לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 11-06-2009, 18:20
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
צר לי לאכזב אבל על פי כל הסימנים זה לא נפיץ אלא זרחן !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tembel שמתחילה ב "תעלומה בפגז נפיץ-לותיקי חת"ם/תחמושת"

העישון מבית המרעום/פורצן (בפרט שהוא התחיל בשלב מאוחר יחסית), צבע העשן, ההפרשה הכתומה, סימני הפיוח...
כל אלו הם סימנים מובהקים לתכולה של זרחן לבן!

ואם כך הדבר הרי שלאותו סלק/חבלן או מה שלא יהיה יש מזל גדול !
המצב שמתואר פה הוא המצב המסוכן ביותר שקיים בתחמושת זרחן במצב של נפל, הבעירה הזאת מתעתעת, היא יכולה להפוך לפיצוץ בכל רגע נתון היות והפורצן שנמצא בקלע עובר תהליך של "בישול" שיכל להמשך שעות רבות, הפיצוץ בד"כ מגיע ללא כל התראה מוקדמת ......

מזל גדול היה לכם !

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 11-06-2009 בשעה 18:23.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 11-06-2009, 21:13
  מראה מקום מראה מקום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.09
אוי ואבוי..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tembel שמתחילה ב "תעלומה בפגז נפיץ-לותיקי חת"ם/תחמושת"

ארוע שמעלה המון שאלות..

*איך החייל שהיה אמור להשמיד את הפגז לא ידע לקראת איזה פגז הוא הולך? מה-אי אפשר לברר מול הסוללה שירתה?

* מה כל כך דחוף להשמיד פגז במצב מסוכן באמצע המדבר? אי אפשר לעצור,לאסוף את כל הנתונים ורק אז להגיע לפתרון מוצלח?

* ואם לא בטוחים מה המילוי של הפגז- אז לבוא ולצלם ממטר-זה חכם??

ויש לי עוד שאלות רבות-אולי עדיף פשוט לשתוק.

* אני בטוח שייש שיטות יותר מוצלחות לטפל בסוג כזה של נפל- מהנסיון המאד קטן שלי-לבנת חבלה לא מתאימה לכל דבר-{ואני לא ק.הנדסה או יוצא ס"פ}

לא יודע,משהו באשכול הזה ממש מעצבן אותי,למרות שלא הייתי שם ואני לא בקי בשום פרט,הקלות הבלתי נסבלת והזילות או חוסר המקצועיות ממש נוראיים.

וללא שמץ של ציניות-אני שמח שאף אחד לא נהרג.
ישן 12-06-2009, 00:51
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

זה לא כחול , התמונות מטעות!...
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי salak שמתחילה ב "לבני אתה בטוח?"

ככה בדיוק נראה קלע אחרי ירי !
צבע הקלע תמיד נשחק בעת המעבר בקנה הן מהחיכוך והן מהחום והקלע יוצא למעשה כשהוא ללא הצבע שהיה עליו אלא כשהמתכת חשופה (ייתכן שיישארו שרידים מהצבע המקורי רק באיזור האוגיב וגם אז יש סיכוי רב שזה לא יהיה הגוון המקורי אלא גוון שנוצר כתוצאה מחום רב והחיכוך בעת הפגיעה של החרטום בקרקע.
בקיצר - זה לא הגוון המקורי של הקלע הזה כלל.

לגבי כמות העשן - היא סבירה לחלוטין וזה עשוי להשתנות ולתעתע, הקילוח יכל להיות סמיך מאוד ולאחר דקות לחדול לחלוטין ואז שוב להתחיל מחדש באופן חלש כך במשך שעות או לחליפין עד שכל העסק הזה מתפוצץ כתוצאה מהחום והלחץ שנוצר בתוך הקלע, כמות העשן כאן היא סבירה מאוד, לגבי הגוון - גם כאן בסה"כ זה סביר, הגוון הוא לרוב לבן אבל גם אפור בהיר ייתכן....

לגבי חומר פלסטי בפגזי אימונים - לרוב מדובר במילוי שעווה שלא "מתנהג" כמו מה שמופיע בתמונות! הוא אמור להנמס ולא לבעור כלל.

להערכתי ומיטב הבנתי הפגז כאן הוא פגז זרחן למהדרין....

ישן 13-06-2009, 00:12
צלמית המשתמש של amirsgv
  משתמש זכר amirsgv amirsgv אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.08.04
סימפטום אופייני
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי עידו403 שמתחילה ב "אמיר וגיל- אכן, זהו המקרה"

להתעסקות יתר בבט"ש על חשבון אימונים. אחרי זה לא מבינים למה שריונרים סדירים פוגעים פחות טוב ממילואים.
אגב, הכרת תחמושת היא אחת הבעיות החמורות של התותחנים - בגלל הקצאות נמוכות יחסית לאימון באש (סדיר ומילואים גם יחד) ו"שבלוניות" יחסית של הפגזים (בעיקר נפיץ ועשן מתפוצץ) הצוותים מכירים פחות טוב דברים אחרים. אני לא יודע מה פק"ל הבטן של דוהר (ולחכמולוגים, אל תטרחו לפרט לי ע"ג הפורום) אבל אם אין שם מצר"ש ומתאמנים עליהם (אה, סליחה, כמעט לא מתאמנים) אז פשוט לא יודעים. נקודה סוף.

גלריה: www.pbase.com/amirsgv

ישן 13-06-2009, 22:44
צלמית המשתמש של a_tell
  משתמש זכר a_tell a_tell אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.05.06
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי amirsgv שמתחילה ב "סימפטום אופייני"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי amirsgv
אגב, הכרת תחמושת היא אחת הבעיות החמורות של התותחנים - בגלל הקצאות נמוכות יחסית לאימון באש (סדיר ומילואים גם יחד)

אני חושב שבמילואים העסק יותר מסובך. מרגע שתותחן משתחרר מסדיר ועד שהוא מגיע לאימון במילואים, דברים משתנים. אמל"חים ישנים של החיל שהכרתי מצויין יצאו מאז מהתו"ל ובמקומם נכנסו חדשים. באימון החד יומי מקבלים הסבר חטוף על חידושים כמו "נפיץ משודרג", "חנ"ה חצי נוזלית" ו"מרעום 'נ"ג 987'" (הנפצות שלי), ממילא באימון השנתי שבא אח"כ יורים 2.5 נפיצים ישנים וכל שאר התחמושת הישנה שצריך ממנה להיפטר.

מה קורה כשנתקלים לראשונה בתחמושת החדשה רק כשמקבלים צו8 ?

ובכל זאת עדיין נשפך כאן דם"

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-06-2009, 00:41
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

אכן כן!....
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי מראה מקום שמתחילה ב "שאלת תם-"

נפלים של תחמושת זרחן וגם נפיצה רצוי להשמיד דווקא ען מטענים חלולים המיועדים לשם כך.
מטענים חלולים חודרים את המעטפת ועשוים להביא או לשריפת התכולה או לייזימת הפריט בכל מקרה בצורה הרבה יותר וודאית ומוצלחת מלבנות/אצבעות חבלה המונחות עליו/בצידיו !
יתרון גדול נוסף הוא שלצורך ההשמדה נעשה שימוש בכמות מינימאלית של חנ"ם המסתכמת לרוב בעשרות גרמים בודדות לעומת תוספת משמעותית של חנ"ם כשהשימוש הוא בלבנות/אצבעות.

המגמה לאחרונה היא בהחלט למעבר לשימוש במטענים חלולים לשם השמדות נפלים/תחמושת כעם זאת השיטה מצריכה מיומנות ונסיון .

ישן 12-06-2009, 11:52
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

עם בארט אתה יכל לפגוע גם מ 1000 מטר אבל זה לא רלוונטי !...
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לבארט יש טווח של מאות מטרים,..."

1. לא לוקחים בארט להשמדות, יש לכך אמצעים יעודיים .
2. זה לא הייעוד של הבארט בכל מקרה אלא רק כ"ברירת מחדל" וגם אז זה לא מומלץ.
3. ירי 0.5 לעבר תחמושת נפל אמנם קיים כתו"ל (בצה"ל) אך קיים לכך מתקן מיוחד שמתבסס על קנה מק"כ שמופעל חשמלית מרחוק ודרושה לכך מיומנות לא מעטה (וגם אז התוצאה לא מובטחת).

לגבי עניין ה"חשיפה" - מנסיוני הדל בתחום אני יכל לספר לך שרסיסים מפגזי 155 מ"מ נמצאו לא אחת לאחר השמדות בטווחים של מאות מטרים מנקודת היזימה !
זה מאוד לא נעים לשמוע את השריקה שלהם באויר ולדעת שיש סיכוי שמשהו ינחת לך על הקדקד תוך שנייה....

מה שקורה עם הבארט הוא שכדי לפגוע בנפל אתה חייב הרי קשר עין איתו, כשיש לך קשר עין עם הנפל זה אוןמר שהוא לא ממוגן כלל וזה אומר...שיש סיכוי שמשהו יפגע בך או בכינון ישיר או עקיף...
לא מומלץ !

או כמו שאני תמיד טוען - כשאתה רואה את הנפל הוא גם רואה אותך !

ישן 12-06-2009, 01:11
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

שים לב...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "קראתי מה שכתבת לגבי..."

אני מאמין שהגוון כאן יותר "נאמן למציאות"...
איפה נעלם הגוון הכחול בתמונה הזאת?...

מה שרואים בתמונות האחרות זה קלע שהתחכך והצבע שלו נשחק לחלוטין עד כדי חשיפת הפלדה של מעטפת הגוף, הגוון שהתקבל הוא בגלל הצילום בשמש....
לגבי נפלים - אני יודע על מה אתה מדבר היות וגם לי יצא לראות לא פעם ולא פעמיים תחמושת שכזו (ואחרת) לאחר ירי זרוקה בשטח, יש ויש...

איזה עוד סימנים אתה מחפש?
מה אמור להופיע ובאיזה פקל"צ ?..

מבנה קלע הזרחן זהה לנפיץ למעט תוספת של מתאם פורצן שבין המרעום לגוף מה שלא נראה כאן בתמונה היות ולדעתי הוא נחשף מעצמת הפגיעה והביא לחשיפת התכולה...
לגבי צביעה - ירוק בהיר עם טבעת היקפית בצבע אדום/צהוב/ירוק זית...
כיתוב W.P או עשן מתפוצץ, גוון האותיות יהיה צהוב בתחמושת אמריקאית או שחור בצהלי"ת כשיש תחמושת מערבית/אמריקאית הצבועה בסכימה ישנה יותר שהיא מבוססת על גוון כללי אפור וכיתובים בצהוב, בכל מקרה כל מה שקשור לענייני גוונים וכיתובים לא רלוונטי למקרה הנ"ל...

אגב - בקלע שכזה יש קצת יותר משבע קילו של מילוי זרחן....
זה לא מעט.

ישן 12-06-2009, 01:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

כל מה "שאמרתי" הנם סימונים וכיתובים גלויים ומוסכמים, אין כאן כל חידוש/חדש....
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי Al_Madmal שמתחילה ב "ואוו, לא ידעתי שמותר להגיד את..."

לגבי הטבעת - מה שאתה מדבר עליו מכונה "טבעת מובילה" ותפקידה הוא להחרץ בסלילי הקנה, היא מכוסה במעטפת פלסטיק להגנה היות והיא עשוייה מנחושת שעלולה להנזק בהובלה, הטבעת המובילה נוטה להנתק מהקלע בעת הפיצוץ היות והיא לא חלק ממנו אלא "מולבשת עליו" ומקובעת באמצעות חריצים ומגרעות...
זה טבעי שהיא חסרה במקרים שכאלה.

מה שנוזל מהקלע יכול להיות שני דברים האחד - זרחן שנזל ממנו אך משום מה אין סימני פיוח האופציה השנייה היא שהיה מי שניסה לשפוך מים על החור כדי לכבות את הבעירה (לאטום אותו למגע עם החמצן )..
כבר ראיתי כאלה דברים בעבר, זה לא מומלץ בלשון המעטה...

ישן 12-06-2009, 03:20
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 41 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "שים לב..."

דבר ראשון, הסילוק הזה נעשה שלא לפי הוראות הצבא, גם לא לנפיץ. מי שעשה את העבודה, פשוט לא זוכר איך מטפלים בנפלים.

הצבא עדיין נסמך על מאות קצינים זוטרים לטיפול בנפלים, שמהם יש המון בשטחי האימון ולא תמיד יש זמן ואפשרות להביא סלקים/חבלנים לטובת הנושא. בבאלי"ש, כקצין תורן, הייתי מקבל רשימה ארוכה של מיקומי נפלים ונוסע לפוצץ אותם. בגדוד, כמ"מ אתה לא אחת צריך לפוצץ נפלים לפני שאתה יכול להכנס להתאמן בשטח כלשהו (השיא היה 50 פצמ"ר 81 שהיו מפוזרים על פני מספר יעדים שהיינו צריכים להתאמן עליהם)

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 12-06-2009, 11:42
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

ולכל המתענייים...

ממש מלפני שלושה ימים, הנה שרידים של פגז 155 מ"מ זרחן מאותו סוג שמופיע בהודעה הראשונה רק שהפעם לאחר השמדה מוצלחת...
שימו לב לשרידי הזרחן שנותרו בקלע ולהשפרצות הזרחן שעל הקרקע סביבו , שימו לב לצבע/גוון שלהם ואיך שהוא זהה לגוון של מה שנפלט מהקלע שבתמונה שבהודעה הראשונה (שמצורפת לצורך ההשוואה לכאן מתחת התמונה הזו) !

אגב - נקודה נוספת ... שימו לב שלמרות שהפגז הזה לא נורה גם כאן לא נותר זכר לגוון המקורי שלו וזאת כתוצאה מהשריפה של התכולה !
תוסיפו לכך את החיכוך שנוצר לקלע בעת הירי ומה הסיכוי שיישאר משהו מהגוון המקורי?...
קיים אך נמוך !

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:48

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר