לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2008, 07:50
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי NIR M שמתחילה ב "הצגה ולא יותר מזה"

יש לך משהו להגיד לנו?
המשפט שכתבת הוא סתום לגמרי מבחינתנו ולפחות אני לא הבנתי ממנו כלו.
הדבר היחיד שהבנתי זה שהקפצת אשכול ישן בלי להוסיף אליו שום מידע.
אם יש לך מה להוסיף עשה זאת.
אם אין לך מה להוסיף ההודעה הזו תימחק ואתה מוזהר לפני חסימה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2008, 13:22
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי vlad_k שמתחילה ב "אם כך אז למה החיילים נעו..."

אני לא יודע באיזו סיטואציה זה צולם

בכל מקרה מתמונה אחת להסיק שכל התרח"ט הוא בלוף זה ילדותי ומעיד יותר מכל דבר אחר על מידת הרצינות של הכותב.

אין לי בעיה להעביר ביקורת עניינית אבל כבר יצאו לי מכל החורים המומחים שאחרי כל תרגיל גדול מצהירים שהתרגיל הוא בלוף, אחיזת עיניים, לוחמה פסיכולוגית, כסת"ח ומה לא.

יש ביקורת אין בעיה- תהיו עניינים
נכון חיילים לא אמורים להיות קרובים כ"כ אחד לשני למרות שלעיתים אין הרבה ברירה

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 23-12-2008 בשעה 13:30.
ישן 25-12-2008, 22:47
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע מעניין - בתרח"ט נעשה שימוש בנמ"רים, והופעלה טייסת אף-16 כסיוע חטיבתי ישיר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי op9090 שמתחילה ב "תרח"ט גולני חורף 2008"

כוחות שריון, ארטילריה ומטוסי חיל האוויר השתתפו בתרגיל רווי החידושים שערכה חטיבת גולני בשבוע שעבר בדרום-מרכז רמת הגולן.

ראשון התקדימים היה השימוש בנגמ"שי מרכבה (נמ"ר) שעשתה מחלקה שלמה מגדוד 13, לראשונה במסגרת תרגיל חטיבתי. "המחלקה תרגלה את השימוש בכלי והציגה יכולות מדהימות", סיפר קצין החימוש של חטיבת גולני, רס"ן מני פלורנטי. "הם ניידו לוחמים בשטח קשה, ועשו זאת לא פחות מהר מהטנקים. זו הפעם הראשונה שמחלקת חי"ר שנעה בצמוד למחלקת טנקים, הצליחה להתקדם באותה מהירות".

בחודשים הקרובים יסתיים תהליך קליטת הנמ"ר בפלוגה הראשונה מגדוד 13, ובסוף אימון הקיץ שיערוך הגדוד, יורחב השימוש בכלי לכלל פלוגותיו. במקביל, במסגרת שיתוף פעולה עם חיל האוויר, הוכפפה טייסת מטוסי אף-16 מבסיס חצור כסיוע ישיר לחטיבת גולני. "שיתוף הפעולה היה מוצלח ביותר, על אף שיום אחד של אימון משותף בוטל בשל תנאי מזג האוויר", סיכם רס"ן אדם, שהיה בין האחראים על שיתוף הפעולה עם החטיבה החומה.

"זו הפעם הראשונה בה מח"ט חי"ר מחלק יעדים לתקיפה של מטוסי קרב", העיד גורם בכיר בזרוע היבשה, "נוצרה כאן שפה משותפת והבנה הדדית של המגבלות של כל אחד מהצדדים". "צריך ליצור שילוביות בין זרועות הצבא, מכיוון שהיא מעניקה ביטחון לחיילים ולמפקדים", הדגיש גורם בכיר בחטיבת גבעתי, שהייתה אחראית על בקרת האיכות בתרגיל. "יש לנצל את יכולות כל אחד מהכוחות כדי להשיג יתרון על האויב ולהביא לניצחון. רק ברגע שקיימת הבנה בין המפקדים בנוגע למה כל אחד יכול לתת, וקיים רצון להשתתף באופן מלא, ההבנה מחלחלת למטה והכל מתנהל מצוין".

בנוסף לאתגרים המבצעיים השונים שהוצבו בפני הכוחות, נאלצו הלוחמים להתמודד גם עם מזג האוויר הסוער ששרר בזמן התרגיל. "החטיבה הוכיחה מרמת הפרט ועד רמת החטיבה כולל, יכולת מקצועית גבוהה, כושר עמידות במזג אוויר קשה ויכולות פיקוד מרשימות", אמר מפקד חטיבת גולני, אל"ם אבי פלד, בטקס סיכום התרגיל.

מקור:
http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../08/50/4903.htm

הנמ"ר בתרגיל, על רקע טנק מרכבה:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/0A39620D-BC06-4CCF-AFFD-29161DDFEEDF/0/05s_cropped_big.jpg]
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:41

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר