לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 10-01-2008, 08:15
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי שלמה רוזן שמתחילה ב "ולאור הנכתב כאן אולי זה מסביר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שלמה רוזן
ולאור הנכתב כאן אולי זה מסביר את הסיפור הבא, איש קבע ביחידתי נתקע עם רכבו (רנו קנגו) בגלילות,הרכב הושאר שם בטענה שאין כסף לגרור אותו ובטח שלא לתקן אותו.אגב טיפולים בפג'ארו במוסכים אזרחיים מגיעים לעלויות של אלפי שקלים.האם צהל מתחיל להתנהג כמו הממשלה ???

זה על גבול הדמגוגיה,
אין שום קשר בין הדברים, ואין שום סיבה שהרמטכ"ל לא יטוס במסוק.
זה גם הגיוני, גם עומד בכל מבחן השוואתי למדינות אחרות וגם נכון בהיבט היעול.
לא הכל מודדים בשקלים....ואפילו אם כן מודדים את זה בשקלים זה עולה למדינה פחות שהרמטכ"ל טס במסוק...אם הוא היה נוסע במכונית זה היה עולה למדינה יותר.לא בצורה ישירה של עלות המסוק מול המכונית אלא בצורה הרחבה של השעות שזה מוסיף לרמטכ"ל לעשות את תפקידו, להיות נייד, לבקר ביחידות........להיות מעורב.....ובכך להיות רמטכ"ל יותר טוב, לקבל החלטות יותר נכונות ולחסוך חיי אדם וכסף רב.
האם אני צריך להסביר כאן לאנשים שלהחלטות של הרמטכ"ל, יש השפעה ישירה על חיי אדם והתנהלות הצבא וכו'......אני אישית רוצה, שלאדם כזה יהיו את הכלים הכי הכי טובים לעשות את תפקידו בצורה הכי טובה....ומסוק זה בדיוק כלי שכזה.. אז 100 שעות הטיסה של הרמטכ"ל עלו למדינה 200000 דולר, אז מה?זה כסף קטן...פשוט כסף קטן לעומת מחיר של החלטות שהרמטכ"ל עושה כל יום......השפעה של מיליארדים ואתם מתקשקשים על זוטות...זה נהיה אינסטינקת במחוזותינו.....בלי בכלל לחשוב על ההשלכות....
פשוט ראיה צרה ומוטעית.
אמיל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-01-2008, 19:17
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
תכנסו לפרופורציות..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "9.1.08 מסוקו של אשכנזי ביצע נחיתת חירום"

הרמטכ"ל צריך להיות במספר מוקדים מרוחקים כל יום (מישהו רוצה לנחש איפה הוא היה אחר כך?).

מזכיר לי שכאשר עשיתי ש"ג לפני כחודש וחצי, התקשרו אלי והודיעו שהרמטכ"ל נמצא בכניסה הדרומית לבסיס (שטח הבח"א החדש), כביקורת פתע, ומעוכב מכיוון שאין לו אישור כניסה.. (יש הוראות ברורות, מכניסים רק עם אישור אבטחת מידע, ולא משנה מי זה..)

בדיעבד הסתבר שהשומרים בשער ההוא השתעממו, והודיעו בשעה 5:30 לחמ"ל שהרמטכ"ל הגיע בפורד אסקורט כחולה שנת 87.
מכיוון שהסמב"צית הגיעה בדיוק שבועיים לפני כן לבסיס.. היא אכלה את הלוקש, והם זרמו עם זה עד שעה 7 או 8..

ישן 10-01-2008, 20:09
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי דביר1 שמתחילה ב "9.1.08 מסוקו של אשכנזי ביצע נחיתת חירום"

מי שממש מתעניין במספרים הקטנים של ניוד הרמטכ"ל הישראלי יכול גם לטרוח ולאסוף מעט מידע מן התקשורת על מנת לחדד ולהרחיב את תמונת המצב.

א. רמטכ"ל זה לא באמת מישהו אחד שקופץ לאיזה מקום. יש לו עוזרים שתפקידם בקיצור ייעול יכולת העיבוד ומוטת השליטה שלו.
ב. רמטכ"ל בישראל הוא אישיות מאובטחת. ניתן להניח שמדובר ביותר ממאבטח אחד, ולכן גם יותר מרכב אחד. אני בכוונה לא מפרט איך וכמה הוא מאובטח, זה לא חשוב לנו (אבל חשוב ליריב).
מעבר למאבטח\ים שהולך איתו יש שיטת עבודה של תכנון קדימה, בהשראת התכנון קדימה שגורם לבורקסים ובקבוקי קולה להיות על השולחנות לפני שהרמטכ"ל נוחת.
ג. לו אני בעל מניות בחברה, הייתי לוחץ לצייד את המנכ"ל באמצעים שיאפשרו לו נוכחות במירב מוקדי העשייה של החברה ובאופן שיותיר לו עדיין שעות עבודה וימי עבודה כפי שכתב אמיל.
אני כבעל מניות רוצה שהמנכ"ל יעבוד היטב כדי שהחברה תתן פריון מירבי ובאופן יעיל. מישהו לא?

שורה תחתונה- מאחר שיש לי זכות בחירה ואני אזרח משלם מיסים, הרי אני נחשב כבעל מניות בצה"ל ועל כן בעד שמנכ"ל הצבא= הרמטכ"ל ינוע בכלי מהיר עם נגישות גבוהה.

לנועם- כנראה שאם הוציאו את כל מסוקי התובלה מהשירות והותירו ינשופים (ויסעורים) בלבד עשו חשבון של כסף, שם אצל הכחולים. בכל זאת יש להם, מה לעשות, קבלות על יכולת ארגון גבוהה לעין ערוך מזו של הירוקים.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:55

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר