לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה פורום תאוריות הקשר וחופש המידע קם לתחיה !!! - כ ו ל ם מוזמנים... חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > תאוריות קשר וחופש המידע
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-12-2008, 18:56
  VCPA VCPA אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.03.08
הנדסת משברים - מיתקפת הטרור והמשבר כלכלי

דובר פה רבות על הנדסת משברים מכוונת, אשר תפקידם להרחיב את סמכויות הממשל מכורח הנסיבות (לעיתים אף החלת משטר צבאי).
בכך למעשה מנסים להוביל לסדר עולמי חדש.

כמובן כבר הוכיחו באשכול של 9/11, שמיתקפת הטרור הזאת היתה מתוכננת ע"י הממשל.
המטרה שאליה הם שאפו, הצליחה באופן חלקי - הם הצליחו להרחיב את סמכויות הממשל,
הם הצליחו להרחיב את סמכויות הצבא ואת סמכויותיהם של זרועות הביטחון השונות.
אולם כל זה לא הספיק בשביל להביא לסדר חדש בארה"ב, כי הם ניכשלו במשימה אחת.

לפי ההערכות המשבר הכלכלי הנוכחי הוא המשך ישיר של מיתקפת הטרור.
גורמי כוח בממשלה ובשוק ההון הקריסו לאט לאט את השוק כדי להוביל למצב הזה.
גם במיקרה הזה הממשלה מנסה להרחיב את סמכויותיה בדרכים כאלה ואחרות, וכמובן מצליחה.
התוכנית הכלכלית הסודית יוצאת לפועל, במקביל אנו שומעים כל מיני היתבטאויות כמו "יש צורך בסדר כלכלי עולמי חדש".

השאלה הנישאלת היא מדוע הם עושים את זה בהפרשי שנים גדולים כל כך, אם מדובר בהמשך ישיר של מיתקפת הטרור?
תוך כדי קריאה בספר שעוסק בבורסה ("בורסה - פיצוח סודות השוק" / צביקה ברגמן),
גיליתי שהיו ניסיונות מצד העיתונות להוביל למשבר כלכלי גדול כבר באותו היום של הפיגועים.
בספר זה מן הסתם לא כתוב ככה, כי הוא לא עוסק בקונספירציות.
ההערכה, שהעיתונות ניסתה להוביל למשבר בכלכלה האמריקאית, זאת המסקנה האישית שלי בלבד.
היו המון כותרות מפוצצות, שחזו קריסה כלכלית של ארה"ב בעקבות הפיגועים.
היה ניסיון לגרום לבהלה בציבור המשקיעים ומכירה היסטרית של מניות אמריקאיות.
הלכה למעשה הפגועים הללו הובילו לעליה משמעותית בבורסה האמריקאית.

להערכתי העיתונות הממסדית ניסתה להקריס את הכלכלה של ארה"ב כבר באותה התקופה כדי להגביר את גודל האסון.
מיתקפת הטרור הגדולה שידעה האנושות + משבר כלכלי גדול מאז 1929 = מתכון ברור לסדר עולמי חדש!
כידוע לכם, הניסיונות להקריס את השוק (במידה והיו כאלה) לא הצליחו בשנת 2001, לכן לקח להם 7 שנים להנדס משבר אחר באמצעות דרכים אחרות.

כמובן אלה רק ההערכות שלי. שתפו אותי ואת כולם בדעתכם.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 16-12-2008 בשעה 18:59.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-12-2008, 19:41
  iceman4ever iceman4ever אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.08
המממ.. נשמע מעניין, מעניין מאוד אפילו...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "הנדסת משברים - מיתקפת הטרור והמשבר כלכלי"

אולי זו באמת הסיבה לבחירת היעד, מרכז הסחר העולמי - התאומים.
להזכירכם גם ב93 היה ניסיון FALS FLAG להפיל את מגדלי התאומים.

מדאיג מאוד, אבל מה שמוזר בכל הסיפור הזה זה שיש המון אנשים עשירים בעולם, עשירים כמעט באותה
הרמה של משליטי הסדר העולמי החדש שמאחורי הקלעים.
הרי גם לאותם האנשים יש עוצמה ודיי הגיוני שהם מודעים לכל החבורת הסודיות וכל המניפולציה הממשלתית באשר היא,
מדוע אותם האנשים העשירים, העוצמתיים לא עושים כלום מול זה? הרי לא ייתכן שכולם שותפים לסוד הזה.

משבר כלכלי כללי יפגע גם בהם, יותר נכון יפגע בהם בחוזקה, אפילו יותר מהציבור הפשוט,
אם הציבור הפשוט יפגע ולא יוכל לסבול זאת עוד כל ההמון הזועם יצא לרחובות, ואם דבר כזה יקרה
בכל המדינות במערב או בעולם לאיזה ממשל יש מה לעשות נגד המון זועם? אפילו ביוון לא היה להם איך לאכול את זה.

לא יודע עד כמה ניסיון להגיע לסדר עולמי דרך מיטוט הכלכלה הוא כלי נכון, כי הם לא רוצים לגרום אנרכיה, יש דרכים אחרות לזרוע פחד ולהוביל את העדר... לדוגמא הניסיון ב911 היה לזרוע פחד
בציבור שטרור זה דבר מסוכן, שזה עלול לגרום לאלפים להעלם סתם, וניסו לדרבן את נושא המיקרוצ'יפ
לפחות לפי הסרט צייטגיסט.

אבל כלום לא בטוח והכל יכול להיות.
סה"כ אוכלוסיית העולם זה השפני ניסיונות ומגרש המשחקים של האליטות העשירות שם למעלה..
באסה
ישן 17-12-2008, 01:26
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "המממ.. נשמע מעניין, מעניין מאוד אפילו..."

אני לא בטוח שכל העשירים מאוד יודעים על מה שהולך מאחורי הקלעים.
לרוב האנשים מאוד טיפשים, ולא שמים לב לדברים האלה.
הם רק אוהבים לראות את חשבון הבנק שלהם טופח.
כשחשבון הבנק שלהם מתחיל להוציא אוויר, הם קונים את כל הסיפורים שהממשלה מוכרת להם.
הם תולים תיקוות בממשלה שמציעה תוכניות סודיות, והולכים שבי אחר התוכניות האלה בתקווה להחזיר את ההון שלהם.

כשהממשלה מבטיחה לעשירים שהיא תציל אותם באמצעות תוכנית סודית,
אז לא אכפת להם שאתה או אני או בני מישפחתנו או חברינו ניכלאנו למשבר בגלל הממשלה.
העיקר שהממשלה תעזור להם להחזיר את ההון שלהם, ושכל שאר העולם יאכל את עצמו.

דרך אגב, העשירים באמת אף פעם לא סובלים מהמשברים האלה עד כדי כך, כי הם לרוב מצליחים להחזיר את הונם.
למשל במשבר הכלכלי שהיה לפני כמה שנים בישראל. העשירים קיבלו תמיכה מהממשלה (ביבי ימח שמו).
הם אמנם סבלו קצת בהתחלה, אך בטווח הארוך הכלכלה בישראל התחילה לפרוח, לכן אנחנו בין המדינות שסובלות הכי מעט מהמשבר הנוכחי.
התעשיינים בישראל היתאוששו בטווח הארוך. תנחש מי עדיין סובל?! כן כן... אנחנו האנשים הפשוטים עדיין סובלים.
קשישים, שגם ככה מצבם היה קשה מנשוא, סובלים עוד יותר בגלל העלאת גיל הפנסיה.
התעשיינים שחגגו על התחת שלנו בתקופת המשבר, עכשיו במצב טוב יחסית (ואני מדגיש שזה רק יחסית).
רק האוכלסיה הפשוטה עדיין סובלת מ"חוקי נירנברג" שביבי חוקק פה בתקופת המשבר.

גם אם האנשים העשירים ובעלי הכוח שמים לב למה שמיתרחש מאחורי הקלעים,
עדיין נוח להם לקבור את הראש באדמה ולעשות כאילו הם לא מבחינים בכלום,
כי הם יודעים שהם יתאוששו מהמצב הזה.

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 17-12-2008 בשעה 01:28.
ישן 18-12-2008, 02:44
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני לא בטוח שכל העשירים מאוד..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי VCPA
דרך אגב, העשירים באמת אף פעם לא סובלים מהמשברים האלה עד כדי כך, כי הם לרוב מצליחים להחזיר את הונם.

אני רוצה לחזק את הטענה הזו באמצעות ציטוט מתוך כתבה ישנה: http://www.bizportal.co.il/shukhaho...=166457&strsrh=
ציטוט:
כיוון שאנחנו מאמינים באמונה שלמה בהמשך הגלובליזציה ובקיום האדם אנחנו לא נבהלים מסאב-פריים למיניהם ובאמת ובתמים מאמינים שהצמיחה הכלכלית תימשך והקפיטליזם, על הטוב והרע שבו זה כמו דמוקרטיה, הדבר היחיד שעובד ומדוע? כי כולם רוצים להתעשר.

כמו שכבר אמרתי, משברי הסאב-פריים לא ממש מבהילים את האנשים האלה, והם לא סובלים כמו שאתם חושבים.

פעם כשהנרי פורד פשט רגל, שאלו אותו מה ההגדרה שלו לבן אדם עשיר.
הוא ענה שבן אדם עשיר ניבחן לפי כמות הזמן הדרושה לו להחזיר את ההון שלו.
הוא לא פחד מפשיטת הרגל שלו. אני מניח שהוא היה מאוד מבואס, אבל לא פחד.
אני יכול לתת לכם המון דוגמאות של בעלי הון שפשטו רגל (חלקם אפילו ניכנסו לחובות של מיליארדים), ובכל זאת היתעשרו בחזרה.
זה משהו שילמד אתכם, שלא משנה כמה העשירים יפסידו במשברים האלה, הם תמיד יחזירו את ההון שלהם.

היחידים שסובלים מכל המשברים הללו הם אנחנו. בשבילם אנחנו אספסוף שחי על הקצה, ויודע לחיות רק על הלוואות.
אתה רוצה טיול לחו"ל? הלוואה! אתה רוצה לקנות פלזמה בשביל לצפות בכדורגל באיכות HD? הלוואה!

סלחו לי, אבל הם לגמרי צודקים. אנחנו אספסוף שמשועבד לבנקים. אנחנו חיים על הלוואות,
במיוחד בשביל האספסוף הישראלי הומצא המינוס הישראלי כדי שכולנו נחייה כל הזמן בחובות.
הרי ככה נוח לשלוט בעדר שכל החיים שלו חי על הלוואות, ואין לו פנאי להילחם בשחיתות שמיתרחשת הרחק מעיני הציבור.

בזמן האחרון אני מבקר הרבה בבנק. באחת מהפעמים אמרו לי שאני צריך לשלם עמלה על משהו שמעולם לא שילמתי עליו לפני כן.
אני כמובן היתעצבנתי ודרשתי הסברים למרות, שמדובר בחמישה וחצי שקלים בלבד, אבל אני יודע שהם מגלגלים המון כסף באמצעות העמלה העלובה הזאת.
היו עוד כמה אנשים שכעסו על העמלה הנוספת, אבל רובם לא אמרו מילה.
כבר לא אכפת להם שהבנקים עושקים אותם. הם אפילו לא שמים לב שלוקחים מהם יותר כסף.

סלחו לי על ההיתבטאות - אנחנו עם עלוב...

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 18-12-2008 בשעה 02:54.
ישן 17-12-2008, 01:03
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "מקורות המשבר הנוכחי"

בעיתונות תמיד אמרו שאל קעידה היו צריכים כמה שנים בשביל לתכנן פיגוע בסדר גודל כזה.
גם הממשלה צריכה כמה שנים בשביל לתכנן פיגוע שיראה כאילו אין לה קשר אליו.
לצערם הם ניכשלו במשימה, ולא הצליחו לגרום לזה להיראות כאילו אין להם קשר.
כולנו כבר מצאנו את הקשר של הממשלה לזוועה הזאת.

בנוסף לזה, כמו שאייסמן היקר ציין למעלה, כבר היה ניסיון להקריס את התאומים בפיגוע שהיה ב-1993.
זה קרה בשנות ה-90 כאשר החלו המקורות של המשבר הנוכחי.
לדעתי הם החלו להשביח את הקרקע לקריסה כלכלית כבר בשנות ה-90,
ותיכננו לתת את המכה החזקה ביותר במקביל למשבר ביטחוני כדי, שהמהלומה תהיה כמה שיותר חזקה.

אתה אולי לא שמת לב, אבל זה ניראה בבירור כאילו העיתונים ניסו להמית את הכלכלה האמריקאית בתקופה של 9/11.
הינה דוגמא לכותרת שפורסמה כבר ביום של הפיגועים: 'לאסון הזה תהיה השפעה מרחיקת לכת על התיאבון של המשקיעים לעשות עסקים עם ארה"ב'.
היו עוד המון כותרות כאלה - זה ניראה כאילו הם מנסים לקטול לגמרי את שוק ההון האמריקאי. הם רמזו ואף אמרו באופן ישיר שכדאי להיתרחק ממניות אמריקאיות.
יועץ חכם של שוק ההון בחיים לא היה אומר, שלא כדאי להשקיע במניות אמריקאיות כתוצאה מאסון ביטחוני שכזה.
להפך, יועץ חכם היה אומר, שכדאי לנצל טוב את המצב הזה ולעקוב אחרי השוק האמריקאי ולהשקיע בצורה חכמה.
הרי זאת היזדמנות פז למשקיעים. השקעה בתעשיה הביטחונית האמריקאית עשויה להניב תוצאות מרשימות בטווח החודשים (אולי שנים) הקרוב לפיגועים.
אולם בעיתונות לא ניסו לעזור למשקיעים לחשוב חכם, אלא חד משמעית ניסו להבריח משקיעים מהשוק האמריקאי.

העיתונות הרבה פעמים מנסה להמית כלכלות של מדינות ואף יבשות שלמות. לא תמיד זה מצליח לה.
כשפרצה מגפת הסארס. העיתונות המליצה להיתרחק מהשוק האסיאתי.
למה לעזאזל להיתרחק מכל המניות האסיאתיות. הייתי מבין אם היו ממליצים למכור מניות של התעשיה הרפואית,
הרי מדובר בפריצת מגפה העלולה להיות תוצאה של מחדל רפואי, שיפגע קשה בתעשיה הרפואית. עקרונית אין שום סיבה לברוח טוטאלית ממניות אסיאתיות.
זה מעיד על כך שהעיתונות חד וחלק מנסה להמית כלכלות של מדינות שלמות ויבשות שלמות.

האמת שהנושא הזה התחיל לגרות אותי.
ניראה לי שאני אקח ספר על המשבר הכלכלי של 1929.
אני חייב לרדת לעומקו של עניין ולהבין מה גרם למשבר בסדר גודל כזה.
אני בטוח שיש בנושא הזה יותר ניסתר מהגלוי.
ישן 17-12-2008, 19:49
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
תקשורת ההמונים מייצרת פאניקה מעצם טבעה
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "בעיתונות תמיד אמרו שאל קעידה..."

מה ההמון רוצה לקרוא? שהכלכלה תישאר יציבה ותמשיך למרות המתקפה? כמובן שלא. כך גם לכתבים אין זמן לשבת עם מומחי כלכלה ולקרוא ניתוחים מעמיקים בשביל להבחין שבסופו של יום הכלכלה האמריקאית תמשיך. הם צריכים להגיש כתבה בדד-ליין מסויים ולכן הם יכתבו על מה שברור מאליו- שלמתקפה תהיה השפעה רעה על הכלכלה האמריקאית.
מה לא הגיוני בזה? מנהטן משותקת, מרכז עסקי גדול מושמד וארה"ב בפחד שיהיו עוד מתקפות טרור. צריך מומחה בשביל להתחיל לנתח ולהבין שלא מדובר באסון אך הניו-יורק טיימס והוושינגטון פוסט הם לא עיתוני כלכלה, הם עיתוני חדשות.
כך גם בדוגמה שהבאת על הסארס- מחלה שעוברת על ידי האוויר היא בעלת פונטנציאל לשתק את הכלכלה העולמית משום הפחד של הידבקות. שוב, זה הגיון יום-יומי שלא צריך רצון מכוון בשביל להגיע אליו.
האם יצירת הפאניקה הזאת טובה? כמובן שלא ואנשים צריכים לקרוא יותר ממה שכותבים בעיתונים על הכלכלה והם עושים את זה. מפה ועד לניסיון למוטט כלכלות של יבשות שלמות כחלק מקונספרציה יש מרחק גדול ואני חושב שפשוט ניתן לטעון שהרדידות העיתונאית היא הסיבה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 18-12-2008, 02:23
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "תקשורת ההמונים מייצרת פאניקה מעצם טבעה"

אני חושב שלא היתנסחתי נכון. כשאמרתי עיתונות מימסדית, אני לא בהכרח היתכוונתי לניו יורק טיימס ולוושינגטון פוסט, אלא היתכוונתי לכל העיתונים המסחריים כולל העיתונים הכלכליים. כולם היו במגמה אחת שצופה ירידה בשוק ההון האמריקאי. אני מבקש ממך לא לזלזל בעיתונים החדשותיים שהזכרת. כל מי שכותב אצלם מאמרים כלכליים, הוא גם מומחה לכלכלה. משמע הוא לא צריך שישב לצידו מומחה אחר שיסביר לו דברים.

זה לגיטימי לחלוטין שעיתונאי יחשוב, שתהיה ירידה במניות רבות כתוצאה מאסון כזה, אבל זה לא לגיטימי להגיד את זה באופן כללי על כל המניות האמריקאיות. כל משקיע זוטר בבורסה יודע שארועים מקוממים הם היזדמנות פז להשקעות. צריך רק לדעת לנצל את זה לטובתך, אבל בטוח לא לברוח עם הזנב בין הרגליים.
עובדה שבסוף דווקא היתה עליה בבורסה האמריקאית באופן משמעותי. גם אחרי מחלת הסארס לא קרה שום דבר מיוחד. הבורסות הגיבו דווקא יפה מאוד למחלה.

לטענתך לעיתונאיים יש דדליין, והם צריכים לכתוב מאמר תוך זמן קצר ולפרסם אותו. בנוסף אתה טוען שאין להם זמן לפרסם ניתוחים מעמיקים של מצב השוק. תרשה לי להפריך את הטענה שלך. קודם כל הכותרות האלה לא פורסמו רק ביום הראשון לאסון. הן המשיכו לצוץ במשך כמה ימים או שבועות לאחר האסונות השונים, ובכל הזמן הזה הן בישרו רעות.
אני אכתוב פה קטע מהספר של צביקה ברגמן.
ציטוט:
לאחר קריסתם של מגדלי התאומים בעקבות התקפת הטרור של אל קעידה זעקו כותרות העיתונים "השמים נופלים... השמים נופלים" ועיתונאים רבים תארו בפנינו בדרך מאוד ציורית ומשכנעת כיצד עומדת כלכלת ארה"ב לקרוס ועמה גם כלכלות העולם כולו. גם לאחר גילוי מחלת הסארס בתחילת 2003 במזרח אסיה, עברנו אותו תהליך וקראנו על שקיעתה הקרובה של כלכלת המזרח תוך הצגת נתונים מרשימים ומשכנעים.

הינה... היה להם מספיק זמן בשביל לעשות ניתוחים מעמיקים, ועדיין הם המשיכו לדבר שטויות ובישרו קריסה כלכלית עולמית.
ישן 18-12-2008, 16:14
צלמית המשתמש של הקרדינל
  הקרדינל הקרדינל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.09.06
כיום המחשבה על משבר נראת כשטות
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "אני חושב שלא היתנסחתי נכון...."

בשבועות הראשונים אחרי מתקפת הטרור כל מומחי הכלכלה הצביעו על זה וכך גם מצביעים דו"חות כלכלים- בתקופה המיידית של אחרי ה9/11 המניות ירדו ואנשים פוטרו. סביר להניח שמשבר כלכלי אכן היה מתרחש לולא ההתערבות של הפידרל ריזרב בנק והבנק האירופאי.
אפילו היום הניסיון לנתח את השפעות המתקפה על הכלכלה האמריקאית הוא כמעט בלתי אפשרי, בטח אז כשמנהטן שותקה ומחירי הנפט קפצו. כמובן, היו כאלו שהמליצו לשבת ולראות איך המניות צונחות בהתחלה ואז עולות אך בתקופה שאחרי פיצוץ בועת ההיי-טק, כשארה"ב עדיין ניסתה להחלים, אי-אפשר להאשים מישהו בכך שתהה אם הכלכלה האמריקאית תעבור משבר כללי.
כהוכחה לעובדה הזאת הנה כמה מאמרים ומחקרים אקדמאים בנושא. ל9/11 היו השפעות כלכליות והיו הסיבות מדוע התקשורת התחילה להשתגע. אתה יותר ממוזמן להביא כתבות מעיתונים שמראות שגם אחרי יותר משנה או שנתיים הם עדיין היו בטוחים שהכלכלה עומדת לבצע צניחה חופשית.

1. Effect of 9/11 on NYC.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 19-12-2008, 03:23
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי הקרדינל שמתחילה ב "כיום המחשבה על משבר נראת כשטות"

אלה, שהמליצו להמתין בשביל לראות את המניות צונחות ואז קופצות בחזרה, נתנו את העצה הכי חכמה. בסופו של דבר הם הרוויחו מהעניין.
ציטוט:
אתה יותר ממוזמן להביא כתבות מעיתונים שמראות שגם אחרי יותר משנה או שנתיים הם עדיין היו בטוחים שהכלכלה עומדת לבצע צניחה חופשית.

למען האמת ממש לא הבנתי למה אתה מבקש מימני לעשות דבר כזה.
האם ציינתי באיזשהו מקום באשכול הזה, שגם אחרי יותר משנה או שנתיים הם היו בטוחים, שהכלכלה עומדת לבצע צניחה חופשית?
עד כמה שזכור לי, לא כתבתי שום דבר כזה באשכול. אני אמרתי שהכתבות האלה היתפרסמו בימים והשבועות הראשונים.
למעשה אחרי כ-5 שבועות כבר ראו את הבורסה האמריקאית מרקיעה, אז המאמרים השליליים פסקו.

אפשר להבין מדוע התיקשורת החלה להישתגע, אך אתה כניראה לא הבנת את המטרה שלי בפתיחת האשכול.
פתיחת האשכול בעצם באה לשאול את דעתכם - האם היה ניסיון לתת תמריץ לנפילת הכלכלה במקביל להוצאה לפועל של הפיגוע.
זאת בהיתחשב בעובדה, שאני ורוב חברי הפורום, כבר רואים בקונספירציית 9/11 כעובדה.

אז אני אשאל אותך שאלות ישירות:
1. האם אתה מאמין לתאוריה האלטרנטיבית של פיגועי ה-9/11?
2. במידה וכן, האם אתה חושב שהיה ניסיון לתת תמריץ לנפילת הכלכלה במקביל לפעולת הטרור המתוכננת ע"י גורמים בממשלה (אני מבקש לענות על השאלה הזאת רק במידה ואתה מאמין לתאוריה הראשונה, אחרת זה מאבד את כל הרעיון).

קראתי חלק מהחומר שקישרת אותי אליו, אבל אין לי זמן לקרוא עכשיו הכל. שמרתי את זה בשביל להמשיך לקרוא מאוחר יותר. זה רק יכול לתרום לניסיון שאני מנסה ליצבור.
תודה על המאמרים
ישן 17-12-2008, 23:22

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "בעיתונות תמיד אמרו שאל קעידה..."

כמה דברים שלא ברורים לי כ"כ - מי הם אותם הגופים ששולטים בתקשורת אם כך? ומדוע מעניין אותם כ"כ לקטול את הכלכלה האמריקאית?
אם נצא מנקודת ההנחמה שארה"ב הם אלו שהינדסו את 911 ( ד"א שמתם לב ש911 זה מספר החירום בארה"ב? חחח) אז מה האינטרס שלהם
למוטט את הכלכלה שלהם ולהבריח משקיעים מכל העולם? זה משהו שלא ברור לי כי אני לא כ"כ מבין בכלכלה, הרי לכל חברה סודית שלא תהייה זו
ששולטת בממשלת ארה"ב להפך אמור להיות לה אינטרס חד משמעי להיות הכי משגשגים שיש והכי עוצמתיים שיש, אלא אם כן המטרה היא לגרום לפשיטת
רגל כלל ארצית בארה"ב ואז רק לגוף ששולט בממשל יהיה את הכוח והעוצמה לעשות כרצונה...
אבל זה עדיין לא משהו שמורה על ניסיון לNWO כי זה משהו במסגרת ארה"ב, ואני מניח שבמקרה של משבר בארה"ב אירופה תסתדר, תכנס כלכלה
עצמאית לחלוטין אני מניח שמדינות חזקות כמו בריטניה וצרפת יכולות להוביל קמפיין שכזה באירופה, מה גם שהם פחות תלויים בדולר האמריקאי
בזכות הEURO ובעצם לשם כך המטבע הזה נוצר לא?

ובאשר לסארס - לא חשבתי על זה מעולם, יכול להיות שזה היה ניסיון מכוון לדילול אוכלוסין? קראתי פעם איפשהו שלטבע יש את האפשרות לאזן את עצמו
ואם בשביל איזון אקולוגי הטבע צריך "דילול אוכלוסין" אז זה מה שקורה.. אני לא יודע עד כמה זה מדוייק, אבל דילול יזום יכול להיות הגיוני.

מה אתה אומר?
ישן 18-12-2008, 01:35
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "כמה דברים שלא ברורים לי כ"כ -..."

לקברניטי ה-NWO יש הרבה מניעים להפיל את כלכלת ארה"ב:
1. קריסה של הכלכלה האמריקאית מקרינה על כל העולם. שארה"ב מפליצה, כל העולם נחנק מסירחון.
2. קריסה כלכלית מובילה לכל מיני הצהרות כמו "יש צורך בסדר כלכלי עולמי חדש". והינה לך צעד נוסף לעבר איחוד עולמי.
3. נכון לעכשיו קנדה ניתנגדת לאיחוד הצפון אמריקאי. קריסה כלכלית עולמית היא קרקע פוריה להקמת האיחוד הצפון אמריקאי.
אל תישכח שרוב האיחודים מבוססים על כלכלה (האיחוד האירופי למשל).
4. קריסה כלכלית מובילה גם לחקיקת חוקים שמחזקים את הממשלה, והוצאת תוכניות סודיות לפועל - קוראים לזה תוכניות מגירה בשפת העם.
5. משבר מוביל להלאמה - חיזוק הממשלה.
6. תעשיינים מקבלים סיוע מהממשלה. תעיין קצת בחדשות האחרונות של שוק ההון,
ותיראה כמה כסף ממשלת ארה"ב הזרימה לאחרונה בשביל להציל כמה מהתעשיינים והבנקים הגדולים
(לדגים הקטנים באוקיינוס לא נישאר כל סיכוי. רובם פשוט ניטרפו, וחלק קטן ניצל בקושי).
אלה שקיבלו סיוע מהממשלה בעצם הופכים לכלי בידי הממשלה (עוד כוח).
7. קריסה של המון בנקים מובילה להקמת בנק מרכזי גדול, שמפוקח ע"י איילי הון שקשורים לחברות סודיות (תעיין במה ש-Pilon כתב באשכול הזה).
זה מקל מאוד על השליטה של העדר שחי על הקצה, ויודע רק ללוות כסף מהבנקים.

טעות בידייך ששאר העולם ואירופה בפרט לא מושפעים מהכלכלה של ארה"ב.
הרי המשבר הנוכחי החל בארה"ב, ועכשיו כל העולם ניכנס למשבר (תיזכר במה שכתבתי על מה שקורה כאשר ארה"ב מפליצה).

ציטוט:
ובאשר לסארס - לא חשבתי על זה מעולם, יכול להיות שזה היה ניסיון מכוון לדילול אוכלוסין? קראתי פעם איפשהו שלטבע יש את האפשרות לאזן את עצמו
ואם בשביל איזון אקולוגי הטבע צריך "דילול אוכלוסין" אז זה מה שקורה.. אני לא יודע עד כמה זה מדוייק, אבל דילול יזום יכול להיות הגיוני.

מה אתה אומר?

גם אני חשבתי על זה, אבל אני לא ממהר להסיק מסקנות לגבי זה.
בכל מיקרה, הסינים מיתרבים כמו נמלים, שמעתי לא פעם שניסו לדלל את האוכלסיה שלהם באופן מכוון.
באחת המילחמות (אני לא זוכר איזו) סין שלחה חיילים בכמויות למוות. חיילים נהרגו בקצב מטורף, והסינים עדיין המשיכו לשלוח חיילים. זה פשוט לא ניגמר...
המורה שלי להיסטוריה אמר בצחוק: "טוב, הם היו אמורים לדלל איכשהו את האוכלסיה שלהם".

עכשיו אני מבין שאולי זה לא היה רק צחוק, אלא הסינים באמת רצו לדלל אוכלסיה

נערך לאחרונה ע"י VCPA בתאריך 18-12-2008 בשעה 01:44.
ישן 18-12-2008, 18:33

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "לקברניטי ה-NWO יש הרבה מניעים..."

וואי וואי, עכשיו כשהסברת לי אחי הכל נראה יותר הגיוני, לא קישרתי בין כל הדברים הללו,
אני אמנם עוקב מן הסתם אחר החדשות בכלכלה, אבל לא בקיא בזה כמוך, דווקא חשבתי שבמקרה
של משבר חמור ורציני, ממשלות אחרות יעדיפו להתנתק מארה"ב ומהכלכלה שלה ולהקים מערכת
כלכלית משלהן, נגיד רוסיה כרגע על סף קריסה בגלל הריקושטים של המשבר בארה"ב, אז חשבתי
שיותר הגיוני שמדינות באירופה ומזרח אירופה נגיד יקימו סוג של כלכלה עצמאית כדי לא להיות
תלויים בארה"ב.

אבל לפי מה שהסברת לא כך העיניין וחבל, רק למה באמת לא עושים דבר כזה באיחוד האירופי?
למה לא מקימים כבר עכשיו מערכת כלכלית שתשרת רק אותם מבלי תלות במשברים והכביסה המלוכלכת של ארה"ב? הרי גם באיחוד הארופאי בטוח
יש כל מיני גופים שלא כ"כ שלמים עם נושאי הNWO... הרי במהלך ההיסטוריה 2 היבשותה גדולות
רוסיה וארה"ב נלחמו על השליטה בעולם, נלחמו על הכלכלה, אבל רוסיה דיי מפגרת אחרי ארה"ב
גם מהבחינה הכלכלית (למעשה דיי תלוייה בארה"ב) ואני מניח שגם באירופה לא היו מתנגדים לרעיון
של לצאת מול ארה"ב ע"מ לנהל את העולם בעצמם.. העיניין הוא שארה"ב היא כ"כ חזקה וכ"כ מבוססת
שבמהלך השנים אמנם הטייטל שלה היה "ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות" וזה בעצם מה שאיפשר
להם להמשיך ולהתעצם מתחת לעיניים הפקוחות של הציבור בעולם מבלי לשים לב לאיזו "מפלצת"
נוצרה להם שם במערב..

באשר לסעיף 6 - מן הסתם שהייתי מודע, אבל דיי חידשת לי בסעיף 7 .. אוף זה כזה מתסכל
מה שהם מנסים לעשות, אשכרה עושים מהעולם מגרש המשחקים שלהם.
ישן 19-12-2008, 04:17
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי iceman4ever שמתחילה ב "וואי וואי, עכשיו כשהסברת לי..."

זה בלתי אפשרי ליצור כלכלה עצמאית באירופה. המסחר בעולם מיתבסס על גלובליזציה - כל המדינות תלויות אחת בשניה, וכל מדינה/יבשת תורמת בדרך שלה למסחר. לדוגמא, המזה"ת מספק בעיקר נפט, רוסיה מספקת גז, אפריקה מספקת מחצבים למיניהם (יותר נכון היא לא מספקת, אלא גונבים מהם), סין מספקת אורז. אלה כמובן דוגמאות פשוטות, אפשר להרחיב את הדוגמאות למשהו יותר מורכב.

ככה זה היה משחר האנושות. לסוחרים תמיד היתה שאיפה להגיע מעבר לאופק ולספק סחורה חדשה למקומיים שלהם (סחורה שלא בהכרח היתה קיימת במקום שלהם, או שהיתה בריכוזים נמוכים).
כך לדוגמא את סין שבעבר היתה מאוד מנותקת מהעולם. היתה להם כלכלה חופשית, שלא תלויה במערב כמו שאתה רוצה שאירופה תעשה, אבל היו בזה המון חסורונות. לסין היה מחסור במחצבי מתכת בטריטוריה שלהם. כאמור, היתה להם כלכלה מנותקת, אז הם לא יכלו לספק מתכת לתושבים, לכן הם לא היו מייצרים מזלגות וכפות לאכילה, והישתמשו במקלות סיניים שנישארה כמסורת עד היום (אתם חושבים שהם באמת חשבו שהמקלות האלה נוחים לאכילה?!). סין היתה אחת מהתרבויות המפותחות באותה התקופה מכל הבחינות. הניתוק של סין חסם את התרבות שלהם מפני פריצת אופקים. רק אחרי שסין הפסיקה עם הבדלנות שלה, העולם נחשף לתרבות הניפלאה שלה.

אל תיראו בגלובליזציה דבר רע. גלובליזציה זה רעיון טוב מיסודו, הרי בזכות הגלובליזציה אנחנו נהנים מתרבויות אחרות, מקבלים סחורה מגוונת, חולקים את הטכנולוגיות אחת של השניה ועוד הרבה דברים, שהם לא שליליים כמו שאתם חושבים. לעומת זאת, יש את הארגונים הגלובאליים הענקיים, שמנוהלים ע"י אנשים, שלא הכי אהודים בפורום תאוריות קשר בלשון המעטה. ארגונים גלובאליים ענקיים כמו G-8, OPEC, OECD - כאמור, יושבים באירגונים האלה אנשים שמנצלים את הגלובליזציה לרעה. אני מדגיש שהארגונים לכשעצמם לא מזיקים, אלא האנשים שיושבים שם בדרך כלל.

אני נגד הגלובליזציה בעיקר בגלל ניצולה לרעה, אך אני רואה ברעיון עצמו כרעיון חיובי, שיכול רק ליתרום לעולם.
ישן 17-12-2008, 09:15
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי VCPA שמתחילה ב "הנדסת משברים - מיתקפת הטרור והמשבר כלכלי"

נושא מעניין. אני אשמח לשמוע ניתוח של המשבר הכלכלי מ1929 .

כדי להבין את המשבר של אותם ימים, יש להרחיק לשנים הראשונות של המאה ה 20, מאחר והמשבר אינו מתחיל ב 1929.

הנה כמה דברים שליקטתי מצייגייסט:

רוקפלר, מורגן, וורבורג ורוטשילד מנסים ליזום חקיקה ליצירת בנק מרכזי נוסף. כדי להכין את דעת הקהל, היה עליהם ליצור ארוע מטלטל.

1907 - ראשי הבנקים ובראשם מורגן, מפיצים שמועות שבנק גדול וחשוב עומד לפני קריסה.
כתגובה, הציבור מתחיל במשיכת כספים מסיבית והתוצאה היא קריסה כלכלית מוחלטת.
מאוחר יותר וכתוצאה מהמשבר, נחקק חוק הפדרל ריזרב.
הכח הכלכלי והפוליטי היה מעכשיו בידי קבוצת בנקאים. לא בידי העם או נבחריו.

1914-1919 הבנק המרכזי מגדיל את אספקת הכסף בכמעט 100% והלוואות רבות לבנקים ולציבור.

1920 - הבנק המרכזי תובע החזרת החובות באופן מידי (על כל דולר מונפק כהלוואה יש ריבית)
התוצאה : כ 5400 בנקים מתמוטטים.

כאמור, אלה האירועים המכוננים לקראת המשבר הגדול ב 1929.

מכיוון שאנו יודעים היום שאירועי טרור מסויימים נועדו כדי ליצור משברים מבויימים כדוגמת ה 9.11, ראוי לבחון לפחות עוד שני מקרים מעניינים. מאחר והפיצוץ בגדל התאומים ב 1993 לא השיג את מטרתו, שנתיים מאוחר יותר ב 1995 ארע הפיגוע הגדול באוקלהומה סיטי. פיגוע זה הוביל מאוחר יותר לחקיקת האנטי טרור ביל. עד היום יש פרטים סתומים ומעורפלים לגבי האירוע הזה.

פיגועי ה 9.11 הובילו לחקיקה מרובה השוללת זכויות אזרחיות רבות תוך מתן שליטה טוטליטרית של הנשיא.

2005 - לונדון תחת מתקפת טרור. מעניין שבאותו היום ושעה אמור היה להערך תרגיל רב היקף המדמה התקפת טרור בדיוק באותו מתאר ובאותם מקומות. מזכיר משהו למישהו...?!

נערך לאחרונה ע"י Pilon בתאריך 17-12-2008 בשעה 09:16. סיבה: תוספת
ישן 18-12-2008, 01:08
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "נושא מעניין. אני אשמח לשמוע..."

ציטוט:
נושא מעניין. אני אשמח לשמוע ניתוח של המשבר הכלכלי מ1929 .
כדי להבין את המשבר של אותם ימים, יש להרחיק לשנים הראשונות של המאה ה 20, מאחר והמשבר אינו מתחיל ב 1929.

כרגע אין לי ממש פנאי לזה, אבל אני אשתדל להביא ניתוח ומסקנות אישיות אחרי, שאני אקרא על הנושא.
חשוב להבין שזאת היתה תקופה שונה, ושיטות המסחר היו שונות.
לפני שאני מתחיל להיתעמק במשבר הכלכלי של 1929, אני צריך ללמוד את רוח המסחר של אותן השנים שקדמו למשבר.

יש בידי ספר שבדיוק עוסק בתקופה של סוף המאה ה-19 ותחילת המאה ה-20. אני חושב שהוא יעזור לי לפני שאני אתחיל לקרוא על המשבר של 1929.
ציטוט:
רוקפלר, מורגן, וורבורג ורוטשילד מנסים ליזום חקיקה ליצירת בנק מרכזי נוסף. כדי להכין את דעת הקהל, היה עליהם ליצור ארוע מטלטל.

1907 - ראשי הבנקים ובראשם מורגן, מפיצים שמועות שבנק גדול וחשוב עומד לפני קריסה.
כתגובה, הציבור מתחיל במשיכת כספים מסיבית והתוצאה היא קריסה כלכלית מוחלטת.
מאוחר יותר וכתוצאה מהמשבר, נחקק חוק הפדרל ריזרב.
הכח הכלכלי והפוליטי היה מעכשיו בידי קבוצת בנקאים. לא בידי העם או נבחריו.

כמו שאמרתי לפני כן, פעם שיטות המסחר בבורסה היו שונות.
שיטות המסחר הישנות איפשרו הפצת שמועות והטיית המסחר בקלות ע"י אנשים משפיעים כמו האנשים שהזכרת.
ידוע לי שאנשים כאלה ניצלו את זה יפה מאוד בשביל לשווק מניות קיקיוניות, שלא היה להן כל פוטנציאל כלכלי.
אני לא יודע אם המניע שלהם היה קונספירטיבי ברמות הגבוהות או תאוות בצע בלבד - צריך לבדוק את זה.
ציטוט:
מכיוון שאנו יודעים היום שאירועי טרור מסויימים נועדו כדי ליצור משברים מבויימים כדוגמת ה 9.11, ראוי לבחון לפחות עוד שני מקרים מעניינים. מאחר והפיצוץ בגדל התאומים ב 1993 לא השיג את מטרתו, שנתיים מאוחר יותר ב 1995 ארע הפיגוע הגדול באוקלהומה סיטי. פיגוע זה הוביל מאוחר יותר לחקיקת האנטי טרור ביל. עד היום יש פרטים סתומים ומעורפלים לגבי האירוע הזה.

ראיתי פעם תחקיר שעשו על קריסת הבניין באוקלוהמה. הבניין קרס תוך 7 שניות מהפיצוץ.
בתחקיר עלה שהטרוריסט הניח את המשאית עם כל חומר הנפץ בדיוק במקום רגיש בבניין (ריסוק של עמוד אחד גרם לקריסה של כל הבניין הענק הזה).
מעניין כיצד הטרוריסט ידע להניח את המטען בדיוק בנקודה הזאת?
אני לא מאמין שזה היה מקרי. הוא ידע במאה אחוז שהנחת המשאית בנקודה ההיא תביא לריסוק הבניין כולו.
זה מזכיר קצת את הקריסה של בנייני התאומים, שניראתה כמו קריסה מבוקרת.

אתה יכול לפרט על חקיקת האנטי טרור ביל? פעם ראשונה שאני שומע על זה.
ישן 18-12-2008, 09:22
צלמית המשתמש של Pilon
  Pilon Pilon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.03.06

האנטי טרור ביל :
http://www.cnn.com/US/9604/18/anti....bill/index.html

הבניין באוקלהומה לא קרס , אבל כמעט כל חזית הבניין פלוס קרסו כתוצאה מהפיצוץ.
אאל"ט היה פעם מזמן פרק בסדרה "שניות מאסון" שתאר את מה שאתה ציינת לגבי הנחת המטען
בנקודת התורפה של הבניין. אבל יש עוד הרבה יותר מזה בנושא. ביוטיוב ראיתי כמה סרטים
רציניים שמעוררים הרבה סימני שאלה.

לגבי שיטת המסחר והכלכלה אז והיום, דמיין שמופצת שמועה מבוססת לכאורה שבנק גדול
בישראל עומד לפני קריסה. אתה יכול לדמיין מה יקרה? ובכלל מי שולט היום בפדרל ריזרב ומי אחראי למשבר הסאב פריים שאת ניצניו כבר ראינו לפני שנים ? אולי חלו שינויים וחוקים שונים, אבל למרבה הפלא עדיין אפשר לייצר משבר כלכלי בלי בעייה.

ישן 19-12-2008, 03:36
  VCPA VCPA אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי Pilon שמתחילה ב "האנטי טרור ביל..."

כן, היה פרק ב"שניות מאסון" על הפיגוע באוקלוהמה סיטי, וזה בדיוק מה שראיתי.
זה היה לפני כמה שנים, לכן אני זוכר דברים במעורפל.
כדאי באמת שמישהו יקח יוזמה, וירכז את החומר על הפיגוע הזה באשכול ניפרד.

עקרונות המסחר בבורסה אז והיום זהים. אני דיברתי יותר על ההבדל ברוח המסחר, למשל:
לא היו טלפונים בשביל לבצע פעולות מכירה וקניה. הסוחר היתה תלוי בנער שליחויות.
לא היו מסכים אלקטרוניים שדיווחו על שערי המניות בזמן אמת. היה לוח מודעות שעליו היות תולים פתקיות עם שערי המניות.
עידכנו שערי מניות דרך מכשירי טלגרף, שמעבר המידע בהם היה הרבה יותר איטי.
לא היתה מדיה אלקטרונית (טלוויזיה, אינטרנט). הסוחר היה צריך לחכות לעיתון הבוקר, וניזון בעיקר משמועות.

הנקודה האחרונה מחזקת את מה שאתה אמרת. היה קל מאוד להפיץ שמועות שמסוגלות להפיל מניות, וכך הצליחו בעצם רוקפלר, רוטשילד וכיו"ב להפיץ שמועות חסרות בסיס.
גם היום אפשר להפיץ שמועות, אבל זה קצת יותר קשה בגלל המדיה שנגישה לכל אחד בבית. זאת אומרת שאתה תמיד יכול לגשת לאינטרנט ולאמת אם המידע שקיבלת נכון או לא נכון.

בדיוק לאחרונה הצליחו להוריד את שערי חברת "אסם" באמצעות שמועה, שהופצה במכתב שרשרת במייל.
לפי השמועה, התינוקות שנהרגו בזמן האחרון בטווח קצר, מתו כתוצאה מאכילת במבה של אסם.
זה הפיל את אסם בכ-6%, אבל יום למחרת היה תיקון.
אסם זה אמנם לא מקור למשבר כלכלי, אבל זה מוכיח שאפשר להפיל ככה בקלות בנקים גדולים וליצור משבר כלכלי.
ישן 19-12-2008, 04:31
  VCPA VCPA אינו מחובר  

אני רוצה להעלות עוד נקודה למחשבה

המשבר הכלכלי הגדול של 1929 היה בהחלט מכה קשה לכלכלה. כאשר הגיע שיא המשבר, הבורסה איבדה 90% מערכה בסך הכל (זה בלתי ניתפס!). רק לאחר 25 שנים הבורסה היתאוששה לגמרי וחזרה לשערים שהיו לפני תחילת המשבר. כמו שאתם מבינים, 25 שנים לא באות ברגל ולקח המון זמן עד שהכלכלה הישתקמה. לאחר הזעזוע העמוק הזה נחקקו חוקים וכללים במסחר שאמורים למנוע משבר נוסף כזה. המשבר של 1929 והמשבר הנוכחי מאוד דומים מבחינת סיבות וגורמים. אני תוהה האם החוקים האלה לא היו אמורים למנוע את מתן המשכנתאות חסר הבקרה שהחל בשנות ה-90 בארה"ב? לישראלים זה אולי קצת קשה להבין את זה בהיתחשב בעובדה, שאצלנו כל אדם יכול לקבל משכנתא פלוס חלק ניכר שמסובסד ע"י המדינה. צריך להבין שחלוקת משכנתאות בארה"ב זה לא עניין של מה בכך. זה מאוד מחשיד שהבנקים בארה"ב החלו לחלק משכנתאות להמון אנשים גם לכאלה, שידעו בוודאות שיתקשו להחזיר את ההלוואה. הרי שמו גבולות מאז המשבר הקודם. למה בשנים האחרונות לא ניסו להימנע מזה?

לדעתי משהו מאוד... אבל מאוד מסריח פה!
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:00

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר