לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2008, 15:06
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע הסתיים אימון חת"מ ברמת הגולן של "אגד הגולן"

אגד התותחנים של "עוצבת הגולן" ערך השבוע תרגיל מקיף המדמה מצב חירום בדרום רמת הגולן • פינוי מוסק, הספקה בהיטס וירי של כ-100 פגזים, היו מעט מתצוגות היכולת של הלוחמים בשטח • מפקד גדוד "קרן": "התרגיל היווה התמודדות מצוינת עם המציאות בזירת המלחמה"

"לא כל יום מצליחים לארגן תרגיל בו משתתפים כל-כך הרבה כוחות לוחמה" – נדמה כי מדובר במשפט הנפוץ ביותר השגור בפיהם של מפקדי אגד התותחנים של "עוצבת הגולן", שהתאמנו השבוע ברמת הגולן, במסגרת תרגיל שדימה מצב חירום בגזרה הצפונית. יחד עם גדודי האגד, שהוכנו למעלה מחודש לקראת התרגיל הרחב, שיתפו פעולה גם גדודי שריון ולוחמי חטיבת גולני.

התרגיל של אגד התותחנים כלל אקטים מלחמתיים רבים. הבולט שבהם התרחש ביום שני וכלל פינוי פצועים מוטס. בשטח פתוח מאחורי בסיס "שגב", המתינה פלוגת החייאה קדמית (פלה"ק) - אותה איישו חיילי מילואים - לנחיתת מסוק ובו פצועים מדומים. "מדובר בפלוגה רפואית בעלת אמצעים כירורגיים אליה מגיעים בזמן המלחמה פצועים מהקרב. הכוח הרפואי הנמצא שם אוסף את הפצועים ומהווה נקודת טיפול ראשוני ופינוי לבתי החולים", סיפר מ"מ פינוי, סרן (מיל'), בועז רון. המילואימניקים, אשר נראו מרוצים מהמפגש החברתי הזה, קיבלו את הפצועים המדומים וטיפלו בהם בהתאם.

בנוסף לפינוי הפצועים המוטס, בתרגיל תורגלו אקטים נוספים כדוגמת הספקה בהיטס, אירוע רב נפגעים, הגנת עמדה, אש נגד סוללות, התקפת חוליות קומנדו וירי של כ-100 פגזים. "התרגיל היווה התמודדות מצוינת עם המציאות בזירת המלחמה", אמר סגן מפקד גדוד "קרן", רב-סרן אהוד יעקובוביץ'. "חשוב לתת לחיילים ולקצינים את התחושה של מסוגלות ועמידה במשימה תוך הבנה שהשגרה הצה"לית כוללת הרבה מאוד תעסוקות בשטחים השונים".

בקרוב יציינו חיילי ומפקדי האגד אירוע משמעותי נוסף; עצרת חגיגית שתתקיים במרכז הקונגרסים שבחיפה תאגד את לוחמי האגד לדורותיו, זאת לאחר שלוש שנים מקיום העצרת האחרונה.

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../08/12/1101.htm
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-12-2008, 12:51
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
צבאי סדיר \ מילואים. מצא את ההבדלים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי dorratz שמתחילה ב "הסתיים אימון חת"מ ברמת הגולן של "אגד הגולן""

ציטוט:
במקור נכתב על ידי dorratz

התרגיל של אגד התותחנים כלל אקטים מלחמתיים רבים. הבולט שבהם התרחש ביום שני וכלל פינוי פצועים מוטס. בשטח פתוח מאחורי בסיס "שגב", המתינה פלוגת החייאה קדמית (פלה"ק) - אותה איישו חיילי מילואים - לנחיתת מסוק ובו פצועים מדומים. "מדובר בפלוגה רפואית בעלת אמצעים כירורגיים אליה מגיעים בזמן המלחמה פצועים מהקרב. הכוח הרפואי הנמצא שם אוסף את הפצועים ומהווה נקודת טיפול ראשוני ופינוי לבתי החולים", סיפר מ"מ פינוי, סרן (מיל'), בועז רון. המילואימניקים, אשר נראו מרוצים מהמפגש החברתי הזה, קיבלו את הפצועים המדומים וטיפלו בהם בהתאם.

בנוסף לפינוי הפצועים המוטס, בתרגיל תורגלו אקטים נוספים כדוגמת הספקה בהיטס, אירוע רב נפגעים, הגנת עמדה, אש נגד סוללות, התקפת חוליות קומנדו וירי של כ-100 פגזים. "התרגיל היווה התמודדות מצוינת עם המציאות בזירת המלחמה", אמר סגן מפקד גדוד "קרן", רב-סרן אהוד יעקובוביץ'. "חשוב לתת לחיילים ולקצינים את התחושה של מסוגלות ועמידה במשימה תוך הבנה שהשגרה הצה"לית כוללת הרבה מאוד תעסוקות בשטחים השונים".

פינוי מוטס? הספקה בהיטס? ירי 100 פגזים....הגנת עמדה ......אש נ"ס....קומנדו.....

לפני כמה זמן הייתי* באימון דומה ושם המסוק היחידי שנראה בשטח היה זה שהביא אלינו את "אחינו" גבי א'.

גם האימון שלנו היה נועד להביא אותנו להתמודדות עם מציאות בזירת מלחמה. אני חושב

*גילוי נאות: אני רק חפ"ש ובאימון הנ"ל הייתי די רחוק מעיקר ההתרחשויות. יכול בהחלט להיות שאני מגזים.

נ.ב. - גם בהשוואה לשיריון במיל' דופקים אותנו. מתי דובר צה"ל יתחיל להוציא הודעות כאלה גם לטובת התותחנים? ("הסתיים תרגיל ענק של עוצבת 'התבור' במילואים. בתרגיל השתתפו......" שיהיה גם לי על מה לגחך).

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י a_tell בתאריך 14-12-2008 בשעה 13:07.
ישן 15-12-2008, 06:49
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי High Hopes שמתחילה ב "זו תגובה של חפ"ש מתלהב לא..."

לא.
זו לא תגובת "אנחנו גולני יותר טובים מכל הצנפים"
יש עובדות שעליהן אי אפשר לכתוב כאן.
אך יש עובדות ידועות: חלק ממה שהחטיבה הזו עשתה במלחמה. לאור ביצועי החטיבה במלחמה (לטוב ולרע), ולאור זה שעכשיו לאוייב ברור שזו חטיבה שנועדה לפעילות מול לבנון דווקא, דו"ץ צריך להוציא ידיעות שנועדו לעיני/אוזני החיזבאללה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר