לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-11-2009, 18:06
צלמית המשתמש של תבור - tar 21
  משתמש זכר תבור - tar 21 תבור - tar 21 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.10.09
אנשי צבא האסלם ישולבו במנגנוני השיטור בעזה

חוטפי שליט יהיו שוטרים

פעילי ארגון צבא האסלאם שהיה שותף לחמאס בחטיפת שליט ישולבו במשטרת ממשלת חמאס ברצועת עזה כאנשי משטרה, כך מוסר אתר המזוהה עם פתח.

פרסום ראשון: 08/11/09, 17:28
דלית הלוי

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://a7.org/Resizer.ashx?source=news&image=64919&a=250&b=168]
גלעד שליט
.

אתר "קול פלסטין" המזוהה עם פתח מדווח (8 בנובמבר 2009), כי תנועת חמאס קיימה באחרונה מגעים עם ראשי הזרועות הצבאיות של ארגוני הטרור ברצועת עזה במטרה לשלבם במנגנוני הביטחון של ממשלת חמאס. הצעה ברוח זו הועברה לג'יהאד האסלאמי ואולם הארגון השיב בשלילה. לעומת זאת, נמסר כי ארגון צבא האסלאם, אשר היה שותף לחמאס בחטיפת גלעד שליט נתן את הסכמתו לשילוב פעילי המליציה שלו במנגנוני הביטחון בעזה ובתנאי שמנהיגו מומתאז דורמוש ושלושה בכירים נוספים בארגון יקבלו דרגה צבאית.

יש לציין, כי ארגון צבא האסלאם נחשב לשלוחה של ארגון אל-קאעידה ומנהיגיו אינם מסתירים את הזיקה האידיאולוגית והארגונית ביניהם. בראיון לאתר האינטרנט "אילאף" (17 ביולי 2007), הודה אבו עאשור, יד ימינו של מנהיג "צבא האיסלאם" מומתאז דורמוש, כי ארגון צבא האסלאם "מאמץ את העקרונות בהם מאמינה אל-קאעידה" ודוגל בהקמת מדינה אסלאמית בעזה ובשחרור פלשתין. הוא ציין, כי אל-קאעידה שולחת כסף למימון הפעילות של צבא האסלאם, וכן מעבירה הנחיות לפעולה. לדבריו, "ההחלטה על חטיפת אלן ג'ונסטון התקבלה ע"י אל-קאעידה 'בחוץ' וההחלטה על שחרורו הגיעה גם היא מן 'החוץ' כדי למנוע שפיכות דמים". יחסיו של חמאס עם צבא האסלאם, שלוחה של אל-קאעידה ברצועת עזה, ידעו עליות ומורדות בשנים האחרונות. סבב עימות אלים אחרון בין חמאס לצבא האסלאם אירע ב- 2 באוגוסט 2008. בעקבות סדרת העימותים האלימים, הקימו חמאס וצבא האסלאם ועדה משותפת להסדרת היחסים בין הארגונים וליישוב מחלוקות ומשברים ביניהם.

אתר "קול פלסטין" מסר לא מכבר על התחדדות העימותים בין צבא האסלאם לבין ארגון הטרור ועדות ההתנגדות העממית שאף הוא בן ברית של חמאס והשתתף בחטיפת גלעד שליט. פעילים תחת פיקודו של זכריא דורמוש מועדות ההתנגדות הטמינו מטען חבלה בג'יפ של מומתאז דורמוש מנהיג צבא האסלאם. לאחר ההשתלטות של חמאס על מוסדות הרשות הפלסטינית בעזה ב-2007 ביססה ממשלת חמאס את מנגנוני הביטחון על פעילי גדודי אל-קסאם וכן צרפה פעילי טרור רבים מארגונים אחרים ובהם ועדות ההתנגדות והג'יהאד האסלאמי לתפקידי "שיטור" בנוסף לפעילותם הטרוריסטית.

ערוץ 7
http://www.inn.co.il/News/News.aspx/196292
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 09-11-2009, 16:14
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "צבא האיסלאם/חמאס/אל..."

אתה מפספס הרבה היסטוריה.
חמולת דורמוש היו מאנשי דחלאן בזמנו, הם עבריינים במקורם (בעיקר הברחות ודמי חסות על הסחורות בנמל עזה). כשהחמאס עלה לשלטון הם "חתמו" איתו הסכם אי-לוחמה עצמאי (בנפרד מהפתח), אבל לפני שנה בערך הם גילו שאל-קעידה וסעודיה נותנים הרבה כסף למי שמתנגד לחמאס (שלמרות שהוא סוני-חנבאלי "זולג" לכיוון השיעי ונתמך ע"י סוריה/אירן/חיזבאללה). כשהם הפסידו בכמה סבבי קרבות הם חזרו להסכם אי לוחמה בתנאים פחות מחמיאים, ועכשיו הם נרתמים, כמו בעבר, לשירותו של הכוח החזק ביותר באיזור.
מניסיון העבר - ברגע שמישהו אחר יתקוף את החמאס או שהחמאס יחלש מספיק בכדי שהם יוכלו לקרוא עליו שוב תיגר - הם יחזרו להילחם בחמאס.

דורמוש הם רעה חולה במקרה הטוב וחבורת רוצחים בדם קר במקרה הסביר.
אבל הם הכוח החזק ביותר בעזה אחרי החמאס.
אם שני אלו מתקרבים, הסיכוי להחליש את החמאס מתרחק...

ישן 10-11-2009, 19:25
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אל תשווה. כל הארגונים הנ"ל..."

סביר להניח שדורמוש יעשו את ההפך המוחלט - כל עוד הם ירוויחו מכך שתישאר בחיים, יותר מאשר הם מרוויחים ממותך.
זה הבדל שמים וארץ מהחמאס שבגלל קנאות דתית לא מוכנים לקבל ריבונות לא מוסלמית על ארץ ישראל.

יכול להיות דרך אגב שלמרות ההבדלים בניהן - הגישה שלך כלפי שתי הקבוצות תהיה זהה לחלוטין. לגיטימי.

אבל שוב, בשבילך (ורוב האנשים) זה לא משנה, אתה מסרב להבין שיש הבדלים בינהם.
בדיוק כמו אלו שבטוחים שכולנו מתנחלים מיליטנטים שישמחו לתקוע לכל ערבי כדור בראש, רק בגלל ששמעו הרצאות של כהנא.

ישן 10-11-2009, 22:49
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "סביר להניח שדורמוש יעשו את..."

ההבדל בין האירופאים שחושבים שכולנו מתנחלים ולבין אנשים כמוני שחושבים שכל האירגונים ברצועה הם אותו הדבר רק עם שם שונה - זה שאני (ושכמותי) באמת הייתי שם ומחזיק דעה איתנה בנושא, שכן אני חי את המציאות הזו יום-יום, בניגוד לאירופאי הממוצע שמעולם לא ביקר בישראל, ויודע מה שהוא יודע רק מהתקשורת שמראה לו מה שמתאים לאג'נדה הפוליטית שלה...
כשיבוא אירופאי לבקר לכמה ימים בארץ ובאמת יסתובב בה, אני דיי בטוח שבפעם הבאה שהוא יראה הרצאה של כהנא הוא יעשה במכנסיים מרוב צחוק. הם שם, ואנחנו פה - אין פה מקום להשוואה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 11-11-2009, 20:42
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ההבדל בין האירופאים שחושבים..."

בתור התחלה קצת קשה לי לקבל את הטיעון שדווקא ההיכרות האוטנטית שלך עם המציאות הנ"ל היא שהופכת את השיפוט שלך ליותר מוצדק.
בתור המשך, אתה חי את המציאות שלנו, של הישראלים, אתה לא חי את המציאות העזתית, לכן גם אם אקבל את הטיעון שלך, העזתים שחיים את המציאות שלהם, כן רואים הבדל מהותי בין דורמוש לעזזמה לחמאס, ומכיוון שהם חווים את המציאות האוטנטית בצורה ישירה, השיפוט שלהם מוצדק יותר (ע"פ עמדתך).

ישן 11-11-2009, 22:59
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "בתור התחלה קצת קשה לי לקבל את..."

הניסוח שלך דיי מעורפל, ומכיוון שאני לא יודע אם זה בכוונה או לא, אני אנסה להחזיר את הדיון לפסים קצת יותר ברורים (ברשותך):
אתה טוען שהעזתים מבדילים בין חמולה לחמולה. כל זה טוב ויפה, אבל כלל לא קשור לנקודה שהעליתי - נניח שחוליה חמושה של אחד מהארגונים האלה חודרת לארץ ונפגשת באזרח תמים. נניח שהאזרח הזה הוא אני - מה הסיכוי שלי להשאר בחיים כתוצאה מהמפגש הזה?
אני יודע שמראש "חרצתי את גורלי" בכך שהבאתי דוגמא של חדירת חוליה, שהיא בוודאי חוליית מפגעים שכן אחרת לא היתה טורחת להכנס לארץ, אבל זה רק כדי להבהיר את הנקודה אותה העליתי מלכתחילה.
מכאן, נעבור להיקף גדול יותר - נניח ואחת מראשי החמולות/ארגונים האלה מחזיק באמתחתו קופסא עם כפתור גדול ואדום, שבלחיצה אחת עליו כל עם ישראל מושמד (שים לב - ב"עם ישראל" אני מתכוון ליהודים החיים בארץ ישראל, לאו דווקא רק חיילי צה"ל). עם היד על הלב - מי מהם יהסס ללחוץ על הכפתור?
לדעתי - אף לא אחד מהם. הכפתור הזה ילחץ יותר מהר ממהירות האור, ולזה בדיוק אני מתכוון כשאני אומר
ציטוט:
צבא האיסלאם/חמאס/אל קעידה/אש"ף... you say potato וגו'...

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 12-11-2009, 08:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "הניסוח שלך דיי מעורפל,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי efekt
עם היד על הלב - מי מהם יהסס ללחוץ על הכפתור?
לדעתי - אף לא אחד מהם. הכפתור הזה ילחץ יותר מהר ממהירות האור, ולזה בדיוק אני מתכוון כשאני אומר

השאלה שאני שואל, לפני שאני עונה על שאלה כזו, היא מה המניע של הקבוצות השונות ללו?
כשאני בוחן את המניעים שלהן אני רואה שאחת מונעת על ידי קנאות דתית מסוג אחד, שניה על קנאות דתית מסוג אחר, שלישית על ידי תאוות הבצע הישנה והטובה, רביעית על ידי כבוד, חמישית על ידי אינטרסים זרים ושישית על ידי אינטרסים אתניים.

ואז אני יכול לראות האם אני יכול למנוע מהקבוצה עם האצבע על הכפתור ללחוץ עליו, אילו קבוצות אני יכול להניע בשביל שהן ימנעו מאותה קבוצה ללחוץ על הכפתור, מי בני הברית הפוטנציאליים שלי ומה האסטרטגעה בה אנקוט.

יכול בהחלט להיות שהם עדיין, לאחר כל צבר המידע הזה, במצב נתון, ילחצו על הכפתור.
אבל בשיטה של "כולם אותו דבר", אתה מניח מראש שאין פתרון, ולכן גם אם הפתרון קיים, לא תמצא אותו.
לא דרך יעילה להתמודד עם בעיה...

ישן 12-11-2009, 09:01
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=efekt] עם היד על הלב -..."

מסכים, אבל אני מראש יוצא מנקודת הנחה, שאפילו הארגון/חמולה תאבי הבצע ביותר מבין כל החבורה, מונע - בסופו של דבר - ע"י אידיאולוגיה שקנאות דתית עומדת מאחוריה. אם זה במקורות המימון שלו (שכולנו יודעים מהיכן הם) או הישר בחזית אותה הוא מציג קבל עם ועדה לעולם.
איך תשנה התנהגות של אנשים שחושבים ומאמינים שאתה כופר בן כופר, ודינך הוא עריפת ראשך בפריים טיים של אל-ג'זירה (בוודאי ירשו לך להודות שמוחמד הוא הנביא האמיתי ברגעיך האחרונים, כדי שאללה ירחם עליך עוד כמה דקות)?
מה תעשה איתם? תשנה את האיסלאם?

ציטוט:

ישן 12-11-2009, 09:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "מסכים, אבל אני מראש יוצא..."

בתור התחלה לא כולם כאלו, אבל בתור המשך, אפילו לא כל הקיצוניים דומים.
גם אם נניח שדורמוש ווהאבים קיצוניים בגלל שסעודיה/אל-קעידה תומכים בהם (והם לא - לפי זה שהם לא הפסיקו לקחת דמי חסות ממוסלמים), ניתן להשפיע עליהם דרך סעודיה (האינטרס הסעודי של הגנה מאירן הוא זה שהביא אותה לתמוך בדורמוש נגד החמאס שנתמך ע"י אירן). סעודיה מצאה הצדקה דתית לתת הלוואות ענק לעירק האנטי דתית רק בשביל שזו תלחם במקומה באירן, גם לישראל הם יוכלו למצוא הצדקה אם נעזור להם נגד אירן. במקרה כזה דווקא בגלל שהם ווהאבים, ושעל הווהאביסטים ישנם איומים אחרים חמורים יותר, הם לא ילחצו על הכפתור.

אופציה אחרת היא לתת לחמאס את המידע. הם מודעים לכך שדורמוש יחסלו אותם לפני שהם יחסלו את ישראל, בגלל שהם חנבאלים (ונתמכים כל ידי שיעים - סעודיה רשמית הכריזה שהם כופרים). יש להם את כל האינטרס שבעולם לפתוח חזית מול דורמוש אם לאלו יש נשק שובר שוויון. זה יתן לנו הרבה זמן תגובה עד שננטרל את האיום.

ואלו רק שתי אופציות שעלו לי בראש תוך שתי דקות. כמה אופציות יעילות יותר יעלה לדעתך מישהו שזה לחם חוקו?

ישן 12-11-2009, 18:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[font=Verdana]אם נחזיר את..."

המניע של סעודיה להתנגד לחמאס, להבנתי, הוא הנושא האירני.
  1. לאירנים דרישות טריטוריאליות על גבולותיה של סעודיה (בחריין, קטאר, כווית ועוד).
  2. מנטאליות של "ייצוא המהפכה" השיעית.
  3. בעיני הוואהבים הם כופרים (הרבה יותר גרועים מעירק החילונית של סדאם או מאיתנו והנוצרים).
  4. הם מממנים כתות לא וואהביות אלימות על כל גבולותיה (בעירק, סודן, מצרים ותחמן) וביתר המזה"ת (ישראל ולבנון).
הסיבה לכך שהם לא יתמכו ברשות הפלסטינאית היא שהפתח חילוניים-לאומנים-סוציאליסטים, בדומה לבעת'. כשלא הייתה להם ברירה הם הכשירו גם שלטון כזה (בעירק), אבל כשיש להם חלופה סונית איסלמיסטית כמו דורמוש, שמוכנה לטעון שהיא אידאולוגית-דתית נגד השיעים, הם יעדיפו אותה.

באשר לתקדימים - מעבר לתמיכה בעירק החילונית בעבר, הם תומכים היום בסונים הסאפעים (אף פעם לא ידעתי איך להגות את השם של הזרם הזה) בלבנון ובשיעי שמנהיג סאפעים בתימן כנגד שיעים.

אין שום מניעה שיתמכו בחנבאלים פרו-ווהאבים כנגד חנבאלים פרו-שיעים, כמו שעשו בעבר, אם הם מכשירים דברים הרבה יותר חמורים היום...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:59

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר