לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2008, 16:14
  CoPilot CoPilot אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.06.08
ניתוח לייזר וצבא

היי,
רציתי לשאול משהו עקרוני.
אני מתגייס בנובמבר 2009.

יש לי כרגע פרופיל 72 על לחץ דם גבוה. כפי שכתבתי פה בעבר מדובר בתסמונת החלוק הלבן ובמדידות שעשיתי בבית, יצא ל"ד תקין.

החלום שלי היה מאז ומתמיד - להתגייס לקורס טייס.

אני רוצה לנסות ולהגשים את החלום, ולהתחיל את המיונים, אך בפניי מכשול נוסף והוא סעיף ראייה מאוד גבולי עד עובר את הסף. לפי ראש מדור צ"א (ולפי הנתונים האישיים שלי שאותם ביררתי), עם סעיף המשקפיים שיש לי כעת, אני אמור לקבל זימון למבדקי צ"א. במידה ואעבור, שמעתי שישנה עוד בדיקת עיניים בתחילה ירפ"א א', אותה אני לא מאמין שאעבור ואפילו אם יקרו שני ניסים ואעבור ירפ"א א' ואת בדיקת העיניים, בירפ"א ב' אני משוכנע שכבר יפילו אותי על ראייה.

לכן אני רוצה לעשות ניתוח לייזר.
אני מתכנן לעשות את הניתוח אחרי גיל 18, כשיהיה לי כסף וכשאדע בוודאות שהמספר שלי התייצב לגמרי.
העניין הוא שאני לא יודע מה עמדת הצבא לגבי הניתוח. אם אעשה את הניתוח אחרי הגיוס, יתנו לי כמה ימים חופש להחלים ולעשות את הניתוח? מותר לי לעשות אותו בכלל בשירות הצבאי?
אחרי הניתוח, מאיזה יחידות אני פסול?

ועכשיו ספציפית לגבי חיה"א: האם מישהו קיבל זימונים לצוות אוויר לפני גיל 21? כי הבנתי שבעיקרון צריך להיות בני 21 אחרי ניתוח, בכדי לקבל מיונים ראשוניים. הקטע הוא שלפי מה שהבנתי זה לא מתבצע ואנשים מקבלים אחרי ששינו להם את הסעיף מסעיף משקפיים לסעיף לייזר.

אגב, מה עושים עם הורים שלא מוכנים שהבן שלהם יעלה פרופיל? אני מנסה לשכנע אותם והם אומרים לי שהם לא מוכנים וזה סיכון כי ישלחו אותי לגולני בסוף. אני לא רוצה גולני אני רוצה טייס או חובלים, ואם לא אז אני מעוניין בנ"מ או תותחנים. אבל הם לא מסכימים וטוענים שזה טרף קל לצבא והם רוצים אותי בקרייה ושאחזור כל יום ב5... ואני בכלל לא רוצה!.

תודה וסליחה על החפירה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:56

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר