לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-11-2008, 18:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
שימו לב לתגובות שעיצבנו את מצ"ח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "המשטרה הצבאית מצאה לעצמה כר פעולה חדש להשבת ציוד צבאי אבוד: טוקבקיסטים."

ציטוט:

השתתפתי במלחמה האחרונה , שם הבנתי שלא משנה מה מבטיחים לך , סמוך רק על עצמך ועל החברים שלך . אני מחזיק בבית ,כמו כל הצוות שלי , ציוד לחימה וציוד יעודי , שלא נצטרך להתבזות כמו בפעם האחרונה . אותנו לא יתפסו שוב עם המכנסיים למטה! החל מאמצעי ראיית לילה ( "לא צריך , לחיזבאללה אין אמצעים ..") , ציוד לניווט , מנשאים לפק"לים , אמצעי הסוואה , משקפות מיוחדות ועוד מכל טוב האפסנאות שאספנו מאז בכל אימון מילואים שהיה .
לפחות שיעריכו את העובדה שאנחנו אלה שנצא להלחם ולא מחזיקים את זה בשביל הדאווין להראות למשפחה ולחברים ...
זה מבצע שצריך להעשות אצל ג'ובניקים , לא לוחמים , האינטרס של צה"ל והמדינה שאנחנו נחזיק את זה אצלנו , זה תמיד יהיה כשיר ולא יעלם ליחידות אחרות או סתם יעלם או סתם לא יתנו לנו בשעת אמת כי אין כסף וכי "לאוייב אין כאלה יכולות וציוד חדיש " ... אכלנו מספיק בכפרים דבל, רשף , יעתר והסביבה בכדי להבין שצריך לסמוך רק על עצמנו .

לוחם מילואים , פלס"ר צנחנים מילואים (27.08.08

ציטוט:

כשישחררו אותי ממילואים אני מבטיח להחזיר את ה-כ-ל...אבל עד שיגיע היום המבורך הזה, אני מעדיף לשמור את הכל בבויידעם, ולא להסתפק באפוד הקרוע, בנשק החבוט, בפנס התקול, במחסניות העקומות, במדים המטולאים, ובשאר הציוד שצה"ל מספק ברוב טובו לחלאות האדם, אלו שלא מגיע להם שירקו עליהם (אליבא דה צה"ל) - המילואימניקים.

החייל המשופצר שווייק , ימ"ח פרטי בבית (27.08.08

ציטוט:
חבל
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]

חבל שהצבא לא מצליח לספק לחיילי המילואים ואני מניח שגם לסדיר(כבר לא שם) את הציוד המינימלי הנדרש כמו מדים,נעליים תקינות וכדומה.זוהי הסיבה העיקרית להמצאות ציוד צבאי אצל חיילי המילואים(לא מדבר על נשק כמובן).במקום לחפש בבתי האזרחים אולי כדאי לדאוג לציוד המתבקש!!!!

ציטוט:
לא מחזיר שום דבר
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.ynet.co.il/images/display_tb_blue_left_up.gif]

במלחמה האחרונה לא היה מנשאים, כוונות אופטיות, מדיםת, נעליים (!!!), שום דבר !

אנשים נכנסו ללבנון עם נעליים עם איזולירבנד מלופף עליהן שיחזיקו מעמד!

נראה לכם שמשהו השתנה ?! - עם קיצוצי תקצב למיניהם ... אני מחזיר את הציוד שלי כשאגיע לגיל 60 (אז בטוח כבר לא אלך למילואים) - למרות שאולי אחכה ל 70...

צנחן במילואים (27.08.08)

ציטוט:
כל מילואים אני בוכה שלא לקחתי ציוד מהצבא

צהל לא מספק למילואימניקים חרמוניות בחורף -לכן כול מילואים בחורף אנחנו עושים סבב על החרמוניות שחברה בפלוגנה דפקו בסדיר אחרת היינו מתים מקור .

לא כף להיות בהר חריף בפב' שהטמפ' מסתובבת בין -1 ל+4 מעלות
ואין שקיות חום .
או לצת לפיעילות בגנין ואין אמצעי ראית ליילה כמעט . מזל שיש חברה שעובדים בחברות שמוחרות כזה ציוד ואז יש לנו עוד קצת אמר"לים. מדים , תחמושת (היו לינו מילואים שלא היה מספיק תחמושת לשמור . ) מחסניות . נשק עלינו לקו בלי A-3 למה ? כי הגבול ליד רצועת עזה הוא גבול שקט . או רימוני עשן . חבל שא"א לקחת נגמש"י הביתה כדי שיהיה אפשר לעשות אימון נורמלי בצאלים ולא לעבוד להשמיש את הנגמשים שם. כשהגובניקים משאירים למילואימניקים לסדר כדי שיהיה להם עם מה להתאמן.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-11-2008, 21:56
צלמית המשתמש של Linebacker
  Linebacker Linebacker אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.02
שלח הודעה דרך ICQ אל Linebacker
תתפלא
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "האם מצב הציוד במלחמה באמת היה כזה גרוע?"

אבל במלחמה האחרונה, היו מקרים של יחידות מילואים אשר נכנסו ללבנון עם ציוד הרוס,מספר קטן של מחסניות,מימיות שבורות,אפודים ומדים קרועים וחוסר באספקה של דברים בסיסיים כגון מזון או מים.

לי יצא לחזות במקרה אחד של חובשים שהיו צריכים להיכנס ללבנון כמעט ללא ציוד - היה להם אפודים שנראו כאילו הוציאו אותם ממחסן מתקופת המנדט ובקושי היו להם כמה תחבושות.

עדיף שמצ"ח היו משקיעים את זמנם ומרצם בחקירת גורמי פיקוד בימ"חים לאיפה נעלם חלק מהציוד, ואולי הם היו מגיעים למסקנה למה יש אנשים ששומרים חלק מהציוד הצבאי אצלהם בבית.
אבל מצד שני זה מצ"ח אז אני לא מתפלא....

ישן 04-11-2008, 08:24
צלמית המשתמש של zragon13
  zragon13 zragon13 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.09.05
Just to give a balanced picture
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "האם מצב הציוד במלחמה באמת היה כזה גרוע?"

My reserve infantry battalion was mobilized on Sunday and already in Lebanon by Tuesday August1. I do not recall any major problems with missing equipment. Certain things might have been missing such as specialized effod for Negev or medics, etc but everyone had effod meuchad (ie the one with the soft back pouch) and a kaplas helmet.

Ammo was not lacking. Regular soldiers were issued long M16A1s, but I do not see this as a problem for Lebanon, the opposite is true

The most serious problems in my opinion was the complete and utter lack of training before being deployed together with the last minute change of plans which hurt the ability of the commanders to properly prepare for the mission

The thought that the state/govt/army wasted more than 2weeks before drafting us that could have been used for training and then rushes to sent us into war after just 2.5 days the way they did still infuriates me. I would have fired Olmert/Peretz/Halutz just for that.

Water and food resupply were of course problematic, but that has nothing to do with the yamachim or preparedness

נערך לאחרונה ע"י zragon13 בתאריך 04-11-2008 בשעה 08:36.
ישן 03-11-2008, 19:43
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
ראו הצטידות של קבוצות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "המשטרה הצבאית מצאה לעצמה כר פעולה חדש להשבת ציוד צבאי אבוד: טוקבקיסטים."

לכל ברור כי יש אגירה (ולא חשוב של מה, שמן בשול, דולרים, מים,....) כאשר יש צפי למחסור בעתיד.

במדינות שונות קבוצות שונות אוגרות מיני סחורות כאשר יש צפי למחסור אפשרי בעתיד הקרוב.

המציאות היא שחיילי המילואים חושבים כי הם לא מקבלים ציוד כפי שהם צריכים לקבל.

באותו האופן שממשלת ישראל כשלה בטיפולה בעורף במלחמת לבנון 2 כך כשל הפקוד הצבאי במתן ציוד לחיילי המילואים.

אם חיילי מילואים מעידים כי לא קבלו נשק ראוי (וכן ציוד משלים) - (לדעתם) לפני כניסה לרצועת הבטחון לשעבר - משהו לא עשה את עבודתו נאמנה.

ברור לי כי אם בעתיד חיילי מילואים יגיעו למלחמה ואף לאמון או קו ויקבלו נשק מודרני, תחמושת, ציוד אחר באיכות ובכמות הדרושה - אף אחד לא יאגור מחסניות או אפודים בבית.

אני בטוח שאף אחד מאתנו לא אוגר אורז, שמן בשול, סוכר, $, בנזין,.... כי ברור כי לא צפוי מחסור ובעת הצורך ניתן לרכוש את הפריטים.

את האנרגיה חבל שהצבא משקיע ברדיפה של מי שבחר לשרת אותו נאמנה ואף לסכן את חייו כי בחר להחזיק אפוד או נעל צבאית בבית.

ואגב, בעת מלחמה הייתי אוסף מיחידות עורפיות כלי נשק מקוצרים, התקני אופטיקה, ... שסביר כי משמשים בעיקר כסמל סטטוס (כן, סא"ל תורן יאלץ ללכת עם M16 ארוך מימי ויטנאם). גם אם M16 ארוך טוב באותה מידה ואולי יותר מ- M16 מקוצר או גליליון (בשל דיוק טוב יותר) אך חיילי המילואים \ סדיר שנכנסים לרצועת הבטחון חושבים כי זה מה שדרוש להם - שיהי כן.

רובים מודרניים אינם יקרים באופן יחסי וכך גם אופטיקה ופריטים נוספים (אם עלות רובה מודרני + אופטיקה + אפוד + קסדה + ...... עולים אלפי ש"ח בסה"כ, הרי הכפלה בכמות לוחמים אינה מספר שתקציב בטחון רב שנתי לא יכול לשאת, אני הייתי מצפה להוציא כמה עשרות מליונים מתקציב הבטחון מדי שנה על מנת שכל לוחם שנקרא למלחמה יקבל את המינימום הדרוש או זה שהוא מצפה לקבל.

כאשר כל לוחם שיגיע יקבל תבור \ M4, נשק צלפים \ מקלע \ מרגמה ...... כשהם במצב טוב, תחמושת בכמות נדרשת, אפודים, שכפ"צ, .... אף אחד לא יאגור או יביא מהבית כי ידע שהצבא לא שולח אותו עם נשק משנת 1970, מחסניות שלא ניתן להוציא מהנשק בקלות, מדי ב קרועים בגודל ק3 (משהו בדק איך התפלגות המשקל והגובה של פלוגת מילואים ממוצעת?), גריקנים עם חור, .....

ישן 04-11-2008, 07:34
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי avishon שמתחילה ב "[b][color=blue]על-אף כל..."

תשמע,למה אתה מלכלך על המ.צדיקים? הרי גם הם נלחמו!
כשהגעתי לימ"ח כדי להתגייס בש.ג. עמדה קצינה ממ.צ.
היא לא שמרה בש.ג., (היה שם שומר אחר, מילואימניק), אלא תפקידה היה למנוע ממילואימניקים חוצפנים להיכנס עם הרכב לימ"ח ולגרש אותנו לשדה פתוח שם פרצו לאנשים שהיו בלבנון לתוך המכוניות.
בימ"ח עצמו כמובן שלא קיבלנו רכב לטובת הובלת ציוד ונאלצנו לסחוב ציוד למרחק קילומטרים או לגנוב רכב של סדירים. כל זה בזמן שעשרות טנדרים פנויים להובלה חנו בחוץ.
אגב, אותה קצינה הייתה חמושה בM16 מקוצרר עם טרג'קון ומגוון אמצעים. בניגוד לאנשי המחס"ר הגדודי שנאלצו ללמוד מהר מהר איך לתפעל גליל ארוך אותו הם לא פגשו עדיין ואיתו הו אמורים לצאת להילחם.

למחרת שוב פגשתי במ.צ.. עליתי עם הטנק מהימ"ח על מוביל לכיוון הגבול. ליד גשר צפת ראינו שני רכבים פרטיים (מאזדה 3?) שהצבא שכר עבור מ.צ. ולידם אור תכלכל. "אל תדאג" הסבירו לי נהגי המוביל, מילואימניקים בעצמם שאחד הספיק לשרת במלחמת ששת הימים והשני רק בהתשה, כמו המשאית, "הם רק מכינים קפה והאור הכחול זה מהגזיה".
כמובן שהשוטרים לא טרחו להתייחס אלינו והמשכנו לנסוע, שיירה של משאיות עמוססות בטנקים, לבד על הכביש.
פתאום סירנות וצ'קלקות. אחת המכוניות רודפת אחרינו (קשה לקרוא לזה מרדף. על כמה כבר יכולה לנסוע משאית עם טנק עליה בעליה?!). עוצרים (במרכז הכביש, ממילא אנחנו לבד), מהמכונית יוצא קצין מ.צ ורץ אלינו: "הגשר שעברתם... אסור לנסוע עליו מעל לעומס X... הוא לא בנוי לזה"...
אנחנו צוחקים ונהגי המוביל מסבירים לו שכבר עברנו. אבל הבחור מתעקש.
"טוב. מה אתה רוצה שנעשה עכשיו שואל הנהג מששת הימים?"
הקצין מתבלבל ולא יודע. מסתבר שתפקידם של מכיני הקפה הוא לעמוד משני צידי הגשר ולמנוע מעבר עליו מעל עומס מסויים. שיעמם להם אז הם התיישבו ביחד...

כעבור שבועיים, בהפסקת האש, אנחנו נשלחים כו של חי"ר, טנקים והנדסה להיכנס בחזרה ללבנון כדי להוציא משם תובות וחלקי טנקים שנפגעו בתחילת המלחמה ועכשיו לארוצים להשאיר אותם כמתנה לחיזבאללה ולחבריו מאירן ורוסיה שיוכלו לבצע חקב"ץ.
המתח עצום. יש סכנה שחיזבאללה רק מחפש תירוץ להפר את הפסקת האש, שיהיה איזה פסיכי שלא מציית לפקודות וירה עלינו טיל, או אפילו סתם מטען שלא התגלה ויטיס אותנו לשמיים. כל תקרית עלולה לחדש את המלחמה או, אפילו סתם להרוג אותנו (שגם זה לא נעים).
אנחנו נוסעים בשיירה באורות כבויים שרק לא יזהו אותנו. פתאום אנחנו שטופים באור. מאזדה של אלדן עם מגנטים של מ.צ. מצטרפת לשיירה ומאירה אותנו עם אור גבוה. החבר'ה שיושבים בפנים כנראה חושבים שתפקידם לעזור לטנקים בלי האורות לנסוע בביטחה. אנחנו מנסים לסמן למ.צ שיכבה אורות ושיעזוב אותנו. רק הפניית התותח לעברו באיום עוזרת קצת (הוא מנמיך אורות אך לא מכבה או עוזב). כך הוא מלווה אותנו עד לגבול. הכניסה החשאית שלנו כבר גלויה.
את הגבול צמו, למותר לציין, הוא לא עבר...

ישן 04-11-2008, 10:41
  jsphs7 jsphs7 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.08
המשך לדבריך
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "תשמע,למה אתה מלכלך על..."

בקיץ 2006 יצא לי לדבר עם מובילי טנקים, אצטט את דבריו של אחד מהם ששערו לבן ולהערכתי ראה גם את יומה"כ.

חלק ממה שהוא אמר אני מרשה לעצמי לא לכתוב (מידת כשירות של כל כלים ומה דעתו בנידון) הואיל ויתכן ויהיה לעזר לאויב.

לדבריו הוא התבקש להתנדב.

בקיץ 2006 הוא הוביל טנקים מאזור עזה לגבול הלבנון, בכביש 65 4 חברה התחילו להראות לו בתנועות ידיים מה הם חושבים, להפריע לתנועת המשאית ושאר מיני ביזיונות.

מעניין מה היה קורה לרכב אזרחי קטן של מקסיקנים שהיה מראה תנועות מגונות למוביל טנקים אמריקאי בזמן מלחמה בדרכו לגבול טקסס?

איפה מ"צ כשצריך אותם? למה טור של מובילי טנקים לא זוכה ללווי של רכב משטרתי \ מ"צ?
מדוע מדינת ישראל מרשה בזמן מלחמה לפגוע ולבזות לובשי מדים.
מספיק כי היו מחבלים בכלים בדרכם לחזית.
חלילה מלחמה עם סוריה או מצרים אי הגעה במועד של 100 טנקים יכולה להיות בעלת משמעות אופרטיבית, כך גם לאי הגעה ועיכוב של טורי תחמושת וסולר.

מעניין שהמ"צ מתעסקים בדברים חשובים כמו תנועה ללא אורות אבל לא עולה על דעתם ללוות ואף לעצור מי שמפריע לתנועות הצבא בזמן מלחמה.
ישן 04-11-2008, 14:59
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
בדיחה: מחפשים את המטבע מתחת לפנס.

זה ממש מזכיר את הבדיחה, ששיכור מחפש את המטבע מתחת לפנס...
כשניגש אליו חברו ולשואל איפה איבד את המטבע.
נענה ע"י השיכור "שבמקום אחר..."
"אז למה תחפש כאן" שואלו החבר?
"כי כאן יש אור" עונה השיכור...
עושה רושם שבמצ"ח לא מכירים את הבדיחה, לכן כתבתי אותה בשלימותה, מקווה שהבינו.

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 04-11-2008, 21:46
צלמית המשתמש של סירפד
  סירפד מנהל סירפד אינו מחובר  
מנהל פורום צבא ובטחון

חבר מתאריך: 04.05.02
תגובת פרקליטו של השטן

בתור נציג כוחות האופל עלי אדמות (להלן חיל המשטרה הצבאית) הייתי רוצה לתת גם תשובה מאזנת לשלל החוויות השליליות והשאלות האחרות שעלו כאן.

למיטב זכרוני הדל והעמום, חוץ מהמשטרה הצבאית היו גם חיילים ומפקדים מכמה חילות אחרים שעשו שטויות במלחמה ההיא. ביניהם ניתן למנות את חיל האויר, התותחנים, השריון, הים, הרגלים, התקשו"ב, הלוגיסטיקה וכל דרגי הפיקוד החל מטר"ש בטיטו ועד הרמטכ"ל פון-חלוץ. אז בואו נוותר על גישת "הם יותר בזיוניים מכל אחד אחר".

לעניין טעויות בהכוונת כוחות - נשמע כמו קצין או מש"ק שלא יודע לשלוט בצוות שלו, או מפקד שעבר קורס קמ"צים לפני הרבה יותר מדי זמן. ככה או ככה זה לא נשמע מקצועי בכלל.

בעניין חקירת מצ"ח - מצ"ח אינה השטאזי או KGB, ולא עובדת לפי קריזות. יש שרשרת פיקוד, יש סדר ויש פקודות. ממצ"ח הוא קצין בדרגת אל"מ, והוא לא איש שקם בבוקר ואומר "הממ, את מי נדפוק היום?". מפקדי מצח הפיקודיים כפופים לממצ"ח, שכפוף לקמצ"ר שכפוף לאלוף כלשהוא - בראיה מקצועית, בכלל לא בטוח שהגורם שנתן את ההוראה לרדוף אחרי מסתירי ציוד אכן בא מתוך שורות חמ"צ. יותר סביר שהוא בא מהתחום הלוגיסטי.

ישן 05-11-2008, 07:42
  soft foam soft foam אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.08.06

אני לא כל כך מבין מה הבעיה.
לפחות לגבי התגובה של לוחם הפלס"ר שהצהיר על אחזקת מחסן צל"מ בבית, אני באמת מאמין שצריך היה לחשוף את כתובתו ובהמשך לוודא פירוק הימ"ח הפרטי.

כל הפשלות שהיו במלחמה, לא מצדיקות בזיזת אפסנאות והקמת ימ"ח פרטי.גם אם שלחו אותך למלחמה עם רוגטקה ושתי אבנים.

עם כל הכבוד, חלק מזליגת אמצעי לחימה מתקדמים נובעת מסיבה כזו בדיוק.
במיוחד אם מדובר כאמור בתגובה במשקפות מיוחדות.
אני לא יודע מה יש בפלס"ר צנחנים, אבל בח"א יש ציוד אופטי שהגעתו לידי האוייב צריכה להדיר שינה.

מצ"ח בסך הכל עושה את העבודה שלה והדבר היחידי שלא עשתה נכון זה ששכחה לבקש צו איסור פרסום.

אני הייתי הרבה יותר רגוע, אם במבצע שקט וסימפטי, היו דופקים לפלס"רניק הנחמד על הדלת, לוקחים ממנו את הציוד הרגיש והולכים.

במקום לשפוט את הבחור הייתי ממנה אותו לתפקיד נע"ת של השגחה על הימ"ח היחידתי בשוטף.

אפשר היה לסגור את התיק בשקט, בהסכמה לוותר מראש על ענישה ובלי שום רעש תקשורתי מיותר.
ישן 05-11-2008, 12:18
  משתמש זכר Yanky Yanky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
שלח הודעה דרך ICQ אל Yanky שלח הודעה דרך MSN אל Yanky Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אתה מבין שצו איסור פרסום הוא..."

גם אני מסכים איתו, אבל נראה לי שפספסתם את הנקודה..
מישהו פה אמר שהוא לא מבין למה מצ"ח לא בדקו את זה מול היחידה במקום בבית המשפט..
לדעתי כל הכוונה של מצ"ח פה הייתה פשוט להשתיק את המילואימניקים שהטוקבקים שלהם עלולים להפריע למבצע החזרת הציוד הצבאי, וע"י הפרסום (ולכן גם לא היה צו איסור פרסום) להפחיד את הבאים אחריהם מלכתוב תגובות, שעלולות לגרום לאחרים לא להחזיר ציוד במסגרת המבצע..
אני בטוח שאם הם ממש היו רוצים, לא הייתה בעיה גדולה למצוא את אותו אחד ספציפית ועוד הרבה אחרים כמותו, אני לא חושב שזו הייתה המטרה..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:05

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר