, ולא משנה שלי מי (הרבה אמריקאים נוצרים מאמינים מאוד בציווי הנוצרי להמנע מהרג).

לא מעט שוטרים נמנעו מלירות בחשודים - שלפי כל הכללים חלו עליהן כל הסיבות לחטוף כדור - פשוט כי העדיפו לא לעשות את זה: בהרבה מקרים גם כאשר אלה אחזו בנשק. בנגוד למה שמראים בסרטים, במציאות - שגם היא הרבה פעמים מגובה בסרטים - אפשר לראות שבהרבה מקרים לא נורו חשודים חמושים שהיו ידועים כמסוכנים. למען האמת אני זוכר לפחות מקרה אחד, שתועד בסרט תעודה באחד מערוצי המדע, שבו שוטר נורה בידי חשוד חמוש, ולאחר שהשוטר ניסה לשכנע אותו להכנע בעודו אוחז בארקח, למרות שהשוטר היה הראשון ששלף. השוטר נפטר מפצעיו.

ישן 09-06-2009, 14:15
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "גם לשוטר האמריקני יש מרחב תמרון והחלטה"

לאורך תקופה ארוכה של שנים שהייתי בניו יורק, לשוטרים תמיד היתה אצבע חמה על ההדק.
זה כלל ירי מסיבי לתוך דירות, מארבים לסוחרי סמים בפרברים שהסתיימו בריסוס חצי שכונה בכדורים ועוד.
למדתי שם להתנהג יפה מאוד לשוטר ברחוב או בתחנה. [האמת שגם לכבאים, ואפילו יותר, בעיקר בנסיון לסרב כניסה לכבאים לתוך בניין/משרד - הם שולפים גרזנים וקרדומים ומתחילים להרוס את הקיר של דלת הכניסה ].
הנוצרים שעלים מדבר גלש - אולי בדרום, אבל שם הסטייטטרופר או השריף מוצא ואתך בכניסה לעיירה ומלווה אותך יפה החוצה. לפחות בטקסס היו חוקים מאוד מקלים על פתיחה באש בעיקר אם דובר בהסגת גבול, כניסה לדירה וכד'. [אפילו אני זוכר שאמרו שם שאם ירית באדם בחצר הבית גלגל אותו לכיוון הכניסה לדלת כמה שיותר - זה יקל עליהם לסגור את התיק].

נערך לאחרונה ע"י noamlaw בתאריך 09-06-2009 בשעה 14:17.
ישן 09-06-2009, 14:42

לא כל הנוצרים הם מ"חגורת התנ"ך"
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "לאורך תקופה ארוכה של שנים..."

ולא צריך להיות פונדמנטליסט בשביל לחשוב כמו שאני מספר (מהיכרות אישית): מספיק להיות "מייק קוואלסקי", בלש ב NYPD ונכד למהגרים פולנים, שאולי לא אוהב פושעים מסוממים, אבל גם חונך מילדות שרק אלוהים לוקח נשמות. ולא - זה לא משהו שאפשר "לעלות עליו" בשיחות חולין.

בארה"מ - כל שכן בניו יורק - כבר לא מעט שנים ששוטרים לא יורים כ"כ הרבה: כל כדור שהחטיא, ממשיך לאנשהו, וכל שריטה שהוא גורם זה כאב ראש אדיר למחלקת יחסי הציבור של המשטרה, שלא לדבר על המחלקה המשפטית. גם על כל "קראק הד" שנורה יש כל מיני תואמי לאה צמל (ואפילו הרבה פעמים יהודים כמוה) שהופכים את העולם: פעם כששני פושעים נורו למוות אלו לא היו חדשות: היום כן.

העולם השתנה ורוב האנשים כבר לא רואים הכל כ"רעים וטובים". ושוטרים כמו ברוס ויליס יש בעיקר בקולנוע.

ישן 09-06-2009, 15:00

השתנו בכל ארה"ב - ובוודאי שבניו יורק
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "ייתכן. ייתכן שהדברים השתנו..."

לא הייתי בארה"ב בשנות ה-80, ואפילו לא ברוב שנות ה-90, אבל מי שחי שם נשבע שזה הבדל שמיים וארץ עבור מקומות כמו מיאמי, ניו יורק ובמידה רבה גם לוס אנג'לס. אני מכיר גם כמה וכמה אמריקאים פלספנים שמאוד מתרעמים על האופן שבו הוליווד "עושה קופה" ממכירת תדמית אלימה של המציאות האמריקאית הפלילית, בעוד שהם טוענים בתוקף כי מזה זמן רב שהיא אינה כזאת. למען האמת שמעתי כמה וכמה פעמים אמריקאים מן השורה טוענים כי המשטרה "רכה" מדי בדרך הטיפול בפושעים, ואפילו הערות כמו "אנחנו לא יודעים לטפל בפושעים כמוכם הישראלים", הערות שמתבססות גם על המוניטין המופרז של הישראלים כמי ש"לא דופקים חשבון" וגם מן העובדה שאלו אנשים שהתארחו כאן וחושבים שהבטחון היחסי ברחוב הוא משום שהמשטרה מטפלת בפשע ביד ברזל.

ישן 09-06-2009, 15:11
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "השתנו בכל ארה"ב - ובוודאי שבניו יורק"

אז ככה. יצא לי לא רק לגור אלא גם לעבוד איתם. גם בתחנה [precent ] גם עם רשויות אחרות וגם מול כבאים [כפי שאמרתי לך הכי מפחידים והכי מהירים להתרגז אם לא עושים מה שהם אומרים - הכל אגב מגובה בחוק כנראה מזמן שהבנינים היו מעץ ונשרפו מהר] - בכל מקרה המשטרה 'שם' נ"י טקסס, לוס אנג'לס [אגב שם ראיתי את הקשוחים ביותר במסגרת אולימפידת לוס אנג'לס] וכמובן סטייט פוליס בכל המדינות - אין מה להשוות עם ישראל לרבות הכבוד שרוכש האזרח לשוטר שם.
במקום שבו בפעם השלישית את מקבל מאסר עולם - אין מה להתבכיין על יד 'רכה'.
בכל מקרה זכורים לי מקרים רבים של שימוש בנשק חם [והרבה שלא לצורך] מה קורה היום..לא יודע.

ישן 09-06-2009, 15:22

עברו עליהם כמה דברים מאז...
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אז ככה. יצא לי לא רק לגור אלא..."

ובעיקר הכניסה של המצלמה לכל חור, ובידי כל עובר אורח, שפתאום שלה ישר למהדורות החדשות תיעוד "אמיתי" של התנהלות אירועים המערבים אלימות משטרתית ופתאום האזרח ראה מול העיניים שהמציאות קצת שונה ממה שהוא מדמיין כמקרה ברור של "שחור ולבן".

היה להם אירוע רודני קינג
היה להם את השוטר ההוא מ LA ששנים חיסל פושעים, הפליל חברי כנופיה בעבירות סמים כבדות, גנב ראיות מהמשטרה ושדד פושעים (אני חושב שעליו, באופן רופף, מבוססת הדמות הראשית ב"יום אימונים מסוכן"
הייתה להם איזו אשה (לבנה) שתויה לגמרי שנורתה מול המצלמה (למוות) בידי שוטרים אחרי שמהזווית שלהם היה נראה שהיא שולפת נשק

אחרי כל המקרים האלה - ובשימון עמוק ומתמשך של ארגונים חברתיים שמביעים חוסר אמון בסיסי ברשויות החוק החמושות - האמון של הציבור במשטרה נשחק מאוד: זה לא מגיע לבוז המוחלט שיש כאן, אבל מצד שני האמריקאים גם אינם נרגנים וממהרים להסיק מסקנות כמו הישראלים.

יש לי חברים בפלורידה שעם כל תיעובם את הפושעים הם מביאים פקפוק גדול במשטרה: זה אחרי שנים שהתקשורת חגגה על מקרים מדהימים של אוזלת יד מצד שוטרים (החזירו ילד שפדופיל חטף אותו, היישר לפדופיל אחרי שזה ברח, וכו') שלא לדבר על שחיתות בקנה מידה עצום שחגגה בשנות ה-80. נכון שאתה, ישראלי הגון ו"לבן", היית בצד הנכון, אבל הרבה אמריקאים מהוגנים ממוצא היספאני, לדוגמא, זוכרים שבילדותם בשנות ה-80 היו שוטרים שהתנהגו כפושעים לכל דבר בשכונות שלהם ב LA. וכשאלה גדלים, מסיימים אוניברסיטה בהתציינות, הם כבר לא כ"כ מאמינים בממסד המשטרתי, והאחרון חייב להתחשב בדעתם.

ישן 09-06-2009, 13:53

לשוטר האמריקני במדים יש "קצת" יותר הכשרה תודעתית לשימוש בכוח קטלני מאשר
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "וממתי זה עילה לירי..."

לאיש קבע עם נשק ביד, ולא חשוב כאן אם זה בגלל שהוא מפחד מוועדת חקירה או בגלל ששולחיו (דהיינו הציבור האמריקאי) אינם מקבלים עוד בהבנה הפעלת אלימות בלתי הפיכה על ה"בד גייז".

בתסריטים הנפוצים של שימוש בנשק חם בידי שוטרים בערים האמריקאיות הגדולות (להבדיל מאזורים פחות עירוניים שם המציאות שונה) אמצעי הבטיחות למניעת "דו"צים" נמצא - כמו שאומרת הקלישאה החצי נכונה של חובבי הנשק - "בין האזניים", ולא באיזה שבב אלקטרוני.

למעשה הדרך היחידה להמנע מדו"צים בערים שבהן ישנו פשע אלים, הוא לעשות מה שקורה באנגליה שם ישנה בקרה קפדנית על מידת נשיאת הנשק בידי שוטרים, כמו גם שאלה אינם נושאים את נשקם (אם יש להם בכלל) מעבר לשעות הפעילות. היחס לכלי נשק חם אינו כאל "כף יד שלישית" של השוטר, אלא כאל אביזר מיוחד שבמיוחדים וכזה שהשימוש בו (או שליפתו) היא רק במקרים קיצוניים.

אין לי את הנתונים לבדוק מי צודק "יותר" במידת תגובתו למציאות הקיימת (עולם הפשע האנגלי שונה מאוד בניואנסים שלו מזה האמריקאי) אבל ברור שבשתי המדינות דוברות האנגלית הללו מיושמות שתי קצוות די רחוקות של אסכולת השימוש בכוח קטלני כחלק מעבודת השיטור.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:18

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר