לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-11-2008, 15:01
צלמית המשתמש של opie
  opie opie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי itzik16 שמתחילה ב "זימון לעתודה אקדמית"

אתה פשוט צריך לחשוב על כל הצדדים ולהחליט אם זה משתלם לך...
מצד אחד אתה נמצא במסלול ארוך טווח שסביר להניח יסדר אותך בחיים, אח"כ יהיה לך די קל למצוא עבודה בתחום שלמדת.

קח בחשבון שבאוניברסיטה אתם (אתה והעתודאים האחרים) תהיו צעירים מכולם לפחות ב-3 שנים, אז לא יהיה לך כל כך פשוט להשתלב שם מבחינה חברתית ולחוות את האוניברסיטה כמו שאר הסטודנטים. בצבא אתה תהיה גדול מכולם ב-3 שנים, תשרת שירות של 6 שנים (תשתחרר בגיל 27-28), ולא מבטיחים לך שתשובץ במה שלמדת.

על הלימודים באוניברסיטה הצבא משלם לך 8500 שקל בשנה.
בקבע אתה מקבל משכורת לא רעה אבל רוב הסיכויים שאם תמצא עבודה בתחום שלמדת אתה תקבל יותר... שמעתי כבר על מישהו שחתום על קבע והצבא משלם לו 8000 שקל כשבחוץ הוא יכול להרוויח 20 אלף, ככה שהוא רק סופר את השניות להשתחרר.

אני גם רציתי להיות בעתודה בהתחלה, כי פחדתי להיות "חופשי", רציתי משהו שיכוון לי את החיים ולא ישאיר לי מקום ליפול. בסוף הבנתי שאני לא מוכן לכבול את עצמי לתקופה כל כך ארוכה ושזו בטח לא החלטה נכונה לעשות בגיל 18, כשאתה לא בטוח בכלום עדיין, אז ויתרתי על העתודה. אני אלמד באוניברסיטה אחרי הצבא בכל מקרה, את הכסף שהצבא משלם לי על שלוש שנים אני יכול להרוויח בחצי שנה. כל המשפחה שלי התנגדה ועדיין מתנגדת להחלטה שלקחתי, אבל אני דווקא נורא שמח.

בסה"כ תעשה את השיקולים שלך, תעשה רשימת יתרונות/חסרונות, ותקבל החלטה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-11-2008, 15:15
  dude1990 dude1990 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.09.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי opie שמתחילה ב "אתה פשוט צריך לחשוב על כל..."

תשובה טובה בהחלט, מחזק!

המשפחה שלך לא מבינה, ואתה הוא זה שצודק בסופו של דבר.
אם אתה עדיין לא מכיר את "פורום עתודה" אני ממליץ לך לבקר שם ולשמוע מה יש שם לחבר'ה להגיד לגבי המסלול.
אני בטוח שאחרי קריאה של מספר מאמרים שם והסברים מהאנשים שבמסלול אתה תבין שעשית את הבחירה הנכונה ושמפה והלאה אתה רק יכול להרוויח ולא להפסיד כמו שהמשפחה שלך חושבת...

מסלול העתודה לא משתלם לכל הדעות (חוץ ממספר מצומצם של מקצועות שקשה לעבוד בהם באזרחי כדוגמת משפטים ושבצבא השיבוץ בטוח מוצלח): מבחינה חברתית [קטן בין גדולים], מבחינה כלכלית (במסלול העתודה אתה יוצא מופסד על בטוח במקצועות הראלים וה- 8500 ש"ח שאתה מקבל כל שנה הם בדיחה לעומת מה שתרוויח באזרחות... אם תוסיף 750 ש"ח למשכורת שלך באזרחי כל חודש אתה תגיע לסכום של 8500 ש"ח כל שנה ככה שזה לא שיקול. בחובה אתה מרוויח כמו כל חייל קרבי ככה שהמשכורת גם כן בדיחה ובקבע אתה תרוויח משכורת נמוכה משמעותית מהאזרחות! בין 6000-8000 ש"ח נטו לעומת 10,000-15,000 ש"ח נטו באזרחות במקצועות הראלים כדוגמת: מחשבים, הנדסת חשמל וכו'].
המסלול קבוע מראש ואי פשר להתחרט.
השיבוץ מובטח רק על גבי העלון הצבאי - יש סיכוי טוב מאוד שישבצו אותך במקצוע אבל בתור קצין פרויקט שרק מנהל מבחוץ את העניינים ולא בתפקיד פיתוח ככה שאתה לא תוכשר ותקבל ניסיון שיחשב לך אח"כ באזרחי!
וגם במידה והשיבוץ הוא בתפקיד פיתוח מקצועי, בכלל לא מובטח שזה יהיה בתחום שאתה מעוניין בו ומידת ההשפעה שלך מאוד קטנה אם הכלל!

תקרא דחוף בפורום עתודה.
זה רק קצה הקרחון.
ישן 26-11-2008, 22:39
צלמית המשתמש של Jony-G
  Jony-G Jony-G אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי dude1990 שמתחילה ב "תשובה טובה בהחלט, מחזק! ..."

בנוגע לפורום עתודה הזה.. יש בוא הרבה אמת, אבל רק חצי ממנה. מה שרואים שם אלה באמת ברוב המקרים עתודאים שנדפקו, ולא חסרים כאלה. מאידך ישנם המון עתודאים שממש לא נדפקו, והם פשוט לא כותבים שם כי הם לא מרגישים צורך כלשהו לפרוק את ה"עול". אתה מסתכל פה על הכל במשוואות של כסף לטווח קצר, ואתה שוכח שני פאקטורים חשובים, ניסיון ייחודי שאפשר לצבור רק בצבא והוא מאד מבוקש בשוק, ושליחות (כן כן, עדין נותרו פה ושם חבר'ה עם רצון לתרום מעבר). קח לדוגמא עתודאים שלומדים מדעי המחשב, אלה שעושים את מסלול פסגות. רובם מגיעים לתפקידים מדהימים במודיעין, ובהחלט מרוצים. כמו שאמרת גם משפטים, ואפילו רפואה. כעתודאי להנדסת מכונות או אווירונאוטיקה אתה יכול להגיע גם לרפא"ל.
וגילוי נאות עקרוני, הייתי עתודאי שנתיים ופרשתי לא מזמן, מהסיבות האישיות שלי.
ואני לא אומר שזה טוב, וגם לא שזה רע, אלא מציג את הדברים בצורה קצת יותר מאוזנת, ואם פותח האשכול באמת ישקול את העניין, השיקולים צריכים לבוא בהתאם למקצוע אותו ילמד, ולאחר התייעצות עם עתודאים הלומדים את אותו המקצוע.

בהצלחה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:03

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר