לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-12-2008, 12:57
  dorratz dorratz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.10.03
מידע צאלים - הסתיים תרגיל ענק של חטיבת השריון במילואים "מרכבות הפלדה"

חטיבת "מרכבות הפלדה", חטיבת שריון במילואים של פיקוד צפון, סיימה אתמול תרגיל מסכם בלש"ביה שבמרכז הלאומי לאימונים ביבשה. מאות חיילים, השתתפו בתרגיל רחב ההיקף שהתפרש על חלק נרחב של דרום הארץ, ונמשך כשבועיים. בתרגיל השתתפו גם כוחות הנדסה, פלס"ר שריון, חיילים מגדוד חרב, וכוח מבה"ד 1.

אתגר משמעותי
האימונים כללו לחימה בלילה וביום, ניווטים ארוכים, איתור אויב ותרגול צורות הקרב השונות בהן השמדה, כיבוש והתקדמות. מפקד התרגיל הוא מפקד החטיבה, המשמש בסדיר גם כמדריך בקורס קמ"ג-קמ"פ, אל"מ צביקה צורן. "זה אתגר משמעותי לחטיבה ואני חושב שהחטיבה עמדה בו בכבוד", אמר. "החבר'ה פה הם הטובים שבבנינו; לוחמים שבאים לתרום וזה לא טריוויאלי. המוטיבציה גבוהה ושיעור ההתייצבות למילואים גבוה. כולם מבינים את האחריות שלהם כלפי מדינת ישראל. התרגיל היה טוב ומלמד, שתרם לנו הרבה. ראינו את הפערים וגם איפה אנחנו חזקים. נדע להתכונן למלחמה וזה מה שחשוב".

ראשונה במאל"א
שיא התרגיל היה בלילה שבין שלישי לרביעי. אז נערך תרגיל בהיקף מלא של כל החטיבה כנגד ביום כוחות איוב שביצעו חיילי מל"י. מטרת התרגיל היתה השתלטות על שטח והתקדמות לעבר מאל"א - מתקן האימונים ללוחמה אורבנית - וטיהורו מכוחות אויב. במהלך התרגיל התמודדו המתרגלים עם חוליות נ"ט, בורות ממולכדים נגד טנקים, וניסיונות לחטיפת חיילים. לאחר השתלטות השריון ופתיחת ציר לוגיסטי, נכנסו אליו חיילי חטיבת החי"ר מבה"ד 1. בסיומו של התרגיל הגיע הרמטכ"ל רא"ל גבי אשכנזי לחמ"ל שהוקם בפאתי מאל"א לפגוש את המפקדים.
חטיבה מאובזרת
"בעקבות מלחמת לבנון השנייה אנחנו מתמקדים ביכולות השריון בלחימה בשטח בנוי", הסביר אל"מ צורן. "קודם כל ראינו שזה אפשרי, אין מה לחשוש, גדודי חי"ר ושריון ביחד יכולים לאתגר הזה, ללא שום בעיה מיוחדת ואני בטוח שאם נדרש לאתגר הזה נדע לעשות אותו בצורה המיטבית. בתרגיל השתתפו כוחות שריון, גדודי חי"ר, הנדסה ופלס"ר. בקיצור, אנחנו מציגים פה חטיבה מאובזרת אל הקרב, שהתאמנה במשך שבועיים, למדה, השתפרה אבל יש לה עוד מה לעשות".

כפר אימונים
סג"מ תאמר חמוד פיקד על כוח החי"ר של חיילי גדוד חרב בתרגיל. "תפקידינו היה להיכנס לכפר ולכבוש את השטח והבתים שיכלו להוות איום על כוח השריון ולתת להם חיפוי. לי אישית כבר יצא להתאמן במל"י, אבל בשביל רוב החיילים זאת הפעם הראשונה, חלקם היו קצת המומים בשוק לראות כפר שלם שנבנה רק למטרת אימונים. בסופו של דבר אימון במקום כזה מאוד תורם להם ומשפר אותם במבחינה מקצועית".

שת"פ אווירי
לצד קצין המודיעין, האג"מ והלוגיסטיקה, נכח בחמ"ל גם קצין של חיל האוויר, לתיאום הסיוע אווירי לכוחות, במסוקי קרב, כלי טיס בלתי מאוישים (כטמ"בים) וביכולות נוספות. "היום אנחנו מבינים שכל היכולות צריכות להיות מרוכזות בקרב היבשתי ולכן סיוע האוויר היה לטובת קרב היבשה", אמר אל"מ צורן. "ללא ספק זה משהו חדש, שאנחנו לומדים אותו, ושיתוף הפעולה היה טוב ויצר סינרגיה בעבודה החטיבתית".

http://mazi.idf.il/113-7050-he/IGF.aspx

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/8/3668.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/0/3670.jpg]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/2/3672.jpg]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-12-2008, 17:07
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אחלה השמצה.
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "אל תאמינו לכל דמגוג שאומר..."

מכיוון שאיני יודע מה מותר לפרט ומה לא, ומכיוון שברור לי לחלוטין שיש בכתבה שקרים, אני מעדיף לשתוק לגביהם. אני משאיר לדובר צה"ל להמשיך להפיץ דיסאינפורמציה כלפי פנים וחוץ, זה עושה יופי של יחצ"נות לצבא ולגנרלים.
אם לא היה מדובר בשקר בוטה וגס, לא הייתי מתרעם כך.

יצא לי גם להשתתף בתרגיל, והמסקנה היחידה שלי מהכתבה היא שהצבא לא נרפא מנטית ליבו לקשקש להתפאר כחוגר ולהגזים במילים מפוצצות ("סינרגיה" אלק).

את זה אני ארשה לעצמי לחשוף- לקח לצה"ל המהולל מעל 10 שעות לפנות לסורוקה לוחם שנקע את רגלו לאחר שנפל מצריח טנק לתובה. הוא לא פונה עד שדפקו שם על השולחן של אחד המח"טים.
ישן 14-12-2008, 21:40
  freedom_fighter freedom_fighter אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.06
אוקי
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "השתתפתי בתרגיל דומה והוא היה מאוד אמיתי ולא דמגוגיה"

אני מאמין לך.
תראה, טוב שיש תרגילי חטיבות. טוב שיש אימונים. חבל שלא באמת מאמנים את הדרגים בהם העופרת פוגשת את הבשר. לא מספיק להניע סד"כ חטיבתי מנקודה אלף לנקודה בית דרך נקודה גימל.
אני לא אפרט, רק כמה נקודות למחשבה.
האם התבצעה באמת התמודדות עם אויב, או שרק מספרים לך ש-"אין שום בעיה לטנקים וחי"ר בשטח בנוי"? באמת אין שום בעיה? לא למדנו מההיסטוריה של השיריון ומלבנון ששטח בנוי הוא מלכודת מוות לטנקים? שלכל הפחות, מורכב מאוד להפעיל אותם שם... תציץ בתמונות, ככה נראה תרח"ט טנקים? מסופקני. ומה זה בדיוק "חטיבת טנקים מאובזרת ללחימה בשטח בנוי" אם לא סיסמא ריקה... אולי התקינו לטנקים את המחטי משאיות האלה שלא יורידו פינות של בתים?

בקיצור- בלי להכנס למה היה, ועם כל ההבנה לחשיבות תרגול המסגרות, נדמה לי שצה"ל ממשיך לנצח באימונים, להצטלם יפה ולשאת נאומים נאים על התחדשות, התמקצעות, התחמות התאמנות וכאלה... אבל הכל דה יורה ודה פלאברה.

דה פאקטו, אני באמת מודאג.
ישן 15-12-2008, 06:55
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
אני לא מבין
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "אוקי"

מה אתה בדיוק רוצה? שיעלו טנקים אמיתיים שידמו אויב וירו אש חיה לעבר הכח המתאמן???
האימונים מתבצעים באש חיה מאוד אבל חד כיוונית כמו בכל מקום אחר בעולם (תודה לאל) כל הדרגים מתאמנים באש חיה.
זה לא סוד שבנוסף לאימונים באש חיה יש גם אימונים של הדרג הפיקודי שכוללים תרגול שליטה ובקרה ושילוב כוחות .

כפי שכבר פורסם לא פעם בעיתונות, צה"ל מפעיל מתקן משוכלל מאוד של תרגול דו צדדי ע"ב האמרים, אם אתה "נפגע" אתה יודע את זה מיד ולאחר התרגיל מתבצע תחקור באמת מעמיק שמראה מי היה איפה ומי פגע במי ומופקים לקחים ברמה היחידתית והאישית. מעדות אני יכול לומר לך שמדובר באימון באמת מעולה שמאתגר מאוד את המפקדים ומציב בפניהם אתגרים מציאותיים מאוד של התחמקות מקו אש.
זה הדבר הכי קרוב לקרב דו צדדי שיש כיום למעט ירי חי של ביום אויב על כוחותינו.

אני לא טוען שהכל בסדר ושאין מה לשפר אבל התרגילים האלו בפירוש לא נראים לי הצגה או חסרי תועלת-ההפך בתרגיל שבו אני השתתפתי כולם התאמנו, בוצע תחקור באמת יסודי והופקו לקחים בכל הרמות.

בקשר לשריון בשטח בנוי, ראיתי אימונים כאלו בעבר אבל שטח בנוי זה לא המקום הטבעי של הטנק.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 15-12-2008 בשעה 07:07.
ישן 15-12-2008, 23:33
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי freedom_fighter שמתחילה ב "יש דברים שרצוי כנראה לא לפרט בפורום הזה."

ציטוט:
אגב, אתה לא ממש מחדש לי, נפגעתי הושמדתי דיי פעמים בחיי

בתרנגול!
דיר באלק! בתרנגול בלבד!

אגב, מישהו חשב שענת העשן האדום שיוצאת מהרכבים של המא"ט והצעקות בקשר פנים "נפגעת!" מסמנת היפגעות.
אני גיליתי שהם בכלל מסמנים שצריך להוציא את הפק"ל קפה ולהדליק את הגזיה.

ישן 13-12-2008, 17:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי blancoynegro שמתחילה ב "אל תאמינו לכל דמגוג שאומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי blancoynegro
אל תאמינו לכל דמגוג שאומר שהכול קשקושים בלי לפרט מה.

עבודת מודיעין פשוטה, כמו ללחוץ על "מצא את כל ההודעות של משתמש זה", תלמד אותך שfreedom_fighter הוא אולי דמגוג, אבל אתה תגלה גם היכן הוא משרת...

ישן 13-12-2008, 16:39
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[font=Verdana]מה מהקשקוש לא..."

הנה הדעה שלי:
1. "היום אנחנו מבינים שכל היכולות צריכות להיות מרוכזות בקרב היבשתי ולכן סיוע האוויר היה לטובת קרב היבשה", אמר אל"מ צורן.
יסלח לי הקצין הבכיר ממני בדרגתו, תפקידו ונסיונו. מרגע הקמת יכולות אויריות קרביות מטרתן היתה להביא תועלת לקרב היבשתי. רק בחלק קצר מכתשעים שנות לחימה אוירית נעשה נסיון להטיל על המימד האוירי את המשימה של מניעת הצורך בקרב יבשתי. ככל הידוע לי, הדעה הרווחת היא כי נסיון זה כשל ואין מה להמשיך בו.

2."ללא ספק זה (סיוע האוויר היה לטובת קרב היבשה) משהו חדש, שאנחנו לומדים אותו, ושיתוף הפעולה היה טוב ויצר סינרגיה בעבודה החטיבתית".
אני בעצמי, סלים ורהזה האהבל, קראתי חוברות של מפקדת חילות השדה משנות השמונים או קודם לכן, עם נייר מצהיב, אודות הסיוע האוירי לקרב היבשה. נכון שיש מה לעדכן, אבל העקרונות עדיין נכונים ולו משום שהטנקים נעים במהירויות דומות, טווחי ההעסקה בקרב היבשתי לא גדלו ברמה של מהפיכה ואפילו המטוסים כפלטפורמה נותרו דומים. מי שיאמר שהחימוש השתנה דרמטית- תשובתי היא שהחימוש החכם יאזל מהר מאוד במלחמה בסדר גודל מלא, או שבכלל יופנה למטרות שמחוץ לקו המגע.
אין כוונתי לאמר שהמח"ט לא יודע על מה הוא מדבר, אלא שלא כל מיומנות שנרכשה מחדש היא אכן משהו חדש.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 13-12-2008, 18:12
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "הנה הדעה שלי: 1. "היום אנחנו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
הנה הדעה שלי:
1. "היום אנחנו מבינים שכל היכולות צריכות להיות מרוכזות בקרב היבשתי ולכן סיוע האוויר היה לטובת קרב היבשה", אמר אל"מ צורן.
יסלח לי הקצין הבכיר ממני בדרגתו, תפקידו ונסיונו. מרגע הקמת יכולות אויריות קרביות מטרתן היתה להביא תועלת לקרב היבשתי. רק בחלק קצר מכתשעים שנות לחימה אוירית נעשה נסיון להטיל על המימד האוירי את המשימה של מניעת הצורך בקרב יבשתי. ככל הידוע לי, הדעה הרווחת היא כי נסיון זה כשל ואין מה להמשיך בו

מלחמת ששת הימים? שתי מלחמות המפרץ? קוסובו?

אין שום בעיה עם ה"שלטנות האווירית", הבעיה היא בגנרלים שמתאהבים ברעיונות עד כדי אובדן היכולת להפעיל הגיון בריא.

בכל תהליכי הרביזיה והפקת הלקחים למיניהם הצבא זורק לפח שיטות לחימה מוכחות ויכולות שנבנו במהלך שנים רק בגלל שהן לא עבדו במתארים שעבורם לא תוכננו בכלל (לפעמים בגלל הפעלה לא נכונה ואילתורים מיותרים).
השלטנות האווירית מושלמת למלחמה מול סוריה.
נחילים - שיטת לחימה שברמת המחלקה עד רמת הגדוד יכולה להתאים מאוד למתארי לחימה רבים במערך החי"ר גם בדרום לבנון וגם מול צבא סורי/מצרי בעתיד.
ישן 15-12-2008, 00:07
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "זה לא נכון"

לא מדברים כאן על רמת הפרט ואפילו לא על רמת הכיתה והמחלקה. ברמות האלה מדובר בשליטה טכנית בכוח ולא צריך (הרבה) בשביל להגיע לרמת מיומנות סבירה בנושא.
הבעיה היא הרמת הגדוד, החטיבה והאוגדה, שם כבר צריך כושר, ידע ויכולות גבוהות יותר בתחום הטקטי, והרמה הזו היא המשמעותית ביותר.

לעצם העניין - בשהותי במל"י, השתתפתי בלא מעט תרח"טים דו"צ (מא"ט) - ברובם הכוח התוקף הפסיד, או ניצח באבידות סטייל 73. אז גם התאמנו יותר...
והבעיה אז היתה אותה בעיה שהתגלעה במלחמה האחרונה - האויב לא עושה מה שאתה חושב ורוצה שהוא יעשה, וללא מודיעין מדוייק, אתה פשוט נכנס שוב ושוב למלכודת שלו.
מהמעט שראיתי באימונים של השנתיים לאחר המלחמה, נראה שאף אחד לא באמת הבין אין נלחמים ואיך מאמנים ללחימה.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 15-12-2008 בשעה 00:11.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:04

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר