לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים אל פורום המילואימניקים חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מילואים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2008, 10:20
  mmicha mmicha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.08
בעיה עם המילואים בשילוב לימודים אקדמאים

שלום חברים יש לי בעיה רצינית.
התחלתי ללמוד הנדסת אלקטרוניקה במכללת אורט בראודה במסלול השלמה של הנדסאים.
"לשמחתי" קיבלתי טלפון ממשרד הקישור שבו שאלו אותי האם אני מתכוון להגיע? שאלתי לאן להגיע? אז אמרו לי כמובן למילואים!
אני בתשובה אמרתי שאין לי מושג על איזה מילואים הוא מתכוון כי לא קיבלתי שום צו.
שאלתי אותו מתי המילואים ולכמה זמן, והבחור אמר לי שעוד 3 שבועות המילואים ולמשך 11 ימים.
אני אמרתי שלפי מה שאני יודע צריך להודיע חודשיים מראש על מילואים מעל 4 ימים ולכן אמרתי לו שזה לא חוקי!
אז הוא בתמורה בדק ואמר שהם שלחו לי את הצו בזמן וזה שהוא לא הגיע זה בגלל הדואר.
אז שאלתי אז למה לא נשלח צו שני (קריאה שניה) כעבור שבוע שבועיים לאחר שלא קיבלו תשובה ממני? נאמר לי שזה לוקח זמן.
אוקי בקיצור אמרתי לו שאני לא יכול להגיע כי אני סטודנט, והוא נתן לי את הטלפון של הקצין היחיד שיכול לשחרר אותי.
התקשרתי לקצין (ק. חימוש) שלא מכיר אותי וגם לא אמור להכיר.
סיפרתי לו את המקרה שלי והמצב שאני נמצא בו, והוא החליט לא לשחרר אותי.

עכשיו לבעיה שלי:
המצב שלי כרגע הוא שאני לא יכול ללכת למילואים הפעם בשום פנים ואופן כי אני במסלול השלמה מיוחד של הנדסאים שזה אומר שאני לומד קשה יותר מרוב הסטודנטים הרגילים שגם לומדים את המקצוע הזה, וכל זה כדי לחסוך שנה מהחיים שלי בלימודים, וללמוד "רק" 3 שנים במקום 4 ויותר.
זה אומר שאסור לי להיכשל בשום מקצוע ולקבל ציון ממוצע של 70 לפחות, אחרת... אני משתלב במסלול הרגיל.
11 יום מילואים זה כמו לומר לי שאני עכשיו עובר למסלול הרגיל, כי מספיק נכשל אחד ואיבדתי שנה פלוס מהחיים.
כי להספיק את החומר הנלמד בזמן שאני נמצא בלימודים אני לא מספיק, אז בנוסף לזה להשלים שבועיים של חוסר לימוד במקביל ללימודים הרגילים שממשיכים לנוע.
אני לומד כל יום כל היום ובכל רגע פנוי, ואני לא מגזים בכלל אני לא רואה כלום בעיניים חוץ מלימודים, בלי טלויזיה, 5 שעות שנה מקסימום בלילה ואפילו שחברה שלי גם התחילה ללמוד באותה המכללה איתי היא לא רואה אותי בכלל.
וגם עם כל זה אני לא מספיק להבין את רוב החומר הנלמד.

הצו היחיד שיש לי כרגע (3 שבועות לפני המילואים) הוא צו שנשלח בפקס (אחרי המון שיחות) וזה בשביל להתחיל להזיז את העניינים עם הולת"מ שגם ככה איחרתי את המועד להגשה (בגללם) ואני לא יכול להגיש אותו עד יום ראשון במכללה!
מצד שני אחרי הרבה שיחות עם הקצין ונסיונות להסביר לו את המצב, הוא לא מוכן לוותר עלי.

אני בין הכיסאות ולא יכול ללכת למילואים בכל מקרה! ואני גם לא אלך (הפעם). אני מוכן לשאת את התוצאות בעקבות זה אבל לא בזמן הסמסטר.
אני לא מוכן לקבל את ההחלטה בעצמי להרוס לי את הלימודים, אם מישהו אחר רוצה לקבל את ההחלטה בשבילי אז אני אהיה לפחות שלם עם עצמי.

מה דעתכם? מה אני יכול לעשות בנידון?

תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2008, 10:51
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mmicha שמתחילה ב "בעיה עם המילואים בשילוב לימודים אקדמאים"

ככה,
גם לנו השנה היו המון בעיות עם צוי מילואים שנשלחו בדואר, וזאת בעיה מכיוון שמבחינת צהל צו שנשלח - הגיע.
כפי שכבר נאמר פה בפורום, אין לקישור בעיה לזייף צו, ולמעשה ההוכחה היחידה שיש להם שנשלח לך צו היא אילו הם היו שולחים את הצו בדואר רשום (כפי שעשו בעבר והפסיקו משום מה)
אני עכשיו במילואים (שבת בבית...) וכפי שאמרתי היו לנו הרבה חיילים שלא קיבלו צוים למרות שהתרענו וביקשנו מהקישור לשלוח שוב.
מעשית, הם לא יכולים להכריח אותך להגיע מכיוון שלא הגיע אילך צו. פקס או לא פקס, בעיה בדואר או לא, הצו לא הגיע אליך בזמן.
לכן, היה ותגיע למילואים, לפי פקודות הצבא אתה למעשה מתנדב.
אתה יכול ללכת על הגישה הזאת ולהגיד לאותו קצין שבגלל שאתה מתנדב למעשה, אתה מוכן ללכת לקראתו ולהגיע ל 5 ימים (סתם זרקתי) ושזו הבעיה שלהם ולא שלך.

אין כל קשר ללימודים/עבודה/חול או בטיח, הצו לא הגיע בזמן וזה לפי הפקודה שהצבא כתב, לא אתה.

מצד שני, צו מילואים לעולם יהיה לא נוח. אחרי הלימודים תגיע עבודה משפחה וילדים ונסיעות לחול מטעם העבודה שמשום מה תמיד יוצאות על המילואים.

אגב, אילו מילואים ראשונים שלך?

ישן 22-11-2008, 13:48
  פורום החפ"שים פורום החפ"שים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
מצטרף לעצה של עומר +
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי mmicha שמתחילה ב "היה להם חודש ומשהו לשלוח צו..."

ובמקביל, אני מציע שתתקשר מחר בבוקר לקצינת פניות הציבור ולבקש את עזרתם על רקע אי הגעת הצווים אליך ובאתראה מספיקה להגשת ולת"ם. תכין מכתב מסודר עם העובדות ופרטים מלאים כי יבקשו ממך לפקסס להם. תזכור שהעילה החזקה שלך היא אי עמידה באתראה ועל זה אתה צריך להתמקד. לימודיך לא יעניינו איש.

טל' קפ"צ: 03-5691000

בהצלחה ואל תתייאש,

פורום ב- ynet
אתר העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)
דף הפייסבוק של העמותה למען משרתי המילואים (ע"ר)

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://prdupl02.ynet.co.il/ForumFiles_3/30864981_1.JPG]

ישן 23-11-2008, 21:51
  shlomz מנהל shlomz אינו מחובר  
מנהל פורום מילואים (במיל.)

חבר מתאריך: 21.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי mmicha שמתחילה ב "בעיה עם המילואים בשילוב לימודים אקדמאים"

אז ככה:

1) בוא נצא מההנחה שק. הקישור שלך לא שקרנית. יכול להיות (והיה - אפילו אצלי בגדוד) שצו נשלח כחוק ולא הגיע ליעדו מכל מיני סיבות. אגב, לפי פקודות הצבא, נחש על מי חלה האחריות לעדכן כתובת במשרד הקישור?

2) עכשיו השאלה - מה עושים? אני יכול לומר לך שכרגיל, הכל תלוי בקשר שלך עם המפקד (ולא עם ק. הקישור או המש"קית!). גם אם לא הכרתם קודם, עדיין הוא זה שאחראי עליך ושלפניו עליך לתת את הדין. דבר אתו ותראה איך אתם יכולים למצוא פתרון שירצה גם את הצרכים שלך וגם את העמידה במשימה (מישהו אמר סופי שבוע?). מניסיון עשיר מאוד, אני יכול לומר בודאות שהמון תלוי בגישה שאיתה באת - חייל שאומר "אני לא מתכוון להגיע" בד"כ לא מעורר סימפטיה.

3) אם אתה בטוח שאכן לא הגיע אליך צו ושהאחריות לכך היא על משרד הקישור - אתה יכול ומוזמן לפנות לנקח"ל, קפ"צ ומי לא. עדיין, קח בחשבון שהתערבותם תבוא לאחר מועד הגיוס שלך...

4) אני לא יודע מה המדיניות ביחידה שלך, אבל אני יכול לספר לך שרק לפני שבוע שלחתי ל-21 יום בכלא סטודנט עם סיפור די דומה (אמנם הוא לא טען שלא קיבל את הצו, אלא רק שהלימודים שלו לא סובלים הפרעה). אני לא מכיר חייל שהמילואים לא מפריעים לחיים שלו - אם לא ללימודים אז לעבודה, או לתכנית החופשה, או לאימונים לקראת מראתון בוסטון (גם זה היה לי).

http://www.baking.co.il

נערך לאחרונה ע"י shlomz בתאריך 23-11-2008 בשעה 21:54.
ישן 24-11-2008, 19:19

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "תגיד, אתה חושב שבפעם הבאה אתה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עומר מסינג
תגיד, אתה חושב שבפעם הבאה אתה תראה אותו אצלך?
או שאתה בונה על השיטה שגם ככה הוא לא בא, אז שישב בכלא.

כמה ויכוחים יש לי עם המ"פ שלי על להכניס חיילים לכלא... הוא נגד.

אני לא "חושב" שאני אראה אותו, אני כמעט משוכנע בכך. איך? מניסיון. בתע"מ האחרון, כל מי שנשפט על נפקדות בשנה שעברה (כולל כמה שנכלאו) התייצבו ושירתו. אגב, אני דואג להבהיר במשפטים שכלא אינו דרך החוצה מהשירות, ושאין לי בעיה לדאוג לכך שמי שמעונין בכל יעשה את השמ"פ השנתי שלו כל שנה בתנאים נוחים, עם סיגריות חינם, אבל בלי הקצאת ימ"מ...

חוץ מזה, מה בדיוק המסר שאתה מעביר לחיילים שבסדר, אם אתה לא מעניש נפקדים בחומרה? מספיק שהחברה מתייחסת למילואימניק כאל פראייר, לא צריך להוסיף לכך גם את היחידה הפרטית שלו.

ישן 27-11-2008, 22:30
  לוגיק לוגיק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.09.05
בעייתי
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[QUOTE=עומר מסינג]תגיד, אתה..."

"שמוכן שאתה ואני נטחן, רק העיקר שהוא יישן במיטה שלו בלילה".
אמנם אני לא בקיא בפרטי הנושא וכמו שציינת הבטחתם לו שזמן שרתו יקוצר משמועתית והוא עדיין
לא הסכים. אני מקבל פשוט תחושה של "זה מה יש וככה יהיה" ברור שעדיין מדובר בצבא ויש
היררכיה ויש פקודות שצריך לקבל(ולמלא..) אני פשוט רואה את זה מנקודת מבטו של אותו
בחור(גם אני סטודנט,אמנם בסיטואציה שונה קצת) לשלב גם מילואים+לימודים נראה לי קשה
ביותר..מצד שני מילואים זה חובה ונוצר כאן קונפליקט שכל צד חושב שהוא צודק ולא מוכן
לקבל את גרסתו של ה2 (למרות שהבטחתם לו..).
פשוט קונפליקט. :/
דרך אגב , דיברתי עם הקישור בקשר לנושא של כרטיסי טיסה/חול , אמרו לי לפקסס לפני ויהיה בסדר.
לפי מה שהבנתי מהפורום צריך שהכרטיס יהיה איזה חודש לפני קבלת/הוצאת צו , השאלה שלי
היא אם יכולים להכריח (עם כרטיס תקף והכל) אותי לבוא למילואים?
תודה לעונים.

ישן 27-11-2008, 23:07

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי לוגיק שמתחילה ב "בעייתי"

אין שום בעיה לשלב לימודים ומילואים - בטח שזה פחות קשה, מבחינת הנזק לרמת הלמידה, מלשלב לימודים ועבודה. בינינו, רוב הסטודנטים לא לומדים רפואה ולא פיזיקה גרעינית - ובטח שהם יכולים להרשות לעצמם הפסד של תקופת לימודים בלי להיפגע משמעותית. נכון, זה לא נעים וזה לא נוח - אבל, בניגוד למצב שאחרי הלימודים, הפגיעה היא בד"כ זמנית וחולפת מבלי להשפיע כלכלית בצורה משמעותית (אגב, ברור לי שישנם תחומי לימוד ותקופות שבהן הבעיה קשה יותר, עד כדי פגיעה בהכשרה המקצועית של החייל. אני, כמפקד, משתדל תמיד לשחרר חיילים במצבים שכאלה).
אני אגלה כאן סוד קטן: גם אני הייתי סטודנט לתואר ראשון שעשה (הרבה) מילואים.

לגבי כרטיס הטיסה: עקרונית, אם הכרטיס נרכש לפני שליחת הצו, אז אין בעיה. אם הוא נרכש מאוחר יותר (ואני לא מדבר על היומיים שבין משלוח הצו להגעתו אליך), אתה מחוייב באישור מפקדך ע"מ לטוס. עקרונית, יכול מפקדך לחייב אותך להתייצב, עם כרטיס או בלעדיו. יתר על כן, נפקדות ע"י טיסה לחו"ל היא טפשית במיוחד, אם אתה מתכוון לחזור - חיילים נפקדים רשומים במשטרת הגבולות ואמורים להעצר עם הגיעם לנתב"ג...
בקיצור, דבר עם המפקד שלך בכל מקרה. אני תאר לעצמי שאם אין אצלך מנהג של טיסות פתאומיות לחו"לבכל פעם שמגיע צו (אני מכיר גם אנשים כאלה), לא תתקל בבעיות מיוחדות להשתחרר.

ישן 28-11-2008, 07:19
צלמית המשתמש של עומר מסינג
  משתמש זכר עומר מסינג עומר מסינג אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
Facebook profile LinkedIn profile
אבל אתה סותר את עצמך
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי shlomz שמתחילה ב "[b]אין שום בעיה לשלב לימודים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי shlomz
אין שום בעיה לשלב לימודים ומילואים - בטח שזה פחות קשה, מבחינת הנזק לרמת הלמידה, מלשלב לימודים ועבודה. בינינו, רוב הסטודנטים לא לומדים רפואה ולא פיזיקה גרעינית - ובטח שהם יכולים להרשות לעצמם הפסד של תקופת לימודים בלי להיפגע משמעותית. נכון, זה לא נעים וזה לא נוח - אבל, בניגוד למצב שאחרי הלימודים, הפגיעה היא בד"כ זמנית וחולפת מבלי להשפיע כלכלית בצורה משמעותית (אגב, ברור לי שישנם תחומי לימוד ותקופות שבהן הבעיה קשה יותר, עד כדי פגיעה בהכשרה המקצועית של החייל. אני, כמפקד, משתדל תמיד לשחרר חיילים במצבים שכאלה).
אני אגלה כאן סוד קטן: גם אני הייתי סטודנט לתואר ראשון שעשה (הרבה) מילואים.

יותר קשה ללמוד בשילוב מילואים, זאת בעיה.
עוד יותר קשה ללמוד בשילוב עבודה ומילואים - בעיה.
בטח שהם יכולים להרשות לעצמם הפסד של תקופת לימודים בלי להיפגע משמעותי - האומנם? משום מה כל סמסטר שיש לי מילואים (אחד כן אחד לא, ולאחרונה כל סמסטר) הממוצע נמוך בכ-5 נקודות.
בניגוד למצב שאחרי הלימודים, הפגיעה היא בד"כ זמנית וחולפת מבלי להשפיע כלכלית בצורה משמעותית - שוב, תלוי בתקופה.

בסופו של דבר, מילואים פוגעים או שלא הם חלק מהחיים כאן וצריך לעשות אותם תוך התחשבות של מפקדים ככל שניתן.

גילוי נאות, גם אני הייתי (עד לפני שבוע) סטודנט לתואר ראשון שעשה מילואים. (מה זה הרבה? 20? 30? 40 יום?)

ישן 28-11-2008, 11:37

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי עומר מסינג שמתחילה ב "אבל אתה סותר את עצמך"

"הרבה" - ממוצע של כ-50 ימ"מ בשנות הלימודים (בתפקידים ממש לא בכירים. לוחם עשה בממוצע, להערכתי, כמעט 40 יום באותה התקופה). דווקא בשנים שלאחר מכן, כשכמעט ולא נקראנו לשירות, כבר הייתי אחרי התואר (ואז נדפקתי עם "עתודה מכ"לית" שגרמה לי לאבד הכנסה של חודשיים ללא כל פיצוי - נזק גרוע בהרבה ממה שנגרם ללימודים שלי אי פעם).

אני לא מכחיש את הקושי (אגב, את לימודי התואר השני שלי עדיין לא התחלתי השנה בגלל שמ"פ ואני עדיין משלים חומר בקורסים בתכנות שהפסדתי), רק מבקש להדגיש את העובדה שאנשים מסתדרים אתו כבר 60 שנה בערך (כשכל ההקלות למיניהן, אגב, נכנסו רק לאחרונה), ולכן כנראה שהוא לא עד כדי כך נוראי.

כמובן, שאם תבקש לטעון שהיום משרתי המילואים מהווים מיעוט הנושא בנטל ולכן זכאים לתגמול ולהתחשבות מיוחדים מטעם הגופים השונים (כולל המוסדות להשכלה גבוהה) אז אני אתך. אבל, בינינו, בוא ננגב את דמעות התנין ונפסיק לטעון ש"אי אפשר".

ישן 24-11-2008, 21:13
  mmicha mmicha אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.11.08

הקצין חימוש הוא המפקד שלי והיחיד שיכול לשחרר אותי! ככה נאמר לי ע"י משרד הקישור.

כפי שאני רואה הצבא נועד כדי לשרת את המדינה ולא המדינה את הצבא, ואני חייל וגם שייך למדינה ועצם המילואים הנוכחים "פוגע" במדינה, כי אני מוקרב "קורבן" עבור המדינה.
בסיטואציה הנוכחית גם אני חושב שהלימודים שלי לא סובלים הפרעה, זה ממש ככה. ויש כאלו שחושבים שהם יודעים יותר טוב בשביל אחרים שזה כן סובל הפרעה. יש מקרים שהם אמתיים וצריך לבחון כל מצב בצורה הרבה יותר רצינית, ולא להחליט החלטות בקלות.
ודבר נוסף אני לא יודע מי בדיוק נמצא בולת"מ אבל הם צריכים להיות באזרחות כדי להחליט החלטות יותר "מתאימות" למצב מאשר אנשים מבפנים שחיים בבועה וחושבים שצבא זה מרכז החיים.
יש חיים גם בחוץ!
יהיה טוב נראה איך זה יגמר.

תודה לכולם עזרתם לי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:21

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר