לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2008, 12:34
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "תמונות אמל"ח - התקלות של אתמול. אמר"ל."

מכאן אפשר ללמוד שבעתיד, כאשר מתלווים כתבים לפעילות כוחות צה"ל, יש לוודא בכוח איתם שבמצלמות שלהם מוגדר שתאורת א"א כבויה.
מי שלא מכיר- היום רוב המצלמות בעלות יכולת ה NIGHT SHOT בברירת המחדל הדלקה של מנורת א"א קטנה, כמו פנס רק שעין אנושית לא רואה את האור ממנו.

בכתבות טלויזיה רואים שזה עובד כי כשהמצלמה מופנית אל הלוחמים פניהם נראות לפתע מוארות יותר, כאילו מכוון אליהם פנס.
זה משום שבאמת מכוון אליהם פנס! רק של אור א"א.

ההערה הזו תקפה בוודאי ובוודאי ללוחמים שמצלמים את עצמם או יחידות שלוקחות מצלמות לפעילות-
לכו לתפריט\הגדרות ותוודאו שהמצלמה לא מאירה את מיקומכם.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2008, 13:38
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "תמונות אמל"ח - התקלות של אתמול. אמר"ל."

החלפתיח את התמונת לתמונות שקיבלנו מדובר צה"ל. עכשיו אפשר לראות אותן גם בגודל סביר יותר.
למי ששאל על ידית האחיזה. יכולות להיות שתי סיבות להעדר הידית ולא סביר שהמחבל יצא לקרב בלעדיה (זה אביזר שפשוט מאד לייצר) :
1) כלי נשק שנתפסים עוברים פירוק ובדיקה ע"י חבלן. אם יש ספק מפרקים גם את ידית האחיזה (שים לב שבכל הרובים המכלולים בחוץ).
2) יכול להיות שהידית חטפה פגיעה והתנתקה.

מעניין שיש כאן שלושה דגמים שונים של הקלאצ'ניקוב.

ההנפצה על הטבעת בשמפך הרשף של הRPG הופרכה כבר מזמן.

ישן 24-12-2008, 20:21
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "משהו קצת משונה"

פיגוע הקרבה ומשיכה לטובת איסוף מל"ם בלבד.
להגיע לגדר ולהתגלות
לבדוק תגובה של הכוחות בשטח
לההרג
ו/או לגרום לכוחות לרדוף ולהכניס אותם אל תוך זירת מטענים

הטיפשים שהולכים להתגלות ולההרג לא צריכים יותר ממחסנית אחת.
לא ברור לי למה ביזבזו עליהם אמר"ל וRPG

ישן 25-12-2008, 09:52
  noamlaw noamlaw אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.08.06
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי NimDod שמתחילה ב "משהו קצת משונה"

זה לא צבא מסודר שיוצא מבסיס עם אספקה ותחמושת וציוד מאורגנים.
3-4 מחבלים בשכונה נניח סג'עיה או נוצייראת הם גם קצת חברים והתאמנו יחד, מדברים עם 'מפקד' שאומר להם שכדאי לנסות לבצע, או שבכלל 'פרטיזנית' מקומית הם מחיליטים על ביצוע. לא צריך יותר מזה.
מכיוון שאורח החיים שלהם הוא נשק+מחסנית הם יוצאים כך.
זו לא פעולה מאורגנת ומתוכננת מראש חודשים קודם לכן כמו הפעולה בה נלקח בשבי החייל גלעד שליט.
מכיוון שזה מקומי - בעיקר מלובה ביצרי נקם וקריזה הם יוצאים נשק מחסנית ואולי בכיס של המעיל עוד אחת או שתיים.
ייתכן מאוד כמו שאמרו כאן שהמטרה הייתה למשוך כוחות לכניסה יותר עמוקה ולחשיפת כלים ואנשים לירי נ"ט ארוך טווח או מארבים שהוכנו מראש בפאתי השכונות, מעבירי מים בדרך, גשרונים וכד'.
האמת שלפי הפירסומים מהבוקר הם כבר כל כך קצרי רוח שהם בפוזה של 'נו כבר שיבואו..למה הן מחכים' ולכן דווקא טוב תרגיל המשיכה הארווךךך הזה.

ישן 25-12-2008, 11:13
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתבה

"התצפית זיהתהת את החוליה, כשהיא התקרבה אל הגדר, בתור ארבע דמויות שהתפצלו (אחד כנראה הכווין/הזניק אותם או משהו דומה) ונשארו שלושה" מספר אחד הלוחמים בכוח שהרג את המחבלים, "הם נעו בתנועה מבצעית. כמו חיילים וממש לא כמו פלנגות או פרטיזנים, אחד מהם עלה לאבטח מעמדה שכנראה הוכנה מראש, בעוד ששני המחבלים האחרים נעו צמוד לדיונה בצורה שפופה, התמקמו (תוך כדי שהם מחפים זה על זה) והתחילו להניח מטענים".
בזמן שהמחבלים התעסקו בהנחת המטענים התקרבו אליהם חיילי הפלוגה המסייעת מגדוד 101, בפיקודו של סרן אורן. ההפתעה הייתה מושלמת, בקרב יריות קצר שבו השליכו המחבלים גם רימונים חוסלו שלושת המחבלים. אף אחד מהחיילים לא נפצע.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

מסתבר שהמחבלים היו מציודים וחמושים היטב, "מדובר ממש בחיילים מקצועיים" ממשיך החייל לספר, "לא רק בתנועה ובהתנהגות שלהם אלא גם מבחינת הציוד שנמצא עליהם: כל אחד מהמחבלים היה לבוש בווסט איכותי, רשת הסוואה אישית, קסדה ואמצעי חימום שהיה יכול לאפשר להם להישאר ולשהות שטח עוד כמה שעות. כולם היו חמושים ברימונים ורובה קלאצ'ניקוב."
"מצאנו שני מכשירי קשר 'ווקי טוקי'. כשאחד המפקדים ניסה את המכשיר, ענו לו בערבית, בסגנון "חדל קשקשת ברשת". בנוסף איתרנו במקום מטען קלע מוסווה בשמלה עם תיל דו גידי. אצל המחבל שנשאר מאחור לאבטח מצאנו אמצעי ראיית לילה, 'עכבר' צהל"י וrpg טנדם. ארוזים בתיק גדול".

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 14:54

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר