לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2008, 14:19
  kobi1qaz1 kobi1qaz1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.05.08
הדחה מהמערך הטכני ושיבוץ מחדשו

שלום, אני חייל בחיל האוויר הודחתי אתמול לאחר חצי שנהמהמערך הטכני בחיפה על בעיות ת"ש קשות, ללא סעיפים נפשיים או רפואיים ללא קה"ס וללא בעיות משמעת. הפרופיל שלי הוא 97 קב"א 53 ואני אמור להגיע יום שני לשדה דב לימ"ם, אני מגיע אחרי כמעט 10 חודשים בצבא ללא כל הכשרה או תפקיד שעשיתי.
עכשיו אני אמור לראות שם קצין מיון שיחליט לאיזה תפקיד לשבץ אותי.
כל ענייני הת"ש שלי עדיין בתהליכים אני אמור לראות בקרוב קמד"ית בקריה(רב סרן) שתחליט לגבי תשובה סופית, רוב הסיכויים שאני יוכר בתור בודד חריג עם הת"ש כלשהוא על אלימות במשפחה.
כמו כן שלחו לי מכתב עוד שהייתי בטכני שאני נמצא מתאים מבחינת נתונים איישים לקצונה בחיל האוויר והחלל.
הייתי רוצה ממש לעשות תפקיד משמעותי ולא תפקיד של עובד כללי כמו טבח/נג/כבאי/פקיד וכו '.
האם לדעתכם אני יוכל לשובץ למשל לאחד מהתפקידים כמו:
מפענח תצלומי אוויר,חוקר מודיעין אוויר,חוקר מטרות אוויריות,פוטוגרמטר,מפעיל מכ"ם,מפעיל מערכות מודיעין אלקטרוני מוטס,רכז התרעה.
לפי מה שהבנתי לרוב התפקידים האלו דרוש מיון מראש, מה לדעתכם הוא יוכל להציע לי ?
דרך אגב הוכשרתי טירונות 01 אם זה משנה לגבי אופי השיבוץ.
תודה מראש
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-12-2008, 11:22
  משתמש זכר Dapu Dapu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.10.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי kobi1qaz1 שמתחילה ב "הדחה מהמערך הטכני ושיבוץ מחדשו"

לדעתי יש רק שלושה גורמים שבהם יכול החייל להשפיע לעצמו על השיבוץ:
(1) הותרת רושם מתאים - רושם של אדם שעונה על הדרישות לתפקיד.
(2) רצון טוב של הקצין מיון.
(3) מכר או קרוב מהיחידה המדוברת (או ביסמ"ת) שיש לו סמכות / השפעה למשוך אותך ליחידה שלו דרך הקצין מיון.

ועוד שני גורמים שבהם החייל לא יכול להשפיע בעצמו, אבל קיימים (ומשפיעים הרבה יותר):
(4) עיתוי של פתיחת קורס למקצוע (אפשר להשאיר חייל בהמתנה לשיבוץ עד חודש-חודשיים. אם אין קורס בזמן הזה, יאלצו לשבץ אותו למשהו אחר. ברוב ענק מהמקרים.)
(5) והכי חשוב, נתונים אישיים של החייל ביחס לדרישות התפקיד.

אני בטוח שלא תמצא אף מידע נכון יותר בשום מקום אחר, בנוגע לדבר הזה שהכי מטריד כל חייל בצה"ל - איך לעבור פגישה עם קצין מיון.

התפקידים שבחרת הם בתחום המודיעין של החיל האויר.
הנתונים האישיים שלך מספיק מתאימים לחלק מהם, ולחלק אחר מהם הם יהיו מתאימים אם תוכרז חריג (תלוי באחד מהסעיפים 3, 2, 1). תיאלץ לקבל תשובה מהקצין מיון בלבד. קצין המיון ממעט בהסברים, אז תרגיש חופשי לשאול אותו מדוע, ותתייעץ איתו מה נכון ביותר בשבילך.

טיפים אישיים:
(א') אל תיכנס למשחקי יחסי-אנוש ותנסה להשפיע על האדם שמקצועו הוא קצין מיון. תגדיר לך מראש מה אתה מצפה מעצמך, איך אתה מצפה שיתייחסו אליך, וכל עוד תזכור שהוא גם בנאדם (ולא מניאק חסר רגשות או פדופיל כמו שערסים מן הפריפריה מזיינים שם ת'שכל), תמצא שהוא יילך לקראתך כמה שיוכל. הכל מידה של נימוס והוקרה.

(ב') תכין לעצמך רשימה קטנה מראש כתובה על דף של כל התפקידים שאתה מעוניין בהם, תחפש עבור כל אחד מהם את הקוד המספרי שלו (יש באתר של עולים על מדים או באתר חיל האויר) ותרכז את זה בדף הזה.
תבקש ממנו להסתכל בדף שהכנת מראש, ובו כל התפקידים שאתה מעוניין בהם, ושישיב לך איזה מן התפקידים הוא יכול להתאים אותך אליהם. עבור מי שעובד עם טבלאות ומסדי נתונים, דף קטן כזה הוא ארבע שניות מהירות של העברת מידע בסיסי מאשר שיחה מסורבלת עם חייל לחוץ על ההעדפות שלו.

(ג') בימ"ם עובדים לאט. לא ניכנס לזה מדוע. יש חיילים שמשתגעים מהעובדה שיום אחר יום קוראים להם לבוא מחדש, עד שיסיימו איתם את התהליכים.
אבל תתייחס לזה כאילו הם ימי חופש מבחינתך - ככה זו הייתה אחת התקופות הכיפיות שלי. אתה מגיע בסביבות 9 (למרות שאומרים לך להגיע ב-8), וגם אם תגיע ב-11 זה לא דופק אף אחד, ועד סביבות 5 אחה"צ אתה יושב וממתין שיקראו לך בכרזה - ויכול להכיר אנשים חדשים / לקרוא ספר / לצפות בטלויזיה / לעשות כל דבר שלא היה לך מספיק זמן בלו"ז בשביל להפנות לו ריכוז.
אני בכל-זאת ממליץ להגיע בבוקר מוקדם, בסביבות 8-9.

אם יש לך פרופיל 97, ותימצא מתאים לתפקיד שהינו בגדר פרופיל קרבי (לדוגמה, מפעיל מודא"ל מוטס), יתכן שתיאלץ להשלים טירונות מרמה 01 לרמה 03 או משהו שדרוש לתפקיד. סתם שתדע...

נערך לאחרונה ע"י Dapu בתאריך 26-12-2008 בשעה 11:33.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:29

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר