לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום מוזיקה כללי ! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > מוזיקה וזיהוי שירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-12-2008, 22:40
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
המלצה אולי לא ממש מוזיקה ישראלית אבל קשר ישראלי יש פה ובגדול - "גיטהד" מופיעים בשבוע הבא !.

אולי לא כולם ידעו בהתחלה על מי אני מדבר אבל יש כאן לפחות שניים שאין לי ספק שכן !...

יש אחת שתמיד נחשבה למלכה וזו מלכה שפיגל !
למי שלא מכיר/שמע/יודע מלכה שפיגל היתה בעבר הצלע הנשית של להקת "מינימאל קומפקט" (סמי בירנבך, רמי פורטיס, ברי סחרוף, מקס פרנקן) אשר פעלה מתחילת שנות השמונים ועד סופן באירופה ונחשבה ולדעתי עדיין נחשבת ללהקה הישראלית שהכי הצליחה בחו"ל !

מלכה שפיגל שימשה כבסיסטית של "מינימאל" ואף ביצעה בעצמה מספר שירים מוכרים של הלהקה, מלכה שפיגל היתה אף מקור לסכסוכים ומריבות בין חברי הלהקה ויש הטוענים שאף הביאה (או היתה חלק גדול מהסיבות שהביאו) לפירוקה....
אבל לא ברכילות עסקינן ....

כיום (למעשה כבר לא מעט שנים) מלכה חיה בבריטניה והיא נשואה לאושיית גל חדש בפני עצמה הקרוייה קולין ניומן !
קולין ניומן נחשב לאחד היוצרים המוכרים והמוכשרים בסצינת הגל החדש של אז והוא פעיל מאוד מבחינה מוזיקאלית גם היום.
בשנת 2005 הקימו הזוג ניומן/שפיגל הרכב חדש בשם "גיטהד"/ GITHEAD אשר כולל פרט לשניהם גם את המתופף ההולנדי של מינימל קומפקט, מקס פרנקן (טיפוס בפני עצמו) וכן את הגיטריסט (המצויין לפי דעתי) רובין רימבאוד (המכונה "סקאנר"), הצליל נע בין גל חדש לרוק (קצת קשה לי לסווג במדוייק) והוא מאוד נעים לאוזן .

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.githead.com/assets/gallery/githead_20.jpg]

"גיטהד " הוציאו עד כה שני אלבומים וזו עטיפת האלבום הנוכחי שלהם:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.githead.com/assets/gallery/ArtPop.jpg]

לפני כשנתיים וחצי גיטהד הופיעו במועדון ה"בארבי" בתל אביב ונתנו הופעה משובחת כשאיתם הופיע גם כאורח ברי סחרוף, זו היתה הופעה כל כך טובה מכל בחינה אפשרית החל מהקהל הנהדר שגילו נע מ 20 ועד למבוגרים בני כמעט חמישים שכנראה נמנו בשעתו על בלייני ת"א...
וגם חברי הלהקה עצמם שהיה רושם שמאוד נהנו להופיע בתל אביב וזה בא לידי ביטוי בנגינתם, קולין ניומן עצמו שקרע את הגיטרה כאילו היה בן עשרים והראה לכווולם איך עובדת מכונה משומנת עם כל כך הרבה נסיון (מה שלא הפריע לו לשלוף מצלמה ולתת אותה לבחורה מהקהל תוך בקשה שתצלם את הלהקה כדי שיהיו תמונות מההופעה בתל אביב)!!!...

אני עצמי אצתי אל קדמת הבמה כדי לתפוס מקום קרוב ככל האפשר (ככה זה תמיד) והתמזל מזלי לעמוד ממש למרגלותיו של הגיטריסט רובין רימבאוד (שעד אותו ערב לא הכרתי כלל), אני חייב לציין את העובדה שהאיש פשוט מוכשר בטירוף !!!
מסוג הגיטריסטים שעומדים בצד, לא משתוללים ולא עושים שטויות אבל נותנים בראש !
כנראה שעמדתי לא מעט דקות ופשוט הסתכלתי על האופן שהוא מנגן וזאת מהסיבה שכשהסתימה ההופעה הוא משום מה רכן לעברי ולחץ את ידי ובחיוך מבויש משהו אמר לי THANK YOU.....

ביום חמישי הבא ה 18/12/08 "גיטהד" מגיעים לארץ שוב ויתנו הופעה אחת במועדון ברזילי שבתל אביב (מועדון שידוע בערבי הגל החדש המצויינים שנערכים בו כבר מספר שנים).
למי שמוצא עניין אני ממליץ בחום להגיע ולראות חבורת נגנים עתירי נסיון (ושנים) מן להקה כזו שהיא תמהיל מעניין בין בריטניה לישראל.....

אני אהיה שם !

הנה הקישור לאתר הלהקה:

http://www.githead.com/

והנה קישור לאחד מהשירים היפים שלהם לטעמי ב"יוטיוב" - תקשיבו קצת ותנו לזה צ'אנס.....

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-12-2008, 23:17
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

דובר בזמנו שזה הדבר ההכי קרוב לאיחוד של מינימל שאפשר להשיג...
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "אם אני לא טועה מאותה הופעה נרקם הרעיון לאיחוד החד פעמי של מינימל"

אבל אני לא בטוח שזה מה שהביא לכך היות והאיחוד האחרון שהיה השנה (והיה ענק מהחיים) קרה לרגל יום ההולדת 60 של סמי בירנבך !
הוא ביקש את זה כמתנת יומולדת ובמקום הופעה בודדת הם מילאו את ה"זאפה" שלוש פעמים !

בהופעה של גיטהד ב 2005 הקהל ביקש בהתחלה ממלכה שתשיר את WHEN I GO האלמותי של מינימל אך היא חתכה את העיניין במהירות ובנימוס אך נחרצות השיבה שהיא ממש לא מתכוונת לעשות את זה...

איזו מלכה הא?...

אגב - בגלרית התמונות שבאתר שלהם יש תמונות מההופעה ההיא בתל אביב ולבני מככב שם להפתעתו הרבה....

געוואלד !....
ישן 22-12-2008, 15:38
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

היה מצויין !.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אולי לא ממש מוזיקה ישראלית אבל קשר ישראלי יש פה ובגדול - "גיטהד" מופיעים בשבוע הבא !."

הופעה נהדרת מלאת אנרגייה, קהל יפה בגילאים שנעו סביב ה 25 ולהערכתי על מעל ל 40 שרובו ככולו נמנה על חובבי מוזיקת שנות השמונים והגל החדש של אותם ימים מה שאומר בין השאר גם את מינימל קומפקט ושאר ההרכבים הישראליים מאותן שנים יפות....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אני אישית הקדמתי בגדול והגעתי כמעט שעה לפני פתיחת הדלתות כשבחוץ עוד לא היה איש...
מצד אחד זה די מבאס אבל מאידך כך אני נוהג כבר שנים ולו בכדי שאוכל לתפוס לעצמי מקום בקדמת הבמה.....
לאחר כעשרים דקות של המתנה הגיע למקום דדי על מרכולתו, דדי למי שלא מכיר הוא מבעלי אותה חנות נהדרת עליה המלצתי כאן בעבר הממוקמת ברחוב פינסקר בתל אביב בדיוק היכן ששכנה בשעתו "בית התקליט" המיתולוגית...
דדי פרס על שולחן עגול ורעוע למדי לא מעט דיסקים של מלכה שפיגל מתקופת ה"סולו" שלה וכן של להקת "וויר" של קולין ניומן כשבין הדיסקים שהוצעו שם למכירה היו כמה שבמשך תקופה די ארוכה נחשבו לנדירים....

בעודינו מחליפים חוויות ודיעות החלה הגעת אנשים למקום והתקבצות בסמוך לדלתות הכניסה שעדיין היו סגורות, מה שכל כך נחמד ויפה בערבים שכאלה הוא שתמיד, אבל ת מ י ד פוגשים שם פרצופים מוכרים מי יותר ומי פחות !
אנשים שהכרתי בהופעות/ערבי גל חדש אנשים שאני מכיר "עוד מפעם" תקופת המועדונים האפלוליים של ת"א ואנשים שמה שמחבר ביניהם זו האהבה לאותו סוג וסגנון מוזיקה....
(ואפילו בחור שהגיע במיוחד מהקריות)....
הקהל הזה פשוט מגיע לכל הופעה או אירוע הקשור למושאי אהבתו וכך זה נמשך כבר שנים !
אנשים יקרים.

וכך חולפות להן הדקות ולפתע הפלא ופלא מתוך הרחוב החשוך מגיחה חבורה שמיד מתגלה כלהקה עצמה !
בלי פוזה, בלי מניירות ושטויות... כך ככל האדם הם הגיעו תוך שהם מברכים אותנו בלבביות לשלום.

ולא ראיתי שם הסטריית מעריצים !
ולא ראיתי שם אנשים שעושים שטויות !
פשוט , פשוט, פשוט .......

לפני שהלהקה נבלעה במועדון לצרך בדיקות סאונד אחרונות הם נגשו לדוכן המאולתר ובחנו בחיוך את ההיצע שעליו......

פתיחת דלתות "רשמית", אני וחברי הוותיק שהצטרף אלי לשמחתי נכנסים פנימה, רכישת אספקה של בירה (כשבכיס ה"פלאסק" הקפוא ממולא וודקה כרגיל) ואנחנו בקדמת הבמה, אין דחיפות ואין ריבים, ככה זה אצלינו ...
בסביבות השעה 23:00 עולה לבמה עמית ארז בלווית גיטרה אקוסטית ונותן הופעת חימום (לא אתייחס לכך כעת) ובסיומה ללא יותר מדי השתהות עולה הלהקה לקול תשואות הקהל (להערכתי נכחו במקום כ 150 איש לפחות).....

ומה אומר ומה אוסיף...
הסגנון?...
נע בין פאנק של שלהי שנות השבעים מהול בניצני גל חדש (לא מצאתי הגדרה הולמת יותר לסגנון של "גיטהד" )....
המוזיקה זורמת ונעימה לאוזן, מקס פרנקן המתופף מפליא בתיפופו העצמתי וההחד כתער, קולין ניומן קורע את הגיטרה (והגרון), מלכה שפיגל בתנועות קצובות וחזקות על הבס ורובין רימבאוד עומד לו בצד ומעטר את כל ה"חבילה המוזיקאלית" הזו בצלילי גיטרה חשמלית כמו סרט צבעוני שעל אריזת מתנה (האיש כל כך כשרוני ומשהו בו או באישיותו פשוט "קנה" אותי)...
נפלא !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ההופעה נמשכת כשעה וחצי + שני הדרנים ומסתיימת בסמוך לשעה 01:00 , הקהל מריע וללא ספק התחושה ש"סופקה הסחורה" שלטת בכולנו !

בסיום ההופעה החלטתי שאני מאמץ את ה"פליי ליסט" למזכרת (ההחלטה על אימוץ ה"פלי ליסטים" נפלה אצלי מאוד מאוחר ורק המחשבה על כמות רשימות השירים שיכלתי לאגור עם השנים למזכרת גורמת לי לעצב גדול)...
מבעד למסך אנחנו מבחינים בצלליות חברי הלהקה המתארגנים על הציוד ואני מחליט שלא כדרכי (זה תמיד מביך אותי) לעשות מעשה !
אני מסיט את המסך ופונה לרובין רימבאוד ומבקש ממנו בנימוס לחתום לי על רשימת השירים ...
הוא נענה בחיוב ובנימוס ומצרף הקדשה נחמדה תוך התנצלות על כך שהוא חייב לזוז כי בשעה 03:00 הוא כבר אמור להיות בשדה התעופה כדי לחזור לאנגליה !!!...

איש נחמד כבר אמרנו?...

בדרך החוצה אני עוד מספיק להתקל במתופף מקס פרנקן ש"התערבב" בקהל, מבטינו נפגשים והוא להפתעתי מניח יד על כתפי ואומר לי בחיוך "THANK YOU " ....
לי?...
על מה?...

במועדון מתחיל בשעה זו ערב אלקטרו/גל חדש ע"פ מיטב המסורת ש"ברזילי" ואני יוצא אל הלילה הקריר כי נגמרה הפסקת האש וצריך להיות זמין.......

אסכם זאת בכך ששוב זכיתי לפגוש את החבורה הכשרונית הזו שנתנה ערב נהדר ושכל כך כיף לי תמיד לראות איך מוזיקאים גם (ואולי דוקא) לא ממש צעירים ובשל כך מפוצצי כשרון ונסיון יודעים יותר מכולם לתת בראש כמו מכונה משומנת היטב !

היה יופי !

לבני.
ישן 22-12-2008, 20:27
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

מה?.. רק שניים?...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "שמח שנהנית אבל תתפלא ואפילו..."

מוזר, הייתי בטוח שהיינו שם קצת יותר ...
הייתכן ושאר הקהל נשכר על ידי צוות ההפקה כדי לשמש כסטטיסטים?..
מוזר ומעניין.
בכל אופן אחת הסיבות שבגינן החלטתי לפתוח בכלל את האשכול הזה היא בגלל שאני חושב שיש בהחלט מקום לתת להרכב המצויין הזה קצת פרסום דווקא כאן בארץ !

ובקשר לשאר הדברים - אכן מדובר במקום מצויין לערבים מסוג שכזה !
אין היום יותר מדי מקומות שמשרים אווירה "נכונה" שכזו ואולי ניתן לספור אותם על יד אחת (אחד מהם היה "קולנוע זמיר" אך הוא נסגר )...

בכל אופן לידיעתך, ביום רביעי הקרוב יש שם ערב מעולה עם התקליטן המקורי של הפינגווין (אורן בלישה) שייתן חמש שעות של דארק אייטיז/סינת פופ/גל חדש/גותי ועוד....
הבעייה היא שמפיקי הליין הזה מסרבים לשנות את מועדי המסיבות הללו מרביעי לחמישי (שמישהו יספר להם שיש כאלה שגם עובדים בימי חמישי).....

ססססססעמק.........

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:29

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר