לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-11-2008, 23:32
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
LOL. מה זה מרסק - משמיד...P: אפילו לפי הסקר הלא-אמין הזה, הליכוד עדיין מקבל 30 מנדטים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב "פייגלין מרסק את הליכוד!!"

פייגלין במקום 20 ברשימת הליכוד לא יפגע כהוא-זה בנצחון הליכוד - שכן עם כל הכבוד לפייגלין, הבחירה
היא עדיין בין ביבי ללבני. אין אדם שפוי אחד ששוקל להצביע ליכוד (עם בני בגין, ועם מצע שאומר במפורש
שאין מו"מ על הגולן, הבקעה וי-ם), שיעבור לאט"ד רק בגלל שפייגלין הצליח להתברג איכשהו, לתוך
מקום ריאלי ברשימת הליכוד. הסקר הזה טוען שיש 150,000 כאלה, ואני מרשה לעצמי לפקפק בכך.

מה שכן, אין לי ספק שביבי מבסוט מהסקר הזה, ופועל בכל כוחו להפיצו כדי פגוע בסיכויי פייגלין
בפריימריס. אני מקווה שלא יצליח. יש לפייגלין מקום ברשימת הליכוד, ל-פ-ח-ו-ת כמו למרידור או לסילבן
או לישראל כ"ץ או ללימור לבנת.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 03-12-2008, 18:14
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Sam Weller שמתחילה ב "אין אדם שפוי שיעבור מביבי ללבני בגלל פייגלין"

איפה בדיוק מצאת דמיון בין המקרים?

עד כמה שזה עצוב ביבי יהיה (בדומה לאובאמה), הגורם לשינוי בבחירות הבאות, בעוד שלבני תצטייר כנציגה של ממשלה לא פופולארית (כמו מקיין), ובצדק. אבל למען האמת אין כאן הרבה הקבלות לבחירות בארה"ב.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 03-12-2008 בשעה 18:18.
ישן 27-11-2008, 23:36
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
בין כה הליכוד זה סיכון גדול

בבחירות שלפני הקודמות הצביעו ליכוד,ואחר כך מחצית מהמפלגה ביחד עם ראש הממשלה עברו לקדימה וביצעו את ההתנתקות.

ולפני זה צומת שהיו יותר שמאלנים מהליכוד גם הם חצי מפלגה עברה לשמאל הקיצוני.

גם עכשיו הרכב הליכוד בלי פייגלין הוא כזה שקרוב לחצי או שליש לא אכפת לו כלל ארץ ישראל ובטחונה, והם יהיו איפה שזה משתלם להם מבחינה אלקטורלית.

גם צפוי שאחרי הבחירות יקימו ממשלת אחדות עם השמאל, והשמאל יקצין עם הזמן, בדיוק מתי שמשתלם לו, מתי שכל העולם צופה, ובהמשך יוביל לתוצאות לא נעימות מבחינה לאומית.

לכן יותר טוב קצת פחות מנדטים, שתקום ממשלה צרה ימנית-דתית-חרדית בלי השמאל אבל שתהיה ממשלה איכותית.

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 27-11-2008 בשעה 23:39.
ישן 28-11-2008, 10:28
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08

כמה מוזר......

הטבלה הבאה, שהיא כולה עובדות, מעלה מסקנה הפוכה מנושא האשכול:
הציר האנכי מציין מספר מנדטים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.mflikud.co.il/contents/images/template/popularity_graph3.jpg]

נראה כי דווקא כשהליכוד בוחר להגשים מדיניות של בריחה מן הזהות היהודית ומארץ ישראל,
ובעצם, בריחה מערכי היסוד שלפיהם הוקם, הוא מאבד מנדטים.

לכן, בחירתו של אדם הנאמן לערכי הליכוד המקוריים כמו משה פייגלין, בראש הרשימה לכנסת,
תוסיף מנדטים למפלגת השלטון של העם היהודי.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-11-2008, 20:36

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "ערכי הליכוד כוללים דמוקרטיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eGod
פייגלין לא מאמין בדמוקרטיה, לכן אין לו מה לעשות בליכוד.

ש-ק-ר.

מה שאתה לא מבין,
זה ,
שהדמוקרטיה נבחרה להיות שיטה להגשמת ערכי הליכוד.

ואם יקרה, שהשיטה הדמוקרטית תעמוד בסתירה לערכי הליכוד (שהם תוצר של שילוב בין לאומיות יהודית ובין ליברליות),
לא תהיה ברירה, אלא לשנות במקרה הדרוש את השיטה הדמוקרטית, לשיטה אחרת. - שיטה צודקת יותר.

ועם כל הכבוד, כשפוקחים את העיניים למציאות,
רואים שמשה הוא דמוקרט וליכודניק הרבה יותר מהרבה מאד עסקנים פוליטים שנכנסו למפלגה הזאת בעקבות אינטרסים אישיים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-11-2008, 21:56

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "איזה שיטה "צודקת" יותר מדמוקרטיה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eGod
אנא השכל אותנו.
ואגב, הדמוקרטיה כשלעצמה היא אחד מערכי הליכוד, נא לקרוא את המצא.

אתן לך דוגמה:

זה לא דמוקרטי להעניק אזרחות ישראלית ליהודים בלבד. אבל זה צודק.
זה צודק משום שמדינת ישראל נועדה לשרת את היהודים.
אני לא יודע איזו מן שיטה זו. אני יודע שזה צודק.

אם יום אחד, יתקבל בכנסת ברוב קולות מוחלט של למעלה מ61 ח''כים,
חוק, שלפיו, תוכנית הלימודים הממלכתית תלמד היסטוריה כלל-עולמית בלבד, ואוסר על המורים ללמד את היסטוריית העם היהודי,
האם יש להישמע לחוק שכזה? הרי זהו חוק דמוקרטי לחלוטין- נתקבל ברוב קולות, ואפילו אינו מתערב בזכויות אדם !

כשאריאל שרון נשאל מדוע הוא מסרב להישמע ל 59% המתפקדים שאמרו במשאל שערך, כי הם מתנגדים לתוכנית הגירוש מגוש קטיף,
הוא ענה שהמשאל מחייב אותו "מבחינה מוסרית , אבל לא מבחינה חוקית".
יש לזכור שתוכנית הגירוש עמדה בסתירה חמורה לערכי הליכוד.

מפלגות ומדינות רבות משתמשות בשיטה הדמוקרטית כדי להגשים בצורה צודקת את המטרות והערכים שהציבו לעצמן מראש.
אך ברור להן שאם השיטה הדמוקרטית תעמוד בסתירה למטרות לערכים ולצדק, יחליפו את השיטה.

בחיי היומ-יום שלנו, אנו נוטים להשתמש במילה דמוקרטיה משום שאנו חושבים כי השיטה הדמוקרטית תגיע לצדק חברתי יותר טוב מכל שיטה אחרת. ובדרך כלל, זה גם נכון.
אבל אם וכשהשיטה הדמוקרטית לא תצליח לממש את הצדק, נצטרך להחליף את השיטה.

לסיכום: הדמוקרטיה לא נמצאת מעל הכול, אלא הצדק שאנו חותרים להגשים.

משה פייגלין הצטרף לליכוד, לא כדי להרוס את האופי הדמוקרטי שלו.
אלא כדי להחזיר את הליכוד אל מסלולו האידיאולוגי המקורי.
ואפשר לעשות את זה בצורה דמוקרטית.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 30-11-2008, 13:52
  eGod eGod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אתה מערבב פה כמה דברים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=eGod]אנא השכל..."

1. "צדק" הוא מושג שאפשר להתווכח עליו - למעשה, זאת מהות הדמוקרטיה, כל גוף הנאבק על השלטון מציג את ה"צדק" שלו, ו/או את סדר העדיפויות שלו.
2. האם אפליה לטובה בהכרח סותרת לדמוקרטיה? ובכן, בכל המדינות הדמוקרטיות קיימת אפליה כזאת, בוטה פחות או יותר. המקרה של חוק השבות הוא לא ייחודי לישראל - בגרמניה יש חוק דומה וגם במדינות אחרות. גם מדיניות ההגירה של ארה"ב מפלה בין אוכלוסיות שונות, האם זה הופך את ארה"ב למדינה לא דמוקרטית?
3. לעומת זאת, אם בשם ה"צדק" יחליט מנהיג המדינה לבטל את הבחירות, או לא לאפשר לאזרחים מקבוצה מסויימת לבחור או להיבחר וכו' אפשר לאמר שהוא ביטל את הדמוקרטיה כשיטת משטר. מדבריך אני מבין שאתה נוטה לתמוך בפתרונות כאלה בתנאים מסויימים. אני חושב שגם פייגלין לא התחייב מעולם לשמור על הדמוקרטיה כמהות וזאת בדיוק הבעיה.
ישן 30-11-2008, 17:22

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי eGod שמתחילה ב "אתה מערבב פה כמה דברים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eGod
1. "צדק" הוא מושג שאפשר להתווכח עליו - למעשה, זאת מהות הדמוקרטיה, כל גוף הנאבק על השלטון מציג את ה"צדק" שלו, ו/או את סדר העדיפויות שלו.
2. האם אפליה לטובה בהכרח סותרת לדמוקרטיה? ובכן, בכל המדינות הדמוקרטיות קיימת אפליה כזאת, בוטה פחות או יותר. המקרה של חוק השבות הוא לא ייחודי לישראל - בגרמניה יש חוק דומה וגם במדינות אחרות. גם מדיניות ההגירה של ארה"ב מפלה בין אוכלוסיות שונות, האם זה הופך את ארה"ב למדינה לא דמוקרטית?
3. לעומת זאת, אם בשם ה"צדק" יחליט מנהיג המדינה לבטל את הבחירות, או לא לאפשר לאזרחים מקבוצה מסויימת לבחור או להיבחר וכו' אפשר לאמר שהוא ביטל את הדמוקרטיה כשיטת משטר. מדבריך אני מבין שאתה נוטה לתמוך בפתרונות כאלה בתנאים מסויימים. אני חושב שגם פייגלין לא התחייב מעולם לשמור על הדמוקרטיה כמהות וזאת בדיוק הבעיה.

אני לא מערבב בין דברים. כל מה שעשיתי הוא הפרדה בין אמצעי (השיטה הדמוקרטית) לבין המטרה (צדק).

אתה צריך להבין משהו, אני כיהודי ליכודניק, וגם משה, לא אנטי-דמוקרטים מטבענו.
הדמוקרטיה אכן הוכחה כשיטה יעילה יותר מהשיטות הטוטליטריות, להגשמת צדק.

אבל לא הדמוקרטיה נמצאת בראש סולם הערכים שלנו, אלא הצדק עצמו.
אנחנו כן מתחייבים לשמור על הצדק כמהות.

אם יום אחד תחליט הכנסת ברוב דמוקרטי לשנות את חוקי היסוד כדי לבטל לחלוטין את זהותה היהודית של מדינת ישראל (כן, זה אפשרי), אף אזרח לא יכיר בהכרעה הדמוקרטית הזו , משום שברור לכולם שזה לא צודק.

"צדק צדק תרדוף"

ישן 29-11-2008, 21:30
צלמית המשתמש של ashoichet
  ashoichet ashoichet אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.07

אם ההכללה של פייגלין במקום ריאלי ברשימת הליכוד תגרום למפלגה להתרסק אז כדאי שהיא תתרסק. עדיפה ממשלת השמאל על ממשלת אופורטוניסטים חסרי ערכים.

לצערי המציאות היא כזאת שאין לאדם כמו משה פייגלין או אריה אלדד סיכוי במערכת הפוליטית. אנשים בעלי אידאולוגיה וחזון אמיתי לעתידה של המדינה לא מתקרבים לשלטון בארץ.
The release of convicted terrorists before they have served their full sentences seems like an easy and tempting way of defusing blackmailed situations in which innocent people may lose their lives, but its utility is momentary at best. Prisoner releases only embolden terrorists by giving them the feeling that even if they are caught, their punishment will be brief. Worse, by leading terrorists to think such demands are likely to be met, they encourage precisely the terrorist blackmail they are supposed to defuse.

1995 ,Binyamin Netanyahu, Fighting Terrorism

נערך לאחרונה ע"י ashoichet בתאריך 29-11-2008 בשעה 21:48.
ישן 02-12-2008, 21:42

בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "התקשורת תמשיך לתעתע בכם לערער..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
התקשורת תמשיך לתעתע בכם לערער את הימין בארץ,רק תזהרו בהשלכות של הדברים שלכם בסופו של דבר.

פייגלין לא ירסק ולא כלום,הוא פשוט לא ליכודניק.

מי שנלחם על הזהות היהודית של המדינה,
מי שמגדיר את עצמו כיהודי לאומי ליברל,
מי שאחדות וייעוד העם היהודי בראש מעייניו,
מי שהצדק האמת החירות וארץ ישראל נמצאים גבוה גבוה בסולם הערכים שלו,

בהחלט ראוי להיקרא ליכודניק!

"צדק צדק תרדוף"

ישן 02-12-2008, 21:51
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

היום פייגלין קרא לביבי אנטישמי והשווה אותו לדר שטרימר.
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=נוסטור]התקשורת תמשיך..."

אם פייגלין היה אומר את הדברים כאן בפורום , היה נחסם על השוואת יהודים לנאצים ובצדק.

פייגלין לוקה במשיחיות מטורפת. הוא לא מתאים לשום מפלגה בימין דתית או חילונית, פייגלין משתמש בביטוים מטורפים, פייגלין מאשים את הליכוד שהיא קדימה ומצביעיו אינם מצביעים לליכוד בבחירות הכלליות. פייגלין משקר באתר שלו וממציא סקרים, הכל כשר בעיניו כדי להבחר.

מצביעי הימין רוצים להפטר מהעלוקה הזאת כדי שיוכלו להצביע ליכוד בלב שלם ובנפש חפצה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 02-12-2008, 22:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

בוא נניח לרגע שהמסקנה שמופיעה בלינק שלך היא נכונה (ואני מפקפק בכך...)
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי N100 שמתחילה ב "..."

אפילו לפי האתר שלך, הקולות שפייגלין מביא, הם של בוחרים ב-ת-ו-ך המחנה. אין מישהו שמתלבט בין
לבני לביבי, שיצביע ליכוד כי פייגלין ממוקם גבוה ברשימה.
לדעתי פייגלין לא גורע מהליכוד כרגע, אבל הוא בוודאי לא יוסיף קולות לליכוד. בוחריו לא מצביעים ליכוד.
הם מצביעים למפלגות ימין אחרות, בעיקר לבית היהודי, אני משער.

באופן אישי אני סבור שלפייגלין יש מקום בליכוד, ל-פ-ח-ו-ת כמו לדן מרידור (לדעתי הרבה יותר - אני לא
מזדהה כמעט עם אף עמדה של מרידור, בעיקר בנוגע למערכת המשפט, בעוד שפייגלין, לפחות בטחונית,
מדבר אליי). הליכוד, כמפלגה שצריכה לדעתי לחקות את המפלגה הרפובליקנית בארה"ב, צריכה לפנות
את כל מה שימינה מהמרכז, במטרה שכל חלקיו השונים של הימין, ישתלבו בתוכה. בתוך הרפובליקנים,
יש ליברלים מניו יורק, ואוונגאליסטים מארקנסו, והמפלגה מתקיימת (גם אם בקושי, בימים עצובים אלה...).
ישן 02-12-2008, 22:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא שמעתי את הדברים, והבנתי שגם אותו השוו לנאצי. אני נגד סגנון כזה, נקודה
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "מסקנה?"

במפלגה שבה רץ מרידור, עם קמפיין ה"דורית בייניש להנהגת היקום" שלו, יש בהחלט מקום גם לפייגלין.
מרידור הוא אט"ד בכל רמ"ח ושס"ה. אסף חפץ יכול להתברג בכל מפלגה מבין שלוש מפלגות השמאל
(אט"ד, מערך, מרצ או איך שלא קוראים להם היום...).
פייגלין הוא לא אוייב האנושות, והפרשנות שלו אנשיו לסקר, נראית גם לי כהזוייה.

אגב, החיבור שעשית בין שגיב אסולין לאסיה אנטוב הוא לא הוגן בעליל. שגיב אסולין הוא עסקנצ'יק
שעלה על עגלת פייגלין כדי להתברג ברשימה. פייגלין כבר מוכר בכך שקידם אנשים ברשימה רק כדי
לגלות אח"כ שאין להם נאמנות לאידיאולוגיה (דוגמא נפלאה היא חשודי, שבבחירות 2003 נכנס לכנסת
רק בגלל שפייגלין הציל אותו מהדחקות אל מתחת למקום ה40). אסיה אנטוב, לעומת זאת, פעילה מזה
שנים בענייני א"י, והאידיאולוגיה שלה היא ידועה, חדה וברורה.
היא לא איזה עסקנצ'יקית. היא רכשה השכלה גם בתחומים שלא נועדו לסייע לה במסגרת פעילותה
הפוליטית, למשל. אתה יכול לשנוא את פייגלין ואנשיו, אבל אל תעשה מהם מקשה אחת. אנטוב היא לא
פואה, היא לא סקט - והיא בטח ובטח לא שגיב אסולין, שיותר דומה לסילבן שלום מאשר לכל אחד אחר...
ישן 02-12-2008, 23:00
צלמית המשתמש של looklook

הכל תלוי במתפקדים.
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא שמעתי את הדברים, והבנתי שגם אותו השוו לנאצי. אני נגד סגנון כזה, נקודה"

אפשר עדיין להוריד גם את מרידור וגם את פייגלין. למעשה, אתה מסכים עם כל הביקורת שלי על פייגלין אבל מעוניין בו בכל זאת ברשימת הליכוד. הוא לא מביא קולות ולא מועיל לאיש, הוא שקרן, הוא תוקף את הליכוד תוך כדי מערכת הבחירות - שזה מעשה שלא יעשה ועדיין הוא כשיר לבחירה בעיניך.

אני מודה שאני לא מבין את זה. אם הליכוד מעוניין להיות מפלגת שלטון הבוחרים שלו יטאטאו את פייגלין מכל המדרגות ומצידי הוא יכול לקחת איתו גם את מרידור וגם את אסף חפץ

ישן 03-12-2008, 02:46
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מסכים עם כל הביקורת שלך על פייגלין. אני רחוק מלחשוב שהוא שקרן
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "הכל תלוי במתפקדים."

אני מאוד רוצה אידיאולוגים בליכוד. אין מספיק מאלה, וככלה שיגדל מספרם, כן ייטב.
הטענות לגבי זה שהוא תוקף את הליכוד בעת מערכת בחירות, הן לא רציניות: כל מנגנון הליכוד גוייס כדי
לטרפד את קמפיין הפריימריס של פייגלין, במהלכים שחלקם מאוד בעייתיים בעיני (מי משנה כללים תוך
כדי משחק?), והוא אמור לשתוק ולא להגיד כלום בגלל שזה "ביקורת על המפלגה במהלך קמפיין"?

אני לא מבסוט מהמלים שהוא אמר ומאלה שנאמרו עליו (הוא הוגדר כ"טפיל" - ביטוי שיהודים לא אמורים
לבטא, נקודה). הוא עדיין עדיף בעיני על עשרות עסקנצ'יקים שמדברים עליו בעויינות. אני לא אגיד שהוא
בתוך 12 המועמדים הראשונים שלי ברשימה הארצית, וגם אם היו 15 הוא לא היה מקבל את הקול שלי,
אבל אני בהחלט אשמח לראות במקום ה20-30 ברשימת הליכוד לכנסת הבאה. יש מקום בליכוד גם
לאנשים שאינם מתאמצים כל הזמן להגיד שהם "מרכז-ימין". מותר להיות "ימין", בלי למצמץ, לחרחר
ולפלבל בעיניים...
ישן 03-12-2008, 21:44
צלמית המשתמש של looklook

אנשי ימין אידאולוגי זה נהדר..
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא מסכים עם כל הביקורת שלך על פייגלין. אני רחוק מלחשוב שהוא שקרן"

בגלל זה ביבי הכניס לליכוד את בני בגין, ז'בוטניסקי הנכד ועוד רבים וטובים.

אבל אנשי הימין לא חייבים לבוא דווקא בפורמט הבא :

א. אנטי דמוקרטים, בעלי תפיסה משיחית פנאטית
ב. תוקפים את ראש מפלגתם שלהם אחרי שנבחר להוביל ומשווים אותו לנאצי
ג. שקרנים ללא בושה (מי שמפרסם באתרו סקר של מאגר מוחות שלא היה ולא נברא בהחלט ראוי לתואר
ד. אנשים שלא מאמינים שחילוני יכול להנהיג
ה. אנשים שקהל מצביעיהם כלל לא שוקל להצביע לליכוד בבחירות הכלליות

יש מספיק אנשי ימין אידאולוגיים שלא עונים על אף אחד מ- 5 התנאים הנ"ל, אנשי ימין אידאולוגי הם לא זן נכחד ולא חייבים ברשימה דווקא את פייגלין

פייגלין יוריד לליכוד כ - 6 מנדטים, הליכוד אומנם ינצח אך יתקש לשלוט וכל זה יוביל לבחירות חדשות בהן גברת כלום תנהיג את המדינה. הצר ממש לא שווה בנזק המלך...

ישן 03-12-2008, 22:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

פוליטיקאים אידיאולוגיים אכן זה נהדר, ולכן לא צריך רק שניים וחצי כאלה...
בתגובה להודעה מספר 43 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "אנשי ימין אידאולוגי זה נהדר.."

א. אני לא מקבל את הגדרתך ל"אנטי דמוקרטים". מה שאני ראיתי זה ניסיון לסתום את הפה שלו, ולא
להיפך. לא הכי דמוקרטי. ההגדרות למשיחיות הורחבו נורא בשנים האחרונות. אני יכול לגלות לך שגם
אתה נחשב למשיחי בעיי מי שנמצא שני מ"מ שמאלה ממך...
זה שהוא רוצה במדינה עפ"י חוקי היהדות לא ממש אומר שהוא מספוא לחמור של המשיח...
ב. ראש מפלגתם מנסה בכל כוחו לחסל אותם פוליטית, כדי למנוע מהם סיכוי להתמודדות הוגנת, ואנשיו
משווים אותם לנאצים (כאמור, כל ההתבטאויות בסגנון זה הן ראויות לגנאי).
ג. לא שקרנים ולא נעליים. הוא פרסם פרשנות (לא סבירה בעליל, לטעמי) לתוצאות בחירות בעבר,
כמלמדת שיש צורך בחיזוק כוחו בליכוד.
ד. אני לא מסכים איתו לגבי זה - ובכל מקרה הוא מקבל הנהגה של חילוני, ונמצא כבר שנים בתוך מפלגה
שהונהגה אך ורק ע"י חילונים עד כה. מה לעשות, לא תמיד מקבלים מה שרוצים...
ה. זוהי הבעייה החמורה ביותר לגבי פייגלין ועליו ההוכחה להראות שאנשיו מצביעים ליכוד.

פייגלין לא יוריד לליכוד 6 מנדטים ולא חמישה מנדטים ולא שני מנדטים. מי שיקנו את תעמולת אט"ד
שהליכוד קיצוני בגלל פייגלין, יקנו אותה גם כאשר אט"ד יגידו שהליכוד קיצוני בגלל בגין ובוגי (מה
שאט"ד החלו להגיד שנייה אחרי כניסת בגין לפוליטיקה). אנשים לא מחליטים למי להצביע לפי המועמד
במקום 20 וגם לא לפי המועמד במקום 10. אלה שעושים כן - הם בדיוק אלה שמלכתחילה תכננו
להצביע למפלגה אחרת וחיפשו תירוץ...
איש לא יצביע לאט"ד במקום לביבי בגלל שפייגלין הוא מקום 20 ולא מקום 60 - בטח לא 150,000.
אם אכן יש 150,000 מטומטמים שכאלה, אזי מגיע לאט"ד לנצח, שכן מדינה כזו היא סוג של מתאבדת
שיעית...
ישן 03-12-2008, 22:59
צלמית המשתמש של looklook

יש הרבה יותר משניים וחצי כאלה (אפילו בתוך הליכוד המתחדש) ואין צורך בפייגלין
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "פוליטיקאים אידיאולוגיים אכן זה נהדר, ולכן לא צריך רק שניים וחצי כאלה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
א. אני לא מקבל את הגדרתך ל"אנטי דמוקרטים". מה שאני ראיתי זה ניסיון לסתום את הפה שלו, ולא
להיפך. לא הכי דמוקרטי. ההגדרות למשיחיות הורחבו נורא בשנים האחרונות. אני יכול לגלות לך שגם
אתה נחשב למשיחי בעיי מי שנמצא שני מ"מ שמאלה ממך...
זה שהוא רוצה במדינה עפ"י חוקי היהדות לא ממש אומר שהוא מספוא לחמור של המשיח...

ראשית, אף אחד לא יכול לסתום לו את הפה ולמנוע ממנו להתבטא בחופשיות נגד יו"ר המפלגה שלו בכל אמצעי התקשורת ולפגוע במעמדו, זאת הוא אכן עושה מצוין

שנית, העקרון הדמוקרטי הנאצל של חופש הביטוי עדיין איננו מחייב מפלגה לקבל לשורותיה את מי שעקרונותיו מרוחקים מעקרונותיה כרחוק הירח מהשמש. גם במדינה דמוקרטית רצוי שמפלגה לא תאמץ את כל עקרונות הדמוקרטיה. טפשות כזאת תביא לחורבנה.

אכן, ההשקפה על משיחיות פייגלין דומה מאוד להשקפה של השמאל הקיצוני על משיחיותם של אנשים כמוני. יש רק הבדל אחד בולט, הם טועים (או משקרים) ואני צודק. משיחיות היא לא ססמה, תנועתו של פייגלין היא אכן משיחית ואת זאת יודע כל מי שקרא את העלונים שהוא חילק בבתי הכנסת בשבתות (קראתי עוד כשהייתי דתי) ומבין מה עמוק טרופו של האיש. הוא מיתן את עצמו באתר החדש , אבל עדיין אפשר לקרוא מסרים כאלה , לאו דווקא בין השורות..

ב. ראש מפלגתם מנסה בכל כוחו לחסל אותם פוליטית, כדי למנוע מהם סיכוי להתמודדות הוגנת, ואנשיו
משווים אותם לנאצים (כאמור, כל ההתבטאויות בסגנון זה הן ראויות לגנאי).

אם פייגלין לא יכול לשלוט בתומכיו, נתניהו על אחת כמה וכמה (תומכיו רבים יותר ומונוליטים פחות), אבל פייגלין עצמו השווה את נתניהו לדר שטרימר. האם שמעת אמירה כזאת על פייגלין מפי נתניהו עצמו??

ג. לא שקרנים ולא נעליים. הוא פרסם פרשנות (לא סבירה בעליל, לטעמי) לתוצאות בחירות בעבר,
כמלמדת שיש צורך בחיזוק כוחו בליכוד.

ואיך הפרשנות הזאת הופכת ל"סקר מאגר מוחות"?? יש לך הסבר?

ד. אני לא מסכים איתו לגבי זה - ובכל מקרה הוא מקבל הנהגה של חילוני, ונמצא כבר שנים בתוך מפלגה
שהונהגה אך ורק ע"י חילונים עד כה. מה לעשות, לא תמיד מקבלים מה שרוצים...

לו היה מקבל הנהגה של חילוני, היו הוא ותומכיו מצביעים לחילוני. אדרבה, הראה לי מקום אחד בו פייגלין מקבל את הנהגת הליכוד.

ה. זוהי הבעייה החמורה ביותר לגבי פייגלין ועליו ההוכחה להראות שאנשיו מצביעים ליכוד.

על מה אתה מדבר? העניין נבדק, בחלק מהיישובים ביש"ע שבהם באמת יש אוכלוסייה שמזדהה עם פייגלין היו לליכוד יותר מתפקדים ממצביעים ביחס של 1:10... איך הוא יראה שתומכיו מצביעים ליכוד? זה כמו לבקש מביילין שיראה שתומכיו מצביעים ל"בית היהודי"

פייגלין לא יוריד לליכוד 6 מנדטים ולא חמישה מנדטים ולא שני מנדטים. מי שיקנו את תעמולת אט"ד
שהליכוד קיצוני בגלל פייגלין, יקנו אותה גם כאשר אט"ד יגידו שהליכוד קיצוני בגלל בגין ובוגי (מה
שאט"ד החלו להגיד שנייה אחרי כניסת בגין לפוליטיקה). אנשים לא מחליטים למי להצביע לפי המועמד
במקום 20 וגם לא לפי המועמד במקום 10. אלה שעושים כן - הם בדיוק אלה שמלכתחילה תכננו
להצביע למפלגה אחרת וחיפשו תירוץ...
איש לא יצביע לאט"ד במקום לביבי בגלל שפייגלין הוא מקום 20 ולא מקום 60 - בטח לא 150,000.
אם אכן יש 150,000 מטומטמים שכאלה, אזי מגיע לאט"ד לנצח, שכן מדינה כזו היא סוג של מתאבדת

אני לא "מתכנן" להצביע למפלגה. אני מצביע למפלגה על פי המצע שלה והמועמדים לכנסת שהיא מציעה. באופן אישי , ככל שפייגלין יתברג גבוה יותר , אתקשה יותר להצביע לליכוד ואני לא היחידי. לחשוד במניענו, או לקרוא לזה טמטום - זה לא להתמודד עם הטענות הלגיטימיות שלנו. נכון, קדימה היא מפלגה גרועה מאוד. אולי הגרועה בהיסטוריה של מדינת ישראל. אולי לא אולי. אבל כל זה לא ממלא אותי שמחה להכניס את פייגלין לכנסת. בעיני הוא יותר מעוד מועמד שאני לא אוהב/לא מעריך.

שיעית...

ישן 04-12-2008, 00:19
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא, אין הרבה יותר מזה - ו"אין צורך" זה משפט שניתן להגיד על 99 אחוז המפוליטיקאים...
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "יש הרבה יותר משניים וחצי כאלה (אפילו בתוך הליכוד המתחדש) ואין צורך בפייגלין"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי looklook
ראשית, אף אחד לא יכול לסתום לו את הפה ולמנוע ממנו להתבטא בחופשיות נגד יו"ר המפלגה שלו בכל אמצעי התקשורת ולפגוע במעמדו, זאת הוא אכן עושה מצוין

שנית, העקרון הדמוקרטי הנאצל של חופש הביטוי עדיין איננו מחייב מפלגה לקבל לשורותיה את מי שעקרונותיו מרוחקים מעקרונותיה כרחוק הירח מהשמש. גם במדינה דמוקרטית רצוי שמפלגה לא תאמץ את כל עקרונות הדמוקרטיה. טפשות כזאת תביא לחורבנה.

אכן, ההשקפה על משיחיות פייגלין דומה מאוד להשקפה של השמאל הקיצוני על משיחיותם של אנשים כמוני. יש רק הבדל אחד בולט, הם טועים (או משקרים) ואני צודק. משיחיות היא לא ססמה, תנועתו של פייגלין היא אכן משיחית ואת זאת יודע כל מי שקרא את העלונים שהוא חילק בבתי הכנסת בשבתות (קראתי עוד כשהייתי דתי) ומבין מה עמוק טרופו של האיש. הוא מיתן את עצמו באתר החדש , אבל עדיין אפשר לקרוא מסרים כאלה , לאו דווקא בין השורות..

ראשית, לא מפסיקים לנסות לסתום לו את הפה. אם ניסיון למנוע מיו"ר התנועה לשנות את כללי
הבחירה באמצע תהליך הבחירה רק כדי להקשות על מתמודד אחד להצליח, זה "לפגוע במעמדו", אז
שאללה ירחם על נשמתנו החוטאת, שכן במצב זה, כל רעיון הדמוקרטיה הוא סוג של "פגיעה ביו"ר"...
שנית, אני מכיר את עקרונות הליכוד לא רע, ולפחות ממה שאני התרשמתי, הדברים שהוא אומר
(אני חלש בקריאת צפונות לב...) הם ממש ממש לא רחוקים ממה שהליכוד מייצג. הוא בוודאי קרוב
יותר לליכוד מאשר דן מרידור, ואני מעדיף אותו 77 פעמים על פני האיש שעשה לנו טובה ולא עבר
לאט"ד, סילבן שלום (ש"פגע במעמדו של יו"ר התנועה" בערך פי מליון יותר פעמים מפייגלין...)...

ההשקפה שלך על פייגלין זהה לחלוטין לזו של אנשי שמאל (לא בהכרח קיצוני) לגביך. הם ואתה
פוסלים א-פריורי ומייחסים דעות קיצוניות למי שאינכם מסכימים עימו. אני אשמח לדוגמית ממה שאתה
מגדיר כ"משיחיות" מצד פייגלין. המילה "משיחי", כמו המלים "הזוי" ו"מתלהם", שאנ"ש הצליחו להכניס
לניו-פיק הישראלי, במטרה לפסול כל מה שהוא ימין, לא מרגשות אותי (גם אם זה גורם לי להיחשב
כ"קיצוני, מתלהם, שלא למד את הלקח"...).
ציטוט:
אם פייגלין לא יכול לשלוט בתומכיו, נתניהו על אחת כמה וכמה (תומכיו רבים יותר ומונוליטים פחות), אבל פייגלין עצמו השווה את נתניהו לדר שטרימר. האם שמעת אמירה כזאת על פייגלין מפי נתניהו עצמו??

נתניהו עצמו לא מתעסק עם פייגלין, אלא שולח אליו שליחים. זה לא הופך ביבי לצדיק גדול יותר. לא
תמיד הבוס מלכלך בעצמו את הידיים. הדברים שנאמרו על פייגלין חמורים לא פחות מאלה שהוא
אמר (למעשה, הכמות של דברי הבלע שנאמרה עליו גדולה לאין שיעור מזו שהוא אמר על אחרים).

ציטוט:
ואיך הפרשנות הזאת הופכת ל"סקר מאגר מוחות"?? יש לך הסבר?

לא יודע איך היא הופכת לסקר מאגר מוחות. לדעתי כל העניין הוא טעות - מה שהוצג שם היה תוצאות
בחירות אמיתיות ולא סקרים, ופרשנות שגוייה שלהם שנועדה לנפח את חשיבותו של פייגלין לליכוד.

ציטוט:
לו היה מקבל הנהגה של חילוני, היו הוא ותומכיו מצביעים לחילוני. אדרבה, הראה לי מקום אחד בו פייגלין מקבל את הנהגת הליכוד.

מכיוון שאתה לא יודע מה הוא מצביע בקלפי, והוא אומר שהצביע ליכוד בכל הבחירות מאז הצטרף
למפלגה, הרי שאני נאלץ להאמין שהוא אכן מקבל הנהגה של חילוני...
הוא מקבל את הנהגת הליכוד בעצם העובדה שהוא מוצא עצמו פועל עפ"י התנאים שמוכתבים לו
ע"י המפלגה, שמשתנים חדשות לבקרים מתוך רצון להגביל את כוחו...

ציטוט:
על מה אתה מדבר? העניין נבדק, בחלק מהיישובים ביש"ע שבהם באמת יש אוכלוסייה שמזדהה עם פייגלין היו לליכוד יותר מתפקדים ממצביעים ביחס של 1:10... איך הוא יראה שתומכיו מצביעים ליכוד? זה כמו לבקש מביילין שיראה שתומכיו מצביעים ל"בית היהודי"

העניין נבדק בעבר, והתוצאות אכן היו גרועות. פייגלין דיבר אחרי זה ואמר שידאג שאנשיו יתמכו
במפלגה שבה הם חברים. האחריות עליו להוכיח שהמצב הפגום אכן יתוקן.

ציטוט:
אני לא "מתכנן" להצביע למפלגה. אני מצביע למפלגה על פי המצע שלה והמועמדים לכנסת שהיא מציעה. באופן אישי , ככל שפייגלין יתברג גבוה יותר , אתקשה יותר להצביע לליכוד ואני לא היחידי. לחשוד במניענו, או לקרוא לזה טמטום - זה לא להתמודד עם הטענות הלגיטימיות שלנו. נכון, קדימה היא מפלגה גרועה מאוד. אולי הגרועה בהיסטוריה של מדינת ישראל. אולי לא אולי. אבל כל זה לא ממלא אותי שמחה להכניס את פייגלין לכנסת. בעיני הוא יותר מעוד מועמד שאני לא אוהב/לא מעריך.

מה שאתה מתכנן זה עניינך שלך. אני לא מצביע למפלגה לפי המועמד במקום ה25 או ה20 או ה30.
אני מצביע לפי היו"ר ולפי הצמרת הגבוהה של אלה שאמורים לקבל תפקידים ביצועיים מטעם
המפלגה. לליכוד יש פוטנציאל להכניס ח"כים מביכים לאין שיעור יותר מפייגלין, שכמה שלא תשמיץ
אותו, אינו אדיוט, עילג או מושחת. בליכוד עלולות להכנס רוזנבלום, מירי רגב או העסקנית קרן ברק.
בליכוד עלולים להכנס אסף חפץ, דן מרידור, ישראל כ"ץ, חיים כ"ץ, ובאופן ודאי ניתן לקבוע שלימור
לבנת וסילבן שלום ייכנסו במקום גבוה. כל אלה בעיני מייצגים מבוכה לליכוד הרבה יותר מאשר
פייגלין. לדעתי הם גם מרחיקים הרבה יותר בוחרים מאשר פייגלין, שכן אלה נבחרים שיכלו להיות
באט"ד בדיוק כמו בליכוד, וכניסתם מייצגת טשטוש עמדות בין הליכוד לאט"ד, שהופך את אט"ד
ל"לא יותר גרועה" (לא במציאות, אלא לפחות מבחינה תפיסתית, של אלה שרואים את העסקנצי'יקים
הוותיקים ממשיכים לרוץ...).

פייגלין הוא לא כוס התה שלי, ולו הייתי בעל זכות בחירה בפריימריס, לא היה לו מה לסמוך על הקולות
שלי לגבי עצמו או לגבי המועמד התמוה שבחר כ"צעיר" (העולה שרצה מטעמו דווקא עושה עליי
רושם חיובי, ובלי ספק עדיפה על פני הרכש מאט"ד...), אבל הוא לאין שיעור גרוע פחות ממסע
הדה-לגיטימציה שעושה לו ביבי, שבעצמו הוא קרבן נצחי למסע מסוג זה, ולכן היה ראוי שיתנהג
אחרת מכפי שהשמאל נוהג בו...
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:33

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר