לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-11-2008, 01:35
  matan0805 matan0805 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.11.08
שאלה [שאלות] ראייה וטייס

שלום, אני בן 15 ועוד מעט וחצי, ויש לי כמה שאלות בנוגע להתקבלות לקורס טייס...
ישלי בעיניים מספרים, בערך בין 3 ו4 אולי טיפה יותר...
הבנתי שכיום מקבלים על המספרים הללו פרופיל 97 וסעיף, אשר פוסלים אותי מקורס טייס, שייטת ו669.
סדר העדיפויות שלי בצבא הוא כזה: טייס, מטכל, שלדג ושייטת, ואז כל שאר יחידות החי"ר שבראשן גולני, אגוז וצנחנים.
עכשיו לשאלה שלי, הבנתי שאני לא יכול ללכת לקורס טייס ולשייטת ו669 עם הסעיף...
עכשיו אם אגיע לגיל 18, ובצו הראשון יצא לי מה שיצא לי כולל הסעיף הראיה, ואלך ואבקש לדחות את הגיוס מכיוון שאני רוצה לעשות ניתוח לייזר, ואעשה את הניתוח, ואחלים ממנו בכל תקופת הדחיה, אלך שוב אעשה בדיקות חוזרות, אגיע לפרופיל 97 ואוכל להתקבל לקורס טייס?
אם כן, אהיה המאושר באדם... (:

בצה"ל יתנו לי לעשות את הניתוח ואת תקופת הגיוס אם יבינו שהכל במטרה למצות את עצמי במקום הכי טוב בצה"ל? ואם לא אתקבל לאחר הניתוח אוכל לשלוח מכתב ערעור שבו אכתוב שחלומי הוא להיות טייס, ושחונכתי ושתמיד רציתי מגיל צעיר לשרת את המדינה ולתרום כמה שיותר, ושאני מוכן לכל אתגר העומד מולי וכו', נראה לך שיקבלו אותי?

והערה קטנה לבסוף, כל מה שרשמתי שאכתוב במכתב ערעור נכון, אני "מורעל" קשות, אני מוכן למות למען מדינתי אך מעדיף שדבר זה לא יקרה, אני מוכן לעשות הכל כדי להיות טייס...
בבקשה תנו לי תגובות עוזרות, תודה מראש (:
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-11-2008, 10:15
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "[שאלות] ראייה וטייס"

המצב שלי יותר גבולי, וחקרתי קצת לגבי זה.
בעיקרון, ושוב אני אומר, בעיקרון, אנשים שעברו ניתוח לייזר יכולים להשתתף במיונים לטייס ולעבור ירפ"א (ר"ת של יחידת רפואה אווירית-הם אחראיים על הבדיקות הרפואיות בחיה"א, הם נותנים את החותמת שלהם שאתה כשיר להטיס מטוס.) כל עוד מתקיימים שלושה תנאים:
1. הניתוח בוצע אחרי גיל 18.
2. בזמן הגשת הבקשה למיונים, או בזמן המיון הראשוני, עברת את גיל 21.
3. כל בדיקות העיניים המקיפות (אם למישהו בלי ניתוח עושים בדיקות מקיפות, עם ניתוח זה מקיפות של המקיפות) יוצאות ללא רבב.

רק אז, אתה תורשה להשתתף במיונים.

אבל כמובן, זה לא תמיד מתקיים, וכבר שמעתי על שני אנשים שעשו ניתוח לייזר כשהיו בני 18, וקיבלו מיונים לטייס הרבה לפני גיל 21 ולפני שהתגייסו בכלל... אחד מהם נפל בירפ"א א' (בבדיקות הלא רפואיות) ואחד קיבל זימונים ראשוניים והבטיח שאם אזכיר לו בעוד כמה חודשים הוא יעדכן אותי מה קורה, ואם עשו לו בעיות עם הניתוח.

זה לעניין קורס טייס וירפ"א.

שייטת, מטכ"ל, 669 וכו'. לפי מה ששמעתי ניתן בהחלט להגיע עם ניתוח לייזר.
אפילו קראתי בYNET לפני כמה שנים על לוחם שיטת ז"ל שנהרג, וציינו שם שהחלום שלו היה להגיע ליחידה. הוא עבר ניתוח לייזר במיוחד בשביל להגיע לשם.
אני לא יודע אם יש עדכונים בנושא, ייתכן ושינו את הנהלים לגבי השייטת, כל השאר אני יודע שאפשר להגיע ואפילו אם בהתחלה הם מעקמים את האף אתה צריך להציק להם והם יתנו לך, כל עוד כמובן אין מניעה מיוחדת.

אני מאחל לך בהצלחה.

נערך לאחרונה ע"י CoPilot בתאריך 22-11-2008 בשעה 10:18.
ישן 22-11-2008, 13:43

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי CoPilot שמתחילה ב "המצב שלי יותר גבולי, וחקרתי..."

תודה רבה על התגובות, ולפיהם, מה הסיכויים שאעבור את הניתוח ואגיע לקורס טייס? אל תתייחסו לבדיקות האחרות חוץ מהבדיקות הרפואיות.
מטכל יהיה התחנה הבאה שלי אחרי הטייס, אחרי זה כבר אראה מה אעשה, אבל בעיקרון אני לא עומד לוותר על זה, עד שהרמטכ"ל ואפילו ראש הממשלה יאמר לי שאני לא כשיר לקורס...
אני מתכוון לעבור את הניתוח קצת אחרי 18, לקחת תקופת החלמה של חצי שנה ולאחר מכן להגיש בקשה להכנס לקורס טייס הקרוב, וברור שלפני שאלך לירפ"א ב' אבדוק אם עיניי עומדות בכל בדיקות הראייה שצריך, אם לא, נראה כבר מה לעשות אבל בעיקרון אלך בניתוח הזה לטופ שבטופ בין הרופאים כדי להבטיח את הטוב ביותר...
אם אעשה את כל מה שאמרתי, אוכל להכנס לקורס טייס עוד לפני גיל 21? אם לא מקסימום אעשה משהו אחר בצה"ל או שאעבוד ואחסוך כסף למשהו אחר (:
אני מבקש עוד תגובות תודה חבר'ה בפורום אחר ממש הורידו לי את הרוח מהמפרשים אמרו שבכל מקרה אני לא יכול להיות טייס, ופה ממש עודדתם אותי ואני שמח, תודה רבה (:
עוד תגובות...
ישן 22-11-2008, 15:05

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי galh8 שמתחילה ב "[font=Verdana]אתה עדיין צעיר,..."

לאחרון שרשם, ד"א היום יש ניתוחים למספרים אפילו 10...
אתה אומר לי את כל מה שאתה אומר ועכשיו אני מתחיל בירורים כי בדיקות אצל רופאים מומחים יכולים לקחת חודשים, לכן אני מתחיל לברר מעכשיו...
אתה צודק בנוגע לכל מה שאמרת, אבל במשפט האחרון יש כאן משהו שאני חולק עלייך, הצבא לא תוכנית לפי בקשתך, אבל אם תנווט את עצמך למקום שבו תרצה להיות אתה תגיע לשם, אחרי הכל הכל תלוי בך, אם תרשום בטופס שאתה רוצה להגיע ליחידה מסויימת ותעשה בגיבוש ובמבדקים את הכל כדי להגיע לשם אתה תגיע, "אם תרצו אין זו אגדה" אמר הרצל, אני הולך לפי המשפט הזה...

בנוגע למדינייות, יכול להיות שאפשר להתקבל כחריג כאחד שלא חיכה שנתיים עד סיום זמן ההחלמה?
ישן 22-11-2008, 22:50
  Phosgene Phosgene אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.11.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "[שאלות] ראייה וטייס"

תשמע בנאדם . אם אתה עושה ניתוח לייזר להסרת משקפיים רק כדי להיות טייס , אז אל תעשה ואל תהיה טייס .
קודם כל אתה צריך לעשות ניתוח עיניים בשביל עצמך .
אני רואה שאתה מפתח ציפיות מפה ועד לשמיים בכל מה שנוגע לקורס טייס , וזה טעות . הסיכוים להיות טייס כל כך קטנים ואתה עובר כל הרבה תלאות בדרך....מה גם שאתה עוד זקוק לניתוח עיניים בלייזר , דבר שאין לגביו מדיניות מגובשת בח"א .
תשמע , כמו שהחברה פה אמרו לך , אתה צריך להיות בן 21 (בהנחה שתעשה ניתוח בלייזר בגיל 18 בערך) בזמן הגשת הבקשה למיון לצוות אוויר , ז"א שכבר תהיה הרבה מאוד זמן בצבא(אפילו לקראת שחרור) , והרבה מאוד אנשים הלכו לתפקיד שהם בהתחלה לא רצו(דוגמא בולטת זה שריון) , והם אחרי זה אמרו שנהנו מכל רגע ולא מתחרטים . ואז סתם תרגיש שעשית ניתוח בעניים סתם .
מה גם שאולי בגיל 21 תהיה בנאדם יותר בוגר , עם זווית ראיה שונה , וכבר לא תרצה להיות טייס ?
תשמע בנאדם , אתה בונה כבר תוכניות על טייס לפני שאתה יודע בכלל פרופיל וקב"א . וזאת רק המשוכה הראשונה . צריך גם לעבור מבדקי צוות אוויר , ירפ"א א' , הפסיכולוגית ואולי הכי קשה - המבדקים הרפואיים .
אני אישית נפלתי במבדקים הרפואיים אצל הרופא עיניים . עברתי את כל מה שתלוי בי חוץ מהגיבוש , ומה אני יגיד לך , רציתי טייס מאוד , ואז הבנתי שלא נורא . אם אני לא אהיה טייס זה יעשה אותי בנאדם שונה ? זה יעשה אותי פחות טוב או משהו כזה ? ואז הבנתי שרק יצאתי נשכר מזה שהעיפו אותי בירפ"א , הבנתי הרבה דברים....
בקיצור מה שאני אומר זה , תעשה את הניתוח קודם כל בשביל עצמך , כדי לבטל את התלות במשקפיים , ועל הדרך תנסה להתקבל לקורס טייס . תשקיע את המקסימום בכל המבדקים , ואם חס וחלילה לא תעבור , תגיד "הייתי וחוויתי" וזהו , ואם תעבור (אפילו אם רק תקבל מבדקי צוות אוויר) תרגיש על גג העולם :]
כמו שאמרו פה , ציפיות מהצבא רצוי שיהיה רק בכריות , כי לצבא לא אכפת ממך ממש...יש לו כאלה 10,000 כל מחזור גיוס .

---
ד"א , לצבא לא אכפת באיזה קצב אתה מחלים ומה המספר שלך . עשית ניתוח לייזר ? תחכה עד גיל 21 לפני בקשה לצ"א ...

נערך לאחרונה ע"י Phosgene בתאריך 22-11-2008 בשעה 22:53.
ישן 23-11-2008, 16:16
  משתמש זכר דניאלהאמניאל דניאלהאמניאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.10.07
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי matan0805 שמתחילה ב "בדיוק זאת הגישה שלי, אני עושה..."

אח שלי, זה טוב שיש לך מוטיבציה אבל אפילו לא עשית צו ראשון!
אז דבר ראשון... תעשה צו ראשון תראה אם הנתונים שלך אפילו מתאימים לקורס טייס, במידה שכן עם מספר כמו שלך אתה תקבל סעיף ראייה וזה יפסול אותך זמנית מלהתחיל את המיונים לטייס. עד שאתה מחלים מהניתוח...אז אתה רק מתחיל את דרכך לקורס טייס. מיונים שחברה מתחילים בכיתה י''א י''ב...צוות אוויר...כמה חודשים אחרי ירפ''א א, 2–3 חודשים אחרי תקבל תשובה מירפ''א א, ואם עברת תזומן לירפא ב לאיזה חודש אחרי. אחרי ירפ''א ב עוד איזה חודש לתשובה אם אתה כשיר סופית לגיבוש. אז תצתרך לצאת לגיבוש שקורה רק פעמיים בשנה, ואז מחכה לגיוס... בגיל 19 אתה לא תתגייס לקורס טייס במצב שלך, מצטער. עד שתוציא טופס 55....או עד שתסיים את המיונים....

בנוסף במידה ותגיע (ומקווה שתגיע) לירפ''א ב', המבדקים שם לעניים מאוד מאוד קפדניים... אתה עובר שלוש תחנות רק לבדיקת העיניים ואנשים עפים שם כמו זבובים על ראייה. סיירות כנ''ל סיירת מטכל שייטת שלדג בדרך כלל לא מקבלים אנשים עם מספר גבוה מ1.5–2. אתה תצתרך להגיש בקשה מיוחדת רק לקבל יום סיירות.

אז לסכם פה....תן בראש בצו ראשון, תגיד להם כמה אתה רוצה את זה, ואל תוותר! אומנם הסיכויים קרובים לאפס....

בהצלחה ואולי נתראה בחצרים!

נערך לאחרונה ע"י דניאלהאמניאל בתאריך 23-11-2008 בשעה 16:18.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:01

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר