לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-12-2008, 09:00
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
עקב הירי: חיל תותחנים יפעיל מכ"ם חכם ומדויק

לאור ירי הקסאמים מתכננים בצה"ל להכניס תוך חודשים ספורים מכ"ם חדיש, שיאתר שיגורים בדיוק מרבי. קצין בכיר: מדובר במכ"ם מדהים
אמיר בוחבוט | 24/12/2008

חיל התותחנים יפעיל מכ"ם חדיש שיוכל לאתר בדיוק מרבי שיגורי פצצות מרגמה וקסאמים. המכ"ם החדש ייכנס לפעילות מבצעית בעזה בעוד מספר חודשים. המכ"ם הוא בעל טכנולוגיה ייחודית שפיתחה חברה ישראלית, שמאפשרת לכוחות בשטח לאתר בזמן אמת את מיקום שיגור פצצות המרגמה או רקטות הקסאם בטווח אפס.

קצין בכיר בזרוע היבשה אמר למעריב כי "לחיל התותחנים יש נשק מדויק, ובתחום זה חלה התעצמות אדירה. יכולותיו מגרדות את המדע הבדיוני. יש לנו יכולות לפגוע בטווח אפס במטרה".

לדבריו של הקצין הבכיר, הטכנולוגיה, שנחשבת לפורצת דרך בעולם הביטחוני, מאפשרת לכוחות בשטח לאתר בזמן אמת את המטרה כך שהמידע יועבר במהירות אל כלי הנשק המדויקים שיוכלו לפגוע בה.

עוד הסביר הקצין, כי המכ"ם החדש יידע לאבחן אם מדובר בפצצת מרגמה, ברקטה מכל סוג שהוא ואף בפגז טנק, במידה ויוצב בגבול הצפון במהלך עימות של צה"ל מול צבא עם טנקים.

הקצין הדגיש כי ברגע שהנתונים המדויקים יידעו לאתר את מיקום השיגור, יחליט המפקד בשטח מאיפה הוא רוצה לפגוע במטרה - מהאוויר או מהקרקע. "המכ"ם המדהים הזה פשוט מאפשר לנו לדעת מי ירה, לאן וברדיוס של 360 מעלות. נוכל לדעת מאיפה בדיוק ירו ולאן זה משוגר".

מקור: http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/829/886.html

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 24-12-2008, 09:10
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
יפה מאוד- אבל לא יעיל במקרה של חוליות שיגור
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "עקב הירי: חיל תותחנים יפעיל מכ"ם חכם ומדויק"

הרעיון הוא לעצור את החוליה לפני השיגור.
משגר של קאסם הוא מסילת ברזל פשוטה מאוד וזולה שניתן להכין אותה בדקות, החוליה יכולה להפעיל את הרקטות בעזרת טיימר פשוט כמו שראינו בלבנון.
הירי ומערך השיגור לא יפגע, לאחר הירי השיגור יאוכן במדויק סוללה תירה על המשגר וכל מה שיושמד זה שתי מסילות ברזל זולות, החוליה המשגרת לא תיפגע ותחזור לשגר.

למערכת הזו יש ערך מוסף גדול מאוד בעת לחימה כוללת שבה ניתן לאכן ולפגוע במדוייק בכלים ויחידות של האויב שקשה להחליפם.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 24-12-2008 בשעה 09:13.
ישן 24-12-2008, 14:05
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.04.06
מגעיל אמממ, כבר למעלב מ20 שנה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "עקב הירי: חיל תותחנים יפעיל מכ"ם חכם ומדויק"

אני שומע על המכ"מ הזה \ וכזה. אף ראיתי אחד במלואים, אבל!!! מ-ע-ו-ל-ם לא שמעתי על תרומתו.

מאיפה להתחיל: קטיושות על קרית שמונה, הפגזות על הגליל, ליטני, שלום הגליל, קסאמים מעזה, לבנון2, קסאמים גרדים ופצמרים

והיום המיוחל הגיע "מתכננים בצה"ל להכניס תוך חודשים ספורים מכ"ם חדיש, שיאתר שיגורים בדיוק מרבי. קצין בכיר: מדובר במכ"ם מדהים" (http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...oc=107&tmp=9659) או, סליחה!! היום המיוחל יגיע "תוך חודשים ספורים"

איך אומרים בעברית צחה: חלס עם הBool-Shit

ישן 24-12-2008, 17:56
  TemporaryName TemporaryName אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.08
מבולבל סליחה מראש אם אני בוטה כמעה...
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי whiskas2000 שמתחילה ב "יש לו תרומה כשאתה מחפש סוללות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי whiskas2000
יש לו תרומה כשאתה מחפש סוללות של האוייב ולא קן שיגור משני מסילות ברזל.
אך, האם יש לכבודו שמץ של מוסג על מה מדובר?
זה מכ"מ לגילוי מקורות ירי: ע"י מעקב אחרי מסלולי ירי ובאקסטרפולצייה לחזות את מקום הירי. לא(!!!), ע"י גילוי ישיר של מקור\ות הירי תותח\מרגמה או משגר אחר כל-שהוא.
כן, אפשר לומר שיהיה אתגר למצא מיקום משגר בודד של רקטה כה פרימיטיבית. ולהבהרה: הפרימיטיביות במקרה זה תקשה על הזיהוי, בגלל הפיזור הניכר (sporadic) של המסלול מרקטה לרקטה. אם, אם גורם מקצועי היה צובר בסיס נתונים של מסלולי הקאסם השונים, סטטיסטית זה היה עוזר היום.

ובנוסף לגבי ה"ידיעה" המקורית: שוכבים מכמים לאיכון מקורות ירי בימחים מזה שנות דור. תזיזו אותם (אם הם בכלל מניעים) ותרעננו את הצוותים היום! אם בכלל משהוא רוצא לנסות לעשות משהוא אם למען התושבים, אם נגד הרוצחים מנגד, או סתם למען מה שנשאר מכבוד מדינת ישראל ואל תחכו לניסים ונפלאות ה "תוך חודשים ספורים מכ"ם חדיש"

נערך לאחרונה ע"י TemporaryName בתאריך 24-12-2008 בשעה 17:59.
ישן 24-12-2008, 20:37
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

שמה כדי לפגוע בה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "למה לעזאזל צריך מכ"מ מדוייק..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
למה לעזאזל צריך מכ"מ מדוייק בשביל לפגוע בחוליות שיגור בגזרה צרה כל כך?
מבלי לגרום ל"נזק סביבתי" ( Collateral damage) שמשמש נשק תעמולתי כה חיוני לנוהל הקרב המשולב: תקוף ובכה לעיתונות של אויבנו. למען האמת האמצעי התעמולתי הזה מאוד יעיל. מקרים כאלו כבר גרמו להפסקת מבצעים ואו לפחות שינוי נהלים, אפילו במלחמה האחרונה. ואם לא, אז עבודת תקונים והתלאות להסברה (שהיא נקודת החולשה הנצחית שלנו) של חודשים (המשפחה העזתית על חוף הים) ושנים (הנער הפלסתיני שנהרג ליד אביו), כאשרבכל מקרה, הנזק ההסברתי ישאר בתודעה בלי קשר לאמת.

ישן 25-12-2008, 19:56
צלמית המשתמש של 2liviu
  2liviu 2liviu אינו מחובר  

המלצה טכנית - לא רלוונטי
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "אם המטרה של המכ"מ היא הגברת..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אם המטרה של המכ"מ היא הגברת הדיוק ומזעור נזק סביבתי אזי הסיקולים מהאוויר כבר נותנים את המענה הזה בצורה הטובה ביותר.

וזה מעלה את השאלה - למה בכלל מנפנפים שוב בדגל החת"מ בעזה? האם התקבלה החלטה להשיב באש נ"ס על כל ירי של רקטות מתוך אזורים מיושבים?
מכ"מ מסוג זה כאמור מיועד לגילוי מקורות ירי אלטילרי, מכאן גם הטווחים הרלוונטיים: בין ק"מ אחדים, לעשרות בודדות. ומכאן הכפפתו לחת"מ והשימוש בחת"מ לסגירת המעגל. זה הנוהג מזה עשרות שנים, כמדומני לפני עידן הנשק המדויק. בטווחים המדוברים,אין לחיל-האויר מונופול על חימוש מדויק, זה הוכח פעמים רבות ואף פורסמו קליפים.

לעצם הענין: מי מנטרל את המטרה? לדעתי: חייב להיות בלי תלוי במקור הזיהוי (תצפית קרקעית, תצפית אוירית, מכ"מ אלטילרי, או מודיעין ממקור אחר), השיקול היחיד צריך להיות זה שיכל לסגור את המעגל במהירות המיירבית והנקיה ביותר. אוטופיה? אולי, אך יש לקוות.

אם זה יניח את דעתך, הנה: "אני" מכפיף את המכ"מ לחיל-האויר.

נערך לאחרונה ע"י 2liviu בתאריך 25-12-2008 בשעה 19:59.
ישן 24-12-2008, 20:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
מגעיל אז מה אנחנו יודעים על המכ"ם הזה?

שהוא:

1. חכם
  2. מדוייק
  3. חדיש (הוא גם יפה? יש לו חברה? אפשר להכיר לו את גיסתי?)
  4. פותח בעקבות ירי הקסאמים (זו סיבת הפיתוח או שזה תירוץ למה לפרסם את הידיעה העלובה הזאת דווקא עכשיו?!)
  5. מסוגל לאתר
  6. בדיוק מרבי.
  7. ייכנס בעוד מספר חודשים.
  8. בעל טכנולוגיה ייחודית
  9. שפיתחה חברה ישראלית
  10. מאתר בזמן אמת
  11. בטווח אפס.
  12. קצין בכיר אומר שהוא: מדהים
  13. בעצם הקצין אמר "לחיל התותחנים יש נשק מדויק, ובתחום זה חלה התעצמות אדירה. יכולותיו מגרדות את המדע הבדיוני. יש לנו יכולות לפגוע בטווח אפס במטרה".
  14. נחשבת לפורץ דרך
  15. מאפשרת לכוחות בשטח (ברור שבשטח, אלא מה? בקריה?!)
  16. לאתר בזמן אמת (שוב? טוב הפעם זה בלשון נקבה)
  17. המידע יועבר במהירות אל כלי הנשק המדויקים שיוכלו לפגוע (מישהו יכול להסביר לי מה הקשר בין מכ"ם מדוייק לנשק מדוייק?)
  18. המכ"ם יידע לאבחן אם מדובר בפצצת מרגמה, ברקטה מכל סוג שהוא ואף בפגז טנק (ואיך זה יעזור כשהעצם המאיים כבר נמצא באוויר והחוליה המשגרת מזמן יושבת בבית סורגת גרביים ומפצחת פיסטוקים?!)
  19. הנתונים המדויקים (שוב מדוייק? נו, הפעם זה בלשון רבים)
  20. יידעו לאתר
  21. גם המפקד נמצא בשטח והוא זה שמחליט
  22. "המכ"ם המדהים
  23. מאפשר לנו לדעת:
    1. מי ירה (הוא נותן גם את שם האם של היורה או רק את שמו המלא, מס' ת.ז. ושם האב?)
    2. לאן (וואלה!)
    3. וברדיוס של 360 מעלות (רדיוס של 360 מעלות?! אתה בטוח שלא 365 מעלות יש ברדיוס שלך? )
    4. נוכל לדעת מאיפה בדיוק (אה, לא "מי ירה", אלא מאיפה ירו! את זה כבר אמרת קודם. פעמיים לפחות).
    5. לאן זה משוגר" (רגע! כבר קראתי את זה קודם איפשהו... זה בטח מאד יעזור למערכת שכבר היום יודעת להגיד "לאן זה משוגר" ופועלת למעלה משנתיים. בשטח)
זה לא בולשיט. זה הקרם של הבולשיט!
מה הקטע בלפרסם כזו ידיעה?
אין פה שום מידע ושום כלום למעט יחצנות למערכת שלא קיימת ולא עובדת ולא תיכנס לעבוד לא מחר ולא מחרתיים, מקסימום בעוד מספר חודשים (גם בעשר שנים יש מספר חודשים. 120 ליתר דיוק. חודשים).
אני השתתפתי בניסוי של מערכת כזו בשנת 1995.
אבא שלי השתתף בניסוי של אחת ב1969!
מערכות דומות פועלות בגבול הצפון ובגבול הרצועה.
רוצים לספר לנו שאתם מתכוונים להגן עלינו מקסאמים?
אז:

• כדאי שבאמת תתחילו להילחם נגדם. אתם יודעים איך לעשות את זה. זה נמצא בספר הלימוד של קורס מ"כים ובכל הניירות שנשלחים לגריסה בסוף כל ישיבה. קוראים לזה יוזמה והתקפיות. וזה ההפך מ"יחסי ציבור והתמגנות" שהמכ"ם הזה הוא חלק מהם.
  • אם אתם נשארים עם "יחסי ציבור והתמגנות" ולא רוצים לזלזל באינטיליגנציה שלנו (כי בגוף שלנו אתם מזלזלים בזה שאתם מרשים ל"גשם חומצי", הכינוי של נפילות קסאמים פצמ"רים, ליפול עליו) אז אל תדברו איתנו כמו ילדים בגן "יש לנו מכ"ם הכי משוכלל, פ33תי ומדאאאאאאים בעולם שיכול לעשות הכול ובגדול". תנו מידע מבוסס. נתונים אמיתיים ואל תשלחו איזה איש יח"ץ שיזדהה כקצין בכיר אך מדבריו עולה שאין לו שום מושג על היכולות של המערכת שעליה הוא מדבר ואין לו בכלל גישה טכנית אליה או בכלל!
אני יכול לנחש שעיתונאים אחרים ויתרו על הסיפור הזה כי אין בו טיפת בשר, חוץ ממילות תואר מפוצצות. מה השלב הבא? לפרסם הודעות על אמל"ח פצצתי בפורום סקופים של רוטר?! לשלוח את ההודעות בSMS לתושבי חוטף עזה?!
אולי תכתבו להם במסרון "שמענו שיש לכם עכשיו צבע אדום.
WOW!
צה"ל הגדול והגבר-גבר חושב ושומר עליכם כל הזמן גם כשאנחנו במקדונלדס בעזריאלי ואתם מתחבאים מתחת למיטה. אנחנו עושים ה-כ-ל כדי לעזור לכם. אפילו קבענו למחר דיון דחוף בעניין עם שר הביטחון."

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 24-12-2008 בשעה 21:04.
ישן 28-12-2008, 21:19
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02

נמצאה האבידה!
במקור ראשון 19.12.08, ב"יומן" עמ' 22
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יועז הנדל
בכל מה שקשור ליירוט הרקטות באוויר, הפיגור גדול עוד יותר. מערכת 'כיפת הברזל' הייתה אמורה להיות מבצעית, אך כרגע נראה שרק במהלך הרבעון הראשון של 2009 יקלוט חיל האוויר את המערכת הראשונה. לא ברור אם משרד הביטחון יקצה תקציב למערכות נוספות. כרגע, התועלת היחידה שצמחה מהפרויקט היא מכ"ם 'עין הסערה', המזהה את שיגור הרקטות. בעזרתו החיילים במוצבים מזהים את הרקטות, מדווחים על שיגורן, ובמקום ליירט אותן מתפללים שלא יפגעו בשום דבר.
(ההדגשה שלי - יוסי)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:08

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר