לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 23-12-2008, 16:40
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צילום תמונות ראשונות מתערוכת אגודת בוני הדגמים בישראל - כבד מאוד (אבל מומלץ).....

גם השנה החלטתי לבקר בתצוגה/תערוכה אשר יוזמת ומקיימת אגודת בוני הדגמים בארץ מזה מספר שנים בתקופת החנוכה, השנה כבעבר נערכה (ולמעשה עדיין נערכת... ) התצוגה בבית חיל האויר שבהרצליה (במקור למיטב זכרוני היא היתה נערכת בקניון שבעת הכוכבים הסמוך).

נכנסתי לאולם המבואה הגדול והמרשים של בית חיל האויר בו מוצביםבאורך קבע שני דגמים גדולים של "סופה" ו"רעם" (כשהפעם גיליתי שהצטרף אליהם גם "יסעור" בסכימת הצביעה הישנה)....
והחלטתי שזו תהייה תמונה יפה כדי לפתוח בה את האשכול עם התמקדות בתצורת החימוש הנאה שנושאת ה"סופה"....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

יורדים במעלית הסמוכה לקומה 1- וכבר בכניסה ניתן היה להבחין שהשנה מדובר באירוע גדול ומרשים מבעבר וזאת על פי כמות האנשים, כמות דוכני המכירה שבכניסה לאולם ובהמשך... ע"פ כמות ואיכות הדגמים אשר הוצגו במקום !

שורת דוכני המכירה ממוקמת ממש בסמוך לכניסה אל אולם התצוגה ועליהם מוצעים למכירה מגוון עצום של דגמים שונים ומשונים חלקם נפוצים יותר וחלקם נדירים להשגה, פרט לדגמים ניתן למצא גם לא מעט חומר כתוב/ספרים/חוברות (של מי לעזאזל היה הדוכן בו הוצע למכירה הספר של רם עברון - התעשיות הבטחוניות בישראל?... הפסדת קונה חביבי) !!!!!
וכן, לא מעט ציוד עזר כגון צבעים וסמלים למכביר.....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

אולם התצוגה הראשי:

האולם בו מוצגים הדגמים הוא גדול ומואר ובהחלט מהווה מקום מכובד לתצוגה מעין זו, סידור שולחנות התצוגה מאפשר מעבר נוח ומונע צפיפות יתר אך עצתי להבא היא לדאוג לקצר קצת את המפות עליהם מונחים הדגמים היות והחשש הוא שיהיה מי שייתקל בקצה מפה המונח על הרצפה ויסחוב אחריו טייסת שלמה לאבדון.....
במקרה שכזה אני לא מקנא לא בו ולא בבעל הדוכן החרב...

מראה כללי של אולם התצוגה ומספר תמונות "מפה ומשם"...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

והמוצגים עצמם...

אך ראשית מספר הבהרות !

1. אינני צלם מקצועי !
תוסיפו לכך את החשש ממגע עם הפריטים בעת צילום מקרוב ואת העובדה שאני משתמש
במצלמה פשוטה יחסית ותוכלו להבין מדוע חלק מהתמונות יצא מעט מאכזב....

2. אני מתנצל מראש על כך שלא צילמתי גם את שמות בוני הדגמים שתיעדתי אך הדבר היה
גורם לכך שהייתי מעלה את התמונות הללו אולי בתחילת חודש טבת.....

3. בהודעה הנוכחית אני מתמקד אך ורק בכלי טייס של חיל האויר הישראלי !
כלי טייס זרים וכלי שייט/רק"ם יופיעו בהמשך.....

4. מדי שנה אני פשוט נפעם מחדש מרמת הביצוע, כשר הדמיון, כשר האילתור והמיומנות
המדהימים של בוני הדגמים הללו !!!
אני פשוט מוצא את עצמי עומד לא פעם מול דגם זה או אחר ונדהם !
אני מקווה שהתמונות הללו יוכלו להעביר לפחות חלק מהתחושה......

נו?... אפשר להתחיל כבר???.....

כבר בסמוך לכניסה לאולם נתקלתי בדיורמה בה נראית רביעיית מטוסי F 15 של חיל האויר אשר על פניו נראה כי הם בדרכם או במהלך תקיפה של מתקני הגרעין באיראן...
הדיורמה כוללת נסיון מעניין להמחיש שחרור של נורים ושיגור טילי אויר אויר כשברקע מפת אתרי הגרעין האיראניים ותצלום של הכור בבושהאר, נסיון מעניין ומאוד אקטואלי !
צילמתי את הדיורמה עצמה וכן את החימוש שנשא אחד המטוסים תחת כנפיו עם התמקדות על הכיתוב הנחמד שעל הפצ"ח...

בהמשך ניצבה תצוגה של צוות אוויר מטייסת הפטישים אשר נראו כאילו שבו זה עתה מגיחה...
רמת הדיוק והפירוט פשוט מדהימה, כל אבזם, כל פאוץ' כל כיס....
נהדר !

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בתצוגה הוצגו לא מעט דגמי נייר/קרטון ומשנה לשנה אני מגלה שה"נישה" הזו של שיטת בנייה הולכת ותופסת תאוצה כאן בארץ.
אני אישית לא ממש מחבב את השיטה הזו אך ללא ספק בוני הדגמים אשר מתמקצעים בשיטה הנ"ל מגיעים לרמות דיוק וגימור מצויינות כפי שניתן לראות בשלושת הדגמים הבאים של ה"סקייהוק" וה F 16 הישראליים וה"מיג 21" הפולני שברקע:

ניסיתי לצלם את הקוקפיטים של דגמי הקרטון אשר נראו מפורטים מאוד אך לצערי התוצאה מעט מאכזבת...
בתמונות נראה קוקפיט של פאנטום ושל המיג 21 , שניהם שייכים כאמור לדגמי קרטון/נייר:

אחד הדגמים הנדירים להשגה אשר עד כה נבנה כהסבה של דגם קיים הוא של מטוס ה"קוקיה" של חיל האויר, דגם יפה נוסף הוא של "מטאור" ישראלי בו ניתן להבחין בקוקפיט ובמכלול המנוע הפתוח לצרכי תיקון/בדיקה....

וקוקפיט נהדר של "מוסטנג":

אחד המיצגים המדהימים השנה היה של כל דגמי המסוקים ששירתו אי פעם בחיל האויר !
מישהו כנראה לקח על עצמו פרוייקט שכזה...
מדובר על עשרות רבות של דגמים החל מה"הילר" הקטנטן והצהבהב ועד הדגם המשודרג ביותר של ה"יסעור" !
עשרות של מסוקים המוצבים ע"פ שנות השירות ועל פי כל סכימות הצביעה בהם הם הופיעו אי פעם !
מיצג מרשים ומדהים !
ניתן לתמונות לדבר....

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ועכשיו לאחד המוצגים המדהימים שראיתי השנה !
מה שמופיע בתמונה הוא דגם של "צפע" ....

עד כאן הכל טוב ויפה אלא שה"צפע" הזה פשוט ע נ ק י !...
אינני יודע מה בדיוק קנה המידה שלו אך אני לא חושב שאגזים אם לדעתי הוא כ 1/10 !
(ולמי שלא ממש יודע קנ"מ ממוצע לדגם הוא 1/72 או 1/48 )...
ארכו של הדגם המדובר הוא כ 1.80 ולפי מה שהבנתי מדובר בכלל בדגם בעל יכולת טיסה או למעשה סוג של טיסן !
מדהים !!!

התמקדתי במספר פרטים כדי להמחיש את רמת הדיוק והירידה לפרטי פרטים כשמה שגרם לי בסופו של דבר לשמוט את הלסת הוא לגלות שלוחות המחוונים שבתא הצוות מוארים בתאורה ירקרקה מה שהקנה לדגם הזה מראה שמבחינתי קרוב ככל האפשר למציאות !

לא ייאמן !

אינני יודע מי אחראי לדגם הזה ומאיפה לו הרעיונות אך לא נותר אלא להסיר את הכובע בפניו !
כל הכבוד.

ליד הדגם הענק של ה"צפע" ניצב לו דגם נוסף של "אלואט" אשר גם הוא בעל מימדים חריגים ורמת פירוט נפלאה, שימו לב לתמסורות של להבי הרוטור:

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

בסמוך לשני הענקים הוצג דגם של "אנפה" בסכימת שלושת הצבעים אשר מה שהרשים אותי במיוחד היה הפירוט של תא הנוסעים/צוות, לחשוב שמדובר כאן בחלקים שגדלם הוא ממספר מילימטרים בודדים ועד סנטימטרים בודדים...

תראו את הדבר היפה הזה:

שימו לב למפה שאוחז הנווט שיושב בקוקפיט הזה...
אני לא אתפלא אם באמצעות זכוכית מגדלת אגלה שמצויינים עליה גם יישובים וצירים... בחיי !

וקצת דרקונים לסיום...

עד כאן הפרק של חיל האויר הישראלי...
אני בטוח שלתמונות שהבאתי יצטרפו תמונות נוספות ובאיכות גדולה (לפחות על סמך העדשות המפלצתיות שראיתי היום) ...

אין לי אלא להודות שוב לבוני הדגמים שהציגו לדעתי רמה בין לאומית !

כבוד !!!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 23-12-2008, 19:18
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
פשוט מדהים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תמונות ראשונות מתערוכת אגודת בוני הדגמים בישראל - כבד מאוד (אבל מומלץ)....."

לפי התמונות שלבני הביא, מדובר ברמות מדהימות וראויות להערכה והערצה של דיוק, הקפדה על פרטים הכי קטנים, סבלנות.

בקשר לתמונה של כל מסוקי חה"א, היסעור השני מהמצלמה צבוע בצבעים שאף פעם לא ראיתי על מסוק של חיל האוויר, ירוק וכחול. יש למישהו תמונה של יסעור עם צבעים כאלו?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 24-12-2008, 22:52
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
ויש לזה עוד המשך.... קצת כלי טייס זרים.....
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "תמונות ראשונות מתערוכת אגודת בוני הדגמים בישראל - כבד מאוד (אבל מומלץ)....."

מה שמאוד יפה בתערוכה הזו הוא שליד חלק גדול מהדגמים מופיע דף הסבר אחיד ובו מצויינים כל הנתונים שחובב צריך לדעת לגבי הדגם כמו הדוגמא היפה הזו:

ה F 18 הזה אשר נוחת או ממריא מסיפון נומ"ט כבר הוצג כאן אך הנה הדיורמה הנפלאה הזו ממבט על, בו היא נראית במלא הדרה:

ואם בנושאות מטוסים עסקינן הנה ה"ויקינג":

אינני יודע בדיוק לאיזה חיל אויר שייך המיג 17 הזה ומה בדיוק הסיפור מאחוריו אבל ללא ספק מדובר בדגם יפהיפה עם צביעה מרשימה:

תראו את הכמות הזו...
העיניים לא יכולות לנוח לרגע....

אחד הדגמים החדשים עבורי שזו לי הפעם הראשונה שאני רואה הוא של נציג "איזור 51" מטעם ממשלת ארה"ב...
שנקרא לו "אורורה"?...
דגם יפה ומעניין בהחלט....

והנציג השוודי, ה"ויגן" המרשים שהוא ואחיו המבוגר יותר "דארקן" הנם מהמטוסים היותר בעלי אופי שאני מכיר !
השוודים תמיד היו בעלי עיצוב שונה....
ואיזו סכימת צביעה יפה שיש להם....

עוד דיורמה מקורית ומעניינת היא של מטוס קרב גרמני שצלל לים עם כח הצלה ע"ג סירת גומי החש לסייע לטייס, כמה דמיון, כמה כשרון !...

ומכל דגמי המטוסים האחד שממש, אבל ממש מצא חן בעיני הוא דווקא זה שמוצג בתמונה הבאה !
תראו את האפקט המרהיב של צביעת המסלול !
פשוט נותן לעין תחושה של תנועה / חליפה מהירה...
נ ה ד ר !

ובהמשך, קצת רק"ם וכלי שייט...

לבני.
ישן 25-12-2008, 02:27
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
קצת תיקונים
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "ויש לזה עוד המשך.... קצת כלי טייס זרים....."

דגם הקוקיה נבנה כולו מאפס באופן עצמי,והוא לא הסבה של דגם קיים כלשהו.

הדיורמה של ה F-18 ב 1:32 מייצגת מטוס ממריא (בשום פנים ואופן לא נוחת).
לינק ליומן בנייה מפורט כאן:
http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=5611

המיג 15 שייך לחיל האויר הרוסי,אך צבוע בסמלים של חיל האויר הצפון-קוריאני.
פרטים מלאים כאן:

http://www.degem.net/vbulletin/show...ighlight=mig-15

המטוס הלבן בעל הצורה המוזרה הוא ה TACIT BLUE - מדגים טכנולוגיות חמקנות

http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Tacit_Blue

יומן בנייה מפורט של הקורנס מטרה כאן:

http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=6476

כמו כן,הדבר המדהים בארבעת הרעמים שהוצגו,וגם בדמויות הטייסים של טייסת הפטישים,הוא שאלו נבנו ונצבעו תוך שימוש ביד אחת בלבד!

האתר של מועדון בוני הדגמים בישראל:

http://www.ipmsisrael.org/index.html

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 25-12-2008 בשעה 02:42.
ישן 25-12-2008, 07:26
  SNimrod SNimrod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.06
דגמים
בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "קצת תיקונים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי גיל חזקיה
דגם הקוקיה נבנה כולו מאפס באופן עצמי,והוא לא הסבה של דגם קיים כלשהו.

הדיורמה של ה F-18 ב 1:32 מייצגת מטוס ממריא (בשום פנים ואופן לא נוחת).
לינק ליומן בנייה מפורט כאן:
http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=5611

המיג 15 שייך לחיל האויר הרוסי,אך צבוע בסמלים של חיל האויר הצפון-קוריאני.
פרטים מלאים כאן:

http://www.degem.net/vbulletin/show...ighlight=mig-15

המטוס הלבן בעל הצורה המוזרה הוא ה TACIT BLUE - מדגים טכנולוגיות חמקנות

http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_Tacit_Blue

יומן בנייה מפורט של הקורנס מטרה כאן:

http://www.degem.net/vbulletin/showthread.php?t=6476

כמו כן,הדבר המדהים בארבעת הרעמים שהוצגו,וגם בדמויות הטייסים של טייסת הפטישים,הוא שאלו נבנו ונצבעו תוך שימוש ביד אחת בלבד!

האתר של מועדון בוני הדגמים בישראל:

http://www.ipmsisrael.org/index.html

אני ממליץ לכל חובבי בניית הדגמים לבדוק את טכנולוגיות הבניה החדשות, כמו הדפסה תלת ממדית
זה מקצר תהליכים (אך כמובן שאת הגימור עדיין אי אפשר לעשות בתהליכים אוטומטיים).

ישן 25-12-2008, 07:40
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי SNimrod שמתחילה ב "דגמים"

אהלן

טכנולוגית ההדפסה התלת מימדית ידועה היטב לבוני הדגמים,ואף היו כמה בונים (אומנם מחו"ל) שהתנסו בה וכתבו את רשמיהם בפורומים ובמאגזינים.
אומנם,הטכנולוגיה הזו עדיין איננה בשלה מספיק,ועדיין לא מסוגלת לייצר חלקים בעלי רמות פירוט גבוהות.
בנוסף,מדפסות תלת מימדיות באיכות גבוהה (יחסית) הן עדיין לא נחלת הכלל, וייקח כמה שנים עד שייצרו מדפסות כאלו לשימוש ביתי.

גלום ללא ספק פוטאנציאל לטכנולוגיה הזו עבור בוני דגמים,אך כאמור היא עדיין לא בשלה מספיק מכדי שיהיה לה ביטוי משמעותי.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 25-12-2008 בשעה 07:44.
ישן 26-12-2008, 16:52
  SNimrod SNimrod אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.08.06
אני חולק עליך
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי גיל חזקיה שמתחילה ב "אהלן טכנולוגית ההדפסה התלת..."

אני אומנם לא בונה דגמים לתצוגה, אבל אני משתמש בהדפסה תלת ממדית למערכות מכאניות עדינות.

הטכנולוגיות של הדפסה תלת ממדית מתקדמות בצורה מהירה מאוד. מה שרשמת היה נכון ללפני שנה, היום המצב שונה לחלוטין. יש כמה שיטות שיכולות להיות שימושיות לבוני דגמים:

Zcorp- הדפסות זולות יחסית (דגם בגודל של 10X10X10 יעלה כמה מאות שקלים) בצבע מלא
הבעיה בשיטה הזו היא הדיוק וטיב פני השטח (מחוספס).

Objet- טכנולוגיה ישראלית- הדפסה בשכבות של 16 מיקרון! בשיטה הזו הדפסתי גלגלי שיניים עובדים בקוטר של 5 מילימטר! בכיווני הדפסה מסויימים אפשר להגיע לרמת גימור מצויינת. כמובן שגימור מושלם אפשר להשיג רק אחרי צביעה.

גם שיטת Objet היא זולה יחסית לשיטות אחרות.

בקישור שנתתי, ניתן להזמין חלקים דרך האתר בכל שיטות ההדפסה (ולאסוף את החלקים בנתניה או לקבל בדואר), ככה שממש לא צריך מדפסת אישית כמו בפרויקט open fab

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:26

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר