לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-11-2008, 08:06
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
מידע צביעת משטחים שעליהם הצבע לא "נתפס"

לפעמים קורה שרוצים לצבוע מתכת או פלסטיקים מסויימים (למשל קופסאות שימורים למיניהן וקופסאות של יוגורטים, חומוס, רסק עגבניות ועוד), אבל כשאנו צובעים בצבעים מסויימים, ניראה שהצבע לא "תופס". הצבע נסוג בנקודות מסויימות ואז רואים שמשטחון קטן שצבענו רק לפני רגע נשאר ריק כאילו לא צבענו כלום. לי זה קרה עם צבעים אקרילים מסויימים - לא כולם, ועם צבעי Decorlack.
ייתכן שחלק מהבעייה היא סמיכות הצבע, רמת הנוזליות שלו, ולפעמים ייתכן שגם העובדה שהוא על בסיס מים משפיעה, אם כי זה בדר"כ שילוב של מספר פרמטרים יחד ולא רק אחד מהם.
אני מצאתישאם צובעים תחילה את המשטח בצבע זכוכית או בלכה (אני משתמשת בלכה אקרילית), אז התופעה לא מתרחשת ואפשר לצבוע בנוחות על המשטח כאילו צבענו על נייר. צבע הזכוכית או הלכה יוצרים יוצרים מעין "דבק" שמדביק את הצבע למקומו ולא גורם לו לזוז ממקמו ולברוח למקומות שנוח לו וליצור "חורים" בצביעה.
הפיתרון הזה מיטיב בעיקר כאשר אנו רוצים לצייר דברים על המשטחים כמו פרחים וציורים אחרים שהם לא משטחי צבע חלקים.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 25-11-2008, 23:16
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "צביעת משטחים שעליהם הצבע לא "נתפס""

יש חומרים זולים יותר מלכה שנקראים "מקשר" לכל חברה יש את שם המותג שלה אבל אם תבקשי בחנות חומרי בניין "מקשר לצביעה" ידעו על מה את מדברת.
מורחים את המקשר מחכים שעה להתייבשות ואפשר לצבוע בכל צבע כולל בסיד או גיר (שלא נתפסים על רוב המשטחים).

נ.ב.
זהירות מלצבוע עם לכה!
הלכה אינה אלסטית כלל. כשהיא מתיבשת היא מתכווצת ומתקשה, כאילו ששמנו על החפץ הנצבע תחבושת אלסטית וגבס ביחד. צביעה בלכה עלולה לגרום לשבר (תנסי לצבוע בקבוק או מבחנה) או, בעץ מלא, ליציאת "קוצים". אלו סיבי עץ שמהלחץ קופצים החוצה.
לכן תמיד עדיף צביעה במקשר.
אם מוכרחים לצבוע עץבלכה אז סדר העבודה הוא:
ליטוש גס
ליטוש עדין
לכה
מחכים לייבוש ואז מלטשים בליטוש עדין את כל הקוצים
לכה
אחרי הייבוש מוודאים שאין קוצים בולטים.

בהצלחה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 25-11-2008 בשעה 23:21.
ישן 26-11-2008, 07:13
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
אתה בהחלט מעשיר את הידע של כולנו
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "יש חומרים זולים יותר מלכה..."

ואני מאוד שמחה שהבאת את זה. תביא עוד!
הנטייה הטבעית שלי היא תמיד לפנות לחומרים שנמצאים כבר בסביבתי הקרובה ולנסות לתת להם הגדרה חדשה ושימוש מקורי חדש. מעט מאוד קורה שאני פונה החוצה לשאול האם קיים בכלל חומר שעושה את מה שאני רוצה, ולכן אני שמחה שאתה מוסיף מהידע שלך והניסיון שלך.
דווקא בדיוק עכשיו נתקלתי במשהו ואשמח אם תעזור לי: אני רוצה לתקן תיק בעזרת הפלסטיקים שאוכלים עליהם, ואני יודעת שהשיטה שלי לא תספיק. לפני שאני משתמשת במקשר צביעה, אני חייבת לוודא תחילה שאם המשטח הצבוע עובר מכות עקב טילטולים, אז שהצבע יישאר ולא יפלו ממנו חתיכות קטנות שיחשפו את המשטח המקורי. אילו חומרים תוכל להציע לי? הצבע הסופי צריך להיות כחול פרוסי עם נטייה לשחור.
בנוסף רציתי לדעת: האם מקשר צביעה הוא על בסיס מים?
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר