לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה -- ٩(̾●̮̮̃̾•̃̾)۶٩(•̮̮̃•̃)۶٩(●̮̮̃•̃)۶٩(͡๏̯͡๏)۶٩(-̮̮̃•̃)۶ -- -- ברוכים הבאים לפורום גורמה -- -- אנא קיראו את דבר מנהלי הפורום -- -- שימו לב !!! רשימת הקישורים השימושיים של פורום גורמה מתעדכנת מפעם לפעם -- -- אשכול האירועים הקולינריים מחכה לעידכונים שלכם !!! -- חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > אוכל, מסעדות ומתכונים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-12-2008, 06:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מישהו טעם את זה? מה אני אמור..."

דבר ראשון - תמיד כדאי קומבינה עם הקצב. נתחים כמו שקדים או לחיים קשים להשגה, וגם אם אתה רוצה נתחים יותר "רגילים" (כמו זנב או אוסובוקו) - תמיד תשיג חלק באיכות פחות טובה.
אני הייתי קונה מ"פרה פרה" שיפודים קפואים של הנתח הזה. למרות ההקפאה הם היו מצויינים!

לגבי הטעם - אני מאוד אוהב אותו, אבל מצד שני, אני מאוד אוהב בשרים עזי טעם - ציד, מעושנים וכו'.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-12-2008, 06:55
  מצפון מצפון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.12.01
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "מישהו טעם את זה? מה אני אמור..."

נתח קצבים היה פעם נתח "סודי" שהצריך קשרים עם הקצב.
היום הוא נמכר במחירון אצל רב הקצבים הגדולים, אבל לא תמיד מצוי במלאי.

את הנתח כולו מניחים על גריל גבוה.
במנגלים מתקדמים ניתן לשלוט בגובה הרשת מעל הגחלים, או להשתמש במנגל עמוק ולא למלא אותו עד לגובה הרשת.
הנתח עומד על האש ונצלה ומכל צדדיו לאיטו.
אם האש תהיה גבוהה וחזקה מדי, הוא ישישרף מבחוץ ולא יהיה מוכן מבפנים.
אש נמוכה תצלה אותו גם פנימה.
מומלץ ורצוי לאכול אותו מקסימום מדיום, אפילו לא מדיום וול, אחרת הוא הופך סיבי וקשה.
כאשר הוא מוכן פורסים ממנו פרוסות דקות יותר מסטייק רגיל אבל לא כמו קרפצי'ו , מאחר והבשר מצריך לעיסה מרובה, יותר מאנטריקוט.
הטעם אכן מרוכז ועסיסי ודי מצוין.
זורים מלח גס וקצת פלפל שחור וזהו.
מומלץ בחום רב.
ישן 23-12-2008, 07:02
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "ממ.. קניתי בקצבייה של חצי..."

1. אני אישית לא חושב שהנתח הזה אכיל כשהוא מוכשר. זה מוציא לו את כל העסיסיות.
2. נתח של 30 גרם אני לא מטגן אפילו דקה (אם הוא יצא צמיגי, זה אומר שהוא מבושל ביתר). אולי 15 שניות גג במחבת חמה מאוד - אפילו פחות
3. לא כולם אוהבים את הנתח הזה - אין מה לעשות. מה שכן, לפעם ראשונה עדיף ללכת לשיפודיה טובה ולא לנסות לבד.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 23-12-2008, 07:38
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "באמת עדיף כנראה להתנסות איתו..."

חוץ מזה, את הבשר של הארץ אני מעדיף ברוטב, במיוחד שהוא מוכשר.
לעומת זאת, את הבשר של אוסטרליה... אח! איזה בשר מדהים וטעים! פשוט תענוג....

ישן 24-12-2008, 17:14
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי מצפון שמתחילה ב "אתה מתכוון שבשר שנשחט בשחיטה..."

לא
אין קשר בין שיחטה להכשרה.
כדי שאני (ועוד כמה מיליוני יהודי) אנגוס בבשר השחיטה חייבת להיות שחיטה יהודית כשרה.
מבחינת ההלכה אחרי השחיטה אפשר במקום לפזר מעט מלח ולתת ביס בבשר החי.
רובנו חושבים אסור לאכול דם. אבל מסתבר שאסור לאכול דם שמופרש בבישול או דם בפני עצמו (כשחותכים וריד/עורק ונותנים לו להשפריץ). אם הדם עדיין נמצא בתוך הבשר כחלק מהבשר הוא מכונה דם שחיטה והוא מותר באכילה.
ולכן:
אם נרצה לבשל/לטגן/לאדות וכו' את הבשר נצטרך עוד להכשיר אותו (שטיפה, מליחה והדחה)
אבל מותר לצלות את הבשר על אש גלויה בלי הכשרה. צריך לפזר מלח רק באופן סימלי.
כשהייתי מרכז ענף הלול בקיבוץ היה מגיע שוחט לפני ה"שיווק" = הוצאת העופות למשחטה, כדי לשחוט עשרה עופות מידגמיים מכל לול (היו לי שבעה לולים!) כדי לבחון איזה סוג כשרות מתאים להם.
עד שאני התחלתי להתעסק בלול, לאחר השחיטה, העופות הללו הלכו למשרפה. לי זה נראה לא הגיוני אך הסבירו לי "למי יש כוח וחשק להתעסק בהכשרה של 70 עופות"?
אז לי היה חשק והלכתי לשאול את הרב. קיבלתי את התשובה הנ"ל וכך פעם בשבעה שבועות עשינו חגיגת על האש עצומה (חבל שלא שחטנו גם פרות...)!

ישן 25-12-2008, 11:57
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 59 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "כן..."

יש הגיון בראיה היסטורית (ושוב, לקחו את זה לקיצוניות). בשר שלא רוקן מדם מתחמצן ומתעפש מהר יותר מבשר שרוקן מדם. יש לזה חשיבות בזמנים בהם לא היה קירור, והיה צורך לאפשר "חיי מדף" ארוכים ככל האפשר למוצרי מזון.
כיום אין לזה שום חשיבות בגלל מגוון אמצעי השימור הקיימים.

אגב, כנ"ל לגבי המלחה - המלחה הינה צורת שימור בסיסית ביותר, וגם אם לא בוצע יבוש מלא, עדיין - חיי המדף יהיו ארוכים יותר.

ישן 26-12-2008, 00:10
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "כלומר, בשר לא מוכשר... שבושל..."

נכון. אם כבר להיפך, דם הוא חומר מזין מאוד.

ישן 26-12-2008, 00:30
צלמית המשתמש של The Cheff
  The Cheff The Cheff אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.06
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי EventHorizon שמתחילה ב "כלומר, בשר לא מוכשר... שבושל..."

מותר לאכול בשר עם דם ובתנאי שלא עברו שלושה ימים מרגע השחיטה או שזהו בשר שצולים על אש (מעל רשת!) ואז מותר גם אם עברו שלושה ימים, אם רוצים לשמור את הבשר מעבר לשלושה ימים עד לרגע אכילתו יש להמליחו או לצרבו על מנת לספוג ממנו את הדם. ההנחה היא שדם לא ניגר בתהליך ההכשרה לא יצא גם בזמן הבישול ולכם אין עם זה בעיה.

הסייג הוא איברים שרוויים בדם (כגון כבד) שאותם חובה לצלות בטרם מבשלים אותם ויש כאלו שאף מנקבים אותם טרם הצליה ע"מ לוודא שאכן כל הדם ייצא.

אגב, לדעתי לא כל הבשר שנמכר בארץ הוא מוכשר. אפילו באיטליזים שברשתות השיווק ניתן למצא נתחים שאינם מוכשרים ונכתב עליהם שהם מיועדים לצליה, מה כל אחד עושה עם הנתחים בביתו אח"כ זה עניין שלו.

לגבי למה אסור, האמת שאין לי מושג אם יש סיבה בריאותית אובייקטיבית, בכל אופן ארגוני הבריאות באופן כללי לא ממליצים על אכילת בשר נא ואף ממליצים על טמפ' מינ' לסוגי בשר שונים על מנת שייחשבו בטוחים למאכל.

אגב, לא רק דם אסור על פי ההלכה אלא גם החלב וגיד הנשה...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הבלוג : http://www.Ugiyot.com
הגלריה : http://pbase.com/the_cheff

© 2004- כל הזכויות שמורות ל The Cheff, כל המעוניין להשתמש בטקסט או בתמונות (המוחתמות) המצורפות להודעה זו מוזמן לפנות במסר פרטי
.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:48

הדף נוצר ב 0.20 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר